Aqwda stormwaarschuwingsdienst Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De ruiter van de doodenvallei (sens.); hoofdrollen Tom Mix, Lois Wilson, Forrest Stanley. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Titanen der lucht (sens.)hoofdrollen Wallace Beery en Clark Gable. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorlooipende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De prins van Arcadië (operette), hoofdrollen Liane •Haid en Willy Forst. Toegang boven 18 j. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer Wenn die Liebe Mode macht (rom.), hoofdrollen Re- nate Muller, Georg Alexander en Otto Wal burg. Toegang boven 14 jaar. Beide Paaschdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Woensdag 19 April, half 3 n.m. matinee, vertooning avondprogramma. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten, i Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 16 April. (Eerste Paaschdag). 1 7.30 uur, café Rus te Heerhugowaard, uit voering gymnastiekvereniging T.a.v.e.n.u. Café Groot te Koedijk, tooneeluitvoering Lokaal Kamsteeg te Stompetoren, uitvoe- ring gymnastiekvereniging Voorwaarts. Maandag 17 April. (Tweede Paaschdag). 7.30 uur, zaal van Truijen te Grootscher mer, tooneeluitvoering door Thalia. 8 uur, 't Gulden Vlies, Alkm. Operette- en Orkestvereeniging. Qemeentetadeti AKERSLOOT. De raad dezer gemeente vergaderde 13 April 1933 n.m. 2 uur in voltallige zitting. Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten, waarbij aan deze gemeente voor de o. 1. school II Koger- polder vrijstelling wordt verleend voor het onderwijs in lichamelijke oefening tot 1 Janu ari 1935, onder vooiwaarde, dat aan deze school onderwijs wordt gegeven in de in art. 2 onder j der L. O.-wet van 1878 vermelde vrije- en ordeoefeningen. Dankbetuiging van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Neder land voor de in 1933 verleende bijdrage. Ingekomen is een verzoek van M. Kerssens IJz., P. Groot Gz en Th. Hollenberg om gel delijke ondersteuning in< verband met de slechte uitkomsten van het bloembollenbedrijf. Dit verzoek, alsmede een tweetal verzoeken om ontheffing van schoolgeld, zal door den raad in comité worden besproken. Het besluit tot verlenging termijn, binnen welken de regeling voor het beheer van tak ken van dienst als bedoeld in art. 252 der gemeentewet ter goedkeuring moet worden ingezonden, tot 1 Juli 1934. (Dit geldt voor het G. E. B.) Ingekomen een schrijven van het bestuur van het Witte Kruis om voor de verpleging van 2 t. b. c.-patiënten, een meisje van de wed. A. Commandeur en een zoontje van Boe kei, een bedrag van f 400 beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor c-rn aan de afd. Akersloot van het Witte Kruis ten behoeve van de t. b. c.-bestrijding een bijdrage van 400 te verleenen in de kosten van verpleging van t. b. c.-patiënten, mits de provincie een bijdrage verleend van f 200. AIzoo besloten. Benoeming lid Commissie van toezicht Lager onderwijs. Periodiek aftredend d<° heer A. Vermeulen. Voordracht: 1. Vermeulen. 2. C. de Jong. Benoemd de heer A. Vermeulen. Ingekomen jaarverslag Commissie van toe zicht op het L. O., dat het gegeven onderwijs goed was en dat de gebouwen goed werden onderhouden, maar dat bij de school in het dorp het prikkeldraad vervangen moest wor den, terwijl in de school een kast is, die zeer vochtig is. Suppletoire begrooting 1933 te regelen in verband met de volgende besluiten, o a sub sidie t. b. c.-bestrijding, kosten adviescom missie voor bouwontwerpen 50 en ver pleging zoontje van P Leering in de St. Willebrordusstichting te Heiloo, kosten per jaar 750. Over 1933 is dit bedrag van 18 Maart af 591 62. Alzoo vastgesteld Ingekomen een schrijven van drie raads leden, n.1. de heeren Schouten, Polio en Berk hout, waarin deze een spoedeischende ver gadering verzoeken om de navolgende rede nen. (De voorzitter las het schrijven voor). Dat het j.1. genomen raadsbesluit niet is uitgevoerd zooals de raad heeft besloten. Volgens het genomen besluit zou onderzocht worden om een iepen heg aan te planten langs het hek van J. Kraakman, tenminste voor een gedeelte indien de kosten niet te hoog waren. Daar nu niet alleen een heg, maar ook boomen zijn geplant en hiermede een breede weg is versmald, zoodanig dat hierdoor het rijverkeer ernstig wordt belemmerd en men mu nog een dure verbreeding gaat aanleggen, meenen zij reden te hebben om zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen om hienn verandering te brengen. De voorzitter vroeg wie hierover het woord verlangde. De heer Schouten: Doordat de boomen te kort aan den weg zijn geplaatst, is de weg te smal geworden en met het oog op het drukke verkeer aldaar althans in den zomer met hooiwagens is de weg, al wordt die dure wegverbreeding aangebracht, nog te smal. Het raadsbesluit is niet uitgevoerd zooals is besloten. Over het planten van boomen is niet gesproken. Nu zijn de boomen in de heg weg, dus zijn we nog even ver. Besloten is een heg yan iepep yeeren te olanten en tegen het vee te beschermen. De voorzitter: Door de leden Schouten, Polle en Berkhout is gevraagd om een verga dering uit te schrijven teneinde te kunnen be spreken den boomenaanplant aan den Buurt weg. Alvorens op deze zaak in te gaan moge ik de aandacht van de heeren er op vestigen dat zij het beleggen van deze vergadering hebben gevraagd aan B. en W. hetgeen on juist is, daar een dergelijk verzoek dient ge richt te worden tot den burgemeester inge volge art. 47 der gemeentewet. De zaak waar het hier omgaat kan m.i. tot ae meest een voudige proporties worden teruggebracht en ik twijfel er niet aan, of na kennisneming van de feiten zal men moeten erkennen dat het geheel is opgeblazen Inderdaad erkennen B. en W. dat de raad besloot tot aanplanting van een iepenhaag, waarbij naar de meening van B. en W. niet hooger zou worden gegaan dan 100. De bedoeling zat toen voor om voor het verkrij gen van schaduw de iepenveeren op den weg telkens om de 7 Meter afstand door te laten groeien tot boom. De wegbeplanting zou zoo danig gezet worden dat het vee in de weide daaraan geen schade kon berokkenen, maar daarvoor zou indien geplant was op een an dere wijze als het geval is geweest een prik keldraadversperring aan het landhek van Kraakman worden aangebracht. B. en W meenden dit laatste te kunnen ondervangen door de weg 50 c.M. te verbreeden door een eenvoudige beharding. Wat nu het plaatsen van 17 stuks ielmus monumentalis betreft dit geschiedde omdat na verkregen prijsopgave bleek dat den prijs was 1.80 per stuk t.o. den toenmaals betaalden prijs van 4.50 per stuk. De prijs van de geheele beplanting be droeg 50.60, dus de helft minder dan het vermeende bedrag van 100. Ongetwijfeld is het waar dat daar tegenover stond een ex tra uitgave aan behardingsmateriaal maar dit was met den tegenwoordigen lagen grindprijs 2.44 per M3. o.i. geen bezwaar en meer productief dan de duizenden gul dens die aan den Uiterdijk worden besteed, omdat de verharde breedte grooter werd, ter wijl de puin voorradig was. De interpellan- ten zijn van meening dat het raadsbesluit niet juist werd uitgevoerd. Zij hebben daar in gelijk ,maar zuiver formeel gezien, kan men de zaak aldus bezien dat B. en W. slachtoffer zijn geworden van een onnoodig groote mededeelzaamheid en het zich niet zuiver houden aan de wet. Wat is toch het geval? Art. 209 der Gemeentewet zegt nadrukke lijk dat tot de taak van B. en W. of letterlijk, tot het dagelijksch bestuur der gemeente, aan B. en W. is opgedragen, behoort de zorg, zoover van hen afhangt, voor de instandhou ding, bruikbaarheid; vrijheid en veiligheid der publieke wegen, bruggen, veren, wate ren, vaarten, straten, plantsoenen, pleinen en andere plaatsen tot gemeenen dienst bestemd. Met de woorden„zoover van hun afhangt" bedoelt de wetgever, voorzoover die zorg niet krachtens publiek recht aan een ander open baar gezag is opgedragen, de zorg voor de wegen, bruggen, enz. rust niet altijd op de gemeenten, soms heeft het rijk, niet zelden een waterschap daarvoor te zorgen. Het zal ook bij anderen zijn voorgekomen dat men een plan opzet en eenmaal in wer kelijkheid omgezet, blijken dat men mis ge zien heeft. Dit nu bleek bij nader inzien het geval, weshalve met het cog op het uitschieten van de jonge planten een spoedige verplanting noodig werd geacht Wanneer men gehan deld zou hebben als redelijker wijze mocht worden verwacht en men zijn bezwaren te bevoegder plaatse had kenbaar gemaakt, zonder in net wild tegen totale buitenstaan ders te gaan zwetsen had men in ieder geval m.i. den juisten weg bewandeld en zou een uitgaaf van pl.m. 25 voor een raadsverga dering ontloopen zijn. Waar moet het heen als men om dergelijke pietleuterige dingen extra vergaderingen moet gaan vragen. De heer Schouten: Als het niet uitgevoerd wordt zooals het is besloten dan zeg ik het. De heer van 't HofIk ben zes dagen ziek geweest; in dien tijd waren de boomen ge plant en toen wij ze zagen hadden we in de gaten, dat ze niet goed stonden. De voorzitter: Dat de heeren dat onderling bespreken is niet in orde. Dit moet met mij gebeuren dan kunnen wij met een oplossing komen Als Alkmaar voor het niet goed plan ten vau een boom een extra-vergadering be legde, dat zou toch niet best gaan. Wij zijn allen voor verbetering en verfraaiing van de gemeente en dan een zaak zoo op te blazen komen we er niet. Hoe of ik de zaak bezie, dat is dat men niet bij mij is gekomen en er met buitenstaanders er over spreekt, waar door men niet tot een oplossing komt. Er is gezegd dat de kosten per boom 4.50 was. De heer Schut: Een week na de vorige ver gadering heb ik het tegen van 't Hof gezegd dat iepenveeren niet te dicht bij het hek moesten staan. Ik heb nog gezegd in de vo rige vergadering om iepenboomen te planten, maar dat ging niet. Ais ik het toch tegen den wethouder zeg is het toch voldoende. De voorzitterHad er met mij over gespro ken hoe of het beter gedaan had kunnen wor den. De heer Schut: Dat verviel, "want boomen zouden er niet gezet worden. De voorzitter: Zou het zoo erg geweest zijn een wenk te geven er wordt nu stof opge waaid over kleinigheden grootere zaken gaan er beter door. Laten wij door gezamenlijke bespreking de zaken onder de oogen zien aan komen wij tot samenwerking zooals in deze gemeente altijd heeft geheerscht. De heer BlokkerEr zijn heel wat woorden gewisseld en de uitvoering van het besluit van den raad is niet goed geweest wat de be planting betreft. Nu zijn de boomen en de iepenveeren aan den Boschweg geplant maar dat betreur ik en staat er aan den Buurtweg niets. De boomen stonden nu eenmaal als men kalm had afgewacht hoe of zij zouden groeien, dan hadden zij later achteruit gezet kunnen worden en met bescherming vau pa len en gaas of zoo iets. De heer van 't Hof: Als er zoo gepraat wordt, dat er niets goed is dan zeg ik: er uit en op een andere plaats neergezet. De voorzitter: Als je een ander inzicht krijgt dan ga je daar toch geen vergadering voor beleggen. Als van 't Hof gezegd had ze gaau niet weg dan was 't ook niet gebeurd. Een ieder overkomt het wel eens, dat hij als hij iets veranderd, later zegt, dat had zoo moeten zijn. En dat er dan over gesproken wordt met vrijgezellen, die dan over dit en dan over dat praten, dat is niet in den haak. Het adres is bij mij of B. en W. 't Zou daar 500 kosten, dit is ook gezegd door raadsleden. Dat is treurig. De heer Schouten: Ik blijf bij mijn stand punt dat al werd de weg verbreed, toch te smal is voor de hooiwagens die er langs gaan. Van 't Hof heb ik wel er over ge sproken om op te houden met de verhar ding, maar verplanting van boomen is niet besloten. Ik betreur het met Blokker dat ze elders geplant zijn, want ze hadden best achteruit gezet kunnen worden. De voorzitter: le. B. en W. hebben in deze gefaald; ten 2e. ieder is er van over tuigd dat beplanting een verfraaiing voor de gemeente beteekent en ten 3e. om daar de conclusie uit te trekken zoover de finan ciën het toelaten daar weer beplanting aan te brengen. Door den heer Blokker werd den herfst voor dit werk meer aanbevolen. Hiermede waren de discussies geëindigd. Hierna werd overgegaan tot behandeling van het adres van M. Kerssens Jnzn. en anderen in comité. Na heropening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat B. en W. van meening zijn, dat met het oog op de gemeentefinan- ciën en de hulpeloosheid, waarin het bloem bollenbedrijf verkeert, een toestand gescha pen is, die funest werkt in de gemeente en zij tot de slotsom zijn gekomen, dat de ge vraagde steunverleening gaat boven de draagkracht der gemeentennanciën en dat inderdaad de regeering aangewezen is deze hulplooze kweekers te helpen, omdat de ge meente wegens te weinig belastingopbrengst niet helpend kan optreden. B. en W. zijn van meening, dat de eenige afdoende hulp moet gezocht worden in r.geeringshulp om de menschen voor onder gang te behoeden en met de bescheiden mid delen zooveel mogelijk deze zaak op te los sen. B. en W. meenen, dat op verzoek van adressanten, mede door het beperkt bedrag van het Burgerl. Armbestuur en dit daar- mede te belasten, zooveel mogelijk deze men schen uit den financieelen nood op te heffen en dat de noodzakelijke hulp van de regee- ring_ met den grootsten spoed dient te worden uitgevoerd. B. en W. stelden voor het Burgerl. Arm bestuur uit te noodigen zooveel hun midde len het toelaten hulp te verleenen onder ge heimhouding om zoodoende de kleine bol* lenkweekers voor ondergang te behoeden. B en W. stelden tevens voor over deze zaak zich in verbinding te stellen met de Ver. van Ned. gemeenten om bij de regeer mg met spoed op hulpverleen ing aan te dringen, willen de menschen niet vervallen tot pauperisme Het voorstel cvan B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Schut: Er zijn enkele honden die schade aanrichten aan de te veld staande bollen o a. dc hond van dominé, van Sanders en de Kroon. De voorzitter: Er zal een aanschrij ving gezonden worden om de honden vast te nouden in verband met de alg pol. verordening. De heer Schouten: Er liggen nog adressen die op afdoening wachten zoo als verzoek-Zweeris, adres doktersbe handeling en verzoek Zwartedijkspoi- der. De voorzitter: De tijd was te kort om met voorstellen te komen. Maandag was wethouder Groot niet aanwezig. Bij Zweeris zal de toestand opgenomen worden. Wat het adres doktersbehande ling betreft kan ik mededeelen dat dok ter altijd nog plan heeft weg te gaan en het liever dan aan zijn opvolger overlaat. Verzoek Zwartedijkspolder volgende vergadering. De heer Blokker bracht den voorzitter dank voor hetgeen hij in hot belang van de werkloozen heeft gedaan. De voorzitter: Daar ben ik erkentelijk voor maar in deze heb ik als burgemees- ten mijn plicht gedaan. De heer Polle: Zou de personeele be lasting op de paarden niet kunnen vervallen? Ik zal daar te zijner tijd een voorstel van maken. Tevens merkte spreker op dat de lantaarn aan de Sluis veel te lang brandt. De voorzitter: De personeele belasting zullen wij nagaan en de verlichting aan de Sluis bespreken met den admi nistrateur. Daarna sluiting. VIER NAMEN VOOR APRIL. „Ik kies de maand April", zegt Björn- stjerne Björnson, de beroemde Noorsche schrijver en dichter, van wien het in den af- geloopen winter honderd jaar geleden is, dal hij in de pastorie van Björgan geboren werd. „Ik lues April, waarin het oude valt en het nieuwe zich vastzet; dat maakt wat meer spektakel, maar vrede is niet het beste, doch dit: dat men iets wil; ik kies Aprilwaar in de zomer wordt geboren". Ja, April wil iets, April is niet een onver schillige maand, waarin alles, zooals in de dagen van Augustus bijvoorbeeld, van meer eentonge luister, de heele maand door, vooral in het gelijkmatig groen der boomen, zich zelf gelijk blijft. April is een maand van werken, worstelen, strijden, van al meer open gaan, zich ontplooien tot al rijker groei en bloei en glans en lied. April, de oude Latijnsche naam zegt het al, als deze verklaring ae juiste is ten minste, April is de maand van het opengaan, naar net Latijnsche werkwoord aperire, dat openen beteekent. De aarde opent zich aan alle kanten, in bosch en duin, langs weg en water, op weide en akker overal ontspruit al rijker, wijder, grootscher het nieuwe, jonge leven. Of zou April samenhangen, wat ook wel geleerd worat, met Aphrodite, de uit het apnros, het schuim geborene, de godin van de liefde bij de oude Grieken, Venus met haar Latijnschen naam? Ook dat zou heel toepasselijk zijn wam is April niet maand van liefde in velerlei zin, maand waarin na lange winterdorheid zoovele teedere banden in de natuur en in het menschenleven worden gelegd? Grasmaand zeggen wij, met een eenigszins prozaïsch en ietwat nuchter klinkende, maar toch wel heel toepasselijke naam. En trou wens, is de groene wei, die in deze dagen van April opnieuw na zooveel vale weken haar frissche tinten krijgt, niet vol poëzie, vol prille lenteschoonheid, vol glans en luister met haar teere tooi van madelieven, vroege pinksterbloemen, met haar schaterend geel van paardebloemen, an speenkruid en in de lage landen de gouden tooi van forsche dot- terbloemenpracht? De bonte wei in al zijn kleurenrijkdom komt pas later, in Juni als de hooitijd nadert, maar is in deze sobere sier van wit en geel tusschen 't frissche, jonge groen de Aprilwei, het Aprilgazon niet een wonder van schoonheid onder de zachte gloed van de voorjaarszon? Vol zijn de wei den van glans en bloei, vol ook van lied en roep. Kievit en tureluur, grutto en schol ekster vullen de lucht met hun boeiende, ge- variëerde klanken en hun interessante ver schijningen en de leeuwerikenzang hangt er over als een nimmer eindend hemellied. April. Grasmaand. Nog twee namen heb ik in petto. Thijsse jn zijn „Vogeljaar" zegt, dat April inplaats van Grasmaand wel Vo- gelmaand mocht heeten. „Negentiende van de inlandsche vogelwereld kunt ge in deze maand ontmoeten: wintergasten die nog toe ven, doortrekkers op de lentereis, sterkere vogels, die durven komen nog voordat de boomen bebladerd zijn, terwijl in het laatst van de maand teerdere soorten hun intocht doen Drie van de vele wil ik even naar voren halen en u voorstellen als nieuwe gasten in April, teruggekomen of weldra te verwach ten in hun zomerverblijf, drie uit de ruime, ruime keus, drie opvallende verschijningen die bij 't voortgaan der weken aan het na tuurleven mede vollen luister en bekoring zullen geven: de eerste zwaluwen, die mid den April te verwachten zijn, en ons hart gaat open bij de gedachte aan „le retour des hirondelles", de nachtegaal, die soms om dienzelfden tijd ook weer gearriveerd is en wie zou niet verlangen naar zijn zang in het lentebosch, en de koekoek ten slotte, die aan het eind van de maand weerom kan zijn en wiens sonore roep weer blij zal worden be groet. Met hem willen we afscheid nemen van April als vogelmaand en ten slotte nog 'n oogenblik aan de vierde naam denken. Karei de Groote namelijk heeft aan de maand voor een deel andere namen willen geven dan de gebruikelijke Latijnsche of wat hij noemde „barbarische" namen en heeft van April als Ostermonath gesproken. Dat zouden wij dan het beste met Paaschmaand kunnen vertalen, zooals in Duitschland Pa- schen Ostern heet. Niet altijd, maar meestal toch wel valt Pa- schen in deze maand. Ook nu zijn de midden- dagen van April de Paaschdagen en het feest van het herboren, uit den dood herrezen leven zal weer overal worden gevierd. De rijkdom van scheppingsweelde, in April al voller zich openbarend, is altijd weer een treffend symbool van het eeuwige, onover winlijke leven. Moge Paaschmaand iets van feitelijke blijdschap van het Paaschwonder ook in donkere, gedrukte tijden brengen aan de harten! A. L. B. I £aatste AeddUett Ongecorrigeerd. SCHILDERES FROUKJE WARTENAR OVERLEDEN. Gisteravond is te Blaricum in den ouder dom van 76 jaar overleden de schilderes Froukje Wartenar. Zij heeft op de rijksnor maalschool te Amsterdam in teekenen ge studeerd. De overledene heeft veel gewerkt in Laren en Nunspeet en in Frankrijk en België- Vooral haar stillevens en binnen huisjes zijn bekend. Zij heeft ruim 20 jaar te Blaricum gewoond. Stad mOmgeving. NAAR BUITEN! Het mooie weer op Goeden Vrijdag bracht reeds velen naar buiten. In Bergen was het al aan de drukte op straat te zien, dat vele vaste vrienden van dit zomeroord voor de Paaschvacantie waren overgekomen. De Meidoorn en Ligustrumhaag loopt al prachtig uit. De Vlier, de Ribus en de wilg bloeit evenals de kamperfoelie en in het bosch valt reeds een lichtgroene tint waar te nemen. Bergen maakt zich voor de ontvangst van de zomergasten op. De meeste huisvrouwen hebben de schoonmaak-veldslag reeds met succes geleverd en de respectievelijke echtge- nooten zijn druk bezig de tuintjes in orde te brengen, terwijl de noodige vaklieden in de weer zijn om datgene te doen wat gedaan moest worden en door de bewoners niet zelf verricht kon worden. Het was deze week daarmede zoo druk, dat er geen werklooze timmerman in Bergen viel te bekennen. In dezen tijd zeker een ongewoon verschijnsel. Het viel ons op, dat de onhebbelijkheid van velen om het vuil uit hun tuinen maar hier en daar in het bosch neer te werpen nog tot de gewoonte van sommige Bergenaren behoort. Vooral aan het einde van den Meerweg is dit ergerlijk, doch ook het bosch iangs den geheelen Meerweg en vooral het daar dieper gelegen prachtige stukje heide is door dit vandalisme in hooge mate ont sierd. Gelukkig is men van gemeentewege aangevangen met het opruimen van de neer geworpen rommel, dat wij meenen, dat de vandalen tenslotte maar eens door een pro ces-verbaal duidelijk gemaakt moet worden, dat bet niet aangaat zoo onsociaal te hande len. Een ieder heeft toch wel gelegenheid het vuil uit den tuin te verbranden en wie die gelegenheid mist behoort dit te deponeeren op ae daarvoor aangegeven plaats. Wanneer men zoo door het bosch trekt valt het ten zeerste op hoeveel dood hout er in aanwezig is. Vroeger zag men de Bergenaren zich regelmatig met het houtsprokkelen in het bosch bezig houden. Sinds er zich in Bergen vele brandstoffenhandelaren vestigden, die de anthraciet voor weinig geld thuis brengen is ook dit over gegaan. Wij zouden er daarom wel iets voor gevoe len wanneer het oude volksgebruik in Ber gen, het z.g Beekemen, weer in eere werd hersteld. De jeugd kreeg dan gelegenheid om een geweldige houtstapel te maken en een plek om dit vuur, dat tevens een attractie zou zijn, te ontsteken, is er altijd wel te vinden. Weec&ecicht naar waarnemingen, verricht in den van 15 April. mor2e» Medegedeeld door het Kon. Nederl t„.4 te De Bildt. m- Verwachting, geldig tot den avond van i5 In het Noorden krachtige tot matige het Zuiden matige later afnemende nnJJ1 westelijke tot Zuidwestelijke wind, 'gedeeUe. lijk bewolkt, weinig of geen regen, aanvan kelijk zachter. Geseind van de Bildt om 7.50 uur u April aan de posten van Delfzijl tot H Holland: v- Weest op uw hoede! Weer overzicht. De Donderdag vermelde Oceaandepressi, heeft zich naar de Noorsche kust verplaatst en werd vrij diep. Een uitlooper, die over Denemarken trekt, brengt in het Noorder van ons land en Duitschland stormachtige,' wind en zal vermoedelijk Verder Duitschlanc doordringen. Op den Oceaan ligt nog uitgebreid lage drukgebied, zoodat de lucht toevoer hoofdzakelijk uit het Zuidwesten blijft. Scandinavië heeft stormachtig weer met regen en sneeuw in het Zuiden en vrij strenge vorst in het Noorden. In Schotland valt regen bij krachtigen westenwind Frank rijk en Zuid-Duitschland hebben nog rustig en zonnig weer, met lage ochtendtempera- tuur, die echter in den middag vrij hoog zal worden. Ook in Schotland en Ierland is hst zachter geworden. Ofschoon de voorbij trek kende secundaire depressie zwaardere be wolking en een weinig regen kan brengen, zal het weer zich daarna tijdelijk herstellen en geleidelijk zachter worden. Langs de Hoflaan is een belangrijke ver betering tot stand gebracht door het maken van een rijwielpad, dat aansluit aan het rij wielpad langs de Eeuwigenlaan, hierdoor beschikt Bergen thans vanaf de Kerkruïne tot Zee over een rijwielpad en eveneens over een wandelpad, aangezien de Bouwgrond Exploi tatie Maatschappij Bergen aan Zee deze week juist gereed is gekomen met de voltooiing van het wandelpad langs den zeeweg. Dit, daar waar het over duinheuvelen gaat van te gels voorziene pad is waarlijk uniek en maakt het mogelijk van' prachtige kijkjes te genieten op de verschillende duinpannen. Het is nu voltooid tot het steenen pad naar het Kerkje in de duinpan te Bergen aan Zee, zoodat het thans voor de wandelaars moge lijk is, langs een afzonderlijk wandelpsi vanaf de Kerkruïne naar Zee te w&rré/m. Voor de verbinding van Bergen naar Ber gen aan Zee beschikt men thans dus over m. rijweg en rijwielpad en een wandelpad. De oud-burgemeester, de heer J. v. Reenen, heeft dezen winter met groote voldoening dit werk doen uitvoeren. Aan zee is er trouwens heel wat werk verricht. Vanaf den Zeeweg tot de Pier Panderstraat is de boulevard ver laagd en het voorduin afgegraven, ter wijl voor de dancing van Nassau-BergeS een tegelterras van 1000 M2. oppervlakteen voor het hotel gazons ter oppervlakte van 2000 M2. zijn gemaakt. Vanaf de boulevard en vanaf de terrassen kan men thans gemakkelijk op zee zien, ter wijl het hotel, dat weer keurig is opgeschil derd, thans veel forscher naar voren komt. Aan het einde van den Zeeweg is bovendien een prachtige keergelegenheid voor autos met een lantaarn in het midden gemaakt. Wanneer nu nog voor het seizoen de ai- rastering om het borstbeeld van wijlen me vrouw van Reenen voorzien wordt en M Parnasiapark wat besnoeid, dan kan zeke verklaard worden, dat de Bouwgrond Maal schappij Bergen aan Zee, dat op het strand voor het badbedrijf ook weer een drietal loodsen zal plaatsen, het noodige v00f, badplaats in het afgeloopen seizoen deed. HERDENKING WILLEM DEN ZWIJGER. Sluiting gemeentelijke bureau* In verband met de herdenking van de> 400sten geboortedag van Prins Willem va Oranje in deze gemeente op 25 April a.s. W len de gemeentelijke bureaux, voor zoover o dienst dat toelaat, dien dag des, middags w 12 uur gesloten zijn. WANNEER DE WINKELS OPEN ZIJN. Den eersten Paaschdag zijn die winkA welke ook op andere Zondagen 2 ,^r jw eenige uren geopend zijn, opengesteld- v zijn o.m. vischwi-nkels, banketbakkerswn^ e.d. Men kan daar dus terecht tot des av0 8 uur. Wordt dus de eerste Paaschdag gewone Zondag beschouwd, met den twe Paaschdag is het anders. -Dan m°2ej\ tot w'inkels (dus bijv. ook de sigarenzaken; des nachts 12 uur geopend blijven. NATIONALE VOLKSHÜLDE TE DELFT' - - Wrlle® Het Herdenkingscomité van Pr'n,s nrtS jie' van Oranje hier ter stede verzoekt volgende te willen mededeelen: of De extra-trein uit Alkmaar ve uit Paaschmaandag om 9.33 en keert t:o0al< Delft om 19.59. Zij, die aan oe jijf Volkshulde deelnemen en in be* |,uD1jrf van goedkoope kaartjes (geletterd nn slechts van dezen trein gebruik oa LICHT OP! Jjm Hedenavond voor rijwielen en "l0u'ur gen en andere vQprhiüren te i--3 1 °Pv,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2