ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. De komende Paaschwedstrijden. het Vickers-proces in Rusland. DugeUjAsch Oveczicht ^Buitenland No. 90 ZATERDAG 15 APRIL 1933 Een langdurig verhoor van den beschuldigden ingenieur Thornton, die blijft ontkennen. DE DERDE EN VIERDE DAG. P.S.V.-Stormvogels om het kampioenschap SSeJSnï van Nederland. Blauw Wit naar Velsen; Friesland's laatste kans. Zal Kinheim kampioen worden? De motorraces op Tweeden Paaschdag. r ONS OVERZICHT. Het programma voor de beide Paaschdagen is niet zoo heel groot, doch er komen toch nog verschillende wedstrijden op voor, die van belang zijn voor de bezetting van de on derste plaats. Zoo kan in de resteerende twee afdeelingen. het Noorden en het Westen, af- deeling I de beslissing vallen en kunnen we de volgende week volop in de promotiewed strijden zitten. Aldeelui1* I. Afdeel»*»*? II. Aideeling V. DE TWEEDE KLaSSE. GROOTE VOORJAARS-VEEMARKT. Donderdagavond en Vrijdag den gehee- Als we dan de wedstrijden van de komen de dagen aan een beschouwing onderwerpen, dan beginnen we mei P. S. V.Stormvogels om het kampioen schap van Nederland Maandag wordt deze wedstrijd in Eind hoven gespeeld en de Westelijke kampioenen komen al dadelijk voor een zware taak. Weliswaar heeft P. S V. slechts na veel moeite den titel veroverd, doch haar vrij lange periode van rus' za' haar gelegenheid hebben gegeven, om ernstig te oefenen De thuisclub komt dus geheel uitgerust en frisch in het veld. Daar staat tegenover, dat de Stormvogels juist nog eenige zware wed strijden gespeeld hebben en geen gelegenheid hebben gehad, om ook maar even op adem te komen. Bovendien heeft P. S. V. het terrein voordeel. wat vooral bij een eersten wed strijd van belang is. Immers, de eerste klap is een daalder waard' En daarom ofschoon voorspellingen in deze serie wedstrijden nog moeilijker zijn aan anders zou het van ons meevallen, als Stormvogels onbeslagen uit den strijd te voorschijn kwam. Waarmee we dus willen zeggen, dat een ge!uk spel ons voor de IJmuidenaren al mee zou vallen. In afdeeiing I kan de beslissing, wat be treft de laatste plaats vallen. De toestand is zoo dat Blauw Wit nog juist gelijk kan ko men met Z. F C ats ze alle nog resteerende wedstrijden wint Een enkel gelijk spel is reeds fataal. Blauw Wit moet Maaraag naat Velsen om het lastige V. S. V. te oestrijden Het zou ons niet verwonderen, als de Amsterdammers daar een veer lieten, al valt niet te ontkennen, dat ze juist de laatste keer meer eensgezinder waren en een grooteien wil hadden om te winnen. Daarom gelooven we niet in een V'. S. V-overwinning en kunnen we de Am sterdammers een heel. heel kie n kansje geven. Feijenoord ontvangt A. D. O. 't Is een wedstrijd zonder veel oelang en de thnisc'ub kan die wel winnen als ze zich een klein beetje wil inspannen' Tenslotte zou H. D V S.D H. C wel eens op een puntenverdeeling kunnen uit- t.oopen. In deze Westelijke afdeeling wordt slechts een wedstrijd gespeeld, n.1. Sparta—VU.C. Er bestaat voor geen der beide partijen ook maar eenig belang bij deze ontmoeting, die natuurlijk door de Rotterdam gewonnen zal worden. In het Noorden kan de beslissing vallen; Friesland zal morgen zeer waarschijnlijk de finitief onderaan komen. Deze Leeuwarder club ontvangt zelf het Groninger G. V. A. V. en hoewel de Gronin gers sterker zijn, gelooven we, dat Friesland deze ontmoeting wint. Velocitas, dat geheel volledig uitkomt, zal morgen op eigen veld Sneek kloppen, al zullen de babies zich hardnekkig verzetten. We zijn benieuwd, wat Achilles thuis te gen Frisia zal doen. Achilles klopte in haar laatste wedstrijd Velocitas en moet dus in staat geacht worden, om ook de Frisianen te kloppen. Veel verschil zal er wel niet zijn. Rest nog AlcidesLeeuwarden De be zoekers zijn ongetwijfeld sterker, doch de eigen omgeving kan de Meppelaars wonde ren doen. Zoodat een gelijk spel ons wel tot de mogelijkheden voorkomt. Hier wordt een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld, n.1. W. F. C.Kinheim. Kinheim moet oeze ontmoeting winnen, om kampioen te kunnen worden. Gemakkelijk zal dat ech- ter niet gaan, want de Wormerveerders zijn thuis zeer sterk. Bovendien kunnen ze rustig spelen, terwijl Kinheim natuurlijk eerst de zenuwen moet overwinnen. Hoewel Kinheim de beste kansen heeft, zou een gelijk spel heusch niet zoon groote verrassing zijn Voorloopig rekenen we echter maar op een Kinheim-overwinning en dus een kampioens titel. In verband met bovenstaande wedstrijd is ook de ontmoeting ZeeburgiaV. V. A van belang. Als Kinheim verliest en Zeebur gia wint, is laatstgenoemde kampioen. Als Kinheim gelijk speelt en Zeeburgia wint, is een beslissingswedstrijd noodig! Vandaar, dat we Zeeburgia Maandag zien winnen. T. O. G Z. V. V. is van weinig belang De thuisclub zal wel winnen. In de B-klasse wint H. F. C. haar laatsten wedstrijd. Ze speelt thuis tegen de Spartaan en kan deze ontmoeting als een oefenpartijt je beschouwen. Alphen kan thuis winnen van B. F. C. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR PASCHEN. Kampioenschap van Nederland: P. S. V. —Stormvogels. 4de klasse A Uitgeest—Alkmaar. Res. 2de klasse K. F. C. 2Alcmaria 2. Res. 3de klasse Alcmaria 3—Z. F. C. 3 (Zondag). DE DERDE EN VIERDE KLASSE. In de derde klasse zijn twee wedstrijden vastgesteld. De Meervogels zullen een ern stige poging doen ook thuis van K. V. V. te winnen t Is noodig, want de laatste plaats is gevaarlijk dicht bij. Veel kans hebben de Meervogels echter niet! Ook voor Purmer- steijn is er een belangrijke ontmoeting: O. S. V.Purmersteijn. Wil de Purmerender club nog een kans op ontsnapping hebben, dan moet ze winnen Echter, voor haar is al even weinig succes weggelegd als voor de Meer vogels. In de vierde klasse gaat Alkmaar naar Uitgeest en zal probeeren, er een succesje te boeken. Of het lukken zal? De Alkmaarders spelen den laatsten tijd wel wat beter en zijn zoo langzamerhand aan het spel in deze klasse gewend. Daarom zouden ze wel eens een gelijk spel kunnen bevechten. Groen- witten, do itü Motoren. DE MOTORRACES OP DEN TWEEDEN PAASCHDAG. Nog twee dagen! Dan zal Alkmaar weer het centrum zijn van motorrijdend Neder land! Men kent de sfeer: zoo tegen 12 uur des middags komen de eerstelingen uit Noord- en Zuidholland op hun motoren en trachten 't een ol ander record op den Ken- nemerstraatweg te verbeteren. Zij laten hun machines langs onzen breeden en fraai ge- asfalteerden straatweg tollen; ze laten hun motoren ronken, zoodat hooren en zien je soms vergaat en ze maken anderen warm en enthousiast, zoodat de weg weldra een wed- strijdbaan gelijkt! En als het dan tegen half een loopt, wordt het drukker. Dan komen de eerste voetgan gers, die den tocht naar het gemeentelijk sportterrein ondernemen en al vast een goed >laatsje zoeken langs de afrastering. Zij lebben gelijk, want de ervaring heeft ge leerd, dat de belangstelling steeds zeer groot is en dat vooral op het paddock en op de rangen langs den Zandersloot men er gauw bij moet zijn, om een behoorlijk plaatsje te bemachtigen. En als ze daar dan staan te wachten, be hoeven zij zich niet te vervelen. De renners, die gewoonlijk vroegtijdig komen, beginnen hun trainingsrondjes, de nieuwelingen leg ger. een soort examen af, kortom, er heerscht vanaf half een reeds een gezellige drukte op het sportpark. De tribunes vullen zich. Ook dat is een aardig gezicht. Eerst ziet men de groote overdekte daar somber en donker voor zich liggen en heel geleidelijk wordt di. donkere massa een kleurrijk geheel. Vooral, als het echt voorjaarsweer is. De fleurige toiletjes der dames zorgen dan voor een prettige sfeer op de rijen en dat is zeker een gedeelte van eei rolfilm waard! Die tribune wij wijzen er nogmaals op is deze keer weer verbeterd. Ze is sinds eenigen tijd tochtvrij gemaakt, dank zij sta len rolluiken aan de achte zijde en glazen „schuttingen" aan beide uiteinden! Over het programma hebben wij weinig meer te zeggen Ir elke klasse zijn verschil lende wedstrijden geplaatst, die al bij voor baat voor fePen strüd zullen zorgen Van der Pluvm za! een hePig duel moeten leveren tegen onzen A'kmaarschen de Ridder, J. Moejes zal niet gemakke'iik geklopt worden in zijn rubriek, omdat hij juist op dit oogen- blik beter in vorm is dan ooit. En van Latum. Ludeke en hoe ze allemaal meer hee- ten. ze zullen voor spannende ritten zorgen Alkmaar wacht een ertit motorfestijn. En als het weer op zijn Paaschbest is. zullen ve'e duizenden Maandag de wedstrijdbaan omzoomen. Alkmaar is k'aar voo. den start. U ook? Daar gaan we dan! de Engelsche ingenieurs in Kusiana voortgezet. Donder dagavond werd Thornton, een der Engel- schen, gedurende vier uur ondervraagd Hij zou systematisch, door bemiddeling van zijn belangstelde in mededeeling betreffende de ven. Thornton ontkende pertinent. Thorn- toe gaf toe geïnformeerd te hebben naar de gegoedheid der Sovjet regeering met het oog op de uitgebreide creaieten, welke zijn firma verschafte. De officier gaf te kennen, dat deze erken ning klopte met zijn beschuldiging. De secretaresse der firma, Koetoesova, beweerde, dat Monkhouse en Thornton ook in haar gezelschap plannen hebben bespro ken betreffende de vernieling van machines Thornton gaf hierop toe, dat Richards, de Londensche manager van Vickers, eveneens belangstelde in mededeeling betreffende de Sovjet-Unie. Toen er aan herinnerd werd, dat Richards in 1918 officier is geweest bij den Britschen inlichtingendienst, werd door de aanwezi gen met nog meer belangstelling geluisterd Toen de officier van Justitie zich niet de gewenschte bekentenis, dat Thornton spion- nagediensten zou hebben verricht, kon ver schaffen, toonde hij deze een verklaring, waarin Thornton zichzelf en anderen schul dig verklaarde. Deze verklaring had Thorn ton in een Gepeoe gevangenis onderteekend Hij ontkende evenwel alle incrimineerende passages en zette uiteen, dat wanneer hij deze zou hebben neergeschreven „hij niets zou hebben geschreven". Hij had geschre ven onder moreelen druk. Vervolgens kwam ter sprake, dat Thornton zijn Engelsche ondergeschikten en Russen geld zou hebben gegeven. Koetoezova bevestigde al haar in de gevangenis afgelegde verklaringen be treffende haar financieele transacties. De eenige transactie, welke door de verdedi ging werd toegegeven, werd door Monk- J^kise verklaard te zijn een leening aan zekeren Dolgov, welke als zoodanig werd geboekt. Nadat het Hof had besloten Dolgov voor te roepen, werd de zitting ver daagd. o Gisterochtend is de zitting in het proces tegen de van spionnage beschuldigde em- ployé's van Vickers voortgezet met het ver noor van Dolgov, die door het O.M. is ge dagvaard. Dolgov is de eerste persoon, die, behalve de eigenlijke beschuldigden, wordt verhoord. Dolgow deelde op omzichtige wijze mede, op welke wijze Thornton de steekpenningen zou hebben gegeven. Thorn ton en Monkhouse werden te dezer zake aan een kruisverhoor onderworpen. Nadat Thornton opnieuw had toegegeven, dat een bedrag van *3000 papierroebels was uitbetaald als leening. doch niet was terug gestort, zeide de officier van Justitie: „Dol gov bevestigt alles, Thornton onkent alles". Monkhouse ondersteunde de verklaring van Thornton. Hij betoogde, dat hij dit be drag niet als een geschenk kon beschouwen, daar hij Dolgov een fatsoenlijk man achtte. Vervolgens werd een andere beschuldigde Rus Kotliareski die bekend heeft ver- horod. Hij gaf een uiteenzetting van de wijze, waarop hij met MacDonald te Zoevka had kennis gemaakt en beweerde verschei dene malen bedragen aan geld van Mac Donald te hebben ontvangen, waarvoor hij bouwplannen had verschaft en op zich had genomen volgens instructie van MacDonald bedrijven te vernielen. Hierna werd hij door Monkhouse ondervraagd, die uiteenzette, dat direct nadat de door Kotliarevski ver melde defecten waren geconstateerd, direct naar het bureau van Vickers te Londen om reservedeelen was getelegrafeerd. Lobanov, was de volgende Rus, die werd ondervraagd. Hij zette uiteen, dat een der employé's van Vickers, Nordwall, voordeel heefrgetrokken van zijn anti-Sovjet opvat tingen. Met Nordwall heeft hij te Ivgres samengewerkt. Hij zeide van deze 5000 roebel te hebben ontvangen voor de vernie ling van werken, welke hem door Nordwall zouden zijn opgegeven, terwijl hij bovendien een bontjas heeft ontvangen. Nordwall ontkende alles wat Lobanov be weerde en zette uiteen, dat hij in feite ge tracht heeft Lobanov van zijn anti-Sovjei gezindheid af te brengen. Wat de bontjas betreft, deze zou volgens Nordwall's verkla ring door een derde, een Engelschman aan Lobanov zijn overgedaan. Nordwall ver klaarde: Ik ben van meening. dat iedereen in mijn plaats hetzelfde zou hebben gedaan". Het verhoor van Lobanov werd voortgezet. In het verdere gedeelte van de ochtendzit ting werd de Rus Lebedew verhoord, die- verklaarde Lobanov te Ivgres behulpzaam te zijn geweest. De officier van Justitie verklaarde nog, dat Monkhouse uit Londen technische en economische instructies en aanwijzingen heeft ontvangen om ten gunste van Enge land spionnagedienst te verrichten. Monkhouse verklaarde daarentegen, dat hij noch uit Londen, noch van de Engel sche ambassade te Moskou aanwijzingen voor spionnage heeft ontvangen. De belang stelling, welke hij heeft gehad voor econo mische kwesties betreffende Rusland over schrijdt op geen enkele wijze de wettelijke grenzen. Ook heeft Monkhouse geen gelaen ontvangen. Een artikel van de „Iswestia". In een hoofdartikel over het Vickerspro- ces schrijft de „Iswestia" onder het op schrift: "Een vernielde legende*' o.a. het volgende: De pogingen om de Sowjetrechtspraak in discrediet te brengen door geklets over on toelaatbare methodes en druk, die zou zijn uitgeoefend op de beklaagden zijn volkomen mislukt. De eerste twee dagen hebben vol gens de verklaringen vande beklaagden zelf en volgens de feiten, die door de instructie zijn vastgesteld met een absolute duidelijk heid aan het licht gebracht, welke de activl teit was van deze „hooggeplaatste" per soonlijkheden, wier vertegenwoordigers in de verantwoordelijkste imperialistische krin gen in Engeland hun onschuld waarborg den. De imperialistische kliek wil de waar heid verbergen voor het Engelsche volk en kan het licht van de waarheid, dat door dit proces te voorschijn kwam niet verdragen Niets zal u echter helpen, aldus de Iswestia, de waarheid zal doordringen tot het Engelsche volk en het heimelijke werken ontmaskeren, van al diegenen, die avonturen voorbereiden, die de wereld duur te staan kunnen komen. DE DIRECTEUR VAN HET MARKT WEZEN te ALKMAAR brengt ter alge- at oene kennis, dat ter gelegenheid van de groote Voorj'aars-veemarkt op woensdag 19 april a.s. het vee, het welk men niet per vaartuig naar de markt brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den HELDERSCHEN WEG, over de HEILOOERBRUG, de SCHERMERVLOTBRUG of over de I RIESCHE BRUG. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, do Emmabrug, de Popmansbrug of de boide rustike voetbruggen is verboden. Het vee vanaf den Schermerweg naar de markt gebracht moet over de SCHER MERVLOTBRUG en den ACHTERWEG worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt be stemd vee moeten gelost worden aan de Handelskade, de havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede, zullen voorzoo- veel noodig, de schepen welke een lig plaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den havenmeester tijde lijk worden verlegd. Het vee langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Han delskade mag alleen naar de markt worden gebracht over de Korte Nieuwe- sloot van de Handelskade af. Bij de Schermervlotbrug, de Friesche brug, de Heilooërbrug en aan de Korte Nieuwesloot zal het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskundig onderzoek en betaling van het marktgeld. De toegangen tot de markt zullen worden opengesteld op WOENSDAG 19 APRIL des voormiddags 7 uur. Na 10 uur wordt geen vee meer ter markt toe gelaten. Voor het plaatsen van het vee worden aangewezen de Nieuwesloot, de Markt straat, het Waagplein, de Dijk, het Torenburg en den Achterweg. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. GRAFSCHRIFTEN. In „Goodyear nieuws" vinden wij de vol gende grafschriften: Met een lucifertje keek hij Of hij nog benzi ie had. En hij had nogDeze rustplaats Van den man bewijst U dat Dat ééne zoentje achter 't stuur Betaalde deze man heel duur. 't Gedaas van anti-slipping blokken Vond hij belachelijk, ideoot. „Er was geen enk'le band die slipte!" Nu ligt hij stil hieronder dood. Geen auto mocht hem ooit passeeren, Nu kan hij zelfs geen slak meer deren Hij nam met vaart een binnenbocht, Hier rust, wat men nog vinden mocht. Hij kwam van rechts, Maar met zijn recht Heeft men hem toch Hier neergelegd. DE FRANSCHE BEGROOTING DOOR DE KAMER AANGENOMEN. De FranSche Kamer heeft na een zitting, welke bijna 20 uur heeft geduurd, Vrijdag ochtend om even over zessen de begrooting voor het jaar 1933 aangenomen met 514 tegen 67 stemmen (der uiterste rechterzijde en enkele socialisten). De begrooting vermeldt aan uitgaven 50.092 millioen francs, aan inkomsten slechts 45.914 millioen. Het deficit bedraagt dus 4.178 millioen. De Kamer is vervolgens op reces gegaan tot 16 Mei, ten einde den Senaat gelegenheid te geven de begrooting te behandelen De Senaat zal op 2 Mei a.s. bijeenkomen. DE DEBATTEN IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Wat de Fransche pers er van zegt. De Donderdag gehouden zitting van het Lagerhuis wordt in de Fransche bladen uit voerig besproken. De „Echo de Paris" constateert, dat men zich wel is waar reeds voor dat de natio naal socialisten aan het bewind waren ge komen, zich van bewust had moeten zijn. van den waren toestand, doch dat deze late ommekeer toch nog altijd beter is, dan een blijvende verblinding. „Paris Soir" legt er den nadruk op, dat de Engelsche premier voor de eerste maal tijdens zijn geheele bewind heeft erkend, dat een herziening der verdragen slechts moge lijk is binnen het kader van het Volken bondspact. Deze sensationeele verklaring begraaft de poging om te komen tot een Viermogendheden, want MacDonald komt dichtbij de stelling, welke Frankrijk van oudsher heeft verdedigd. De „Temps" wijst op de buitengewone weerklank, welke de. uiteenzettingen van Chamberlain, Simon en MacDonald in ge heel Europa zullen hebben. De debatten in het Lagerhuis dragen het karakter van een waarschuwing der vertegenwoordigers van het Engelsche Volk, niet alleen aan hei adres van Duitschland, maar aan dat van alle die de gevaarlijke illusie hebben, dat het mogelijk is de zaken der wereld te rege len door het wonder van eenige geïmprovi seerde formules, welke in den loop van ee-i kort onderhoud tusschen verantwoordelijk ministers ziin opgesteld. Het „Journal des Débats" wijst er op, dat Engeland in de woorden van Chamberlain de uitdrukking heeft teruggevonden van de groote Britsche traditie. Het zou toe te juichen zijn, indien ondubbelzinnige verkla ringen door de Fransche regeering zouden worden afgelegd. Diplomatieke stap te Londen. De Donderdag in het Lagerhuis gevoerde debatten betreffende Duitsche binnenland- sche toestanden hebben, naar wij vernemen, de rijksregeering aanleiding gegeven den Duitschen ambassadeur te Londen opdracht te geven onverwijld bij de Engelsche regee ring te protesteeren. HET PACT DER VIER MOGENDHEDEN. Naar aanleiding van het debat in het En gelsche Lagerhuis over het pact der vier mogendheden schrijft de oud-minister Matu- sewski in het officieuze blad „Gazeta Polska": Nie» het land van Pommeren, maar de over- heersching van Europa door Duitschland is het werkelijke doel van het revisionnisme. Het gaat niet om het verzekeren van de verbin dingen tusschen Oost-Pruisen en het rijk, maar er moet een weg gebaand worden naar Antwerpen, Bagdad, Duinkerken, Kiew. Niet óe grens moet worden gecorrigeerd, maar Polen veranderd van een hinderpaal in een werktuig voor het Duitsche imperialisme. De verwerkelijking van de eischen der revision isten zou gaan ten koste, niet alleen van Polen maar van geheel Europa. Voor ons bestaat er geen grenskwestie en wij zullen over die onderwerpen willen beraadslagen met de kanonnen. TARDIEU OVER HET PACT DER VIER MOGENDHEDEN EN OVER VERDRAGSHERZIENING. In de Illustration publiceert de voormalige Fransche premier Tarv..ieu een artikel tegen het pact van vier mogendheden en tegen de herziening der verdragen. Herstelbetalingen, veiligheid en achting voor de verdragen, die de Fransche regeeringen sedert 1920 als de principes harer politiek gehandhaafd hebben, worden coor het Italiaansche voorstel be treffende het aangaan van een pact der vier mogendheden ter dood veroordeeld. Herzie ning der verdragen zooals dit pact het wil betcekent oorlog Oischoon artikel 19 van het Volkenbondsstatuut een onderzoek van POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIIDEN OP MAANDAG 17 APRIL 1933 (2DEN PAASCHDAG). Voor het Sportpark zijn drie ingangen; ge rekend vanaf de Vierstaten blijft de eerste in gang gesloten; de tweede ingang is uitslui tend bestemd voor voetgangers en de derde voor motorrenners en vrachtauto's met ren nersmateriaal. Voor bezoekers met rijwielen is het Sport park toegankelijk langs de Nieuwpoortslaan. De nieuwe toegangsweg naar het Sport park aan den kant van de Zuiderhoutlaan is UITSLUITEND bestemd voor auto's en mo torrijwielen, welke aldaar tevens kunnen worden geparkeerd. Het tarief van stalling op die parkeer plaats is: voor auto's 50 cent en voor motor rijwielen 25 cent. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuw poortslaan. Nieuwpoortssteeg en de Regu- lierslaan, aan de Kennemerstraatwegzijde, voor alle rijverkeer afgesloten. Op de Zandersloot. waar een ingang is voor het loopende publiek, worden geen rij wielen toegelaten en mogen aldaar ook niet aan de hand worden meegevoerd. Op het middenterrein wordt niemand toe gelaten. die niet is voorzien van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoonlijk is. Voor stationneerende rijtuigen en auto's is gelegenheid op den paikeerstrook langs den rijweg van den Kennemerstraatweg nabij de Vierstaten Het is verboden in de Nieuwpoortslaan, op den Kennemerstraa!weg en in de Zuider houtlaan motorrijtuigen en andere voertuigen onbeheerd te laten staan (parkeeren). Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier staten niet toegelaten. Het einde der motorraces wordt door bel- luiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door alle uit gangen van het sportpark aan den kant van de Nieuwpoortslaan vertrekken. De uitgang via dep nieuwen toegangsweg is alleen bestemd voor degenen, die hun auto's of motorrijwielen op dien weg hebben geparkeerd. Alle rijverkeer vanai dezen toegangsweg wordt bij afloop via Zuiderhoutlaan naar den Kenneinerstraa'weg geleid. geen enkele der herziening verlangende mo gendheden het noodig gevonden de toepas sing van dit artikel te vragen Noch Mac Donald, noch Mussolini wenschen den oor log. Tardieu constateert echter, dat deze beide zonen van het syndicalisme, die door hun geheele opvoeding de kunst verworven hebben de massa's in beweging te brengen voor binnenlandsche politieke doeleinden, niet ver kijken, wanneer het internationale problemen betreft. Het Italiaansche plan kan alleen ten doel hebben den grooten mogend heden een bijzondere machtspositie te ver schaffen, teneinde hun wil aan de andere staten op te leggen. Tegen deze internationale dictatuur zijn de volkeren echter reeds eer* maal opgestaan. Frankrijk leeft helaas in een pacifistisch tijdperk, waarin het gelooft nooit neen te kunnen zeggen. DR. LUTHER TE NEW YORK AANGEKOMEN- De nieuwe Duitsche ambassadeur ia de Vereenigde Staten, de vroegere president van de Rijksbank. Dr. Luthei is met de „Bremen" te New-York aangekomen. Bij het quarantainestation lag een boot. waarmede hij zich, onder bescherming van rechercheurs, naar Pennsylvania Station heeft begeven. Dr. Luther heeft een korte verklaring afges de verdragsclausules die niet meer toege-1 legd betreffende den toestand in DuitschlaoA jast kunnen worden, mogelijk maakt, heeft doch weigerde zich uit te laten over

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9