Spoct Jiunst en Wetenschap JUchtszakm £cuid: en Jmttèouio !Pxovinciaal 'flieuws Omdat aan de andere zijde ook een aankwam, remde de heer L. aar toestand is zorgelijk. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. NOG STEEDS VLUCHTELINGEN UIT DUITSCHLAND. Een geval van ernstige mishandeling. „VRONE" TE ST. PANCRAS JUBILEERT. KENNEMERLAND. WINKEL. ZIJPE. 'T ZAND. STOMPETOREN. Van de blauwe kust. EEN VREEDZAME VOLKEREN-SLAG. STEMMING TWEEDE KA.ME^ GROOTE VOORJAARS-VEEMARKT, auto Een hem volgende, eveneens 80 K M. rij dende zespersoonsauto uit Enschede, die hierop r et verdaeht was, reed de twosea- ter van achteren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wielen in de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, me), a. SEeffer, kreeg een ernstige schedelbreuk. De auto uit Enschedé, bestuur door den 18-jarigen W. de Lange, is tegen een boom gevlogen en geheel vernield. Een doode. Op den hoek van de Linaeusstraat en Oosterpark heeft hedenochtend een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een 48-jarige motorrijder, die uit de richting Mauritskade kwam, is in botsing gekomen met een auto, die uit het Oosterpark kwam en in de rich ting Mauritskade zou gaan. Deze auto, ko mende van rechts, had dus den voorrang en de motorrijder had den auto moeten la ten passeeren. Vermoedelijk heeft deze man, Tukker genaamd, niet tijdig kunnen remmen en is in volle vaart tegen den auto opgereden. Hij werd van zijn rijwiel ge slingerd en bleef bewusteloos liggen. Toen de ziekenauto van de geneeskundige dienst kwam om hem te vervoeren, was hij reeds overleden. De auto had eenige materieele schade. Door een vrachtauto gedood. Op den Riiswijkschen weg werd den eer sten Paaschdag de 27-jarige voetganger E. Z., doordat hij plotseling en zonder op te let ten van een vluchtheuvel stapte, aangereden door een vrachtauto. Z. werd met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, alwaar hij is overleden. Zaterdagmorgen heeft in de ondergrond- sche werken op de Oranje-Nassaumijn III te Heerlerheide een doodelijk ongeluk plaats gehad. De sleeper J. Steffen was bezig r-et het halen van hout, toen er plotseling een instorting plaats had, waaronder hij werd bedolven. S. werd, naar De Crt. meldt, dood onder de steenen vandaan gehaald. Hij was 26 jaar oud, gehuwd en woonachtig te Heerlerheide. Nog steeds komen joodsche vluchtelingen «rit Duitschland naar Nederland. Ook gedu rende de beide Paaschdagen is uit verschil lende plaatsen uit Duitschland een aantal in de hoofdstad aangekomen, waar zij door het vluchtelingen-comité werden voortge holpen. Een dezer vluchtelingen, een voorganger van een kleine gemeente van orthodoxe joden te Gelsenkirchen, was in Duitschland zoo ernstig mishandeld, dat hij bij aan komst in Amsterdam noch staan noch loo- pen kon. Hij is voorloopig in een der zie kenhuizen opgenomen. Zaterdagavond tegen zeven uur bevond hij zich met tien andere leden der gemeen te, waarbij mannen van zestig en zeventig jaar, om het avondgebed te lezen, toen een twintigtal SS.-lieden de synagoge binnen drong en van den voorganger uitlevering van alle aanwezige wapens eischten. Toen de voorganger verklaarde, dat niemand wa pens in zijn bezit had en dat zulks ook met het oog op den Sabbath niet geoorloofd zou zijn, werd naar de geheime papieren gevraagd, en toen men verklaarde, ook de ze niet te bezitten, werden alle aanwezi. gen door twee S.S.-beambten in burger ge fouilleerd, waarna zij twee aan twee in het gelid werden geschaard en begeleid door de S.S.-mannen door de geheele stad moes ten marcheeren, om tenslotte in een S.S- gebouw te worden gebracht, waar zij onder gescheld en bedreigingen de voorganger kreeg eenige malen hevige oorvijgen met het gezicht tegen een muur werden ge plaatst en met de handen omhoog geduren de twintig minuten diepe kniebuigingen moesten maken. Toen de oudste arrestan ten teekenen van uitputting gaven en de voorganger het waagde, nogmaals te pro testeeren, werd hij op een schuinstaanden ladder gelegd, waarbij hem werd medege deeld, dat hij vijf stokslagen zou krijgen omdat hij vijf jaar in Duitschland had ge woond. Bij den vierden slag, die met een lange eikenhouten stok werd toegediend, liet hij zich van de ladder afglijden, waarbij hij met een gummiknuppel zoodanig werd bewerkt, dat hij verdoofd bleef liggen. Toen hij weer tot bewustzijn kwam, werd hij voor een S.S.-beambte geleid, die hem een verklaring ter teekening voorlegde, waarin hij erkende, dat hij door een mis verstand gedurende eenigen tijd in „Polizei- haft was genomen, doch zonder eenig na deel te hebben ondervonden weer in vrij heid was gesteld. Zondagochtend werd de sleutel van de synagoge door eenige S.S.- lieden teruggebracht, die zich opvallend correct gedroegen. In den loop van den ochtend verscheen oonieuw een tweetal S.S.-lieden, die bedreigingen aan het adres van den voorganger uitten, zoodat deze het, ondanks zijn hevige pijnen raadzamer vond, te trachten over de Nederlandsche grens te komen. Het Comité tot Hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen heeft zich het geval aangetrokken. Aangezien de betrokkene van Poolsche nationaliteit is, heeft ook de Poolsche consul zich met het geval be moeid en zullen waarschijnlijk ook door hem de noodige stappen worden gedaan. Voetbal. Op Maandag den 2en Paaschdag vier de de voetbalvereeniging „Vrone" haar 12 jarig lustrum. De heer Hoogland opende de bijeenkomst met een toepasselijk woord, waarna de Ber ger Revue- en Operetteclub de bekende sport- revue „Stopt! Eerst V.V.V.!" opvoerde. Namens „Vrone" werden de vereeniging en den schrijver, den heer Timmer, dank gebracht en werden bloemstukken aan de hoofdpersonen, n.1. den heer Timmer, de solodanseres Ina Cortez en mevr. de Urauw Andree Wiltens, overhandigd. Een gezellig bal sloot den avond. DE VIOLIST F. DE GROOT TREEDT NIET MEER OP. De Nederlandsche violist F. de Groot, die jarenlang met veel succes te Londen is op getreden, is tengevolge van een hartKwaa niet meer in staat zijn werkzaamheden te verrichten. ARRONDISSEMENTS-RECHTFANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Cornelis Petrus M., smidsknecht, te Hoorn, zedenmisdrijf. Voorw. vonnis ten uitvoer gelegd. Theodorus B., arbeider, Spanbroek, (gedetineerd), rijwieldiefstal, vrijgespro ken met last tot invrijheidstelling. Ver dediger was mr. G. A. de Lange. Cornelis D., visscher, Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis kantong er. te Alkmaar, ter zake jachtwetovertre ding, vrijgesproken. Klaas S„ fruithandelaar, Koedijk, hooger beroep vonnis kantongerecht te Alkmaar ter zake overtreding artikel 22 motor- en rijwielwet, vonnis bevestigd, doch de civiele vordering ontzegd. Jan de Gr., chauffeur, Wieringen, hooger beroep vonnis kantongerecht te Schagen, ter zake overtreding motor- en rijwielwet, vonnis bevestigd. Hendrik M., postklerk ;e Alkmaar, wonende te Heiloo (thans in voorarrest) valschheid in geschrifte en verduiste ring in rijkst!ienstbetrekking. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Vonnis 12 maanden gevangenisstraf waarvan 6 maanden gev. voorwaarde lijk met 3 proefjaren etc. Verdediger was mr. A. Prins Jr. Heden geen behandeling van nieuwe zaken. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILING. Ofschoon het weer meewerkte voor den handel in de verschillende koolsoorten, kon de verbeterde prijs der vorige week van de roode kool zich niet handhaven. Wel bracht de mooiste soort roode kool aanvankelijk nog ongeveer 5 op aan de Broeker veiling (te Noord-Scharwoude was de maximumprijs in- tusschen maar 4.404.50), doch later bleef ze meestal beneden dat bedrag. Het was een zeldzaamheid als een bijzonder mooi partijtje de 5 haalde. Aanmerkelijk lager was ook de prijs van de groote roode kool, die nu voor 1.70 tot ruim 2 per 100 K.G. werd verkocht, Het mooie kleingoed van de tweede kw. of doorschok bracht 2.80 3.30 op, terwijl voor de grootste 0.90 1.60 werd betaald. Sommige partijtjes brachten ook wel eens 60 cent op en ook wkam het nog voor, dat ze onverkoopbaar was. De aanvoer beliep nog ongeveer 30 spoorwagens aan beide veilingen. Ook van gele kool liepen de prijzen ach teruit, ondanks de opgedane ervaring, dat bij schraal weer deze kool bij de vordering van het seizoen flinke prijzen weet te bedingen De hoogste noteering was 2.90, een prijs die slechts bij hooge uitzondering werd ge maakt. Gemiddeld bracht de kool van 2 a 3 pond niet meer dan 2.50 op. De groote kool, behoorende tot de eerste soort, bracht ƒ1 tot 1.40 op. Voor tweede soort was de belangstelling al zeer gering, zoodat veel voor 0.90 tot 1.20 voor het mooiste en 0.60 tot 0.80 voor de groote kaol werd verkocht. Voor sommige partijen was zelfs geen kooper te vinden. Er werden nog 86 wagons Deensche witte kool aangevoerd. Het meeste wat deze week werd aangevoerd was weer onverkoopbaar en wat verkocht werd, bracht 60 cent per 100 K.G. op. Het onverkochte werd overgenomen door veehouder en door het In- en Verkoop bureau van de provincie. De uien brengen zoo goed als niet op en waren de laatste week gedeeltelijk onver koopbaar. Voor drielingen werd 80 cent be taald, voor gele uien 80 tot 90 cent en voor grove uien 80 cent tot 1.30. De aanvoer beliep nog ongeveer 6 spoorwagens. Voor bieten werd niet meer dan 60 cent betaald. In- en Verkoopbureau nam het niet verkochte over. Taaie gele kool bracht 1.70 tot 3.20 op. "Do afgeloopen week was voor de groente niet voordeelig. Wel waren er producten die de prijs opbrachten, doch over de geheele linie was er een stugge handel en teruggaande prijzen. Spinazie was al bijzonder in de verdrukking. Nauwelijks is er een aanvoer van betee- kenis of de handel kan de aanvoer niet hebben en het product is waardeloos Vroeger ging alles naar Amsterdam voor een koopje kon men alles hebben, doch nu is het overal misere en de vo rige week zijn duizenden kisten spina zie „uit den handel genomen" (dat is tegenwoordig de term die men gebruikt als „de" commissie het prodlct, dat geen minimumwaarde opbrengt opkoopt) en op de mesthoop terecht gekomen. De spinazie, welke nog verkocht is gold 0.10 0.20 per dubbele kist. De aanvoer van sla was al van Tor te heteekenis. Duidelijk kon men zien dat er or daarvan spoedig te veel zal zijn. want de handel was lui en de prijzen pl.ro. 50 pet. lager dan de vorige week, nl. 2.20 h 4.50 per 100 stuks. Bloem kool werd in mooie partijtjes aange voerd en was duur en zeker niet goed kooper dan de vorige week. Ie soort bloemkool gold 13 23, 2e soort 8 A 12 per 100 stuks. Postelein begint ook al meer los te komen, hoewel er van een groote aanvoer geen sprake 1S- Postelein le soort gold 1 40 i-60 per bakje en dat is duur. Rabarber werd ruim aangevoerd en gold weinig le soort rabarber gold 3 A 6.50, 2e soort slechts 1 ft 150 per 100 bos. De aanvoer van witlof was groot genoeg en de prijzen waren slechts 5f 9.50 voor le s. en 1.50—2.50 voor 2e s„ alles per 100 K.G. De partijtjes bospeen, extra mooie kwaliteit, waren gezocht met prijzen 9.50 14.50 per 100 bos. Radijs en raapstelen mochten zich in goede belangstelling ver heugen, voor zoover le kw. De prijzen voor radijs waren 3.506.50 en voor raap stelen 2—2.75 per 100 bos. Mooie kom kommers (die nog spaarzaam werden aange voerd) waren duur, n.1. 0.10—0.18 per stuk. Aardbeien, ook al zoo'n nieuw snufje (al komt er te veel voor de extra hooge prijs) waren duur, de prijzen f 2—5.50 per 100 stuks. In de oude groente is een matige handel. Kool (roode en gele) gold van f 1 4 per 100 stuks. Uien gold 0.601.80 per 100 K G. Prei (matige kwaliteit) 1.25 f 4.50 per 100 bos. De aardappelenbandel is morsdood. Op de veiling is haast geen bod te krijgen. De handelaars maken evenmin goede zaken, de prijzen zijn slechts 0.75 2.25 per 100 K.G. De overige aanvoer on- veranderde prijzen. Bij de op 15 April j.1. gehouden jaarver gadering, annex tentoonstelling van de Ver eeniging tot bevordering van het Vakonder wijs in Westfriesland werd door leerlingen van de teekenschool der afd. Winkel het vol gende resultaat bereikt: Einddiploma timmeren Abr. van der Welle, id. smeden A. Beers, id. wagenmakers N. Wijn, handteekenen le kl. 4e pr. R. van Raalte, vakteekenen smeden 4e kl. 3e pr. J. Koster, hand- en vormteekenen smeden 4e kl. eerv. vermelding C. de Geus, lijnteekenen schil ders 3e kl. le pr. A. Langereis, projectie alle vakken 3e kl. eerv. vermelding A. Langereis en A. Wiedijk, id. 5e kl. eerv. vermelding N. Wijn, A. Beers en B. van der Welle. Het bouwen van een boerderij in de Ber- germeer voor rekening van de stichting „Egmond v. d. Nijenburg" is opgedragen aan den heer D. Eriks Az., aannemer te Bur- gerbrug in deze gemeente. Het 8-jarig zoontje van den heer K. alhier had het ongeluk een buiteling te maken van af de dakgoot van het perceel van den heer v. d. O. alhier. Behoudens eenige minder ernstige hoofdwonden kwam de jongen er ongedeerd af. De heer A. Vogelzang alhier is met in gang van 15 April 1933 benoemd tot assistent bij de posterijen alhier. Zaterdagavond vergaderden in het lo kaal van café Kamsteeg de afdeelingen der Holl. M. van Landbouw „de Schermeer" en de vereeniging van land- en tuinbouwers in de Schermer. De opkomst was goed. De voorzitter der afdeeling H. M. v. L„ de heer D. de Boer Dz., leidde deze gecombineerde vergadering. Allereerst werd behandeld een ingeko men schrijven van den heer H. de Weerdt te Nederhorst den Berg, secretaris van het Nederlandsch Boerencomité. Hierin werd verzocht, om op deze vergadering een boycot over de firma Haytema, kunstmest handel te Alkmaar, uit te spreken, op grond van feiten die in dezen brief waren vermeld. Het betrof verbranding van een aardappelengewas, na gebruik van een sproeimiddel door genoemde firma geleverd op 8 Juni 1931 te Hensbroek aan den heer C. Dekker. Deze eischte een schadevergoe ding van 400, waarop de fa. Haytema niet was ingegaan. Een schrijven van deze firma over de kwestie werd door den voorzitter voorgele zen en hieruit bleek dat zij zich heel gaarne aan een onpartijdige uitspraak wil onder werpen. Zij noemde zelfs drie mogelijkhe den: le arbitrage-instituut der Algemeene Handelsvoorwaardenj ten 2e rechtbank (voor den heer C. Dekker geen bezwaar, daar deze pro deo kan produceeren); ten 3e vriendschappelijke arbitrage (overleg). Door de fa. Haytema was aan den heer Dekker verzocht op een dezer manieren het geschil te beslechten, maar tot nu toe zonder resultaat. Uitvoerig werd deze kwestie besproken en de heer M. C. van der Laan meende dat de houding der fa. Haytema in alle opzichten correct en zakelijk was en diende een voor stel in om niet aan deze actie deel te nemen. Uit een ander ingekomen stuk bleek dat de tuinbouwvereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel na onderzoek inzake deze kwes tie had besloten niet aan deze boycotactie deel te nemen. Hij had de fa. Haytema ver zocht in te schrijven op een levering van kunstmest, die dezer dagen besteed zou wor den. Het voorstel van den heer van der Laan werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna was aan de orde een schrijven van het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Land bouw, waarin verzocht werd om op deze vergadering te bespreken de mogelijkheid van inkrimping van den rundveestapel en beper king van de productie en de terzake gedane voorstellen of besluiten ter kennis te brengen van het hoofdbestuur. De voorzitter, die dit verzoek inleidde en hierover een uitvoerige beschouwing gaf, toetste dezen toestand aan vorige perioden van nood in den landbouw. Hij vond een moriRjk^ belangr'jke vraa8s*uk zeer Verschillende mogelijkheden werden door ae vergadering genoemd, o.a. afslachten kui- ka'veren, afmaken besmet vee, geen jong vee na2T Wieringermeer sturen. De heer Blauw zou zoo min mogelijk wet tige maatregelen willen zien genomen. De heer Posch meende, dat stopzetting der margarinefabrieken een goede maatregel zou wezen. Hoewel hierover een langdurige bespre king volgde, kwam men niet tot positieve be sluiten of voorstellen. Waarop de vergade ring het bestuur machtigde dit schrijven te beantwoorden. De heer W. Groot deelde mede, dat een dezer dagen zijn zoon voor anakoop van vee naar de markt in Leeuwarden was geweest per vrachtauto over den afsluitdijk. Hij moest hiervoor niet minder dan 20 „crisis- geld" betalen, hetgeen spr. een ongehoord schandaal vond. Medegedeeld werd, dat op een nader vast te stellen datum onder leiding van ir. Sme ding een excursie zal plaats hebben naar de Wieringermeer. Tevens zal dan te Sloot- dorp de Zuiderzeefilm vertoond worden. (Van onze correspondente). Op zonderlinge wijze kunnen soms de banen der meest onzelfzuchtige idealen en het best begrepen eigenbelang parallel loo- 'pen. Het heeft bijvoorbeeld geen zin voor een belangrijk toeristisch centrum als de Cöte d'Azur, waarvan de attracties waar achtig niet op de vingers van twee handen zijn af te tellen, om op hetzelfde punt te blij ven stilstaan: het moet zich steeds vernieu wen om niet achteruit te karren, zooals dat zoo poëtisch heet! De eene maal zoekt men het in gesleep met schoonheidskoningin nen, hoewel daar eerlijk gezegd de aar digheid wel een beetje schijnt af te gaan. Een ander maal zet men een goedegrichte reclame-campagne op touw om de clientèle naar de wintersport in de nabije sneeuwber gen te brengen, die de publiciteit tusschen haakjes in alle opzichten verdienen en het beloofde ruimschoots opleveren. Doch op een gegeven oogenblik heeft Jean Médecin, de jonge actieve burgemeester van Nice, een zeer gelukkig denkbeeld gehad. Men zou de jeugd van alle landen in het hoogseizoen naar de Cöte d'Azur laten ko men, om daar in nationale dracht de liede ren en dansen van hun vaderland te bren gen! Een prachtig idee! En dat nu «in het tweede jaar van zijn uitvoering tot volle ont wikkeling is gekomen, n.1.: als een tot op heden ongekend staal van folklore van bij kans de geheele wereld. Kan dit in één op zicht kwaad? Neen! Uit Canada, China, Finland komt men naar de Cöte d'Azur, fraterniseert, kweelt en springt, dat het een lust is en wordt bovendien door de verrukte bevolking op de handen gedragen. Dat het toevalligerwijze ook heel aardig geld in het laadje brengt, niet het minst door het meekomen van een heele schare sup porters, welke hun landgenooten graag in den vreemde het vaderland zien representee- ren; door toevloed uit de provincie, welke van heinde en verre deze reis om de wereld in hun fauteuil gezeten willen zien en de portemonnaie dan natuurlijk moeten openen om plaatsen te koopen, te eten en te drin ken; dat is natuurlijk een prettige bijkom stigheid. Met de volle warmte van zijn idealistisch hart is Edouard Herriot, ex-premier en nog steeds in functie als burgemeester van Lyon, de schare jonge menschen tegemoet geko men. Natuurlijk moest een dergelijke inter nationale missie zich in zijn stad ophouden en hun jong enthousiasme paren aan zijn koesterende menschenmin! De brave père Herriot zal op die oogenblikken wel de schoonste momenten van zijn leven gehad hebben. De geest van Beethoven's negen de, die hij zoo goed kent, was vaardig over alles: „Alle menschen werden Briider. Op de Cöte d'Azur werd de toestand van een zekere spanning door den veldslag, dien men daar leverde met bloemen. Daar reden met Aziatische geslotenheid in een bloemen- rijtuig elkaar voorbij: Chineesche jongelui en hun popperige dametjes en Japanners, vergezeld van snoezige moesmé's. Niets in de strakke beheerschte gezichten verried dc doodsvijandschap, waarin zij tot elkaar staan, doch die onmiddellijk aan het licht komt, zoodra men met één van hen apari spreekt. Bij den Chineeschen muur gooide men op dat oogenblik met handgranten. Op de Promenade des Anglais met bloemen. Vol spontaniteit hebben de Egyptenaren zich geweerd. Om te zien waren zij een levend geworden oude Fries. met uilen- brillen. En het kon geconstateerd, de heele moderne jeugd vanaf de Balkan tot achter In Azië is een copy van Harold Lloyd Uilen- brillen op de neuzen van stoere Hongaren, die in hun witte geplisseerde rokken, waar onder de zware gespoorde kaplaarzen uitko men, zoo een zonderlingen indruk maken. Uilenbrillen ook bij de Turken in hnn ruwe bergbewoners-kleedijde beenen bloot tot bo ven aan de dijen. Evenals bij de Joego-Sla- viërs, die witte broeken dragen, welke onder de knie in wijde geborduurde pijpen uitloo- pen en hen een onmiskenbare gelijkenis ge ven met de pijpebroek-portretten van onze hupsche grootmama's. Eén ding dient zonder voorbehoud gezegd: Holland is troef geweest. Zonder twijfel zijn onze jonge landgenooten met het leeuwen deel van het succes gaan strijken. Ontegen zeggelijk had men dan ook prachtig „mate riaal" gestuurd: struiscbe meiskes en stoere knapen en allen gezegend met die teint van Noorderlingen, een rozeblaadje, dat in de melk gevallen is", zooals men hier zegt! Het Volendammer wambuis en jakje kleedde hen zonder uitzondering prachtig, al zullen ze 't te voren heusch niet gedragen hebben. Zij vormden een schitterende reclame vuor ons land en waren in hun jonge joligheid in staat om „een asyl van levensmoeden tot uit bundige vroolijkheid te brengen", zooals de couranten hier beweren. Zóó is het nu eenmaal: wij kunnen net zoo hard als wij willen de grootste sluizen van Europa bouwen of de mooiste veestapel hebben; of bewonderenswaardige technische werken uitvoeren, waarbij zee in land veran dert, op het buitenland maakt dat niet veel indruk. Altijd komt Amerika en bouwt nog grooter sluizen, maakt nog grooter zeeën droog. Doch stuur een stuk of wat Volen- dammers op klompen op het buitenland af en met de eerste hosseklos is het pleit ge wonnen. Men vergete dat vooral niet, wan neer men practische en doeltreffende recla me voor ons land wil maken. Daarmee kan zelfs Amerika ons niet slaan! Gaan ze „over there" niet vier dagen in den trein zit ten om aan den anderen kant van hun land uit te stappen en weer precies dezelfde ver velende standaard-Amerikannen te zien, die ze met zoo hartgrondigTvervpi; hebben Neen, in het oud speciaal „on the side of the Zuvi^0^ men ze genezing zoeken voor i erz* F die zij elkaar inboezemen, en om romantiek te vinden, waarnaar nL Q brengt ter" algemeene kennis,'"dat^fc De Burgemeester der gemeente AI Vu enc-t fpr alcemeene Irennio j MING ter verkiezing van 'leden TWEEDE KAMER DER STATEN?^ RAAL zal plaats hebben op WOFW^ 26 APRIL a.s., van des voormiddag tot des namiddags VIJF uur. gS Artikel 128 van het Wetboek van recht luidt: an Sthi „Hij die zich opzettelijk voor een uitgevende, aan eene krachtens voorschrift uitgeschreven verkiezing 7^ neemt, wordt gestraft met gevangLJ van ten hoogste een jaar". Artikel 150a der Kieswet luidt- „Hij dei bij eene verkiezing ais gemach stemt voor een persoon, wetende dat overleden is, wordt gestraft met hecht*" van ten hoogste een maand of geldboA*' ten hoogste duizend gulden". Krachtens artikel 72. tweede lid der V. wet is ieder, die volgens de kiezerslijst u voegd is tot de keuze mede te werken et, PLICHT zich binnen den voor de53 bepaalden tijd ter uitoefening van iijn uj recht aan te melden bij het stemWan het voor hem op de kiezerslijst aaimPLI?C stemdistrict. Personen, bij wie en bestuurders van te zondere ondernemingen en instelling waarbij personen, die den leeftijd van 25 i ren hebben bereikt, in dienstbetrekking 1 met uitzondering van bij hen in die zijnde personen welke uit hoofde van hut dienstbetrekking op den dag der stemm» tusschen na te noemen tijdstippen niet gtf rende twee achtereenvolgende uren verto^ in de gemeente waar zij bevoegd zijn aan* stemming deel te nemen, zijn verplicht tt zorgen dat ieder van dezen, die bevoegd tot de keuze mede te werken, gedurende ttj minste twee achtereenvolgende uren tussctp acht uren des voormiddags en vijf uren du namiddags daartoe gelegenheid vinde. S zijn voor zoover arbeid wordt verricht in fe brieken of werkplaatsen, verplicht te zor??. dat in het arbeidslokaal en zoo er meerfc lokalen zijn, in het grootste of wel in m dan één arbeidslokaal, gedurende twee wat dagen vóór en op den tot stemming bepaal- den tijd oo een zichtbare wijze is opgei® gen een door hen of van hunnentwege m derteekende lijst, de uren hierboven bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groep gewiize of voor allen gezamenlijk. Alkmaar, 18 Aoril 1933. De Burgemeester voornoemd WENDELAAR HINDERWET. Heden is op de gemeente-secreta»- ter ia- zage gelegd een verzoek met bij lagen van P. J. Logger, alhier, om vergunning tot bet op richten van een moffelinrichting, in bet per ceel Luttik Oudorp nr 80. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 2 MEI aa, voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de se cretarie dezer gemeente van de terzake in gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 18 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE DIRECTEUR VAN HET MARKT WEZEN te ALKMAAR brengt ter alge meene kennis, dat ter gelegenheid van de groote Voorjaars-veemarkt °P WOENSDAG 19 APRIL a.s. het vee hei welk men niet per vaartuig naar P markt brengt, alleen aangevoerd Wt worden langs den HELDERSCHE' WEG, over de HEILOOERBRUu, jj SCHERMERVLOTBRUG of over FRIESCHE BRUG. L\ Aanvoer van vee over de Bergerpooj di Emmabrug, de Popmansbrug of 9 boide rustike voetbruggen is verbod® Het vee vanaf den Schermerweg naf de markt gebracht moet over de SCHT MER VLOTBRUG en den ACHTER1** worden vervoerd. ji Vaartuigen met voor de markt stemd vee moeten gelost worden aan Handelskade, de havenmeester ligplaatsen aanwijzen al In verband hiermede, zullen voorz iif of veel noodig, de schepen welke een plaats aan de Handelskade hebben- aanwijzing van den havenmeester tv lijk worden verlegd. (i Het vee langs den Helderschenweg per vaartuig aangevoerd aan de delskade mag alleen naar de worden gebracht over de Korte Ni sloot van de Handelskade af- Bij de Schermervlotbrug. de brug. de Heilooërbrug en aan J® Nieuwesloot za! het aan te voer®' deskundig worden onderzocht- het verschuldigde marktgeld worden voldaan. r® In het algemeen mag meo te. markt brengen zonder voo vSj deskundig onderzoek en betai het marktgeld. tt full®? De toegangen tot de ®arNSDAG J worden opengesteld op WUü jjj H APRIL des voormiddags uur wordt geen vee meer ter l gelaten. V0C Voor het plaatsen van bet aangewezen de Nieuwesloo straat, het Waagplein- a jg Torenburg en den Acbterw K- De W'Tsc

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8