I5Ö Het Nederlandsch Piano-Kwartet. Jongste Bediende. Levenspositie Fabrieksbaas. Bankwerker-Draaier. Verkoop van Rundvleesch Alkmaarsche Kamermuziek-Yereeniging. MARGRIETEN Huishoudster, Schildersknechtje jldvectentiM Dagdieristbode. NET MEISJE HUISHOUDSTER, JCtmst en Wetenschap Jiacktóecichten V2 pond Petit Beurre of Likeurboonen 2 ons Rumboonen 2 ons Zandwafels 2 ons Sinaasappel-en Citroenfondant 2 ons Rozijnencoco's 2 ons Koffieboonen 2 ons Pindawafels of 2 ons Pindapralines verkrijgen, Denkt aan premiebon Ij Schouwburg „HARMONIE"! VRIJDA6 28 APRIL 1933. Aanvang 8 uur. Zaal f 2.-. Front-Balcon f I.-. Verdere Balcon-kaarten f 0.60 (plus bel. en Auteursr.) Voor leden introductiekaarten verkrijgbaar a f 1.50 (plus bel.) Kaarten verkrijgbaar bij den Heer K. TER BURG, Koorstr. 1. vanaf Woensdag 26 April, en 28 April ook 's avonds aan de zaal. HET BESTUUR. De lichte chocolade Ringers, zachter dan de Viooltjes en even voortreffelijk. Nette Huishoudster, Dagdienstbode, Huishoudster, Gevraagd een gehuwde Fabrieksbaas, niet boven 40 jaar, bekwaam om met personeel om te gaan en werk in te deelen, zeer nauwkeurig, ordelijk en ijverig. Uitvoerige brieven met levensbeschrijving, foto en opgave laatst genoten loon, onder letter W 895, Bureau van dit Blad. MEISJE Dagmeisje, Wasscherij S. KROM vraagt Aanmeldingen aan de inrichting. Gemeente Slachthuis Vrijbank GEM. 211- EN SLAAPKAMER OF ZIT-SLAAPKAMER MODERNE HEERENHUIZEN of Wellingtons V/2 ons Choc. Pastilles of Choc, Roomcaramels Wie 15 cents besteedt, onverschillig waaraan, kan voor 10 c e n t s Ad verten tiën, voor het nummer var denzelfden dag bestemd, worden tot UITERLIJK 3ALF ELF UUR 's morgens aangenomen, uitge zonderd des Zaterdags. Terstond gevraagd een P G. bij Heer alleen. P. SMIT Pz., Machinist, Schagerwaard. Mevrouw GROOT, Corfstraat 1, vraagt een flinke P.G., m.1., bij alleenwonend man, gevraagd door P. GROENWOUDT, Smederij. STOMPETOREN Met 1 Mei gevraagd nette boven 18 jaar. P.G., zelfst. kun nende werken, v. g. g. v. Aanbied. Xieuwp. laan 118. Tegen 1 Mei gevraagd 45 a 55 jaar, te Haarlem, bij twee Heeren, goed kunnende koken en naaien. Br. onder lett. O 889 bur. v. d. blad. gevraagd voor dag en nacht, zelfst. k. werken, v. g. g. v. MACL. PONTSTR. 24. Biedt zich aan een flinke 58 jaar, P.G. Brieven letter A Poststation Oterleek. Gevraagd een Eigenhandig geschreven brieven onder letter R 891, Bureau van dit Blad. gevraagd per 1 Mei in klein ge zin voor het werk en als hui«ge- noote. Aanm. Burgem. de Wildt- laan 97, Heiloo. Gevraagd net voor 3 a i weken. Adres Snaarmanslaan 125. b.z.a., lij. in het vak feu bekend met alie voorkomende werkzaam heden. Brieven onder letter T 893 Bureau van dit Blad. Vrijdag a.s. vanaf 9 uur v.m. met of zonder pension, billijk aangeb. Br. Nr. 194 v. d. Meulen's Boekhandel. te huur, huurprijzen f 40.f 43. f45.f50.f54.— per maand. Te bevragen bij de firma APPEL MATTHYSEN, Laat 184, Alkmaar. JOXGMENSCH zoekt SLAAPKAMERTJE, liefst iu Alkmaar. Br. met prjjsopg. ond. lett. P 890, bur. van dit blad. Duitschland hebben de leiders van het Vak verbond zelfs de leden opgeroepen om aan het komende fasicstische feest deel te nemen en dit is het antwoord, waarom het in Duitschland zoo ver is gekomen. De leiders hebben zich openlijk en officieel bij het fas cisme aangesloten. Spreker noemde dit een lange ontwikkeling van het verraad en de ar beiders behooren deze feiten te kennen. Als toelichting hiervan, haalde spreker een ci taat aan van den leider der Ned. Soc. De mocratie, die in een zijner redevoeringen zou gezegd hebben, dat de Communisten de schuld hiervan waren, daar hun leuze zou zijn geweest: liever Hitier dan Brüning, d.w.z. liever een volledigen fascist dan een halven fascist. Dit werd afgedrukt in de pers van de arbeiderspartij. Spreker noemde dit een bewuste leugen, daar hij materiaal in handen had gekregen, waaruit bleek dat de leiders wel beter weten. Spreker oordeelde, dat een partij die zoo handelt, moeite heeft om zich staande te houden, ondanks dat zij groeit in ledenaantal; cLze Soc. Dem. Partij, met een geweidige organisatie is zoozeer door de fascistische kanker aangegrepen, dat ze zonder eenige vorm van protest overloopt. Als voorbeeld gaf spreker nog het gebeuren in Oostenrijk, waarbij de machtige Soc. De mocratie, vertegenwoordigd in de „Schutz- bund" door de leiding ofschoon de arbei ders zelf in opstand kwamen aan het fas cisme is uitgeleverd. De arbeidersklasse begint hierdoor te mer ken dat zij haar vertrouwen niet meer aan de Soc. Democratie kan geven. De Communisten moeten zich hiertegen evenzeer verzetten als tegen het kapitalisme Men mag aldus spr. de kracht van het fascisme zeker niet onderschatten; de Communisten moeten weten, hoe hier tegen over te staan, maar zij moeten ook weten hoe de Soc. Democratie er tegenover staat. Vervolgens verklaarde de heer de Leeuw, dat de Communistische Partij in Duitsch land hoewel er pl.m. 50.000 Com munistische arbeiders gevangen zijn geno men nog wel degelijk in actie is. De partij functionneert, de organen worden gedrukt in het geheim en verspreid, de partij leeft en werkt en daarmee blijkt wel het verzet van deze arbeiderspartij. Spreker gaf nog enkele voorbeelden uit het buitenland, waaruit bleek dat de Soc. Demo cratie uiteengeslagen is, eveneens haalde hij de gebeurtenis aan in den Amsterdamschen raad, waarbij een Socialistisch lid het niet eens was met deze politiek en de eerlijke ge volgtrekking heeft gemaakt en zich met de Communistische Partij heeft verbonden. Vol gens spreker bevindt de C. P. zich aan het oegin van 'n nieuwen revolutionnairen strijd, daarvan getuigen de gebeurtenissen in de koloniën en in Rusland; deswege neemt de strijd zoowel van het Oosten als van het Westen tegen de Sovjet Unie toe, uit vrees voor de C. P. Spreker eindigde zijn betoog met den wensch, dat deze verkiezings-actie, de eerste stap, een krachtige stap zal worden van de strijdende arbeidersklasse, van de strijdende eenheid, die het fascisme en het kapitalisme den vernietigenden slag zal toebrengen. Hierna sprak oe heer van den Heuvel een opwekkend woord tot de arbeidersjeugd, waarbij hij het vraagstuk van de werkloos heid naar voren bracht. Ook de arbeiders jeugd in Alkmaar, aldus spreker, moet zich organiseeren, want de komende jaren zullen van groot belang zijn voor de commu nistische partij. Roesfani Effendi aan het woord. De Indonesische kameraad Roestam Effen di sloot de rij sprekers. Hij sprak zijn voldoe ning er over uit om voor de Alkmaarsche arbeidersklasse te mogen komen spreken aan wie hij den groet overbracht van het Indische volk. (Applaus). ï>pr. achtte het eenheidsfront juist in dezen tijd van zoo groot belang; de Hollandsche regeering gaat zoo prat op democratie, maar in werkelijkheid, zoo ging spreker voort, is deze regeering reeds overgegaan tot een'fas cistische terreur, daar zij den heer Moeso als ongew enschten vreemdeling beschouwt en hem den mond wil snoeren; maar als hij vreemdeling is. dan zijn alle Indonesiërs vreemdelingen en als zoodanig moet Indië los van Nederland. (Applaus). Spreker gaf vervolgens een uiteenzetting van de bewekenis der koloniën en noemde het bezit een uitbuiting en het behalen van extra winster. Ook de soc.-democratische lei ders hebben er belang bij dat Indonesië bij Nederland blijft, dac.r zij medeprofiteeren; waarbij spreker het volgende aanhaalde: „Indonesië verloren, rampspoed geboren". Rampspoed naar de meening van Effendi slechts voor de bourgeoisie en de leiders der soc.-dem. Deswege moet er een eenheids front geboren worden, een front van blank en bruin, dat ten strijde trekt tegen het Hol landsche imperialisme. Spreker vervolgde zijn toespraak met de verhouding van Nederland en Indië op eco nomisch gebied, waarbij volgens hem de theorie dat moederland en koloniën voor beide partijen van groot economisch belang en voordeel zijn, niet juist mag worden ge noemd, want dan zouden de landen die geen bezittingen hebben in tijden van welvaart ook werkloosheid hebben en de landen die wel koloniën hebben ook in een tijd van depressie welvaart dus geen werkloosheid moe ten hebben. Het hangt niet af van het bezit van koloniën, doch van de economische struc tuur die thans fout is. Spreker was van oor deel dat door het bezit van koloniën en spe ciaal wat betreft Ned. Indië, een oorlog on vermijdelijk is, waarbij hij doelde op het Ja- pansche imperialisme, daar niet meer geduld zal worden dat een klein landje als Holland nog zulke groote bezittingen heeft. Holland kan niet buiten den oorlog blijven, al was het alleen maar omdat Indië het eenige land is in het Aziatisch gebied dat petroleumbron- nen bezit. Toch gaat de regeering voort met het uitbreiden en versterken der vloot. Indo- nisië, zoo ging spr. voort, moet los van Hol land, het is de plicht van de arbeidersklasse, want iedere arbeider die denken wil en den ken kan, moet begrijpen dat deze toestanden tot een oorlog leiden moeten. Spreker wekte nogmaals op voor een eenheidsfront van blank en bruin en dat er Indonesiërs in de Tweede Kamer moeten worden gekozen, om den verdrukten de gelegenheid te geven hun stemmen te laten weerklinken toch zal de strijd van de arbeidersklasse buiten het parlement blijven, op straat en in de fabrie ken. Een eenheidsfront, aldus eindigde spr., is van zoo groot belang, omdat we niet kun nen gissen wat er morgen in Indonesië zal gebeuren. De leider sloot hierna de vergadering, fia de aanwezigen opgewekt te hebben om aan den uitgang iets te offeren voor de partij-kas die tot den bodem toe leeg was. GOEDKOOPE TREINEN NED. SPOORWEGEN. Het was reeds bekend dat het fraai ge- illustreerde boekje „Goedkoope Treinen, Goedkoope Tarieven", dat den vorigen zomer zooveel aftrek vond, dat het in no time was uitverkocht, dit jaar, zij het in iet wat kleiner formaat, weder zou verschijnen Men zal er in vinden alle goedkoope treinen, die in Juli, Augustus en September zullen loopen, natuurlijk met prijs en dienst regeling. Naar wij vernemen zullen de spoorwegen bovendien weder voor eiken goedkoopen trein de bekende advertentiën in een aantal dagbladen plaatsen. Waar het overgroote deel der tourist dit jaar wel in eigen land zal blijven, eens deels met het oog op strubbelingen in ande re landen en ook misschien vooral, om in de tegenwoordige omstandigheden, eigen land te bevoordeelen, zullen "de uitstapjes met de goedkoope treinen, hier ongetwijfeld welkom zijn. Het ligt dus voor de hand, dat men gaarne bijtijds zal wenschen te weten op welke dagen en naar welke bestemmingen zulke treinen loopen. Ten einde aan dat verlangen tegemoet te komen, hebben we een overzicht weten te krijgen van de goedkoope treinen, waarbij onze stad en omgeving belang heeft. Op Dinsdag 25 Juli zal een goedkoope trein loopen van Alkmaar naar den Haag en Rotterdam; op Dinsdag 1 Aug. idem; 00 Zondag 6 Aug. idemop Dinsdag S Aug. idem; op Zondag 13 Aug. idem; op Zondag 27 Aug. idem: op Dinsdag 19 Sept. idem; op Vrijdag 21 Juli van Alkmaar naar Breda en Eindhoven; op Vrijdag 11 Aug. idem; Op Zondag 30 Juli naar Arn hem en Nijmegen; op Zondag 20 Aug. idem. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van S. Kopjes, haringinlegger, Oude gracht te Alkmaar met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. van Dijk tot curator en van J. Wagenaar, veehouder te Heer-Hugo- waard, met benoeming van mr. Krabbe tot rechtercommissaris en van mr. Van Leeuwen tot curator. GESLAAGD. Bij de op 19 dezer te Amsterdam ge houden examens vanwege de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagde voor het examen steno-typist, de heer C. N. Troostheide, alhier. BOND VAN NATIONALISTEN. Het district Alkmaar vergaderd. In de kolfbaan van het café „Central" al hier hield de bond van Nationalisten, district Alkmaar, gisteravond een bijeenkomst, die door een veertigtal belangstellenden bezocht was. Op deze vergadering werd allereerst het woord gevoerd door den heer Stemmerik, al hier, die de verschillende politieke partijen en voornamelijk de links-georiënteerde scherp becritiseerde. Van de soc.-dem. zeide spr. o.m., dat deze de leus hadden: hoort wei naar onze woorden, doch ziet niet naar onze daden. Hij gaf verschillende voorbeelden, waaruit men het schermen met groote woor den zou mogen opmaken. Van de anti-rev. partij, zeide spr., dat deze allereerst het individueel belang en dan pas het staatsbelang wil behartigen, terwijl het toch juist andersom moet zijn. De a.r. partij vond spr. een partij, die met alle win den meewaait en die zelfs een comm. staat zou dulden, als ze maar de verzekering kreeg, dat er vrijheid voor hun godsdienst zou blijven. De nationalisten daarentegen vragen eerst het staatsbelang, doch ie stellen het indivi dueel belang boven hét partijbelang. Zij willen Nederland voor de Nederlanders en eischen, dat zoolang er nog Nederlandsche werkloozen zijn, de buitenlandsche werk krachten geweerd moeten worden en de ar beid voor de gehuwde vrouw, die geen kost- winster is, verboden wordt. Straks komen de verkiezingen. Spr. was er van overtuigd, dat er een opschuiving naar links zou komen en dat vooral de com munisten sterker dan ooit uit den strijd te voorschijn zullen komen. Daarom is het noo- dig, om een hecht eenheidsfront te vormen en wel op nationalistischen grondslag. Elke partij, spr. gaf dit toe, heeft haar goede en haar kwade kanten, maar den laat- sten tijd komen juist de laatste scherp naar voren. Er wordt hier in Nederland veel te veel internationaal gedacht en veel te weinig nationaal. Wij kunnen onze koloniën niet missen, evenmin, als Indië ons kan missen. Spr. deed in dit verband een beroep om steun voor de scheepvaart, die ten gronde gaat en zonder deze wordt Nederland een mogend heid van den derden rang. Het kleine partijbelang verslond groote kapitalen. Duizenden guldens werden uitge geven voor stadsverfraaiingen, maar noodlij dende Industrieën werden niet geholpen, hoe wel daar veel grootere groepen werknemers belang bij hadden. Waar, vroeg spr., zijn in Alkmaar de reservepotjes der gemeente ge bleven? Ze zijn veranderd in groote tekorten en hel verdwenen geld is besteed aan het ver vloekte partij-systeem. Vrij uitvoerig stond spr. nog stil bij het militarisme. Wanneer er oorlog zou komen, en onze weermacht zou blijken te zwak te zijn en bewapend met verouderde uitrustin gen, waardoor ze met 100 pCt. zekerheid den dood tegemoet gaat, dan is dat o.m. de schuld der soc.-dem.. die steeds maar op be zuinigen hebben aangedrongen. De Neder landsche weermacht heeft steeds een goeden naam gehad in het buitenland. Ze is altijd in staat geweest, om onze neutraliteit te handhaven. Nationale ontwapening zal be- teekenen een onverdedigbaar Nederland, dat t.z.t. het slagveld zal worden van komende oorlogen. Daarom moeten we steeds een sterke weermacht hebben. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat het de nationalisten in de laatste maan den gelukt mc"e zijn, om de nationalistische gedachte bij de Nederlandsche bevolking bij te brengen en wees daarbij op de a.s. ver kiezingen. De heer v. Eijsden Jr. uit Amsterdam hield vervolgens een rede over het doel van den Nationalistenbond. Hij begon met op te mer ken, dat de bond van nationalisten steeds zou blijven vechten tegen het roode gevaar en te gen het parlementarisme. De roode macht hebbers hebben ons volk steeds dieper in de put gestopt. Daar moet een einde aan komen. De werkloosheid moet verdwijnen, maar dat zal niet gemakkelijk gaan van den linkschen kant. Waarom moet b.v. Wibaafs schoon dochter nog een tractement van 8000 ver dienen, terwijl haar man professor is? Waar om moeten Miranda en zijn vrouw elk een flink salaris genieten? Waarom moet Duijs nog steeds zijn wachtgeld hebben van de Verzekeringsbank, terwijl hij zijn salaris vaa het lidmaatschap der Tweede Kamer, het wethouderspensioen van Amsterdam, zijn in komen uit zijn advocatenpractijk, enz., heeft? In alle partijen ziet men deze mistoestanden en spr. gaf den raad, de bekende brochure van Braat eens te lezen. Deze misstanden maken de belastingen zoo hoog. De bond van nationalisten wil een krach tig centraal gezag met werkelijke vakmen- schen aan het hoofd. Het parlement moet ad- viseerend en controleerend zijn. Verder wees spr. op het communistische gevaar, dat tegen elk landsbelang indruischt en waartegen stelling genomen moet worden. Spr. wees op het gebeurde in Italië, waar Mussolini het land aan de Italianen terug gaf; hij wees op Duitschland, waar thans Hitier regeert en waar de soc.-dem., eenmaal de machthebbers, het land aan den afgrond hebben gebracht. De bond van nationalisten trekt te veld te gen alles, wat ageert tegen orde en wel vaart. Hij eischt werk voor iedereen en geen parasiteeren op de politieke partijen; hij wenscht, dat het geld besteed zal worden aan alle Nederlanders en aan iedereen. Tenslotte werkte spr. op om toe te treden tot den bond en om daardoor te komen tot een nationaal eenheidsfront. Nadat nog eenige vragen waren gesteld en beantwoord, werd de vergadering gesloten. LICHT OP? Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.35 uur licht op. KAMERMUZIEK. Vrijdag 28 April komt hier, daartoe in staat gesteld door het bestuur onzer kamer- muziekvereeniging het Nederlandsche piano kwartet uit den Haag, een concert geven. Het ensemble is hier nog onbekend en daarom nemen we over wat er door andere bladen over dit «kwartet is geschreven. Vaderland: Zeker is het, dat hier rijpt een prachtig ensemble, dat een plaats heeft te vervullen. De leden zijn technisch en ar tistiek aan elkaar gewaagd. Elk der vier is een kamermuziekspeler van den eersten rang Zooals hier de fantasie deint en leeft en effleureert langs de welige nationale tuinen van melodiek vol gracie van trouvailes zoo was al het samenspel een vreugde voor oor en hart, een schoone daad Handelsblad: En eens te meer bewees deze uitvoering dat wij hier over krachten en combinaties van kunstenaars beschikken, welke voor die uit het buitenland zeer zeker niet behoeven onder te doen. De Tijd: Dit was het waarachtige leven der ware muziek. Hoe was alles schoon, poëtisch fijn geordend, zelfs in de hevigste hartstochtelijkheid en dan, hoe verrukt mu- siceeren deze vier in de enthousiaste vreug de hunner illusie. Ze bouwden met hun ont zaglijke liefde en offervaardigheid voor de idee van het werk, hun eigen extase op steu nend en aanvullend eikaars geluk en zoo kreeg men telkens de zuivere créatie van de sfeer, die gevraagd werd. Zie, zóó musicee- rer deze vier, waarvan wij nog 0 zooveel on uitgesproken schoonheid verwachten. Dit eerste rangs kwartet wordt gevormd door Theo v. d. Pas (piano). Herman v. d Vegt (viool), Jean Devert (alt), Max Orobio de Castro (violoncel). De aandacht onzer stadgenooten en ook van vele bewoners uit de omgeving zij op dezen bizonderen avond gevestigd. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 19 April 1933. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- Beien per 100 shiks 13.50; Andijvie per 100 stuks 1.50—3.90; Bloemkool le s. per 100 stuks 2028, 2e s. 10 17; Gele kool per 100 K G. 1-503; Kropsla per 100 stupks 1505 40; Komkommers per 100 stuks 1217; Prei per 100 bos 1.80—6.70; Postelein per bakje 1.06—1.41Rabarber per 100 b0S 15; Raapstelen per 100 bos 8— 1.60; Radijs per 100 bos 1.405.20; Roode kool per 100 K.G. 3 807.20: Selderie per 100 bos 4.50—7Spinazie per groote bak 10—28 cent; Enkele sperde- boonen per 100 pond 44; Uien per 100 K.G. 1.80; Wortelen per 100 bos 12; Witlof le s. per 100 pond 4.508, 2e s. per 100 pond 1.50—3. HOORN, 20 April 1933. Op de heden ge houden vergadering waren aanvoer en prij zen als volgt: 11 stapels kleine fabriekskaas 19.50; 5 stapels kleine boerenkaas 20; 1 stapel fabriekscommissiekaas 23. Totaal 17 stapels wegende 14491 K.G. De handel was vlug. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 20 April 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 150.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 52—54 1.70, 55 -57 1-/ 1.90, 58-60/ 1.80-/ 2.10, 61—63 2—2.20; 64—67 2.202.30; 8000 stuks Eendeieren 1.30—1.40; 150 Kievitseieren 4.30. SCHAGEN, 20 April 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Paarden 150350; 198 Geldekoeien (mag.) 130160; 60 Geldekoeien (vette) 130—200; 40 Kalf- koeien 140200; 30 Pinken 2050; 238 Nuchtere kalveren 3—12; 170 Over- houders 7—13; 30 Lammeren 8 11; Bokken en geiten 1.50—8; 12 Varkens (mag.) 1419; 34 Varkens (vette) per K.G. 32—33 cent; 142 Biggen 8—13; Konijnen 0.75 1.50; 13 Kip pen 0.701.20. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April. Langendijker Groentenveiling. 30.000 K.G. Roode kool le s. 2.50—6.80, 2e s. 180 6.20; 10.000 K.G. Gele kool le s. 1.40 3.50, 2e s. i.10—2.60; 60000 K G. Deensche witte kool 60—70 cent; 1250 K.G. Uien: gele uien 1.30t.60, grove 1.50 en 3500 K.G. Bieten 0.60, alles per 100 KG. WARMENHUIZEN, 19 April '33. Roode kool les./ 2.505.60, 2e s. 1.30— 4.50; Gele kool le s. 1.30—2.50, 2e s. 0.701.20; Deensche witte kool le s. 60 70 cent; Drielingen CO cent; Uien 0.80 1Grove uien 80 cent en Bieten 80 cent. Aanvoer: 24fOO K.G. Roode kool; 7100 K.G. Gele kool; 42000 K.G. Deensche witte kool; 2325 K.G. Uien; 1350 K.G. Bieten. PURMEREND, 19 April 1933. „Alslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Witlof 7.5012.50 per 100 K G., 2e s. 3—6; Bloemkool 121 per 100; Roode kool 3 70—8.50 per 100; Savoye kool 3.504 50 per 100; Spina zie 13—46 cent per mand, 6 K.G.; Postelein 1.20 per mand, 6 KG.; Sla 0.50 2.90 per 100 krop; Andijvie 20—42 cenl per 100 krop; Radijs 2.20—5.50 per IOC bos; Pieterselie 28 per 100 bos; Selderij 4—10 per 100 bos; Raapstelen 2.40—3.40 per 100 bos; Rabarber 3 9 per 100 bos; Uien 24 cent per 25 K.G. en Prei 1.80—6.40 per 100 bos. BEVERWIJK, 19 April 1933. Sla 20—60 cent; Spinazie 1035 cent per kist; Diverse Asperges 18—60 cent; Hout 2—6 cent; Ra dijs en Stelen 12y3 cent per bos; Witlof p. 100 pond 36.50; Prei per bos 5M ct Aardbeien per schotel 1720 cent; Spinazie pe; 100 kisten 10-35 cent; Slavellen per 100 kisten 2040 cent. NOORDSCHARWOUDE, 19 April 1933. 5400 K.G. Uien: Drielingen 0.80, Uien 0.90—1.10, Grove uien 1.20—1.30; 525 K.G. Peen 0.60. 19300 K.G. Kroten 60 cent; 26100 K.G. Roode kool ƒ3.10 5.80, doorschot 2.60—3.30; 112000 K.G. Deensche witte kool 60 cent: 28600 K.G. Gele kool 1.503.30; doorschot 1.10—1.90, alles per 100 K G. Doorge draaid: 107000 K.0. Deensche witte kool en 19300 K.G. Kroten. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 18 April 1933. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 125475 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.0. (per 100) 1.90 2.20, 62—64 2.10—2.30, 64—66 2 20—2.45 en kleine eieren 1.50— 195. TEXEL. 18 April 1933. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 26 Nuchtere kalveren 3 5; 12 Schrammen 7—12, 1 korf kippen 60—90 cent; 2 kalveren en 3 biggen, waar van de prijzen niet genoteerd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3