Alkmaarsche Courant. minHT BLUE BAND Neutrale Boeren-, Tuinders- en Middenslandspartii. BEUE BAND BtïtïUENT Radionieuws Qemeentecaden Stad en Omgeving feuilleton Honden! vQV en dertigste Jaargang. MAANDAG 24 APRIL Het mysterie van het diamanten kruis. Ïm hÏÏÏTi h f een henSel in de hand' pe? bij zijn gedachten. Ut. 96 1933 Dinsdag 25 April. Httversam, 296 M. (Uitsluitend AVRO). B.Gramofoonmuziek. 10.- Morgenwtj- jinrr 10 15 Gramofoonmuziek. 10.30 Con certGerda Borekhuizen, piano. Mej. C. Ver- SiSS E Veen, bert 11- Kook- «O bakp aatje door mevr. L. Lotgenng-Hille- brand 2.30 Vervolg concert. 3.— Naaicur sus door mevr. I. de Leeuw—van Rees. 4— Gramofoonpl. 4.30 Radio-kinderkoorzang o 1 v J Hamel. 5.— Verhalen voor kleine kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 lleugdhalfuur van den VPRO. 6.— Gramo foonplaten. 6.30 Verkiezingsredevoeringen. 7 30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8 05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg, m. m. v. Elly Ney, piano. Brahms programma. 9.15 Radiotooneel „Rouge ou Noir" van Dr. V. ■Tornius. Vert.: G. Czapp. Regie: Kommer Kleyn. 9.45 Kovacs Laos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.Vaz Dias. 11.10—12.— Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO). 8.— 9 15 en 10.Gramofoonpl. 11.3012. Godsd. halfuur. 12.15—1.45 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.Vrouwenuur. 3. Gramofoonplaten. 3 20 Solistenconcert. 5. Schlagermuziek. In de pauze: Cursus. 7.10 Lezing. 7.45 Verkiezingsredevoeringen. 9.15 Vaz Dias. 9.20 Orkestconcert m. m. v. viool solist. Gramofoonplaten. Ca. 10.401045 Vaz Dias. 11.15—12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein berichten. 10.05—10.20 Le zing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Shep- berd's Bush-Paviljoen orkest o.l.v. H. Fryer. 1.20 \oor de csholen. 3.25 Lezing. 3.45 R Besloten werd afwijzend te beschikken op J het gemakkelijk voor de politieke par- i cos 2|st- 4.35 Kinderuur een verzoek van het B.A. om voor 1933 het- tijen om de boeren te overvleugelen iw rwf' kfr u rrantk's orgelmuziek zelfde bedrag voor administratiekosten toe door als lokaas op hun candidatenlijsten sa- d!c -rV ,ta',fnsche conversatie, te staan als voor 1932; dit werd onnoodig plattelanders te plaatsen, die in de frac- ri'nnnnaii aif i odv- B. W. geacht, omdat de steunregeling voor werk- ties w einig kunnen uitrichten, omdat de i O öo barrington, bas. 7.50 loozen niet over het B.A. loopt. stedelingen daar hun zaken weten door 8.45 Kamermuziek Van den Neutr. Bond van Tuinders te Koe-1 to drijven. Meermalen is het reeds voor gekomen, dat boerenvertegenwoordigers P uit politieke overwegingen hua stand- Stone en de den steun voor uitgetrokken georganiseerde punt moesten wijzigen. Het is niet de arbeiders. Lew 11.20 Dansmuziek door Monseigneur Band. Parijs Aadic-ParUT, i724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert door het Krettly-orkest 6.40 Dito. 7.20 Cabaret- progr. 8.05 „Hamlet-', spel van Shakespeare met muziek van Figot. Orkest o.l.v, Bieo' 9.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 StrijkoAest °-}£ Andersen. 2.20 L. Preii's ensemble. 7.20 J Skovgaard-herdenking. 8.55 Radio- tooneel. 9.40 Omroeporkest o.l.v. Reesen 10.25 Dansmuziek uit „Nimb". Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 3.50 Concert 6 20 Orkestconcert. 7.25 Weragorkest o i v Buschkötter m. m. v. pianist. Rome, 441 M. 8.06 Concert m. m. v. orkest B. en W. hebben in verband met dit schrij ven een bespreking aangevraagd met den mi nister van financiën, en wachten nog steeds op antwoord. De heer Mulder gaf B. en W. in overwe ging zich tot Ged. Staten te wenden; mis schien is daar meer succes te -behalen. De voorzitter zal een poging doen in die richting. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Ver. Kooplie- denbond alhier, om een steunregeling in het leven te roepen. Aldus besloten. Gunstig werd beschikt op een verzoek van S. Hes om plaatsing in de 2de klas van de hondenbelasting voor 1932. Ingevolge een verzoek van het personeel sopranen en clavecimbel. Hierna vierde acte van de Openb. Lagere school stelden B. en van „La Favorita", opera vn Donizetti. Lei ding: E. Santarelli. Brussel, 338 en 508 M. 338 M. 11 20 Om- roepkleinorkest o.l.v. Leemans. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 7.20 Vroolijke avond m. m. v. orkest en solisten. 508 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.30 Sonates voor viool en piano. 7.20 Sym phonieconcert o.l.v. Kumps, m. m. v. viool solist. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9. Mandolinerecital. 9.15 Vervolg concert. 9.30 Gramofoonmuziek. Zeesen, 1635 M. 7.25 Volksliederenconcert m. m. v. het Leipziger-symphonieorkest, Marcel Wittrisch, tenor en Kathe Heiders- bach, sopraan. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert door werklooze musici uit Hannover o.l.v. O. Ebel von Sosen. KOEDIJK. De raad dezer gemeente vergaderde gister middag voltallig onder voorzitterschap van burgemeester W. C. Ninaber. De notulen werden conform goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat van den minister van binnenlandsche zaken bericht is ingeko men, dat met ingang van 26 Februari huur- bijslag mag worden verstrekt aan werkloo- zen, die krachtens de steunregeling worden gesteund; de bijslag bedraagt ten hoogste j 1 voor de huur boven 3. Voor kennisge ving aangenomen. dat de opneming van de kas van den ad ministrateur van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf op 6 Maart 1.1. heeft plaats ge had. In kas was 2.951.76, terwijl in kas moest zijn 2.955.26, alzoo een verschil van J 3.50. Op de postrekening was geplaatst 107.87 en bij de Boerenleenbank 2113.59. Als voren. dat op 7 April 1.1. de kasopneming bij den emeente-ontvanger heeft plaats gehad. In as moest zijn en was 464.93. Als voren. dat van de heeren Ged. Staten goedge keurd zijn terugontvangen de besluiten tot: verkoop van een perceel voor aanleg van den weg Noordeinde; Als voren. wijziging der begrooting voor 1932; Als voren. heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting; Als voren, verkoop van den Bovenweg; Als voren, verhuring van een perceel aan N. Bram- mer; Als voren. aangaan van een rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten; Als voren. heffing van opcenten op de grondbelas ting; en de begrooting voor het jaar 1933. Als voren. De heeren Mulder en Hart uitten hun teleurstelling over het ministerieel besluit om 1 huurtoeslag te verleenen voor huren boven 3. Dit komt hierop neer, dat geen toeslag wordt ontvangen. De voorzitter uitte er zijn bevreem ding over, dat pas 26 Febr. '33 antwoord is ontvangen op een verzoek 1 Nov. *32 gedaan. Besloten werd namens den raad teleurstel ling aan den minister kenbaar te maken. Van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf was een verzoek ingekomen om een contact-com missie in te stellen. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken, omdat dit niet tot de bevoegdheid van den raad behoort; voorgesteld wordt echter een commissie van toezicht te benoe men op het agentschap der arbeidsbemidde ling te benoemen, waarvoor de volgende aan beveling was opgemaakt: lid-voorzitter, Jb. Visser; werkgevers: A. Schuur en P. J. Lam merschaag; werknemers: H. Beers en D. Snip. De voorzitter meende, dat adressan ten zelf een contact-commissie kunnen be noemen. B. en W. en de Raad doen dat niet De heer Hart vroeg of B. en W. bereid zijn met zoo'n commissie overleg te plegen. De voorzitter zegt steeds bereid te zijn vertegenwoordigers van organisaties te woord te staan, wanneer zij overleg wen schen. Hij is echter niet van plan steeds voor af die commissie om advies te vragen. Wel zal de coormissie eventueel ingelicht en voor gelicht worden. In de commissie van toezicht op het agent schap der arbeidsbemiddeling werden de voorgedragenen met algemeene stemmen be noemd. Van denzelfden bond was een verzoek in gekomen iets te doen voor de georganiseer de ongehuwden en tijdens werkloosheid de contributie voor den vakbond voor ongehuw den door de gemeente te doen betalen. B. en W. hebben reeds gedeeltelijke te werkstelling der ongehuwden bij de werk verschaffing gevraagd, doch hierop is afwij zend beschikt. Wat betreft het betalen der contributie voor den vakbonden, hierop kan niet worden ingegaan in verband met de ge ringe financiën der gemeente. De heer Kramer wees erop, dat de be lastingbetaler ten einde raad is; er kan niet meer van de gemeentekas gevergd worden. De heer Hart betoogde, dat het niet steeds aangaat, te zeggen, dat de gemeente geen geld heeft; er moet dan maar een de putatie van de gemeente naar den minister van financiën gaan. De voorzitter zei, dat er een kleine mogelijkheid is. dat er enkele ongehuwde ge organiseerden te werk gesteld kunnen wor den aan den weg door 't Geestmerambacht B. en W. zullen hiervoor ijveren. De heer Hart vroeg nog eens een schrij ven naar den minister. De voorzitter: Ik ben niet gekwe ,kk_i 1 W. voor de zomervacantie met één week te verlengen, in dier voege, dat in de vacantie de schoolreisjes voor de kinderen begrepen zijn. Aldus besloten. Conform voorstel van B en W. werd be sloten afwijzend te beschikken op een ver zoek van het Comité Huldeblijk A.N.W.B. om een bijdrage van 5. Ingekomen was een verzoek van den heer G. Sietsma om eervol ontslag als onderwij zer bij het vervolgonderwijs. Hij schijnt een kwestie te hebben met het hoofd der schooi. Op voorstel van den heer Smit werd dit voorstel anagehouden, teneinde een onder zoek in te stellen en te trachten den heer Sietsma te handhaven. Tenslotte was aan de orde een voorstel van B. en W. om aan de Ver. voor Zieken- huisverpleing, afd. Koedijk 100 en afd. St. Pancras 50 subsidie te verleenen. Conform besloten. De heer Boldewijn, gem.-ontvanger, werd z h.st. benoemd tot plaatsvervangend gem.- secretaris. De voorzitter deelde nog mede, dat het N.C.C.-B de bijdrage per werklooze van 1.50 tot 2.50 verhoogd heeft. Hierna sluiting. Een krachtig woord tegen de verwaarloozing van de platte- landsbelacgen. De stedelingen hebben verge ten, dat geen volk zonder den landbouw kan bestaan. Gelukkig kunnen de stedelin gen den boeren de regen en het zonlicht nog niet verkoo- pen. Betere verdeeling van water schapslasten. Geen vertegenwoordigers die Gedeputeerden naar de oogen zien omdat zij hopen nog eens burgemeester te worden. In een onder leiding van den heer Kostelijk uit Heiloo in café Central te Alkmaar gehouden vergadering, hield de in landbouwkringen bekende heer Jan Barendrecht een verkiezingsrede waarin hij de noodzakelijkheid voor de plattelanders belichtte om door het zenden van eenvoudige menschen uit eigen kring naar de Tweede Kamer voor de plattelandsbelangen op te komen. De vergadering was aangekondigd als eene, waarin gesproken zou worden over de opheffing van het Hoogheemraad schap en de sociale lasten, doch da heer Barendrecht stelde reeds dadelijk voor- crisis, die ons in den tegenwoor 1igen toestand heeft gebracht, maar het is wel do crisis, die ons in een hoek he.-ft ge bracht, waar wij niet willen wez«.n. Wij sliepen en slapen nog. Wij hebben goede technische landdbouworganisaties en zuivelorganisaties. maar wij hebben vergeten, ons politiek te organiseeren en daardoor overheerscht ons de stede ling tot op den dag van vandaag. De boeren bekampen elkander over het bezetten van gezagspostjes en zijn daardoor de vijand van zichzelf. De ar beiders in de steden veroverden door sociale wetgeving bestaanszekerheid en een loon naar behoefte, niet naai pres tatie. Wij moeten daardoor de stedelin gen een hoogen-prijs betalen, .erwijl zij ons voor onze producten 'n prijs betalen, die zich richt naar een verwoeste we reldmarkt. Voor acht uur straatvegen krijgt een man van de reiniging in Am sterdam 30 per week en is bovendien voor zijn pensioen verzekerd. De arbei ders ten plattenlande, die hard moeten werken, kunnen wij zelfs geen loon ge ven naar prestatie. Het eenige, wat de stedelingen nog niet hebben kunnen be reiken. is, dat zij ons nog niet den regen en de zon kunnen verknopen. Het is onze schuld, dat wij de stede lingen niet op onze nooden opmerkzaa n hebben gemaakt. Op de scholen in Duitschland leert men, dat de landbouw dr dobber is, waarop de maatschappij drijft. In ons land leert men op school niet meer dan dat de Veluwe slechte en de Betuwe beste grond is. Intellectuee- len, die nog durven spreken van een te hoogen steun aan den landbouw, geven slechts blijk, dat zij ten onrech,e mee- nen, dat zij van alles verstand hebben. Men is vergeten, dat geen volk kan leven zonder den landbouw en daarom wordt de bodem verwaarloosd. Uitvoerig betoogde spr. den nadeeli- gen invloed van de gestabiliseerde loo nei. en de sociale maatregelen ten be hoeve van de bevolking in de steden, waarbij hij liet uitkomen, dat het niet de Sociaal Democraten, maar de reehtsche regeeringen zijn geweest, die de sociale maatregelen hebben ingevoegd Minister Ruys ontnam aan het platteland het Ministerie van L-ndbouw en vroeg te gelijkertijd een Minister van Oorlog, Wanneer men de vergoeding voor de ar beidsprestatie op 100 stelt, dan staat het thans zóó. dat die vergoeding voor het plrtteland is gezakt tot 66 en voor den stedeling is opgeklommen tot 214 Deze cijfers bewijzen, dat men in Den Haag de belangen van den stedeling weet te dienen Zij, die dit deden, durven toch nog te spreken van sociale rechtvaar digheid en christelijke naastenliefde. Hun praktijk is: „Eerst ik. dan ik en dan nog eens ik" Er is geen liefde voor het platteland. Het onrecht, dat begaan is, wil men ge deeltelijk goedmaken door crisiswetten, die echter werken als aspirin voor den kiespijnlijder, waarbij de pijn wordt verdoofd, maar weer komt. In den breede zette spr. uiteen, dat de crisiswetten geraffineerd zijn en lijnloos. Persoonlijk kent hij een familie, de moeder woonde in Alkmaar, en bad het zoover gebracht dat vier van haar kin deren aan den Langerdijk een klein be drijfje bewonen. Zij leefde van de huur. Da kinderen konden Laar niet meer be talen en ontdekten, dat moeder leefde van droog brood en zwarte koffie. Zij namen moeder mee naar den Langen- dijk. Daar leven nu vier gezinnen van droog brood en zwarte koffie. Van de 5 millioen steun aan den tuinbouw ont vingen deze vier bedrijfsmenschen te zamen 72. Stel daar tegenovPr de uit- keeringen van de werkloozen in de ste den (sp r zegt uiet, dat dit te veel Is) van 18 per week, clan staat wel vast dat de steun aan de tuinders een schande is. Doordat wij verdeeld zijn, kan men ons dit aan doen. Onze boter, waarvan do kostprijs volgens de H. M. v. L. 70 cent is, verkoopen in Duitschland voor 26 cent. Wij kcopen vet in Amerika, maken er margarine van. stampen de boter er door en verkoopen dit aan de inwoners van ons land voor oen hoop tiit het Engeisch van Chester K. S. Steelt «x»- A W v. E.—v. R. 82» Sha*> °P een behoorlijken afstand -Pc „o a,chterSrond en met Jay Kenneth als gast, zat kolonel Ashley op den haVtenn!1' e?n beekJe te visschen, hij a z jn bezoek aan het hoofdbureau en zijn terugkeer in het hotel, had hij Kenneth opgebeld en met hem afge sproken, een rustigen dag met hem door te brengen in de weide bij het beekje „Ik zou graag over Darcy's zaak met u spreken had de kolonel gezegd En zij hadden samen gepraat, nagedacht en nog eens gepraat, en nu waren zij èen poosje stil. ■•Hoe staat het met de kans hem wet telijk vrij te krijgen, als we van een ne gatief standpunt uitgaan?" vroeg de kolonel. „Ik bedoel, Kenneth, als wij den officier van justitie verzoeken de aanklacht te motiveeren, hetgeen hij alleen kan doen door bewijs door re ductie. en dan onzen man op het hart drukken, alles te ontkennen en alles te vertellen van dien nacht, van het won derlijk gevoel, dat hij kreeg, van de op, dat hij die zaken wel zou a~ nroeren, -o—» ---i doch dat hij in het algemeen zou spre- dne.' vier keer geschreven en nog ken over de plattelandsbelangen. geen antwoord ontvangen. De verzoeken werden voor aangenomen. kennisgeving Het platteland heeft het noodig, dat de bedrijven zich daar kunnen bedruipen. De regeering had dan ook reeds lang moeten bevorderen de teelt van gewas sen, die men in Nederland kan gebrui ken en de invoer van die gewassen moe ten tegengaan. Het is moeilijk cm de boeren te organiseeren en daarom is Blue Band heeft reeds gedu rende een reeks van jaren haar bijzonderen naam ge handhaafd door den mach- tigslen factor „kwaliteit". De „Blue Band-kwaliteit" versch gekarnd wordt be reid uit de allerbeste grondstoffen en de aller fijnste roomboter. Besef wat het zeggen wil: Een groot kwaliteits-verschil en slechts een klein prijsverschil tegenover andere soorten, Versch gekarnd met 40°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole mogelijkheid van chloroform, en dan getuigenis af te laten leggen wat betreft zijn goed karakter enz. wat zijn dan onze kansen?" „Het zijn allemaal maar veronderstel lingen, kolonel, maar ik zou zeggen, dat I wij vijftig procent kans hebben. Hoog stens zou hij vrijgesproken worden wegens gebrek aan bewijs, maar dat wil hij noch ik. En u „Ik evenmin! Maar ik wilde weten, waar we aan toe zijn. Nu weet ik het. Wij moeten bewijzen, dat James Darcy werkelijk onschuldig is, door vast te stellen, dat iemand anders zijn nicht vermoord heeft" „Precies. En zou dat kunnen?" „Ja, en ik zal het doen. Maar eerst moet ik nog wat meer zien op te lossen. Nu wil ik nadenken. Neemt U mij niet kwalijk, dat ik net doe, of ik hengel. Ik vang misschien wel wat. Inderdaad heb ik een gevoel, alsof ik mijn visch op het droge zal halen. En misschien hebt U wel andere problemen, die U kunt oplossen, door hier op Uw gemak aan den kant van het beekje te gaan liggen. O, er gaat niets boven de wijsheid van mijn vriend Izaak Walton! Ik kan hem U aanbevelen in plaats van Black- stone!" „Dank U!" lachte Kenneth. „Ik ben niet geheel en al onbekend met de „Vol maakte Hengelaar" en U hebt gei ijk. Ik heb een klein probleem onderhanden.' „Wat is het? Misschien kan ik U hel pen? U kent dat oude gezegde wel: tw ee .weten ©eer dan één,"- „Ja, dat is nog altijd van kracht. Wel, ik probeer op te lossen, waarom zij zei: geen alimentatie!" „Geen alimentatie?" herhaalde de kolonel# verbaasd. „Ja juist. Zooals U misschien kunt raden, gaat het over een scheiding, die ik juist heb behandeld, en zoo in het ge heim, dat ze nog niet bekend is gewor den. Wanneer dat gebeurt, zal ze heel wat opschudding veroorzaken!" „Geen alimentatie? Hè? Ik veronder stel, dat de dame er komt natuurlijk een dame in voor?" vroeg de kolonel. „Natuurlijk, zooals gewoonlijk bij een scheiding. En er bestaat geen reden waarom U het niet zou mogen hooren. Het is mrs. Larch, de vrouw van Lang ford Larch, den rijken hoteleigenaar. Haar is juist door de rechtbank, op mijn aanvraag, bij de scheiding een toelage van haar echtgenoot toegekend, maar zij w-eigert, alimentatie aan te nemen en, op mijn woord, waar Larch zoo rijk is, begrijp ik niet waarom. Dat is mijn pro bleem, kolonel!" HOOFDSTUK XII. De vreemde munt. In stilte vischte kolonel Ashley eeni- gen tijd voort, een stilte, die alleen ver broken werd door het zachte snurken van Shag, verderop in het veld, en door het gemurmel van het water. De oude kleurling, die in een warme jas gehuld was, want het w-as nog geen zomer, pchggn vau zijn siësta te genieten, tgen. zóó plotseling, dat het ontstellend klonk 'in die eenzaamheid, de detective een kreet uitte: „Ik heb hem!" „Wat?" riep Kenneth, de oplossing van mijn probleem?" „Neen, mijn visch!" grinnikte de kolo nel, terwijl hij handig de ongelukkige forel die wanhopig rukte, om van den haak los te komen, liet uitspartelen. En toen de visch aan land was getrok ken en naar lucht happend, in het gras lag, en Shag uit zijn sluimering was ge wekt, om den nu bewegenloozen visch in den emmer te werpen, zuchtte kolonel Ashley van voldoening en merkte op: ..Ik geloof, dat ik het nu wel inzie." „De reden, waarom zij geen alimen tatie eischte?" vroeg Kenneth. „Neen, daar dacht ik niet aan. Maar ik heb eenige losse draden bij elkaar, en ik meen te weten, waar ik ze aan elkaar kan knoopen. Maar denk niet, dat ik geen belang stel in Uw zaak. Ik heb ge noeg gevischt vandaag. Niet, dat ik ge woonlijk tevreden ben met één visch, maar ik wil den hengel nu niet meer ter hand nemen. Ik doe. zooals Shag zegt, detective-werk, en ik kwam hier alleen, om mijn geest te verhelderen. Daar ik dat gedaan heb, ben ik nu tot Uw dienst, als ik kan helpen." „Ik zie niet in, dat U dat kunt. Zooals ik al zei, zullen de bijzonderheden van de scheiding der Larchs spoedig door de geheele stad worden rondgebazuind want het vonnis is van laag uitge-.pw ken en de verslaggevers zullen het wei I zien. Er steekt dus niets in, er U over te spreken. Het is een vrij leelijke, lage geschiedenis, behalve haar weigering van de alimentatie, en die begrijp ik niet. Zoudt U ze willen hooren?" „Zeker, beste Kenneth!" „Het heeft niets te maken met den Darcy-moord, daarom heb ik er u niet eerder over gesproken." „Ga voort!" „Het is niet algemeen bekend", ver volgde de advocaat, „dat de vrouw van den hotelhouder hem verlaten heeft. Zij ging kort geleden van hem weg, kwam bij mij en vertelde mij haar geschiede nis. Die ging over wat eerst verfijnde wreedheid van haar man kon worden genoemd, maar langzamerhand ont aardde in iets nog lagers". „Je bedoelt toch niet, dat Larch haar sloeg? Dat hij misbruik maakte van zijn kracht?" vroeg de kolonel. „Jawel. Hij schijnt zich gedurende een korten tijd van hun huwelijk - dat van het begin af een verkeerde stap w'as goed te hebben gedragen. Ik kende Cynthia, toen zij nog een jong meisje was zij was de doch ter van Loaan Ratchford, en haar moeder had eigenaardige en, naar mijn meening, verkeerde denkbeelden over maatschappe lijke posities en geld. De arme Cynthia moet daar nu voor boeten. Zij werd werkelijk tol dit huwelijk gedwongen, dat, om het op zijn zachtst uit te drukken, haar tegen de borst moet hebben gestuit. Maar He geloof niet, dat er meer dan twee of drie menschen zijn! die dit weten". iWmk,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5