WRIGLEY ■BanffSSE Wï »rr< SSISSS!^ "SSSSwï Een groot aantal jaren was de beer Bogt- man eere-voorzitter van Bergens Harmonie corps. van welk koros hij ook werkend lid ia geweest. Voorts was hij bestuurslid van de Rijwielpad vereeniging ..N.-Kenoemerlaod' en de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Ook de schilderkursr had zijn groote liefje. Vele jaren was hij een verdienstelijk lid bet teekengenootschap .JCunst zij ons LX*j fel Alkmaar. Van zijn hand zagen wij verschillende verdienstelijke glas-m-looa- Nog op zijn kort ziekbed jT,aak*' e£? paar mooie aqusreFen. die zeker 1 SS in herinnering zal bhiven voortleven. Door het gemeentebestuur is aan de afd BercrVn der Noordhollandsche vereeniging tot -rStrMing der tuberculose „Het Witte Kruis" toestemming verleend tot het houden van de Emmabloemcollecte op Woensdag 26 /U«r t>ze dag valt samen met die der stem ming voor de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en hopen wij voor de kas der vereeniging, dat de kiezers evenveel be langstelling toonen voor de collectebussen als^'oor de stembus. De opbrengst der col lecte komt geheel ten goede voor de uitzen ding van ingezetenen (behoeftige t.bc.-pa- tlénten van alle gezindten en partijen) naar sanatoria, WTNKEL Enkele in de Wieringermeer in de werk verschaffing te werk gestelde werkloozen, hebben den arbeid neergelegd. In de ledenvergadering der Gemengde Zangvereeniging „West-Fnsia" zijn tot be stuursleden benoemd de dames M. Buis— Grin en A. Kamp en de heeren A. de Rid der. P. Langereis en N. Peetoom. De bestuursfuncties ziin verdeeld als volgt: Voorzitter de heer A de Ridder; se cretaresse mevrouw M. BuisGrin; pen ningmeester de heer P. Langereis; 2de voor zitter de heer N. Peetoom en 2de 9ecretares se mejuffrouw A. Kamp. HOORN. Op verzoek is met ingang van 1 Mei a s eervol ontslag verleend aan mr. G. J. Bis schop als burgemeester dezer gemeente. HEILOO. Aan den Raad dezer gemeente is door het bestuur van de afd. Alkmaar en omge ving van het Nationaal Jongeren Verbond het volgende adres gezonden. Het bestuur van de afdeeling Alkmaar en Omgeving van het Nationaal Jongeren Ver bond: Kennis genomen hebbende van de door U afgewezen beschikking op het verzoek van den Oranje-Bond en het Mobilisatie-Kruis, om op den lsten Mei, den officieelen dag voor de feestviering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, een optocht met schoolkinderen te hguden met muziek en 's avonds voor het geven van een concert: Overwegende, dat het tegengaan van het feestvieren op den officieelen dag voor de feestviering van den verjaardag van de troon opovolgster, door den hoogsten, door H. M. benoemden vertegenwoordiger in de gemeen te, een der eerste stappen op den weg is, die leidt tot verslapping der liefde voor ons Vorstenhuis; Overwegende, dat deze feestviering in geen geval zal kunnen leiden tot storing der openbare orde. en nog nimmer tevoren daar toe heeft geleid; Overwegende, dat hoewel een deel der be volking aan dezen dag een andere, gezags ondermijnende beteekenis hecht, dit zeker geen aanleiding moge zijn, om het Oranje gezinde en gezagsteunende deel der bevol king uit te sluiten van feestviering; Overwegende ten slotte, dat een derge lijke feestviering in dezen tijd van lauwheid en vers'apping tevens is een bewijs van trouw en aanhankelijkheid aan het wettig gezag, en dat deze daarom dubbel op prijs moet worden geste1 d door hem, die belast zijn met de handhaving van dat gezag; Verzoekt Z. Ede'aehtbaren hij dezen om de door U genomen afwüzende beschikking in te trekken, en a'snog het verzoek van bo vengenoemde verenigingen toe te staan DE RIJP. Tot bestuursleden van het Rijper Zie kenfonds werden herbenoemd de heeren A Mercronble, secretaris, A. Roe'ofs, secreta ris, terwijl de heer D. C. de Moes werd be noemd tot commissaris. GR AFT. Woensdag 10 en Donderdag 20 April Werd te Oost-Graftdijk door de meisjesver- eeniging Maria-Martha" een tentoonstel ltng gehouden van vervaardigde handwer ken. Mooie handwerken werden tentoonge steld en verkocht. Het was een zeer mooie collectie en derhalve een succes voor de medewerkers.' LANGENDIJK. Naar we vernemen hebben de nachtvor sten zeer veel schade gedaan aan de vroege aardappelen. Er zijn er zeer velen geheel af gevroren. Was dit niet het geval geweest, dan zou den er in Mei al wel vroege aardappelen aan de markt zijn geweest, biet zal nu een paar weken later worden. Gebrek aan aardappe len zal hier wel niet door ontstaan, want er zijn nog oude in overvloed. Deze week zijn weer 10 arbeiders aan den weg door het Geestmerambacht te werk gesteld, zoodat er thans 24 arbeiders aan werken. NOORDSCHARWOUDE. Aan de werkzaamheden voor den nieu wen weg door het Geestmerambacht zijn weer 10 arbeiders te werk gesteld en is dit aantal tot 24 gestegen. Vrijdag was het de dag, dat de heer H. leurink, onze gemeente-veldwachter het feit herdacht, dat hij voor 23 jaar in politiedienst trad. Het heeft den jubilaris niet aan be langstelling ontbroken. Van alle kanten mocht hij felicitaties ontvangen. Ook wij hebben den jubilaris een bezoek gebracht en hebben een goede ontvangst ge had. Wij troffen hem thuis, temidden van zijne familie en vrienden. Een paar dagen ge leden had de heer Leurink ons al gezegd, nu, we maken er niet veel drukte van, hoormaar het huis was bijna te klein, dezen dag Honderden kaartjes uit het geheele waren binnengekomen en er kwamen er nog steeds bij. Vooral in politiekringen bestond zeer veel belangstelling voor alt jubileum Onophoudelijk rinkelde de telefoon en wer den felicitaties overgebracht. s Middags heeft de burgemeester, Jhr. van Sperigler, na een kernachtige speech, namens de Alg. Xed. Politiebond de medaille van 25- jange. trouwen dienst overhandigd, in zijn rede de verschillende vorige standplaatsen van den jubilaris memoreerende. Ook dr voorzitter van de vereeniging van gemeente veldwachters heeft het woord gevoerd. De eerste felicitatie van buiten af kwam van pastoor Van Noord, overhandigd door den kapelaan. Ook uit de kringen der mgeze- ling0 amen ve'e blijken van belangstel Naast vele bloemstukken had de jubilaris van de Langendijker collega's een rooktafel ten geschenke gekregen, een fototoestel van de veldwachtersvereeniging en een vulpen van het gemeentepersoneel. 's Avonds werd de heer Leurink in raadszaal gehuldigd. Voor bijzonderheden verwijzen we naar het raadsverslag. Men heeft dezen dag voor den heer rink tot een onvergetelijken gemaakt We hopen, dat de jubilaris zijn ambt nog lange jaren mag vervullen en dat de prettige samenwerking, die thans tusschen de politie en de pers bestaat, steeds zoo mag blijven Leu- EGMOND AAN ZEE. Vrijdagavond zou in de zaa! van r M lilHpr /V Hapt D W/::_t._ zaai van den heer Mulder de heer D. Wijnkoop spreken voor de Communistische partij Holland. De zaal was geheel gevuld. Als spreker trad echter op de heer Huizinga te Amsterdam rupsen, in het eerste geval tevens den Atneri- kaanschen kruisbessenmeeldauw en de blad- valziekte en in het tweede geval minder de eerstgenoemde, doch wel de bladvalziekte. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziemenkundigen Dienst te Wageningen, door de op verschil lende plaatsen werkzaam gestelde ambtena ren van dezen Dienst en door de rijkstuin- bouwconsulenten. ALS EEN BOER EEN NIEUW PAK MOET HEBBEN. De teekenaar van de ,J}oerderij", geas sisteerd door den landbouwkundigen markt- medewerker, laat in het Paaschnummer zien, wat een boer moet verkoopen bij wijze van voorbeeld wanneer hij zijn nieuwe „Paaschbeste pak" moet betalen ad f 57.50. Daarvoor moet de tnan besteden de op brengst van: een schaap 5.50 een nuchter kalf 4. twee biggen 10.50 6 oude kippen 3.60 6 oude eenden 3.60 500 eieren 6. 100 liter melk 3. 500 K G. aardappelen 5 een kar hooi 7. 5000 KG. mangel wortelen 1— REGEERINGSCOMMISSIE INZAKE BLOEMBOLLEN. De commissie, >yelke de minister van eco nomische zaken heeft ingesteld ter voorberei ding van eventueel te treffen maatregelen tot steun en saneering van het bloembollenbe- drijf, is thans geïnstalleerd. Voorzitter is mr M. Slingenberg, lid der Eerste Kamer, vice-voorzitter de heer A. J. Loerakker, lid der Tweede Kamer, leden de heeren E. H. Krelage, voorzitter d Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, T. M. H. van Wave- ren, voorzitter v. d. Bond v. Bloembollen handelaren, S. Schoneveld, voorzitter v. h Holl. Bloembollenkweekers Genootschap, D. W. Lefeber te Lisse, J. P. Nijssen te Sant poort, ir. K. Volkersz, rijkstuinbouwconsu lent en W. Warnaar te Sassenheim De commissie zal een advies uitbrengen over de wijze, waarop een regeling, op grond van de zoo juist door de Tweede Kamer aan genomen wet, tot stand kan worden gebracht riet ligt in de bedoeling, dat deze commissie later met de uitvoering zal worden belast. „GENTSCHE FLORALIEN". Nederland spant de kroon. Te Gent is Zaterdag in tegenwoordigheid van prins Leopold en prinses Astrid de groote internationale bloembollententoonstel- ling geopend, die om de vijf jaar wordt ge houden en zich als „Gentsche Floraliën" een wereldnaam heeft verworven. Driehonderd vijftig kweekers uit België, Nederland, Enge land, Frankrijk en Italië hebben er hun pro ducten ten toon gesteld. De Nederlandsche afdeeling, die de inzendingen van elf vader- landsche kweekers omvat, wordt algemeen als een der fraaiste geroemd. BESTRIJDING VAN BASTAARD RUPSEN EN BESSEN- STRUIKEN. Op 12 April werden eitjes van de bessen- bladwesp (Pteronus ribesii N'ematus ventri- cosus) op bladeren van kruisbessen gevon den. Vrij spoedig kunnen dus de larven ver wacht worden. Zij verraden hun aanwezigheid het eerst door kleine gaatjes in de bladschijf te vreten Als zij iets grooter zijn, vreten zij de blade ren van den bladrand af aan. Bij de bestrijding der bestaardrupsen kan gebruik gemaakt worden: 1. van een maaggif. De struiken worden na den bloei bespotten met 0.1 pCt. Parijsch groen of 0.3 pCt. poedervormig loodarsenaat in 1 pCt. kalkmelk (100 gr. Parijsch groen of 300 gr. loodarsenaat per 100 L. water, waarin 1 K.G. droog gebluschte kalk of poe derkali gemengd is. Goed en herhaaldelijk roeren is noodzakelijk. Door tijdens den bloei een maaggit te ver spuiten, kunnen de bijen vergiftigd worden Als de vreterij aan de bladeren tijdens den bloei reeds zoo ernstig is, dat een bestrij dingsmiddel aangewend moet worden, dan kan men ook gebruiken: 2. het minder giftige bariumchloride. Van deze stof is per IOC L. kalkmelk 2 K.G. noo dig. 3. Nicotine; van de sterke nicotine (95— 98 pCt.) is een verdunning 1 1500 (100 c.M3. op 150 L. water) voldoende. Toevoe ging van 1 pCt. zeep verhoogt de werking. 4. Zeepspiritus. In 100 L. water wordt K.G. zachte zeep opgelost en aan deze oplossing wordt 1 L. brandspiritus toege voegd. De gevoelige bastaardrupsen kunnen ook bestreden worden door enkele middelen welke in den regel tegen zwamziekten aange wend worden, nl. 5. Alcalisch Bourgondische pap (1 Y> K.G. kopervitriool en 1K K G. sodex op 100 L. water) of 6. Bordeauxsche pap (1 K G. koper vitriool en 1 K.G. kalk op 100 L. water). Door aanwending van deze middelen, wel kc ook alleen na den bloei verspoten mogen worden, bestrijdt men behalve de bastaard Totaal 58.20 Als de k'eermaker tenslotte het pak aan den heer overhandigt, zegt de laatste: „Je draagt het over één arm, maar ik heb er acht karrevrachten voor moeten verkoo pen'' DEMONSTRATIEF CONGRES VAN N. V. V. EN S. D. A. P. Te 's-Gravenhage is onder auspiciën van N.V.V. en S.D.A.P. een drukbezocht demon stratief congres gehouden als protest tegen het optreden van den minister van defensie terzake het verbod van lidmaatschap van be paalde organisaties, het verbod tegen de bla den van de Arbeiderspers en als protest te gen de plannen der regeering tot wijziging van bet Rijksambtenaren-reglement. Na een openingswoord van den voorzitter der s.d^.p., den heer J. Oudegeest, hield de heer J. F. Ankersmit, politiek-hoofdredacteur van „De Arbeiderspers", een rede, waarin hij bétoogde, dat het optreden van den mi nister van defensie tegen de sociaal-democra tisch georganiseerden strikt dictatoriaal is en dat dit niet thuis behoort in een rechtsstaat als den onzen. Mr. dr. G. v. d. Bergh, lid van de Tweede Kamer, vestigde de aandacht op de grond wettelijke rechten en vrijheden van Neder land sedert het midden van de vorige eeuw, welke rechten thans door de regeering wor den aangetast. Na de pauze sprak o.a. de heer Zwert- broek, secretaris van de V.A.R.A. Wij staan met onzen omroep op den grondslag van dezelfde beginselen als de moderne arbeidersbeweging wij onderschrij ven de socialistische gedachte in haar geheel en wij zullen zoo besloot spr. tezamen met de s.d.a.p. en N.V.V. blijven strijden te- fen elke terreur, die tegenover de arbeiders- eweging zal worden uitgeoefend. De heer Kupers, voorzitter van het N.V.V zei o.m.Onze partij en het N.V.V. laten zich niet in een hoek drukken. Bij acclamatie en onder luide instemming werd de volgende resolutie aangenomen: Het demonstratief congres van N.V.V. en s d.a.p., enz. protesteert ten sterkste tegen het optreden van den minister van defensie terzake het verbod van lidmaatschap en inmenging in de bestuursvorming van bepaalde organisa ties, waardoor de vrijheid van vereeniging ernstig is aangetast; niet slechts voor hen, die onder militair dienstverband staan, doch ook dreigt voor burgerpersoneel, hetwelk in dienst is van het departement van defensie; protesteert voorts tegen het verbod van de bladen van de Arbeiderspers; neemt met verontwaardiging kennis van de voornemens der tegenwoordige regeering tot wijziging van het Algemeen Rijksambte naren-reglement, waardoor de rechtspositie van het overheidsersoneel in gevaar wordt gebracht; wijst het overheidspersoneel op zijn plicht, om pal te staan voor zijn rechten en de zelf standige vakorganisatie te versterken; wekt alle ambtenaren, beambten, hoofd en handarbeiders op, zich bij de aanstaande verkiezingen op de meest besliste wijze tegen de politiek van deze regeering uit te spre ken; roept de geheele arbeidersklasse op, de po ging. om de moderne organisaties te ver zwakken en het vereenigingsrecht aan te tasten, te beantwoorden met een ongekend krachtige en intensieve actie ter versterking van alle organisaties der moderne arbeiders beweging en vergrooting van het aantal abonné's op de bladen der Arbeiderspers. DE STAKING TE IJMUIDEN. Een treiler uitgevaren en drie wor den gereed gemaakt. De „Antje RO. XV" van de visscherij- maatschappij Percator te Rotterdam, is Vrij dag van IJmuiden naar zee vertrokken. Er viel niets bijzonders bij voor; maar een paar uur later werden aan de woningen van den schipper en den stuurman van de „Antje" de ruiten ingeworpen. De stoomtreiler „Gerard" IJ. 123 is voor de visscherij in gereedheid gebracht en zal spoedig uitvaren. Nog twee treilers worden gereed gemaakt. DE NIEUWE KOERS BIJ DE MARINE. „Het maatschappelijk leven, verbonden aan het beroep van den militair is en kan nu een maal niet hetzelfde zijn als dat, verbonden aan een of ander vak in de burgermaat schappij. Vanzelf kan dus een militair niet dezelfde rechten opeischen en zich alle vrij heden veroorloven a's een gewoon burger di* kan doen, doch hii zal zich te allen tijde bc- WRIGtEY'S KAUWGOM in 01 mono n IfXKW fN GEZONOI vtf* stuks PtR PAKJC wust moeten zijn. welken plicht hij vrijwillig door de keuze van zijn beroep op zich heeft genomen. Hij zal zich ondergeschikt dienen te maken aan de gezagsverhoudingen, die onaf wendbaar aan het militaire stelsel zijn ver bonden. Zijn moraliteit en geestelijke ont wikkeling moeten hem doen inzien, dat die gezagsverhoudingen er niet zijn om de goede onderlingen verhoudingen te verstoren met uitbuiting van macht eenerzijds en onzede lijke onderwerping anderzijds, doch dat deze gezagsverhoudingen moeten steunen op eer biediging en waardeering. Tot de opvoeding in die richting moet onze organisatie de volste medewerking verleenen". Aldus het algemeen marine-weekblad van 20 April 1933, waaruit een heel andere toon spreekt dan men tot dusver van het orgaan van de marinebonden gewend was. WAPENSMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Drie mannen en een vrouw ver voerden revolvers in een auto. Vrijdagmiddag is te Kerkrade aangehou den een personenauto uit Hoogeloon (N.B.) In de rugleuning van den wagen waren 97 browning-revolvers verborgen. De auto en de revolvers werden in beslag genomen en de bestuurder en twee inzittende mannen wer den ter beschikking gesteld van den commis saris van politie te Kerkrade. In hun gezel schap was tevens een Belgische vrouw, die niet in het bezit bleek te zijn van papieren, waarop ook zij ter beschikking van den com missaris van politie werd gesteld, ter uitge- leiditig naar België. De revolvers bleken van Belgisch fabrikaat en van België naar Ne derland te zijn gesmokkeld. VERDUISTERING DOOR EEN INCASSOBUREAU. Een bewoonster van de Torenstraat te Den Haag heeft bij de politie aangifte ge daan van vermoedelijke verduistering van een schuldbekentenis van 5000, van kwi tanties en van geld. Een en ander zou zijn geschied door een incassobureau, voorheen gevestigd aan de Laan van Meerdervoort, thans te Groningen. EERSTE KAMER. Bijeengeroepen op Donderdag 27 April. De Eerste Kamer is in openbare vergade ring bijeengeroepen op Donderdag 27 April a.s. des namiddags te half twee. De voorzitter is voornemens aan de cen trale afdeeling voor te stellen in de afdee- lingen te doen onderzoeken, onmiddellijk na de openbare vergadering, het ontwerp van wet tot verleening van bevoegdheden tot het nemen van bijzondere maatregelen in het be lang van den landbouw. HET BELANG VAN HET STAATSPENSIOEN. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering, de heeren jhr. ir. R. de Muralt, voorzitter, ds. D. A. van Krevelen, secretaris, verzoeken ons opname van het volgende manifest: Kent Gij het doel van den Bond voor Staatspensionneering? Neen? Maar hoe is dat mogelijk? Weet Gij niet, dat sinds 1919 duizenden ouden van dagen geregeld, eens per maand, naar het postkantoor gaan, om daar hun 12 ouderdomsrente te halen? Zeker, dat hebt Gij wel opgemerkt. Gij kent ze in uw naaste omgeving, onder fa milie en kennissen. En gij weet ook, dat die 3 Staatspensioen voor duizenden oudjes een weldaad en een zegen zijn otzijn ge weest, want het aantal bevoorrechten, die in 1919 premievrij Staatspensioen kregen, wordt steeds kleiner op den duur blijft daar nie mand van over en er zijn al weer meer dan 50.000 65-jarigen en ouderen, die van alle ouderdomsrente zijn uitgesloten Zoodat de oude toestand van oud-en-arm voor velen barre werkelijkheid is en voor duizenden anderen dreigt. En dat zijn niet alleen ar beiders in specialen zin. Duizenden en dui zenden tuinders, boertjes, middenstanders enz enz., die steeds genoopt hadden door harden arbeid een onbezorgden ouden dag te hebben, zien hun hoop in rook vervliegen en zullen straks met de vele arbeiders en ar beidersvrouwen een massa-leger vormen van Oud-en-arm. Welnu, dat schrikbeeld wil de Bond voor Staatspensionneering weggenomen zien, doordat van Staatswege aan alle Neder landers. althans aan die het noodig hebben, het Recht wordt toegekend op een gelijk pen sioen op een nader te bepalen leeftijd. Hij wil daarvoor geen andere premie, be taald zien, dan die de man of de vrouw door hun leven, vaak van hoogst nuttigen, hoewel misschien eenvoudiger arbeid, b.v. de vrouw in het huisgezin als moeder, de man door zijn zelfstandig zorgen voor zijn gezin, heb ben betaald. Is dat niet meer dan een Hein bedrag dat premie heet? Bovendien wordt zoo voor- tomen. dat er allerlei kosten worden gemaakt, die uitgegeven worden voor tal van ambten naren, papieren en dergelijke, maar alles wati hieraan ten koste wordt gelégd, strekt recht-' sireeks voor het doel, de ouden van dagen verzorgd te zien De kosten n.1. moeten ge-I vonden worden uit de gewone belastingen naar draagkracht. Acht ge dit niet met ons wenschelijk? Wati meer zegt, voelt ge dit niet met ons als een duren pücht. die op ons rust? Waarom volgt onze regeerrog niet het voorbeeld, reeds tientallen van jaren geleden, door Denemarken en Engeland gegeven? Is het verantwoord, zelfs is dezen moei-: lijken tijd, de belangen der ouden van dagen1 te verwaarloozen? Neen en duizendmaal neen! Indien gij dit met ons eens zijt, werkt dan ook met ons mee. door: lo. U aan te shiiten bij onzen Bond en U, als ge het nog niet zijt. op te geven als lid bij het bestuur der afdeeling ter plaatse, of bij het Hoofdbestuur, adres: ds. D. A. van Krevelen te Del- num (Fr 2o. door Uw stem uit te brengen op die candidaten. van welke gij zeker weet, dat zij. eenmaal gekozen, alles zullen doen wat in hun vermogen is om het prem:evrije Staatspensioen in een wet vast te leggen Medeburgers het oaat om bet belang der ouden van dagen Houdt U niet afzijdig! Werkt met ons mede. opdat aan het trieste huwelijk van oud en arm in ons vaderland een einde kome. LOONSVERLAGING METAAL BEWERKERS TE HENGELO. Onlangs is melding gemaakt van een loonsverlaging bij de N.V. G. Dikkers en Co. te Hengelo. Na verschillende conferen ties tusschen directie. Metaalbond en arbei dersorganisaties is men thans tot de vol gende overeenkomst gekomen: 1. Op de uurloonen t/m 40 cent wordt geen korting toegepast; op die van 41 cent 2'A met inachtneming echter van het feit, dat bij vijf volle werkdagen a 8 3/4 uur per dag, de wekelijksche inkomsten als noodoffer met 5 worden gekort; 2. de loonnormen van thans blijven ge handhaafd; 3. Er worden geen werklieden meer ont slagen om den overigen een langeren werk tijd te verschaffen. Wanneer er gebrek aan werk komt. zal dit niet tot gevolg hebben een vermindering van het aantal werklieden, doch na overleg-met de z.g. „fabrieks- commissie" verkorting van den werktijd; de» z.g. wandel weken worden afgeschaft. Over een verdere verlaging zal niet meer gesproken worden; voor het geval er 48 uur per week gewerkt wordt, wordt een uit zondering gemaakt Deze vorenstaande verlaging zal per 1 Mei worden ingevoerd. TEGEN DE OMZETBELASTINO. Bezwaren van den graanhandel De bond van Nederlandsche graan- en zaadimporteurs en het Comité van graanhan delaren te Rotterdam en de vereeniging Am- sterdamsche Graanbeurs te Amsterdam, welke vereenigingen nagenoeg den geheelen Nederlandschen invoerhandel in granen om vatten, hebben een adres gezonden aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het wetsontwerp tot heffing eener omzetbelas ting. Zij hebben aanleiding gevonden te wijzen op de zeer ernstige bedreiging van het Nederlandsche bedrijfsleven, welke dit wets ontwerp inhoudt. VLAGGEN OP NATIONALE FEESTDAGEN. Op hei marinegebouw te Den Helder. In het „Algemeen Marine-Weekblad" van Zaterdag is een beschikking opgenomen van den vice-admiraal commandant der Marine te Den Helder, waarin deze aan het hoofdbe stuur van den Bond van Marineschepelingen de volgende order geeft: „Hierbij deel ik u mede, dat het mijn wensch is, dat in den vervolge op nationale feestdagen, (waaronder ook te rekenen valt de Willem de Zwijger-herdenking op 24 April a.s.) op het Marine-bondsgebouw alhier de Nederlandsche vlag wordt gehe- schen en wel uitsluitend de Nederlandsche vlag, zoodat daarnaast niet de Bondsvlag wordt getoond. Ik noodig u uit aan het bovenstaande de hand te houden. WILLEM VAN ORANJE-HERDENKING TE DILLENBURG. Ook in Nassau wordt de 400ste geboorte dag van Willem van Oranje herdacht met een reeks van plechtigheden, die hun hoog* tepunt vinden in de viering van de herden kingsfeesten op het stamslot der Nassau's, den Dillenburg, op 5 en 6 Juli a.s., welke data opzettelijk gekozen zijn opdat het reis- seizoen vele Hollanders in de gelegenheid zal stellen, de feesten bij te wonen. Niettemin heeft men te Dillenburg, in ver band met de officieele viering in Nederland zelf op 24 April, dezen datum niet onge merkt voorbij willen laten gaan. Gistermor gen werd in de evangelische stadskerk te Dillenburg een plechtige herdenkingsdienst gehouden, waar prof. dr. Schlosser de her denkingsrede uitsprak. Hij herdacht Willem van Oranje als een der grootste zonen des lands, die de lauweren van de wereldgeschie denis had geoogst, toen hij van den Dillen burg uittrok om dé Nederlanden van het juk der Spaansche overheersching te bevrijden. Met trots herdacht hij, dat de Dillenburg de zen man had voortgebracht en tenslotte her innerde hij aan Oranje's ouders, Willem den Rijke en Juliana van Stolberg, wier stoffe lijk overschot in deze kerk rusten. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Zatedagnacht is de politie te Uden (N.B.) er in geslaagd een geheime distilleerderij te ontdekken. De distillateur werd op heeter- daad betrapt. Enkele toestellen en 200 liter jenever zijn in beslag genomen. De distilla teur is gearresteerd

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7