SPORT EN WEDSTRIJDEN. Go flhead wint in Groningen. Feijenoord wint met 2-1 van P.S.V. !?M&licaties OOK SNEEVLIET IN HOOGER BEROEP. GROOTE BRAND TE HELMOND. Gistermorgen kwart voor vier ontdekte de nachtwaker van N.V. de Vt ït s dekenin dustrie, welke gelegen is aan de Hoogeind- schestraat te Helmond en zich uitstrekt tot aan de Kanaaldijk nabij sluis 8, brand m een grondstoffenmagazijn dat een bergruimte heeft van een paar duizend vierkante Meter. Het gebouw, aat uit ijzer en steen is opge trokken, stond door zijn zeer brandbaren in houd spoedig in lichte laaie. Bij het arrivee- ren van de brandweer was het gebouw niet meer te redden. Men bepaalde zich tot het beschermen van een daarnaast gelegen ma gazijn en fabriek. De brandbare dakranden hadden reeds vlam gevat. De brandweer wist het doorbreken van het vuur langs de zen weg te voorkomen. Door de solide con structie van de aangrenzende perceelen is hier nauwelijks brand- en slechts eenige waterschade geleden. Een aangrenzende muur, welke voor een deel uit draadglas be stond, hield tegen het vuur stand, ofschoon de vuurgloed ontzettend was. De inhoud van het verbrande magazijn bestond uit •grondstoffen voor de fabricage. De schade :zal wel meer dan 100.000 bedragen, wordt door verzekering op beurspolis en op Lloyds- polis gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend, het bedrijf ondervindt geen stag natie. VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdag is het stoffelijk overschot van ftievr. Kuipers en de vier meisjes die met haar zijn omgekomen bij het auto-ongeluk onder Nieuwenhoorn, waarbij een auto in het Voornsche Kanaal reed, óp de algemeene be graafplaats Crooswijk te Rotterdam ter aar de besteld. Men reed af van de rouwkapel van de N.V. Onderlinge Rouwvereeniging aan den Zwaanhals. De droeve stoet bestond uit drie lijkwagens en acht volgkoetsen. Verscheidene menschen voegden zich bij den stoet. Langs .den weg, dien men nam, stonden vele belaag- stellenden en op de begraafplaats had de politie voor een afzetting moeten zorgdragen De kisten zijn in een gemeenschappelijk graf gelaten, waarna klasse-genooten van de meisjes bloemen in de groeve strooiden. Er is aan het graf niet gesproken. Na de korte plechtigheid verliet men diep wider den indruk den doodenakker. Te half drie in den afgeloopen nacht is een luxe auto, afkomstig uit Sappemeer, waarin zich drie personen bevonden, aan den Bedumerweg onder Noorderhoogebrug bij Groningen, met zeer snelle vaart in een scherpe bocht gereden, waardoor de chauf feur de controle over zijn stuur verloor en de auto pardoes op een woonschuit terecht kwam, welke in het Boterdiep lag. De auto raakte het achterschip, dat aan de zijwand "totaal werd ingedrukt en kwam vervolgens in het water terecht. In genoemd gedeelte jvan het schip sliepen vijf kinderen van vier tot 16 jaar, twee meisjes en drie jongens, -van het gezin van S. v. d. Werf. De kinde ren werden door den hevigen slag wakker, lOp het zelfde oogenblik werden allen uit jbun slaapsteden geslingerd. Hun vader en .moeder sliepen in het voorgedeelte van het i®chip. Behalve het jongste meisje, dat licht werd gewond, bekwam niemand letsel. Het woonschip werd nagenoeg vernield, terwijl ;de auto zeer ernstige schade opliep. De drie- inzittenden, die er goed waren afgekomen, wisten zich door het versplinterde portier in .Veiligheid te stellen. In een café telefoneer den zij een taxi. doch één van hen, een «ekere K. te Zuidlaren woonachtig, vond het t>!ijkbaar veiliger om niet mee te gaan. Hij meldde zich bij de politie aan. De beide an deren, S. uit Sappemeer en O. uit Bedum, maakten zich met een taxi uit de voeten. De motorbrigade heeft hen nog in den vroegen morgen achtervolgd. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft op den rijksstraatweg tusschen Lexmond en Meerkerk (Zuidholland) een doodelijk ver keersongeval plaats gehad. Toen de los- werkman A. de Keizer omstreeks dien tijd met zijn rijwiel den straatweg wilde over steken, werd hij door een auto gegrepen en op slag gedood. De man was op weg naar den Dolder, alwaar zijn zoon in het krank zinnigengesticht verpleegd wordt. Tegen den bestuurder van den auto, zekeren J. C de R. uit Utrecht, is proces-verbaal opge maakt. Gistermorgen is te Wijchen (Geld.) luxe auto tegen een boom gereden. In wagen bevonden zich enkele studenten U1i Wageningen. De chauffeur, ook een student uit Wageningen, is met een schedelbreuk naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf is tussche? Adorp en Sauwert '(Gron.) een luxe-auto met twee per tnen te water gereden. De bestuurder vloog door de voorruit en werd ernstig gewond uit het water gebaald en naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. De naast hem zittende jongen wist zich zelf ongedeerd in veiligheidd te stellen. Het ongeluk ontstond, doordat een w rijder plotseling den weg overstak de automobilist wilde uitwijken. een de uit iel- en Kinheim verliest Feijenoord heeft gisteren een zeer kleine en benauwde 21-zege behaald op de P.S.V.-menschen, die „zoo kansloos" naar Rotterdam gingen! 't Begin was voor P.S.V., dat direct ten aanval trok en het spel was nauwelijks tien minuten oud, toen P.S.V. het eerste doelpunt maakte, 't Gevolg was, dat de Eindhovena- ren direct veel rustiger begonnen te spelen. Meer succes bleef echter uit en heel lang zaam werd Feijenoord beter, zoodat de ge lijkmaker kwam, voordat er een half uur ge speeld was. Niettegenstaande dat bleef P.S.V. iets sterker, maar doelpunten konden de heeren niet maken. In de tweede helft kreeg Feijenoord een strafschop, die zij benutte. En hoe P.S.V. zich ook inspande, het bleef 21 tot het einde, zoodat de Rotterdammers twee kost bare puntjes veroverde. In Groningen speelden Velocitas en Go ahead. Zooals verwacht kon worden, bleek de Velo-verdediging te zwak. Vooral de doelman der Groningers was onbetrouw baar. In het veld wegen de partijen tegen el kaar op. Het duurde wel een half uur, voor dat het eerste doelpunt kwam. 't Was een ge- luksgoal; een schot tegen de .at caramboleer de in het net achter de Groningsche doelver- dediger! Kort daarna kwam het tweede doel punt, toen de Groningsche verdediging een zeer zwak moment had. Vlak voor de thee trachtte Bonsema Halle te verrassen. Dit lukte gedeeltelijk, doch het succes was vol komen: v. d. Velde scoorde! Kort na de rust liet de Velo-keeper een ge makkelijk balletje gaan en een kwartier later stond het reeds 41 voor Go-ahead. dank zij een kalm schot, dat best te houden was. Toen begon Velo hard te werken, doch hoewel ze veel sterker werd dan Go ahead, bleek de Go ahead-verdedigim oer-sterk en doelpun ten bleven uit. Ge ahead won zeer verdiend. ZEEBURGIA KAMPIOEN! De beslissingswedstrijd om het kampioen schap van onze tweede klasse tusschen Zee- burgia en Kinheim bracht den titel aan eerst genoemde vereeniging. De eerste helft was geheel voor de Amsterdammers, die met de rust reeds een 2—O-voorsprong hadden. In de tweede helft kwam Kinheim fel opzetten en al gauw was het 21 geworden, dank zij een strafschop. Tegen het einde werd hel spel zeer zenuwachtig en doelpunten bleven uit, zoodat Zeebunria met veel moeite de titel veroverde. Zij mag dus spelen tegen Blauw Wit en H. F. C. om een plaatsje in de eerste klasse! H. V. V. en O. D. S. hebben ook een be slissingswedstrijd gespeeld: het einde kwam met een 2—2 gelijk spel en in de verlenging werden geen doelpunten meer gescoord, zoo dat een tweede wedstrijd nood !c! COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Voor de competitie der eerste klasse werden nog zes wedstrijden gespeeld. Z. F. C. won thuis met 32 van H. D. V. SBlauw Wit klopte A. D. O. met groote cijfers (62), D. F. C. wist Ajax met een overtuigende 41- nederlaag naar Amsterdam terug te zenden, Enschedé toonde zich niet 3—0 de meerdere over Tubantia, Sneek won met 20 van G. V. A. V. en Achilles toog met een 3-1- overwinning op Friesland naar Assen terug! In de tweede klasse A is de beslissing ge vallen voor de bezetting der onderste plaats. Weliswaar won D. E C. met 51 van T. O. G., maar op het veld er naast werd Alcmaria met 31 door V. V. A. geklopt. Aangezien laatstgegnoemde reeds een puntje voorsprong had, werd D. E. C. gedoemd, om degradatiewedstrijden te spelen tegen O. V. V. O. en Hoilandia (die gisteren intus- schen reeds gelijk speelden!) De stand is nu: Zeeburgia 19 15 4 47—21 30 Kinheim 19 13 2 4 51—34 28 E. D. O. 18 12 2 4 55—34 26 Z. V. V. 18 6 4 8 38-36 16 H. R. C. 17 6 3 8 34—41 15 W. F. C. 17 4 6 7 26—29 14 T. O. G. 16 7 9 27—41 14 Alcmaria 18 5 4 9 5255 14 V. V. A. 18 5 1 12 26—40 11 D. E. C. 18 4 2 12 41—66 10 Het derde elftal van „Go ahead" is er in geslaagd door een ferme 61-overwinning op de Koedijk-reserves het kampioenschap van zijn afdeeling te behalen. Dat dit kampioenschap verdiend is blijkt wel uit de cijfers, niet minder dan 113 doel punten wisten ze te scoren. Het is voor den aanvoerder van het elftal, den al-ouden „Tho mas", die in de meeste wedstrijden een groot aandeel in de overwinning had, een groote voldoening dat hij zijn ploeg op de bovenste plaats zag eindigen. Er schuilen in het derde elftal eenige goede krachten, die in de toekomst wel eens een plaats in het eerste zullen verkrijgen. Het vierde elftal deed niet voor zijn sport- broeders onder en klopte C.S.V. III niet min der dan met 81 en dat nog wel in Castri- cum. Ook de adspiranten deden het uitstekend en wonnen van de C.S.V.-adspiranten met 6-0. Het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys speelde in eigen huis een vriendschappelijken wedstrijd tegen Assendelft I en behaalde een zeer verdienstelijke 5—2-overwinning. De junioren hadden bezoek van de Purmer- steijn-junioren, die* nu bepaald geen sterken partij speelden. De Boys klopten de Purmer- enders maar liefst met 10—0. De A-adspiranten deden al even verdien stelijk werk en behielden hun kans op het kampioenschap. De returnwedstrijd te Schoorl tegen Schoorl a, leverde een beter resultaat op dan eertijds de ontmoeting in de kaasstad. Thans een Alkmaarsche 7O-zege De kleine C-adspirantjes konden het ook thans tegen het bezoekende Bergen b niet bolwerken, doch het was nu slechts een klei ne 1—O-nederlaag. Alkm. Boys IAssendelft I 52. Er stond voor de kampioenen een vrijen Zondag op het programma, die echter op zeer verdienstelijke wijze werd uitgebuit tot het spelen van een vriendschappelijken wed strijd tegen de derde klasser Assendelft I. Daar de Alkmaarders in de huidige com petitie tegen de reserves van deze Zaankan- ters hadden gespeeld, waren we zeer be nieuwd naar het nu te behalen resultaat. Hoewel deze ontmoeting met de titel va i „friendly game" was bestempeld, werd er vele momenten vrij forsch doch fair ge speeld, zoodat de idee van vriendschappelijk zich gelukkig niet te veel liet gelden. Derge lijke ontmoetingen geven zoo vaak een lauwe vertooning te zien. Waar we tevens getuige waren van de eer tijds gespeelden competitiewedstrijd Alkm. Boys IAssendelft II, kunnen we memoree- ren dat bedoelde wedstrijd op veel hooger peil stond dan de ontmoeting van thans, en de Zaansche eerste elftallers hebben dan ook ongetwijfeld niet dien indruk achtergelaten, dan hun volgelingen bij de vorige ontmoe ting. Hoewel de uitslag, de verhouding wel iets te hoog aanwijst, hebben de Alkmaarders onbetwist verdiend gewonnen. Weliswaar zagen wij hen wel eens sterker en beter spe len, doch vooral het stoppen en combineeren was bij hen beter verzorgd, bij het plaatsen van den bal viel er nog wel eens een steekje los. Niettegenstaande is dit treffen, voor de komende kampioenswedstrijden, een serieuze oefening geweest, temeer, daar men momen teel met enkele invallers moest spelen en dus een nieuw inzicht kon krijgen. In verband met laatstgenoemd feit, zagen we de Boys in de volgende opstelling spelen: v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Michels v. d. Hilst Schenke Brouwer Nol Boots de Grand Doelman v. d. Horst moest reeds ver voor rust, na een botsing het veld verlaten en werd op verdienstelijke wijze vervangen door den jeugdigen doelwachter Keesen. Veel en zwaar werk heeft deze reservist echter niet gehad, doch wat hij deed was goed en na rust beging hij slechts één fout evenals zijn voorganger voor rust n.1. te ver uit- loopen. Eenige gevaarlijke schoten werden echter keurig door hem gekeerd. Na een vreesachtig begin van de linksback, speelde de backlinie, evenals de halflinie, weer den bekenden stuggen partij. De spil trad het meest op den voorgrond en verdeelde het spel op zeer goede wijze. In de voorhoede had de tweede elftalier Schenke een zeer zwaren partij en kon vaak tegen het sterkste gedeelte van de Zaansche verdediging niet op. Hoewel hij zich op deze voor hem eenigszins vreemde plaats volkomen gaf, kon hij ons Indri niet doen vergeten. De rechtsbinnen was ook thans weer goed op dreef, terwijl de opschuiving van de linker wing niet geheel voldeed. Nol die op de mid- voorplaats.was komen te staan, wisselde goede met minder goede momenten af. Voor de rust, toen hij nog al eens vaak en vlug het spel opende, speelde hij niet onverdienstelijk doch na rust was het vaak mis en vele aan vallen gingen door zijn buitenspel staan ver loren. Boots was op de linksbinnenplaals wat in de knel gekomen en we zien hem dan ook liever als uiterst. Enlest best, zegt het spreekwoord, invaller de Grand zal stel lig menig bezoeker in verrukking gebracht hebben. Hij was ongetwijfeld de beste speler van het veld en gaf een zeer nuttigen en goe den partij te zien. Enkele momenten zondig de hij aan te veel individualisme, wat zeer jammer was. Weet hij zich te ontwikkelen in de richting zooals we hem vooral voor de rust zagen spelen, dan is voor hem ongetwij feld een goede toekomst weggelegd. Over den wedstrijd nog het volgende: De wedstrijd werd voorafgegaan door aanbieding van bloemen en houden van speeches aan het adres van de Boys, in ver band met het behaalde K.N.V.B.-erschap De eerste aanvallen waren voor de Boys, doch ook Assendelft kwam geducht opzet ten. De Alkmaarders waren gevaarlijk in den aanval en na eenigen tijd komt Schenke in het bezit van den bal en geeft zijn club de leiding, 10. Na eenige Zaansche aanvallen, die ook van geen gevaar ontbloot zijn, komen de Alkmaarders opnieuw los en vooral van links dreigt steeds gevaar. Als weer eens van dezen kant wordt voorgezet, breekt Brouwer door en het is 2—0. Nog is dit niet genoeg. Even later weet Nol, uit buitenspel positie door te breken, een schot tegen den paal, de zijdelings springende bal verdwijnt via den keeper in het doel, 3—0. Dit is de Assendelfters te erg en zij komen geducht opzetten en weten spoedig den achterstanc te verkleinen, 3—1. v. d. Horst moet dan het veld verlaten en de inmiddels gepromoveerde doelwachter Houtkooper, kan even later een strafschop niet keeren, 3—2. Keesen komt dan het elftal completeeren en zonder veran dering breekt de rust aan. „N® °P en neer golvend spel, waar bij beide verdedigingen de aanvallers be dwingen. Reeds zijn 35 minuten gepasseerd als Nol eindelijk in de linkerbovenhoek weet in te schieten, 42. Enkele minuten later breekt Schenke door en plaatst den bal het doel. De vallende keeper kan gedeeltelijk wegwerken en de toesnellende Brouwer brengt den eindstand op 5—2. Scheidsrechter Stam leidde, behoudens een enkele fout, zeer goed. Hockey. nederland—frankrijjk 5—0. Het Nederlandsch hockey-elftal heeft in den Haag het Fransche team met 50 gesla gen. Reeds met de rust stond Nederland met 30 voor, dank zij de scherpschutters in de Oranje-voorhoede. In de tweede helft, die met een Fransch overwicht begon, werden nog twee doel punten gescoord. Turnen. De Turnkring Alkmaar en Omstreken herdacht Zaterdag zijn twintigjarig bestaan met een zeer geslaagden feestavond in de Harmonie. De groote zaal, met palmen ver sierd, was tot in de ver#te hoeken bezet met turnvrienden uit Alkmaar en omstreken. De heer H. J. Reurslag, voorzitter van den Kring, opende den avond met een hartelijk welkomstwoord, nadat eerst door de tien aangesloten afdeelingen den vaandelgroet was gebracht en het turnlied staande was gezongen. Spr. heette alle aanwezigen namens be stuur en technische commissie van harte wel kom, in 't bijzonder den heer Hop, technisch bondslid van het K.N.G.V., den heer Metz met zijn keurturners en de persvertegen woordigers. Spr. wilde bij dit jubileum eeni ge woorden wijden van dankbare herinne ring aan wijlen de heeren Jung, Mensink en v. Sluys, die zooveel voor de turnzaak in Alk maar en omstreken hadden gedaan. Spr wekte allen op mede te werken tot het ideaal gymnastiek-volkszaak, en wenschte al len een genoeglijken avond. Namens het K.N.G.V. en namens den Ken- nemer Turnkring sprak daarna de heer Hop Hij wenschte den kring hartelijk geluk met zijn jubileum, herdacht ook de makkers Jung en Mensink en hoopte op een nauwere sa menwerking tusschen Kennemer en Alkmaar sche kring. Hij richtte woorden van hulde tot de plattelandsafdeelingen. Namens de Ken- nemer bood spr. bloemen aan. Hij bracht dank voor zijn werk als voorzitter aan den heer Reurslag. De heer Schuring van Stompetoren sprak nog namens alle aangesloten afdeelingen en bood bloemen en een drietal chronometers aan. De heer Reurslag dankte de sprekers voor hun gelukwenschen en geschenken. Hiermede was het officieele gedeelte ge ëindigd en kon met de afwerking van het programma begonnen worden. De damesafdeelingen der verschillende aan gesloten vereenigingen (de Alkmaarsche uit gezonderd) kregen gelegenheid om hun beste nummers te laten zien, terwijl verder het keurcorps van het K.N.G.V. medewerkte. „Olympia" uit Schoorl gaf keurige knots oefeningen Achilles uit Egmond aan Zee bracht een dansfantasie, die zeer goed slaag de en besloten werd met het zingen van het clublied. De dames van U.D.I. te Hensbroek gaven een eigenaardigen bekkendans. Het is wel opmerkelijk, dat de damesoefeningen steeds meer den kant uitgaan van dans en ballet. Be-Quick uit Bergen zorgde voor een goed nummer ringen. D.O.V.E.S. uit Heiloo had een flink stel vrije oefeningen gekozen, dat heel wat van het uithoudingsvermogen der dames eischte. Turnlust uit Oterleek bracht ook een dans fantasie en besloot haar optreden met een keurige groep. Tusschen deze nummers door trad het keurcorps turners op onder leiding van den heer Metz. Deze acht kranige turners (F. Wedel, den Haag, kampioen 1932, P. van Dam, den Haag, kampioen '30 en '31J. v. d. Vinden, Koog aan de Zaan; W. Hauffe, Heerlen; J. Caranca, Amsterdam; P. Zwaaf, Amster dam; G. Ens, Noordscharwoude en J. Kok, Rotterdam) hebben zoowel in hun vrije oefe ningen als aan brug, paard en rek zeer goed werk laten zien, dat terecht de toeschouwers verbaasde en tot groot enthousiasme bracht. De vrije oefeningen waren een verrassing. Elk der deelnemers voerde, evenals op een internationalen wedstrijd een oefening naar keuze uit, waarbij staaltjes werden getoond, die aan acrobatiek deden denken. Dat bepaald alle werk, ook aan de toestel len, op de hoogte stond, die men van het beste keurcorps van het Verbond mag ver wachten, kan niet gezegd. Speciaal dé afwer king liet wel te wenschen over. Bijzonder werk leverden Wedel, Hauffe en van Dam, terwijl v. d. Vinden zich aan het rek onder scheidde. Dat Wedel het vorig jaar het kampioen schap heeft gewonnen zal zeker niemand verwonderen, doch o.i. zal Hauffe zeker spoe dig de grootste concurrent blijken. Het vaak keurige werk werd telkenmaal luide toege juicht. Na een sluitingswoord van den voorzitter, die in 't bijzonder nog dank bracht aan den heer van Zoonen, aan de gemeente-autoritei ten voor het afstaan der toestellen en aan den heer Metz en zijn turners, kon het bal beginnen, waar de clanslustigen, aangevuurd door de muziek van den heer Spruit en zijn band, nog langen tijd gezellig bijeen bleven, 't Was voor den Turnkring Alkmaar en Om streken een bijzondere avond. Kegelen. HET KEGELCONCOURS VAN DEN A. K. B. Geweldig, zooveel negens als er Zaterdag en Zondag in de Unie zijn gegooid Vooral in den Vrije baan wedstrijd Juniores is de strijd buitengewoon hevig, zoo stond Zater dag de heer P. Delemarre met 2 X 45, 1 X 44 in deze afdeeling aan den kop, Zondag middag was het de heer F. Rike dre met 2 X 45, 2 X 44, de le plaats bezette terwijl even later de heer T. Bonsema vriend en vijand verraste door achtereenvolgens 10 negens te gooien waarmede hij het totaal van 5 X 45 bereikte en nu, althans voorloopig, naar de afdeeling Seniores solliciteert. In de Dames Vrije baan neemmt Mej N Rol met een goede 44 de le plaats in In den korpswedstrijd afdeeling A. kon Koekoek I het niet verder brengen dan 298 beter deer hun 2e het met 312 hout (afd. B.) Cubo I gooide me respectievelijk 65, 58 61, 65 en 71 niet minder dan 320 hout. in derdaad een goede prestatie Maa, nog niet! De wedstrijd waar in cies 27 hout zonder poedel moet ,fn gooid is inderdaad een succes en a0rden^s ook aller belangstelling terwijl vaneüiet <k» pagandabaan, hoewel nog niet l.d?n Pr-2 flink gebruik wordt gemaakt. w£ft, de adspirant kegelaars (ters)? Hieronder de officieele cijfers Zondagavond 12 uur: en uw Korpswedstrijden. Afd A- :U BO. i 320. Afd. B Omsrfi?!^ imsmijters ii 258; ?k.a. K<^ koek ii 312; Hout of Fout i 274 Vrije Baan Senioren: 1. Joh bi.* 9 X; 2. A Köllmann 45 3 X: 3 <5 faas 45 44 3 X4. P. Kramers 4«i 2 X; 5. C. A. Witte 44 4 X; 6 H T44 43 - 42 2 X - 417. R BrUgma„ S 42 2 X - 40 2 X; 8. J. Met Vrije baan Junioren: 1. T. Bonset*. 5X, 2. C. Balder 45 3X, 3. F. ffi* M en 44 3X; 4. J. Kok 45 2X, 44, 43 3 2X, 41 3X; 5. P. Delamarre 45 2X ii'4? 2X, 42 2X en 40 2X; 6. W. Wom ï43 43 2X7. H. de Haan 44 en 43, 8!f>r J? Mol 44 en 42; 9. J. Sntas 44, 10 1 Maarleveld 43 en 42; 11. T. Bos 43 12. A. Schellinger 43; 13. A. Hekkert 43'i; en 40 6X; 14. M. C. Tuinman 42 41 Pn'^ Dames Vrije Baan: 1. Mej. R0'l 44. Mevr. v. d. Heuvel 43; 3. Mevr. Oolrfptl en 41 2X4. Mevr. Met-Swager 4222 3X; 5. mevr. Kokkes 40 2X6 mevr Ba? 39 2X; 7. mevr. G. de Wit 38; 8. u™? Diepen 37 2X; 9. Mej. Elzas 37; ló Geus 35. ntn' Paren: I. Echtpaar Diepen 51; 2 3. echtpaar OoldeRtti Balder 46 2 X; 5 Z BoomGenefaas 49 4. mevr. WitteC. uaiucr tu l 5 w™ de Wit—G. Cudes 46 w' Verrassingsbaan: Dr. v. d. Sluis 5 X 27 Propaganda: 1. v. d. Pol 35; 2. E. Korf)j Tennis. OM DE DAVIS CUP. Engeland wint van Spi^ Dank zij vier overwinningen in de spelen heeft Engeland met 4—1 van Spaujt gewonnen. NEDERLAND EN DE DAVIS cup. Zooals men weet. moet Nederland voord. Cup tegen Tolen spelen en wel in eigen laai Men is druk bezig om door middel van pro# wedstrijden het sterkste team op de beeos brengen. Timmer is natuurlijk van de partij', ma wie de andere spelers moeten zijn, blijft vos loopig een verrassing, temeer, nu een <k candidaten, Hughen, gisteren in de comp» titiewedstrijden door onzen stadgenoot H. 1 Riemsdijk, zeer regelmatig werd geklopt (64, 6-4). Gedeputeerde Staten van Noordhol* land zullen op WOENSDAG 17 MEI 1933, des namiddags 2 uur, in het Gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3, te Haarlem, in openbare vergadering in mondelinge behandeling nemen het beroepschrift van J. J. VAN DER KOOY, alhier, tegen het besluit van Burgemeester en Wet houders dezer gemeente, dd. 16 Januar 1933, strekkende tot intrekking van verlof A., geldende voor de benede voorlokaliteit van het perceel HEK» STRAAT nr. 14, alhier. Alkmaar, 24 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. DE DIRECTEUR van het MAflJ WEZEN te ALKMAAR brengt te w" meene kennis, dat ter gelegenheid de PAARDENMARKT op WOENS»» 26 APRIL a.s. de aan te voeren alleen naar de markt mogen wor gebracht over de FRIIESCHE BRUb de KORT ENIEUWELOOT van de n* delskade af. .j De paarden over de Boombrug bjl Zeglis naar de markt gebracht m efl den weg volgen langs de Voornooe d» Bierkade .over de Schermo^1" en langs den Kanaaldijk u*** Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de brug de stad binnen komen, mPeLor i» danig worden vervoerd, dat z'1 K( rto Nieuwesdoot van de Hand - af ter markt komen; alle 0V'"r'S t. gangen tot de markt worden a Bij de Korte Nieuwesloot en 1 schebrug zullen de aan te n iM deskundig worden onderzoent, het verschujdigde marktgelo worden voldaan. Vóór des morgens zeven uu geen dieren geplaatst wor rejnd'^ markt .die des namiddags u' terwijl nè 's morgens 10 uur g |8t«0' den meer ter markt worden Voor het plaatsen der P®aIj .raj|t aangewezen de Dijk, de Mar Waagplein en de Ged. Ni»uvv ged?®1 het plaatsen der veulens van het Waagplein. De Directeur^k Naar wij vernemen, is ook de heer Sneevli 't in hooger beroep gegaan van het vonnis van de Amsterdamsche rechtbank, waarbij hij wegens °Pr*11" ing tot vijf maanden met aftrek van het voorarrest werd veroordeeld Zooals wij reeds meldden, heeft de officier van Justitie appèl aangeteekend. Verdachte ral ook in hooger beroep worden ver dedigd door mr. dr. Benno J. Stokvis. Begrafenis der vijf slachtoffers van het ongeluk te Nieuwenhoorn. Snel rijdende auto op een woon schuit en daarna te water ge reden. Fietser door auto gegrepen en ge dood. Tegen een boom gebotst. Auto te water gereden. GO AHEAD NIEUWS. WAT DE ALKMAARSCHE BOYS DEDEN. HET JUBILEUM VAN DEN TURNKRING. Een geslaagde feestavond. ai vJl, HERDENKING GEBOORTEDAG VADER DES VADERLANDS. De burgemeester vau Alkmaar aoo> digt de ingezetenen uit op DINSDAI 25 APRIL a.s., bij gelegenheid van den 400sten geboortedag van Prins Willen va Oranje, de vlaggen uit te steken. De burgemeester van Alkmaar. WENDELAAR. Alkmaar, 24 April 1933. DRANKWET. (Staatsblad 1931. nr. 476). PAARDENMARKT.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8