Jongste Bediende. Dienstbode Aduectetttiën NET MEISJE VERFREIZIGER TENNISCLUB Esperanto Domc, SNELWEGER BSBBBSSaSUm SBBBBBBSSBBB De markten werden door mij geregeld be zocht en waar noodig werd regelend opgetre den. Ook de kippenmarkt haa de volle aan dacht H. Bregman Pzn. Hendrik Bregman Pzn. Gerrit Schoort, Meisje Mej. WEIJERS, KOSTHUIS. UITSLAG VERLOTING JONG LEVEN" Bezoekt onze expositie HOFPLEIN 4. Zeugen RAPPORT OVER HET EERSTE KWARTAAL 1933 VAN DEN INSPECTEUR VAN DE AFD. ALKMAAR EN OMSTREKEN VAN DE NED. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Enkele loopbruggen van auto's en van een veeboot deed ik in orde brengen. Na een onderhoud met den direc het marktwezen wordt thaMltr° hokken van de pasgeboren nuchtere kalveren S "in^twee gevallen werd voor rekening van de vereemgfng aan twee paarden twee balen CT omdat de eigenaren door zÏÏte d«e dieren tijdelijk met voldoende k°rv nklaSengedie binnenkwamen, werden «nSïrzod? o werd een klacht ontvangen omT? «d laden van nuchtere kalveren o» auto's te Purmerend en Schagen, welke Vacht werd doorgegeven aan den inspecteur van commissie A I van de afdeeling Veever- voer van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Een klacht over het niet verzorgen van plm. 130 schapen onder Koegras werd aan de afd. den Helder doorgegeven, die dit ge val met behulp van de gemeentepolitie en een rijksveearts ernstig deed onderzoeken In sa menwerking met de politie van Alkmaar werd een klacht onderzocht over het verwaar- Joozen van een paardje in deze gemeente. In derdaad bleek het dier zeer slecht verzorgd te zijn. Voor rekening van onze afdeeling deden wij het dier onderzoeken door den die renarts, doch hoewel hieruit duidelijk bleek, dat hier sprake was van verwaarloozing. kon de opzet niet voldoende aangetoond worden. Op ons advies en met toestemming van den eigenaar werd het paardje gedood. Een zwaargewonde hond werd voor reke ning van de afdeeling door den dierenarts ter plaatse gedood. In de Alkmaarsche Hout werd in de laatste maanden door eenige personen jacht gemaakt op zangvogels met behulp van slag net en lijmstokken Door krachtig optreden van de politie is hieraan een einde gemaakt. De vogels werden in vrijheid gesteld. Voort durend wordt nog door politie en dierenbe scherming controle hierop uitgeoefend. Twee honden en vier katten moesten ge dood worden. Zes honden en tien katten werden ge- olaatst* VERKIEZINGSACTIE S.D.A.P. Vuurwerk op de Handelskade Door de afdeeling Alkmaar van de s d.a.p werd gisteravond op de Handelskade een groot verkiezingsvuurwerk afgestoken, wat voorafgegaan werd door een optocht met muziek van Excelsior, vlaggen en doeken, van ca. 1000 personen van Rochdale af. Een groot aantal belangstellenden was om 9 uur op de Handelskade aanwezig. Wij schatten het aantal op ca. 2500 en hiervan werd na tuurlijk dankbaar gebruik gemaakt om een korte propagandarede af te steken, ge volgd door een declamatie van Maiie Porte gies, welke door een uitstekend werkende ge- luiasversterkings-installatie van de fa. Ypma tot ver in den omtrek te hooren was. Onder wijl voer de Arbeiders muziekvereeniging in een vlet, behangen met aanbevelingen voor lijst 11, rond en ook het vuurwerk, meer malen met luid „oh" geroep beantwoord, stond geheel in het teeken „Stemt Rood". SCHOORSTEENBRAND. Bij E. v. L., wonende in het Vijvertje alhier, brak gisteren een schoorsteenbrand uit. Het gelukte de politie met twee brandbluschappa- raten den brand te blusschen. Oorzaak een vuife schoorsteen. Schade gering. AANRIJDING. Op den hoek Marktstraat—Achterstraat had een aanrijding plaats tusschen den wiel rijder J B., wonende alhier en den auto bestuurder M. v. T„ wonende te Amsterdam Het rijwiel werd beschadigd. Oorzaak het wilde rijden door clen wielrijder. KENNEMER SPORTCLUB. In een gisteravond gehouden vergadering heeft de Kennemersportclub besloten dit sei zoen weer drie courses te houden. De data zullen nader bekend gemaakt worden. DE STORING IN DE TIJDS AANWIJZING. De stadsuurwerkmaker. de heer Spruit, verzoekt ons te melden, dat de verwarring welke gister in de tijdsaanwijzing der klok ken te constateeren was, zoowel voor de „bloemen"-klok als voor de kerkklok te wijten is aan een storing in het electrisch licht, wel ke van ongeveer 7.50—8.20 des morgens ge duurd heeft. INBRAAK TE WINKEL. Bij den notaris het zilverwerk ontvreemd. Hedennacht is te Winkel ingebroken in het postkantoor en bij notaris van Leersum. Zoowel in het postkantoor J.s bij den notaris zijn inbrekers door het uitsnijden van een ruit binnengekomen en hebben alles door zocht. In het postkantoor is de postzegellade gelicht. De buit was echter niet belangrijk. Bij den notaris is het zilverwerk ont vreemd. Bij het postkantoor zijn de dieven vermoedelijk het eerst geweest en weer ver trokken toen de bewoners door gerucht wak ker werden Een man werd nog gezien maar men kon slechts een te vaag signalement op geven. Het onderzoek is in vollen gang. Tot iu toe is geen spoor van de daders gevonden BERICHT. Voor eenige verslagen was in dit nummer geen plaats meer Die zullen in het nummer van morgen worden opgenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- fltigen en andere voertuigen te 7.43 uur licht op. REVOLUTIONNAIR SOCIALISTISCHE PARTIJ. Verkiezingsvergadering. De heer Bouwman spreker. Gisteravond hield de Revolutionnair-Socia- listische Partij, afdeeling Alkmaar, in de dan cing van de ..Harmonie" een groote open Ni-e verkiezingsvergadering, die z00a|j was medegedeeld in het teeken van protest zou staan tegen de gevangenhouding van allerlei revolutionnaire strijders. Dit protest kwam nog voordat de vergadering begonnen was tot daadwerkelijke uiting, toen 4 <kr laï wezigen met stentor-stem per megafoon de volgende woorden in de zaal deed weer klinken: „Reactie naar de hel, Sneevliet uit de cel" De leider der afdeeling sprak voor een vrij talrijk gehoor een kort' openings woord, waarin hij de. voldoening uitsprak over de goede opkomst, als men in het oog houdt dat ongeveer vijf politieke vergaderin gen op hetzelfde uur in Alkmaar gehouden werden. De heer Bouwman aan het woord De heer E Bouwman uit Amsterdam ving zijn betoog aan met een uiteenzetting hoe de R. S. P in vergelijk tot de S. D. A. P. tegen over het parlementairisme staat. De eerstge noemde partij zal thans zijn kracht nog moeten zoeken in buiten-parlementaire actie, in massale actie; de sociaal-democraten gaan van het beginsel uit, dat indien er genoeg van hun leden in het parlement aanwezig zijn, de kapitalistische samenleving zou kun nen overgaan in een socialistische, dus m.a.w. een socialistische beweging in het raam van het kapitalisme. De R. S P., zoo ging spr. ongeveer voort, wil de macht niet hebben] zoolang het kapitalisme nog het bewind heeft, want dit is niet mogelijk. Allereerst zal het kapitalisme volledig stukgeslagen moeten worden. Eenzijdigheid der S. D. A. P. Spreker behandelde vervolgens het wezen der S. D. A. P. in Duitschland en beweerde dat de democratie in de na-oorlogsche periode een voorbeeld had gegeven, hoe het niet moest- Na den oorlog tot 1920 heeft zij de macht in Duitschland in handen gehad, zoo ver volgde spr. zijn betoog, er was toen in Duitschland een suc.-dem. regeering. Wat hebben zij met hun inacht gedaan? Dit is de reden, waarom er thans in Duitsch land een fascistische terreur heerscht. Spr. gaf geen personen hiervan de schuld, doch hij achtte de vorm de oorzaak van het verlies van den democratischen macht; de democra ten hadden de politiek en al wat men hier onder verstaat volkomen in handen, doch... de economische politiek was in handen der kapitalisten gebleven! De eenzijdigheid van de sociaal-democraten in den na-oorlogschen tijd is het zweren bij de politieke macht, terwijl de economische poli tiek geheel en al uit het oog verloren was Een ander voorbeeld gaf spr. met de ge beurtenis in 1920 in,Italië, toen een groote groep arbeiders de metaalfabrieken bezetten en de patroons verwijderd hadden; ze hadden de economische macht in handen, doch pleeg den verzuim, want juist toen hadden ze tevens een greep naar de politieke macht moeten doen. Hiervan heeft de bourgeoisie dankbaar ge bruik gemaakt en de macht weer in handen gekregen. Eenzijdigheid, aldus spr., zoowel naar de eene als naar dc andere zijde, naar de poli tieke als de economische zijde. Een brochure van den spreker: ,,De on macht van het parlenientairisme", 20 jaar ge leden verschenen, waarin aangetoond wordt, dat parlementaire macht op zichzelf niets be- teekent, komt hoofdzakelijk overeen met het thans verschenen vlugschrift. De wereld is veranderd, aan de vraag even wel niets. De R. S- P. en de verkiezingen. De heer Bouwman, sprak tevens een op wekkend woord, waarin hij de leden aan spoorde, dat men getn enkele gelegenheid om te ageeren mag laten voorbijgaan. Een van de centra van de revolutionnair socialis ten om te ageeren, moet de Tweede Kamer verkiezing zijn. De R. S. P. is bloeiend, wat wel bleek uit de cijfers die spr. noemde. In het begin van 1929 opgericht; deelgenomen aan de verkiezingen in dat jaar met Sneevliet a's lijstaanvoerder; door een technische fout in het samenstellen der lijsten, kon geen recht worden toegekend, cfschoon reeds 22.000 stemmen op deze partij was uitgebracht. tijdens de verkiezingen van den gemeente raad in 1931, werd in 27 plaatsen deelge nomen, totaal zijn er 1100 gemeenten) en 31000 stemmen uitgebracht. Het meedoen van de R. S. P. aan de Tweede Kamerverkie zing, heeft een reëele beteekenis gekregen. Zelfstandige plaats der R. S. P. De revolutionnair socialisten staan op de uiterst linker vleugel in de Ned. arbeiders beweging. Spr. behandelde in 't kort het ver schil der grondbeginselen tusschen S. D. A. P., de O. S. P. en de C. P. H. Spreker laakte daarbij de houding van de eerstgenoemde partij en nam als voorbeeld o.a. de hulp en medewerking der sociaal democraten bij de verkiezing van Hindenburg; bang voor een revolutie, terugtrekken zoolang dit mogelijk is aldus spreker. Het gedrag dezer partij, de aftocht na de Hitlerterreur, schetste spre ker als een allerlafste handeling, om nog maar niet te spreken van de bewering van het fractie-lid Otto Wels, dat de sociaal dem. ten aanzien van de buitenlandsche po litiek het volkomen eens waren met Hitier. Het antwoord van Hitier, zoo ging spr voort, was hoon, een hoon die de soc. dem. volop verdienden. Spreker haalde de zoo pas genomen beslissing aan, dat het arbeiders- feest op 1 Mei een nationaal socialistisch feest zal worden. Het soc. dem. vakverbond is met pak en zak naar den vijand overge- loopen! Er moet opgepakt worden, aat we in Ne- derland niet zulke toestanden krijgen, of schoon zoo zeide spreker het verraad der soc. dem. reeds merkbaar is, zooals wei bleek uit de houding der S. D. A. P. en haar leiders ten opzichte van de gebeurtenissen op de „Zeven Provinciën". Wat betreft de C. P. H., spreker achtte het onmogelijk dat daar eenheid heerschte; de leiders zijn slechts de uitvoerders van het politieke bureau te Moskou, dat den wil aan een ieder oplegde. De politiek van deze derde internationale is wel zeer sterk naar voren gekomen bij den opmarsch van het fascisme in Duitschland, de K. P. D. bleef passief. Tot slot besprak spreker nog op uitvoerige wijze de houding van de R. S. P. tot de vak beweging, waarbij vooral de verhouding tot het N.A.S. ter sprake kwam. Spr. deed een beroep op de aanwezigen, om het werk van de R. S. P. te steunen, het werk dat gericht is op de vernietiging van de kapitalistische overheersching en tot stichting van het pro letariaat. Spreker wijdde nog eenige woorden aan Sneevliet, die het slachtoffer is gewor den volgens spr. van de klasse-justitie en hij wekte de arbeiders op, om hun hou ding hiertegen te bepalen op de a s. verkie zingen door op Sneevliet te stemmen en hem van de cel naar de Tweede Kamer te bren gen, waar hij van beklaagde tot openbare aanklager zal worden in het Ned. parlement. Debat. Het debat bracht geen nieuwe lichtpun ten; een tweetal vragers meldden zich aan, doch wij zouden in herhalingen vallen door ïun vragen te behandelen. De eerste vrager, een communist sprak o m. den wensch uit, dat het tot een eenheidsfront zou mogen ko men van alle arbeiders. De heer Bouwman sprak z'n voldoening er over uit dat hij voor 't eerste eens met een communist kon debat- teeren, in wiens bedoeling het niet lag zooals het maar al te dikwijls voorkomt vol gend spreker om te schelden of de verga dering in de war te sturen. De tweede vrager was zoo juist „binnen komen vallen" zooals hij mededeelde, daar rij uit een andere vergadering was wegge- loopen omdat die zoo „melig" was Nu kwam hij zich hier wat opfrisschen! Ook hij werd op zijn vraag tevreden gestelc. De voorzitter der R. S. P., afd. Alkmaar, sloot de vergadering en richtte eenige woor den van oprechten dank tot den heer Bouw man voor zijn helder en duidelijk betoog. R.K. VOLKSPARTIJ. Gisteravond werd door de R.K. Volkspartij een algemeene openbare vergadering gehou den bij den heer Van Gijzen in de Breed straat. Een 150-tal belangstellenden was aanwezig. De heer Beemster, voorzitter, opende met den chr. groet. Eerste spreker was de heer Oetelmans uit Amsterdam. Hij zette doel en streven der r.k. Volkspartij uiteen. Geprotesteerd werd tegen vele geloofsge- nooten. Zij halen de r.k. Volkspartij geregeld door het slijk. De partij heeft tien jaar lang gestreden voor waarheid, recht en vrijheid. Nu zijn er 100 afdeelingen met meer dan 20.000 leden. De leiders worden niet betaald uit de partijkas. Zij brengen zelf vele per soonlijke geldelijke offers. Men heeft den heer Wesseling eens gepaaid met eene plaats op de lijst der r.k. Staatspartij. Hij weigerde. Geen beginsel-opoffering. Mr. Pius Arts heeft in de Kamer geijverd voor uitbreiding van het Missiegebied. Geen steun van de r.k Staatspartij. De r.k. bladen hebben er niets van gemeld. Men wil ons wegtrappen. Onze taak is: uitleving onzer beginselen. Voor een radiorede werd ons een kwartiertje toege staan. Ds. Hoogerhuizen, die de katholieken afkamt, kreeg een vol uur. Door de aether mag wel propaganda gemaakt worden voor het Neo Malthusianisme. In verschillende streken in Indië blijft onze kerk geweerd. Maar communisten werden overal toegelaten. En toch zal de r.k. Volkspartij blijven ijve ren voor uitbreiding van ons Missiegebied. De r.k. Volkspartij wil streven naar goede r.k. politiek. Zij predikt geen klassenstrijd. Men zoekt samenwerking van arbeid en kapi taal. Er bestaan goede gronden voor het op zeggen van het vertrouwen in de r.k. Staats partij. De r.k. Staatspartij belooft maar. Ver vuld worden die beloften niet. Zij beroept zich op de Pauselijke Encyclieken. Maar een van haar eigen leden, mr. Kropman, wethou der te Amsterdam, zei op 16 Augustus 1930 in den Haag: Het behoeft geen betoog, dat onze wetgevers zich van Pauselijke Encyclie ken geert woord aantrekken en dat zij die be schouwen alleen om er bij verkiezings-aan- gelegenheden mee te geuren. Maar het r.k. deel der natie begint er ge noeg van te krijgen. Dat ziet men in Lim burg. Daar moet Hermans als lijstaanvoerder minister Ruis in de Kamer sleepen. Vroeger was het juist andersom. De arbeiders staan aan den rand van het pauperisme. De r.k. Volkspartij wil zich niet aansluiten bij de s.d.a.p. Men wil roomsch blijven. In dezen Paaschtijd zijn er velen tot de kerk terug gekeerd. Van hen hebben verscheidene zich geschaard in de gelederen van de r.k. Volks partij. Communisten worden niet als com munist geboren; zij worden communist ge maakt. Spr. eindigde met een geestdriftige peroratie om op lijst 4 te stemmen. Als tweede spreker trad op de heer J. H. Hendriks, secretaris van de afd. Amsterdam der r.k. Volkspartij. Hij besprak de politieke eenheid onder de katholieken. Velen beweren, dat de eenheid verbroken wordt door de r k. Volkspartij. Maar eenheid bestata absoluut niet in de r.k. Staatsp. De eenheid is wel in ons heilig geloofin de r.k. Staatsp. niet. Ga de feiten na. Dr. Schaepman en mr. Kolk man stemden voor persoonlijken dienstplicht. Ook voor de leerplichtwet. Dr. Schaepman had lak aan de eenheid der r.k. Staatspartij. Zij werden verguisd, omdat ze er een eigen meening op nahielden. Het gebeurde met Kortenhorst en De Bruin typeert ook die een heid. Godsdienst wordt te veel verward met politiek. Bij de stemmingen in de Kamer blijkt heel dikwijls, dat de eenheid zoek is. _En een rijk, dat in zich zelf verdeeld is, zal 'in elkaar storten. De eene steen zal niet op den anderen blijven. Voor zulk een eenheid bedankt de r.k. Volkspartij feestelijk. Toen Engels in Twente sprak, bestond het auditorium uit slechts 12 personen. Toen mr. Arts er optrad waren er 1200 aanwezigen. In den Haag loopen er rond 12000 ongeorganiseerde r.k. kiezers en als er hier en daar een paar honderd zich bij r.k. Staatspartij aansluiten, dan giert men van blijdschap. De r.k. Staatspartij spreekt van gezag, als het in haar kraam te pas komt. In de r.k. Staatspartij worden heel wat zetels aan den invloed van de leden onttrok ken. De r.k. Staatspartij helpt mede bezuini gen op de subsidie voor t.b.c.-patiënten. Hierdoor zijn honderden gedoemd om te sterven aan die vreeselijke ziekte. Op de groote gezinnen oefent de r.k. Staatspartij den meesten druk uit. Groote gezinnen zijn de glorie van de r.k. De r.k Volkspartij blijft zich gronden op Rerum Novarum en Quadri- gesimo Anno. Dr. Nolens heeft gezegd, dat nij als priester voor de opheffing was van 't artikel over Missieverbod. Als staatsman niet. Spr. zeide nog, in Augustus 1930 een onderhoud te hebben gehad met Haarlems bisschop over de r.k. Volkspartij. Daar was een getuige bij. Omtrent dat onderhoud heeft de Maasbode een bericht gelanceerd. Ook de Nieuwe Dag en het Noord-Holl. Dagblad. Naar aanleiding daarvan heeft hij een schrijven gericht aan De Maasbode en De Nieuwe Dag en eveneens aan mr. Aengenent. det onderhoud wordt daarin uiteengezet. Spr. eindigde met een aansporing om te stemmen op de lijst der r.k. Volkspartij. Eenige gestelde vragen werden naar genoe gen beantwoord. Sluiting met den chr. groet. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. Van 19 tot en met 24 April werderr In het Handelsregister te Alkmaar o m- de volgende opgaven ingeschreven: Nieuwe zaken: „Het Kousenhuis" (eig. J Homma), winkel in manufacturen en baby-arti kelen, Payglop no. 33 A, Alkmaar. Wijzigingen: Suze Kuiper, dames modoe-artikelen, pelterijen etc., Houttil No. 15, Alkmaar. Filiaal gevestigd te Alkmaar, Lange- straat No. 12. N.V. Holl. Dragéefabriek, chocolade ei suikerwerken, Lindenlaan No. 35, Alkmaar. In liquidatie getreden. Fa. W. Helling en Co., sigarenfabriek en tabakskerverij, Spanjaardstraat no. 19, Alkmaar. In liquidatie getreden. N.V. Dames- en Heerenmodemagazij nen v!h. G. Worm, Houttil No. 54, Alk maar. Filiaal gevestigd te Den Helder, Keizerstraat No. 60. Opheffingen: Coöp. Borgtochtvereeniging tot het doen verleenen van credieten, Egmond aan Zee. A. Ploeger, sigarenfabrikant, Metius- straat No. 18a. Alkmaar. Den 3en Mei hopen onze ge liefde Ouders en Behuwdouders C. BAS M BAS—KLINKHAMER hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen. Hensbroek, April 1933. Getrouwd: F. H. C. KREIKEN en IJ. ZOMER die aan vrienden en kennissen hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 's-Gravenhage, 25 April 1933. Juliana van Stolberglaan 326. Tot ons innig leedwezen overleed onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder Echtgenoot van M DE GROOT, in den ouderdom van 72 jaar. L. GERRITS—BREGMAN. J. GERRITS. Burgerbrug, 24 April 1933. Heden overleed te Bur gerbrug, tot onze diepe di oefheid, na een langdu rige ongesteldheid, onze geliefde Broeder en Be huwdbroeder, den Heer in den ouderdom van ruim 72 jaar. M. ZIJLSTRA— BREGMAN. L ZIJLSTRA. Alkmaar, 24 April 1933. Westerweg 266. Heden overleed, na eene kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer Weduwnaar van JANTJE SLOTEMAKER, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, J. SCHOORL. Alkmaar, 24 April 1933. Westerweg 11. De crematie zal plaats hebben op Vrijdag 2* April a.s., na aankomst van trein 14.14 te Driehuis-Wester- veld. Voor de betoonde belangstel ling na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw P. E. BOEKE—OORT, betuigen wij door deze onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. J. P. BOEKE. Alkmaar, April 1933. De Griffier der Arrondl'se- ments-Rechtbank te Alkmaar brengt ter kennis vaif belang hebbenden, dat bij beschikking van genoemde Rechtbank d.d. 22 April 1933 aan de Naamlooze Vennootschap Bloembollenkwee- karij- en Handel r h. J. Scher mer Zonen, gevestigd en kan- toorhoudende te Limmen, sur séance van betaling is verleend voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande 30 Maart 1933 en dat tot bewindvoerder is be noemd Mr. C. A. DE GROOT, advocaat en procureur te Alk maar. Gevraagd een nette bij D. LUWT te Schermerhorn. HAARLEM. HUISHOUDSTER gevr P.G., bij werkman, 46 jaar, met jongen van 10 jaar Br. no. 1909 Adv Bureau LINGEMAN, Vroomstr. 12, Haarlem. gevr. voor hulp in de huishou ding. Kennemerstraatweg 18 B J VAN DOORN gevraagd voor de morgenuren- Aanmelden 's avonds na 8 uur. Adres: Mevr v. d MEY, Geestersingel 26 Zaadmarkt 44, Costuumnaaister, houdt zich beleefd aanbevolen voor al het voorkomende NAAI WERK, tegen billijken prijs. Op accountantskantoor ge vraagd voor directe indienst treding een Brieven onder letter P 912 aan het bureau van dit blad Voor Noord-Holland gevra gd voornl. op provisie-basis Br- Ietter O 911 bureau van dit blad. Jongeman vraagt voor 3 a 4 weken net en degelijk Brieven met prijsopgave letter N 910 bureau van dit blad vraagt eenige leden, baan op Woensdagav. beschikb. Br. lett. M 909 bureau van dit blad. II' nr. Goedgek. door B en W. 1.762.1, d.d. 5-1-33. 1337 eerste prijs; 954, 849, 517, 845, 1244, 502, 341, G71, 1081, 14, 69, 1222, 1429 Af te halen BAANPAD 21, Alkmaar. Deze week geopend 's avonds van 79, tevens Woensdag-, Zaterdag en Zondagmiddag van 25 uur. VRIJ ENTREE. 3^1 KOOLPLANTEN11 pl.m. 350000 PRIMA JONGE Rood, Geel, Wit en BI. K. (Le Cerf) TE KOOP Prijs 3l per 1000. Boven 4000 franco thuis. Steeds vertr. zaad is onze leus. Beleefd aanbevelend, L. A. WETSTEIJN, Huiswaard 8. Post Koedijk. TE KOOP EEN merk van Berkcl patent en een PAKHUIS-WEEGSCHAAL. ZAADMARKT 72, Alkmaar TE KOOP drie beste jonge met BEER bij J. KEETE, Voor* weg Schoorl. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3