Alkmaarsche Courant. QcmzwitecadeM' JlecfUxzafïeit JUavinciaal Hieuwt Honderd vijl en dertigste Jaargang. DIHSDAG 25 APRIL OTERLEEK. NIEUWE NIEDORP. 1933 No. 97 NOORD-SCHARWOL'DE. Vrijd^avojdvergd^* EThr a" L v.,n Spengler. bugemetster beer jnr. a. l- ingekomen stukken. Van Mei Wouda was beridit ingekomen, met algeroeene stemmen gekozen tot lid der P'Van GeT^aten waren ingekomen de voorwaarden en bepalingen wegens den aan- W van den Provincialen weg tusschen Koe dijk en Noord-Scharwoude met bijkomende aan de gezond- werken. Voor kenniseeving aangenomen. Mej. A. J. Wouda, onderwijzees O L. school alhier, verzocht om hcidsredenen per 1 April ontslag. Op voorstel van B. en W. werd eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Devoorzitter deelde mede, dat tot tijdelijk onderwijzeres is benoemd mevr MeuleveldLangedijk te Nieuwe Niedorp, dat voor de te vervullen vacature nog maar één sollicitatie is ingekomen. De opengeko- men plaats kan alleen door een wachtgeld ster worden vervuld. Het gymnastieklokaal. Van het Provinciaal bestuur was een schrijven ingekomen over het te bouwen gymnastieklokaal. Gevraagd werd naar de waarbogen, welke het gemeentebestuur ver mag te bieden, dat het in het raadsbesluit van 30 November 1928 genoemde gymna stieklokaal op 1 April 1934 gereed zal zijn Verzocht werd de begrooting, bestek en tee keningen, voorwaarden enz. voor 1 Mei a s op te zenden. De voorzitter deelde mede, dat de ge meente-opzichter bereids opdracht heeft ontvangen teekeningen enz. in orde te ma ken. Van de Nederl. Spoowegen was een voor stel ingekomen om ten behoeve van de uit breiding van het emplacement van het sta tion Noord-Scharwoude een paar k'eine per ceeltjes grond voor 25 aan het Rijk over te doen. Op voorstel van B. en W. werd aldus be sloten. De kosten van overdracht zullen ech ter voor rekening van het rijk moeten wor den genomen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Leurink, de gemeenteveldwachter, heden zijn 25-jarig ambtsjubileum viert. Als blijk van belangstelling hebben B. en W. namens de gemeente een bloemstuk laten bezorgen. Verder deelde de voorzitter mede, dat de gemeentesluis weer voor twee jaren, met twee optiejaren is verpacht, en wel aan mevr. de wed. Wagenmaker te Oudkarspel voor 1200 per jaar. Tot dusverre bedroeg de pacht 1670 per jaar, daarvoor 2010. Deze cijfers spreken wel voor zichzelf. Wat echter nog meer zegt, is, dat bij de landverhuring de hoogste huur voor het ge meenteland bedongen, 2 per snees was En dat. terwijl de lasten zoo ongeveer 1 per snees zijn. B. en W. stelden voor een geldleening aan te gaan van 10.000 tegen een rente van 4 3/4 procent, af te lossen in hoogstens 20 jaren. Dit ter dekking van het tekort, waarmee de rekening 1931 sloot. Tot dus verre was het nog niet noodig geweest, om er geld voor op te nemen, omdat men vo' doende kasmiddelen had. De gemeente financien zijn nog kerngezond, doch door nog loopende voorschotten, welke zijn uitbe taald aan de R.K. school en voor de School met den Bijbel zijn de middelen minder ge worden. Deze komen echter weer terug. Men besloot deze geldleening aan te gaan bij de N V. Gemeentecrediet. Bij de rondvraag vroeg de heer Kwadijk naar het prae-advies van B. en W. inzake de verbetering van de Mosselenbrug. Daar zouden B. en W. toch in de volgende verga dering mee komen? De voorzitter antwoordde, dat men dat had gehoopt, doch deze hoop is niet ver wezenlijkt. Het is nog in behandeling bij den Prov. Waterstaat. Spr. hoopte er den vol genden keer mee te kunnen komen. De heer Kooi merkte op, na de eerste oefe ning van de landelijke rijvereeniging het ter rein eens te hebben bekeken. Spr. had be merkt, dat er een greppel was ontstaan Spr. geloofde, dat het nog te week was om «paarden op te laten loopen. De voorzitter antwoordde, met den op zichter het terrein te hebben bekeken Het onlangs bijgetrokken gedeelte was eenigs- zins verzakt. De vereen, heeft echter reeds, zonder er op attent te zijn gemaakt, een en ander in orde gemaakt. aar de raadsleden den wensch te ken- nen hadden gegeven, den heer Leurink per soonlijk te feliciteeren, werd dezen verzocht, even naar het raadhuis te willen komen, welk verzoek gevolg werd gegeven. De heer Leurink nam aan de raadstafel plaats, ter wijl zijn familie en gasten, de veldwachters uit de omliggende dorpen, de publieke tri bune „innamen De voorzitter zeide, misschien de feest vreugde even te hebben verstoord, doch de raadsleden hadden den wensch geuit den jubilaris persoonlijk te complimenteeren. Spr. vond het heel prettig, den heer Leurink thans voor de derde maal toe te spreken De wensch van den raad moet den heer Leurink streelen als een bewijs van waardeerin voor de in de laatste 10 jaar aan de ge meente bewezen diensten. Spr. had er van middag al uitvoerig bij stilgestaan dat e' wel eens een verkeerde beoordeelino- is ten opzichte van gemeenteveldwachter en poli- tie-agenten uit de stad. Men heeft de ge dachte, dat als de veldwachter een paar jaar op het dorp woont, men w?el eens een potje kan breken. Zoo was het wel in het ver- mige wetten, b.v. de Winkelsluitingswet de veldwachters niet zoo vriendelijk aankijken, maar men moet niet vergeten, dat niet de veldwachter of de burgemeester die wetten hebben gemaakt. Het zou spr. bijzonder spijten, als er een gewestelijke politiedienst kwam, waardoor een veldwachter verschil lende plaatsen moest verzorgen en maar zoo te hooi en te gras eens kon komen kijken. U hebt, zeide spr., steeds met het grootste plichtsgevoel uw ambt vervuld en ik heb er geen spijt van U 10 jaar geleden no. 1 op de voordracht te hebben geplaatst. Dit is ook uit de waardeering uit de gemeente ge bleken. Spr. hoopte, dat de heer Leurink 25 jaar in dienst der gemeente Noord-Schar woude mocht zijn. Als wij een terugblik in het verlede doen, aldus spr., hebt U voor spoed en tegenspoed gekend, doch hebt U niet uit het veld laten slaan, maar steeds het hoofd omhoog gehouden. Spr. wenschte den heer Leurink nogmaals een voorspoe dige toekomst. Algemeene felicitatie volgde. De heer Leurink dankte in de eerste plaats B. en W. en den raad voor het bloem stuk. Verder het personeel voor het cadeau in het bijzonder den heeT Reinders dankte sor. Spr. bracht het hoofd der gemeente dank voor de mooie woorden en heeft het steeds gewaardeerd, indertijd op no. 1 te zijn ge plaatst. Spr. merkte op, in geen geval onder scheid te maken, wie hulp noodig had, ver kreeg ze. Zoo'n grootsche ontvangst als hem te beurt is gevallen, had spr. nooit ver wacht. Wat het verleden aangaat, spr. kijkt niet terug, maar steeds vooruit. De heer Leuring sprak den wensch uit, dat Noord- Scharwoude mag groeien en bloeien en dat het B. en W. en den raad wel mag gaan. Spr dankte den raad voor het ingenomen standpunt betreffende de salarissen. Niemand meer het woord verlangend, volg de sluiting. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 21 April 1933. EEN NACHTELIJKE CHAMPAGNEFUIF. In een der talrijke bars, waarmede Alkmaar tegenwoordig zoo rijkelijk be dacht is, was de buffetjuffrouw, ondanks haar vacantieavond altijd zakelijk, om trent het spookuur thuis gekomen met een gulhartigen cavalier, die in feeste lijke stemming op champagne trakteer de. Toen echter de vreugd ten top was gestegen kwam de politie de pret be derven en werd de caféhouder met in achtneming der gebruikelijke formali teiten geverbaliseerd wegens overtre ding der drankwet, omdat zijn verlof hem geen vrijheid gaf zijn begunstigers ook maar de slapste alcohol toe te die nen. Bedoelde caféhouder, de heer J. J v. d. K., had zich heden te verantwoor den en zijn verschijning inspireerde den ambtenaar tot het houden van een strafpredicatie, waarin hij deed uitko men dat dergelijke buitensporigheden onze provinciestad een slechten reuk bezorgen. De eisch luidde 80 boete of 5o dagen hechtenis. Het vonnis, iets meer aannemelijk, luidde 60 boete of 40 dagen hechtenis. VERBODEN TE VENTEN De 36-jarige straatkoopman Dirk B. uit Amsterdam tot en met Zondag de gast van den Staai.der Nederlanden, had dezer dagen de bewoners der Nassau- laan trachten te animeeren tot aan schaffing van de door hem gepresenteer de toiletzeep, doch toen bleek, dat hij niet in het bezit was van de vereischte ventvergunning, ontving hij tot loon voor zijn verdienstelijk streven, het bekende bonnetje en heden een veroor deeling tot 1 boete of 1 dag hechtenis. DE GESTOORDE ZANGERS. De 25-jarige stoker Jan P., gaf in den nacht van 12 April op de Nieuwesloot een murentrillende en ruitenrammelen de uiting van zijn muzikaal talent, daar bij krachtig geassiteerd door zijn uit verkorene, wier verrukkelijke mezzo sopraan. vooral in de hoogere regionen van verbluffende kracht 'en zuiverheid niet weinig bijdroeg tot het vormen van een onberispelijk harmonieus ensemble Het was natuurlijk weer 'n prozaisch lid van Hermandads' brigade, die deze geperfectionneerde kunstuiting ruw verstoorde en door zijn bemoeiingen de indirecte oorzaak was dat dit artistieke duettistenpaar. financieel werd bena deeld, de sopraan bij schikking en de bas door veroordeeling tot 3 boete of 3 dagen hechtenis 'N AANSPORING TOT ZORGVULDIGE INSPECTIE VAN 'N HUURFIETS Het gebruik van een rood lichtgeven de achterlantaarn zoo groot als 'n ha ringvat, wordt door geen enkel wetsar tikel verboden, doch het ontbreken var. een onnoozele reflector op het achter spatbord kan het noodlottige gevolg hebben een veroordeeling tot geldboete, zooais heden ook ondervond de reiziger H E- uit Assen, die niet had bemerkt, dat op zijn gehuurd rijwiel een reflector ontbrak en als nu werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. HET ZIT ALTIJD IN DE LENGTE OF IN DE BREEDTE. De timmerman Nic. R-, verbl'j 1 na een lange periode van gedwongen rust met een karweitje, zag zijn enthousi asme alweer spoedig gedoofd door een bekeuring, omdat de door hem per fiets vervoerd panlatjes pl.m. 5 meter te ver naar voor en achter uitstaken. Met toe- het meisje nog leerplichtig was, kwam vader in conflict met de wet en werd hij heden veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. DAAR WORDT AARDIG D- H\XD MEE GELICHT. Het zou een politieagent, vermomd, niet moeilijk vallen, zoo dagelijks 'n 25 processen verbaal te produceerer» met betrekking tot het wielrijden in de Mag- dalenstraat en het Fnidsen. Als echter de uniformknoopen blinken, wordt ras de step met rust gelaten. Maar Toontje N., de 20-jarige importeur van Flora's kleurige kleuters uit Limmen, had ver moedelijk den speurenden ordebewaar der te laat in de gaten en liep er nu in voor twee pop of 2 dagen ter zake het wielrijden in de Magdalenenstraat. EEN LIEDJESZANGER. Volgens procesverbaal zou de 20-jari- ge werklooze Corn. S. uit Amersfoort, op 11 April in de nogal afgelegen Wage- makerstraat het bedrijf hebben uitge oefend van liedjeszanger. Hij werd daarbij geassisteerd door een impresa rio die zich ook had belast met het ambt van penningmeester. De kunstenaar, heden ter zitting ge nood, gedroeg zich echter zoo geheim zinnig en bescheiden, dat het noodig werd geoordeeld, den verbalisant te dagvaarden en de zaak a.s. week ver der te behandelen. NIET BEWEZEN VERKLAARD. Op 31 Maart stond terecht de 2! -jarige koapman Simon R. uit Beverwijk, verdacht op 17 Juli op de Kleis te Uitgeest e,teneinde te ontkomen aan de controle op de naleving der wegenbelasting door den ambtenaar Stelpstra en vc'dwachter Bornebroek, ondanks het bevel tot stoppen, zou heb ben doorgereden. De haastige :hr-uffeur werd bij verstek veroordeeld, doch hij scheen onvindbaar en werd zelfs in het Politieblad gesignaleerd. Toen hij dan ten slotte werd aangehouden, beweerde hij nimmer een dagvaarding te hebben ontvangen en kwam hij in verzet, van daar die late berechting. Ook thans bleef hij zijn onschuld staande houden en bracht het nader onderzoek ook niets positiefs in zijn nadeel naar voren, zoo dat in verband met de ongeschreven wet de verdachte werd vrijgesproken. VERBODEN TE STROOPEN. Alweer stond terecht de trouwe com parant, de visscher Engel G. uit Eg- mond aan Zee, die opnieuw, trots alle waarschuwingen, met de schop te Eg- mondbinnen duinkonijntjes had nage jaagd. Hij werd begroet door den kan tonrechter met een harelijk „zoo Engel! Ber. je daar weer?" Ja, hij was er weer en voorspelde, omdat hij te veel kinde ren en te weinig steun heeft, bij dezen voortgang van zaken niet voornemens te zijn de delfschop met rust te laten. Als recidivist werd hij heden veroor deeld tot 7 dagen principaal wat hem echter nog liever lijkt dan 30 pop of 30 dagen hechtenis. DE ONGELUKKIGE VERKEERS REGELING BIJ HET CAFE VAN DEN HEER TIMMERMAN. In de nabijheid van het café Timmer man te Schoorl, bij de beruchte witge- bande boomen geeft de onvoldoende verkeersaanwijzing aan auéobestuur ders meermalen aanleiding tot vergis sing en onze oud-stadgenoot, de heer Jan M., thans kunstschilder te Bergen, stond terecht omdat hij op 7 Maart te Schoorl met een door hem bestuurd motorrijtuig op bovengemelde plaats in de bocht de linkerzijde van den weg had gehouden. De heer M. was echter niet voornemens zich zonder protest te laten afslachten. Hij beweerde met klem dat de onvoldoende aanwijzing ter plaatse aanleiding geeft tot herhaalde vergis singen en overlegde een schrijven van den Algem. Wielrijdersbond, waarin oveneens de onzinnigheid van dezen maatregel werd onderschreven. Bovendien exposeerde de heer M. een door hem vervaardigde schetsteekening die een keurig in kleuren uitgevoerd landschap bleek te zijn en zoowel orn duidelijkheid als artisticiteit unaniem werd bewonderd. De heer M. beweerde ook dat de po litie er zelf mee verlegen zit, doch ver dachte was op last van den burgemees ter bekeurd en deze autoriteit zou celfs den wensch he^'-en r>«- <>r r->geven, dat hij zou worden aangehouden. De heer M had echter een volslagen succes met zijn gedocumenteerde en ge illustreerde verdediging. Zoowel ambte naar als kantonrechter gaven hei vol komen gelijk en werd de verdachte ge rehabiliteerd door een veroordeeling maar dan een veroordeeling waarbij geen straf werd opgelegd. De hoop werd uitgesproken dat deze onmogelijke toe stand op Schoorl behoorlijk zou worden gewijzigd. HIJ KOOS VAN DE TWEE KWADEN HET KLEINSTE De IJmuider vischventer Douwe G. stond in den avond van 2 Maart te Cas tricum voor een formeel alternatief. De lichtleiding in zijn vischauto was dien dag gerepareerd, wat hem zijn laatste contanten had gekost. De reparatie was echter zoo treurig dat alleen de schijn werper en het achterlicht nog brandde Geld voor vernieuwde herstelling had hij niet meer en hij was verplicht met spoed door te rijden, omdat de door hem vervoerde natte visch anders gevaar liep te bederven. Hij waagde het er dus passing van een grootedosis■dementie SS- werd hij hedenveroordeeldtotidaab Evenwel droeg heden ziin veront- der boete of 1 dag hechtenis, doch dat bedrag, afgetrokken van het batig saldo, zal de winst wel tot een minimum heb ben gereduceerd. ONGEOORLOOFD SCHOOLVERZUIM De arbeider Pietr S., in 't bezit van leden, doch sinds jaren niet meer het geval I een groot gezin en 'n sukkelende vrouw L bent niet militaristisch opgetreden en n'e* direct gestraft, maar met een over redend woord veel bereikt. Men zal om som- eer. slechte combinatie, had tijdelijk zijn dochtertje Cornelia belast met het be stuur der huishouding, doch aangezien gaan. üvenwei droeg heden zijn veront schuldiging, gesteund door de getoonde lichtrekening. zóó het stempel der waar heid, dat slechts 2 50 boete of 1 dag hechtenis werd opgelegd ARRONGANTIE EN BEMOEIZUCHT VAN WATERSTAAT. Brigadier de Koekoek uit Limmen ca- angeerde op 23 Maart op de Rijksstraat B uit Heiloo, omdat hij zijn chauffeur N. Rood last had gegeven met den door dezen bestuurder vrachtauto het rijwiel pad te bereiden, ten einde op meer ge makkelijke wijze langs den weg liggend vuil te kunnen laden De heer B. han delde aldus in opdracht van een opzich ter van Rijkswaterstaat B. De door den brigadier gegeven waarschuwingen hadden geen resultaat men beriep zich op de autoriteit van waterstaat die zich in strijd met alle wettelijke voorschrif ten een recht aanmatigde, dat aan par ticulieren was verboden. De heer B. be riep zich heden op genoemden opzichter doch de stemming van de rechterlijke magistraten over het optreden van wa terstaat was ver van aanminnig. Het werd er niet beter op toen brigadier de Koekkoek mededeelde, dat men hem, toen hij de bekeuring aanzegde, had ge antwoord ,dat deze zaak toch niet zou worden vervolgd. Ook had men majoor Steen, de superieur van verbalisant, nog opgebeld om hem te verzoeken, deze ambtshandeling van den brigadier te annuleeren. Zooals gezegd, de verontwaardiging was zeer groot en besloten werd de zaak aan te houden tot 5 Mei en alsdan te hooren den hoofdambtenaar van water staat, ingenieur C. G. Krayenhoff v. d. Leur, die ook in deze zaak een rol schijnt gespeeld te hebben. EEN FIGURANT DIE VOOR REM FUNGEERDE. De 32-jarige electricien Joh. v. Str. uit het Zand .gemeente Zijpe, werd op 11 April op den Rustenburgerweg te H.-H. Waard aangehouden door een veld wachter en bleek het bij onderzoek dat de handrem van zijn vrachtauto, beladen met 300 kilo zink, meer was aangebracht voor de „theorie" dan voor de practijk, zoodat een procesverbaal met al de onvoordeelige aankleve van dien en een veroordeeling tot 10 boete of 10 dagen hechtenis het gevolg was. NA SLUITINGSUUR GEOPEND. Op 11 April verdrong men zich in de kapperssalon van den heer J. P. de Boer te Noordscharwoude om zich tegen den civielen prijs van 3 per charmant dameskopje te laten „permanenten.". Meneer de Boer had het dan ook erg druk en het was hem niet mogelijk, hoe wel zijn ega, krachtig assisteerde, zijn beminnelijke clientèle tij'ig te voldoen, zoodat, toen de klok 9 uur sloeg hij nog maar steeds onverdro ten werkte, hoewel zijn zaak, vol gens de wet, reeds te 8 uur gesloten moest zijn. De overtreding werd dan ook geconstateerd en heden verscheen voor den rechter de echtgenoote, mevr. de B. voor haar echtgenoot, wel zonder volmacht, doch die de kantonrechter bereid was te hooren tot het geven van inlichtingen. Het Duitsche vrouwtje was goed ter tale en sprak een gepast woord om de noodzakelijkheid van de bedrijfs- voortzetting aan te toonen. De straf was dan ook niet hooger dan 3 zoodat één cliënte moest worden opgeofferd om de permanente geldhonger van mevrouw justitia te kunnen voldoen. IN 'T DONKER ZIJN NIET ALLE KATJES GRAUW. De akkerstudent Frans Sch. uit Graft die het waagde in den avond van 8 Maart op het westeinde zonder licht te rijden, werd desondanks door rijksveld- chter Vermeulen gesnapt en tot 2 boete of 2 dagen veroordeeld. Mondelinge uitspraken. Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet: G. K. te Zaandam 6 boete of 6 da gen hechtenis; H. W. te Alkmaar 6 boete of 6 dagen hechtenis; L. S. te Haarlem 4 boete of 4 dagen hechtenis P. R. te den Helder 4 boete of 4 dagen hechtenis; H. S. te den Helder 8 boete of 8 dagen hechtenis; H. K. te Groot Schermer 4 boete of 4 dagen hechtenis Th C. A. te Noordwijk 8 boete of 8 da gen hechtenis; W. F. te Harenkarspel 10 boete of 10 dagen hechtenis; P. M te Bergen 5 boete of 5 dagen hechte nis; P. K te Wieringen 5 boete of 1 dagen hechtenis; C. G. v D. te Hoofd dorp 4 boete of 4 dagen hechtenis D L. te Schermerhorn 8 boete of 8 da gen hechtenis; G- H. te Uitgeest boete of 2 dagen hechtenis; P B te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis J. A. E te Burgerbrug 4 boete of 4 da gen hechtenis; H. dé G. te Leeuwarden 5 boete of 5 dagen hechtenis; E J. v. S. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis; J J H te Spanbroek boete of 4 dagen hechtenis; A. P te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis L. S. te Alkmaar 8 boete of 8 dagen hechtenis; W. H. v. d- L te den Haag 8 boete of 8 dagen hechtenis; L. J. B te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hech tenis; J. P. te Heerhugowaard 5 boete of 5 dagen hechtenis; J P. B. te Heems kerk 4 boete of 4 dagen hechtenis W. A. te Uitgeest 4 boete of 4 dagen hechtenis; J S. te St Pancras boete of 4 dagen hechtenis; G. A. te Egmond aan Zee 4 boete of 4 dagen hechtenis P. D te Schagen 4 boete of 4 dagen hechtenis; J S. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis; H. v. W. te Oudorp 5 boete of 5 dagen hechtenis; P. M. te Bergen 4 boete of 4 dagen hechtenis J D. R. te Alkmaar 6 boete of 6 dagen hechtenis; G. V. te Oudorp 4 boete of dagen hechtenis; A L. Z. te Amsterdam 8 boete of 8 dagen hechtenis; P J v. T te 's-Gravenhage 8 boete of 8 dagen hechtenis; E. Z. te Amsterdam 4 boete of 4 dagen hechtenis; P. S. te Berkhout 4 boete of 4 dagen hechtenis; N K. te St. Pancras 2 boete of 2 dagen hechte nis- S P v N. te Breezand 3 boete of 8 agen hechtenis. J. v. d. D. te Scheveningen 4 boete of 4 dagen hechtenis A. J. P J A. H. te Bergen 12 boete of 12 dagen hech tenis P J de B. te IJmuiden 8 boete of 8 dagen hechtenis. G. A. D. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. N. S. te Bergen j 4 boete of 4 dagen hechtenis A. V. te Alk- te Heerlen 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. S. te Alkmaar 5 boete of 5 dagen hechte nis. J. de V. te Spanbroek 4 boete of 4 da gen hechtenis. A. K. te Zaandam 10 boete cf 10 dagen hechtenis. H. B. te Velsen 4 bcete of 4 dagen hechtenis. J. N. te Haarlem 5 boete of 5 dagen hechtenis. B. B. te Alk maar 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. de 11. te Oudorp 4 boete of 4 dagen hechtenis. 4. J. K. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. H. de G. te Beverwijk 4 boete of 4 dagen hechtenis. F. S. te Graft 2 boete of 2 .dagen hechtenis. A. N. te Limmen 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. P. te Eg- mond aan Zee 2 boete of 1 week tucht school. P. T. te Zijpe 12 boete of 12 dagen hechtenis. J. H. v. S. te 't Zand 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. E. te Assen 1 boete of 1 dag hechtenis. D. G. te IJmuiden 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. M. te Bergen geen straf toegepast. S. H. R. te Beverwijk vrijspraak. L. F. te Alkmaar 10 boete of 2 weken tuchtschool. Overtreding van de politieverordeningen: D. B. te Amsterdam 1 boete of 1 dag hech tenis. M. M. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. P. te Alkmaar 3 boete of 3 da gen hechtenis. N. A. R. te Alkmaar 1.50 boete of 1 dag hechtenis. J. C. S. H. te Alk- mara 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. de W. te Zijpe 6 boete of 6 dagen hechtenis. W. B. te Akersloot 1 boete of 1 dag hech. tenis. A. V. te Alkmaar 1 boete of dag hechtenis. A. K. te Heiloo 2 boete of 2 da gen hechtenis. H. W. v. T. te Wassenaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. B. F. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. B. te Alk maar 7 boete of 7 dagen hechtenis. J. R te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. L. 5. te Amsterdam 3 boete of 3 dagen hech tenis. W. K. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. S. P. te Amsterdam 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van art. 424 van het Wetboek van Strafrecht (Straatschenderij); G. B. C. en H. J. S. te Alkmaar en J. B. te Zaandam allen teruggave aan de ouders zonder toe passing van straf. J. B. en P. K. te St. Pan cras beiden teruggave aan de ouders zonder oepassing van straf. Overtreding van art. 427 van het Wetboek van Strafrecht: P. J. E. te Heemskerk 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): G. G. te Ber gen 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. R. te Amsterdam 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. G. te Broek in Waterland 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van art. 460 van het Wetboek van Strafrecht: J. v. P. te Egmond aan Zee 4 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding van de Leerplichtwet: P. S. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Jachtwet: E. G. te Eg mond aan Zee, 7 dagen hechtenis. Overtreding van de winkelsluitingswet: J. P. de B. te Noord-Scharwoude 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van het KanaalreglemqntG. J de J. te Breukelen 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de VisscherijwetW. B. te IJmuiden 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Drankwet: J. J, v. d. K. te Alkmaar 60 boete of 40 dagen hech tenis. weg te Castricum den transporteur; Dirk maar 110 boete of 10 dagen hechtenis. J, Rnung aannamen, De tooneelver. „Kunst naar Kracht" heeft haar jaarvergadering weer achter den rug. De ontvangsten bedroegen 262.86, uit gaven J 239.02, saldo 23 84, waardoor het bezit der vereeniging steeg tot 151.30. Hier bij dient te worden opgemerkt, dat in de ont vangsten een donatie is begrepen van een goede genius. De aftredende bestuursleden J. de Wit en D. Kay werden herkozen. Gespro ken werd nog over aansluiting bij den Bond, mede in verband met de hooge auteursrech ten. Na nog verschillende interne aangelegen heden te hebben besproken volgde het ge bruikelijke gezellige samenzijn. Tengevolge van het doorbranden der hoogspanningskabel zaten de ingezetenen een tijdje zonder stroom In het transforma torgebouw ontwikkelde zich een geweldige rook, voorafgegaan door een doffen slag. Er ontstond evenwel geen brand, zooals ge vreesd werd. Het pleit wel voor de activiteit van de P.E.N., dat de onderbreking slechts kort duurde, door overschakeling op een an dere kabel. De oude kabel wordt over een lengte van pl.m. 100 meter uitgegeven en vervangen door een nieuw gedeelte. De Middenstandsvereeniging heeft haar algemeene vergadering gehouden in café Kossen, alhier. Aanwezig waren 14 leden. De heer C. v. d. Haagen, voorzitter, opende met een woord van welkom. De voorzitter dankte den secretaris voor het zeer uitgebreid en keurige jaarverslag en sprak ook de hoop uit, dat in het volgende jaarverslag betere tijden worden vermeld. De rekening 1932*33 is in orde bevonden met een voordeelig saldo van 157.36. Den penningmeester werd dank ge bracht. De heer J. Keetman, secretaris der ten toonstelling, memoreerde, dat zijn jaarverslag sprak van een succes onzer tentoonstelling, floch spr. is tot zijn spijt tot de ontdekking gekomen, dat er door de leden ondeugdelijke prijzen zijn geleverd in den vorm van choco lade en biskwie. Aan allen die iets leveren voor prijzen, een vriendelijk verzoek. Levert toch goede waar, want door het leveren van ondeugdelijke waar heeft u zichzelf er mee en de commissie. Het is jammer, dat de prijs winnaars er ons direct niet op attent hebben gemaakt, dan hadden wij de fout hersteld. De vergadering was het volkomen met den heer Keetman eens, en verzocht hem toch de betrokken leveranciers er op attent te maken. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den in plaats van de heeren A. Prins en Jb. B. de Jong gekozen de heeren P. Visser en J. Ie Clercq. Beide heeren namen hunne benoe ming aan. De voorzitter bracht dank aan de afgetreden leden voor de prettige samenwer king. Voor de commissie tot nazien der rekenin gen 1933—34 werden benoemd de heeren M. Olij, Jb. Nap en C. Wit Sr., die hun benoe-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9