£aaiste A Agettda tBuutetdavid JUooMc iacrf Tlieuws Geeft vooral tijdig teekens Stad en Om DE VERKIEZINGEN. Bioscopen. A. B. T. hedenavond half 8, eerste hoofd nummer Moeders millioenen (dram.); twee de hoofdnummer Sergeant, ze gooien met steenen (hum.), hoofdrol Sim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Onver breekbare banden (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18 jcicir Victoria-theater, hedenavond half 8 hoofd nummer Menschen achter tralies (sens.), hoofdrol Heinrich George. Toegang boven 18 idcii* Donderdagavond half 8, hoofdnummer Pamir het laatste zeilschip. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraai, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 7g uur 's avonds en heden-, Zater dag- en Zondagmiddag 2—5 uur Esperanto- tentoonstelling Hofplein 4. Woensdag 26 April. 8 uur, De Unie, ledenverg. Centraal Ge nootschap kinderherstellingsoorden en va- cantiekolonies. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, lezing spiritisten door den heer Theunisse uit Over- Donderdag 27 April. 2.30 uur, de Unie, voor de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen, lezing van den heer W. H. Verhoeff uit Utrecht over Moderne voeding in theorie en praktijk. 8 uur, Stadszending in Waakt en Bildt. 8 uur, café Central, vergadering Burger IJsclub. Vrijdag 28 April. 8 uur. Harmonie, Alkm. Kamermuziek- f vereeniging. welke Venetië met het vaste land ver bindt en daardoor ook een direct auto mobiel en tramwegverkeer naar Vene tië mogelijk maakt Er is een brug ge bouwd welke uit 276 bogen bestaat en waaraan sinds 1930 4600 arbeiders heb ben hebben gewerkt. Een enorme auto- garage is nog in aanbouw. Deze zal plaats bieden voor wel 2000 auto's en zal dus de grootste garage zijn welke in Europa bestaat. HET KABINET-RUYS DE BEERENBROUCK HEEFT HET ONTSLAG INGEDIEND. Het kabinet heeft onder dagteekening van 25 April de portefeuilles ter beschikking van de koningin gesteld. H.M. heeft beschikbaarstelling in overwe ging genomen en de ministers verzocht, zich inmiddels met de behandeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken te blij ven belasten. 1 EEN AUTOMARKT TE HAARLEM. Naar wij uit goede bron vernemen krijgt Haarlem met ingang van 2 Mei a.s. ook een automarkt. Deze markt zal iedere Dinsdag worden gehouden op het terrein der Neder- landsche Spoorwegen aan het Kennemerplein (achter het Station) van des morgens 8 uur tot namiddags 8 uur. BEROOVING. Zes personen gearresteerd, maar weer vrij gelaten. Door de Rotterdamsche politie zijn te Rot terdam aangehouden de 48-jarige man J. v. H., de 30-jarige vrouw S. S., de 45-jarige man H. A. v. G., de 50-jarige man J. B. A., de 48Jarige vrouw W L. T. en de 45-jarige man G. V. Deze werden er van verdacht, in het einde van Maart een vreemdeling te heb ben beroofd van 28.000. Deze berooving was wel bij de politie aangegeven, maar men had het doen voorkomen alsof het geld was verloren. Later is gebleken, dat hier inder daad van een berooving sprake moet zijn, die gepleegd is in een pand in den Houttuin. De politie heeft na aanhouding van boven- genoemden echter niets meer kunnen vin den, waardoor hun schuld zal kunnen komen vast te staan, zoodat ze weer op vrije voeten zijn gesteld HEILOO. b De S. D. A. P. en de verkiezingen. Nog nooit is er in ons mooie dorp zoo'n ontsierende verkiezingsreclame gevoerd als dit jaar. Het kalken voor een candidaat die n.b. zich zelf candidaat stelde had een groote afmeting aangenomen De strijd d. w. z. de plakstrijd werd fel gestre den. De A. R. en S. D. A. P. schijnen de grootste vijanden en de roomsche kinderen beijverden zich om telkens en telkens de ver kiezingsbiljetten af te scheuren. De S. D A. P. werd daardoor feller en met reden. Zater dag ging men met een verkiezingsreclame rond die er mocht zijn. Overal klonk muziek en het socialistisch woord en de klap op de vuurpijl was Maandagavond. De groote zaal van de Rustende Jager was geheel ge vuld en vrijwel alle politieke partijen hadden „afgevaardigden" gezonden. Ruim 8 uur opende de heer P. Greeuw de bijeenkomst en weidde uit over de a.s. verkiezing Spr. ver heugde zich over de groote opkomst en heette bijzonder welkom de sprekers, de heeren van Dok en Cramer en hoopte dat het resultaat van hun woord zal wezen dat men zijn plicht doet op 26 April. (Applaus). De neer w. van Dok hield daarna een uit voerige rede over „Stad en Platteland". Het lid der Tweede Kamer de heer C. Ch. .Cramer was de tweede spreker. Hij eindigde zijn gloedvolle rede met de oprekking 0m te werken voor een betere maatschappij en op 26 April te stemmen op de S. D. A. P. Daarna gelegenheid tot debat Hiervoor gaven zich op de heeren J. de Vries, Hendriks, Nijdam en G. de Vries. Hun debat stond op hoog peil en ook de re pliek van den spreker was in denzelfden toon. Het was bijna 12 uur toen de voorzit ter sloot. De speldjesdag voor de stichting voor lijders aan vallende ziekten te Haarlem Bloemendaal heeft pl.m. 70 opgebracht. In overleg met den burgemeester is de Willem de Zwijger Herdenking en Juliana- dag bepaald op 3 Mei a.s. Op 15 Mei kon den B. en W. het bordes van het raadhuis niet afstaan, omdat er dan vergaderingen zijn. Naar we vernemen zal de V. V. V. dit jaar, mits de geldmiddelen toereikend zijn, een verlichtingsavond houden, waarschijn lijk in de maand Juli. ILPENDAM. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Mei a.s. aan den heer A Peereboom eervol ontslag verleend als burgemeester dezer ge meente en werd in zijn plaats benoemd de heer W. A. van Oorschot, houder van een landbouwbedrijf en een hoenderpark te Ben- nekom (gem. Ede). De nieuwbenoemde burgemeester werd 25 Nov. 1880 te Malang geboren, was officier in het N. I.-leger en daarna chef van exploi tatie der Indische Staatsspoorwegen. De heer van O. is chr.-historisch. OUDKARSPEL, Herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje in de o. I. s. te Oud- karspel Gistermorgen werd in de o. 1. s. te Oudkarspel de 400ste geboortedag van Prins Willem van Oranje herdacht en heerschte in de school een feestelijke stemming. Tegen 10 uur kwam de bur gemeester, de hear Wijnveldt, in de school en werd aan de kinderen van de laagste vier klassen een versnapering uitgereikt in den vorm van een sinaas appel en een reep chocolade, terwijl werd medegedeeld, dat de kinderen ter eere van dezen dag verder vrijaf kregen. Na het speelkwartier verzamelden zich de kinderen van de hoogste klassen en de kinderen die met April van school waren gegaan met den burgemeester en het geheele personeel der schooi in het lokaal van de hoogste klas. Nadat allen gezeten waren deelde het hoofd der school, de heer van den Abeole, de reden van dit samenzijn mede, waarna hij het leven van Prins Willem van Oranje in een korte, duidelijke rede schetste Zijn leven en werken voor vrijheid van geweten, tegen geloofs dwang, waarbij hij zijn bezittingen op offerde en ten slotte een gewelddadigen dood stierf. Hoe bij de grondlegger is geweest van Nederlands onafhankelijk heid, door zich te verzetten tegen de onderdrukking van de Spaansche krijgs machten. Nu werden een paar vader- landsche liederen gezongen en daarna nam de burgemeester het woord. Hij heelde mede, dat de commissie vooi de viering van het vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje hem verzocht had, aan de hier aanwe zige kinderen ter herdenking van dezen dag een plaat uit te reiken met het por tret van den Prins. De kinderen hadden uii de rede van het h. d s. vernomen, hoe de Prins van Oranje had gestreden voor vrijheid. Toch wordt de vrijheid van de kinderen heel dikwijls beperkt, maar nu op dezen dag moest aan de kinderen de vrijheid niet worden ontno men, waarom het gemeentebestuur had besloten om met een tractatie de school kinderen dezen dag van de vrijheid te laten genieten en vrij van school te geven. Nadat nogmaals was gezongen en de versnapering was rondgedeeld, nam de burgemeester weder het woord. H': bedankte het personeel, in het bij zonder het hoofd der school, voor hun medewerking en de bemoeiingen, waar door deze herdenking zoo uitstekend was geslaagd Ten slotte deelde de bur gemeester persoonlijk aan alle kinderen de plaat uit, waarna de kinderen blij met het gekregene en met een vrijen middag in het vooruitzicht in opgewek te stemming huiswaarts gingen. BEVERWIJK Boerenleenbank. De leden dezer bank kwamen Dinsdag avond in 't hotel Oud-Meresteyn in jaarver gadering bijeen. Bij de opening herinner de de voorzitter met een enkel woord aan het 25-jarig bestaan der 'bank. Het Noordeinde der zaal was herschapen in een lusthof van bloemen en planten. Uit de balans stippen wij enkele der voor naamste, cijfers aan: Vorderingen: Inhoud der kas op 31 Dec. 1.1 12666.43, uitstaande voorschotten 102.766.64; te goed in loopende rekening van leden 408 325 39. Schulden: Aan de spaarbank 352 589.13 Schuld in loopende rekening aan de leden 25.364.83. Winst 2.117.42. De balans werd daarna goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Het aftr. lid, de heer Jac. Meijer Gz. werd herkozen, terwijl in de plaats van de heeren J. J. Bisschop en Th. J. Cornelisse die voor een herkiezing niet meer in aanmerking wenschten te komen ge kozen werden de heeren J, Poel en J. J. Waardijk en tot plaatsvervangers de heeren H. Blom, J. Broekhuys en J. Vel. Vastgesteld werden neg de volgende cijfers: 4 pCt. voor tegoed in loopende rekening, 4 pCt. voor spaargelden, 5 pCt. voor voor schotten, 5 pCt. voor schuld in loopende re kening. Provisie zal niei berekend worden De bank telde momenteel 251 leden. Voorge steld en goedgekeuid werd. dat de winst aangewend zal worden voor afschrijving. Nadat nog een overzicht gedurende het 25 jarig bestaan der ank door den kassier ge- gegeven was, werd de bijeenkomst onaer dankzegging opgeheven. Ongecorrigeerd. KABINET IN ESTLAND AFGETREDEN. Het Estlandsche kabinet-Paets is heden af getreden. De kabinetscrisis is veroorzaakt door de ontevredenheid van de meerderheid in het parlement met de deflatie-politiek der regeering. Wanneer U direct na hel uitsteken van Uw arm of richtingaanwijzer de bocht neemt, kunnen ongelukken niei uitblijven. Gij allen, die eenlg voertuig of een rijwiel bestuurt, denkt eraan: Vanaf hedenmiddag 5.30 uur zullen wij door middel van luidsprekers voor ons bureau zooveel mogelijk de uitsla gen van de verkiezingen in deze ge meente bekend maken. DE VERKIEZINGSDRUKTE. Hoewel de Nederlandsche kiezers zich vandaag ter stembus begaven om te beslis sen wie de 100 Nederlanders zijn, die straks de richting zullen aangeven, waarin het re- geeringsbeleid zal worden gevoerd, was er op straat weinig van de verkiezingsdrukte te bemerken. Het eenige wat men te zien kreeg was een luxe auto met een verkiezingsbiljet van de S. D. A. P. Deze partij was ook de eenige die aan de stembureaux nog een laat ste poging deed om de kiezers bij het uit brengen van hun stem te beïnvloeden, het geen geschiedde door het uitreiken van een stembiljet, waarop een portret van mr. Duijs. Van discussies op straat en voor de stem bureaux geen spoor. Wij hebben onze traditioneele rondgang langs de 20 stembureaux gemaakt en con- stateeren, dat, voor zoover deze in openbare gebouwen waren gevestigd, ze van onder tot boven vol geplakt waren met verkiezings reclame, zoodat voor het schoonmaken daar van, de gemeentekas, naast de 480 presen tiegelden voor de leden van de stembureaux, nog een aerdig centje krijgt te offeren. Op de stembureaux, waar de kopstukken van de verschillende partijen in broederlijke en zusterlijke eensgezindheid hun belangrijk werk doen, heerscht een prettige stemming. Hoe de uitslag zal zijn, het huidige kabi net, dat heden aan de Koningin zijn ontslag heeft aangeboden, zal wel niet meer terug keeren. Over het algemeen was de indruk op de stembureaux, dat er vooral in de ochtend uren druk gestemd is. In het stembureau aan de Snaarmans- laan, waar om half één van de 640 kiezers reesd 431 hun stem hadden uitgebracht, hadden vóór 9 uur reeds 200 kiezers de can didaat hunner keuze rood gemaakt. Om kwart voor twaalf hadden in het stem bureau in het Stadhuis van de 1000 kiezers reeds 515 hun stem uitgebracht. In het 7e Stemdistrict Gymnastieklokaal Schoolstraat hadden om kwart vóór twee van de 930 kiezers reeds 600 hun stem uitge bracht. In het stemlokaal aan de Julianaschool waar om half 10 van de 1026 kiezers reeds ruim 300 hun keuze hadden gedaan, hadden om één uur reeds 623 hun stem uitgebracht. In het Gymnastieklokaal aan de Troelstra- kade hadden van de 966 kiezers om 1.10 uur 647 kiezers hun stem uitgebracht. De ervaring op alle stembureaux was wel deze, dat de stille uren de middaguren wa ren en dat men het werk des middags ge makkelijk af kon. Bijzonderheden vallen er van de stem bureaux niet te vermelden. Wel kwam het een enkele maal voor dat een kiezer protesteerde, omdat een voorzitter toestond, dat een zuster van een hulpbehoevende, die in een wagentje zat, het biljet invulde, of was het noodig, dat een voorzitter een waarschuwend woord richtte tot een echtgenoot, die op het laatste moment nog poogde zijn ega te beïnvloeden, doch ook dit ging in het gemoedelijke op zijn Hollandsch. Van een enkel protest van een kiezer, die van oordeel was dat hij geen keus had om dat het biljet slechts 35 lijsten van de 53 bevatte, werd begrijpelijk geen nota geno men. De uitslag van de verkiezing voor de ge meente Alkmaar zullen wij hedenavond zoo spoedig mogelijk bekend maken. Die voor het geheele land hopen wij mor genochtend vroeg bekend te kunnen maken. TERREINEN VOOR DE PROV. WATERLEIDING. De provincie wil duinterrein koopen onder de gemeenten Castricum en Heemskerk. Ged. Staten van Noordholland stellen voor onder voorwaarde, dat een in te stellen geohydrologisch onderzoek een naar het oordeel van Ged. Staten gevredigend resul taat oplevert, voor den prijs van 625.000 aan te koopen van de N.V. Hollandsche Duinmaatscha"-:; een duinterrein groot ongeveer 744 H.A., gelegen in de gemeenten Castricum en Heemskerk, en hen te giacjiti- gen tot het nemen en treffen van alle zoo- danice maatregelen en regelingen, welke noodig mochten blijken om tot uitvoering van dit besluit te geraken. De terreinen zijn noodig voor het Prov. Waterleidingbedrijf. EEN ONGELUKJE. Gistermiddag omstreeks 5 uur is een fiet ser, de heer Torenvliet, op de Friesche brug in botsing gekomen met den auto van den heer Heinis, houthandelaar te Groot-Scher mer, komende van den Kanaaldijk. De fiets werd vernield; persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De chauffeur had niet tijdig de richting aangegeven. De schade is onder ling geregeld. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. Men verzoekt ons te melden, dat de wij ziging in de zaak van Suze Kuiper als volgt moet luiden: Suze Kuiper, dameshoeden en Pelterijen, Houttil No. 15, Alkmaar. Filiaal gevestigd te Alkmaar, Langestraat No. 12. SCHOORSTEENBRAND Gisterenmorgen te omstreeks 9 uur was er een schoorsteenbrandje uitgebroken ten huize van mej. v. d. L. aan den Tienenwal. De brand is door de politie met behulp van een bluschapparaat en een emmer water ge- fcluscht. AUTOBOTSING. Gisterenmiddag vond op den hoek Markt straat—Nieuwesloot een aanrijding plaats ti sschen 2 auto's, doordat de eene wagen bij het achteruit rijden tegen den stilstaanden andere aanreed De s-had-, welke bij den silstaanden wa^en aan een sprtscherm en lamp werd toegebracht, is onderling ge x- gtld. VERKEERSTAGNATIE. Hedenmorgen tegen kwart voor elf kwam van den Schermerweg een met kisten beladen vrachtauto de vlotbrug oprijden, toen van den tegwioverliggen- den kant een fietsrijder kwam, die, in stede van te wachten, doorreed Dit was oorzaak van een verkeersstoornis, want de auto had daardoor moeite het schuine gedeelte der brug aan den kant van de Zaadmarkt op te komen. De motor sloeg af en toen drukte het ach terste deel van den wagen zóó zwaar op de brug. dat het schuifbare gedeelte circa 20 c.M. onder water werd ge duwd. Met vereende krachten werd de auto verder geholpen, maar het verkeer was daardoor eenigen tijd gestoord. OPENING ZAAK. De heer R. de Hoop, die reeds jaren zijn bekende melkzaak in de Nieuwpoortslaan 91 dreef, heeft deze zaak thans uitgebreid door daaraan te verbinden een winkel in verpakte levensmiddelen, commestibles en zuivelpro ducten. Een verbouwing, geheel naar de eischen des tijds (betegelde wanden, granie ten vloeren en stofvrije kasten) heeft dit mo gelijk gemaakt. De zaak, die morgen wordt geopend, mag een sieraad voor de Nieuwpoortslaan wor den genoemd. WIENS HOND WAS HET? Hedenmorgen is in de Enuuastraat een jonge lichtgekleurde herdershond (klein soort, ongeveer 1 jaar oud) aan gereden. Het beest werd licht gewond aan een poot bij den heer Verver, in specteur Dierenbescherming, aan de Baanstraat, binnengebracht. Het dier heeft als herkenningsteeken een ket tinghalsband met slo+ en is hedenavond tusschen 7 en 8 uur aan genoemd adres terug te bekomen. GEMENGD KOOR VOCAAL ALKMAAR. De eerste repetitie van dit nieuwe koor, onder directie van Nico Snel, zal Vrijdag avond 8 uur plaats hebben in De Unie. DE INBRAAK TE WINKEL. In aansluiting op he' bericht inzake de inbraak te Winkel meldt men ons, dat een en ander zich waarschijnlijk als volgt heeft toe gedragen. Het c.rste bezcek is vermoedelijk gebracht bij den notaris van Leersum en door het uitbreken van een benedenpaneei eener tuindeur zijn de dieven binnen geko men Daar is beneden alles doorzocht, kasten en laden in woonkamers, kantoren en keuken, wanorde is niet gesticht. Geld is niet bereikt kunnen worden, dovh zilveren voorwerpen zijn medegenomen. Aan etenswaren hebben de inbrekers zich tegoed edaan. De bewoners hebben niets gehoord. Vandaar is waarschijnlijk het bezoek gebracht aan het postkantooi. Eerst is geprobeerd aan den zijkant door uit een deur van een bergplaats een onderpaneel te breken, doch vanuit dit vertrek was geen ver binding met het kantoor; toen door een raam in een kolenhok, doch ook daar was geen ver binding en eindelijk hebben ze aan de voor zijde een ruit uitgesneden en daardoor een luik geopend waaidoor de toegang mogelijk werd; deze brekerij had de bewoners doen ontwaken en toen de kantoorhouder, de heer Vries, hoorde dat er onraad was, heeft hij zich aan de achterzijde van het platte dak van zijn huis later, zakken en heeft -ich toe gang verschaft langs de achterzijde tot de woning van zijn buurman, den gemeenteveld wachter. Toen dter vernam wat er gebeurde, hebben zij zich gehaast, in de hoop de da ders te betrappen, doch te laat ze waren ver dwenen met medeneming van de postzegel- kas. Mevrouw Vries, aie inmiddels aan de voorzijde door het bovenraam keek, zag iemand op den weg op den uitkijk staan, doch in ae ochtendschemering was het beeld te vaag om een signalement te kunnen vast stellen. Door gebruik van de nachtelifke doorver binding is per telefoon de omgeving opgeroe pen, doch tot nu toe zonder resultaat Rijks- en gemeentepolitie hebben hét onder zoek direct ter hand genomen, naar waarnemingen, verrichtiifdmr„, van 26 April. 0r8*» Medegedeeld door het Kon Nederl u Instituut te De Bildt Met wHoogste barometerstand 770,5 mM Laagste barometerstand 748 7 mu Stornoway. mM fc x Verwachting, geldig tot den avond van 27 Zwakke tot matige Zuidelijke tot VfW.i* ke wind; half tot zwaar bewolkt of kftV2' ken; waarschijnlijk eenige regen; weinig 1 anaering in temperatuur. s Weeroverzieht. De luchtdruk in het Zuiden, die daar gj, teren reeds stijgende was, is verder blüvf stijgen, zoodat de Azoren hooge drukT tot over Spanje en Zuid-Frankrijk uitbreid de. Intusschen is gisteren in onze omgeviJ de barometer blijven dalen, waardoor in loop van den nacht, bij ruimen van Hl wind het eerste depressiefront passeerd,- daarbij kwam het in ons land tot vrii u.W breiden neerslag. Vlissingen tapte 7 mM al Ook in Frankrijk en over de Britsche ella» den viel vrij veel regen. De doorkomej Westenwind heeft in Frankrijk eenige afl» ling gebracht. Het luchtdrukmaximum Oostzee heeft zich verder versterkt. DeV pressie is in haar kern vrijwel stationnair bleven. Voor onze omgeving zal het we* waarschijnlijk zijn zelfde karakter blijven be houden. EEN OPLICHTER AAN HET WERK. 4 De heer R. G. C. Schröder, arts alhier, schrijft ons: Voor eenige dagen werd ik opgebeld door dr. Cohen van Elburg" die mij vroeg of ij al een bepaalden collega op bezoek had gehad Gisteren hoorde ik, dat „dr. Cohen van Elburg" die als woonplaats opgeeft Uitgeest een winkelier heeft opgelicht voor eenige tas' schen, die hij „op zicht" heeft meegenomen. Bij dien winkelier had hij mij opgebeld! Vandaag verneem ik, dat hij zich op zijn verhouding tot mij beroept, om weer anderen te misleiden. Men zij voorzichtig met dat heer! (Bij navraag bleek ons, dat deze „doktef ook in Alkmaar geopereerd h-^eft en een leer- winkel heeft opgelicht voor een dames- nécessaire. Intusschen had meneer in andere plaatsen van ons land dezelfde handigheid- jes uitgehaald, zoodat zijn opsporing door verschillende politieautoriteiten verzocht is. De „dokter" blijkt pen zekere H. S. uit Am sterdam te zijn, die nu wel spoedig onge vaarlijk gemaakt zal worden). OPENBARE LEESZAAL EN BILIOTHEEK TE ALKMAAR Uitleening uitsluitend aan leden; contri butie 2 per jaar minimum. Nieuwe aanwinsten. Duitsche letterkunde. 833 B 29.5 le. Baum, Vicki. Leben ohüe Geheimnis. 833 B 71m Bonsels, W. Mario und die Tiere. 833 H 35.7 f Hauser, H. Feldwege nach Chicago. 833 H 35.7 ld. Die letzten Segelschiffe. 838 H 58 Heuschele, O. Die Ausfahrt; neue Deutsche Dichtung. Techniek. 621 I 30 Imeiman, N. A. Het stoorabe- drijf. Dl. 1. Hooge- en lage-drur stoomketels met toebehooren. Tijen, H. W. van. Scheepsohfr motoren. Brand, J. W. De automobiel zijn behandeling, 19e dr. Vader, Handboek voor aan komende metaalbewerkers. Bartels, P. Handboek vof Schilders. b Hagenaar, en j Amateurzenders. Vries, D. de. Het bereken» 621 T 48 629 B 82 669 V 11 698 B 25 654 H 16 670 V 91b 332 G 96 der wisselwielen en het schroef draadsnijden op de draaibaar- Geldwezen. Gulden, D. In de branding, enquête naar de wenscheh)* van devaluatie der landsmun 332 R 31 Ravage, M. E. Opkoop bloei van het huis Rothschiio- Staatsvormen. me 334 5 S 22 Schaepman, F. Het fasc |j 335.6 H 58 Heusz. T. De rol van AD Hitier in het tegenwoortS Duitschland. o0je 335.4 W 73 Windecke, Ch. De Tsaar; Stalin's weg tot ni# Over verschillende onderwerpen. 170 M 34 Matzke, F. De jeugd ge™* zoo zijn wij. o Bui 210 S 66 Slotemaker de Bruine, tenkerkelijke religie. u i wejl 266 M 28 Marzinskof ski, WPh- Gods in Sovjet-Rusland. 366 F 16 Faubel, A. F. L. De vnj«* 408 J 46 Jubileumboek 1926—J de dragen aan de cU1 -15 £mjssie- centrale Esperanto spd 507 B 99 Buytendijk, F. openb*- van mensch en dier a I ring van levensdriften aDde 914 1 A 45h Asselin, H. dans le monde. n dook»* 940.4 R 53 Ritter Jr., P. n. ue poort, 2 dia*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2