6 HET VLIEGTUIG VAN BERT HINKLER GEVONDEN, DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, Het laatste vliegtuig van den Vrijdag-dienst Batavia A'dam. HET VERMISTE FRANSCHE VLIEGTUIG TERUGGEVONDEN. Nog drie personen in leven. DE K. N. A, C. Jaarvergadering. "N maar op volkomen eerlijke wijze verdienen. Zijn beide compagnons voelen er niet veei voor en dit geeft natuurlijk aanleiding tot zulke groote moeilijkheden/dat de geheele bende op het punt staat ontmaskerd en ge arresteerd te worden. Evenwel, dank zij ne berouw van een der bendeleden die zijn mak kers al in den steek had gelaten.maair - haast terugkeert en de ongelooflijke z rolkreeigenschappen van no. 2. die e .P tie-inapecteur ongemerkt het ee"1®lL •tuk ontroofd dat het drietal achter de tra lies zou kunnen brengen, ^"^"Jéeld Er vaar ontloopen en zich weelde ^r- miteeren op eerlijke wijze hun g 1 ii«n Het orluk is met hen, geld en Heide ÏSJnèn fun leider toe.en.de be.de anderen zijndeelgenooten san zijn liefdesgeluk en zijn verspoed Een spannende, alleraardigste film «net William Ha.nes Ernest Torrence en Ha Hvams in de hoofdrollen. Een film waarom' de toeschouwers van harte gelachen *Vooraf ?aan een uitSebre'd journaal, een prachtige film over land en volk van Ier land en een alleraardigste klucht waarin de onafscheidelijke komieken Stan Laurel en Oli- ver Hardy dé hoofdrollen vervullen. CINEMA EN THEATER. Een mooi geïllustreerd nummer, met als tekst o.m. een filmpraatje uit Zuid-Afrika, nieuws uit de Studio's; 'n praatje met Truuo van Aalten; Een tragedie in de bergen, door D'Aivarez; en dan nog filmsterren A'. B. C.; filmnieuws; photo's, enz. !Bi*utett£and VERDRAG TOT WIJZIGING VAN HET NEDERLANDSCH-DU1TSCHE DOUANE- EN CRED1ETVERDRAG VAN 26 NOVEMBER 1925. Zooals bekend, zijn dezer dagen te Berlijn onderhandelingen gevoerd tot nadere rege ling van het handelsverkeer met Duitschland door een commissie onder leiding van den Nederlandschen gezant te Berlijn en verder bestaande uit de heeren dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid; dr. J. A. Nederbragt, chef van de economische en consulaire directie van het departement ,van buitenlandsche zaken; mr. L. A Ries administrateur van het departement van fi nanciën; tr. H. P. Bonthuis, inspecteur van den landbouw; dr. F. E. Posthuma; mr M P. •L. Steenberghe; en F. V. Valstar Met betrekking tot het resultaat der on- dei handelingen kan het volgende worden medegedeeld De besprekingen hebben geleid tot een dd 27 dezer onderteekend verdrag, dat geldt tot 31 December 1933 en van Du'tsche zijde zoo spoedig mogelijk, urterlijk 10 Mei as., in werking zal worden1 gesteld. De volgende invoerrechten zijn daarbij vastgesteld, alle per 100 K G. en in Rijksmarken. De thans geldende rechten zijn tusschen haakjes ge plaatst. Pootaardappelen, van 1 September tot 31 December 4 (4); witte kool, van 1 tot 31 Mei 4 (8); roode en savoyekool, van 1 tot 31 Mei Ten aanzien van deze witte, roode en savoyekool is de invoer gecontingenteerd op 50 van den invoer in de overeenkomstige periode van 1932. Spruitkool 10 (20); kropsla, van 121 Mei 15 (20); van 1 Juni—30 Sept. 10 (20); rhodo dendrons, azalia's (met uitzondering van Azalia indica), met kluit, magnolia's, laurie ren, buxus, ilex, aucuba's, taxus, blauwe •porren en chamae-cyparis. met kluit 20 (40); fiyacinthen. tulpen en narcissenbollen 20 (30); kruisbessen, verseh 10 (20). Ten aanzien van kruisbessen is overeenge komen dat omtrent den prijs, waarvoor zij in Duitschland zullen worden geleverd, vooraf tusschen Nederlandsche en Duitsche belangen groepen overleg zal worden gepleegd. Spek 20 (36). Ten aanzien van spek is be paald, dat het invoerrecht van 20 M slechts zal gelden voor een hoeveelheid, overeen komende met 60 van die, welke in de periode 1 Mei31 Dec 1932 uit ons land in 'Duitschland is ingevcerd. Gezouten haring, geheel (unzerteilt), foeele, halve, vierde of achtste tonnen. 65 van het geldende invoerrecht per vat (dit is thans 9 M. per vat)HM Harde kaas. niet in afzonderlijke verpak kingea van 2)4 K G. bruto of minder voor een hoeveelheid van 50 van den gemiddel den invoer uit Neder'and in Duitschland in de periodes 1 Mei31 Dec. der jaren 1931 en 1932 20 (60). Voor een hoeveelheid van 20 van bovenstaande hoeveelheid 50 (60). Eieren van kippen, voor een hoeveelheid van 60 van de hoeveelheid, welke in de periode van 1 Mei—31 Dec. 1932 uit Neder land in Duitschland aan eieren van pluimvee en wildgevogelte is ingevoerd, mits zij aan de voorschriften der Duitsche eierverorde nfng omtrent kwaliteit en gewicht der han delsklas*en O. 1 S., G. 1 A. of O. 1 B in de va" 1 Sept.31 Dec., ook der han delsklasse G. 1 C. beantwoorden; Van 1^Jei~30 40 (70V- v; 31 Dec 30 (70) ^e«A^€'erenj rauw« tot een hoeveelheid van 90 van <_e hoeveelheid, welke overeen komstig gemeenschappelijk overleg is vast- K^steld als zijnde de hoeveelheid welke van 1 Mei 31 Dec. uit ons land in Duitschland is ingevoerd. 30 (70) Blokmeel. met ten minste 40 suiker, in blokken van 10 K G. of meer. ten behoeve van de bereiding van chocolade in eigen be drijf, op invoervergunning en onder douane- toezicht wat betreft net gebruik 60 (90). Olvcerine. zuivere, 4 (15); zout (chloor natrium (kook-, steen- en zeezout) in een hoeveelheid van ten hoogste 4000 ton voor de periode 1 Mei31 Dec. 1932, 1.25 (0.80). Superfosfaa t. Het invoerrecht van 0.90 M. per 100 K.G. geldt voor een hoe veelheid van 50 van de gemiddelde hoe veelheden, welke uit ons land in Duitsch land zijn ingevoerd in d: perioden 1 Mei 31 December der iaren 19311932. Kunsthoorn uit saeïne (zonder vul stof), in ruwe, ongevormde stukken, ruwe gesneden of getrokken bladen, blokken, pla ten, buizen of staven, in een hoeveelheid van 40.000 K.G in den tijd van 1 Mei tot 31 December 1932 35 (50). Strookarton in 2.25 (3 50) (kabels voor geleiding van electrischen stroom 14 40 (16). Voorts is bepaald, dat ten aanzien van den invoer van steenkolen noch van Neder landsche, noch van Duitsche zijde, maatrege len zullen worden getroffen, waardoor een ongunstiger toestand dan de thans bestaan de in het leven zal worden geroepen. Van Nederlandsche zijde heeft men zich echter de bevpegdljeid voorbehouden den invoer te con tingenteeren, waarbij echter aan Duitsch land een invoer, gelijk aan dien van 1932 is gewaarborgd. In het Verdrag dat uit den aard der zaak de goedkeuring van de Staten-Generaal be hoeft. is van Nederlandsche zijde toegezegd dat de rentevoet van het crediet, groot 140 millioen gulden, door Nederland aan Duitschland verleend bij verdrag van 11 Mei 1920, met ingang van 1 Juli 1933 zal worden verlaagd tot 4 Mocht echter aan den Nederlandschen invoer in Duitschland van vorenstaande producten, over het geheel genomen, na 31 Dec. a.s. door maatregelen der Duitsche Regeering grootere moeilijkhe den in den weg worden gelegd dan bij het thans gesloten verdrag overeengekomen, dan treedt men ingang van 1 Juli 1934 de thans nog geldende rentevoet van 5wederom in werking. In verband hiermede is bepaald, dat tijdig vóór 31 Dec. a.s. opnieuw zal wor den onderhandeld over een regeling van het Nederlandsch-Duitsche handelsverkeer na afloop van het thans tot stand gekomen ver drag. Geen verlichting voor den export van tuinbouwproducten. Naar aanleiding van het tot standkomen van het nieuwe Nederlandsch-Duitsch han delsverdrag hebben wij ons gewend tot het Centraal Byreau van Tuinbouwveilingen tn Nederland en den secretaris van dat Bureau Mr. L. Niemöller verzocht ons over dit ver drag zijn meening te zeggen, speciaal met betrekking tot den export van tuinbouwpro ducten. Mr. Niemöller zeide, dat het nieuwe verdrag voor den tuinboüw-export naar Duitschland geen enkele verlichting brengt. Als voorbeeld noemde hij de sla; hiervoor is het invoerrecht verlaagd van 20 op 15 R.M. In de eerste plaats is dit een veel te kleine verlaging. Onder het vorige handels verdrag bedroeg het invoerrecht 7 R. M. Een ieder zal inzien, dat dit invoerrecht (het nieuwe) dat dus ruim het dubbele is van het oude practisch neerkomt op een invoerv e r- b o d, te meer waar de koopkracht van het Duitsche volk aanzienlijk gedaald is, waar door iedere prijsverhooging oogenblikkelijk haar invloed doet gelden. Een belangrijk punt is voorts nog dat het verdrag niet dadelijk in werking treedt Was dit wel het geval, dan zouden enkele tuin bouwproducten in deze weken nog van de verlagingen kunnen profiteeren. Wanneer het verdrag echter pas in begin Mei in wer king zou treden, is dit voordeel ook verdwe nen. Zijn conclusie samenvattende zeide Mr. Niemöller: „Voor den tuinbouw is het ver drag van geenerlei beteekenis. Het is niet veel meer dan een gebaar". Vervolgens hebben wij den secretaris van den Algemeen Nederlandschen Zuivelbonc den heer J. A. Geluk om zijn meening ge vraagd. Deze zeide, dat het verdrag voor den zuivel hierop neerkomt, dat wij 70 van het kwantum van 1931 en 1932 kunnen uitvoeren, en dan tegen een gemiddeld in voerrecht van ongeveer R.M. 30. Dit betee- kent: een inkrimping van de hoeveelheid ge paard gaande met een verhooging van het invoerrecht met ongeveer 50 Een ieder begrijpt wat dit zeggen wil voor zuivelpro ducten, wanneer men hierbij ook in oogen schouw neemt de gedaalde koopkracht der Duitsche bevolking. De heer Geluk merkte nog op dat het be zwaarlijk is reeds thans 't verdrag in zijn geheel te overzien. Maar toch blijkt reeds duidelijk dat de positie van Holland door dit verdrag er op achteruit gaat, althans wan-l neer men deze vergelijkt bij den toestand on der het afgeloopen handelsverdrag. Natuurlijk kan niet ontkend worden, dat er eenige verbetering is wanneer men een ver gelijking maakt mei den toestand na 15 Fe bruari. Wanneer men echter een tijd lang zéér slecht is behandeld, en dan blijkt, dat men het iets beter kan krijgen dan accepteert men dat, maar dan is er werkelijk geen reden tot blijdschap. De heer Geluk besloot zijn beschouwing met te zeggen: „Wij kunnen blijven expor teeren, maar het beteekent een niet onbelang- rijken achteruitgang". Sept. 40 (70); van 1 Oct DE 1 MEI-DAG TE ZAANDAM. In een speciaal voor dit doel belegde vergadering van den Zaandamschen ge meenteraad. waartoe door vijf sociaal democratische leden het verzoek was gedaan, heeft de gemeenteraad gister avond bij herstemming met 12—10 stemmen besloten den lMei-dag officieel tot feestdag te verklaren. Vóór het voorstel stemden alle sociaal democraten, benevens het lid van de O. S. P. en het communistische lid; te gen alle burgerlijke leden. De voorzitter der sociaal-democrati sche raadsfractie deelde mede, dat de feden dezer fractie hun presentiegelden voor deze zitting in de gemeentekas zul len terugstorten. HET GOUD VAN DE ..LUTIN'E". Na een zeer zorgvuldige voorbereiding is het gister gelukt de schatkamer van de eertijds bij Terscheling gezonken „Lutine aan te boren. Men neemt aan, dat de poging om de in de schatkamer van de „Lutine" aanwezige goudstaven terug te vinden, zal slagen. FAMILIEDRAMA. 3 dooden Gisteravond heeft zich te Pynacker (Z.H in het gezin van notaris T. een familiedrama afgespeeld, hetwelk drie slachtoffers heeft geëischt. De jeugdige vrouw wierp onver wachts haar beide kinderen, respectievelijk drie jaar en vijf maanden oud, in den regen put, waarin beide kinderen jammerlijk ver dronken. Eenigen tijd later heeft de vrouw de hand aan zichzelf geslagen Men neemt aan, dat de vrouw in een vlaag van verstandsver bijstering gehandeld heeft DERTIG JAAR PEDEL VAN HET GRONINGSCHE STUDENTEN CORPS. Op 1 Mei a.s. is het dertig jaar geleden, dat de pedel van den senaat van het Gro- ningsche studentencorps „Viodicat atque- olt" als zoodanig in dienst trad In verband met het feit dat deze pedel, de heer W. H. Stevens, bij allen, die gedurende deze dertig jaren gestudeerd hebben, hetzij te Groningen, hetzij elders, groote bekend heid heeft verwonen, kan dit jubileum als een belangrijke gebeurtenis voor geheel uni versitair Nederland worden beschouwd. De heer Stevens toch is op het oogenblik langer dan eenige professor aan de Universiteit ver bonden, ook veel langer dan alle hoogwaar- digheidsbekleeders in de academische wereld i zooals rector van het corps, rector-magnifi- cus, curator enz.) De pedel is een figuur die belangrijk is voor alle corps-leden. Hierdoor is hij bekend en wordt hij bemind door de tallooze oud-Groningsche corps-leden in Groningen en in geheel Nederland. Doch daarnaast is hij reeds gedurende tal van lustra dè pedel bij uitnemendheid. Hij wordt dan ook gewaardeerd door allen die hem in den loop der jaren hebben leer en kennen. Niet alleen voor de studenten, maar ook voor geheel Groningen is de heer Stevens een ge liefd persoon en als figuur achter op de senaatskoets is hij populair bij jong en oud. De heer Stevens werd aangesteld in April 1903 gedurende het rectoraat van J. C. van Dijk, nadat hij reeds gedurende eenige jaren leeszaal- en jongste bediende was geweest Stevens is ae beste handhaver van alle corpstradities, hij is de Vader en voogd der senatoren. Het spreekt vanzelf dat het Oroningsche Studentencorps het jubileum van Stevens op buitengewoon waardige wijze zal vieren. Des middags en des avonds zal de jubilaris in intiemen kring van senatoren en oud-senato ren worden gehuldigd. Des avonds te 11.15 zal er receptie worden gehouden in de beneden zaal van de sociëteit „Mutua Fides Om 12 uur zal daarna een officiëele kroegjool plaatsvinden, waarbij Stevens zijn geschilderd portret, vervaardigd door den heer Wigboldus, namens het corps zal worden overhandigd. Ongetwijfeld zullen zeer vele oud-Vindica- ters zich opmaken om Stevens te feliciteeren en daarna met het geheele corps met Stevens aan het hoofd een ouderwetsch festijn te houden. HENRI BARMAT GEARRESTEERD. Naar wij vernemen heeft de Centrale re cherche te Amsterdam gearresteerd een der gebroeders Barmat, welken naam men zich nog zal herinneren uit het greote strafproces, dat destijds te Berlijn is gevoerd. De thans gearresteerde is Henri Barmat; zijn aanhou ding is geschied op verzoek van de Zwitser- sche regeering ter fine van uitlevering, waar schijnlijk op grono van daar te lande plaats gehad hebbende financiëele knoeierijen. Gisteren is Henri Barmat voor den officier van justitie geleid De rechtbank zal thans hebben uit te maken of de gevraagde uitleve ring zal worden ingewilligd; Nader vernemen wij nog, dat den ge broeders Barmat ongeveer 14 dagen ge leden door de Belgische regeering het verblijf in België is ontzegd. Zij woon den te Brussel. Vandaar zijn zij ver trokken naar Amsterdam. De verduis tering waarvan Henri Barmat op het oogenblik wordt beschuldigd zou een som betreffen van 600.000 Zwitsersche franken, ten nadeel e van een der groote banken in Zwitserland. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN BIJ WERKVERSCHAFFING. Inspecteur met een mes gestoken Bij de werkverschaffing te Ambt Harden- berg (O.) was een kwestie ontstaan inzake de tarieven. Naar aanleiding hiervan was de heer ir J. Th. Westhoff, inspecteur bij de rijkswerk- verschaffing uit Zwolle, vergezeld van de heeren Blokhuis en v. d. Werf, gisteren ter plaatse om de zaak te bespreken. De te werkgestelden liepen te hoop en er ontstonden ongeregeldheden, waarbij ge noemde heeren klappen kregen en de heer Westhoff eensklaps met een mes in den rug werd gestoken. De heer Westhoff besloot daarop tot schorsing van deze werkverschaffing over te gaan. Hierbij zijn tusschen de 100 en 200 arbeiders, voornamelijk afkomstig uit Har- denberg, betrokken. De dader is nog onbe kend. Bij onderzoek bleek de heer Westhoff en vleeschwond bekomen te hebben. SMOKKELARIJ VAN MARGARINE. Onder leiding van opperwachtmeester Zoethout is door de Kon. marechaussee te Oss op verschillende plaatsen een groote partij gesmokkelde margarine in beslag ge nomen. Bij huiszoeking is bij den landbou wer G. in de Kortvoortsche straat te Oss 100 pond margarine in beslag genomen Het 14-jarig dochtertje van den landbouwer A. aan den Heescheweg werd aangehou den, toen zij gesmokkelde margarine ver voerde. De margarine werd in beslag geno men, terwijl tegen den vader van het meis jes, den landbouwer A., en eveneens tegen den landbuower G. proces-verbaal werd op gemaakt. Bij den bakker B. te Berghem werd eveneens 100 pond gesmokkelde'mar garine in beslag genomen. Ook tegen B werd proces-verbaal opgemaakt. VEBKEERSONGE VALLEN. Zijn zoon overreden. De garagehouder W. Kuipers te Oos terzee (Fr.) merkte vlak bij de garage, toen hij uitreed voor den dienst Heeren veenLemmer een stoot in den wagen. Stoppend om een onderzoek in te stellen vond hij zijn eigen tienjarig zoontje overreden op den weg liggen. Eenige uren later overleed de knaap. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is op de Waalkade te Nijmegen de 74-jarige H. door een vrachtauto aangereden. De oude man bekwam ernstige verwondingen aan lichaam en gelaat en liep voorts zware inwendige kneuzingen op. Het slachtof fer Is later aan de gevolgen van de be komen verwondingen overleden. BRAND. Vee omgekomen. Gistermorgen om ongeveer half tien is tot den grond toe afgebrand de boerenwoning met schuur van den landbouwer J. W. El- kink op Koelert te Herike, gem. Markelo. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat een paard, twee kalveren en twee varkens in de vlammen omkwamen. £uchtvaact In de nabijheid van Florence heeft de politie in een verlaten bergstreek de overblijfselen gevonden van een vlieg tuig, waarin het reeds vergane lijk van een vlieger, dat bij nader onderzoek bleek te zijn het toestel, waarmede in dertijd Bert Hinkler verdween. De plaats waar de resten van het vliegtuig gevon den werden is Castel Franco di Sopra, nabij Arezzo in Tuscanlë. Brokstukken van het vliegtuig lagen verspreid over een. grooten afstand. Het lijk van Bert Hinkler lag. met een diepe wonde ln het hoofd, op een kleine honderd meter vaa het toestel. Sinds 25 September 1930, toen de veer- tiendaagsche dienst, geopend werd en ook daarna sedert 1 October 1931, toen deze in een wekelijkschen dienst werd omgezet, is steeds het postvliegtuig uit Batavia op Vrijdag vertrokken. De Snip die gisteravond 8 uur 20 op Schip hol is geland, is het laatste vliegtuig van dezen Vrijdag-dienst en heeft daaraan op waardige wijze een einde gemaakt. Op Vrijdag vertrokken, kwam het ook op Vrijdag aan. Dit was mogelijk, door dat het traject BagdadAmsterdam in slechts twee dagen werd afgelegd, n.1. BagdadAthene via Cairo en Athene— Amsterdam via Rome en Parijs. De Snip was tevens het laatste vliegtuig dat de winterroute volgde. De Rijstvogel (uitreis) is gister te Athene geland. De Havik (uitreis) fs uit Rangoon ver trokken en te Medan aangekomen. De Kwartel (thuisreis) is vertrokken uit Rangoon en aangekomen te Cal- cutta. Naar uit Cosenza in Calabrië wordt gemeld, is bij Cifarelli op een berg plateau, dat geheel met sneeuw is be dekt, het wrak gevonden van het Fran- sche verkeersvliegtuig, dat dienst heeft gedaan op de lijn MarseilleCorfoe. Van de zich aan boord bevindende acht per sonen, zijn vijf om het leven gekomen. De prefect van Cosenza leidt de ber gingswerkzaamheden. SjiOCt De Kon. Ned. Automobiel Club hield gis termiddag haar jaarvergadering in een der zalen van den Dierentuin, onder voorzitter schap van ir. Schiff, die in zijn openings woord constateerde, dat met de gToeiende beteekenis van het automobilisme ook de taak van de K.N.A.C. belangrijker is geworden. Behandeld werd een hooger beroep, door de leden der K.N.A.C., de heeren jhr. W. A van den Brandeler, M. A. Hooykaas en C. Witteveen, ingediend tegen het bestuursbe sluit van 4 April 1933, waarbij mr. dr. Benno J. Stokvis te Amsterdam is aangewezen als lid der K.N.A.C. Mr. Linthorst Homan, lid van het bestuur, gaf een uiteenzetting van de regelen van toe lating tot het lidmaatschap, die in acht ge nomen zijn bij de toelating van mr. Stokvis als lid. Tegen de op reglementaire wijze voorgedragen toelating zijn bezwaarschriften door 19 leden ingediend, op grond, dat de heer Stokvis revolutionnair zou zijn, althans revolutionnaire neigingen zou vertoonen, vol gens hen blijkende uit het feit, dat hij her haaldelijk als verdediger van personen is op getreden, die zich hadden schuldig gemaakt aan misdrijven tegen het Staatsgezag, ter wijl zij voorts van meening zijn, dat zoo iemand niet thuis behoort in een club, die het praedicaat „Koninklijke"' draagt. Even wel ontkent mr. Stokvis ten stelligste, revo lutionnaire neigingen te hebben, en hij voegt daarban toe, dat hij bij geen enkele partij is aangesloten. Jhr. VV. A. van den Brandeler lichtte zijn hooger beroep toe en diende ten slotte een inotie in, waarbij het bestuur werd verzocht, zijn besluit tot toelating van mr. Stokvis in te trekken. De heer Hooykaas lichtte het beroep zij nerzijds toe en noemde den heer S okvis een uitgesproken communist; de heer Witteveen eveneens, op meer formeele gronden. Mr. dr. Benno J. Stokvis zeide, het stand punt van de opposanten al heel weinig „ko ninklijk" te vinden. Als een advocaat een moordenaar, inbreker of een ander misdrij ver voor het gerecht verdedigt, dan wil dat toch evenmin zeggen, dat hij zelf moorde naar of inbreker zou zijn of daartoe werke lijke neigingen zou vertoonen. Overigens zijn iema"ds neigingen, voorzoover zij niet tot uiting Zijn gekomen, een kwestie van internen psychischen aard. Spreker heeft een tienjari ge praktijk als advocaat en in dien tijd nog nimmer een reprimande van den Raad van Toezicht op de orde der advocaten ontvan gen. Hij gevoelt zich minder onbesproken dan zekere leden der K.N.A.Cook dan een aantal die den titel van jonkheer dragen Nogmaals verklaart hij geen lid van eenige partij te zijn. Intusschen wilde hij geen lid zijn van een club, waarin een mentaliteit blijkt te heer- schen als hier in deze vergadering. Daarom bedankte fiij voor het lidmaatschap. (De heer Stokvis verlaat de vergadering.) Geruimen tijd wordt daarna nog gedebat teerd over de houding, welke de vergade ring thans heeft aan te nemen, en over de vraag of de heer Stokvis al of niet reeds lid was geworden. Tenslotte werd bij acclamatie de volgende motie aangenomen: „De vergadering, gehoord de bewoor dingen waarin en de wijze waarop de heer Stokvis zijn toelating ais lid der K.N.A.C. heeft toegelicht; acte nemende van het feit, dat mr. Stok vis zijn verzoek om lid der K.N.A.C. te worden heeft ingetrokken; spreekt haar afkeuring uit over den in houd der door den heer Stokvis gehouden rede en gaat over tot de orde van den dag. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden werden herkozen. De begrooting ten bedrage van 185.035.57 werd goedgekeurd, evenals het voorstel om het bestuur te machtigen, aan de beschikbaar gestelde gelden van het Centraal Bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rij vaardigheid in overleg en met goedkeuring van den minister van waterstaat een bestem ming te geven. Na afdoening van enkele aangelegenheden van huishoudelijken aard werd de vergade ring gesloten. Jtackt&ecichtM ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2b April 1933. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor; Aard beien per 100 doos 26—40; Andijvie per 100 stuks 1.504.10; Asperges per 100 bos 35—/ 08; Bloemkool le s. per 100 at. 20—30, 2e s. 12—17; Gele kool per 100 K.G. 2.30; Kropsla per 100 stuks 2 6.70: Komkommers per 100 stuks 12 14; Prei per 100 bos 1.10—3.10; Postelein per bake 67—93 cent; Rabarbet per 100 bos 2.5C4; Raapstelen per 100 bos 0.501.10; Radijs per 100 bos 1.50—4.20; Roode kool per 100 K.G. 2.503.50; Selderie per 100 bc-s 1.60 3.80; Spinazie per groote bak 1027 ct.; Snijboonen per 100 pond 47;. Dubb spercieboonen pér 100 po.'C 4549; Uien per 100 K.G. 0.60—1.60; Wortelen pe: 100 bos 6f 12.50; Witlof le s. per 100 pond 4—6, 2e s. 1.50—3. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 2' April 1933. Op de heden ALKMAAR, 29 April 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa brieksboter le s. 70—77)4 cent, en 2e s. 65— 70 cent per pond. Eieren (groothandel) 2 2.30. Eendeieren 1 60. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 29 April 1933. Op de heder gehouden Piepkuikenmarkt waren 65 kisten en 2 korven aangevoerd. De prijzen waren 67)4—77)4 cent per K.G. Handel stug. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 29 April 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 Paard 70; 75 Melkkoeien 70 190, Pinken 35—60; 100 Nuchtere kalveren (slacht) 29: 107 Schapen: vette 1015, Overhouders 812; 35 Lammeren 4—10; 4 Bigzeugen 40 65; 22 Schrammen 14—19; 104 Biggen (10 weken) 1015; 3 Bokken en geiten 59. Varkens handel goed, overi gens matig. AMSTERDAMSCHF. AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 April 1933. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 800 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April. Langendijker Groentenveiling. 30000 K.G. Rooae kool les./ 3.60—6 50, 2e s. 1.60 4 .90; 24000 K.G. Gele kool le s. 1.90 5 20; 60.000 K.G. Deensche witte kool 60- 80 cent; 5600 K G. Uien: gele uien 8C - 90 cent, grove uien 0.80—1,10; 3100 K.G. Bieten 60 cent, alles per 100 K.G. PURMEREND, 28 April 1933. „Afslag- vereeniging Beemter, Purmerend en Omstre ken". Aardbeien 16—45 cent pei doosie; Witlof le s. 4—9.50, 2e s. 1.50—/ 4 per 100 K.O.; Bloemkool 1.805.20 per 100; Roode kool 1.80—5.20 per 100; Savoye kool 1.20.•■60 per 100; Spina zie 1038 cent per mand, 6 K.G Postelein 0.901 38 per mand, 6 K.G.; Sla 0.40—3.30 p-- 100 krop; Andijvie 33— 68 cent per 4 K.G.Radijs f 0 60—3.40 per 100 bos; Pieterselie 28 per 100 bos; Selderij 210 per 100 bos; Raap stelen 1.60- 2.30 per 100 bos; Rabarber f 3—9 per 100 bos; Wortelen 1926 ct. per zak; Uien 2934 cent oer 25 K.G.Prei 0.60—4.20 per 100 bos ZAANDAM, 28 April 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 3086 cent per kist; Andijvie 45—70 cent per kist; Peen 1316 cent per bos; Bloemkool 1014 cent per stuk; Pieterselie 2—5 cent per bos; Selderie 37 cent per bos; Prei 3)45>4 cent per bos; Uien 3035 cent per zak; Raapstelen 1 )42)4 cent per bos; Komkommers 2023 cent per stuk; Rabarber 3)4 554 cent per bos: Spinazie 17—28 cent per kl. kist; Pos telein 9—11 cent per pond; Roode kool 4 8 cent per stuk; Gele kool 2)44)4 ct. stuk; Br. lof 2—6 cent per pond. NOORDSCHARWOLDE, 28 April 1933. 6800 K.G. Uien: Drielingen 0.80, Uien 0 80, grove uien 0 80f 1.10; 3900 K.G. Kroten 0.60; 14400 K.G. Roode kool 3.206.10, doorschot 2.40— 3 10; 62700 K.G. Deensche witte kool 0.60; 10900 K.G. Gele kool 1.10 2.90. alles per 100 K.G. Doorgedraaid: 3900 K.G. Kroten; 3500 K.G. Uien en 44000 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 28 April '33. Deen sche witte kool le s. 60 cent; Uien 80 cent en Grove uien 80—90 cent. Aanvoer: 1250 K.G. Rcode kool; 19400 K.G. Deensche witte kool eu 5375 K G. Uien,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11