Agenda Olecht&zaken Onze Jiol £aatste b Stad en Omgeving. Wxedketicfu. 3SucqediikeJÜ&i^ HINDERWET. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE DE ACTIE TEGEN DE MODERNE VAKBEWEGING- Engelsche persstemmen. overwogen maatregelen der regeering. Fransche persstemmen. Bioscopen. Victoria-tneater, tot en met Donderdag ei ken avond half 8, hoofdnummer Madame Butterfly (rom.); hoofdrollen Sylvia Sidney, Cary Grant en Charlie Ruggles. Toegang boven 14 jaar. A. B. T. tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Amor in de keu ken (operette); hoofdrollen Trude Beniner 'en Kurt Vespermann. Toegang boven 14 Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Gladde jongens (hum.), hoofdrollen Wilham Hal- nes, Ernest Torrence en Leila Hyams. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, i n a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 3 Mei. Bergen, 8 uur, Rustende Jager, uitvoering Bergen's Mannenkoor. Donderdag 4 Mei. i Kerkconcert Ned. herv. kerk Heiloo, 8 uur. Zaterdag 6 Mei. Doelenveld 1 uur, Kinder-Meifeest. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland heeft omtrent de aan vrage om vrijstelling van den dienstplicht ;wegens broederdienst betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak ge- 'daan, achter zijn naam vermeld: P. VAN DEN BRINK, lichting 1934. Uitspraak: niet-ontvankelijk verklaard. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door eik overige voor deze gemeente in geschreven personen of door diens wetti* gen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending "aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 3 Mei 1933. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. mishandeling. Voorts was hem mishandeling van den vader der juffrouw ten laste gelegd. Hij werd veroordeeld wegens poging tot doodslag en mishandeling tot tien jaar gevan genisstraf. Het O. M. had 15 jaar geêischt. Gisteren diende deze zaak in hooger be roep voor het hof te Amsterdam. Voor de rechtbank had verdachte verklaard, zich niets meer van het gebeurde te kunnen herinneren, thans legde hij echter een volledige bekentenis af. De procureur-generaal mr. baron Van Harinxma thoe Slooten achtte de poging tot doodslag en de mishandeling bewezen. Verd. is een zeer gevaailijk mensch. Spr. requi- reerde bevestiging van het vonnis (tien jaar gevangenisstraf wegens poging tot dood slag). De verdediger mr. Eskens achtte de poging tot doodslag niet bewezen, opzet tot dooden had verdachte niet. PI drong aan op een clemente straf, door te brengen in een bij zondere strafgevangenis. Arrest 16 Mei. DE BEROOVINC f E KESSEN-BEMMEL. Tvfinng ;car geiischl tegen den slager, die ontkende Voor de rechtbank te Arnhem is behandeld de zaak tegen een 22-iarigen dager uit Nij megen, aldus her Hbki., die in der nacht van 8 op 9 November te Ressen-Bemme! een be- rooving pleegde door binnen te dringen in de woning van een 66-jarige vrouw Johanna van Druten en op deze eenige revolver schoten te lossen, waardoor de vrouw zwaar werd gewond. Verdachte is daarna naar Nijmegen vertrokken, waar hij op een agent van politie eveneens een revolverschot loste. Vervolgens heeft hij te Ubbergen een rijwiel gestolen er. heeft daarmee de wijk genomen naar Duitschland; daar is hij later gearresteerd. Dt subsi-officier van justitie, mr. Lasonder, wees op den grootui ernst van deze twee misdrijven, tegen het leven gericht, waarvan bewezen is dat verdachte, ondanks zijn ont kenning, de dader is. Wegens poging tot moord en poging tot doodslag alsmede dief stal, eischte spr veroordeeling tot twintig jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Hymans, verzocht een onderzoek in te stellen naar de geestver mogens van verdachte. Uitspraak 15 Mei. Bij besluit van 2 Mei j.1. is de beslis sing op het verzoek van de N. V. Bataaf- sent. Import Maatschappij te 's-Graven- iiage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzine be waarplaats met aftapinrichting, vóór en ten behoeve van het perceel Laat ar. 26, verdaagd. Alkmaar, 3 Mei 1933 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE INBRAAK IN HET ROXY THEATER. In den nacht van 5 op 6 Maart j.1. ont dekten twee surveilieerende agenten van po litie, dat twee personen zich verdacht op hieiden voor het pleintje van het Roxy 1 heater in de Boekhorstraat in Den Haag. Bij hun komst namen beiden de vlucht, doch het gelukte de agenten hen staande te houden. Uit een onderzoek bleek, dat de mannen zich aan de achterzijde van het ge bouw aan de Looierstraat toegang hadden verschaft en na het kantoor te zijn binnenge drongen, gepoogd hadden de brand Kast te iorceeren. Als verdacht van deze inbraak stonden gisteren terecht de 32-iarige behanger J. de G. en de 20-jarige losse werkman F. M. R., die beiden ontkenden deze inbraak te hebben gepleegd. Het O. M. achtte uit de verschillende aan wijzingen, met uitzondering van enkele on derdeelen, de schuld van beide verdachten be wezen en vorderde met het oog op hun ante cedenten (de G. is reeds meermalen, R een maal veroordeeld), tegen eerstgenoemde 3 jaar en tegen R. 2 jaar gevangenisstraf. De verdedigers, mr. Donker Curtius en mr. Freü. Stühie, hielden, nadat de G. een naar de meening van den president zonderlinge verklaring van zijn aanwezigheid op dat tijd stip nabij het Theater had gegeven, een plei dooi ten gunste van de verdachten. De uitspraak werd bepaald op 16 dezer. POGING TOT MOORD. In den nacht van 11 op 12 Mei te Amster dam, van het vorige jaar schrok een 36-jarige juffrouw plotseling wakker. Tot haar schrik bemerkte zij dat er zich een man in haar slaapkamer bevond. Even later voelde zij haar keel omklemmen, de vrouw trachtte echter de hand weg te slaan, doch de man gaf haar met een hard voorwerp eenige sla gen op het hoofd. Op het hulpgeroep van de juffrouw schoten haar ouders uit de kamer naast de hare, te hulp. De indringer keerde zich tegen den vader en gaf hem eveneens eenige slagen op het hoofd. Toen het eindelijk gelukt was licht te maken, was de indringer verdwenen. De juffrouw meende in den indringer den man te herkennen, waarmede zij acht jaren geleden verloofd was geweest. Hoewel deze relatie reeds lang verbroken was, bleef de man er steeds op aandringen den omgang weer te herstellen. Zij-n argumenten werden steeds krachtiger en hadden de juffrouw reeds geruimen tijd schrik ingeboezemd. Op de aan wijzingen van de juffrouw werd de man, een oude bekende van de justitie en een be rucht recidivist, gearresteerd. Voor de rechtbank te Amsterdam had hij zich op 2 Feruari te verantwoorden wegens poging tot moord, subs. poging tot zware KAARTLEGSTER VRIJGESPROKEN. In hooger beroep heeft het gerechtshof te Amsterdam gisteren een kaartlegster, die door de rechtbank wegens oplichting tot zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld, vrijgesproken. Een muziekleeraar had een klacht wegens oplichting tegen de vrouw ingediend. Deze man had zijn zinnen op een meisje gezet, nat echter niets van hem moest hebben. Hij had de kaartlegster te hulp geroepen. Deze zou hem in den loop van eenige maanden f 1671 afhandig hebben gemaakt, o.a. voor verpieegkosten van het meisje, dat in een ziekenhuis te Nijmegen zou liggen en voor een notaris en een advocaat, die reeds bezig waren een „huwelijkscontract" op te stellen. De kaartlegster ontkende schuldig te zijn. De procureur-generaal had bevestiging ge vorderd. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 2 Mei 1933. DE WET BIJT ALS EEN WOEDENDE WOLF NAAR ALLE KANTEN. Op den vierden April genoot de heer Wil lem P., autobusdienston-aernemer te Helder, de dubieuze eer in nooger beroep terecht te staan wegens een serie veroordeelingen, hem opgelegd door den Helderschen kantonrech ter ter zake overtreding van de arbeidswet met betrekking tot de rusttijden van den door hem in dienst geatelden chauffeur op den autobusdienst HelderW lering en vice versa. Op de Zondagen 3 en 10 Juli 1932 had name lijk de Helöersche politie dezen dienst, die ook passagiers vervoerde naar Huisduinen en terug, achter de broek gezeten en tegen den ondernemer, toen de chauffeurs niet de ver- eischte rusttijdkaart konden toonen, proces verbaal opgemaakt met gevoig een veroor deeling tot 6 boete of 6 dagen hechtenis. Voor elke overtreding, 5 in getal! De appellant wera als raadsman en verde diger ter zijde gestaan door mr. Buiskool uit Schagen. Het werd echter destijds noodig geacht, deze eerst bijeengevoegde zaken weer te splitsen en de behandeling op een andere zittingsdag voort te zetten. Heden in de middagzitting was het edelachtbare college bereid de verborgen heden van de in raadselachtig duister gehulde arbeidswet tot klaarheid te brengen. Mr. Buiskool, geharnast door zijn intense studie van de arbeidswettelijke kronkelingen, stond weer gereed een lans te breken voor zijn bedreigden cliënt Voor den amateur was de verwerking van deze strafrechterlijke materie niet gemakke lijk en het verheugde ons, dat slechts twee belangstellende supporters de publieke tri bune eenige decoratief bijbrachten. De steeds dreigende sfeer van verveling w<-rd echter vervaagd door de zeer interes sante debatten tusschen officier en verdedi ger, die vermoedelijk slechts in één punt met elkander overeen stemden en wel dat de ar beidswet in zijn vele nuances 'n uitgezochte verzameling is van juridische rariteiten. Het ging hier om het vraagstuk of casu quo een rustdagaaart noodig was voor den chauffeur, ja of neen en waar de officier ge neigd was ja te zeggen, was de verdediger gereed zijn pertinent neen te motiveeren. Het vermakelijke element werd gevormd door het feit, dat een hulp-chauffeur, die de geheele 6 overige dagen in volmaakte rust had doorgebracht, juist op den eenigen Zon dag, waarop hij kon werken, rust had moe ten nemen! In een tweetal zaken v as de officier het niet eens met den Helderschen kantonrechter en requireerde hij vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Aan de hand van de wet trachtte de verde diger aan te toonen dat ziiu cliënt vrij uit ging en werd in alle zaken ontslag van rechtsvervolging ol vrijspr ak geconclu deerd. De strafkamer zal er den tijd voor nemen en bepaalde de uitspraak op 16 Mei as. VERDUISTERINGEN BIJ HET KANTONGERCHT TE ALKMAAR. Voor de voltallige strafkamer had zich heden moeten verantwoorden de klerk in rijksdienst eerste klas Jacobus Pwonende te Alkmaar, ter zake tenlaste gelegde ver duisteringen ten nadeele van den staat der Nederlanden, gepleegd in zijn kwaliteit als klerk ter griffie bij het Alkmaarsche kanton gerecht. Als zoodanig was hij ook belast met de regeling der transacties betreffende over tredingen en had hij gedurende het tijdvak 1932—1933 verschillende gelden niet ver antwoord en zich wederrechtelijk toege ëigend. Bovendien had verdachte ten einde de ontdekking dezer knoeierijen te voorko men, processenverbaal, machtigingen en ex tract vonnissen verduisterd. De verdere be handeling dezer zaak werd echter op requi sitoir van den officier niet voortgezet, doch uitgesteld tot a.s. Dinsdag n.m. 3 uur, aan gezien de verdachte als gevolg van bijzonde re omstandigheden, die gedurende het verde re verloop van het proces wel ter sprake zul len komen, niet in persoon was verschenen. Voorts werd op grond voor vrees, dat ver dachte zich aan de vervolging zou kunnen onttrekken, zijn gevangenneming en over brenging naar het Huis van bewaring gelast Als getuige charge zijn o.m. gedagvaard de grififer, ambtenaar en de heer de Vries, klerk bij het kantongerecht alhier. DE NED.-INDISCHE HOOGESCHOLEN De begrootingscommissie stelt voor in 1934 enkele hoogleeraarsfuncties aan alle drie Ned.-Indische hoogescholen te laten vervallen, aldus een Aneta-telegram aan het Hbld terwijl eventueel later de mogelijkheid van een omzetting dezer hoogescholen in middelbare scholen in beschouwing moet worden genomen. VOOR DE WERKLOOZEN. E>e directeur van het dep. van justitie is gemachtigd op aanvrage bij wijze van rente loos voorschot hoogstens 60.000 ter be schikking te stellen van het centraal werk- loozencomité onder voorwaarde dat dit be drag uiterlijk 31 December zal zijn terugge stort, zoo meldt Aneta aan het Hbld. WIE WORDT MINISTER VAN KOLONIËN? Het dagblad „De Locomotief'' te Sema- rang acht den heer C. J. I. M. Weiter de aangewezen figuur om op te treden als mi nister van Koloniën, teneinde den tegen stand tegen bezuiniging, blijkede uit Bo denhausens „testament" te breken, zoo meldt Aneta aan het Hbld. Het blad bepleit, dat Nederland door de benoeming van den heer Weiter de hand uitsteke tot samenwerking met Ned.-Indië ten behoeve van de financieele saneering van Ned.-Indië, waarvoor het moment gun stig is met de heeren Meyer Ranneft en Van den Bussche als hoogste adviseurs- NIEUWE TIEN GULDENS- BILJETTEN. Een Aneta-telegram meldt aan de N.R. Crt., dat de Javasche Bank de uitgifte voor van nieuwe tien guldens-biljetten in ver band met de talrijke vervalschingen bereidt. De firma Enschedé te Haarlem zal met de vervaardiging worden belast. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijzi ging van de kieswet. De heer Van Emden wijst op het euvel der kleine partijen bij de jongste verkiezingen weer gebleken. Spreker beveelt het eischen van een waarborgsom aan. Spreker acht geen voldoende reden voor deze wijziging van het kiesstelsel aanwezig De gewijzigde kieswet zal leiden tot overbe- voordeeling der groote partijen. Het ontwerp bevordert niet de zuivere evenredigheid in de samenstelling van ons parlement. De heer Van Citters be toogt eveneens, dat het ontwerp voor- deelig is voor de grootste, nadeelig voor de kleinste partijen. HUN BENOEMINGEN AANGENOMEN Naar wij vernemen, waren er he denmiddag om twee uur bij het Centraal Stembureau reeds van 58 der gekozenen berichten ingekomen, dat zij hun be noeming tot lid der Tweede Kamer aan nemen. Tot dusver heeft alleen Jhr. Beelaarts van Blokland bericht gezon den, dat hij zijn benoeming niet aan vaardt. De Pelikaan is heden uit Bataria ver trokken en te Singapoer aangekot .en. De Engelsche pers bevat uitvoerige berichten over de actie der Duitsche re geering tegen de moderne vakbonden ii Duitschland. De „Times" schrijft, dat de maatrege len niet geheel onverwachts komen. De voorbereiding was voortreffelijk. De Mei-feesten hadden een grootere arbei dersorganisatie tot stand gebracht, dan waarover de vakbonden in hun beste dagen ook hadden kunnen beschikken. Do gebeurtenissen waren voorbeeld van de elastische samenwerking tusschen de opdringende volksbeweging en de wel De „Daily Herald" schrijft, dat de hoop der oude vakvereengingsleiders op •en compromis met Hitier stuk is ge slagen. Uit de rijen der arbeiders zal echter een nieuwe beweging komen, die het Hitier-systeem zal vernietigen en de Duitsche vrijheid zal herstellen. Ook de Liberale „News Chronicle" schrijft in dezen peest. De actie tegen de moderne vakbewe ging in Duitschland heeft in Frankrijk groot opzien gebaard. Men beschouwt de genomen maatregelen echter als de con- sekwentie van de tot nog toe gevolgde ontwikkeling. De „Petit Parisien" schrijft, dat deze geweldige aanval van de revolutionnaire nationaal-socialistische regeering in ar beiderskringen geen noemenswaardigen tegenstand zal ondervinden, aangezien de arbeiders volkomen teleurgesteld en ontgoocheld zijn door de wijze, waarop de socialistische en vakvereenlgingslei- ders in de afgeloopen tien jaar hun be langen verwaarloosd hebben. Deze ar beiders schijnen thans hun hoop op de nieuwe heeren te hebben gevestigd. De Duitsche arbeidersklasse, die tot nog toe socialistisch of communistisch was, gelooft, dat zij door versterking van de rijen der nationaa.l-socialisten de bewe ging nog verder kan radicaliseeren, wat voor de loontrekkenden grootere voor- deelen zou bieden, dan de verbleekte democratie. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Gister herdacht de heer P. Bulleloo- per, chef bij de firma wed. J. Otter, aen dag waarop hij voor 40 jaar bij zijn oom, wijlen den heer J. Otter en stichter van de bekende bierbottelarij en mineraal- waterfabriek, in dienst trad. De welwillendheid van den actieven 63-jarigen jubilaris bracht mede dat dien dag feestelijk gevierd zou worden. De belangstellin kwam reeds vroeg tot uiting door de vele bloemstukken die hij ten zijne huize aan de Kooltuin no. 5, waar hij sinds 36 jaar een kruideniers winkel drijft, mocht ontvangen. Ten zijnen eere was de fabriek ver sierd en om half twaalf werd de heer Bullelooper met zijn familie, in egen- woordigheid van het personeel, door de firmanten in het naast zijn woning ge legen café „De Otter" ontvangen en na mens de firma toegesproken door den heer Jo Otter, die relefeerde hetgeen in de voorbije 40 jaren was gepasseerd, het overlijden van den stichter en zijn rechterhand de heer Verhagen en de moderniseering van de zaak met de nieuwste machines aanstipte en den jubilaris dank bracht voor het vele, dat hij in het belang van de zaak had ge daan. Als blijk van waardeering bood hij, namens de firma, een huiskamjr- ameublement aan, terwijl hij den jubi laris, namens de Amstelbrouwerij even eens een cadeau offreerde. De heer London, voorzitter van de afd. Alkmaar van den Bond van Koffie huishouders en Slijters, die de welwil lendheid van den jubilaris tegenover de afnemers deed uitkomen er er op wees dat deze buitengewoon waardeeren, dat hij vaak ook op de meest ongelegen tijden klaar staat om hen te helpen. Als stoffelijk blijk bood hij een zakgarni- tuur aan. De accountant, de heer Pisart, schet ste hierna hoe de jubilaris ook de gave bezit om goed met het personeel te kun nen omgaan, zoodat in de zaak steeds in de beste harmonie wordt gearbeid en er zelfs nimmer sprake is geweest van een arbeidsconflict. De heer Groen voerde nog het woord namens het personeel waarbij hij den chef een mooie rooktafel aanboou. De jubilaris sprak woorden van dank, waarbij hij de groote harmonie in de zaak de verdienste van mevrouw Otter noemde die z. i. was het roer van riet schip. In zijn woning mocht de jubilaris nog tal van bezoeken en gelukwenschen ont vangen, terwijl hem des avonds een serenade van St. Louis gewerd. INBRAKEN TE DIRKSHORN. In den nacht van Maandag op Dinsdhg heeft men zich door opensluiting, waar schijnlijk met behulp van een looper, weder rechtelijk toegang verschaft tot de consisto rie van de Ned. herv. kerk te Dirkshom. De daar aanwezige brandkast der diaconie is opengesneden, terwijl ook de andere kasten zijn doorzocht. Voor de inbrekers echter met poover resultaat, daar geld niet voorradig was. Zaken van waarde worden niet ver mist. De politie heeft dadelijk een nauwkeu rig onderzoek ingesteld en daarbij de hulp ingeroepen van de rijkspolitie met speurhond te Bergen. De hond volgde een spoor vanuit de consistorie, om de kerk tot op den openba ren weg Tevens zijn dezen nacht uit de garage van den heer P. de Goede aldaar, een rijwiel en twee koplantaarns ontvreemd. Ook hier was men door opensluiting binnengekomen. De burgerij van Dirkshorn gevoelt zich natuurlijk met deze nachtelijke bezoeken vol strekt niet vereerd. DE UITBREIDING VAN „DE STEM DES VOLKS". ^De ex-bestuurders van „De Stem des ▼olks", de heeren G. Veen, W. Hoek en T. llulst, schrijven ons: Uw kort, doch zakelijk verzorgd verslag de Meiviering der S.D.A.P., noopt ons Tot het maken van een enkele opmerking. In het verslag komt o.m. het volgende rtmr: „De Stem des Volks' bracht hierna eeni ge strijdliederen ten gehoore, waarbij het opviel, dat het koor zich in de laatste maanden ondei haar nieuwe leiding be langrijk heeft uitgebreid", naar waarnemingen verricht in den n, van 3 Mei. m°r8«i Medegedeeld door het Kon. Nederl iu Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 767.8 m M Seidisfjord. 1 t« Laagste barometerstand 747.2 m M Ingoë. 't Verwachting, geldig tot den avond van Mei: dn 4 Zwakke tot matige Zuid Oostelijke tot 7 delijken of Zuidwestelijken wind, weinig geen regen in het Noorden, in het ZjL meer kans op regen of onweer, aanvankelüï warmer. STORMWAARSCHUWINOSDIÉNST Hedemorgen te 9.10 uur geseind van 'a. Bildt aan alle posten: „Attentiesein neer". Weero verzicht. Van IJsland heeft de hooge drukking over Zuid Scandinavië uitgebreid, terwijl i Noordelijke depressie verder N. O-waart trok. De depressie in het Zuidwesten trok zich uit Frankrijk terug en Z. W. vinden brengen daar regen en onweer en overal is de temperatuur gestegen, het meest in htf Zul. den van ons land, terwijl in Scandinavië'Tet vorstgebied bijna verdween. Ook in het den van Engeland en Ierland valt vrij v«\ regen, aan de Noorsche kust hagel. Om Oostzee heerscht rustig en zonnig Aanvankelijk is verdere stijging van tempe ratuur te wachten, met toenemende kans op regen of onweer. Opgemerkt dient te worden, dat de 1 beetuurs-formatie de leiding op 17 Februari 193 verkreeg, doch toen het koor de belang rijke uitbreiding reeds had verkregen en li dateert van ultimo November 1932. Onder het oude (toenmalige) bestuur was de grootte van het koor daar reeds en werd verkrep door verricht huisbezoek. EEN FOXTERRIER KOMEN AANLOOPEN. Gisteren is bij P. Hoekstra, staande mei een woonwagen op het woonwagenpark al hier aan de Noorderkade, een foxterriei ko men aanloopen. De hond is aldaar terug i bekomen. UITSLAG VEILING. Bij de opveiling den 2den Mei 1933 te AD maar gehouden ten overstaan van den nota ris P. J. C. van Toornenburgh alhier, is het woonhuis met erf te Alkmaar aan de Snaar- manslaan no. 101, groot 77 centiaren, ia bod gebracht op 3555. Afslag op Dinsdag 9 Mei 1933 des avonds 7 uur in het café „Het Gulden Vlies* aan de Koorstraat alhier. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Alkmaar, Uitleening uitsluitend aan ledeik minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans dt gedichten. Anna Marie de Sandra; L. E(ngelberts). Couperus, L. Langs lijnen vW geleidelijkheid. 2 dln. Kuwiks. Uit de eerste man» jaren van Dirk Jan. M 20.1 m Man, H. de. Maria en haar tin» merman. R 42.1 k Reyneke van Stuwe, Jeannt- kind. 2 dln. Schaik—Willink, Jeanne f® Uitstel van executie. Schendel, Arthur van. Mero» een edelman. j Sönne, H. De roep van het blow Vries, Martha de. Joop. 811 K53v Kloos, W. Verzen. 811 P78i Prins, J. Indische gedichten. 811 S83 Steen, E. van der. Nederlandse» liedjes. In t Nederlandsch vertaalde romans. B 29 ie *A 34.6 C 38 H K 97.7 S 23 S 31 m -f-S 73.9 V 91.1 Baum, Vicki. Leven zonder r BmnTtt^E; A. Hotel O104*' Durs^Mafie. De illusie van Johan Senapius. Malmberg, B. Oke en wereldje. un- O 34.5 eb Oppenheim, E. Ph. oogige Boeddha. O 34.5gko ld. Een geraffinneerd ko«P Posse—Brdzdovd, „,'nlreo- onvergelijkelijke getW" schap. Tonica; Romains, J. Donogoo-- of, De wonderen der B 43.3 D 45 i F 14.3 G 51.5 M 18.1 P 74.5 R 66 schap. uijto- N B. De met gemerkte werken zij risch, de -f- christelijk. GETROUWD: H,rfflei. - Jacobus Verhagen en Sara n Adrianus Winder en Helena rIN GEBOREN: .u de Lee"*' Michael Johannes z. v. ^r^ija d- v' en Johanna de Jager. - Corneiw Ruurd Rauwerda en Christine de J

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2