JCetk&School QetneetUecadetL Voor de Huisvrouw. ONTTREKKING UIT E£N FAILLISSEMENT. Twee arrestaties. Als verdacht van het onttrekken van goederen aan een faillissement zijn te Gemert gearersteerd zekere N. en diens zoon wonende aldaar. Beiden werden ge hoord door den officier van Justitie te Den Bosch. De zoon werd op vrije voeten ge steld en de vader kwam achter slot en gren del. De gemeentepolitie van Gemert heeft de aan het faillissement onttrokken goede ren in beslag genomen. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Gisteravond omstreeks half twaalf is in de Goirkestraat te Tilburg de 31-jarige kapper Smits door een uit tegenovergestelde rich ting komenden auto, bestuurd door den 24- iarigen verzekeringsinspecteur A. van B. uit Rotterdam, overreden en vrijwel onmidael- lijk gedood. Na de aanrijding vloog de auto tegen den gevel van een huis op ten gevolge waarvan de gevel gedeeltelijk werd ingedrukt. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. DE A R. FRACTIE DER TWEEDE KAMER VERGADERT. Naar wij vernemen, vergadert de a r Tweede Kamer-fractie heden ter bespreking van de voorstellen, welke de kabinetsforma teur haar heeft voorgelegd. Ook andere fracties zullen bijeenkomsten houden ter be spreking van den politieken toestand. LOU DE VISSER VOOR DEN POLITIERECHTER. Het Tweede Kamerlid L. de Visser, voor zitter van de comm. partij Holland, zal pp 18 Mei a.s. voor den politierechter te Tiel terecht staan terzake, dat hij in een open bare vergadering van genoemde partij op 11 April j.1. te Tiel gehouden, zich op belee- digende wijze heeft uitgelaten over den Duitschen rijkspresident Hindenburg. BRANDEN. Benzinepomp springt uit elkaar. Reservoir gered. Gistermorgen was een chauffeur van een vrachtauto te Heerlen bezig bij de pomp- installatie zijn benzinetank te vullen, toen plotseling de benzine vlam vatte, waar schijnlijk door het overspringen van een vonk. In een minimum van tijd sloegen de vlammen uit den auto en sloegen over naar de benzinepomp en van daar naar het kan toortje van de Standard Mij., waaronder zich in een tank nog ettelijke duizenden liters benzine bevonden. Terwijl de brandweer werd gealarmeerd, was het bovenstuk van de benzinepomp uit elkaar gesprongen; het reservoir, waarin de benzine voor de aflevering gepompt wordt, was ongeveer dertig meter de straat inge- slingerd, gelukkig zonder persoonlijke onge lukken te veroorzaken. De brandweer wist de vlammenzee in een uur tijds te dooven. In de nabijheid van den brand bevonden zich op een binnenplaats nog enkele groote benzine tanks, gelukkig liep echter alles zonder ex plosies af. Het administratie-gebouwtje brandde geheel uit; vrijwel de geheele admi nistratie, aldus het Hbld., ging verloren. Ook de auto brandde uit. Verzekering dekt de schade. Boerderij gaat in vlammen op. Gistermorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Bos in de Damehoef te Oss. De boerderij met bijgebouwen stond weldra in lichtelaaie, zoodat de kinderen met froote moeite gered konden worden. De randweer kon bij gebrek aan water weinig uitrichten. De boerderij brandde af. De in boedel ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. De bliksem in een boerderij geslagen. Woensdagmiddag sloeg te Broek-Sittard de bliksem in de stallen van den heer J. Jet- ten. De vlammen sloegen direct hoog op. De werklieden uit een nabijgelegen huis kwamen te hulp en werkten met man en macht met emmers water, om het hooi, dat reeds flink brandde, te blusschen. Nadat nog meer hulp was komen opdagen en de brandweer was gearriveerd, gelukte dit. Het huis is niet to taal uitgebrand. MOTIES TER ALG. VERGADERING VAN VEILINGSWEZEN. De heer F. V. Valstar, voorzitter van de Ver. Groep Veilingsvereenigingen uit den Ned. Tuinbouwraad heeft de openingsrede fehouden van de algemeene vergadering in et Jaarbeursgebouw te Utrecht. Onder moeilijker omstandigheden dan ooit tevoren komen wij ditmaal in algemeene ver gadering bijeen, zeide spreker. Sinds onze laatste algemeene vergadering op 30 Jan. 1.1. heeft de donkere sluier der toekomst zich nog verder verdicht en het is heden voor den tuinbouw nog troosteloozer dan ooit. Het zijn niet enkele tuinbouw-centra meer, zooals een jaar geleden, waarin een nood toestand hcerscht; het is de geheele tuinbouw, welks bestaan wordt bedreigd. Naar schier alle landen is onze export on mogelijk geworden. Ook onze twee grootste afnemers, Engeland en Duitschland, zijn niet achtergebleven om onzen export te beletten. De export van tomaten, liep terug van 49 millioen in 1931 tot 28 millioen K.G. in '32. Het afloopen van het douaneverdrag met Duitschland en de daarvoor in de plaats ge komen tarieven-overeenkomst, is een nieuwe ramp, die den tuinbouw getroffen heeft. Zelfs zonder tarieven zou de afzet in het buitenland niet meer zijn wat deze nog voor enkele jaren voor den tuinbouw beteekende. Er is een steeds verder teruggaande koop kracht, die in liooge mate den te betalen prijs ongunstig beïnvloedt. Het wordt steeds duidelijker, dat het vraag stuk van het land- en tuinbouwcrediet niet zonder krachtigen steun der regeering kan worden gered. De financiëele toestand ten plattelande staat voor een débacle. Een krachtige hulp der regeering aan den land en tuinbouw komt de geheele Nederlandsche volksgemeenschap ten goede. Voor het in stand houden van den tuin bouw is het noodig, dat de overheid over vér strekkende bevoegdheid beschikt om den noodzakelijk geworden steun aan den tuin bouw te kunnen verkenen. Het platteland gaat ten gronde als het algemeen levenspeil niet wordt verlaagd. Een maatregel, die voor cien tuinbouw van het allergrootste belang moet worden geacht is de beperking van de cultuur. Reeds eerder hebben wij onze waarschuwing doen hooren tegen het gevaar, dat er schuilt in de cultuur van tuinbouwproducten op landbouwland De eerste stap om daaraan paal en perk te stellen is gezet door de verruiming van tarwe- en suikerbietenteelt, ten einde tot ver mindering van den koolbouw te geraken. Nederland moet met de werkelijkheid reke nen er er voor zorgen, niet verder onder den voet geloopen te worden De jongste onder handelingen met Duitschland hebben bewe zen, dat wij aan het kortste eind trekken, om dat ons de middelen ontbreken om belangen tegenover belangen te stellen. Uitvoerig besprak de vergadering voorts de handelspolitieke maatregelen, waarna de voorzitter opmerkte een vrij groote eenstem migheid in de vergadering te constateeren Spr. verklaarde nog eens dat het bestuur voorstander is van een actieve handelspoli tiek. De overeenkomst te Berlijn moet voor ons als zeer ongunstig worden gekwalifi ceerd. Wat de boycot-kwestie betreft meende de heer Fatstar, naar de Tel. meldt, echter beter te kunnen afwachten wat de regeering zal doen. DIERENMISHANDELING. De politie heeft aangehouden een 38-jari- gen koopman, uit Muiderberg, die op de Prins Hendrikkade bij den Zeedijk een vrachtauto had staan, waarop waren ge plaatst eenige kisten met kuikens. Tevens bevonden zich op dezen auto twee kalveren en een geit. Van de kuikens waren er enkele doodgetrapt; de kalveren zoo schrijft het Hbld. en de geit hadden den geheelen dag gestaan zonder voedsel. WERKVERSCHAFFING VOOR DE GEMEENTE HASSELT. Deze week is begonnen met 20 arbeiders uit Hasselt voor het klaarmaken van een groot opslagterrein aan het grootscheeps- vaarwater Zwarte water te Hasselt. Van daag is het aantal arbeiders vergroot met 40 uit Grafhorst, Wilsum en IJsselmuiden. Het liod in de bedoeling aan deze centrale werkverschaffing een 130-tal arbeiders te laten werken. Het werk wordt uitgevoerd onder leiding van de N.V. Grintmaatschap- pij te Zwolle voor de gemeente Hasselt. KORTE BERICHTEN. De Leeuwarder botornoteering is vast gesteld op 53 cent per K.G. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat paardeharen tusschenvoering, waarvan de ketting uitsluitend uit katoen bestaat, onder geen der geldende contingen- teeringsmaatregelen valt en dientengevolge zonder consent kan worden ingevoerd. In het staatsblad is afgekondigd een k. b-, waarbij de kosten voor de afgifte van een paspoort voor één persooen, alsmede de verlenging van zoodanig paspoort, zijn vastgesteld op 5 en de kosten voor afgif te of verlenging van een paspoort voor een persoon of een echtpaar met kinderen be neden 15 jaren op 7.50. De minister van economische zaken en arbeid heeft als consumptie-melk gebieden aangewezen de gemeenten Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin. Minister Verschuur heeft in de Eerste Kamer medegedeeld dat dezer dagen zal worden overgegaan tot contingenteering van den invoer van roggebloem. Onder de gemeente Loon op Zand heb ben gisteren verschillende bosch- en heide branden gewoed. Door krachtig optreden van de Loon op Zandsche boschbrandweer en door werklieden van de Tilburgsche werk verschaffing kon de brand beperkt blijven tot ongeveer 90 H.A. bosch- en heidegrond. Een wijnimportmaatschappij te Vlaar- dingen heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering van ongeveer 140, ge pleegd door een gewezen reiziger. Een bewoonster van de Bentinckstraat te Den Haag heeft aangifte gedaan, dat een postchèque ten bedrage van vijfhonderd gul den op onverklaarbare wijze is verdwenen. Intusschen is gebleken, dat een onbevoegde de cheque reeds geïnd had. De koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan den gemeentelijken vakcursus voor jeugdige werkloozen in de Nieuwe Schoolstraat te 's-Gravenhage. De prins is voornemens Maandag a.s. een bezoek te brengen aan de bloementen- toonstelling Primavera te Rotterdam. ZUID- EN NOORDSCHERMER. De raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag 4 Mei 1933 des voormid dags te 10 ure. Voorzitter: de heer C. de Groot, Burgemeester. Na toelichting door den voorzitter en eenige discussie werd gunstig beschikt op requesten van de Vereeniging Huis vlijt en Floralia en de nieuw opgerichte voetbalvereeniging V.V.G.S. om 25 subsidie over 1933. Aan het laatste wordt de voorwaarde verbonden, dat het bedrag alleen zal worden 'uitge keerd, zoodra die vereeniging een kleed lokaal zal hebben doen bouwen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W- in de plaats van mej. A. W. Daudey, aan wie eervol ontslag is verleend, tot onderwijzeres in tijdelijken dienst aan de school te Driehuizen hebben be noemd ter voorziening in de tijdelijke vacature, wegens het aan mej. M. D. Kroon verleend ziekenverlof ,mej. E M. Grond, wachtgeldster te Baari: en dat inmiddels aan deze ook weer eervol ontslag is verleend wegens hare benoe ming te Winterswijk. Thans ie benoemd mej. J. C. Scholtz uit Bever wijk. zulks in afwachting van de benoe ming van weder eene wachtgeldster, waarnaar gestreefd wordt. Op voorstel van B. en W. werden eeni ge comptabiiiteitsbesluiten vastgesteld ter wijziging en aanvulling van de be grooting 1932 en 1933. Op voorstel van den voorzitter werd punt 6 der agenda aangehouden tot eene volgende vergadering, omdat de voorzit ter van het burgerlijk armbestuur heden verhinderd was in de vergadering te verschijnen ter toelichting, als gebrui kelijk, van de rekening dier instelling over 1932. De voorzitter deelde mede, dat het na- deelig saldo op die rekening beneden 100 is, hetwelk met genoegen werd ver nomen. De instructie van den gemeente ontvanger werd aangevuld. Na eenige discussie werd aangenomen een voorstel van B en W- om den stroomprijs voor motoraansluitingen aan het G. E. B. te verlagen van 20 cents op 15 cents, de huur van sperklokken en meters voor die aansluitingen geheel te doen vervallen en een nieuwe lijst van garanties voor 1933 voor die afnemers vast te stellen overeenkomstig het voor stel evengenoemd. Daarbij werd aange nomen 'n amendement van den heer v. d. Laan, om deze regeling, wat betreft den stroomprijs en de huren te doen ingaan met 1 Juli 1933, in stede van met 1 Jan j.1. als door het college voorgesteld was Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld met 82 aanslagen en een be drag aan belasting van 63. Na uitvoerige discussie werden de maatregelen door B. en W. genomen tot uitvoering van het werk der straatver nieuwing aan het Noordeinde te Groot schermer z. h. s. goedgekeurd. De heer J. Smit achtte het bedenke lijk, dat dit werk zonder meer alleen door den metselaar F. de Geus zal wor den uitgevoerd. Eerstens is spreker er niet van overtuigd, dat de Geus als straatmaker een goed vakman is en bo vendien vreesde hij voor den langen duur van het werk, als één man 't moet doen Hij deed een voorstel om de Geus te verplichten zich te doen bijstaan door een bekwaam vakman-straatmaker, op een loon door B. en W. vast te stellen en wat den man betreft mede onder goed keuring van dit college. Dit voorstel werd aangenomen met 5 tegen 2 st. De heer van der Laan vroeg op welke wijze zijn of zullen worden verantwoord de gelden ad 44c, door den aannemer Hofman toegezonden aan den gemeen teontvanger. De voorzitter beantwoordde deze vraag uit de notulen van het college. Het bleek dat B. en W. zich niet in staat achten voor eene hiervoor noodige suppletoirs raming eene juiste omschrijving te for- muleeren Zulks omdat deze zaak nog in vooronderzoek is bij de justitie en het gemeentebestuur dus in het geheel niet beschikt over wettig vaststaande gege vens omtrent de juiste toedracht der zaak, waaruit deze storting van Hofman is voortgevloeid. Het college heeft daarom besloten, te wachten met het nemen van eenigen maatregel totdat van de zijde van de justitie wettig vaststaande feiten zullen zijn medegedeeld. De heer van der Laan kon zich zeer wel met deze opvatting vereenigen en zegde dank voor de toelichting. Hij vroeg zich evenwel af, of het juist is, dat deze aangelegenheid niet ter kennis van Ged Staten is gebracht. De voorzitter zeide dat dit niet dade lijk noodig is, omdat Ged. Staten, naar meermalen reeds is ondervonden, geene aanwijzingen en adviezen geven, zoolang de betreffende zaken niet overeenkom stig dc wet aan het oordeel van hun col- colege zijn onderworpen. En dit laatste kan in casu alleen geschieden door eene suppletoire begrooting ter goedkeuring in te zenden en daarvoor nu juist zijn wettig vaststaande gegevens onmisbaar De heer van der Laan was het met den voorzitter eens, dat het weinig be zwaar ontmoet deze zaak tot nader or dev aan te houden De voorzitter zeide nog, dat de ontvan ger, als deze zich door dit ongebo^kte bedrag bezwaard mocht gevoelen, zich wel zal wenden tot zijn lastgevers in deze, de heeren wethouder Posch en den rechter-commissaris voor strafzaken bij de rechtbank in Alkmaar. De heer C. Molenaar vroeg wat dit nu eigenlijk voor geld is, waarop de voor ter zeide: „Ja als we dit nu uit wettig vaststaande gegevens wisten, dan waren we er, maar daar gaat het om. En bo vendien zou het dan nog niet gaan zon der meer deze gelden op het juiste dienstjaar te boeken, zoolang niet alle bescheiden van de gemeenterekeningen 1932 en 1933, waarvan nu een deel bij dc justitie berust, weder ter beschik king van het gemeentebestuur zouden zijn. Daarna sluiting. en DATA EINDEXAMENS. De minister van onderwijs, kunsten wetenschappen heeft thans vastgesteld de datums der eindexamens der H.B.S.-en; te vens zijn de deskundigen (gecommiteerden) aangewezen. R K Lyceum te Alkmaar 14 en 15 Juli, ge commiteerdenJ. van Andel, 's-Gravenhage, Ifr Strengers, Utrecht, S. van Heyningen s-Gravenhage, J. Visser, Amersfoort en dr J. J. Esser, Kampen. H.B.S. b R.H.B.S. te Alkmaar, 11, 12, 13, 14 en 15 Juli, gecommiteerden: dr. C. Zwikker t( Delft, T. J. Bezemer te Wageningen, mevr dr. J. van den Bergh van Eysinga-Elias Santpoort, H. van Booven te Hilversum. H.B.S. I "«H.B.S. te Alkmaar 7, 8 en 10 Juli, ge te a. committeerden: mr. H. W. O. Houwink ten Cate tc Groningen en G. Bolkestein, mej. dr. J. A. H. Posthumus te 's-Gravenhage en dr. P. Fijn van Draat te Utrecht. REGLEMENT EINDEXAMENS H.B.S. GEWIJZIGD. Kennisgeving van vrijstellingen. Bij koninklijk besluit van 26 April is het reglement voor de eindexamens der H.B.S.-en gewijzigd. Allereerst is thans voorgeschreven dat de examinator het werk zoo spoedig mo gelijk moet nazien en verder is aan het arti kel, dat de inrichting van het examen regelt (art. 11), een derde lid toegevoegd, luidende: De deskundigen beoordeelen eveneens het schriftelijke werk zoo spoedig mogelijk. Wan neer een deskundige voor de in artikel 14 ge noemde afdeelingen van de wiskunde, de na tuurkunde en de scheikunde met den exami nator van oordeel is, dat aan een candidaat op grond van zijn schriftelijk werk in elk ge val een vrijstelling toekomt, als bedoeld in artikel 12, derde lid, geeft hij hiervan onver wijld kennis aan den voorzitter der commis sie. die hiervan zonder een cijfer te noemen, onmiddellijk mededeeling doet aan de candi- daten. Ten slotte wordt aan het tweede lid van art. 12 toegevoegd: „behalve de mededeeling van den voorzitter, bedoeld in artikel 77, derde lid". HEEMSKERK. In 't Ned. herv. verenigingsgebouw had Woensdagavond een samenkomst plaats van leden der Ned. herv. gemeente met het doe' ds. IJzerman te huldigen met zijn 25-jarig predikambt. Het gebouw was geheel bezet toen ds. IJzerman met zijn familie binnentrad. Ver schillende sprekers, w.o. mej. Taams behoor de. hebben dien avond op enthousiaste wijze blijk gegeven hoezeer zij zijn werk, zoowel op pastoraal als op maatschappelijk terrein, gewaardeerd hebben. Zelfs enkele leden uit zijn eerste gemeente, Geervliet, waren dien avond opgekomen en hebben nog eens oude herinneringen van voor 25 jaar terug naar voren gebracht. Van zijn gemeentenaren ontving de jubi laris een clubfauteuil, benevens nog andere stoffelijke aandenken, terwijl door leden uit Geervliet enkele schilderstukken werden aan geboden w.o. het Ned. herv. kerkgebouwtje daar behoorde. In welgekozen woorden dankte ds. IJzer man voor de hem toegebrachte hulde en ge schenken, zeggende dat deze dag een onver getelijke zou zijn op zijn verderen levensweg. Tot laat in den avond bleef men nog gezel lig bijeen. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Mei 1933. Orcote Kerk, 10.30 uur, ds. Warners. Doop. 6 uur ds. Hak afscheid. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar. Rem. Oeref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. tv. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, Zaterdag 6 Mei 8 uur. Óp. samenkomst van de arbeidsgroep van doopsgezinden tegen den krijgsdienst. Sprekers ds. J. Ynteman van Leeuwarden, onderwerp: „Voor 20 jaar"; ds. A. K. Kui per van Amsterdam, onderwerp: „Geweld en gezag". Zondag 7 Mei, 10.30 uur, ds. F. Kuiper, onderwerp: „Vrede zij Ulieden". Oerer. Kerk, 8.45 uur, Dienst in de Groo te Kerk, 5'A uur Dienst in de Kapelkerk Collecte Chrst. school Heiloo. Beide diensten ds. Ferwerda uit Amsterdam. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, 11 Mei, 7.30 uur, ds. Leemans. Vrije tv. Gem. Lindenlaan, 10.15 uur, Predikdienst door voorganger. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, dr. Oorthuis, van Amsterdam. EGMÓNDBINNEN, 10.15 uur ds. No bel. GR AFT, 10 uur, ds. J. Rooker. HENSBROEK, ds. Rijkx. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. 1 Kon. 8 12 „God woont in donkerheid". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Dönzelmann, van Am sterdam. KOEDIJK, 10 uur, ds. Deetman, vacatu rebeurt. LIMMEN, 2 uur, ds. Nobel. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, ds. van Baaien. Doopbediening. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Seulijn. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. van Dijk Viering lentefeest. SCHERMERHORN, 7 Mei, 10 uur, ds Boerendonk. SINT PANCRAS, 9.30 en 6.30 uur, de heer Scherpenzeel, van Nieuwveen. STOMPETOREN, 9.30 uur, ds. Heep. Evangelisatie, geen dienst. UITGEEST, 7 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Donker, van Koog aan de Zaan 11.40 Zondagsschool. URSEM, 7 uur, ds. van Lunzen. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, Vrije Ev. Gem. t.o. raadhuis 6.45 uur, J. J. Ruijs. Woensdag 3 uur, Kin dersamenkomst, zuster Meijer. Een lezeres vroeg mij om het patroon van een zomerplover. Ik denk, dat zi hiermee een pull-over bedoelt, zooals ik al eerder er een voor heeren bescheref. Wilt u nog 14 dagen geduld hebben, me vrouw? Er waren dames, die nog vóór u schreven. Haar moet ik eerst te woord staan. Mocht ik u verkeerd begrepen hebben en bedoelt u met een „plover iets anders, geeft 't mij dan even op. Hoor ik niets van u, dan vindt u de vol gende maal een pull-over beschreven voor een meiske van 16 jaar. Over kleu ren kan ik slechts adviseereri tt toch zelf het beste wat naar staat? Een combinatie van hia aarl'? rrzxal an ni'flnift ie ohaa.: &Uty Av> geel en oranje is snoezig ai8 blondje is ;ci> zijn haar hare.. dan kunt u .Jter rood er. bei** J ken, of groen met lichtbruin- irif In staat wit met rood haar leuk "ieo kan ik u onmogelijk rad n, omdatV*8 meisje niet ken. Neem voor zoo' €t ding frissche, levendige kleuren" Een andere dame vroeg om a schrijving van zoon' modern q8rn',be' van mnts of baret met spaaltj™ 0f a r Daar kunt u de vlotste variaties in maken, b.v. van een paar dubbeltjes wol; u kunt ze breien of haken en u be hoeft heusch niet eens zoo'n geweldig handwerk-bolleboos te zijn om hiermee iets goeds te bereiken. Ik zag laatst in een lunchroom een donkerblond meisje zitten praten met een kennis van mij Het meiske droeg zoo'n garnituur in bananentint, en ik ben zoo brutaal geweest er resoluut op af te stappen en haar te vragen oe het geval in elkaar was geflikt! Met een beenen haakpen No. 3 had zij alles gewerkt. Ze haakte zoo vast of los, dat er 11 vasten op de 5 c.M. kwamen in de breedte en 8 toeren op de 5 c.M. in de lengte. Voor het mutsje had ze 5 lossen opge zet en met een halve vaste tot een rondje gemaakt- Daarna de eerste toer 5 va ten in het rondje; 2de toer: 2 vasten in eiken vaste van den vorigen toer; 3de .oer: 2 vasten in eiken vaste van den vorigen toer ;de toer: A 1 vaste in den eersten vaste van den vorigen toer; 2 vasten in den volgenden vaste; van A af herhalei den toer rond; 5de toer: 1 vaste in elk® vaste van den vorigen toer; 6de toer:/ vasten in eiken derden vaste, en 1 Wi in elk van de andere vasten in het M', 7de toer: 1 vaste in eiken vaste van ia laatsten toer; 8ste toer: 2 vasten in ei ken vierde vaste en 1 vaste en elk vand« andere steken in het rond; 9de toer: 1 vaste in eiken vaste van den laatsten toer: 10de toer: 2 vasten in eiken oden vaste en dan weer 1 vaste in elk van e andere; 11de toer: 1 vaste in elke vaste van den vorigen toer. Ga zoo verder: meerder om den anderen toer, telkens één steek verder tot de cirkel een mid dellijn heeft van 15 c.M. Haak dan over een breedte van 5 c.M. niets dan vasten: werk steeds één vas.e in eiken vaste van den vorigen toer; doe het goed iegel- matig! Hecht nu een moderne andere tint aan: oranje of fel blauw of groen of goud-bruin, wat het beste kleurtje b voor degeen, die het garnituur gaat dra gen en haak wederom niets dan vasten in de rondte; steeds 1 vaste in een vaste van den vorigen toer over een breedte vaö 2K c.M. Dan is de muts zelf 4i en moet u er alleen nog een strik op BJ" ken. Dat geschiedt als volgt: neem de tweede kleur: zet 19 lossen op; haai dan 1 vaste in de 3de 'osse vanaf |e haakpen, en ga voert met in eiken los:* een vaste te haken. Ga dooi met toe ren vasten te haken en sla telkens het eind van eiken toer één vaste over, tot u nog maar 8 steken over h«e'_ Haak vervolgens op die 8 steken v,« toeren vasten en begin te meerderen :aa het eind van iederen toer 1 steek me® deren tot u 18 steken ir den toe.' he hecht dan af. Pers muts en strik ieo afzonderlijk aan den verkeerden op en hecht den strik losjes op zï.i v de muts; zet alléén het midden en punten van de strik vast! De das begint u met de 2de kleui te haken, want in die tint wordt de gewerkt. Zet 36 steken op; werk - in dt, 3de losse vanaf de haakpen, dan den toer af: in elke losse éen v Ga door, als maar vasten hakena eiken toer met 1 losse omkeerend ders werd de das niet recht) tot d 0j 5 c.M. lang is. Hecht nu de ba"aP,n tot aan en ga door met vasten te ftaKva„ 79 u in deze eerste kleur een len#te n0g c.M. heeft gewerkt; haak daarn met de tweede tint een rand van alg hecht af. Maak dan een strik ^6 voor het mutsje en hecht oez ,a>tje das, op de wijze als u op he tea kunt zien. Het is eenvoudig en ^||0 flatteerend stel, dat boven lentedagen ook zeer veel d <j«daS doen bij een mantelpakje wa. u(jt de geeft goed warmte en de mui v0n 6e' haren flink bijeen, als het ce ducht gaat waaien. 1 nf ik Nu kreeg ik het verzoek ge- weet wat „Spaansche 'I*1 n0g ni®11" recht is. Ik wist niet, dat yan ge- schen bestaan, die daar smakelüH. hoord hebben! Het is ecu - vmg 15 toespijs, die gemakkelijk k9.I. klaar te maken en maai vJkB 13" Kook een gewone rijstemu

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10