Van Rommelzaken Hobbeltie JBitmenCand hulp was gekomen en met haar een ver tegenwoordiger der G. P. oe voor de werkkamer van iederen minister. Dat in de plaats van de tvrannie van den emir de communistische tyrar.nie der G. P. oe zou treden, begrepen de Boekharen eerst achteraf. Tot nu toe regeerden zij in naam, commandeerden een belachelijk leger en verrijkten zich met de. fti beslag genomen schatten. In deze oeroude, pgroteske. van sa menzweerders wemelende wereld deed nu Enver Pajsa zijn intrede. Dat zijn glorie verbleekt was, beseften de Boek haarsche machthebbers niet. Voor hen was hij nog altijd de eerste man van den Islam, prins en minister van het Os- maansche rijk. De ontvangst, die zij hem bereidden, was koninklijk. Enver wist deze ontvangst te waar- deeren. Hij voelde zich weer thuis; hij was weer de eerste man van een land- Een paar gesprekken met de ministers lichtten hem in over den politieken toe stand. Met nieuwen moed zag hij nu neer op zijn metgezellen van de G. P. oe; voor hen behoefde hij geen vrees meer te koesteren. De menschen van de G. P. oe, die toch geschoold waren in alle listen van het Westen konden niet weten, wat er plaats vond in het Aziati sche brein van een Enver. Eenige daven na zijn aankomst in Boekhara ging En ver met een staf van Turksche officieren op jacht en keerde niet terug- De G. P. oe verloor het hoofd. Dat was de grootste blamage, die haar kon tref fen. Uit Moskou kwamen opgewonden bevelen en dreigementen en Peters ver scheen, die geheel Turkestan deed sid deren voor zijn razen en tieren. Maar Enver was en bleef weg en de Boek haarsche ministers wreven zich de han den. Hun kon de G. P. oe niets verwijten. Intusschen was Enver Pasja met zijn Turksche officieren de woestijn inge reden. Eindelijk bevrijd van de boeien, die de G. P. oe hem had aangelegd, maakte hij zijn ware plannen bekend. Hij wilde de volkeren van Turkestan vereenigen en als een nieuwe Djengis- Khan het Oosten ten strijde leiden tegen het Westen. Bij een kleine rivier ont moette hij de troepen van Djanait-Khan, den leeuw der woestijn. De leeuw ver wonderde er zich over. dat hij den groot sten man van den Islam midden in de woestijn trof. Hij wist ook, dat Enver bij Lenin was geweest, dat de Bolsjewi- ki hem naar Boekhara hadden gezonden en hij wantrouwde hem. Zijn heer, de gevluchte emir, stelde hem echter ge rust. „Onderzoek zijn hart," schreef hij, „en als hij ons welgezind is, gehoorzaam dan zijn aanwijzingen, want waarlijk, er is geen grooter strijder voor den Islam" Het hart van Enver werd onderzocht en van goede gezindheid bevonden, waarna hij onbeperkt heerscher werd over alle Basmatsji, over allen, die streden voor het geloof van den Islam. Weldra begonnen ook de Bolsjewiki de macht van den woestijnsjeik te voelen. Hij vereenigde de Basmatsji, versloeg de Russen en verscheen met zijn leger in het dorp Bacha-eddin op negen kilo meter van Boekhara. De Boekhaarsche ministers, tegen wie hij officieel streed, konden hun geestdrift nauwelijks mees ter blijven. In allerijl werd uit Turkestan het be kende eerste* ruitercorps van Boedjon- ny naar Boekhara gezonden. Dit corps bestond uit de beruchtste bandieten van Rusland. Het viel in Boekhara als een zwerm sprinkhanen. Den rooden ruiters was alles geoor- loofd. Zij verwoestten steden, randden vrouwen aan, moordden en plunderden en jaagden tot grooten schrik van de Boekhaarsche regeering, die zij moes ten verdedigen, Enver Pasja terug naar de oasen van de Oost-Boekhara. Meer konden zij echter niet bereiken. In de woestijn, omringd door een vijandelijke bevolking, waren zij machteloos en in de stad, waar de ministers in verbinding stonden met Enver, loerde achter iede ren straathoek een gewapend vijand Met Europeesche middelen was tegen dit Azië, dat voor zijn leven streed, niet veel te beginnen. Enver's macht groei de opnieuw, hij bleek een uitstekend strateeg. Tegen hem en zijn officieren was de roode muiterij machteloos. Onder deze omstandigheden besloten de Bolsjewiki, hun toevlucht te nemen tot het uiterste, maar ook krachtigste middel. Het Oosten zou met Oostersche middelen bestreden worden. Thans wor den op Enver de Armeensche Tsjeka- isten losgelaten. Op Tsjeka-isten, die behoorden tot een volk, dat voor vier vijfden door Enver was uitgeroeid, kon men zich onvoorwaardelijk verlaten. De jonge Armeniër Agabekof werd naar Boekhara gezonden. Agabekof was aan de hoogeschool der G. P. oe voortreffe lijk opgeleid en zou nu toonen, wat hij waard was. Zijn eerste daad te Boekhare was vernie tiging der democratische regeering. Hij bewees, met de documenten in de hand, dat de ministers zonder uitzondering geestver waten van Enver waren. Met de hulp var. de Russische troepen werd het Sovjet-regime ingevoerd. In de stad van den emir nestelde zich de G. P. oe. Daar men desondanks tegen de troepen van Enver niets kon uit richten, gaf Peters Agabekof bevel, de woestijn in te trekken en Enver uit den weg te ruimen. Dat was geen gemakkelijke taak. In den burgeroorlog was de woestijn een kamp van roovers. De bevolking had geen pardon voor de communisten. Maar Agabekof zou geen goed G. P. oe-man geweest, als hij daar voor was teruggeschrokken. Op de hoogeschool van de G. P. oe te Moskou had hij ook de kennis der woestijn zeden opgedaan Hij wist, dat de nomaden in oorlog ieder dooden beha Ne den vreed zamen koopman. Als zulk een koopman reis de hij met een metgezel nu door de woestijn Hij kwam te weten, dat Enver zich ophield in een groote oase bij de bergen, met eenige honderden Basmatsji en eenige tientallen Turksche officieren. Voorzien van aanbe velingsbrieven van inheemsche kooplieden begaf Agabekof zich naar deze oase. Daar vestigde hij zich als vreedzaam koopman. Hij ging met de Basmatsji om en stelde vast, dat men Enver, die voordurend om ringd was door zijn officieren, noch kon ver giftigen noch met den dolk dooden. Tevens vernam hij, dat Enver den geheelen winter op deze oase zou moeten vertoeven. Snel veranderde hij zijn plan. Zijn metgeze. moest vertrekken om ae ruiterregimenten on gemerkt door de woestijn naar het leger van Enver te voeren. Hij /elf bleef Dagen verliepen. Toen keerde de bode terug met het bericht, dat verscheidene duizenden roode ruiters achter de bergen loerden. Agabekof nam nu afscheid van de nomaden en verdween. Den volgenden dag overviel Boedjonny de oase. Na hevigen strijd werden eenige honderden Basmatsji neergeslagen; Enver, omringd door zijn of ficieren, trachtte te paard naar het gebergte te ontvluchten Toen hij echter zag, dat hij omringd was, keerde hij om en stortte zich met zijn garde op den vijand. Het gevecht kon slechts enkele minuten duren. Een reus achtige Rus sloeg met een verschrikkelijken slag den schoonzoon van den kalief het hoofd en een schouder af. Enver's lijk werd in het zand gevonden. In de rechterhand ïad hij zijn sabel, in de linkerhand den <oran. In zijn borstzak vond men een ïortret van zijn vrouw, de prinses. Een schooneren dood kon de grootste avonturier van het Oosten zich niet wen- schen. Eenige dagen later noteerde de emir van Boekhara in zijn dagboek: „Enver stierf als een held. Hij viel in den Heiligen Oorlog". De Armeniër Agabekof had de hem door de Tsjeka opgedragen taak schit terend volbracht. Zoo werkt de G. P. oe in den Oriënt. DE BOYCOT TE IJMUIDEN. De maatregelen van den burge meester treffen doel. De maatregelen, aldus het Hbld., door den burgemeester van Velsen aangekondigd tegen het ergerlijke optreden van de Fede ratie hebben doel getroffen. In een door het bestuur der IJmuider Fe deratie verspreide circulaire wordt de „boy cot op de juiste wijze toegepast, geen onwet tig middel" genoemd. „Onze organisatie", wordt verder gezegd, „heeft dit middel ten behoeve van den huidigen strijd in principe aanvaard. Voor het overige richten de door den burgemeestei getroffen maatregelen zich tegen het posten. Ook posten is, voor zoover wij weten, een grondwettelijk recht, dat niet uitgeschakeld kan worden. Ook daarover zal met het hoofdbestuur overleg worden ge pleegd en zoo noodig rechtskundige bijstand worden ingeroepen. Intusschen raden wij ieder aan, zich te gedragen naar de door den burgemeester ten rechte of onrechte uit gevaardigde bepalingen". Deze raad is in elk geval verstandig. Men id ook eerder tot dit juiste inzicht kunnen komen. De nu door het Federatie-bestuur ge dane mededeeling: „Het posten zooals wij dat tot nu toe kennen, wordt dus voorloopig opgeheven", doet dat duidelijk blijken. Er worden nu andere instructies aan de leden der Federatie gegeven, waardoor men verwacht toch met intimidatie van nering doenden en anderen te kunnen voortgaan. Intusschen heeft een te IJmuiden gehouden vergadering van de Middenstandscentrale met leden der aangesloten winkeliersvereeni- gingen een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, „dat alle middelen om de winkeliers en handeldrijvenden in dit conflict te betrek ken, met beslistheid moet worden afgewezen". Besloten werd de „taak ten behoeve der con sumenten zonder aanzien des persoons op moreele wijze te blijven verrichten". KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag geraakte het zesjarige zoontje van den schipper J. de Mey aan de haven te Maasbracht (L.) bij het spelen te water. Toen men na eenigen tijd het kind vermiste, werd direct met dreggen begon nen. Een uur later is het lijkje opgehaald. VARENSGEZEL ONTVREEMD PORTEFEUILLE. Een 24-jarige varensgezel heeft zich aan boord van het in de Tweede Katendrechtsche haven te Rotterdam liggende Duitsche s.s. „Lina Kunstmann" schuldig gemaakt aan diefstal van 50 uit de portefeuille van den eersten stuurman. De officieren zaten in de messroom te eten toen de jonge man die aan boord niet thuis hoorde hard voorbij kwam loopen. Daardoor werd de aandacht op hem geves tigd. Men ging in de hut van den eersten stuurman kijken en daar lag de portefeuille open op den grond. Onmiddellijk begreep men dat er gestolen was en men zette den jongeman na, die al van boord was ge vlucht. Op het terrein van de vereenigde Steenkolenhandel wist men hem te grijpen. Hij bleek het geld, aldus het Hbld., in een buis op het terrein te hebben verstopt. De varensgezel is gearresteerd. TE OPVLIEGEND. Jonge veehouder schiet wachter. op veld- Woensdagavond na afloop van een land verhuring te Akkrum was een nog jonge vee houder kwaad, omdat men tegen hem opge boden had. Hij was in het bezit van een ge laden revolver, waarmede hij dreigde. Toen hij op straat veldwachters ontmoette, die hem het wapen wilden afnemen, loste hij op korten afstand twee schoten. Eén der kogels drong door de mouw van de uniformjas van een der agenten. Deze schoten dadelijk terug, waardoor de veehouder in de borst en in een der beenen getroffen werd. Hij werd direct per auto naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar bij onderzoek bleek dat de longen en het hart niet geraakt waren. UIT HET VEENBEDRIJF. Staking op heden. De arbeidersorganisaties in het veenrayon „Emmer Erfscheidenveen" hebben besloten de loonen voor het persturfwerk en de tijd- loonen op het bestaande peil te handhaven. Zij hebben besloten zoo meldt het Hbld. ae staking vandaag te proclameeren, wanneer de verveners zich vóór Donderdagmiddag 12 uur niet bereid verklaard hadden het be staande loon te blijven betalen. De vervenersbond te Emmer Erfscheiden veen vergaderend, besloot het gewenschte aanbod niet te doen en verklaarde zich ook niet bereid om het aanbod van 15 April te verbeteren in dien zin, dat het loon voor het droogmaken van persturf en het tijdloon zou worden gehandhaafd op het peil van ver leden jaar. Hiermede staat vast dat vandaag bij alle verveners, die geen lid zijn van den Bond van Kleine verveners, waarmede de organi saties een contract hebben, het werk zal wor den neergelegd. LIEFDESDRAMA. Jonge arbeider lost drie schoten op zijn verloofde. Gisteravond heeft zich in Nieuwe Wolda (Gr.) een liefdesdrama afgespeeld. Om half tien keerde de 22-jarige arbeider Ernst Haan met zijn meisje, de 20-jarige E Hartman, wonende in Nieuw Scheemda, die in Nieuwe Wolda in dienstbetrekking is van een bezoek aan haar ouders, per fiets naar huis terug. Onderweg kregen beide een woordenwisseling omdat het meisje de ver loving wilde verbreken. Dicht bij haar wo ning sprong Haan plotseling van zijn fiets, greep een revolver en loste een drietal scho ten op zijn verloofde. Twee kogels gingen van achter door het lichaam heen en kwa men er aan den voorkant weer uit, de derde bleef echter in den borst zitten. De dader heeft hierna het wapen op zich zelf frericht. In levensgevaarlijken toestand zijn beiden per Groene Kruis-aufo naar het Acade misch ziekenhuis overgebracht. Men vreest Hoor hun leven. EEN BRANDSTICHTER AAN GEHOUDEN. Verdachte bekend. De politie te Zelhem heeft een ingezetene dier gemeente aangehouden onder verden- mtterdorp, dat ook op de Beurs van de Da- irand te hebben gesticht, waardoor eenige hectaren heide vernield werden. De aangehoudene heeft volledig bekend. DUITSCH JACHT ONDER BESLAG. Te IJmuiden. Op het sedert eenigeii tijd in de Binnenha ven te IJmuiden liggend Duitsch motorjacht „Korsar" is namens Duitsche belanghebben den gerechtelijk beslag gelegd. Het kwam eenige maanden geleden, be mand met drie jonge Duitschers, met schade te IJmuiden binnen. Het plan was met dit jacht een reis rondom de wereld te maken. VAN VOGELS EN VISSCHEN, VERMOEDENS EN VERGISSINGEN. Een paar dagen geleden, zegt de NR.Crt., belde een juffrouw den justitieelen dienst van het bureau aan den Bergsingel te Rotter dam op met de mededeeling, dat op den Noordsingel, in het gras, aan den water kant een vreemdsoortige vogel stond, die vermoedelijk een pelikaan was. Die pelikaan stak telkens den snavel in het water en iede ren keer, als hij den kop weer ophief spar telde er een visch tusschen zijn kaken. De pelikaan stond zich kennelijk goed te doen aan de goudvischjes, de voorntjes en de bra sem, die dank zij de goede zorgen van de ge meente in de stadssingels zijn uitgezet, toch zeker niet met de bedoeling om deze als voer te doen dienen voor waarschijnlijk uit de Rotterdamsche Diergaarde ontsnapte, gulzi ge pelikanen. En of de politie daar nu maar eens paal en perk aan wilde stellen. De politie deed, wat te doen gebruikelijk is: zij stelde een onderzoek in. Een rechercheur, die, omdat hij bij de hondenbrigade had ge diend, verondersteld werd verstand van (Tie ren en dus ook van pelikanen te hebben, werd er op uitgezonden. Hij kwam weldra terug met de mededeeling, dat de gesigna leerde vogel geen pelikaan, maar een reiger was en aangezien er geen verordening be staat, krachtens welke de politie gerechtigd is, om uit stadssingels stroopende reigers te verjagen, besloot men de zaak te laten zoo als zij was. Maar dat was niet naar den zin van de klagende juffrouw, die al spoedig opnieuw opbelde, met de vraag, waar de politie toch bleef. Zij had blijkbaar een agent in uniform en geen rechercheur in burger verwacht. Men antwoordde haar, dat men geen man in uniform had gezonden, omdat het zulk een opzien zou baren, als een agent in het gras van den stadssingel aan het botanisee- ren was geslagen, maar dat een rechercheur op verkenning was geweest en dat de conclu sie luidde: 't is een reiger en er is niets aan te doen. Maar daarmee was de juffrouw heelemaa niet tevreden. Die arme goudvischjes waren toch ook dieren en die nare pelikaan hield een ware slachting onder het goudvisschen- 70niu j lu^rouw wist echter een oplossing. Zij had nog een potje met gemarioneerde ha ringen staan. Als men eens trachtte den vo- gei daarmee weg te lokken? Men antwoordde, dat men niet wist, o: reigers van haringen en dan nog wel gema noneerde haringen, houden, maar, om van het gezanik af te zijn, beloofde men een on der zoek in te stellen en men belde af. Vijf minuten later kwam de juffrouw op het bureau haar potje haringen deponeeren Opnieuw trok de rechercheur er op uit, dit maal gewapend met haringen in een fleschje. Maar kort daarop kwam hij terug, mèt d<- haringen. De reiger, die zich inmiddels vol gegeten had, was vertrokken, nog voor de rechercheur was verschenen. Het potje met haringen werd in de agen- tenwacht neergezet. Den volgenden dag bleek het leeg te zijn. Waar zouden die ha ringen toch zijn gebleven? VERVALSCHING INZAKE OPGAVE VAN WAARDE VAN LAND. Twee verdachten aangehouden. Naar wij vernemen, zijn door de recherche van Rotterdam in samenwerking van Derks- and aldaar gearresteerd de tuinder L. Los en de landbouwer M. Polder, beiden woon achtig te Derksland. Beiden worden ver dacht, zich te hebben schuldig gemaakt aan vervalsching inzake opgave van de werkelij- ce waarde van land, dat zij hadden gekocht en van de warenhuizen, die zij op die lande rijen hebben laten bouwen. Een en ander zou zijn geschied om een hoogere hypotheek te verkrijgen. Beide verdachten zijn opgesloten in het gemeentehuis te nerksland en zullen een dezer dagen naa Rotterdam worden overge bracht, om ter beschikking te worden gesteld van de justitie. Intusschen is het onderzoek in deze zaak nog in vollen gang, en men ver wacht, dat nog meer personen, die bij deze zaak zijn betrokken, gearresteerd zullen wor den. Twee weken geleden werd geconstateerd, dat de tomatenplanten van den tuinder Los alle waren vergiftigd. De inwoners van Derksland hebben toen een inzameling ge houden, om de schade eenigermate te ver goeden. De recherche is thans eveneens bezig, om een onderzoek in te stellen, of deze laatste aangelegenheid mede in verband staat met de andere feiten, waarvoor L. is gearres teerd. RAADSBESLUIT INZAKE „MORGENROT" GESCHORST. De heer Bruinsma zal voorloopig met kunnen interpelleer en. Bij koninklijk besluit is het besluit van den raad der gemeente Amsterdam tot inwilli ging van het verzoek van het raadslid A. F. Bruinsma om den burgemeester eenige vra gen te stellen betreffende de handhaving der openbare orde geschorst tot 1 September. HET SPORTFONDSENBAD IN WORDING. Het Sportfondsenbad zoo schrijft de N. R. Ct. dat te Zwolle verrijst, is thans opgetrok ken tot een paar meter boven den grond. Woensdag is de zg. „eerste steen" gelegd door den burgemeester van Zwolle. Hierbij waren tegenwoordig de heeren A. van Olst, secretaris-commissaris van de N.V. De Sport fondsen te Amsterdam, mr. J. A C. Bieren broodspot, C. V. Kramer, commissarissen van genoemde N.V., het bestuur van de afd. Zwolle, leden van de raad van toezicht op de spaarkassen, afd Zwolle, de wethouders de heeren J. W. Bartels en N. Boden, de ge meente-secretaris mr. dr. G. van Leyden, mr. dr. I. A. van Roijen, oud-burgemeester van Zwolle en tal van spaarders en belangstel lenden. Zij werden door den voorzitter van de afd Zwolle, de heer N. J. Ras, welkom geheeten, die tev^s dank bracht aan het gemeentebe stuur voor de steun bij het totstandkomen der plannen verleend. Mr. Bierijbroodspot wijst als algemeen lei der van het sportfondsenwerk er op, dat dit een blijde en belangrijke dag is voor Zwolle, maar ook voor de sportfondsen in net alge meen. Tot nu toe n.1. werd het niet mogelijk geacht, dat in de z.g. kleinere gemeenten, zooals Zwolle met haar 40,000 inwoners, sportfondsenbaden konden worden gesticht. In deze heeft dit sportfondsenbad baanbre kend werk gedaan. Het bewijs is geleverd, dat de totstandkoming mogelijk, de bestaans- kansen goed zijn. In zekeren zin is Zwolle een experiment voor de stichting van sport fondsenbaden in de kleinere steden. Ook in technisch opzicht. Reeds lang is gebroken met de gesloten inrichtingen. Bij het sport fondsenbad Arnhem is toegepast de open (wegschuifbare) dakconstructie. In Zwolle komt de terreinrichting, waarbij de geheele zuidelijke lange wand van glas is en >»i haar geheel kan worden geopend. MEER DAN 100.000 AUTO'S IN NOORD-HOLLAND. Bezwaren tegen zes cijfers op een nummerbord. Naar de Tel. verneemt is op 1 Mei het aan tal motorrijtuigen dat onder Noordholland ressorteert de 100.000 gepasseerd. Dit num- mer is echter niet afgegeven omdat er be zwaar bestónd tegen zes cijfers oo 1 nierbord. Na het nummer G ooooó J1 num- den heer P. Bon te Heemstede werrt 8ah ven, is terstond de GZ-serie geopend zitter van het curieuze en veelbegeerH mer GZ 1 is de garagehouder Hnr,„„ nu"i- Haarlem, die het reeds in 1931 had vraagd.- Als bijzonderheid kunnen u8an^ melden, dat op 3 April het numrnër was uitgegeven, waaruit blijkt hoe i® aantal autobezitters het laatste halfb toegenomen. Per week moesten one Jl? 15 tot 300 nummerbewijzen worden ve zoodat de GZ-serie een maand eerder*^ bereikt dan oorspronkelijk vermoed is Wv" ERNSTIG AUTO-ONGELUK Een Letlander Rewonl Hedenmorgen omstreeks zes uur is dP t, Babadines, afkomstig uit Letland die op doorreis bevond in de kom der gen, 2lcfl tengevolge van het springen van een k™* iii-^ ccn Dand i van hoofdwonde af. Dr. Lineman uit Goor tegen een boom gereden. De rechterarm den heer B. is versplinterd, tevens kr«L een borstfractuur. Zijn zoon, die zich den auto bevond, kwam er met een -111 tkk hn< var ?hf |k ij leende de eerste hulp. Beide mannen naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd COLIJN ONDERHANDELT MET JHR. TJARDA Minister van Buitenl. r-fa p Naar de Tel. verneemt voert de kabina formateur, dr. H. Colijn, besprekingen iS. jhr. mr. A. W. L. Tjarda van StarkenboM Stachouwer, commissaris der koningin in <2 provincie Groningen, over diens eventueeï benoeming tot minister van buitenland^ zaken in het nieuwe kabinet. De heer Tjzrdl van Starkenborch Stachouwer is vroeger'o m werkzaam geweest aan de Nederlandse^ u' gaties te Brussel en Washington. J BOTSINGEN TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN TE AMSTERDAM. In „Eik en Linde" in de Plantage Midden» laan te Amsterdam houdt een Duitsdie ver- eeniging eiken Donderdagavond een bijeen komst. Deze vereeniging heeft niets te maken met nationaal-socialisten, maar is toch voor communisten aanleiding geweest haar gig. termiddag te signaleeren. Naar aanleiding daarvan kwam een troep communisten gis teravond in de Plantage Middenlaan om de Duitschers op te wachten. De politie heelt echter elke molestatie van de Duitschet! voorkomen. Echter in den loop van den avond kwam er ook een troepje fascisten opdagen. De communisten en de fascisten zijn toen slaagt geraakt. De laatsten maakten daarbij ge bruik van wapens. De politie die aan deze vechtpartij op krachtdadige wijze een einde heeft gemaakt, arresteerde daarbij acht fas cisten. Deze werden overgebracht naar het posthuis Muiderpoort op grond dat iv\ w pens bij zich hadden. Bij fouilleerinc te men bij hen metalen wapenstokken voofe dag. Deze wapens zijn heri afgenomen\ proces-verbaal is opgemaakt wegens ovettfc ding van de wapenwet. Onder beschermiJt van de politie zijn zij toen op hun verzoek gebracht naar het Bruine Huis in de Spui straat. Een aantal communisten is toen nut een auto naar de Spuistraat gegaan om daar de fascisten op te wachten. Zij hebben toen getracht deze fascisten te lijf te gaan. Dep»; litie heeft hen echter verdreven. Daarbij werd aan den chauffeur die de communisten had gereden, bevolen, zijn weg te vervolgen. Deze heeft zich hiertegen verzet, waardoor de politie met kracht tegen hem moest optre den. Hij geraakte daarbij gewond en is io M Binnengasthuis verbonden. AUTODIEF DOOR DE DUITSCHE POLITIE UITGELEVERD. Door de Duitsche politie werd aan grenscommissaris te Venlo uitgeleverd jarige Frits Otten uit Amsterdam die A®® in Maart j.1. zich aan diefstal van een W® had schuldig gemaakt en deze auto over de Duitsche grens had gebracht om haar «j daar te verkoopen. De jongeman was do® de Duitsche politie gearresteerd omdat M niet in he bezit was van een geldig pj® poort en bovendien nog op ondubbelzinnig* wijze zijn antipathie tegenover Hitier Ba® lucht gegeven. Na zes weken in een strafgevangenis te hebben doorgebracht hij heden via den grenscommissaris ter schikking van de Amsterdamsche pol»* IF steld, om zich te verantwoorden terzaW den diefstal van den Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide uij "Y-? le ?el ee?S koest houdcl>." 226. Daar viel Jan met walv «h fcrf tk"' -^en. de v'sch, terwijl hij hem den grond. Maar wat e.n stevig bijzijn staart beetpakte, wat na- de duiker in levende lijve aan dj» tuuriijk alleen Jan kon doen, omdat hij zoo bengelen, met armen en heet» buitengewoon lang was. Hij trok er eens een beetje aan, en ja, warempel, hij trok de visch omlaag, nog een beetje trok hij, nog een beetje harder.,. bewegingen makende.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6