ftUpthacdi's ucedcijven cdie pijnen. JCeck Schooi <kn tai, Opnieuw is Nederland sterker en Rraet moet handelend optreden bij ver schillende schoten van Adam en v. d Broek. Dit kost hem echter niet al te veel moeite. Dan boft de Belgische kee- p als hij een bal uittrapt en v. Nellen het leer onmiddellijk retourneert. De yliegt net ever de lat op het moment, dat Braet nog niet heelemaal in zijn doel terug was! Nog meer kansjes komen er. maar de Belgische verdediging werkt zeer s°'ld9 en bovendien m-akt Nederland het haar r imakke'ük. o^dat de bal ™es_a ve®' te hard geplaatst wordt. Duynhouwer mist dan een fijne voorzet van terwijl even later v. d Broek een zelfde voorzet hoog over kopt. Lanezamerhand weter de Be -en zich !o- te maken en worden weer eenige aanvallen op touw gezet. v. d. Meulen ■moet tot twee keer toe een gevaarlijk r oment onschadelijk maken en wij bof fen als een handsgeval van v. Run in het strafschopgebied door den scheids rechter niet gezien ordt. Onze verdediging krijgt dan een be nauwende 5 minuten, doch met zeer veel moeite houdt ze stand. En eindelijk brengt van Run opluchting, door een verren trap naar v. Nellen te geven. Deze rent even door, zet voor en v. d. Broek schiet hard in. Vallende slaat Braet het leer nog corner! Zeer fraai! Even 'ater krijgt Nederland weer een hoekschop te nemen, doch in beide ge vallen redt Braet op zekere wijze. Een benauwend moment ontstaat voor ons doel, als v. Run mist, Weber kan nog net ten koste van een corner redden. Nog eens komen de Belgen trug, doch als ook deze aanval is afgeloopen, zien we een laatste serie pogingen der Hol landers, om gelijk te maken. v. d. Broek ikrijgt een uitstekende kans, doch schiet meters naast het doel, Wels zendt een 6chot in, dat Braet stopt, dezelfde schiet een mooie hoekschop van v. Nellen pre cies over de lat en 10 seconden voor de rust krijgt Duinhouwer een niet te mis sen kans. Hij is echter zoo verrast dat zijn schot hoog over gaat! En dat op een meter voor 't doel staande met een hopeloozen Braet voor zich.,.. Meteen is het dan rust! In plaats van een veilige voorsprong brengt de rust ons een achterstand van 10 en wij kunnen heusch niet zeggen, dat die achterstand zoo geheel onverdiend is. Wel zijn de Nederlanders in het veld sterker ge weest, maar de kansen werden niet benut. Er rest ons nog alles hoop, dat de tweede helft een echt Nederlandsch spel zal bren gen. Dc tweede helft. Nadat België een zwakke poging gedaan heeft om de leiding te vergrooten, komt Nederland nu dadelijk flink opzetten, maar de Belgische verdediging werkt weg. Onze aanval is echter verzwakt, omdat Adam te veel de halflinie steunt. Dit moet echter wel, want Anderiessen is er totaal uit. Mede daardoor krijgt Desmedt plotseling een fraaie kans, doch hij schiet, gehinderd door Weber, hoog over! Het spel gaat nu vlugger op en neer dan voor de rust en beide doelverdedigers komen herhaaldelijk in actie. Ook het publiek be- fint zich te roeren en eindelijk komt de wer- elijke sfeer over het terrein waaien! En meteen is Nederland flink in den aanval. De beide vleugelspelers zette eenige keeren goed voor, doch Braet steekt telkens zijn hand uit en stopt. Hij boft er echter ook bij, als v. d Broek een goede kans krijgt. Deze komt dicht bij het doel, doch wacht zoolang met schieten, dat Hooydonckx hem het leer af neemt Een paar corners op ons doel leveren totaal geen gevaar op en dan brengt Adam het leer weer eens snel op. Keurig nasseert hij Hooldonckx en zet zuiver voor naar Duynhouwer, die een goed schot inzendt I raet is echter een zware hinderpaal er redt. 't Is echter uitstel van executie, want na een nieuwe serie Nederlandsche aanval len mag v. Nellen weer eens een corner nemen. Hij plaatst hoog voor het doel, waar Braet adsoluut mist. Onmiddellijk heeft Adam het leer te pakken en schiet hard in het net (11). Na 22 minuten gelijk! Eindelijk is dan de gelijkmaker gekomen *n dadelijk komt er weer meer enthousiasme in de ploeg. v. Nellen mag direct weer een corner nemen, doch zet nu veel te laag voor en volgende aanval strandt op buitenspel van vier onze aanvallen! pan krijgen we een sensationeel moment een doorbraak der Belgen komt Desmedt eer] V(K!r.V; d. Meulen te staan. Tot twee 'u l "'i 'nkogelen, doch beide schoten hif uü. )U3 onschadelijk! Even later moet idn <-. v~in r<* k°°g schot stoppen en dsnks weer aan het woord. On- nlaatwr S ^ranK sterker, doch het nu het Mrh'l 1 •cllt en wor<Jt nog skchter, nu het zacht beglnt te regenen. d verstr'ik"t de tijd en wij YWh Jf een ®Pel. a's plotseling Mr f°0ten a's'and een kogèl 2—1 voor België. Er is dan nog 10 minuten te snelen Wei tracht Nederland nog oo te ffigj- alles is te aarzelend en te slap. En hóe meer het einde nadert, hoe harder het begint te regenen, hoe slechter er geplaatst wordt Nog krijgt v. d. Broek een kans, doch hii wacht veel te lang en Braet redt uitloopend nog mag Nederland een hoekschop nemen' nog wordt een aanval door buitenspel onder broken, maar dan fluit Ohlsson eindelijk het einde en hebben we verdiend van België ver- 'oren Spel en spelers. Nee, 't is geen historische wedstrijd ge worden. Eerder mogen wij spreken van een teleurstelling. En dan bedoelen wij daar mee, dat wij steeds tevergeefs op een Neder Iandsche spel gewacht hebben. Wat wij van de Nederlanders gezien hebben, leek een mislukte nabootsing van het Oostenrijksche Per stuk 8 ct. Doos 45 et. Bij Uw drogist beroepsspel er werd zeer kort samenge speeld en dit samenspel trachtten de Neder landers tot bijna in het doel door te drijven. Dat was g^n Nederlandsch spel meer. Hier ontbrak totaal het verrassende ele ment, dat aan Nederland zooveel successen gegeven heeft. Onze geaardheid brengt het mede, dat er snel met lange oasses naar de vleugels gespeeld wordt. Dan komen er sa- pingen in de verdedigingen, dan komen er kansen voor het binnentrio. Wat ook ontbrak, tenminste tijdens een groot deel van den wedstrijd, was 't laaien de enthousiasme. Wij bedoelden daar niet mee, dat de spelers hun best niet deden, maar 't was net, of er een downe stemming heerschte, net, of het elftal niet los kon komen, of men tegen een onbekende, geheim zinnige krachts peelde en daar niet tegenop gewassen was. 't Bleek reeds dadelijk, dat niet alles klopte. Onze voorhoede kon maar niet goed loskomen, onze verdediging was niet zoo hecht als anders, 't Waren nu niet direct grove fouten, die gemaakt werden, maar 't waren foutjes, die een zekere onrust over het elftal brachten. Toen kwam het Belgische doelpunt en het spel werd nog matter, om pas tegen het einde der eerste helft eventjes op te flikke ren. De tweede helft begon beter. Het publiek begon zich nu ook flink te roeren en toen kregen wij een gelijkmaker, dat onmiddellijk tot gevolg had, dat een enthousiasme over de ploeg kwam. Zelfs de regen maakte daar geen einde aan. Totdat het tweede Belgische doelpunt de ontgoocheling bracht. Wel werden toen nog enkele wanhopige pogingen gedaan, om ge lijk te maken, doch het spel werd te zenuw achtig, zoodat het resultaat nihil was. Wanneer wij de spelers even aan een be schouwing onderwerpen, dan beginnen wij met de achterhoede. V. d. Meulen had geen gelukkigen dag. Hij maakte twee fouten, die even veel doelpunten kostten. Nu waren daar veel verontschuldigingen voor, want bij het eerste doelpunt vatte ons backduo de taak wel wat te licht op en stond I>esmedt op zeer korten afsand voor onzen doelman en bij het tweede doelpunt was de keeper ten zeerste verrast. Dit schot van zeer verreu afstand was zeker te houden geweest en zou gehouden zijn, als de bal niet zoo spekglad geweest ware. Daar staat echter tegenover, dat v. d. Meulen een paar schoten gehouden heeft, die elke andere keeper had laten gaan. We denken aan het scherpe schot, laag in den hoek, dat hij vallende corner tikte en aan de twee venijnige schoten van Desmedt op zeer korten afstand. De beide achterspelers waren ook lang niet vlekkeloos. V. Run misten een paar keer heel leelijk en ook Weber was niet zoo zeker als anders. Onvoldoende waren ze echter niet. En dan de halflinie! Breitner speelde verdedigend heel goed, maar was aanvallend veel zwakker dan van Heel. Pellikaan was goed, was de beste der drie. Hij kan op een goeden wedstrijd terug zien. Doch wat van Anderiessen te zeggen. Hij heeft veel en goed gekopt, maar evenveel keeren slecht geplaafSt. Hij was veel het groote zwakke punt in onze verdediging. Van de voorhoede zullen wij maar niet te veel zeggen. Eigenlijk hebben ze allen vijf teleurgesteld. Van Adam had men hooge verwachtingen, doch deze speler bleef dezen keer veel te veel achter en goochelde boven dien ook te veel. Hij passeerde natuurlijk weer met veel gemak, doch schoot niet op. 't Was aardig om te zien, maar 't was heele maal niet productief. En tenslotte plaats hij steeds te hard, zoodat Wels meestal niet bij zijn passen kon komen. Die Wels heeft anders niet onverdienste lijk gespeeld. Hij heeft verschillende keeren goed voorgezet en getracht, zelf te doel punten. Veel zwakker was zijn collega op de linkervleugel,van Nellen. Er ging van dezen geen initiatief uit, hij speelde, als had hij een lesje van buiten geleerd en toen dat deze keer niet opging, was hij voortdurend aarze lend. Duinhouwer verving Bonsema. Welke reden er voor die vervanging is, weten wij niet, want Bonsema was nooit onvoldoende. Had wellicht den T. C. in Duijnhouwer een ster van de eerste grootte gezien? Dan is ze wel bedrogen uitgekomen, want deze Rotter dammer heeft geen oogenblik iets beters la ten zien, daar zijn voorganger. Eerder leek hij ons zwakker en in elk geval voor het doel ongevaarlijk. Zooals hij vlak voor de rust een kans miste, was werkelijk een kunst! Tenslotte v. d. Broek, 't Is en blijft een doorzetter, maar hij pingelt en draait te veel. Bovendien had hij geen geluk met zijn schoten. Wanneer wij de Belgen nog even onder de loupe nemen, dan moeten wij beginnen met op te merken, dat deze sneller speelden dan de Nederlanders. De achterhoede was zeer sterk en Hooydonckx was nog steeds even zeker van zijn zaak als vroeger. Een tikje langzamer wellicht, maar dat deerde deze keer niet. Braet in het doel was best. 't Werd hem echter vrij gemakkelijk gemaakt, doordat hij meest hooge ballen te verwerken kreeg. De halfilinie was zeer stevig en stuwde de voorhoede uitstekend op. En in die voor hoede werd vooral door de rechtervleugel best gespeeld, al was de linkervleugel niet veel minder. Over het geheel een stevig elftal, dat zeer bewust speelde en een verdiende overwin ning behaalde, ook al waren de doelpunten niet fraai. Want het doeltreffende schot van Voorhoof was veel meer een gelukje, dan een succes van een goed-opgezetten aanval. De scheidsrechter was matig. Hij maakte vele kleine foutjes, doch bleef de leider. Moeilijk had hij het tegenover de spelers niet. Wij zullen den wedstrijd maar spoedig vergeten NEDERLAND B. WINT MET 4—1. Het Nederlandsche B-elftal speelde gisteren in Hasselt tegen de Belgische reserves en won met 41. Onze rechter vleugel NagelsVent© was zeer snel en gevaar]ij'k en vormde het beste deel van ons elftal, dat zeer enthousiast speelde en verdiend won. De rust ging in met een 30 voorsprong. STEDENWEDSTRIJDEN. De tradiotioneele stedenwedstrijdon RotterdamAntwerpen en Amsterdam Antwerpen zijn ook nu weer gespeeld. Amsterdam speelde Zaterdag na een zwakken wedstrijd gelijk (22), terwijl Rotterdam met 71 won. Lagendaal was hier de groote man. die zelf eenige doelpunten maakte en bij de andere voor de openingen zorgde. Hockey. AMSTERDAM KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De hockey-club Amsterdam is giste ren, dank zij een 60 overwinning op Deventer, kampioen geworden van Ne derland. Wielrennen. CEURREMANS. t De bekende wielrenner F. S. C. Ceur- remans, die tijdens de wedstrijden op de Rijswijksche wielerbaan j.1. Woen-- dag zoo noodlottig kwam te vallen, dat hij in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuuis moest worden overge bracht, is Zaterdagmiddag aan de ge volgen van zijn val overleden. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal plaats hebben op Woensdag 10 Mei a s. te half drie op de algemeene begraafplaats aan dm Kerk hoflaan, alwaar h-„ zal worden bijgezet in het graf van zijn vader, die eveneens aan ,evolgen van een nood'.ttig on geval bij een wedstrijd in het buiten land is overleden. La w n t e n n i s. NEDERLAND WINT VAN POLEN. Fraaie 31 zege. In de Davis-cup wedstrijd heeft Neder land Zaterdag in 4 sets over de Poolsche dubbel gezegevierd en heeft Timmer giste ren in het enkelspel van Tloczynski in vijf sets gewonnen, waardoor Nederland thans in de tweede ronde tegen Duitschland zal komen. „a* Het dubbelspel gewonnen mef 3—6, 6—1, 6—2, 6—3. Nederland leidt met 21. Zaterdag 6 Mei. Talrijke menschen waren Zaterdagmid dag naar Scheveningen om getuige te zijn van het dubbelspel, dat naar alle waar schijnlijkheid de beslissing zou moeten bren gen of Nederland in de tweede ronde zou mogen uitkomen tegen Duitschland of dat wij dit aan de Polen zouden moeten over laten. Het begin was triest, want om half drie had ook Pluvius zich onder de talrijke aan wezigen geschaard, zoodat van spelen geen sprake kon zijn. Steeds maar wachten en wachten, turende naar de donkere wolken massa's, die zich samenpakten en hun over vloedige gaven op den aardbodem uit stortten. Eerst om half vijf kon er begon nen woren; wederom had H.K.H. Prinses Juliana blijk gegeven zich in hooge mate voor dezen wedstrijd te interesseeren. Mr. Diemer Kool in pracht vorm Was dat nu de speler, die zich bij de proefwedstrijden had teruggetrokken, om dat hij zich niet fit gevoelde, was dat deze Diemer Kool, die in de oefenwedstrij den tegen de Franschen in Amsterdam zoo weinig succes had weten te boeken? In één woord: onbegrijpelijk! Diemer Kool heeft Zaterdagmiddag een partij gespeeld, zoo schitterend, dat hij ons weer deed herinneren aan z'n besten tijd; aan hem moeten we deze overwinning dan ook ten volle toeschrij ven. Kool heeft het niet gemakkelijk gehad Naast Timmer opgesteld, had hij dezen slechts te assisteeren; maar wat bleek: Tim mer was geheel uit vorm, hij verloor zijn zelfvertrouwen, de forehand en de backhand waren niet hard genoeg, het volleeren was niet voldoende scherp om de Polen Hebda en Tloczynski te overrompelen. In Timmer's spel misten we de gevaarlijke passings door het midden, die zoo belangrijk in een dubbel kunnen zijn. Als ervaren speler besefte Kool, dat hij dit gemis niet slechts had goed te maken, maar dat hij zelfs de leiding in het spel moest overnemen om zijn partner zoo veel mogelijk mee te slepen. Juist nu Timmer zoo geheel zonder zelfvertrouwen speelde, was de opgaaf dubbel zwaar voor Kool, doch hij heeft zich er prachtig door geslagen. Zijn spel was goed en gaaf; korte crossballen afgewisseld met lobs en snel in grijpen aan het net deden hem keer op keer scoren. Zelfs zijn service meestijds het zwakste deel van zijn spel was uitstekend, slechts een enkele maal verloor hij deze. Bij de Polen was Tloczynski de gevaar lijke man, die door krachtige drives en vol leys het getij trachtte te doen keeren Doch tevergeefs, zijn partner Hebda kon hem nie voldoende steunen. De wedstrijd, Het Nederlandsche spel sluit niet, tel kenmale wordt de combinatie uit elkaar ge rukt, Hebda weet enkele malen zeer goedje scoren. De Polen zijn gedecideerd sterker en winnen de eerste set met 63, hoewel Ne derland nog wel een 31 achterstand tot 33 wist in te loopen. Doch reeds in de eerste game van de 2de set wordt het spel van Nederland ziender- oogen beter en door vinnig ingrijpen van Kool, mede door het vrijwel niets missen, weten de Hollanders deze set met klinkende cijfers te winnen 6—1. Nederland blijft goed spelen, zeer tactisch weet Kool het spel af te wisselen; nu eens drives dan weer diepe lobs scheuren de Poolsche combinatie uit een. Hebda wordt terdege bestookt en gaat steeds meer missen, Tloczynski gaat er osder lijden. Kool dirigeert het spel en wan neer de' derde set met 6—2 gewonnen is, ligt de kans van Nederland slechts voor het grijpen. En die kans wordt geaccepteerd, mede dank zij Timmer, die nu ook wat los komt. Het wordt 4—1, dan enkele benauw de games, de Polen verweren zich, halen zelfs op tot 43. Doch als Hebda nog eens fel bestookt wordt, is ook de laatste set. 63, in de wacht gesleept en heeft Holland de kans op een eind-overwinning aanmerke lijk vrebeterd. Dank zij vooral mr. Diemer Kool! Wat Timmer Zondag tegen Tloczynski zal doen, is een open vraag vooral na het niet sterke spel dat hij vandaag vertoond heeft. Doch in de single zal hij zich we! weten te handhaven, dan kan hij zijn zelf vertrouwen stellig weer terug vinden, al zal dit misschien wel een set kosten, ja desnoods twee. Een zwaar bevochte overwinning van Timmer, 61, 36, 64, 3—6, 6—2. Zondag 7 Mei. Hoewel Timmer Zaterdag in het dubbelspel niet al te best heeft ge speeld, is hij het toch geweest, die door drie overwinningen twee is het enkelspel en één is het dubbelspel voor Nederland de benoodigde drie punten in de wacht sleepte, waardoor we thans in de tweede ronde tegen Duitschland zullen uitkomen. Het was Zon dagmiddag een zware, interessante strijd, tusschen twee klassespelers die eikaars sterke slagen vreesden en die zochten en speurden naar de zwakke plekken Het is hoofdzak-'iijk een strijd geworden op de baseline; Tloc zynski voelde zich ook daar thuis. Een enkele maal dat hij naar voren werd gehaald, kwam er een scherp passeerschot van Timmers racket, waartegen de Pool machteloos stond. Hef zag er in de middaguren weer triest uit, regen en nog eens regen. Eerst in den na middag kon begonnen worden, het licht was niet best, maar de baan had zich goed ge houden, doch snel spel als in normale om standigheden was natuurlijk uitgesloten. Geen van beide spelers heeft een sterk overwicht gedurende de strijd van de vijf sets gehad, slechts in de laatste gamek trok Timmer zoo sterk ten aanval dat Tloczynski geheel teruggedrongen werd en moest zwich ten voor enkele prachtige volley's. De wedstrijd. Men zou vermoeden dat Timmer het eerste set, 61, zonder tegenstand heeft gewonnen De Pool verdedigde hardnekkig, speelde zeer goed, doch Timmer had iets meer scherpte in z'n slagen, zoodat game na game op zijn naam komen. In de tweede set zakt Timmer's spel wat at, nauwelijks merkbaar voor de toeschouwers, doch de sterke service van Tloczynski weet menig direct punt te maken. Gesterkt door dit succes trekt hij plot seling naar voren, volleert schitterend en de stand in de sets is weer gelijk. Timmer krijgt in het derde set zijn gave slagen weer terug; het wordt een verwoede strijd, waarin Timmer dank zij enkele goede uitvallen opnieuw de leiding weet te nemen 64. Alzoo twee sets tegen één. In de vierde set weer een kleine inzinking van onzen kampioen en wederom is de stand in de sets gelijk. De spanning stijgt. De Pool komt met 20 voor in de beslissende set; dan neemt Timmer volledig het initiatief. In een gelukkig game wordt de stand 22 De Pool is even onder den indruk van dezen tegenslag en zeer tactisch profiteert Timmer van deze inzinking door heel en al op aanval te spelen, die hem tenslotte de verdiende over winning brengt, nt zeer zwaren strijd. De partij Hughan- Hebda, zal heden middag om 3 uur gespeeld worden doch is van geen belang meer. Binnen veertien dagen dus tegen Duitcch land. DU1TSCHE SPEELSTER NEEMT GIF IN. Volgens een bericht in de „Montagspost" heeft Nelly Neppach, die verscheidene ma len tenniskampioene van Duitschland is ge weest, vergif ingenomen, tengevolge waar van de dood is ingetreden. Kegelen. DE ALKM. KEGELBOND WINT DEN 2DEN PRIJS IN HAARLEM. Alvorens iets te schrijven van de ge zelligheid, die ter gelegenheid van de -prijs uitreiking van het voorjaarsconcours van den A. K. B. op de beide bovenzalen van de Unie heeft plaats gehad, willen we in kort de verrichtingen van 't Alkmaars tien tal in Haarlem memoreeren. Zooals we reeds verleden week publiceer den zouden de bonden Amsterdam, Haar lem, den Haag, Delft, den Helder en Alk maar elkander het recht van den sterkste be twisten. Iedere bond kwam met een 10-tal af gevaardigden uit, iedere deelnemer gooide 2 X10 ballen op de banen A en B. Voor Alkmaar kwamen uit de heeren A. G Blauw, H. du Crocq, C. H. de Lange, C. B Balder, A. Köllmann, L. Boom, R Brug man, M. Bak, G. J. Genefaas en Joh. Die pen. De eerste ronde was zeker niet bemoedi gend, Alkmaar bereikte slechts een 533 hout, al dient gezegd te worden dat baan B, waar op 't eerst gegooid moest worden, de meest moeilijke van de twee was. Den Helder stond fier aan den kop raet 595, gevolgd door Haarlem met 570, Den Haag 564, Delft 540 en Amsterdam 528 We stonden dus no. 5 en waar er 4 prijzen waren was men niet optimistisch gestemd. Na de pauze lukte 't beter, met 617 hout brachten onze stadgenooten het totaal op 1150, welk cijfer alléén door Haarlem (1199) werd verbeterd De einduitslag was aldus le prijs Haar lem, 1199; 2e pr. Alkmaar 1150; 3e pr. den Haag 1147; 4e pr. den Helder 1144, terwijl Amsterdam en Delft respectievelijk 1116 en 1077 hout maakten. Hoogste gooiers D. Bremer 136 en A. A. Terhorst 135 (beiden Haarlem). Club kampioenschap (5 X 20 ballen) staat momenteel genoteeid Jumbo (Apel doorn) 574, Klein Hamburg (Delft) 558. Feest in de Unie. Als altijd heerschte een zeer gezellige stem ming, waarop de A. K. B. patent schijnt te hebben in de Unie. Eendeels door de verheug de gezichten v?n de prijswinnaar(sters) ter wijl aan den an. ien kant de muziek van Melchert Schuurman's band voor de rest zorgde. De bondsvoorzitter, de heer Joh. Diepen, opende met een woord van dank uit te spre ken voor de groote opkomst, de heeren G. Oudes, C. Pias en G. Geus voor de aangebo den prijzen en memoreerde in 't kort het be halen van den leu prijs in den Invitatiebon- denwedstrijd. Iedere prijswinnaar (ster) had feliciteerende woorden in ontvangst te nemen en we schrij ven zeker niet te veel als we hier beweren dat de heer Diepen zich op onnavolgbare wijze van zijn taak kwijtte. Een goede 100 prijzen uit te reiken en voor een ieder een bemoedigend woord over te heb ben, we geven 't U te doen! Een bal onder leiding van den heer van Berkum hield de kegelaars(sters) nog eenige uren gezellig bijeen en met den bonds voorzitter zijn wij het eens dat dit een waar dig slot van 't voorjaarsconcours is geweest, Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon* dag 7 Mei een concours met oude duiven van uit Lier (België), afstand 167 K M. De duiven werden verzonden door den West-N.-Brabantsche verzendingsbond en werden om 8 uur gelost met Z.W.-wind en bewolkte lucht. Aankomst als volgt: C. J. Paulisse 10.09.27 Idem 10.12.34 A. de Best 10.12.56 r J. Huiberts Jzn. 10.13.04 C. J. Paulisse 10.13.22 J. Huiberts Jzn. 10.13.24 F. H. C. Dingerdis 10.14.00 G. Hijmans 1022.58 C. J. Paulisse 10.25 49 F. H C. Dingerdis 10.26.29 C. J. Paulisse 10.26.53 A. de Best 10.26.59 M. Kroese 10.27.51 G. Hijmans 10.29.04 POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 7 Mei een wedvlucht van Vilvoorden (Bel gië), afstand 191 K M. Los 8 uur. Wind Zuid- West. Aankomst als volgt: J. Huiberts 10.15.06 Idem 10.18 54 Idem 10.25.34 N. IJpma 10.26.42 S. Hoogakker 10.27.17 A. de Wit 10.28 20 Th. v. d. Kamer 10.28 38 C. Rabeling 10.28.55 Th. Buissing 10.28.55 Th. v. d. Kamer 10.29.08 F. J. Feijen 10.29.18 Idem 10.31.01 Jos. v. d. Kamer 10.31.15 R. ReijnierEssen 10.31.40 Jos. v. Seggelen 10.32.19 GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Gisteren werd de Stille Omgang ge houden ter vereering van 't Mirakel van het H. Bloed. 's Nachts twaalf uur was er in de drie Parochiekerken aanbidding met predikatie en voorbereiding. Hierna stelden de deelnemers zich op in rijen van vier, om na den Omgang, die biddend en zwijgend werd gehouden weer in de lfde kerk terug 4e keeren. Van de Groote kerk leidde de weg naar de Paternosterstraat, Paarden markt, Koningsweg, Houttil, Lange- straat, Steenenbrug, Kraanbuurt, Kapel steeg, Laat, Payglop, Langestraat en zoo vervolgens naar het eindpunt ue Groote kerk De buitengemeenten hielden Zondag morgen om vier uur de Stille Omgang. Zelfs Amsterdammers maakten de tocht mee. Het totaal aantal deelnemers be droeg ongeveer 5000. HET LENTEFEEST TE OUDKARSPEL Een kerk vol bloemen, guirlandes van kleu rige tulpen, die de pilaren met elkander ver. binden, vazen met margarieten, seringen en weer tulpen in andere kleuren op de bankrig- gels om de preekstoelgeuren en kleuren om de lampen en langs de deuren in uitbundige overvloed en dan, onder het zingen van ge- zang 255 vers I, de kinderen, die binnenge leid worden, allen versieringen dragend van bloemen: de meisjes, kransen in het haar en de jongens sjerpen om de schouders van bloemen in alle kleuren. Zoo begint het Lentefeest en ds. v. Dijk op zijn versierden kansel richtte daarbij eerst een woord tot de ouderen. Herinnerend aan het woord van Christus, die de kinderen om zich heen verzamelde, legt hij uit, hoe de jonge menschen dat met de bloemen gemeen hebben, dat zij aan de lente herinneren, aan de telkens zich verjongende natuur, die zich ieder jaar telkens weer met nieuwe bloemen uitrust; symbolen tegelijk van vergankelijk heid en van het eeuwige dat aldoor is en al» eenige werkelijkheid leven moest in de harten der menschen. In het kind spreekt de levens blijheid, die eenmaal in den mensch op de proef gesteld zal worden. Gelukkig hij, die als de stormen komen de lentestemming van zijn hart ongerept weet te bewaren en de zelfde kracht in zich behouden heeft, die ieder jaar opnieuw in de bloemen ontluikt Als de kinderen nu eenige lenteliederen ge* zongen hebben vertelde mevr. v. Dijk "op boeiende wijze, een mooi lenteverhaal, waar*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7