MAAND VAN GROEI EN BLOEI. Haagsche brieven. Het voorstel tot toekenning van een bouwpremie werd thans aangenomen met 8 tegen 6 st. (S. D. A. P.-fractie en de heer Van Boxmeer). Het bedrag der premie werd vastge steld op "200 per woning. Een voorstel van den heer Dorhout om den termijn, waarbij de bouw-aan- vragen binnen moeten komen te bepa len op 3 maanden, werd met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Een voorstel van den heer an Box meer om dezen termijn op 6 maanden te stellen werd met 9 tegen 5 stemmen aangenomen. Aangenomen werd een voorstel tot bc. aling van de waarde van een uit net Grondbedrijf genomen stuk grond be stemd voor speelplaats van Gemeente school III en terrein voor lichamelijke oefening voor de scholen. Besloten werd voorts ten behoeve van het Slachthuisbedrijf een stuk weiland, ter grootte van ongeveer 1 H.A. in ge bruik te geven tegen den prijs van 125 per jaar. Aangenomen een voorstel om aan Gebr. Van Veldhoven een strook grond te verkoopen tegen den prijs van 5.50 per M2. Besloten Werd tot onbewoonbaarver klaring van het perceel Proostensteeg no. 8. In verband met de voorschriften van de Nieuwe Drankwet werd besloten tot vaststelling van een verordening op het verstrekken van sterken drank in het klein op den openbaren weg in deze ge meente. Aangenomen werd tevens een voorstel inzake wijziging van de overeenkomst van een geldleening met de Hoornsche Coöp. Bouwvereeniging. Hiermede werd bereikt, dat de rente van een leening van de Algem. Friesche Levensverz. Mij. ad 137.300.werd verlaagd van 5'/» tot A'A mits de leening doorloopt tot 1 Mei 1938. Voorts werd besloten tot vaststelling van een verordening op de Geldschiet- banken. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van den voorz. en secret. van den Ned. Arbeiders Sportbond om toeken ning van subsidie ten behoeve van de deelneming van werkloozen aan het Pinksterkamp te Almelo. Daarna sluiting. 'Pxcviitciaai Tlieums WINK EL. In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij verschillende 'bewoners in den Groet polder waschgoed, dat men buiten had laten •liggen, ontvreemd. Tot molenmeester van den Lagelands- polder alhier is herbenoemd de heer D. Mole naar te Winkel. BERGEN. Door de afdeeling Alkmaar en Omgeving van de Vereeniging „De Nederlandsche Pad vinders'' is aan den raad het volgende adres verzonden: Aan den raad der gemeente Bergen (N.-H.) geeft eerbiedig te kennen de afdeeling Alk maar en Omgeving van de Vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", ten deze verte genwoordigd door haar voorzitter en secre taris, dat zij met zeer veel leedwezen heeft ge constateerd dat blijkens de aangebrachte bor den het Bergerbosch annex duinen niet meer voor de spelen der padvinders open staat, daar het verboden is zich buiten de paden te begeven, aan welke bepaling, blijkens de reeds tegen vele personen opgemaakte pro cessen-verbaal, streng de hand gehouden wordt dat de padvinders, die behooren tot de af deeling Alkmaar en Omgeving, reeds vele jaren achtereen het bosch en duin voor hun spelen benutten, zonder dat ooit terzake een klacht inkwam; dat de afdeeling voormeld tot hare ontstel tenis heeft hooren verluiden, dat het zeifs in de bedoeling zou liggen op bepaalde gedeel ten draadafzetting aan te brengen; dat, hoe jammer reeds op zichzelf deze maatregel tot afsluiting voor de gemeen schap is, daar zij zoovele natuurliefhebbers h.i. onnoodig ten zeerste dupeert, zij wel dubbel treft, nu zij genomen wordt zoo kor ten tijd nadat het Bergerbosch door de ge meenschap vóór de gemeenschap is aange kocht; dat het de afdeeling voornoemd natuurlijk duidelijk is en zij ten sterkste toejuicht, dat tegen schending der natuur zooveel mogelijk •wordt gewaakt; dat zij zich echter afvraagt of door doel treffende bewaking hieraan niet voldoende tegemoet kan worden gekomen; dat het Bergerbosch naar adressantes be scheiden meening in het geheel niet zoo druk bezocht wordt dat het zorgen behoeft te baren, indien door een klein deel der betrek kelijk weinige bezoekers af en toe eens buiten de paden gegaan wordt; redenen waarom adressante U met aan drang meent te mogen verzoeken ernstig te willen overwegen of het verbod om buiten de paden te gaan niet kan worden opgeheven en zoo Uw college onverhoopt van meening mocht zijn dat dit verbod moet blijven be staan of het dan niet ten minste daarheen ie leiden is, dat (gelijk ook voor de Heldersche duinreep geldt) aan voldoende waarborg bie dende vereenigingen, toi wederopzegging en onder eventueel te stellen voorwaarden of be perkingen, kan worden toegestaan zich tij dens hun oefeningen of spelen ook buiten de paden te begeven. Wij namen met belangstelling kennis van dit adres en spreken den wensch uit, dat de raad hieraan zijn volle aandacht zal schenken. Het is reeds meerderen opgevallen, dat sinds het Bergerbosch natuurreservaat is ge worden, daarin veel meer bordjes met ver bodsbepalingen staan geplaatst, dan het ge val was, toen dit bosch particulier eigendom W3S. De gemeenschap heeft voor den aankoop van het bosch offers gebracht, om voor de be volking en de bezoekers van Bergen te ver zekeren, dat deze daar het zoo heilzame na tuurgenot kunnen smaken. -ut Ook voor Bergen als seizoenplaats is net van het hoogste belang, dat van het bosch geen wandelpark gemaakt wordt. De groote bekoring van het bosch ligt juist daarin ge legen, dat de bezoekers daarin de rust kun nen vinden, die het verblijf in de natuur aan de stedelingen kan verschaffen. Daaronder behoort ook het ongestoord kunnen dwalen in het bosch en de mogelijk heid om op een open plek genoegelijk te kun nen vertoeven. Wat de randpaden in de duinen betreft, diene men toch te begrijpen, dat pas dan de menschen zich in hoofdzaak aan het wande len op die paden zullen houden, wanneer men het loopen op die paden gemakkelijker maakt dan op het er naast gelegen duingebied. Overigens zijn wij van oordeel, dat de natuurliefhebber geenszins belet moet wor den vanaf een duintop een bbk op de bos- schen en op het mooie Bergen met het daar achter gelegen polderland te werpen. De belangen van Bergen als seizoenplaats staan op het spel. „Bergen waakt voor uw zaak", zij in deze het parool voor den raad. WARMENHUIZEN. Aan de veiling alhier werd verhandeld in: Roode kool 747.925 K G. 1.452.950 K.G. Gele kool 201.100 375.475 D. witte kool 547.900 1.051.475 Uien 62.125 7 900 Peen 6.200 8.525 Bieten 42.300 1925 Aardappelen De omzet bedroeg in April '33 39.367,07 tegen 56.025,75 in April 1932. TEXEL. Door het bestuur van den polder Eijer- land op Texel is Dinsdag aanbesteed het ma ken van een bemalingsgebouw te de Cocks- dorp. Ingeschreven werd in massa als volgt: J. W. Bakker, Den Burg, 7524; J. Daal der, Den Burg, 8050; H. Daalder, De Cocksdorp, 8400; Th. Witte, Waal, 11370. De gunning is aangehouden. De residentie heeft een paar drukke weken achter zich; zoo iets als een chatelaine, die een huis vol gasten heeft gehad. Het is be gonnen met de Paaschdgen, bereikte het hoogtepunt met de Willem van Oranje-her denking en de verkiezingen vormen een niet onwaardig slot, al is dat dan een meer zake lijke drukte en van een gansch anderen aard. Met de Paaschdagen is het meer dan vol geweest in de stad. Alle kamers van alle hotels waren bezet, de meeste vooruit bespro ken en op den eersten Paaschdag waren er nog buitenlandsche gasten, die spontaan be sloten hier te blijven, maar. niet onder dak gebracht konden worden. In de hotels tenminste niet. Dit was een mooie gelegen heid voor de bewoners van groote huizen, wier ruime kamers en vroeger ruime beurzen thans al even leeg zijn, om onopvallend en op volkomen keurige en correcte manier hun groote bezit, althans voor een oogenblik ren dabel te maken en er profijt van te trekken. •Het was alleen maar zoo jammer, dat het zoo plotseling en onverwacht kwam en dat zoo weinigen op de hoogte konden zijn van de gelegenheid, welke zich thans voordeed. Misschien zou, als de zomer ook dit jaar weer mooi mocht worden, vreemdelingenver keer op discrete wijze kunnen samenwerken met het crisiscomité om op deze manier hulp te verkenen in gevallen, waar een buiten staander zich nauwelijks kan voorstellen, dat daar hulp noodig zou zijn. Speciaal in Den Haag zijn deze gevallen lang niet zeld zaam. Dat bij deze geweldige en overweldigende drukte de Hagsche tram, zoowel op de stads- lijnen als de buitenlijnen aanzienlijk kleinere bedragen ontving dan verleden jaar nog het geval was, is wel een verschijnsel, dat te denken geeft. Zelfs op Paasch-Maandag, den dag van de groote nationale hulde te Delft, waarbij uitteraard talloozen gebruik ge maakt moeten hebben van de tramverbinding met Delft, zijn de ontvangsten beneden die van het vorige jaar gebleven, al is het ver schil dan niet zoo groot als voor de andere dagen. In de cijfers der ontvangsten blijkt de herdenking op Paasch-Maandag duide lijk een factor te zijn geweest. De ontvang sten op de stadslijnen en de buitenlijnen te zamen waren op Goeden Vrijdag ongeveer 1700 minder dan verleden jaar, op den Zaterdag voor Paschen ongeveer 1600, op den eersten Paaschdag ongeveer 2300 en op Paaschmaandag ongeveer 1000 min der. Men kan dus veilig zeggen, dat in nor male omstandigheden deze tweede Paasch dag voor de tram een bijzonder goede dag zou zijn geweest. Of deze cijfers de tramdirectie of althans die van het gemengd bedrijf tot nadenken zullen stemmen over de factoren, welke tot een dergelijken teruggang leiden? Er zijn er natuurlijk verscheidene en het feit, dat steeds meer auto's in gebruik komen bij par ticulieren, dat de taxiprijzen laag zijn en dat een immer grooter publiek de auto ziet als het aangewezen middel van vervoer is er zeker een, die niet verwaarloosd mag worden. Maar de geringe sympathie, waarin de Haagsche tram zich den laatsten tijd bij het zich verplaatsend publiek verheugt, zal toch ook wel een woordje hebben mee te spreken In het jaarverslag van de tram wordt sterk geklaagd over den slechten gang van zaken. Het komt alles door de crisis, zegt de tramdircctie; als die er niet was, zouden de menschen wel trammen, een bewering, waar van de juistheid of onjuistheid voor het oogenblik met geen mogelijkheid te bewijzen valt. Alleen, de cijfers van dezen tweeden Paaschdag geven (cch wel een kleine aan wijzing, want dat is een dag geweest, waar op de crisis geheel op den achtergrond is ge schoven. Zij spreken, juist in vergelijking met de andere dagen, een vrij duidelijke taal. Maar deze Paaschdagen behooren niet bij het jaar 1932 en dus behoeft niemand er naar te kijken, wie dat niet wil. Wegens de teleurstellende opbrengsten worddh nieuwe bezuinigingen in de exploita tie in het vooruitzicht gesteld en die hangen nu als een zwaard van Damocles boven de hoofden van het trammende Haagsche pu bliek. Ze zijn zoo iets als een vaag dreige ment: tram of anders. En velen trammen nog maar ste. niet en boudeeren de tram met een niet te miskennen koppigheid. De ontstemming over de tarief- verhooging, die nu toch waarlijk geen nieuwtje meer is, wil maar niet wijken en de zekere onverschilligheid van de tramdirectie voor de wenschen en verlangens der passa giers spreken daarbij een hartig woordje mee. Het ziet er eenigszins naar uit of we bezig zijn met de tram in een vicieuzen cirkel te raken en het zal geen eenvoudige zaak zijn om daar uit te komen. In de week na Paschen is het ongewoon druk in de stad gebleven. Veel vacantiegan- gers, zooals gebruikelijk is, daarbij nog de buitenlandsche deelnemers aan de vergade ring van den Nationalen Vrouwenraad, die aan de Witte Brug is gehouden en de vreem delingen, die ook nog de hulde aan Willem van Oranje op het Plein, welke was vast gesteld voor den 22sten, wilden bijwonen. Die is zeer zeker indrukwekkend geweest, maar een grootsche betooging, iets gewel digs, een oplaaien van enthousiaste vader landsliefde en verknochtheid aan het huis van Oranje, zooals men eigenlijk algemeen verwacht had, is het niet geworden en dat is wel een beetje jammer. Of dit nu bepaald een gevolg is van het ietwat koele tempera ment, dat den Hagenaars immer verweten wordt, geloof ik niet. Daarvoor zijn er vol doende feiten, die een dergelijke bewering tegenspreken. Om nu de overweldigende, historisch geworden betooging op het Malie veld in 1918 er even buiten te laten, men behoeft slechts te denken aan de thuiskomst van onze koningin uit het buitenland enkele maanden geleden, om te weten waartoe het zoogenaamd koele Haagsche publiek in staat kan zijn, als de snaren van het gevoel ge raakt worden. Misschien, als het standbeeld van Willem van Oranje op een andere plaats gestaan had, zou deze huldiging anders heb ben kunnen zijn. Er waren uitgebreide maat regelen van orde en ook van veiligheid ge nomen, maatregelen, die buitengewoon effi ciënt gebleken zijn, maar waardoor een £rootsche uitting van spontaniteit onmoge lijk werd. Het heeft niet anders gekund, dit zij volmondig erkend, maar het neemt niet weg, dat het toch wel jammer was. Het Plein biedt met zijn mooi carré op zichzelf wel voldoende ruimte, maar het is een soort muizenval, doordat de straten, die er aan de vier zijden op uitkomen, zonder uitzondering smal zijn, de toegang naar het binnenhof via het Mauritshuis is al niet veel breeder en om ongelukken te voorkomen moesten er zulke uitgebreide afzettingsmaat regelen getroffen worden, dat maar betrek kelijk weinigen op het Plein zelf konden worden toegelaten. Dergelijke maatregelen hebben altijd een sterk preventieve werking en dit is waarschijnlijk wel de voornaamste reden, dat de plechtigheid op het Plein in hoofdzaak een officieel en daardoor wat koel karakter kreeg. Deputaties en vertegen woordigingen en officieele persoonlijkhe den en, ja, op de trottoirs rondom publiek en voor de ramen van de departementen de be voorrechten, die vandaar uit het schouwspel konden gadeslaan. Het was alles prachtig en uitstekend ge regeld, maar het was een beetje doodgere- geld. Nog eens, jammer, want deze plech tigheid was de climax van de verschillende wijzen, waarop de Vader des Vaderlands ls herdacht. Het laatste wat er van deze her- denkingsweek nog eenige dagen lang is overgebleven, was de historische tem tonstel ling in het gebouw van de Hagsche School- vereeniging met tot slot een historisch schimmenspel in Scala, vervaardigd door Frans ter Ga$t, met medewerking van de heeren A. van Raamsdonk, die de muziek en J. W. Blokpoel, die den tekst verzorgde, bei den onderwijzers aan de Haagsche School- vereeniging. De tentoonstelling werd op touw gezet in het belang van de jeugd, doch ook volwassenen hebben er zeer veel interes sants kunnen vinden en zij heeft zeer zeker een druk bezoek verdiend. W. P. Maand van groei en bloei, maand van ont spruitend leven in volle overvloed, dat is Mei toch wel allermeest. Want ook al is Mei de Noorsche Mei, waarvan de Génestet spreekt, arm soms aan zonneschijn en vol van kou ie, gure Novembervlagen, de groei en de bioei gaan toch evengoed hun gang. De bollenvel den toonen hun laatsten bonten tooi ook on der den grauwen hemel van sommige dagen en de appelboomen zijn één groot bloeiend wonder van teere rose pracht ook dan, wan neer de zon er niet in rijkdom van glanzen over schijnt. Ons genot wordt er mir.'ler door, onze vreugde erover kan niet zoo on gedwongen zijn als de winterjas er bij aan moet en de paraplu erbij op, maar maand van groei en bloei blijft Mei ondanks alles toch. En telkens weer zullen er ook in deze weken, voor ons in Maart en «April door voorjaarszon en vroeg lenteleven verwenden, de dagen zijn waarop in zon en onder blau wen hemel van Meipracht zal kunnen wor den genoten. Dan zullen wij het zien, dicht bij huis of ver in de velden, dat Mei in waarheid den naam Bloeimaand met roem en eer draagt. Want overal, waarlijk overal bloeit 't nu! In de tuinen zijn iiet de tulpen en de seringen de prunussen nog en de Meidoorns die met zoovele anderen mee het kleurig iente- bloeikleed weven. In de stadsparken geven dezelfde bloemen en heesters als in de tuinen, geven de muur bloemen ook en de vergeet-mij-nieten, de sleu telbloemen en de groote madelieven met de vele, ook andere soorten, schoonheid in bon te' ve.e, jdigen overvloed. In de weiden is het een rijke weelde van wit en geel van paarde bloemen en madelieven, van 't zachte lila der pinksterbloemen en van allerlei wat minder algemeene bloeisels meer. In 't lage veenland 'S fi i.nu ,€en 'us' *e dwalen en er de daar wat later komenden groei en bloei te zien. In ae slooten is het leven ontwaakt en in het duin tooit een schat van schoonheid de hel lingen en de lage valleien. Het bouwland ligt versch omploegd en a: om nu bezaaid, nog kaal en schijnbaar zon der leven, te wachten onder zon en regen op 't voortgaan der dagen, maar onder de op pervlakte kiemt en groeit het en streeft het omhoog en langs de randen van de termen der nog leeg staande akkers schiet het bloeiende leven vol en welig op. Overal is Mei bloeimaand bij uitstek, behalve mis schien in de bosschen, waar 't licht onder schept wordt door 't al dichter wordende groen en waar de anemonen en de wilde hyacinthen van April niet meer bloeien. Toch is er ook daar nu nog onder het schaduwen de loof van den boschgrond bloei genoeg: van Salomonszegel en fluitekruid straks, van 't lelietje der dalen hier en daar en andere gewassen. Neen, over den naam Bloeimaand behoeven wij niet te aarzelen, die komt aan de vijfde maand van 't jaar, kleurige schakel in de reeks van twaalf onbetwist toe. Zangmaat zou trouwens ook een goede naam zijn ge weest, het is de tijd immers der duizend ge luiden, der klanken, roepen en fluiten wijd en zijd in 't rond. Wat de naam Mei betreft, over den oor sprong daarvan verschil1 en weer de meenin gen. Sommigen willen het woord van Mei. bloemtak afleiden zooals in den Bijbe' staat, dat bij Jezus' intocht de menschen de „Meien rukten van de boomen En als het een naam is. die uit het Latiinsche Majus is ontstaan, dan kan nog öf aan Maja de moeder van Mercurius worden gedacht, aan die in dezen tijd offers werden gebracht, óf aan de Majo- res, de ouderen, aan wie de maand gewijd zou zijn, zooals Juni aan de juniores, de jon geren, toegewijd was. Ovidius geeft deze at- kiding. Bij Bloeimaand past de naam Oude- renmaand dan weer weinig. Wij zouden lie ver van Jeugdmaand spreken, maand van den jongen bloei en het jonge, volle, rijk ge schakeerde leven. De aarde is des Heeren mitsgaders hare volheid, zegt de Psalmist, van die volheid van jong leven getuigt geen maand zoo uitbundig als deze maand, de bloeimaand Mei. A. L B. Jlheepstüdittgen STOOMVAARTLIJNEN. <f Stoomvaart-Mij. Nederland. Tajandoen 8 Mei v. Havre te Liverpool. Tabian 9 Mei v. Batavia 1. v. Londen te Amsterdam. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 9 Mei v. Valencia te Cullera. Berenice 9 Mei v. Syracuse te Catania. Orion 9 Mei v. Varna n. Bourgas. Agamemnon 8 Mei v. Barcelona n. Genua. Astra 7 Mei West-Indië te New York. Brion 9 Mei v. Bordeaux te rThI^ Clio 8 Mei v. Algiers n. Malta Oberon 9 Mei v. Rott. te AnKt»^ Oranje Nassau 8 Mei v. wJEöfJ Orion 8 Mei v. Constanza n. Varna Titus 8 Mei Samos n. Nauplia Vesta 8 Mei v Malaga n. Setubal Barneveld 9 Mei v. Amsterdam Kon. Hol]. Lloyd Flandria (uitr.) 8 Mei nam 2 uur bon. Chiü. v. Montferland (thuisr.) 8 Mei v v,v* Zaanland 9 Mei v. La Plata te Ami?r,a Kon. Pakctv. MaatschantJ a® N. Holland 7 Mei v. Batavia n et N. Zeeland 8 Mei v. Singapore te japort- Holland-Afrika-Llit Meliskerk 9 Mei v. Rotterdam n 'm, Maaskerk (uitr.) 8 Mei te Teneriff« ur?' Holland—Amerika Lijn Delftdijk, Rott. n. Vancouver, 8 Mei e Francisco. te Sar Damsterdijk Vanc/Rott. 8 Mei te CnWi. Dinteldijk Vanc./Rott. 9 Mei te Lorrie,, HollandOost-Aztlt-Lihi Meerkerk (uitr.) 8 Mei v. Manila' Zuiderkerk (thuisr.) 8 Mei v. Pena*e. Oldekerk (uitr.) 9 Mei te Genua Holland—West-Afrika-Lija Nieuwerk (uitr.) 9 v. Durban n i Marqués. LOr««o Holland—Britsch-Indiê LHn Radja (uitr.) 8 Mei v. Suez. Java—China—Japan-lijn Tjikarang 7 Mei te Hongkong. j Tjisondari 7 Mei te Hongkong. Silver—Java Paciflc-LIju, Bengalen 8 Mei v. Calcutta n. Vancou* Kedoe, Calcutta n. Portland (Ore) - v. Singapore. Silvermaple 8 Mei v. Calcutta n. N Drie™. Java-New York-Llja. Sembilan, Batavia n. New York, 8 Mei Sabang. Simaloer, N. York/Java, 8 Mei te Saleier, Batavia n. New York 8 Oran. Rotterdamsche Lloyd. Slamat 9 Mei v Rott. n. Java. Blitar 9 Mei v. Rott. te Batavia. Kota Gede (thuisr.) 8 Mei v. Padang. Rotterdam—Znid-Amerlka-Lijn. Alchba 9 Mei v. Rotterdam n. Hamburj. Aldabi (thuisr.) 8 Mei v. Rio Janeiro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon 8 Mei v. Vladiwostock n. Rott, Automedon 9 Mei Dairen 1. v. Londen tt Rotterdam. Calchas 8 Mei v. Rott. te Hamburg. Clytoneus, Java/Amst., 8 Mei te Singapore Sabang. Mei v. van Woensdag 10 Mei 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIDET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 Koert van heden let STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 1932 4X tt 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie- v. Berkels Patent Calvi Delft Cert, Küchenm. Acc, i Nederl. Ford P'-ilips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Serv'^e General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. k Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers pl.m. pl.m. pl.m. 1 1.30 1.45 2.00 1001/4 99»/8 96% 64 637, 64 64 tl 571/4 757, 26 267, 261U "Vs 58 58 2®/ia 2% 124'/a 123 1357, 136-73/. 138-9 HO-1 93^/3 947,-4 94}.5i 9 */r\ 23 23 9i%c 101/16 IO-VÏ H/i U/s 219/ia 21% 2IH/S 211-iVtfl 2%6 2-y* 6/13 0'/l6 407J6 39-40 ^7/M 37, 35 I-W/, 198$-9$ 199*201 1357, 137 867, 89 437, 431/4 30.50 1233/4 - 127, 983/4 98 135 1557/8 156 j-3/, 157 157.7, 851/g 87 81,4 8% 59/u 57/S 51%,-1 5%*I 681/16 67.8/j 63f-7, 68j.9J 26% 28 207, 21 17/16 17, 20 20 14 137, 15 57 56-7, 57-8 1333/4 1327, 135 - 177, 18 119 1247, 120Vr3 a li 129 132 132-3 134 471/4 477, - IOI/4 693/4 2% 2% 2*/i« Iia. tli 141'/, V5É-6f 21% 20'.-W 89)T 444 123V 157'A-i Sb1!* 0% 70-V» 125 2 PROLONGATIE Vorig, koers 1} pCt. Hadan H Pct' Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 'taliü NIET OFFICIEEL. 100 .WISSELKOERSEN Voriga koars 8.427s 58.40 9.76»/4 34.60 t 47 927, 37 70 43 70 4290 2.157, 13.077, Koars op hadan 2 uur tl.38 58 30 9,78'/i 34,63 48,02 37 40 43 50 42 60 ■i llVl 1315

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10