Alkmaarsche Courant. Ru&licaties Rechtszaken Gemeenteraden 1Buitenland Onze Jiotcmiën Sport Honderd vflt en dertigste Jaargang. WOENSDAG 10 MEI Romeinsche brieven. Het Hof zal 23 Mei arrest wijzen. thans opnieuw in behandeling kwant No. 110 1933 NS I x Dit is een voorbeeld van heldenmoed, gepaard aan diepe vroomheid en vrou welijke teerheid, waarbij alle heldenda den, die op het slagveld in blinde op winding en levensverachting uit zoogt naamde liefde voor het vaderland ver richt worden, in ons oog heel nietig worden; - maar wie der Balilla's kent het leven en karakter der nederige ver versdochter uit Siena. of leest on schml uittreksels uit haar brieven Van hn£l klrdainaleenPdf°nen' pausen' v°rsten en kardinalen, die zij wijst op hun plichten of dreigt met de straffen, die het gevol* zullen zijn van hun onverantwoordelijke daden? Er was in die dagen moed toe noodig om aan een kardinaal te durven schrijven: „Gij en uw college zijt wolven in schaapskleeren!" en openlijk haar trekt Italië nu alle oogen tot zich en al wordt de goede zijde van het fas- dsme steeds meer erkend en Mussoli- ni s scheppende en orgamseerende geest geprezen, daarom behoeven we nog niet E te verheerlijken wat hier gedaan osnroken wordt Een van dé scha- duwzijden van dit regime is wel de zeer stem te verheffen tegen alle" misbruiken weinige ideëele opvoeding van de jeugd, I die in de kerk heerschten. Toen zij in van de jonge zwarthemden, die niet al- Avignon kwam om Paus Gregorius XI \pn moeten exerceeren, discipline en te bewegen terug te keeren naar Rome gehoorzaamheid leeren, maar wie op dat aan anarchie ten prooi was, wist zij hot hart wordt gedrukt helden te ver- dat ze in deze Fransche stad omringd peren als een Giovanni de Medici, het was van vijanden; want de koning en de onDerhoofd der Zwarte Bende, die in de kardinalen w ïlden tot eiken prijs ver- nip eeuw tot de meest gevreesde „con- hoeden, dat Rome weer de zetel van den dottieri" van zijn tijd behoorde. Pontifex ^Ia?.simus werd. Vóór haar Onder het opschrift: „Le lezioni ai gio- komst had zij den Paus geschreven: vanni Fascisti" lezen wij niet zonder „Kom zoo mogelijk nog vóór September ergernis het uittreksel van een confe- en let met op tegenkantingen van wel- rentie die gisteren voor de jonge fascis-1 ken aard ook; als een dapper mensch personen zijn gearresteerd. Overigens is het I enkelspelen. Waarschijnlijk wordt nog een in Madrid rustig geweest. vierde speler als reserve opgegeven. Vijf dooden in Spanje. In de Duitsche ploeg is eenige verandering Stakende syndicalisten hebben in Alicante gekomen. Von Cramm en Jaenecke hebben in eenige daden van sabotage gepleegd. 0.m. het dubbelspel tegen Egypte niet voldaan, hebben zij rails opgeblazen, terwijl zij bot- zoodat waarschijnlijk von CrammNourney singen met de politie veroorzaakten. Daar bij werden twee arbeiders gedood en een groot aantal personen gewond. Ook in Bilbao hebben demonstranten poli tiebeambten beschoten. Bij incidenten in Jotiva zijn drie personen gedood en ver scheidene gewond. HET INVOERVERBOD VAN RUSSISCHE GOEDEREN IN ENGELAND. opgesteld zal worden. De plaats van Nour- nev in het enkelspel zal in elk geval door Kuhlmann ingenomen worden. Een poéiné tot opheffing het verbod? van BOKSER OVERLEDEN. De bekende bokser Jacob Holland, die in een wedstrijd tegen Tom Marullo Maan dagavond j.1. te New Orleans werd gewond, is gisteren in een ziekenhuis aldaar, aan de gevolgen van een in dezen wedstrijd opge- loopen bloeduitstorting in de hersenen, overleden ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Aikmaar brengen ter algemeene ken nis, dat in den jacht van ZONDAG 14 op MAANDAG 15 MEI a.s. ten 2 uur de stadsklokken één uur zullen worden vooruit gezet. Alkmaar, 10 Mei 1933 Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Volgens de Daily Mail zijn uit Moskou twee geheime vertegenwoordigers te I Londen aangekomen om met de Engel- sche regeering in onderhandeling te tieden over een overeenkomst net En geland, teneinde te komen tot opheffing van het verbod van invoer van Engel- sche goederen, waarna de beide te Moskou veroordeelde Engelsche Vickers ingenieurs Thorton en MacDonald in vrijheid zouden worden gesteld. ten van de Urbs gehouden werd over beruchten „Giovanni dalle Bande den de nere dien, zooals spreker besloot jongelui ook nu nog moesten liefhebben en wiens heldenmoed en vaderlandslief de hun een voorbeeld kon zijn. Wordt tegenwoordig elke persoon van beteekenis die eeuwen geleden op dezen bodem geleefd en gevochten heeft op den voorgrond geschoven en zijn liefde voor Italië, voor een Italië wel te ver staan dat eerst in de vorige eeuw werd gecreëerd, sterk geaccentueerd. Genoem de Giovanni. wiens grootste vreugde van zijn prilste jeugd af was op de wreedste wijze te laten lijden en te doo den, is wel een van de meest funeste fi guren uit dit tijdperk. Aan 't hoofd van een troep huurlingen zonder vaderland, verspreidde hij schrik in de gelederen zijner vijanden en waar hij verscheen, daar scheen de overwinning hem niet te kunnen ontgaan. Deze bijzonderheid in zijif biografie nemen wij grif aan, want er ging een demonische kracht van de zen woesteling uit, die nooit streed voor een vaderland of een overtuiging, maar die vocht om te dooden; die zijn degen verkocht aan den meest biedende; die door ieder gevreesd en door niemand be mind werd. Zoo verkocht Giovanni zich aan den koning van Frankrijk om tegen zijn vaderstad Florence in het veld te treden; hij wist hoezeer hij om deze daad veracht zou worden, hoevele vij anden hem die laagheid bezorgde, maar moet ge komen en zonder vrees. En let wel: als het leven u lief is, kom dan niet met gewapenden maar als een zacht moedig lam met het kruis in de handen Op deze wijze vervult Gij Gods wil; wan neer Gij op andere wijze komt over treedt Gij Zijn gebod in plaats van dit te vervullen". De brieven, die zij schrijft aan de wreede en onzedelijke koningin Johan- na van Napels vallen als geeselslagen op deze neer; haar pen schijnt gedoopt in vuur als wij lezen Het mes van uw verdorven wil snijdt het Goede dat in u leeft en u zou kunnen redden van u af; schande zal uw erfdeel zijn inplaats van roem!" Met open vizier trad zij op tegenover het kwaad, wat slecht of laf was brand merkte zij als zoodanig zonder aanzien des persoons. Als een bode van liefde en vrede streed ze voor het Rijk Gods bin nen in ons en voor die heilige aak gaf zij al hare krachten en bekortte zij haar leven. Daarom mogen wij zeggen, dat Catharina van Siena den heldendood stierf. Maar helaas zijn de tijden nu zóó, dat er in onze dagen eerder een krans wordt gelegd op het standbeeld van Giovanni DE NALATENSCHAP VAN KARDINAAL CERRETTI. De nalatenschap van kardinaal Cer- retti bedraagt ongeveer 2 millioen Lire, die gelegateerd zijn aan verschillende kerkelijke instellingen, doch voor het grootste deel ten goede komt aan de ba siliek Santa Maria, waarvan Kardinaal Cerretti aartsbisschop was. Morgen zul len de rouwdiensten worden gehouden. Het stoffelijk overschot zal worden bij gezet in de Cecilla kerk. OPLICHTING IN DIENSTBETREKKING. De kantoorbediende B. S., thans gedeti neerd, die terecht heeft gestaan, ter zake dat hij in dienstbetrekking bij de American Pe troleum Company te Den Haag bij herha ling oplichting pleegde door valsch opge maakt declaraties, werd door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf. De eisch luidde 114 jaar. DE STRIJD IN NOORD-CHINA. ONVOORZICHTING CHAUFFEUR. De chauffeur J. B. te Den Haag, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens het veroorzaken van dood door schuld, is door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 1 maand hechtenis met intrekking van het rij bewijs voor den tijd van één jaar. ZIJN VRIEND ZONDER MOTIEF ZWAAR MISHANDELD. Twee jaar celstraf geiischt. I Dat u hier thans niet als moordenaar te recht staat, is te danken aan de snelle hulp, die door den geneeskundigen dienst aan het slachtoffer werd geboden, zoo sprak de pre- De Japansche troepen zetten hun offensief in het district ten Oosten van de rivier Loeangho voort. De Chineesche troepen trek- sident van de Rotterdamsche rechtbank, blij- bracht, die zich zeiven nimmer spaar- HOORN. Dinsdag heeft de gemeenteraad ver gaderd onder leiding van den loco-bur gemeester, den heer L. J M. Stumpel. Alvorens met de behandeling der agenda werd begonnen deed spr. mede- deeling van het Kon Besluit, waarbij aan mr. G. J. Bisschop met ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag is verleend als burgemeester der gemeente Hoorn. De voorzitter belichtte, hoe de plotse ling ingetreden ziekte van den burge meester oorzaak is, dat de raad niet op officieele wijze van haren voorzitter af scheid heeft kunnen nemen. Spr. drukte zijn diepgevoelden spijt uit, dat de toe stand van den heer Bisschop thans nog van dien aard is, dat iedere emotie moet worden vermeden. Uitvoerig schetste hij de groote ver diensten van den burgemeester, wiens krachtige, energieke en kundige leiding gedurende WA jaar de gemeente Hoorn ten zegen zijn geweest. Met name worden genoemd de be langrijke zaken, welke in Hoorn onder dezen stoeren werker tot stand zijn ge- ken zich terug op de linie Loeangho. In de streken Sinfvnkeoe en Natianmijn doen de Japanners kleine aanvallen. De toe stand aan net front in de streek Honjoean is vrijwel zonder verandering. GANDHI VOELT ZICH NIET PRETTIG. Gemeld wordt, dat Gandhi Dinsdag avond na den eersten vastendag, teekenen deMedici "dat Florence I onpasselijkheid vertoonde. Oeneeskun ït er met eerWed door ,e™rti,em3 jf, wordt stilgestaan bij de tombe van de doorgebracht op het terras van een ma- dappere vrouw die onder het hoofd- Jestu€f ?a™efne".^ altaar van de S. Maria Sopta Minerva L Z Wi rust; haar ideaal is zóóver van het zijne I ochtend om wr u-ur 18 hlL opgestaan. Hij anden hem die ïaagnein oezorgae, maai naai iUcaa.i iuuvn van uei zijne tnen slechts een glas zoutwater dit juist prikkelde hem. Op 28-jarigen verwijderd, dat slechts een medelijdende 8 De 0V€rige politieke /vangenen zullen leeftijd stierf hij aan de gevolgen van glimlach over zijn gezicht glijdt wan- .Y*. ..AU d besteld een verwonding; toen hij wist dat zijn uren geteld waren, liet hij Arentino roe pen, den hekeldichter der Renaissance, wien niets of niemand heilig was en Gi ovanni stierf met een vervloeking en een hoonlach, terwijl hij de vlijmende godslasteringen van Arentina aanhoor de! Al heeft de „conférencier" nu wel iu zijn verheerlijking van dezen moord- zuchtigen Medici alleen den nadruk ge 'legd op zijn heldenmoed, zijn lofspraak was toch weer een bewijs, dat het fascis tische Italië het jonge geslacht liefde en vereering wil inboezemen niet zoozeer voor hooge geestelijke deugden, voor helden wier levensdoel was liefde en vrede te prediken en daardoor 't kwaad te bestrijden, dan wel voor „condottieri" van het gehalte van den gevreesden aanvoerder der zwarte bende! En toch is geen land rijker aan zulke helden en heldinnen ets Italië Wij denken in het bijzonder in deze laatste dagen van April aan de mooie figuur van Cathari na van Siena. die 29 April 1380 op 33- jarigen leeftijd stierf; als een vredes engel ging zij door het land; waar een stad door de tweedracht harer burgers verscheurd werd, riep de „Signoria haar hulp in om de orde te herstellen; zij verspreidde liefde waar ze den voet zette. Deze vrouw werd geboren in het strijdlustige Siena* zij bezat een vurige ziel die haar niet alleen tot vrome medi tatie maar tot handelen dreef, de wereld had zij afgezworen, maar zij had de menschen te lief om niet met hen lief en leed te deelen en met hen te lijden vooral. Vaak stortte zij zich tusschen strijdende burgers uit deernis met de vechtenden en als zij ze gescheiden had, sprak zij tot hen over dé zoetheid van den vrede met God en de menschen en bekeerde velen. Giovanni de Medici erfde van zijn moeder, Catharina Sforza, een geniale vrouw vol heldenmoed, de beroemde „Virago" van haar tijd, alleen de slechte eigenschappen ook. Catha rina van Siena was een „Virago" maar van het edelste gehalte. Zij schreef eens „La mia anima fuoco"; vele vrouwen neer men van haar spreekt! ETHA FLES. NOORSCH IOURNALIST GEARRESTEERD. De officieele Pruisische persdienst deelt mede: Op 6 Mei werd in Warnemuende de sociaal-democratische journalist Olaf Larsen gearresteerd, die werkzaam is als correspon dent van Noorsche bladen in Duitschland Lar6en heeft in het Noorsche blad Nordlys onder den titel „verschrikkelijke terreur van nabij gezien" een bericht verspreid, dat „klaarblijkelijk verdraaide kwaadwillige mededeelingen bevatte betreffende de toe standen in Duitschland". Bovendien kon digde Larsen een aantal artikelen aan van „dezelfde ophitsede tendens". Hierdoor beoogde Larsen, die lid der sociaal-democratische partij is, en volgens zijn wijze van schrijven klaarblijkelijk com munistische neigingen heeft, „de gruwel- campagne in het buitenland opnieuw voedsel te geven". BOTSINGEN AAN DE UNIVERSITEIT VAN WEENEN. In het anatomische instituut der universi feit te Weenen hebben gisteren vechtpartijen plaats gehad tusschen nationaal-socialisti- sche en Joodsche, zoomede socialistische studenten. De socialistische en Joodsche studenten werden in een zaal bijeengedre ven. Zij probeerden van hier uit met ladders van juist passeerende brandweerauto's, welke hulp boden, op straat te komen Twaalf personen zijn gearresteerd, o.w. twee Joodsche studenten. Twintig personen hebben zich moeten laten verbinden. Tot hen behooren ook Amerikanen, Hongaren en Polen. niet in vrijheid worden gestelek DE DIENNSTWEIGERING TE SOERABAIA. Eenige uitspraken. De zeekrijgsraad te Soerabaja heeft we gens dienstweigering tot zes maanden gevan genisstraf onder aftrek van den tijd doorge bracht in preventieve hechtenis veroordeeld de matrozen Beun, Zwakman, Schorsy, van Tricht, Hoekmeper, Oele, Dirksen, Schutte en Edcius; tot zes maanden gevangenisstraf onder aftrek van preventief, benevens verwij dering uit den militairen dienst werden ver oordeeld de matrozen Peppinck, de Ridder, van Waardenburg, Blikman en Willemse; tot acht maanden gevangenisstraf onder af trek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis benevens verwijdering uit den mi litairen dienst werden veroordeeld de ma trozen Salverda en Kamp; tot tien maanden gevangenisstraf onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis, bene vens verwijdering uit den militairen dienst, werd veroordeeld de matroos Cornelis. De matroos Belgraven werd vrijgesproken. kens een mededeeling in de Tel. gister tegen 28-jarigen los werkman, die op den avond van den eersten Kerstdag van het vorig jaar zijn vriend G. Pieket in hun gezamenlijke woning aan de Oostmolenstraat op zoodani ge wijze met een mes had gestoken, dat deze levensgevaarlijk werd verwond en geruimen tijd in het ziekenhuis moest worden ver pleegd. Verdachte, die een onverschilligen indruk maakte, bekende het hem ten laste gelegde. Hij wist eigenlijk niet goed, waarom hij zijn vriend had gestoken. Ruzie hadden zij niet gehad, toen zij samen op dien bewusten avond op hun kamer terugkeerden. Er was eigenlijk niets gebeurd. Verdachte had even voor den spiegel ge staan, terwijl de vriend op een bed was gaan zitten. Toen verdachte zich omdraaide en P. terzelfder tijd was opgestaan, had verdachte een groot broodmes gegrepen en zonder dat er een woord was gevallen, zijn vriend een diepe steekwonde in den buik toegebracht. Waarom deed je dat, vroeg de presi dent. De verdachte haalde de schouders op en weet het niet meer. President tot het slachtoffer; die thans als getuige wordt gehoord: Ben je nu boos op je vriend? Neen, was het antwoord. Dus jullie bent weer even goede vrien den als voorheen? Neen, dat nu ook niet bepaald. Dr. Geel, die als getuige-deskundige werd gehoord, deelde mede, dat de steek van zeer ernstigen aard was, daar o.a. een darm was doorgesneden, terwijl er groot gevaar voor buikvliesontsteking is geweest. De officier van justitie eischte twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak 16 Mei. WAPENS GEVONDEN IN OOSTENRIJK. Te Graz in Stiermarken is tijdens een huiszoeking in het gebouw van het districts ziekenfonds in een dichtgemetselde ruimte UW .een hoeveelheid wapenen ontdekt bestaande die op dezen vulkanischen bodem gebo- uit 360 geweren, en 17 kisten munitie, met ren worden kunnen haar dit nazeggen, in totaal 20 000 patronen. In een plaatsje in maar de vlam, die de ziel in gloed zet, is niet altijd zegenbrengend. Die van de dappere Sieneesche was het in hooge mate; er ging zooveel brandende liefde van haar uit, zooveel liefde voor God, dat zij de meest trotschen en opstandi gen met elkander of met hun lot ver mocht te verzoenen, zooals den ter dood veroordeelden ridder uit Perugia, Nicolo Fulda, die onschuldig was aan de hem ten laste gelegde misdaad; hij kon niet berusten in zijn lot, maar Catharina bracht hem zóóver, dat hij zijn vijanden vergaf en hij haar het: „Niet mijn wil maar uw wil geschiedde" na zeide. Hij vroeg slechts als gunst dat zij hem op het schavot zou bijstaan: Catharina wachtte den veroordeelde daar op; zij legde eerst haar hoofd op het blok en bad voor zijn ziel, toen nam zij het zijne tusschen de handen en terwijl hij den doodelijken slag ontving, de omgeving zijn 5 kisten ontdekt, die tus schen rotsen waren verborgen, terwijl verder 47 handgranaten en springstoffen gevon den zijn. zijn bloed haar blanke gewaad. BOMAANSLAG OP SPAANSCHE POLITIE-AUTO. Vuurgevecht in de straten van Madrid. Volgens mededeelingen van het ministe rie van Binnenlandsche zaken werden gis terochtend in een der drukke straten van Madrid een auto van de crimineele politie door een groep syndicalisten aangevallen Bij dezen aanslag was een vrouw betrokken, die in een mand verscheidene bommen had verborgen, welke op den politiewagen wer den geworpen, waar zij ontploften en de auto vernielden. Van de zes inzittenden u -j i !*e.rd £edood en vijf ernstig gewond. In besproeidej het vuurgevecht dat volgde, werd een man Voetbal. HET CORINTHIAN JUNIOREN- TOURNOOI. Evenals het vorige jaar heeft ook dit jaar het junioren-elftal van Alcmaria deelgeno men aan 't Corinthian-tournooi, dat Zondag j.1. op het H.B.S.-terrein te Den Haag gehou den werd. De Alcmarianen wonnen, evenals een jaar geleden, den derden prijs, wat nog altijd een goede prestatie is, waar tien elftal!:n aan dit tournooi deelnamen. De uitslagen waren: le ronde: A. S. C.—H. B. S. 0—4 H. V. V.—Haarlem 34 H. F. C.—V. V. A. 2-0 KampongAlcmaria Victrix 03 U. V. V.—Hercules 2—1 Tusschenronde: A. S. C—Hercules 3—0 KampongV. V. A. 01 2de ronde: H. B. S.—H. F. C. 2—1 HaarlemU. V. V. 01 Alcmaria VictrixA. S. C. 31 V. V. A H. V. V. 32 Demi-finale: H. B. S.—Alcmaria Victrix 30 U. V. V.—V. V. A. o—l Finale: H. B. S.—V. V. A. DE BOOMEN NIET GESLOTEN. Overwegwachter voor het Hof. Op 5 October van het vorige jaar had in de gemeente Houten, bij den overweg van wachtpost no. 7 een tragisch ongeluk plaats. De overwegwachter had 's morgens te 5.40 uur de boomen niet gesloten, toen de goede rentrein uit Culemborg in de richting Hou ten passeerde. Een vrachtauto bestuurd door G. Zomer, werd door den trein gegrepen en ovorgedragen. zoo ernstig gewond, dat hij kort na het on r geluk overleed. De overwegwachter C. V. had zich voor de rechtbank te Utrecht te verantwoorden we gens veroorzaken van dood door schuld, subs. wegens veroorzaken van zwaar licha inelijk letsel. Op 31 Jan. j.1. sprak de Utrechtsche recht bank den man vrij. Gister stond hij in hooger beroep terecht voor het gerechtshof te Amsterdam. Het O M. was in appèl gekomen. Evenals voor de rechtbank, beriep verd. er zich op, dat het electrische kloksignaal, waarmee de nadering van den trein behoor de te worden aangekondigd, niet was over gegaan. De stationschef te Houten verklaarde, dat verd. een uitstekend arbeider is, die als zeer de, maar als het ware dag en nacht werkte, als het de belangen zijner ge meente gold. Ongetwijfeld heeft burgemeester Bis schop onder uiterst moeilijke omstan digheden gewerkt. Vele instellingen: het garnizoen, de Rijksnormaalschool, de Raad van Arbeid, de Rijkswerkin richting, hebben trots geweldigen ar beid voor hun behoud, de gemeente ver laten. Gedurende den laatsten tijd heeft de burgemeester te veel van zich gevergd en do groote zorgen voor het werk van Maatschappelijk Hulpbetoon en de werkverschaffing, aan welke instellin gen hij zijn groote liefde had verpand, hebben hem ten slotte geknakt. De ge meenteraad, de ambtenaren en werklie den in gemeentedienst, de geheole bur gerij heeft door het heengaan van hun burgemeester zeer veel verloren. Dat men het zware en gewichtige werk van Mr. Misschop heeft weten te waardeeren blijkt uit de geschonken huldeblijken van de gemeentenaren, van het gemeentepersoneel en van den ge meenteraad. Spr. dankte namens de geheele bur gerij, namens den raad burgemeester Bisschop op de meest hartelijke wijze en sprak de beste wenschen voor het spoedig geheel herstel van den schei denden burgemeester uit, eveneens voor het welzijn van diens gezin. Door den raad werd een prachtige bridge-doos aangeboden, op kunstzinni ge wijze vervaardigd door de N. V, Hoornsche Metaalwarenfabriek een en ander vergezeld van een door alle raads leden onderteekend dankschrijven. Hierna werd met de afhandeling der agenda aangevangen. Vastgesteld werden suppletoire be grootingen, dienst 1932 en 1933. Een en ander heeft betrekking op een regeling getroffen betreffende de kapi taalsinkomsten en uitgaven in verband met de overdracht van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan de provincie Noordholland. Zooals reeds eerder be kend is het bedrijf bruto voor 500.000 Door deze regeling is besloten, dat de gelden, verkregen door vorengenoemde overdracht zullen worden gestort in een „Fonds ontstaan door overdracht van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan de provincie Noordholland". (Leening- fonds). Het ligt in de bedoeling aan het lee- ningfonds o m. rente te vergoeden van de uit dit fonds betaalde buitengewone aflossingen. Vastgesteld werd de rekening van de gemeentelijke muziekcchool over 1932. De rekening sluit in ontvangst met een bedrag van 304.83; uitgaven 247.60, zoodat er een batig saldo is groot 57.23. In verband met gemaakte wenschen bij de behandeling der gemeente-begroo- flink bekend staat en zijn dienst goed doet. tinK werd besloten tot het plaatsen van Een arbeider-telegrafist uit Schalkwijk enkele verkeerspalen enz. Aan B. en W. had het kloksignaal in werking gesteld. De werd hiervoor een crediet verleend van trein was een half uur te laat. "in Houten f 300.—. was het signaal wèl overgegaan, naar een Vastgesteld werd het verslag aan- volgende getuige verklaarde. Deze beide ge- gaande de bestede gelden ter verstrek- tuigen hadden nooit iets gemerkt van niet I king van kleeding en schoeisel aan 1-0 functionneeren van het kloksignaal bij post 7. Wel was er na 5 October herhaaldelijk ge klaagd over niet overgaan van het signaal. Requisitoir. De procureur-generaal mr. van Harinxma thoe Slooten was van meening, dat verd. ten schoolgaande kinderen ingevolge art. 36 der Leerplichtwet. Aan verstrekt schoeisel werd een be drag besteed van 363.96; aan kleeling een bedrag van C60 89. In de vorige vergadering was in be- H. B. S. won dus voor dit jaar den gouden onrechte was vrijgesproken. Naar spr.'s mee- handeling genomen liet prae-advies van O I. J.° r «r D U" r\n 'n varvAolzcrhrift tror» Ha Al beker. gedood en tal van personen gewond. 40 Lawntennis DUITSCHLAND—NEDERLAND. Voor den Davis Beker. Naar het Hbld. verneemt, zullen Timmer, Koopman en Leembruggen de ploeg vormen welke volgende week tegen Duitschland spe len zal. Timmer en Koopman zullen het dub belspel SDelen. Timmer en Leembruggen de ning is het kloksignaal wel overgegaan. Ver dachte is alleen afgegaan op dit signaal, ter wijl hij uit de dienstregeling had kunnen we ten, dat een trein naderde. De post van verd. was zeer verantwoordelijk, temeer daar de I openbare weg, die den spoorweg kruist, zeer druk is. B. en W. op 'n verzoekschrift van de Al- gem. Hoornsche Coöp. Woningvereenig. „Goed Wonen", inzake den bouw van arbeiderswoningen. De meerderheid van den raad verklaarde zich toen tegen het voorstel en wenschte den particu lieren bouw te bevorderen. Over de Spr. requireerde vernietiging van het vrij- vraag of hierbij al of niet een bouwpre sprekend vonnis en veroordeeling tot één mie moest worden verstrekt, staakten maand hechtenis. k de stemmen. Vandaar, dat het voorstel

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9