Agenda Baldadigheid der jeugd publicaties ^Binnenland tRucqeclii&e Siand. Stad en Omgeving. E Bioscopen. Cinema Americain hedenavond 7.30 uur: Een roes van liefde (senshoofdrollen: Rosita Moreno en Roberto Rey, toegang 18 jaar. A. B. T. hedenavond 7.30:, 1. Een hel op aarde (dram.); 2. Het geheim van de Rue Morgue (dram.), toegang 18 jaar. Victoria Theater, hedenavond 7.30 uur: Das blaue vom Himmel (operette), hoofd rollen: Martha Eggerth, Herm. Thimig en Ernst Verebes. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Van 15 tot 20 Mei in de Harmonie, twee de Alkmaarsche kruideniersbeurs. Donderdag 11 Mei. 8 uur, Harmonie, opvoering „Zomerzot heid" door het ensemble Julia de Gruyter. Geboow vrijz. herv., Heul, 3 uur n.m verg. Prot. Vrouwenvereeniging. 8.30 uur, Waakt en Bidt, de heer O. v. d. Weij uit Haarlemmermeer over De noodza kelijkheid van een chr. middenstandsvereeni- ging- KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. In de polikliniek van het Centraal Zieken huis aan de Wilhelminalaan nr. 11 bestaat de gelegenheid voor kostelooze koepokinen ting op Maandag 22 en Dinsdag 23 Mei a.s. des middags te 12 uur. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BEHANDELING BEROEPSCHRIFT ONBEWOONBAARVERKLARING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS fan ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat een Commissie uit Gedeputeerde Sta ten van Noordholland op Dinsdag 16 Mei a.s. des voormiddags te ongeveer 1014 uur een openbare zitting zal houden ten Stadhui- ze van Alkmaar, in verband met de door L. Zijlstra, alhier, ingediende bezwaren tegen de onbewoonbaarverklaring van de wonin gen Bloemstraat 6, 8, 10 en 12. Alkmaar, 11 Mei 1933. i Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. R. VEEN'DORP, Lo.-Secretaris. DE KABINETSFORMATIE. De antwoorden, door den formateur van de verschillende fracties ontvangen, hebben, zooals wij gister meldden, nader overleg met enkele fracties noodzakelijk gemaakt. Deze besprekingen hebben gisternamiddag plaats gehad. ONWEER. Te IJzendijke (Zeeland) is Dinsdagavond tijdens een onweer de bliksem geslagen in een schuurtje, waarin 'n paard gestald was Het schuurtje is ten deele afgebrand. Het taard liep eenige brandwonden op, maar on toch nog bijtijds worden gered. DE HANZE. Te Den Haag is gister de 49e vergadering Van den Centralen Raad van de Hanze in het bisdom Haarlem, onder leiding van den voorzitter, den heer C. J. G. Struycken, ge houden. De vergadering weid bijgewoond door den directeur van het Nationaal Hanze-bureau het Tweede Kamerlid mr. van Hellenberg Hubar. De heer Struycken, die het openingswoord sprak, noemde van den R.K. Middenstand een noodzaak. SAMENVLOEIING VAN BETREKKINGEN EN BELANGEN? De heer Joh. de Boer Dzn., ingezetene van de gemeente Wormerveer, heeft zich in ver band met de samenstelling van den raad der gemeente Wormerveer tot het college van Gedep. Staten van Noord-Holland gewend om dit er op te wijzen, dat van de dertien leden, welke genoemden raad vormen, twee door hem met naam en functie genoemd z.i. middelijk dan wel onmiddellijk deelne men aan leveringen ten behoeve dezer ge meente, van wie de eerste met betrekking tot het materiaal der brandweer en ten dienste van de, aan de gemeente toebehoorende en door haar geëxploiteerde brug over de Zaan en de tweede met betrekking tot het door de gemeente beheerde en geëxploiteerde zieken huis. Een derde lid ook door hem met name genoemd is gehuwd met een ambte naar, vanwege het gemeentebestuur aange steld en daaraan ondergeschikt. Deze samenvloeiing van betrekkingen en belangen acht adressant van voldoende be- teekenis om van Gedep. Staten een onderzoek te vragen. TRAP VAN EEN PAARD. Te Zeegse (gem. Vries) heeft de landbou wer J. Tinge, die in den stal achter een paard langs liep, een trap van het dier tegen net hoofd gekregen. In ernstige toestand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. f DE JODENVERVOLGING IN i DUITSCHLAND. En de Mij. tot Nut van 't Algemeen Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal in de alge meene vergadering, die 7 Juni zal worden gehouden, de volgende motie voorstellen: De Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, naar jarenlange traditie levende uit den geest van humaniteit en verdraagzaam heid, kennis genomen hebbende van de ver schillende verklaringen door officieele per sonen in Duitschland, welke in de afgeloopen maanden getuigenis hebben afgelegd van een geesteshouding ten aanzien van het Jood- sche ras, welke strijdig is met de eerste be ginselen van die humaniteit en die verdraag zaamheid, spreekt haar diep leedwezen uit over dit verschijnsel. Met nadruk verklaart zij, dat deze uit spraak alleen gebaseerd is op de uitlatingen en handelingen van de regeering of haar - ;_i. UI xicauuwsiigw* vu*** 0 vertegenwoordigers zelf en niet op geruchten betreffende vervolgingen, die zij niet kan, een noch wil controleèrenT De Maatschappij wekt het geheele Neder- landsche volk op, om er voor te waken, dat ooit een dergelijke geest van minachting van een ras, waaraan de wereld veel te danken heeft, over ons kome. HARING EXPORT NAAR DUITSCHLAND. De reedersvereeniging voor de Nederland- sche haringvisscherij en de bond van Ned. haringexporteurs hebben gister te Den Haag een protest verga dering gehouden in verband met het onlangs gesloten Ned.—Duitsche hmandelsverdrag. De voorzitter, de heer W. Richter, Uitden bogaard, heeft een openingsrede gehouden, waarin hij constateerde, dat onze re-*— onderhandelaars hebben toegestem overeenkomst, die le. geen waarborg geeft voor een alleszins gerechtvaardigde compensatie inzake onge- lijken gewichtsinhoud van de Schotsche en ollandsche ton; 2e. mogelijkerwijs reeds opgezegd kan zijn vóór onze export naar Duitschland ongeveer begin September een aanvang neemt. En ter bereiking van dit resultaat voor onze visscherij reduceert onze regeering de •rente bepaald bij het Nederlandsch-Duitsche douane- en credietverdrag d.d. 26 November 1925 van bX op 4 pCt! De druk bezochte vergadering heeft sterk geprotesteerd tegen het niet aanwezig zijn van een visscherijdeskundige tijdens de on derhandelingen te Berlijn gevoerd, waaraan het poover resultaat, dat ten opzichte van de haring is bereikt, werd toegeschreven. Uitvoerig is over de betrokken aangelegen heid van gedachten gewisseld. De vergade ring nam een motie met algemeene stemmen aan, waarin geproiesteerd wordt tegen het onlangs afgesloten handelsverdrag tusschen Nederland en Duitschland, voor zooveel zulks het daarin opgenomen artikel gezouten haring betreft, aangezien niet alleen van eenige vermindering van het verleden jaar September verdriedubbelde invoerrecht op gezouten haring practisch geen sprake is doch het zelfs niet is uitgesloten, dat bedoeld invoerrecht tijdens den duur der overeen komst nog verhoogd wordt, hetgeen de uit oefening van dt Nederlandsche haring visscherij met ondergang zou bedreigen; Aangedrongen wordt genoemd verdrag niet te ratificeeren, tenzij voor het artikel ge zouten haring geen ongunstiger invoerrecht zal worden geheven dan hei thans bestaand' zooals dat volgens art. A van het verdrag wel voor alle andere producten werd vast gelegd. NEDERLANDSCHE VARKENS CENTRALE. Prijsverhooging van het vleesch en verlaging van de heffing. Met ingang van 15 Mei a.s. heeft de Ne derlandsche Varkenscentrale de prijzen, wel ke door haar voor de varkens worden be taald, met 1 cent per K.G. geslacht gewicht verhoogd. Dit is de derde prijsverhooging, welke binnen een korten tijd wordt inge voerd Deze laatste nieuwe uitbetalings systeem naar kwaliteit op 3 April werden de prijzen met ongeveer 2 cent per K G. ge slacht gewicht verhoogd. Op 1 Mei volgde een verdere verhooging met 1 cent per K-G geslacht gewicht. Tegelijkertijd werden de prijzen der varkens, welke per levend gewicht worden uitbetaald, met 2 cent per K.G le vend gewicht verhoogd. In verband met'het feit, dat deze verhooging 2 cent bedragen heeft, terwijl de verhooging voor de varkens welke per geslacht gewicht prijsverhooging heeft alleen betrekking op varkens, welke per geslacht gewicht worden uitbetaald. De ge middelde prijzen, welke thans betaald wor den, komen neer op ongeveer 16 cent per pond levend gewicht. Varkens van goede kwaliteit brengen heel wat meer op Met deze verhooging der varkensprijzen gaat gepaard een verlaging van de heffing, ii moet worden voor de varkens, welke voor bin.nenlandsch gebruik geslacht worden. Deze heffing wordt met ingang van 15 Mei teruggebracht van 10 tot 9 cent per K.G. geslacht gewicht. xt j v* voorts in het voornemen van de Nederlandsche Varkenscentrale om in den loop van de eerstkomende weken 15.000 varkens extra af te nemen en deze varkens voorloopig in te vriezen. Dit zullen varkens zijn van een gewicht boven 95 K-G. levend Deze varkens zullen dus eveneens tegen de nieuwe verhoogde prijzen worden afgeno men De bedoeling van dezen maatregel is om het te veel aan varkens boven het z.s zoutersgewicht, dat op dit oogenblik aanwe zig is, uit de markt te nemen. Hierdoor zal het mogelijk worden de varkens, welke als bacon naar Engeland gezonden worden tegen een lager gewicht af te nemen, hetgeen weder tot gevolg heeft, dat een grooter aan- porteerdenS ngeland kan worde" geëx VERKEERSONGEVALLEN. n. Botsing tusschen tram en auto n«t ftav0nd ongeveer elf uur is een taxi ffPi-nm Ghpoerweg te Bennebroek in botsing gekomen met een uit de richting Hillegom komende tram. De tram kruist daar den h5',:R?iV'er inzjttenden van den auto wer den licht gewond. De auto werd vernield de tram had een half uur vertraging. Autobus in de sloot. Vijf personen gewond. Te \X ateringen (Westland) U gistermiddag een autobus van den Viosdienst Wateringen- Den Haag bij het uitwijken voor een vracht auto weggezakt in den berm van den weg De bus kantelde en kwam in een sloot te recht. In de bus waren 12 passagiers gezeten mecrendeels uit het Wesiland. Vijf van hen bekwamen min of meer ernstige verwondin- De commissaris van politie alhier heeft aan alle hoofden van onderwijsinrichtingen het volgende schrijven gezonden, dat wij ook gaarne in overdenking geven aan alle Alkmaarsche ingezetenen: Het gebrek aan eerbied voor den eigen dom van anderen, zoomede het niet ontzien van natuurschoon van de zijde'der jeugd is reeds sinds vele jaren een klacht van allen, die het wel meenen met de vorming der op groeiende jeugd en de toenemende bande loosheid van het jonge geslacht met erger nis moeten gadeslaan. Tallooze malen wordt in de pers, ook in Alkmaar, aan deze erger nis uiting gegeven en het baart slechts ver wondering, waar deze klachten uit alle lagen der bevolking naar voren komen, dat door een eensgezind optreden van alle burgers hieraan op doortastende wijze niet een einde wordt gemaakt. De schade door alle mogelijke baldadigheden berok kend, valt niet te berekenen, doch het staat vast, dat alleen in Alkmaar dit bedrag in de duizenden guldens loopt. De tallooze klachten, die het bureau van politie berei ken, geven het bewijs, dat deze raming niet overdreven is. Het is der politie zonder medewerking van het publiek en onderwijzend personeel onmogelijk de taak van de bestrijding dezer vernielzucht tot een goede einde te bren gen. Nog veel te vaak moet worden geconsta teerd, dat de burgers in het algemeen het plegen van baldadigheden rustig aanzien of voorbijloopen om niet te spreken van het partij kiezen aan de zijde der boosdoeners, als politie of goedwillend publiek hen onder handen neemt. Het optreden van de burgerij, en evenmin van de politie, mag nimmer zijn een wraak oefening, waarvan de gevoelens zeer ver klaarbaar hun ontstaan te danken kunnen hebben aan het persoonlijk nadeel, dat door de jeugd berokkend wordt, doch wanneer de daadwerkelijke medewerking steunt op de overtuiging, dat alleen het bijbrengen van inzicht bij de jongeren een blijvende verbetering kan brengen, zoo houd ik mij overtuigd, dat Alkmaar goeddeels van deze plaag verlost kan worden. Een zeer belangrijke taak is hierbij weg gelegd voor leeraren en onderwijzers, die door een ernstig woord voor de klas, o p geregeldetijden herhaald, de leerlingen tot bondgenooten in het „goede willen'' kunnen maken. Het loopen over gras- en bloemperken in onzen fraaien Hout en plantsoenen, 't afruk ken van bloemen en takken, het bevuilen van banken, het kerven in banken en boomen, hei uithalen van vogelnestjes, het vertrappen van gras in weilanden, het beschadigen van geparkeerde auto's, het verbreken van hek afscheidingen, het voetballen op den weg met de daaraan verbonden tallooze gebro ken ruiten, waaronder van 15 en f 20 waarde, zijn enkele van de vele klachten, welke ik in de belangstelling van de school en de burgerij aanbeveel; een krachtige medewerking van een ieder stel ik op hoogen prfe- gen, doch behoefden, nadat eerste hulp ver leend was, niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. De heer J. Barendse uit Poeldijk, voorzitter van den Bond Westland, was er het ergst aan toe. Hij had eenige wonden in het gelaat bekomen, doch kon later naar huis terugkeeren. De zeven anderen inzittenden kregen een nat pak. De bus is zwaar ge havend. BRAND. Wel verzekerd, maar de verzeke ringsom was juist verlaagd. Dinsdagavond omstreeks half negen brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den heer M. Schel in de Bos schestraat te Oss. De brandweer was spoe dig ter plaatse doch kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. De boerderij, de der de in een week tijd, brandde tot den grond toe af; de inboedel en de landbouwwerktui gen gingen verloren De schade wordt door verzekering gedekt, doch de verzekeringssom was juist Dinsdag met 1100 verlaagd,- KORTE BERICHTEN. De besprekingen tusschen den rijksbe middelaar en de partijen inzake het looncon- flict in het veenbedrijf te Emmererfscheiden- veen (Dr.) hebben geen resultaat gehad. De arbeiders wenschen dezelfde loonen als ver leden jaar en wijzen de 5 pCt. loonsverla ging, door de verveners geëischt, af. In Nyezijl (Fr.) is bij de brug de 40-jarige J. Spoelstra uit Scharsterbrug van een motorboot gevallen en verdronken. Prins Hendrik is gister voor zijn jaar- lijksche kuur naar Karlsbad vertrokken. Zonder één woord er over te spreken heeft de gemeenteraad van Amsterdam gis termiddag besloten het Bisschopterrein aan den Dam in erfpacht uit te geven aan de Bouw- en Exploitatie Mij. De Bisschop, wel ke een kantoorgebouw voor de firma Levert zal bouwen. De crisis-collecte heeft te Rotterdam 17.650,54 opgebracht. In een van de bus sen heeft men een bankbiljet van 500 ge vonden. De regen heeft de collecte wel par ten gespeeld, want de opbrengst is ver be neden die van het vorige jaar gebleven 33.000). Broek op Langenclijk 31 punten; zevende pr. de heeren J. Swan en J Vlam te Warmen- huizen 34 punten. ^Verwachting, geldig tot den avond van jj Matige tot zwakke Noordelijke tot Non* westelijke wind, afwisselende bewolking nig of geen neerslag, iets zachter. Weeroverzicht. Tusschen het gebied van hoogen druk' het Zuidwesten en dat in het Noorden J welk zich over Noord-Scandinavië uitwf' de, ligt een strook, die zich van IJsland ni; Oost-Duitschland uitstrekt en onder sie-invloed staat. In ons land is na het? treken van de kern, die zich van de NV zee naar onze oostgrens verplaatste en w vrij veel regen bracht, een verbetering tew wachten en aangezien de depressie, die m het Zuidwesten IJsland is genaderd zicii slechts langzaam ontwikkelt, is het niet on- mogelijk, dat deze verbetering van la nr eren duur zal blijken te zijn, vooral indien de ont- wikkeling van hoogen druk over Scandina- vië, die nu nog slechts langzaam gaat bliitt aanhouden. De zwaarste regen - 1% viel in Brussel. Verder had geen der sta- tions meer dan 10 mM. en op de BritscV eilanden en Scandinavië bleef het groote» deels droog. De temperatuur is meest onde de normale en de veranderingen sinds giste ren, die over het algemeen weinig beteke nen, zijn nog meest dalingen geweest. Aan gezien in ons land de wind ook tot enkele ki lometers hoogte eerst nog wel noordelijk tot noordwestelijk zal blijven, is nog geen stij ging van temperatuur van beteekenis te ver wachten. GETROUWD: Cornelis van Raam en Petronella Kieft. Meine Klijnsma en Hendrika Cevat. Nicolaas Hardorff en Johanna van Espen. Jan Pureveen en Johanna der Kinderen. Nicolaas Velseboer en Wilhelmina Kors. Franciscus Dingerdis en flisabeth Bak ker. GEBOREN: Willem z. v. Hermanus de Langen en Cornelia Schutz. Theodorus z. v. Petrus Boots en Anna Bakkum. Jacoba Frederi- ka d. v. Pieter de Boer en Aukje Dalstra. OVERLEDEN: Geertruida Bakkers gehuwd met Pieter Huiberts 84 jaar. Jan Delver 71 jaar. 9JMé Bridge. WEDSTRIJDEN AAN DEN LANGENDIJK. Dinsdagavond hield de Langendijker Bridge-club een bridge-drive in het lokaal van den heer C. Vijzelaar te Broek op Lan- gendijk. Er waren 28 deelnemers. De wedstrijd heeft een aangenaam verloop gehad. De uitslag was als volgt: Oneven nummers: eerste pr. de heeren P r>nr' T - - - - XI xf vVi VIV pi VIX. uwt Ml 4 de Boer en T. Leek te Obdam met 21 punten; tweede prijs de heeren W. Visser en Jb. Bol- dewijn te Koedijk met 27 punten: derde prijs de heeren P. Beers en C. Jes te Noordschar woude met 28 puntenvierde prijs de heeren G Kooy te Noordscharwoude en A. van der Welle te Zuidscharwoude met 28 punten; vijfde prijs de heeren P. IJfs en P. Stam te Koedijk met 29 punten; zesde prijs de heeren P en Abr. van der Welle te Zuidscharwoude met 30 puntenzevende prijs de heeren C. Vijzelaar te Broek op Langendijk en P. Bier man te Zuidscharwoude met 33 punten. Even nummers: eerste prijs de heeren G en J. Deutekom te Noordscharwoude 23 pun ten; tweede prijs de heer en mevr. M. Wage- raar, Broek op Langendijk 24 punten; derde nrijs de heeren A. Kroon en P. Pronk, War- nenhuizen 26 punten; vierde prijs de heeren O Sevenhuijzen en L. Kal verdijk, Warmen 'luizen 28 punten; vijlde prijs de heeren P. Schagen te Broek op Langendijk en P. Deu- tekom te Noordscharwoude 30 p.; zesde prijs de heeren P. van der Molen en C. Smit te RAADSVERGADERING Ht ligt in de bedoeling van den bur gemeester tegen Donderdag den 18 Mei 1933 een raadsvergadering te beleggen EEN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. H. M. Strang den dag, waarop hij 25 jaar als instrumentmakers baas aan de N.V de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij verbonden is. Om 10 uur werd hij door den directeur ontvangen, die hem onder hartelijke en waar- deerende woorden een enveloppe met inhoud aanbood, terwijl hij vart het personeel een eetservies met prachtig bloemstuk mocht ont vangen. Ook in zijne woning prijkten nog ver schillende bloemstukken. De jubilaris die in huiselijken kring de feestviering voortzette, ontving daar hee veel blijken van belangstelling. Men heeft den dag van heden voor den jubilaris en zijn gezin overgetelijk gemaakt. FAILLISSEMENT. De rechtbank heeft in staat van faillisse ment verklaard den heer C. Bakker, hotel houder te Den Burg, met benoeming van mr J. Krabbe tot rechter-commissaris en mr Segers te Den Helder tot curator. DE MUZIEKTUIN HEROPEND. Zondagmiddag geeft het muziekkorps Alc- maria Victrix in den muziektuin zijn eerste concert in dit seizoen. Wij hebben heden eens een kijkje genomen in den heropenden muziektuin en hadden daarbij een onderhoud met den exploitant den heer D. L. v. d. Harst die van 1917 tot 1925 de Pier te Scheveningen heeft geëxploi teerd en daarna directeur van de Kurhaus Bar en van het Seinpost-Theater is geweest Als vakman verzekerde hij ons, dat hij over tuigd was, dat deze prachtige zomergelegen heid zich dank zij het toenemend toerisme, ongetwijfeld in de toekomst in de be langstelling van de Amsterdammers zal mo gen verheugen. Door de aangebrachte verbe teringen voor 't gebouw is thans een aar dig terras aangebracht, met keurige rotting meubelen is deze zomerzaak, die ook restaurant geëxploiteerd zal worden, aantrekkelijker geworden, terwijl de links ge legen speeltuin, geheel is afgesloten, zoodat de moeders er hun kinderen kunnen laten spelen, wanneer zijzelve in den tuin een kop je thee gebruiken. Voor de Alkmaarsche moe- J :fir 1IIVSC ders acKten wij dit zeker een mooie attractie In den tuin is geheel nieuw meubilair plaatst. De witte stoelen en tafeltjes op uc boventerrassen maken in de omgeving van prachtig groen een keurigen indruk. In de nis is een microfoon aangebracht. naar waarnemingen, verricht in den mom. van 11 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mm Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 mM u Jan Mayen. Laagste barometerstand 754.3 Memel mM die het mogelijk maakt, dat sprekers ook op de boventerrassen gevolgd kunnen worden. De Alkmaarsche Muziektuin is een van de mooiste zomerzaken in ons land, die door het nieuwe voorterras zeker meer de aan dacht zal trekken, al zijn wij van oordeel, dat dit voorterras aan den Rijksstraatweg gelegen moest zijn, om het passeerende toe risme te kunnen trekken. Van den heer v. d. Harst mag als vakman verwacht worden, dat hij het noodige zal doen om het publiek te trekken. Door de na bij gelegen stichting „Westerlicht" magm verhooging van het dagbezoek vemaf worden. Wij wenschen den heer v. d. Ha» U ook het gewenschte succes. lICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 8.10 uur licht op- OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Alkmaar. Uitleening uitsluitend aan leden, minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Wijsbegeerte. 109 J 24 Jansen, W. Geschiedenis der wijsbegeerte. 4 dln. 190 V 71 Vloemans, A. De v ijsbegeerte van Spinoza. Kinderpsychologie; opvoeding en onderwijs. 136 B 77 Boudier—Bakker, Ina. Het bfld in den strijd met leugen vrees. 370 H 17 hake, J. A. vor der. Fouten van kinderen, van leeraren, vat ouders met betrekking tot school. 375 G 20 Oedenkboekje van den Ned. ki* derbond; 1891—1931. (g) 377 H 61 heijermans, L. Beschouwing» over sexueele voorlichting- Muziek. 780 M 64 Milligen, S. van. Ontwikkeling* gang der muziek van de ou heid tot onzen tijd. 780 K 28 Keiler, O. Schubert. 786 L 38 Leichtentritt, h. Chopin door W. Hutschenruytef- Filmkunst. 770 L 52 Lichtveld, L. De ge!uidsfilm,. 770 J 44 Jordaan, L. f. Dertig jaar Rauwkost. 613.2 B 59 Bircher—Bennet, M- Ons se] als ziekte-oorzaak. 613.2 B 59n ld. Een nieuwe voeding» vijf lezingen. Reisbeschrijvingen. 910.8 M 35 Mayer. B. Avonturen van Afrikaanschen slavenhaie 91'5 L 74 Londres, A. Ya-mal! (Het le«n der parelvisschers). letjt 916 H 811 hom. (A. A.), en £'%ijn Lewis. Trader Hom, zwerftochten langs kusten en tropische wa 917 H 76 hoof. h. van. Voor tien m"1 ten naar Amerika. Over verschillende onderwerp 210 H 38 Heber, Lilly. Knshna^m- 323 B 90 Brugmans. I. J. t0t 343 B 71 Bonger. W. A. Inleiding criminologie. u ven 570.1 B 87 Broekhuizen. S.,,en 'uafiu® Laar. Het tropisch aqu^; 570.2 B 45v Berg, B. De vl^^alaya de lammergier van den 607 Z 14 Zal ik medicus worden- p 629 W 17 Walaardt Sacrl, Vijf- den Abeelen en art en twintig jaar lu»*" Nederland. (Jt) geschenk.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2