Macktbecichtett !Bucqedi{ke Stand In overleg met het hoofdbestuur der Unie Va"vS i en °nderwijzeressen KAMERLID OF ARRESTANT? NIEUW POOLSCH KABINET SAMENGESTELD. HET VASTEN VAN GANDHI. Zijn gezondheidstoestand gunstig. EEN „SCHANDALIGE INDISCRETIE VAN LADY OXFORD". EEN OPTIMISTISCH BANKIER! AARDSCHOKKEN IN HET 3ULGAARSCHE AARDBEVINGS- GEBIED. ERNSTIG ONGELUK MET MILITAIREN WAGEN. Nabij Padua in Italië. DE STRIJD IN CHINA. Bezetting van Peking en Tientsin? Ernstige botsingen; duizend dooden. Loean Sjae bezet. PARAGUAY VERKLAART BOLIVILA DEN OORLOG. ERNSTIGE RAMP IN AMERIKA. Tornado vernielt honderden huizen. Groot aantal slacht offers. BROEK OP LANGENDIJK (April). 1 nog wel een gelegenheid waar men bier kon krijgen. Allen stapten in en volgeladen ging het in de richting Rivierenwijk, waar de meesten woonden. Bij de Hoendiepstraat wilden twee perso nen het rijtuig verlaten, aangezien zij vlak bij huis waren. Toen is de ruzie ontstaan. De anderen wilden ook uitstappen, hoewel Galiart nog erop aandrong dit niet te doen. Zij stapten evenwel toch uit en bij het uitla den van de fiets moet de kleeding van een hunner beschadigd zijn, waardoor tusschen twee personen van het gezelschap een vecht partij ontstond. Galiart heeft toen een van de vechtenden een klap gegeven. Deze heeft zich toen tegen hem gekeerd en beiden zijn toen op den grond terecht gekomen Galian is opgestaan en weggeloopen. Hij is toen achtervolgd en heeft weer klappen gekregen, is opnieuw gevallen en weer opgestaan. Daarna is hij in het water terecht gekomen door een niet-opgehelderde oorzaak, hetzij dat hij naar het water toe is geloopen en toen er in gevallen is, hetzij dat hij van den berm is gegleden, hetzij dat hij daarbij een duwtje heeft gekregen. Daarna zijn twee personen een van de vijf personen was al vroeger vertrokken en het bakje was al iets opgere- ten naar huis gegaan en de twee overblij- venden hebben in de buurt hulp gezocht en de politie gewaarschuwd. De politie is aan het dreggen gegaan en te ongeveer half twee heeft men het lijk opgehaald. Het is voor de politie niet komen vast te staan, dat hier van eenig misdrijf kan wor den gesproken. Aanhoudingen zijn dan ook niet geschied. Van communistische zijde is verband ge legd tusschen dit verdrinkingsgeval en een incident, dat zich Zaterdagavond 29 April tusschen Galiart, die toen dienst deed als aapjeskoetsier en fascisten heeft voorgedaan. De man schijnt bevreesd te zijn geweest, dat deze hem zochten. De politie heeft evenwel de overtuiging, dat tusschen dit incident en het verdrinkingsgeval geenerlei verband be staat. EEN VERBOLGEN VADER. Een opper- wacht me es t er der mare chaussee mishandelde den klasse onderwijzer, omdat deze een kind van den politieman een welverdien de klap had gegeven. Dat er ouders zijn, die de rechten van den Jongen mensch en kleinen burger, d.w.z. het het schoolkind, zoover drijven dat zij bij de minste aanranding, ook vermeende aanran ding, zich aan school komen vervoegen om meester eens even „mores" te leeren, hetzij door dezen op de ,we!"-sprekendheid van een verbitterd gemoed te tracteeren, hetzij door hem op een argumentatie met de vuist te ver gasten, stemt droef in 1933. Er zijn nog altijd vaders en moeders die zich niet ontzien om eiken tuchtmaatregel van de school op te vatten als een persoqplijk feit,, er zijn er nog altijd die niet voldoende beseffen dat zij met het naar school zenden van hun kinderen zekere rechten aan de school overdragen en die er niet de minste notie van hebben, dat er bij een eventueel vermeend overschrijden van de bevoegdheidsgrenzen van de zijde van den onderwijzer, ook nog wel op mensche- lijke wijze te praten valt. „Sla d'r gerust maar op los", zeggen weer andere ouders. Maar is de onderwijzer zoo onverstandig dezen raad eens in practijk te brengen, dan is het lieve leventje gaande. Een heel sterk staaltje van wanbegrip ten aanzien van wat de juiste verhouding tus schen school en huis moet zijn, vermeldde dezer dagen „De Christelijke Onderwijzer". Wij ontleenen er het volgende aan: Een onderwijzer had, toen een leerlinge eener hoogere klasse, waar hij tijdelijk voor een zieken collega was ingevallen, zich niet aan een billijken tuchtmaatregel wilde onder werpen en dit bij hei haling, gestijfd door haar moeder, weigerde, dit kind een draai om de ooren gegeven. Dat was 's morgens geschied. De vader heeft toen den voorzitter van het bestuur opgebeld en gezegd, dat hij voor nemens was „maatregelen" tegen dien onder wijzer te nemen en zich daartoe 's middags naar de school te begeven. Deze vader is opperwachtmeester der mare chaussee. 's Middags tegen twee uur ver voegde hij zich in gezelschap van een mare chaussee (die buiten bleef staan) aan de school en vroeg den onderwijzer te spreken. In plaats, dat het hoofd der school den on derwijzer beneden liet komen, stuurde hij een jongen naar boven, die de boodschap over bracht, dat X. den onderwijzer wenschte te spreken. Deze zeide, m verband met vroeger optreden van dien vader niet te spreken te zijn. Daarop is X. naar boven gekomen, zon der kloppen het lokaal binnengedrongen (n.b. in uniform!) en greep den onderwijzer beet, trok hem van diens stoel, smeet hem tegen een bank en tegen den lessenaar en nam nem vervolgens mee naar beneden. Inmid dels had een onderwijzeres het hoofd ge waarschuwd, dat het mis liep, maar deze vertoonde zich niet en liet den doldriftigen opperwachtmeester opgemoeid zijn gang gaan. Deze kwakte beneden in de gang den °£lrwiizer te£en steenen, ging op hem zitten, bonsde hem eenige keeren met het hoofd tegen den vloer en liet hem eerst op staan toen hij zeide mee te zullen gaan Op s mans geroep vertoonde ook nu het hoofd Zich niet. Eerst toen het stil werd kwam hij even te voorschijn en zei: „Is dat nu op treden?" In de cel opgesloten. Den onderwijzer werd zelfs niet toegestaan zijn overjas aan te trekken; hij moest onmid dellijk mee naar de marechaussee-kazerne, Waar hij op zeer onhebbelijke wijze behan deld is en in een cel werd opgesloten, nadat men hem had gesommeerd zijn boord, das en bretels af te doen en de jas uit te trekken. Na tot 's avonds pl.m. 6 uur opgesloten en enkele malen „verhoord" te zijn geweest, werd hij vrijgelaten, nadat inmiddels proces-verbaal wegens den door hem toegedienden draai om de ooren was opgemaakt. De onderwijzer moest zich onmiddellijk on der behandeling van zijn dokter stellen, die constateerde: „oppervlakkige ontvelling en geringe onderhuidsche bloeduitstortingen op het linker voorhoofd, voorts kleine ontvellin gen achter de rechter oorsche'p, linker hand rug en onder het rechter onderooglid, voorts een bloeduitstorting op het linker onderbeen dicht onder de knie. Een en ander ten gevolge van uitwendig inwerkend geweld. Verder een kleine inscheuring van de bovenlipsplooi in den mond m Nederland heeft de betrokken onderwijzer tegen X. een aanklacht ingediend bij den Of ficier van Jushtie wegens: a. huisvredebreuk, b. mishandeling en toebrengen van lichameliik letsel, c. wederrechtelijke vrijheidsberoving. In he t Bataviaasch Nieuwsblad van 2 Mei, dat gister per luchtpost hier te lande is ontvangen, komt een artikeltje voor getiteld- Kamerlid of arrestant?, waarin de redactie zegt dat zij nog een appeltje te schillen heeft met den tot lid der Tweede Kamer gekozen communist Alimin Prawiradirdja. Alimin, zegt het blad, is uit het land ge vlucht, vóór de politieke recherche hem bij zijn jasje kon grijpen. Men kan echter veilig zeggen dat hij, in Indië terugkeerende, als deelnemer aan de voorbereidingen tot den opstand niet lang op vrije voeten zou loopen en dit geldt dus"ook voor Holland. Wanneer het de Indische justitie bekend was, dat Alimin in Holland vertoefde, zou zij waarschijnlijk onmiddellijk zijn uitlevering verzoeken, en, daar de regeering voor het rijk buiten Europa ten aanzien van de uitleve ring van politieke misdadigers niet dezelfde gedragslijn inneemt als voor het buitenland, zou aan dat verzoek ongetwijfeld worden voldaan. Ten aanzien van Alimin valt dus de vraag te beantwoorden of de regeering besiissen zal dat hij, nu hij tot Kamerlid verkozen is, niet meer gerechtelijk zal worden vervolgd voor hetgeen hij op zijn lndischen politieken kerf stok heeft. Ook hierin zal wel in overleg met Holland een beslissing worden genomen, maar er kan dunkt ons geen twijfel bestaan of de regeering zal van meening zijn dat het recht ook ten opzichte van tot Kamerlid gekozen strafschuldigen zijn loop moet hebben. HET DRAMA TE MIDDELBEERS. Gistermiddag werd door de justitie een nader onderzoek ingesteld inzake het drama te Middelbeers Het terrein werd afgezet in een straal van 500 meter, terwijl politiehon den gespeurd hebben. De bodem is door drenkt van water, zoodat geen sporen konden worden gevonden. De officier van justitie, mr. Vermeulen, deelde mede, dat het buiten gesloten moet worden geacht, dat het slacht offer door een ongeval om het leven zou zijn gekomen. Men neemt aan, dat D vergezeld is geweest van een tweeden persoon, die het slachtoffer opzettelijk of per ongeluk heeft doorgeschoten. Onderzocht wordt, wie uit de omgeving van Middelbeers dien nacht op de jacht is geweest. Dr. Nieu- wenhuis uit Utrecht en dr. Mettrop uit Den Bosch hebben de sectie op het lijk verricht. Het geweer van D. was nog geladen, terwijl de hanen waren gespannen. VERBRANDING VAN „ONDUITSCHE LITTERATUUR". Gisteravond vierde te Berlijn de strijdcom- missie der studenten „tegen den on-Duit- schen geest" de „opstanding van den Duit- schen geest", in welker middelpunt tegen middernacht de verbranding van ongeveer 20.000 „politiek en moreel on-Duitsche" boe ken stond. Daarmede was een studenten fakkeloptocht door de Universiteitswijk ver bonden, waarvoor bij de bevolking groote belangstelling bestond. Een groote men- schenmenigte vulde de straten en omzoomde het plein voor de Opera, dat door politie en S.A. was afgezet. In het midden van het plein was op een hoop zand een groote houtstapel van 5 vierkante meter opgericht. Sterke schijnwerpers verlichten het plein. De studenten trokken met muziek naar het studentenhuis in de Oranienburgerstrasse, waar vrachtwagens met „on-Duitsche litte ratuur" gereed stonden. Vandaar trok de fakkeloptocht door de Brandenburgertor naar het plein voor de Opera. Rede van dr. Goebbels. Toen de fakkeloptocht van de Berlijnsche studenten den Opernplatz tegenover de uni versiteit bereikt had, was de brandstapel reeds in vlam gestoken. Het vuur bespreiade een geweldige hitte en de vonken stoven huishoog de lucht in. De studentenbonden, voor een deel in volledige uitrustig, voor een deel alleen met pet en band getooid, mar cheerden, terwijl een S.A.-rauziekkapel va- derlandsche strijdliederen.speelde langs den brandstapel en wierpen er hun fakkels in. Vervolgens stelden de studentenorganisaties zich met hun vlaggen op rondom den brand stapel. Talrijke fotografen legden dit merk waardige middernachtelijke schouwspel op de gevoelige plaat vast. Onder gejuich werd vervolgens een aan vang gemaakt met het leeghalen der vracht wagens boeken, welke in de oplaaiende vlammen werden geworpen. De leider van den kring Berlijn—Bran denburg der Duitsche studentencorporatie Gutjahr, hield vervolgens een toespraak tot de studenten, waarin hij er op wees, dat gis ter aan alle Duitsche universiteiten alle on- Duitsche geschriften aan de vlammen wer den prijsgegeven. Geen Duitsche regeering der laatste 14 jaar heeft het noodig geoor deeld het volk en de jeugd te behoeden voor deze veiligheid. Terwijl steeds meer boeken en papieren in den vuurgloed werden geworpen, las een vertegenwoordiger der studenten een uittrek sel voor uit de lijst van deze on-Duitsche werken. Ook een borstbeeld van Magnus Hirschfeld werd verbrand. Hierop hield rijksminister dr. Goebbe.s een toespraak, waarin hij verklaarde, dat het tijdperk van een geraffineerd Joodsch intel lectualisme ten einde was. De revolutie, die wij thans beleven, aldus spr., komt niet van boven af, maar van onderen op. Zij is het voltrekken van den volkswil en de mannen die haar hebben ten uitvoer gelegd stammen uit alle lagen, standen en beroepen. Een ge heel volk is opgestaan. Gelijk het jonge stu dentenfront het recht gehad heeft te helpen den onstaat ter aarde te werpen, zoo heeft het thans de plicht dezen nieuwen staat van den opbouw binnen tegaan en hem nieuwe waardigheid en nieuwe eerbied te geven. Wanneer gij thans, aldus Goebbels, dezen geestelijken rommel in de vlammen werpt, moet gij daarmede ook de plicht op U nemen in de plaats van dien rommel plaats te ver schaffen aan een werkelijk Duitsche geest. Wij voltrekken een krachtige, groote en sym bolische handeling. Zij moet aan een ieder verkondigen, dat de geestelijke grondslagen van de November republiek verdwenen zijn en dat zich uit haar puinhoopen een nieuwe geest verheft, dien wij dragen en bevorderen. De minister besloot zijn toespraak met een „Heil" op het Rijk de natie en den leider, Adolf Hitier. Het strijdlied „Volk ans Gewehr" en het Horst Wessellied en een drievoudig Heil op rijksminister dr. Goebbels besloten de sym bolische handeling van de Berlijnsche stu dentencorporatie. Demonstraties tegen den „On- Duitschen geest". Gelijk te Berlijn zijn ook In het Rijk demonstraties gehouden door studenten tegen den On-Duitschen geest. In Mün- chen vond een plechtigheid plaats in den lichthal der universiteit, waarbij de rector het nieuwe studentenrecht overhandigde. Redevoeringen werden afgestoken, een fak- weloptocht werd gehouden naar de Koe- ningsplatz, waar on-Duitsche boeken ver brand werden. In Dresden sprak op een demonstratie van studenten de dichter Wilhelm Vesper Ook hier werd een fakkeloptocht gehouden, waarna boeken werden verbrand. In Neurenberg deelde de rector van de hoogschool voor economie en sociale weten schappen mede, dat de rijkspresident toe stemming had verleend de Neurenbergsche handelshoogeschool van nu af aan als eer ste Duitsche hoogeschool „Hindenburg- hoogeschool" te noemen. Te Breslau werd de studentenbetooging gehouden op het Schloss-plein. Na de feest rede van prof. Bornhausen werden ongeveer 40 centenaars boeken verbrand. De president der Poolsche Republiek, Moscicki, heeft de leden van het nieuwe kabinet benoemd. Prystor is als minister-president ver vangen door Janus Jedrzejewicz, die de portefeuille voor openbaar onderwijs be houdt. Ludkiewicz wordt als minister van landbouw opgevolgd door Nako- nieeznikoff Klukowski, die tot nu toe onderstaatssecretaris van den premier was. Jedrezejewicz, een der medewerkers van Pilsoedski, heeft voor den oorlog actief deelgenomen aan de patriottische beweging. Hij heeft zich in het bizonder bezig gehouden met onderwijszaken. Sinds 1931 is hij minister van onderwijs. In welingelichte kringen wordt verze kerd, dat slechts andere bewindvoeders optreden. Er zal geen wijziging in de politiek worden gebracht. De doctoren verklaren, dat Gandhi's gezondheidstoestand gunstig is voor het doorstaan van het vasten, wanneer hij inspanning en zorgen vermijdt. De derde dag van het vasten is zonder bijzondere gebeurtenissen verloopen. De Mahatma heeft ieder contact met de buitenwereld verbroken. Hij ontvangt geen kranten, geen correspondentie en laat geen bezoekers bij zich toe. Zoo bestempelt de Londensche correspon dent van de D. A. Ztg. een in interview-vorm gegoten artikel van mevr. Asquith in de Daily Chronicle, zoo lezen we in de N.R.Crt. Het was heelemaal geen interview, verzekert hij, doch een gewoon gesprek tijdens een be zoek dat Rosenberg (Hitler's afgezant) op uitnoodiging van de Lady haar in gezel schap van graaf Bismarck heeft gebracht. In het „interview" dan vertelt Lady Oxford dat zij Rosenberg gelukwenschte met zijn moed om naar een land te komen waar geen twee personen van opinie verschilden no pens de wreedheden en dwaasheden die zijn regeering uithaalde en zij vroeg hem als Hitier geen God erkende, waarom hij (Hit- Ier) dan de menschen niet met rust liet die wel in hun God geloofden? Rosenberg antwoordde, dat Hitier niet te gen een bepaalden godsdienst streed maar tegen de Joden, die de heftigste tegenstan ders van de nat.-soc. geweest waren, die na den oorlog alle goede baantjes in beslag hadden genomen, en die corruptie en com munisme aanmoedigden. Ik (Lady O.) vroeg daarop, een uitnoodi ging te mogen ontvangen als Heine's boeken zouden worden verbrand en ik zeide hem dat niemand zich hier tot het Hitlerisme zou be- keeren door de methoden van opruiing van studenten tegen hun professoren, of het tot wanhoop en zelfmoord drijven van indivi duen. Rosenberg nam dit alles nogal gemoedelijk op en protesteerde alleen tegen mijn vermoe den dat Hitlerisme oorlog zou beteekenen. Het tegendeel was waar en Hitier had het bewind in handen genomen om den oorlog te verhoeden en in het binenland aan de cor ruptie een einde te maken. Ik zeide ten slotte, dat vervolging en op jaging van kleine en groote tegenstanders nooit een stap voorwaarts kan beteekenen, en Duitschland steeds meer van de overige menschheid zou isoleeren. De Londensche correspondent van de D A Ztg. is als gezegd erg verontwaardigd over het gebeurde en spreekt van een „boos aardigen val", waarin Lady Oxford Rosen berg heeft laten loopen. „Rosenberg heeft bij zijn bezoek te Londen de voorname terughou ding getoond, die voor een buitenlandsche gast gepast is en ofschoon Lady Oxford in de Engelsche society sedert jaren bekend is 1 om haar politieke en persoonlijke indiscreties had toch niemand kunnen verwachten dat zij een particulier onderhoud zou misbruiken om de pers tegen den Duitschen bezoeker in te nemen. „Van een interview toch is geen sprake ge weest en Rosenberg heeft Lady Oxford een truc van geraffineerde sensatie-berichtgeving was. „Het geval wordt te erger als men be denkt dat Lady O. de bemiddeling van offi- cieele Duitsche instanties had ingeroepen om Rosenberg te kunnen spreken", „Het getij is gekeerd", zoo verklaarde de bekende bankier Sir Francis Goo- denough, president van Barclay's Bank Ltd., volgens de Tel. in een rede, waar in hij zich optimistisch uitliet over den terugkeer van de internationale wel vaart De verandering voltrekt zich aanvankelijk langzaam zeide hij, doch als er na de eb inderdaad vloed komt, zal de menschheid een voorspoed genie ten als nooit te voden. Vóór de mensch heid veel ouder is geworden, zal zij zien, dat de productie weer ongestoord plaats heeft en dat er welvaart komt voor de geheele wereld. Sedert eenige dagen worden in het Bul- gaarsche aardbevingsgebied voortdurend aardschokken waargenomen, vergezeld van een krachtig onderaardsch gerommel. Vooral in de omgeving van de reeds vroeger verniel de stad Tsjirpan. De aardschokken veroor zaken groote ongerustheid onder de bevol king, die bijna dag en nacht in de openlucht doorbrengt Op den straatweg tusschen Padua en Vil lanova in Italië, is een met 43 soldaten be zette vrachtauto in een greppel terecht geko men. Twee inzittenden waren op slag dood. Vier soldaten werden levensgevaarlijk ge wond en 33 anderen min of meer ernstig ge wond. De chauffeur is gearresteerd. De chef van den Japanschen generalen staf, Kaisjon, heeft aan de Japansche pers medegedeeld, dat de Japansche troepen waarschijnlijk op 18 Mei Peking en Tientsin zullen bezetten. In het Loeanhoe-district wordt ver bitterd gestreden. Maandag heeft een buitengewoon bloedig straatgevecht plaats gehad in Tsienan, toen de Chi- neezen aldaar de Japanners in een hin derlaag gelokt hadden. De Japansche troepen trokken n.1. de stad binnen, waar in schijn de huizen leeg en verla ten stonden. Toen de troepen de straten vulden, werd plotseling van uit de hui zen het vuur op hen geopend uit gewe ren en revolvers, terwijl handgranaten naar de in verwarring rakende troepen gewodpen werden. In totaal vielen dui zend dooden. De Japansche troepen ga ven echter blijk van grooten moed en attaqueerden de Jiuizen, waarbij zij zelfs hier en daar succes behaalden. De stad werd ten slotte omsingeld, waarna huis zoekingen werden gehouden. Ieder Chi- neas, die in het bezit van wapenen werd gevonden, werd onmiddellijk neerge schoten. Gevangen genomen Chineezen verklaarden, dat besloten was alles in den steek te laten, doch Peking en Tientsin te verdedigen. De Japansche troepen trekken op in het gebied van de Loean-rivier. Zij heb ben de stad Loean Sjaoe bezet. Japansch bombardement. De Japansche troepen hebben de onlangs ontruimde steden: Tsjanglin, Joengping en Tsjinan weer bezet. De stad Miyoeên, 75 K M. ten noordoosten van Peking is door Japan sche vliegtuigen gebombardeerd. Paraguay heeft Bolivia formeel den oorlog verklaard. Naar uit Tompkinsville (Kentucky in Ame- rika) wordt gemeld, heeft een hevige tornado eenige honderden huizen vernield. Tot nu toe zijn 75 dooden en honderden gewonden ge borgen. Een volgend ingekomen bericht meldt, dat het aantal door den tornado om het leven gekomen personen tot dusverre ge stegen is tot 120. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 10 Mei 1933. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per 100 doos 10—30: Andijvie per 100 stuks 26.70; Bloemkool le s. per 100 stuks 15—20, 2e s. 9—12; Kropsla per 100 stuks 0.80—3Kom kommers per 100 stuks 6—12; Prei per 100 bos 0.80—2.60; Postelein per bakje 3552 cent; Rabarber per 100 bos 1 3; Raapstelen per 100 bos 0.401.30; Radijs per 100 bos 0.70—3.80; Selderie per 100 bos 1.90—2.90; Spinazie per gr. jat 10—42 cent; Tomaten per 100 stuks J 23Uien per 100 K.G. 1.602.10; U'ortelen per 100 bos 7—13; Witlof le is per 100 pond 69, 2e s. 13.50. HOORN) 11 Mei 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 stapels kleine fabriekskaas 23, 7 stapels kleine boerenkaas 22, 2 stapels boerencommissiekaas 22. Totaal 18 sta pels, wegende 21031 K.G. De handel was vlug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN AMSTERDAM, 11 Mei 1933. Op de he- den gehouden aardappel en markt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Mei '33. Langendijker Groentenveiling. 1700 K.G. Gele kool le s. 1—1.30; 14000 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent; 525 K.G. Uien: gele uien 2.20; 8500 K.G. Bieten 60 —90 cent, alles per 100 K.G. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 11 Mei 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 150000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 52—54 1.70—1.90, 55—57 1.90-7 2; 58-60 2—2.20; 61—63 2.20—f 2 40; 64—67 2.30— 2 60; 5000 stuks Eendeieren 1802. SCHAGEN, 11 Mei 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Paarden 150—325; 20 Pinkstieren 75—180; 75 Geldekoeien (mag.) 80170; 20 Geldekoeien (vette) 140-/ 220 80 Kalfkoeien 80—f 215; 50 Pinken 35—55; 119 Nuchtere kalve ren ƒ312; 103 Overhouders 8—12; 571 Lammeren 410; Bokken en geiten 3—7; Varkens (mag.) 14—16; 39 Varkens (vette) per K.G. 29—31 cent; 150 Biggen 10—14; Konijnen 0.50— 1.50; Kippen 0.50—1.50. NOORDSCHARWOUDE, 10 Mei 1933. 2300 K G. Uien: Drielingen 1.40, Uien 2.502.70, Grove uien 2.60; 6800 K.G. Kroten 0.60; 6400 K.G. Roode kool 4.60—6.30, doorschot 1.10—3.10; 35800 K.G. Deensche witte kool 0.60 1.30; 6000 K.G. Gele kool 2.10— 2.90, alles per 100 K.G. Doorgedraaid; 6800 K G. Kroten en 2400 K.G Deensche witte kool. PURMEREND, 10 Mei 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om- tsreken". Aardbeien 10—22 cent per doosje; Bloemkool le s. 10—20 per 100, 2e s, 2—10 per 100; Roode kool 4.60— 6.50 per 100; Spinazie 824 ct. per mand, 6 K G.Postelein 66—84 cent per mand, H K.G.; Sla 0.40—2.50 per 100 krop; An dijvie 8—67 cent per 4 K.G.; Radijs 0.70 2.40 per 100 bos; Pieterselie 36 per 100 bos; Selderie 2—6 per 100 bos; Raapstelen 0.60—1.80 per 100 bos; Rabarber 2.404 80 per 100 bos; Wor telen 10—19 per 100 bos; Prei 1.80— 5.20 per 100 bos. ZAANDAM, 10 Mei 1933. „Veilingver. „De Zaanstreek". Andijvie 4090 cent per kist; Peen le s. 2124 cent per bos; Bloem kool 817 cent per stuk; Pieterselie 68 ct. per bos; Selderie 611 cent per bos; Prei 3Yt— 5 cent per bos; Raapstelen 0.6—1.3 ct per bos; Rabarber 2%6 cent per bos; Spi nazie 1018 cent per kl. kist (8 pond)Pos< telein 0.861 per kl. kist (10 pond); Br. lof 8—\2XA cent per pond; Tomaten 15—18 cent per pond; Radijs 1—1K cent per bos. BEVERWIJK, 10 Mei 1933. Asperges 20 —54 cent; Witlof 1020 cent; Aardappelen 23 cent per K.G.; Rabarber, uien, prei, selderij, pieterselie, raapstelen en radijs 1 5 cent; Peen 1510 cent per bos; Aard beien per schotel 20—40 eert: Spinazie 10— 25 cent; Sla 1575 cent; Postelein 60—80 cent per 100 kist; Bloemkool per 100 stuks 9.50-/ 20 50. Aspergemarkt. Per 100 bos waren heden de prijzen als volgt: dik wit 33—43, dik blauw en rood 21—30, dun wit 18— 24, dun blauw 1319, kort dik wit 1834, idem blauw 21. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide -? Geboren: Margaretha d. van M. A, Kaas en M. den Das. Hendrik z. van K. B. Neumüller en M. T. Winder. Meindert z. van P. Jong en T. G. F. Bult. Jan z. van J. Kostelijk en A. Veldman. Andries z. van C. Blom en B. de Hartigh. Willem Cornelis z. van C. Kok en T. Koedijk. Overleden: Aarjen Balder, 62 j., echt genoot van E. Visser. Jan Kreijger, 68 jaar, echtg. van T. Leegwater. Gerrit En gel, echtg. van N. Smit, 54 j., overl. te Alk maar. Maartje Wagenaar, echtg. van W. Balder, 70 j. Trijntje Groen, 58 j., echt- genoote van A. Balder. Ondertrouwd: E. J. de Vries, 21 won. te St. Pancras en A. S. Bakker. Getrouwd: A. M. Kaas, 24j., won. te Oudkarspel en T. Noordwest. A. Wiering en A. Ringnalda. HEEMSKERK. Ondertrouwd: J. Hoiting en B, Heerenga. Getrouwd: C. Baltus en J. v. d. Molen. B e v a 1 1 e n: P. de BoerLieste z. Th. de GoedeSchouten z. EGMONDBINNEN. April. Geboren: Henderike Helena Maria, d. van Frederik de Goede en Egberta Joh, Voortwist. Jacobus Innocentius, z. v. Jo« hannes Nic. Schuit en Wilhelmina Huls kamp. Ondertrouwd: Cornelis Baltus te Heemskerk en Jacoba van der Molen. Si- mon Bakker en Cornelia Kramer. Petrus Neefjes te Nibbixwoud en Maria Marga retha Apeldoorn (ondertrouwd te Nibbix woud). Willem Kuiper en Anna Steven- haagen. Jan Croese te Hilversum en Bri- getta Velthuysen te Hilversum, voorheen al hier (ondertrouwd te Hilversum). Johan- nes Brakenhoff te Castricum en Jansje Bur ger. Gerardus Baltus en Maria Cornelia Sinnige.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7