«Is HAAR WERKWIJZE ER INTRIGES JCeck School ffdieepsüjdiiufei NEEMT U IN ACHT! CASTRICUM EGMOND AAN ZEE. OOST-GRAFTDIJK. AKERSLOOT. BEVERWIJK. POLITIE-HONDEN DRESSEERCLUB. UITGEEST. SI OOMV A ARTLIJ1W! Stoomvaart-Mij. Nederltti. Kon. Paketv. Maatschappij- Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak Jijden aan rugpijn, rheumatische pijn. waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, zwakte, uitputting, zenuwachtigheid en (urinestoornissen? Haar lichaamsge steldheid, de verschillende perioden in (het leven der vrouw, de geboorte van kinderen, vormen vaak de oorzaak van iverzwakking der organen in den Deze organen l>eginnen traag en slecnt te werken, waardoor urinezuur en andere onzuiverheden zich ophoopen en e kwaal zich door het lichaam kan v er- spreiden. Voor vrouwen zijn Fostei s Rugpijn (Pillen dan ook een uitkomst in derge lijke kritieke tijden. De versterkende werking van dit speciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijnselen en baat tegen rheumatiek, ischias, spit en waterzucht. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. a 1—, 1-75 en ff 3_ per doos. reeds zal zijn uitgebloeid en nu kan hij zoet jes aan weer noordwaarts trekken om thuis te komen als het hooikoorts-seizoen daar is at'geloopen. Wil hij thuis blijven dan kan hij zich voor de ziekte vrijwaren door zich op te sluiten in een kamer, die slechts door gefil treerde lucht wordt geventileerd, welke zoo genaamde allergeenvrije kamers inderdaad in verschillende inrichtingen, in ons land bijv. in Leiden en Amsterdam, ter beschikking worden gesteld. Het spreekt van zelf, dat op deze wijze de patiënt niet geneest. Zoodra h'j zijn geïsoleerd verblijf verlaat, breekt de ziekte weer los. Hij is ontzien. Als geneeswijze veel hooger staand me thoden, waarbij hij geoefend wordt in den strijd tegen den vijand. Dit is voor hooi koorts mogelijk op de volgende manier. Eerst wordt uitgezocht, voor welke stoffen de pa tiënt overgevoelig is. Heeft men die gevon den, dan worden die stoffen in steeds stijgen de dosis op geregelde tijden ingespoten. Men begint dan eind Januari of begin Februari want er is tijd voor noodig om het zoo ver te brengen, dat voldoende weerstand, ook te gen grootere hoeveelheden, verkregen is. Het resultaat van zulk een kuur is alweer ver schillend, hetgeen voor alle geneesmethoden van hooikoorts en asthma geldt, een feit, waarop ik later nog terug kom. Maar vele patiënten gevoelen zich door een dergelijke behandeling inderdaad verbeterd. Is geen absolute genezing verkregen, dan wordt als derde soort behandeling eene toe gepast, waardoor de afzonderlijke verschijn selen bestreden worden, zooals het jeuken en tranen der oogen, de overvloedige afschei ding uit den neus, de klachten over hoofdpijn moeheid, lusteloosheid, aanvallen van asth ma enz. Ook van deze middelen is het effect der toegediende middelen individueel zeer verschillend, wat den een uitstekend helpt, geeft aan den ander zoo goed als geen baat. Maar daarover meer in mijn volgenden brief. H. A. S. G. P. OE. door ESSaD BEY. HOOFDSTUK VIII (Slot). MOORD- EN FOLTERMETHODEN EEN SAMENZWERING TEGEN DE i WERELD, Toen de Chineesche keizer Sji-Tsjoan-Di het Land van het Midden wenschte af te sluiten, liet hij den Grooten Muur bouwen Daarbij kwamen millioenen menschen om Maar de muur werd hooger en langer en omsloot het land. Ook de muren der G.P.oe zijn om millioenen lijken opgericht. De tijden van den Chineeschen keizer echter zijn voor bij, men bouwt geen muren meer uit steen en leem. De muur der G.P.oe rust op andere fundamenten; het is de sterkste muur ter wereld, opgebouwd op bloed, moord en fol teringen. Een glazen muur, en daar men vaak door den muur heen licht gelooft te zien, voelt men zich dubbel opgesloten. Het is. alsof zich een geweldige glazen koepel welft over 'het geheele Russische rijk. Niemand, ook de G.P.oe zelf niet, weet wat onder dien koepel gebeurt. De G.P.oe heeft geen tijd tot beschouwing, zij kan ook niet terugblikken. Zij heeft een geweldigen, zich dagelijks ophoopenden arbeid te verrich ten, die geen uitstel kan lijdenhet ziellooze wreede ambtenarenapparaat werkt, de mie renhoop is in voortdurende bedrijvigheid Steeds weer dreigt de luchtdicht afsluitende klok te barsten, maar reeds vijftien jaar heef zij het gehouden. Sedert vijftien jaar leeft een zesde deel der aarde in een retort. Geen geluid, geen klank dringt uit het reusachtige land naar de buitenwereld door. Onder den glazen hemel waren de menschen rond als schimmen der onderwereld. Zij zw ijgen en staren met niet begrijpende oogen op theorieën. Geen vreemdeling weet, wat dat zwijgen verbergt: het stom geluk van den mensch, die zijn persoonlijkheid heeft verlo ren of de haat van een geplaagde bevolking. Sji-Tsjoean-Di ommuurde zijn land, om •het gebied, dat hij het beste ter aarde achtte, van de overige wereld af te sluiten. Niet al- zoo het Bolsjewisme. Dat bouwt een muur om zich uit te breiden. Daarom ook is het fundament van dezen muur beweegbaar, het is opgebouwd door de kunstvaardigheid der Tsjeka uit bloed, theorie, agitatie en folterin gen. Zonder ophouden spint de G.P.oe de draden harer samenzwering tegen Europa en de andere continenten. Zonder ophouden wordt aan de samenzwering tegen de wereld gewerkt en het resultaat is volkomen bevredi gend. De meest verwijderde dingen zijn koren op de molen der G.P.oe. Zij verstaat het, van alles gebruik te maken. Een godsdienststrijd, de publicatie van een boek, een aardbeving, een hongersnood, een bankkracht, een too- neelstuk, een moord, een tentoonstelling, alles wordt op de een of andere manier geëx ploiteerd. Het resultaat is steeds hetzelfde: de een of ander wordt ontevreden, wendt zich van het oude af en begint te gelooven, dat ach m de geheimzinnige retorten der G.P.oe iets positiefs ontwikkelt, dat uit dit aardsche tranendal toch nog een paradijs zal maken. De G.P.oe echter wacht op het geschikte oogenblik om er op los te slaan Dan wil zij, verrijkt met vele ervaringen, een wederopvoe ring in wereldformaat van het onvergetelijke jaar 1919 geven. Zij heeft er in den Kauka sus op los geslagen, zij wil dat ook in Europa doen. Want haar weg naar het Wes ten leidt over het Oosten. De G.P.oe is de voorste linie der wereld revolutie. Zij is geen bestanddeel, geen hulp middel der wereldrevolutie, zij is de wereld revolutie zelf. Andere communistische orga nisaties en instellingen vertegenwoordigen als het ware reeds het tijdperk na de revolu tie; de G.P.oe wijst haar de plaats, waar zij vreedzaam moeten opbouwen. Zijzelf blijft ten strijde trekken tegen de massa der vijanden en pleegt nieuwe revolutionnaire daden, die later den Bolsjewiki ten goede moeten komen. De G.P.oe is de dolk in de hand der wereldrevolutie. Deze dolk is vlijmscherp, vervaardigd uit het beste staal, en de hand der revolutie houdt het gevest vast omklemd. Wat de dolk doet weet slechts de hand, die haar vasthoudt, het politieke bureau der communistische partij, dat het bolsjewisme in zijn tegenwoordigen vorm belichaamt. Wat wil deze hand? Haar doel is simpel en grootscheepsch. Zij wil de we relden, die door alle tijden heen zooveel van elkaar hebben verschild, aaneensmeden, zij wil het Aziatische collectivisme verbinden aan den innerlijken levensvorm van Europa en daarvan een onverwoestbare eenheid maken. Deze denkbeelden ontstaan niet vanzelf, willen niet vanzelf ontstaan. Zij moeten kunstmatig worden gekweekt. Daartoe dient het retort der G.Pme. Geen geluid, geen woord, geen gedachte van de buitenwereld dringt ongecontroleerd Rusland binnen. Het land is beroofd van ieder weerstandsvermo gen, volledig doof en overgeleverd aan de ex perimenten der regeering. Het eerste, principieele experiment was de vernietiging van hen, die in daden, woorden of ook slechts in gedachten weerstand had den kunnen bieden. Reeds langer dan tien jaar vinden die experimenten aan 't lichaam van het volk plaats en zij bleven niet zonder resultaat. Het volk is belangrijk veranderd. De hersenen werden weggenomen, het actie ve orgaan, de intelligentie. Meer dan ander half millioen menschen werden in de kerkers der Tsjeka opgesloten. Het volk heeft het denken verleerd, het kan slechts arbeiden, hongerend brullen of razen van geestdrift al naar de regeering wil en beveelt. Het beginnend gebrek aan intelligentie in het volk is het eerste duidelijk merkbare ge volg van den arbeid der G.P.oe. Het ras en zijn uiterlijk zijn veranderd. Men ziet wei nig intelligente gezichten, men ziet weinig edelgebouwde lichamen. Het breede, beenige, Aziatische type beheerscht het land. Dit type is gemakkelijk te leiden en gemakkelijk te be velen. Het verstaat de kunst van hongerlij den en gehoorzamen en zal zoo noodig als een lawine over Europa rollen met het be wustzijn, in de geschiedenis van het Bolsje wisme loonende handlangersdiensten te ver richten. Het doffe volk van thans is gewor den tot een machine, tot een enorme stoom wals, welker stuurrad met ijzeren hand door het bolsjewisme wordt omklemd. Rusteloos werkt de machine. Menschen- vleesch is haar voedsel. Koude, onbezielde en tot trouw gedwongen ambtenaren zijn haar raderen. Dr. Georgiër Stalin houdt het stuur in handen: Stalin, de beheerscher van het reusachtige land, die zijn zeker doel, de ver nietiging der oude wereld, voor oogen heeft. Stalin verstaat het meesterlijk, het gecom pliceerde instrument der G.P.oe te hantee- ren. Wanneer het noodig is, wordt de glazen klok even opgetild, opdat gedurende korten tijd de lucht kan toetreden. Dan is weer alles afgesloten. Opnieuw vloeit bloed, opnieuw worden talrijke menschen onschuldig naar de verbanningsoorden gezonden, opnieuw worden samenzweringen ontdekt en opstan den onderdrukt. De G.P.oe gehoorzaamt Stalin blind. De tijden, dat een Dzersjinsk! persoonlijk de verantwoordelijkheid voor den geheelen terreur op zich nam, zijn voor goec voorbij. Staling verlangt strikte gehoor zaamheid en neemt daarom de geheele last van de daden der G.P.oe op zijn schouders. Die last komt bij de vele, die hij in zijn een zaam en somber leven op zich heeft geladen. Maar hij draagt ze zonder zorg; hij weet, dat alle daden en alle dooden der C.P.oe op den dag der wereldrevolutie, op den dag dat de geheele menschheid zich onder zijn scep ter zal buigen, geen rechtvaardiging meer behoevein. Want op dat moment zou er niemand meer zijn, die rechtvaardiging zou kunnen ver langen! Dan zou de groote daad zijn vol bracht Het complot, waaraan zoovelen heb ben meegewerkt, zou zijn doel hebben be- reikt en de terreur zou van een krachtelooze menschheid worden weggenomen, zonder dat die het bemerkte. Dat is de hoop, de theorie der G.P.oe. Maar hoe ziet de practijk eruit? Werken niet ook in de G.P.oe menschen, die slechts door doodsangst worden weer houden van een gezond inzicht? Aan het einde der 18de eeuw stond terecht lord Hastings. de gouverneur-generaal van Engelsch-lndië. Ter rechtvaardiging van de daden, die hem werden verweten, mishande ling der inlanders, voerde hij aan, dat geen zijner handelingen kon worden beschouwd als een vergrijp, daar hij volgens de wet een willekeurige en onbegrensde macht in En gelsch-lndië had bezeten. De aanklager Amund Borek antwoordde daarop: Wille keurige macht? Wat is dat? Wie kan die be zitten? Noch onze Lords noch het volk, noch het Parlement bezitten een willekeurige macht, die zij aan iemand zouden kunnen overdragen. Want de absolute willekeur is iets, dat een mensch noch kan bezitten, noch op een ander overdragen. Alleen de bewering, dat men een willekeurige maent heeft be zeten en uitgeoefend, is reeds de bekentenis van een misdaad". Deze willekeurige macht, die den Engel schen rechtsgeleerde de haren te berge deden rijzen, bezit nu sedert 15 jaar ieder Tsjeka-ist tegenover ieder niet-communistisch inwoner van Rusland. De G.P.oe is niets anders dan een instituut tot uitoefening van onbe grensde willekeur Deze eigenaardigheid on derscheid de G.P.t. van iedere politie, iederen machthebber ter wereld. Geen heerscher, zelfs niet bij den meest onbeschaafden neger stam, oefent een even onbegrensd willekeu rige heerschappij uit, als de G.P.oe. De G.P.oe is alles geoorloofd, wetten en regelen bestaan voor haar niet. Voor dezelfde daad wordt de een doodgeschoten, een ander vrij gelaten, een derde verbannen. Want het is o.m. de taak der G.P.oe, eerst geheel Rus land, dan ook de rest der wereld een ontzet- tenden schrik aan Ae jagen en niets verschrikt meer dan het bewustzijn, dat men machteloos en rechteloos is prijsgegeven aan de wille keur van een instituut, dat te allen tijde alles met de menschen kan doen, dat aan geen normen is gebonden, dat moraal noch wet kent en aan niemand op de gansche aarde rekening en verantwoording schuldig is. Rusland leeft in voortdurende angst. Ter vergelijking met de G.P.oe moet men niet het oog slaan op de tribunalen van vroegere re voluties, maar denken aan de willekeur van menschenjagers, slavenhandelaars en misda digers. De angst, die de menschen nu reeds langer dan tien jaar beklemt, moest hen wel in geheel hun karakter veranderen. De psyche is als het ware aangegrepen door een chronische kramp, die over gaat in een ver lamming. Angst is het lot van een mensch heid, die door de ijzeren hand van de G.P.oe wordt voortgezweept naar een ver, twijfel achtig geluk. Of die angst zich zal beperken tot Rusland of wel zich zal uitbreiden over de geheele wereld, hangt af van alle volke ren, die niet tot de Sovjet-Unie behooren! EINDE. DE EENIGE OPENBARE SCHOOL TE WERVERSHOOF GESLOTEN. Geen onderwijzer te vinden. De openbare eenmans-school te Wervers- hoof bij Hoorn is reeds sedert 1 April j.1. ge sloten ten gevolge van het feit, dat de eenige leerkracht aan deze onderwijsinrichting met ingang van dien datum naar elders is ver trokken en zijn opvolger nog steeds niet is aangewezen. Deze eigenaardige gang van zaken houdt, naar de Tel. vertelt, verband met het feit, dat men in deze vacature alleen een wachtgelder wenscht te benoemen. Blijk baar heeft het lesgeven aan zeven leerjaren tegelijk voor de wachtgelders weinig beko ring. De reeds door den Raad benoemde wacht gelder legde een certificaat over dat inhield, dat zijn kinderen moeten wonen in een bosch- rijke streek. Daar Wervershoof juist heel wa terrijk is, kon de benoeming niet door gaan Wat een bof voor de leerlingen was. De in specteur van het lager onderwijs adviseerde vervolgens tot aanschrijving van alle wacht gelders, acht en veertig in totaal. Enkele da gen daarna kwam er van allen bericht bin nen. Ze bedankten in massa. De inspecteur adviseerde toen tot het maken van een voor drecht van twee candidaten. De een was ech ter katholiek, terwijl de andere niet onduide lijk te kennen gaf, de betrekking niet te kun nen aanvaarden, in verband met de gezond heid van zijn kinderen. Er is geschreven en getelegrafeerd aan den minister, doch tot dusver zonder resultaat. En de leerplichtige leerlingen loopen maar dag aan dag bij den weg DS. REESER IN HOOGER BEROEP 1EGEN DE BESLISSING VAN HET PROV. KERKBESTUUR VAN GELDERLAND. Ds. E. Reeser te Winterswijk zal van het besluit van het prov. kerkbestuur van Gel derland, waarbij hij uit zijn ambt ontzet is, in hooger beroep gaan bij de Alg. Synodale Commissie der hervormde kerk, weike dan ook zal hebben te oordeelen over de nieuwe feiten, welke zich hebben voorgedaan tijdens zijn gevangenisstraf in Amsterdam, naar aanleiding waarvan hij revisie van het von nis van het gerechtshof zal aanvragen bij den Hcogen Raad. Zijn schorsing als predikant blijft dus voorloopig van kracht. Twee schriftkundigen welke de geïncrimeerde briefkaarten hebben onderzocht, hebben verklaard dat de kaarten, tijdens zijn gevangenisstraf geschreven, van dezefde hand zijn. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Mei 1933. Grcoie Kerk, 10.30 uur, ds. Deetman; 6 uur, ds. J. Fokkema, v. Amstelveen (pred. v. d. Ger. Bond). Waakt en Bidt, 15 Mei, 8 uur, Evang. samenkomst, br. Besselaar. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. A. C. de Regt, van Groningen. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kui per. Geref. Kerk, 8.45 uur (in de Groote Kerk), 's middags 5 uur in de Kapelkerk, coll. Evang. i. d. prov. 's midd. na den dienst verkiezing diakenen, beide beurten ds. v. Meijenfeldt. fierst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur, 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, 17 Mei, 7.30 uur, ds. J. Wouthoorn, Ned. herv. pred. te Huizen. Vrij Evang. gem., Lindelaan 117, 10.15 uur prediking door voorganger. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 10 30 uur, ds. Kloosterman van Amsterdam. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GROET, zie Schoorl. CHERMER, 10 uur, ds. Groot, i *7 li 10-45 uur, ds. Bloemhoff, tekst ïi 5 onderwerp: Nochtans. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d Kerklaan, 10 uur, ds. H. E. Beker, van Haarlem. jdENSBROEK, geen dienst. KOEDIJK, 10 uur, ds. Baar, bevestiging 'dmaten; 7 uur ds. Baar, avondmaal. DIMMEN, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. v. Baaien OUDORP, geen dienst, vac. Groot Scher mer, OTERLEEK, 10 uur, ds. Boerendonk. OUDKARSPEL, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, ds. J. Rooker. SCHOORL, 7 uur, ds. Boeke. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 2.30 uur ds. Kloosterman van Amsterdam. STOMPETOREN, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur de heer A. Berkhof, van Amsterdam. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer N. Hazes, van Alkmaar; 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Seu- lijn. WINKEL, 10 uur, ds. Boeke. Vrij Evang. Gem. t. o. Raadhuis; 6.45 uur J. J. Ruijs. Woensdag 17 Mei, 4 uur, kinder samenkomst, W'est-Friesche dijk, zuster G. J. Meijer. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. v. Dijk. Naar wij vernemen is door den minister van justitie een aanstelling verleend als on bezoldigd rijksveldwachter aan H. J. v. El ven, J. H. Jacobs en E. de Vries, beambten op het provinciaal landgoed onder deze ge meente en aan Jb. en J. Castricum. jachtop zieners op dat landgoed. De hun verleende aanstelling als buitengewoon gemeenteveld wachter is thans ingetrokken. De uitvoering van de feestelijkheden voor het a.s. concours beginnen thans vaste- ren vorm aan te nemen. Met veel animo wordt door de diverse bestuurs- en commis sieleden gewerkt om alles gereed te doen zijn. Het aantal deelnemende korpsen is thans vastgesteld op 24, zoodat eiken Zon dag van 't concours 12 korpsen voor de jury zullen moeten verschijnen. Vermoedelijk zal op eiken Zondag na afloop van den eerewed strijd een groot vuurwerk op het terrein wor den afgestoken. Het bestuur der Egmondsche Visscherij- school publiceert het volgende: 1. dat het 14 April .1. heeft verzocht aan het departement van onderwijs om gedurende de maanden Mei en Juni een crisis-cursus te mogen houden ten behoeve van werklooze visschers in de vakken morse-seinen, motor- drijven splitsen, boeten enz.; 2. dat het terzelfder tijd heeft verzocht een uitgebreide cursus te mogen houden voor het verkrijgen van diploma's voor stuurman, schipper, IJslandvaart, enz., welke cursus in September zou aanvangen en verder met No vember overging in de gewone winter avondcursus om gegadigden tegen het a.s voorjaar gereed te hebben voor het examen. Het verzoek, bedoeld onder punt 1, is af gewezen op grond van de omstandigheid, dat de werklooze visschers verzuimd hebben ge bruik te maken van de gelegenheid, die den geheelen winter heeft bestaan. Het verzoek bedoeld onder punt 2, kan-in Augustus nog eens worden herhaald, waar bij dan moet worden opgegeven hoeveel be lang hebbenden zich daarvoor alsnog heb ben opgegeven. Het bestuur der visscherijschool maakt van deze gelegenheic. gebruik, aldus de pu blicatie, belanghebbenden er opmerkzaam op te maken, dat reeds vanaf het jaar 1917 ge durende de wintermaanden gelegenheid be staat tot het verkrijgen van alle gewenschte lessen, in goed verlichte en verwarmde lo kalen met ruim voldoende leermiddelen en beproefde leerkrachten. In de O. K. kerk alhier zal Zondagmor gen a.s. den dienst geleid worden door den oud-katholieken bisschop van Haarlem mgr. H. T. J. van Vlijmen, en wel naar aanleiding van den feestdag van kerkwijding. E>c biscschop zal van deze gelegenheid ge bruik maken om een woord van opwekking te richten tot zijn vroegere gemeente, die van deze zorgelijke en benarde tijden zooveel te lijden heeft. De bisschop was hier nl. eerst als kape laan, daarna als pastoor in 't geheel gedu rende 22 jaren werkzaam tot zijn wijding tot bisschop in 1916 hem naar Haarlem bracht. Steeds heeft hij echter deze gemeente een warm hart toegedragen. Zaterdagavond zal het kerkbestuur zijn hoogeerw. aan den trein in Alkmaar verwel komen, waarna men per auto naar Egmond zal komen. De directeur van het R. K. Zangkoor de heer G. P. Brouwers, heeft wegens ge zondheidsredenen bedankt. In zijn plaats werd aangesteld de heer W. Wester, Hoofd der R. K. School. De heer Wester heeft tevens het plan al hier wederom een fanfarecorps op te rich ten. Verscheidene instrumenten zijn nog aan wezig van het jaren geleden opgeheven corps. Deze instrumenten zijn nog in uitste kenden staat. Een lijst voor bijdrage circuleert thans onder de ingezetenen. Wellicht beïnvloed door a het gymnastiekonderwijs rc school, welk onderwijs ïi°Penb4 et nieuw gebouwde gvmna^iu n Wt het terrein bij de R K. schooi, o0 een gymnastiekvereniging opgeS% bestuuur is als volgt samengea&w f Het WGde voorzitter; G. Groote^ H Teijken, penningmeester; mei ter, 2e secretaresse en mei H v penningmeesteresse. Er zal WqI *k- 3e Donderdagavond worden geoefend 11' «n voor de adspiranten de Zateróavm^1 *r "1 stemd worden, terwijl als directe, be. treden de heer L. de Waal, omk rwi *1 ,.°P- o. 1. school. 1 rbt)cif Gistermiddag is het pand eim-nH den heer Th. v. d. Schaaf ingestort S van lukken kwamen niet voor. Van wei» J"S* meentebestuur werd terstond zorg om &e' dat het pand niet verder ineen kon Onze plaatsgenoot, de heer A R n ambtenaar ter secretarie alhier. is ylff- voor het schriftelijk gedeelte van het ter verkrijging van de acte van bekwaÜS" in de gemeente-administratie. Op initiatief van den heer van dfrik, hoofdonderwijzer der r.k. school, is a'h» comité opgericht om op den 2den Pinfcw dag volksfeesten te organiseeren op het ui rein van de voetbalvereeniging p>0 uZ vogels" volksspelen, zoowel voor'»ehuwfa als ongehuwden en voor de 3 hoogste klaa der school. Het doel is in dezen crisistijd 0p m koope wijze feest te vieren, waarin het wel een voorname factor zal spelen. Met het beharden van den Zuiddijk,® werk in uitvoering bij de N.V. de Gemak looze weg, is men thans tot den Westdiit te het gat van de Meer gevorderd, terwijl Westdijk vanaf den Bloemendalerweg is k richting Alkmaar ook reeds in bewerking is, Zaterdag zijn op dit werk ongeveer 30 man ontslagen, wat in dezen tijd van werkloos heid geen verblijdend tceken is. Behoudens enkele gehouden verkoopin- gen ten bate van kerkelijke of liefdadige doeleinden zullen ook dit jaar evenals zulks het vorig jaar het geval was door de te Be verwijk gevestigde bloembollenveilingen „1 Centrum" en „Beverwijk" geen verkoophal van groen te veld staande diverse bolgewas sen gehouden worden. Men schrijft ons uit Bergen: Zondag 14 Mei a.s. organiseert de poli tifhonden dresseerclub „Kazan" haar jaar lijksche demonstratie. Gezien het programma, wat circa 18 nummers bevat belooft het een prachtigen middag te worden, daar het bestuur moeite noch kosten heeft gespaard, om de beste honden te laten uitomen, welke in de afdee lingen zijn te krijgen, terwijl honden der ar deeling Bergen eveneens zullen uitkomen. De demonstratie welke gehouden zal wor den, op een terrein aan de Breêlaan, is uiterst geschikt voor een middag als boven omschre ven. Woensdagmiddag toen dr. Kamp alhier als waarnemer van de geneeskundige prac tijk van dr. Guljé, een bezoek bracht bij een zieke aan den Hoogeweg, had hij het onge luk, door de modder uit te glijden met het noodlottige gevolg dat hij een been brak Onmiddellijk werd dr. Beeker gewaar schuwd die spoedig, geassisteerd door de SCHAGERBRUG. storten,' Poelau Bras, ,11 Mei v. Batavia l.v.' te Amsterdam. Johan de Witt, uitreis, 11 Mei te Southamp- ton. fc'on. Ned. Stoomb. Maatschappij. Berenice, 10 Mei v. Catania n. Messina. Tiberius, 10 Mei v. Vigo n. Lissabon. Titus, 10 Mei v. Nauplia n. CalamaU. Trajanus, 11 Mei v. Rott. te A'dam. Van Rensselaer, 10 Mei v. Paramaribo o Madeira. Vesta, 10 Mei v. Malaga te Setubal. Fauna, 11 Mei v. A'dam n. Rotterdam Ganymedes, 11 Mei v. Varna te Rotterdam Hermes, 11 Mei v. A'dam n. Rotterdam- Iris, 11 Mei v. A'dam n. Rotterdam. Ulysses, 11 Mei v. A'dam n. Hamburg. Venus, 11 Mei v. Hamburg te A'dam. Juno, 11 Mei v. Genua n. Savona. Kon. Holl. Llovd. Flandria, uitreis, 10 Mei nm. 6 uur v. l* Palmas. Gaasterland, 10 Mei v. Gdynia n. A'dam Zeelandia, thuisreis, 10 Mei n m. uur Vigo. Salland, 11 Mei v. Hamburg te A'dam. Barentsz., 10 Mei v. Batavia te Lorenzo J» N. Zeiand, 10 Mei v. Singapore te Meibom* HollandAfrika-Lijc. Nieuwkerk, uitreis, 11 Mei te Lourenz ques. Meliskerk, 10 Mei v. Rott. te Rietfontein, 10 Mei v. eira n. Lorenzo ques. Holland—Oost Aitf LH»- Ouderkerk, 11 Mei v. Rott. te Ada» Rotterdamsche Lloyd- Baloeran, thuisreis, 11 Mei te Suez- Tapanoeli, thuisreis, 10 Mei v. Por RotterdamZuid-Amerika* Aldabi, thuisreis, 9 Mei v. Victorp- Holland-Amerika ï-«*otterdam- Bilderdijk, 11 Mei v. New-York je Dainsterdijk, Vancouver n R°tt€ ondefl le Dinteldijk, 11 Mei v. Vanc. 1- v. Rotterdam. Java-New York-Lün' Simaloer, New-York-Java, 9 Mei JavaChinaJapan- Tjinegara, 9 Mei te Batavia. j^untok Tjikarang, 9 Mei v. Hongkong .(a Tjisalak, 10 Mei v. Tientsin n- 1 SilverJava P»ciflcRt?Mei Silverhazel, Vancouver n. Batavia. Stoomvaart Mij- ,9^* toCl[ P Agamemnon, 8 Mei v. VJad' te pertf f Cfytoneus, Java-A'dam, 11 f1* phanfg,. Diomed, Japan-Rott., U M Melampus, 10 Mei v. Lon H°n£j Sarpedon, Japan-Rott 10 Mei vpof, Sald Stentor, Java-A'dam, 11 Emzetco LM 'e|0na '\,ej t< Jonge Elisabeth, 9 Mei v. i0 jonge Anthony, Spanje Londen,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10