Agenda De Neutrale Schoolvereniging in het gelijk gesteld. JUiMicaties Stad. en Omgeving. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE U. L. SCHOOL, BEKENDMAKING. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij vrouwen (rom.), hoofdrol Ramon Novarro. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Autobandieten (sens hoofdrol Buck Jones. Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Wie is Moreno? (avonturenfilm); hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 14 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met Vrijdag (heden Woensdag avond gesloten), in de Harmonie, tweede Alkïnaarsche kruideniersbeurs. Donderdag 18 Mei. 8 uur, kunstzaal Koningsweg 23, lezing dr. ir. J. van Loon over Schildertechniek en materialen. Zondag 21 Mei. Muziekconcours te Heerhugowaard. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die na afloop der a s. zomervacantie hunne kinderen de openbare U. L. School (toegankelijk zoowel voor jongens als voor meisjes) aan de Krelagestraat nr. 31 (hoofd de heer J. HOEKSTRA) willen doen bezoe ken, daarvan aangifte kunnen doen op DINSDAG 23 of VRIJDAG 26 MEI e.k., telkens des namiddags van 3—4K uur bij het hoofd in het schoolgebouw. Bij de aangifte moeten worden over gelegd het geboortebewijs van het kind Tof trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, het lnentingsbewijs, bene vens een verklaring van het hoofd der door de(n) aan te geven leerling(e) tot dusver bezochte school, dat hij/zij het gewoon lager onderwijs in tenminste zes leerjaren met vrucht heeft doorloo- pen, alsmede het rapportboekje De ouders of verzorgers van leerlin gen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebesturen van hun woon plaats. Alkmaar, 17 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. DE COMMISSARIS VAN POLITIE te Alkmaar maakt bekend, dat personen, die dit jaar een vergunning willen heb ben tot het innemen van een vaste standplaats met paard en rijtuig (SNORDERS) bij spoor en boot, hiertoe vóór ZATERDAG '20 MEI 1933, het ver zoek schriftelijk aan Heeren Burge meester Wethouders dezer Gemeente moeten doen. De Commissaris van Politie, WALRAVEN. DE WIJDE WERELD IN. Uitstapje van korte vreugd. Het 16-jarige Rotterdamsche meisje, dat sedert Vrijdagavond uit haar ouderlijke wo ning te Rotterdam was vertrokken en niet meer daarin was teruggekeerd, heeft men Zondagavond laat in Den Haag teruggevon den. Zij was, zooals reeds vermoed werd, in gezelschap van een 17-jarigen Rotterdam- schen jongen, die met haar op zijn transport fiets de wereld was ingetrokken. Naar aan leiding van het krantenbericht heeft een heei uit Den Haag aan de politie medegedeeld, dat hij het tweetal Zaterdagmorgen een eind- weegs in zijn auto had vervoerd, toen het hem had gevraagd een stukje mee te mogen rijden. Toen had de jongen echter geen diets bij zich, zoodat hij het vehikel, waarmede hij zijn vriendinnetje aanvankelijk wegvoerde, ergens moet hebben achtergelaten. Het was den automobilist reeds opgevallen dat de jongelui, die hij tot Rijswijk in zijn auto mee nam, zoo stil achter in den wagen zaten. Zij hadden toen waarschijnlijk reeds spijt over hun avontuurlijke onderneming. Zij zijn naar hun ouders teruggebracht. MET EEN VLET VAN ZWEDEN NAAR KAAPSTAD. Twee Zweedsche jongens maken een wereldreis in een open boot. Gistermorgen zijn in Den Helder twee Zweedsche jongens van nauwelijks 19 jaar aangekomen, die op weg zijn van Gothen- burg naar Kaapstad met een open vletje, dat niet langer is dan 5 Meter en niet breder dan 1.25 Meter. Het is op het eerste gezicht be slist een onzeewaardig bootje, dat zeer primi tief is ingericht en dat duidelijk teekenen van aftakeling vertoont. Er is dan ook een groote moed en veel enthousiasme voor noodig om den tocht te volbrengen. Zeven weken gele den zijn de jongens van Gothenburg vertrok ken en in den tijd hebben zij met veel slecht weer te kampen gehad. Bij de Amelandsche kust kregen zij zooveel water over, dat zij verschillende bezittingen verspeelden, waar onder een bedrag van 150 kronen, zoodat zij platzak in Den Helder aankwamen. Hun eer ste werk was dan ook het Zweedsche consu laat opzoeken om geld voor proviand. Van middag wordt de tocht voortgezet met als plaats van bestemming Calais. In October dachten de Zweden het einddoel van den tocht. Kaapstad, te bereiken. De Heldersche zeelui waren hieromtrent echter niet optimis tisch gestemd en het leek hun ook zeer on waarschijnlijk, dat de zeereis met dit vletje volbracht kan worden. In de afgeloooen we ken stond er vaak zooveel water in het bootje dat de jongens tot hun knieën in het water zaten. Toch gelooft het tweetal nog m het slagen van hun plan. Het is maar een waag, mijnheer, zeiden ze, maar wij komen er. oor een Zweedsche krant schrijven ze artikeie over hun reis, en daarmede voorzien zij n hun onderhoud. De beide jongens zijn werK- looze zeelui. DE DIEFSTAL OP HET KASTEEL NIJENRODE. Een politie-agent te Amsterdam aangehouden wegens heling. De centrale recherche te Amsterdam heeft gisteren een Amsterdamsch agent van politie gearresteerd, die ervan wordt verdacht eeni- gen tijd gestolen goed, zooals schilderijen enz., afkomstig uit het kasteel Nijenrode, in zijn bezit te hebben gehad. Er is bij den agent huiszoeking gedaan, doch er werd niets meer gevonden. De arrestatie is ge schied op grond van verschillende getuigen verklaringen. OPENBARE WERKEN TE HUIZEN. De Christen-Democratische Partij, afd. Huizen (N.H.), heeft Maandagavond een openbare vergadering gehouden, waar de chr. dem. raadsleden K. Westland en J. H. Staalman de toestanden bij Openbare wer ken hebben besproken. De heer Westland vertelde in zijn inleiding van de actie die in sommige persorganen te gen den heer Staalman wordt gevoerd; het wordt zelfs voorgesteld alsof hij een hetse heeft ondernomen tegen den directeur van O. W., omdat deze gereformeerd is. Spr. pro testeerde hiertegen verontwaardigd. Spr. en de heer Staalman hebben den directeur-ge meente-architect, als christenen gewaar schuwd; zij wilden niet zijn verderf. Van de zijde van B. en W. is den raad beloofd met een schoone lei te beginnen, doch dit bleek een schoone leuze te zijn. Toen de gemeenteraad tot schorsing van deze ambtenaar besloot omdat de feiten hier toe moesten leiden, zijn B. en W. van dit be- sjuit in beroep gegaan. De raad heeft toen bij de begrooting de post Openbare Wfken tot de hoogst noodzakelijke uitgaven terugge bracht en Ged. Staten hebben deze begroo ting goedgekeurd. Van dit college zal men toch niet kunnen zeggen dat het onder in vloed is gekomen van de een of andere actie. Nu B. en W. den raad een nota hebben doen toekomen om alsnog meer gelden toe te staan, en men van die zijde dus de kwestie opnieuw aan de orde stelt, is het, volgens spr., noodzakelijk dat de burgerij van den stand van zaken op de hoogte wordt gesteld. De heer J. H. Staalman betreurde het eveneens dat een zaak, die geheel vrij van politieke en kerkelijke invloeden moet worden gehouden, wordt vertroebeld. Spr. deelde me de hoe deze kwestie zich heeft ontwikkeld. Spr. werd gekozen in de rekeningscommissie 1931. De rekeningscommissie vond eerst een post van 40.000 steenen „afgeschreven", en nergens vermeld waarvoor ze gebruikt zijn. Er was alleen een mandaat van betaling; maar er was geen rekening! Die steenen wa ren gekocht in een café in Amsterdam; Pij wien wist de gemeente-architect niet precies. De naam van het schip was onbekend, de da tum van aankomst eveneens. E>e havenmees ter had geen schip met die lading gezien. De rekeningscommissie bestaande uit spr., een chr.-hist. en een afgev. der a.r. heeft hem toen voor de keus gesteld dc zaak op te helderen of heen te gaan. Hij is op geen van beide voorstellen ingegaan. Nu de justi tie heeft ingegrepen, wil spr. niet verder in deze kwestie treden. De raad wenschte in elk geval schorsing, tot alles in het reine was en spr. laakt het in den voorzitter van den raad dat deze dit raadsbesluit heeft op geschort. Onder een ander tijdelijk beheer zouden de moeilijkheden in het bedrijf, die nu te wachten kunnen zijn, vermeden zijn. DE URKER BOTTER 165 BEHOUDEN BINNEN. Het briefje in de te Zoutkamp aangespoelde flesch was onjuist. Heden is de Urker botter 165, waarvan men in verband met het aanspoelen van een flesch in Zoutkamp, waarin een briefje werd gevonden met de medeaeeling dat het schip in nood verkeerde, vermoedde, dat hij was vergaan, behouden te Urk binnengeloopen. Het is gebleken, dat het briefje in de flesch een onjuist bericht bevatte. De burgemeester van Urk doet ijverig nasporingen, wie het briefje heeft geschreven en de flesch in zee heeft geworpen. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den Stekerweg onder de gemeente Alphen aan den Rijn een 5-jarig meisje C. Burggraaf, wonende te Boskoop, dat bij familie logeerde, door een auto overreden. Het meisje kwam plotseling uit een steeg aanloopen en werd, hoewel de bestuurder van den auto, J. v Bijk uit Amersfoort alle moeite deed om een aanrijding te voorkomen, door het spatbord van den auto gegrepen en over den weg geslingerd. Met een gebroken arm en een hersenschudding werd het kind naar haar woonplaats vervoerd. Vandaar is het meisje naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar het in den loop van den avond is overleden. HET TWEEDE KAMERLID Dr. LOVINK. Bedankt als burgemeester van Alphen aan den Rijn. Naar wij vernemen, heeft dr. H. J. Lo- vink in verband met zijn verkiezing tot lid der Tweede Kamer tegen 31 Augustus a.s. ontslag aangevraagd als burgemeester van Alphen aan den Rijn. Dr. Lovink zal zich te Den Haag vesti gen. BRAND. Een winkelier en een dienstbode over het dak in veiligheid. Gistermiddag tijdens den zwaren brand aan de Boompjes te Rotterdam kwam er mel ding, dat er ook brand was uitgebroken in het manufacturenmagazijn van de frrma M. aan de Kipstraat, aldaar, welk bericht velen van de Boompjes naar de Kipstraat deed hol len. Daar bleek inderdaad een tweede brand te woeden, echter niet bij de firma M., maar een paar huizen verder, n.1. in pand nummer 105, waar tot Maandag de juwelier F. Wes- sel zijn bedrijf had uitgoefend. Op dien dag was hij verhuisd naar den Schiedamsche- weg. Gistermiddag was hij met zijn zoon en een dienstbode in het oude huis nog bezig met het opruimen van een en ander. De zoon is even een boodschap gaan doen; op dat oogenblik bevonden de vader en de dienst bode zich op de eerste verdieping. Toen de zoon terug kwam, bleek de winkel in brand te staan. De vader en de dienstbode hadden inmiddels den brand ook ontdekt. Via de goot en een brandladder konden zij op het dak van een belendend perceel komen en langs dien weg hebben zij zich in veiligheid gesteld. De brandweer was spoedig ter plaatse. Het bleek, dat het vuur woedde in wat ach tergelaten emballage, waartusschen zich evenwel nog een partij klokken en gouden voorwerpen bevond, welke ongeveer 400 waard was. De winkel en de daarachter gele gen woonkamer zijn geheel uitgebrand. VERKEERSONGEVALLEN. Twee gewonden. Gistermiddag kwam een personenauto uit de Corn. Anthoniszstraat de Hobbemakade te Amsterdam oprijden, toen daar een motor rijder naderde met zijn vrouw op de duo zitting. Er volgde een hevige botsing en de man en vrouw werden van het motorrijwiel geslingerd. Beiden zijn met een beenbreuk en een enkelfractuur opgenomen en naar het Tes- selschadeziekenhuis veivoerd. Tegen een kanon gereden. Toen gistermiddag te half vier de 14- jarige H.B S.-leerlinge Annie van 't Veer op de Brediusbrug te Bussum een militairen auto voorbij reed, zag zij niet, dat een aan hangwagen met kanon volgde. Zij reed tegen het kanon op en viel van de fiets. Het meisje werd in bewusteloozen toestand met een hoofdwonde en een gebroken rechterbeen naar de Majellastichting vervoerd. Van een auto gesprongen met doodelijk gevolg. Hedenmorgen tusschen vijf en zes uur is de landbouwer L. Hofkamp, wonende te Ubbena (gem. Vries), onder een auto geko men en gedood. Het slachtoffer reed met een auto van Groningen af mee en is bij zijn huis van den auto gesprongen en onder een der wielen gekomen met het noodlottige ge volg. Door een tram overreden en gedood. Gisteravond is te 's-Gravenhage een Duitsche dienstbode, wier naam nog onbe kend is, op den Quden Scheveningschen weg door een tramwagen van liin 8 overreden. Zij was onmiddellijk dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. KORTE BERICHTEN. De rijksmiddelen hebben over April 1933 bijna zeven millioen gulden minder op gebracht dan over dezelfde maand van het vorig jaar. Over de eerste vier maanden van het jaar bleef de opbrengst vier millioen be neden de raming. BRANDSTICHTING. Gisteren heeft voor de rechtbank te Rotter dam terechtgestaan de 34 jarige koopman A. de W. te Achthuizen, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Rotterdam, terzake dat hij in den nacht van 27 op 28 Februari j.1. opzetelijk brand had gesticht in zijn wo ning, door eenige kartonnen doozen op den zolder met een lucifer aan te steken. Bijna het geheele huis met den daarbijbehoorenden winkel was afgebrand. Ook voor de in de buurt gelegen woningen was het vuur niet zonder gevaar geweest. Verdachte bekende. Eisch 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Daarna had zich een winkelier in heeren- confectie te Rotterdam wegens brandstich ting in zijn winkel te verantwoorden. Hij ont kende. Na verhoor van verschillende getuigen werd tegen hem een gevangenisstraf geëischt van anderhalf jaar. NIEUW-SCHOUWTOONEEL. Naar men meldt, heeft zich te Amster dam een nieuw tooneelgezelschap gevormd, dat in het komende seizoen zal optreden on der den naam van Nieuw-Schouwtooneel en dat hoofdzakelijk zal zijn samengesteld uit de leden van de N.V. Het Schouwtooneel, die inmiddels heeft opgehouden te bestaan. Aan dit gezelschap zijn reeds verbonden: de dames Jacqueline Royaards, Dogi Ru- gani en Jetty van Dijk—Riecker en de hee ren Ko van Dijk, L. Ezerman, Frits Bouw meester, Jacques Snoek en Sam de Vries Er zijn onderhandelingen gaande met an dere artisten. De artistieke leiders zijn Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. Zakelijke leider is Jacques Snoek; administrateur Frans Wert- wijn. MEISJE TE WATER GEREDEN. Bij het uitwijken voor een wande laar. Hedenmiddag kwart voor drie is een circa 12-jarig dochtertje van den heer Zonneveld uit het Fnidsen met haar fiets aan de Mient te water gereden bij het uitwijken voor een tegemoetkomenden wandelaar. Het meisje poogde nog af te stapjien, maar dat lukte haar niet, doordat haar kleeren aan de fiets bleven haken. Zij werd weer uit het water gehaald door drie direct toegeschoten helpers. DE TWEEDE ALKMAARSCHE KRUIDENIERSBEURS. Het zaakje in de Harmonie loopt goed. Dat is gisteren wel ter dege gebleken. Niet, dat de drukte overstelpend is, maar regel matig zijn de bezoekers binnengetreden en hebben er de stands bewonderd Dat regel matige bezoek gaf één groot voordeel: men kon nu rustig alles bekijken en de standshou ders konden even rustig hun zaken doen. Wij hebben gisteren een praatje gemaakt met eenigen van hen en het verheugde ons te kunnen vernemen, dat de zakenlui tevreden waren. Er werden zaken gedaan en heusch een slechte! Ziedaar een lichtstraaltje in ze donkere tijden! Aardige staaltjes ziet men bij den ingang, bij de kassa. Daar heerscht op zekere oogen- blikken een soort hoogspanning. Men weet, dat elite 25ste bezoeker een aardigheid ca deau krijgt en als het dan ongeveer zoover is, blijkt iedereen nieuwsgierig, wie de gelukki ge zal zijn. Typisch is dan, dat het publiek zelf ook die spanning voelt en telkens weer vraagt, hoe ver men nog van de 25ste af is. op welke vraag steeds met een schouderop halen of een „ik weet 't niet" geantwoord wordt! Gisteren passeerden een 1200 a 1300 man de controle, wat voor dezen eersten dag heusch niet gering is. En wij gelooven, dat het morgen en overmorgen zelfs zeer druk zal worden. Laten wij het hierbij laten. En al vast be loven, dat wij morgen op deze tentoonstel ling en de stands nog eens terug komen! AL WEER KWAJONGENSWERK. Gisteren zijn door de politie wederom ernstig onderhouden terzake het plegen van baldadigheden in een leegstaand huis aan den hoek WesterwegLamoraalstraat een drietal jongens, en zal de aangerichte scha de door de ouders worden vergoed. Evenzoo een tweetal jongens, die bij een houthandel aan den Friescheweg een chaos wisten te scheppen door de balken in de balkenhaven aldaar los te gooien. POGING TOT INBRAAK. Door de politie zijn gisteravond een twee tal jongens, resp. 15 en 17 jaar oud, aan gehouden en in arrest gesteld, die bij een tabaksfirma hier ter stede door middel van valsche sleutels poogden in te breken, doch hierin niet zijn geslaagd. HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar verzond aan de bevoegde autoriteiten een adres waarin zij hare teleurstelling uitte over de resultaten van het met Duitsch- land gesloten handelsverdrag, dat met name voor de tuinbouwproducten vrijwel geen verlichting zal geven. Zij verzocht alsnog te pogen voorwaarden te doen verkrijgen. PRINS HENDRIK STICHTING. De algemeene vergadering de Prins Hendrik Stichting voor behoef tige oude zeelieden te Egmond aan Zee werd gisteren gehouden in een der loka len van de vereeniging voor den effec tenhandel te Amsterdam. In verband met het overlijden in het vorig jaar van mr. Alexander H. Wert- heim, werd voorgesteld in diens plaats als regent te benoemen ir. M. A. H. Wertheim, welk voorstel door de ver gadering werd aangenomen. Aan de beurt van aftreden waren de heeren P. J. J. Jonas van 's-Heer Arendskerke, jhr. O. van Lennep en H G J. Uilkens, welke heeren bij acclamatie werden herkozen. De voorzitter sprak een woord van dank tot den directeur voor hetgeen deze met zijn vrouuvv in het afgeloopen jaar voor de stichting en haar bewoners heeft gedaan. Ook den bootsman en de be'de zusters werd dank gebracht even als de pers. VOOR HET DI'ERENASYL. Onder het motto „Afscheid van Tom my" is bij den heer C. Verver, inspecteur voor Dierenbescherming, een gulden in gekomen. Ged. Staten hebben het raads besluit vernietigd, waarbij de gevraagde medewerking werd geweigerd. Zooals te verwachten was, heeft de raads- meerderheid van haar besluit om met negee ring van de wettelijke voorschriften mede werking aan de Neutrale scnoolvereeniging te weigeren, niet veel plezier beleefd. Wij laten hieronder de beslissing van Ged. Staten volgen: Uittreksel uit het register der besluiten van Ged. Staten der provincie Noord-Holland. No. 150. Woensdag 10 Mei 1933. Gedeputeerde Staten der provincie Noord- Holland, Gelezen: L een adres dd. 22 Januari 1933. inge komen 23 Januari d.a.v. van het bestuur van de Alkmaarsche Neutrale Schoolvereeniging, gevestigd te Alkmaar Nassaulaan 18, hou dende beroep tegen het besluit van den raad dier gemeente dd. 19 Januari 1933 no. 14, openbaar gemaakt 20 Januari d.a.v., waarbij afwijzend is beschikt op een door voornoemd bestuur ingevolge art. 72 der Lager Onder wijswet 1920 ingediende aanvrage om de be- noodigde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de stichting van een bijzon dere school in het centrum der stad 2. een adres van het „Comité van actie tegen het oprichten van eene Neutrale Bij zondere Schooi te Alkmaar" ingekomen 14 Maart 1933, houdende verzoek appellant in zijn beroep niet-ontvankelijk te verklaren; 3. de adressen van a. het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijzersgenootschap te Amsterdam dd. 14 Maart 1933, b. het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers te Amsterdam dd. 17 Maart 1933, c. de oudercommissie der Rochdaleschool te Alkmaar dd. 18 Maart 1933, naar waarnemingen, verricht iiw^T van 17 Mei. *n Medegedeeld door het Kon. Neden Instituut te De Bildt ^ef- Laagste barometerstand 750 Dantzig. «M. te Zwakke tot matige wind aanvanfcm oostelijke richtingen; half tot 2Wa 1 uit wolkt; weinig of geen regen; iets zachte Weeroverzicht. Daar eenerzijds de depressie verder de, waarbij ook de zware regens der i0pvuI* dagen afnamen, terwijl de diepe de« op den oceaan zich niet of nagenoe? westelijken zin ontwikkelde, is de bii? over het geheele gebied vrij hooir nf* Frankrijk, waar in het zuiden en wekt* er teren de temperatuur tot boven 20 or uiterste zuid-westen zelfs tot 27 o: is de ochtendtemjjeratuur iets als op het grootste deel van de i*iVen' eilanden. In onze streken is de windas* meest uit oostelijke richtingen, hetgeen v#*? lantrzame nntwikirplintr At>r U,r.Uu., te langzame ontwikkeling der luchtdruk^ dering nog wel gedurende een deel van w volgende etmaal zal aanhouden. van d. de afd. Alkmaar van den Bond Ned. Onderwijzers dd. 20 Maart 1933, e. de afd. Alkmaar van het Ned Onder wijzersgenootschap dd. 15 Maart 1933, f. de oudercommi&sie der 2e gemeente- school te Alkmaar dd 20 Maart 1933, g. de oudercommissie der O. L. S ,de I.indenschool" te Alkmaar dd. 20 Maan 1933, h. de afd. Alkmaar van den Vrijzinnig- Deinoc-atischen Bond dd. 2 Maart 1933, i. de oudercommissie van „de Vondel- school" dd. 21 Maart 1933, j. de oudercommissie van de 3e gemeente school te Alkmaar dd. 3 April 1933, waarbij met voornoemd verzoek instem ming wordt betuigd; Gelet op de omtrent het beroepschrift in gewonnen berichten van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar en van den hoofd inspecteur van het L. O. in de 2e Hoofdin spectie te den Haag resp. dd. 23 Februari 1933. 3e afd. no. 22 B 06 en 13 .Maart 1933 no. 588; Mede gelet op een schrijven van evenge noemden hoofdambtenaar dd. 2S Maart 1933 no. 744 terzake; Overwegende, dat het bestreden raadsbe sluit met redenen is omkleed en met inacht neming van de wettelijke termijnen is ge nomen aan appellant medegedeeld en open baar gemaakt, terwijl het beroep binnen der tig vrije dagen na die openbaarmaking is in gediend, zoodat appellant daarin ontvankelijk is; Overwegende, dat het verschilpunt tus schen appellant en den raad loopt over de vraag of de bij de aanvrage overgelegde ouderverklaring aan den in art. 73 le lid sub a der L. O. wet gestelden eisch voldoet; Overwegende dat deze verklaring de namen bevat van 98 kinderen, waaronder begrepen die van: a. 24 kinderen, wier ouders hebben ver klaard, of ten aanzien van de beteekenis der aanvrage in dwaling te hebben verkeerd bi) de onderteekening of om andere redenen op hun besluit zijn terug gekomeu; b. 10 kinderen die op 1 Augustus 1*® den 6-jarigen leeftijd nog niet zullen new® bereikt; c. 5 kinderen die ten tijde van het c®® van de beslissing van den raad leerW1® waren van de hoogste k'assen der schóól no. 7 en 8 en op den datum vva®2, appellant zijn school zou wenschen te op nen, t-w. 1 Augustus 1933, de school zul hebben verlaten; d. 2 kinderen, die op 30 September derhalve voor de indiening der aanvrage 1 vertrokken naar Zaandam en dientengey de school niet zullen bezoeken: Overwegende dat voor zoover betr 24 kinderen genoemd sub a volgens Oj stante administratieve jurisprudentie at standigheid. dat sommige ouders ac d.w.z. na het tijdstip van de indien:w verklaring om welke reden dan ook.'oD1 zijn teruggekomen, geen grond °P1€'' bedoelde kinderen buiten rekening te Lj dat dus die kinderen behooren te meegeteld; van deze Overwegende, dat met ïnbegnp j gj kinderen de ouderverklaring in elk - geldige namen bevat of 21 meer fflin|- voor de gemeente AT maar gelden art. mum. zoodat aan den eisch, gesteia 73 le lid sub a. L. O. wet is voldaan. Overwegende dat onder deze 0 heden de vraag of de kinderen, K^oOf® tot de groepen b. c. en d. al dan m te worden medegeteld, niet behoe beslist; gronde"- Overwegende op voorschrc v wof' it de beslissing van den raad 1 dat de beslissing van den gehandhaafd; 102O; Gelet op de Lageronderwijsw Besluiten: hnvenee®0* Met vernietiging van het Alki-y, besluit van den raad der ge" iesjissen, d* AA 10 lanuari 1933 no. 14 te u/orde® dd. 19 januari 1933 no. 14 ,e ^orde® de gevraagde medewerking verleend. n0 art. U de II. De aandacht te vestigen°P di€ b* L. O. wet 1920 volgens hetweik^rbeten^ lang heeft bij de vernietigdu. L van een krachtens deze wet d bij de Staten genomen besluit, da

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3