Hoe werkt ASPIRIN ASPIRIN dewerdd Brieven uit de Hoofdstad HEERHUGOWAARD. hebben genoten. In alle door de wet op het M.O. voorgeschreven vakken wordt les gt* gegeven. Aan het eind der drie jaren kunnen cur sisten door een geslaagd extraneus-examen of school-eindexamen de rechten en bevoegd heden verkrijgen, die verbonden zijn aan het bezit van het einddiploma eener H.BS A met 5-jarigen cursus. Het merkwaardige geval heeft zich voorgedaan ,dat van de vijf verschillen de Amsterdamsche tooneelgezelschap- pen er aan 't eind van 't seizoen nog niear twee over zijn Deze tijden zijn zóó zuiverend en reëel, dat het publiek alleen simpele echte o-troering zoekt óf door.echten geest pakkende amusementskunst Het is uit piet het gecoquotteer met nieuwe s.ijlen «n nieuwe vormen, die alleen het bloed- s-ire snobisme konden behagen. Deze twee troepen die op de allereen voudigste wijs „tooneel" hebben weten Ito geven zijn beioond met de sobere be- looning die deze moeilijke tijden te «reven hebben: Hun is het leven gelaten, w «schoone, moeilijke leven. De drie andere Amsterdamsche troepen en zij waren waarlijk destijds niet gering van naam en faam, zijn helaas gesneefd. Behouden hebben wij: „de Amster damsche Tooneel vereeniging" die in den schouwburg op het Leidsche plein spee,t en „het Centraal Tooneel in het Cen traal Theater. Van Dalsum van de Tooneelvereem- eing en Cees Laseur van het Centraal tooneel zijn twee voortreffelijke acteurs, twee voortreffelijke regisseurs, twee mannen met een zeer scherpe blik op het goede tooneelstuk. De Tooneelvereeniging heeft gebracht Volpone" van JohnsonZweig en „Mis dadigers" van Brüchner. Twee stukken van Pirandello. „Noaeh „Circus Knie [en „Eindexamen". In de „Comedie van 't Geluk" en „Noach" werd de Parijsche regie naar de kroon gestoken en het Atelier en de Vieux Colombier (dit laat ste vooral ook dank zij Paul Storm) evenaard. Als auteur heeft van Dalsum al zijn instrumenten beurtelings bespeeld; van af den snerpende bazuin van den slech ten mensch in ,Noach' 'tot de diepzin gende cello van den rector in „Eind examen". Laseur koos zich het minder zwaar onderstreepte genre in een wat ijlere rhythmiek, met den lach en de traan van den boulevardier. Zijn meest typi sche stuk .Domino" was haast te subtiel voor het Noordelijke publiek (Laseur heeft Hugenoten-bloed). Wat Laseur ech ter in 't algemetn gedaan heeft, en waar door hij reden van bestaan heeft als .spelleider, is dit. Hij heeft het leven be 'Jicht als met een klare, beweeglijke schijnwerper. Scherp zonder te lang te verwijlen, zonder romantisch clair-ob- scur; de dingen juist zoo in een trillend relief zettend dat ze het als tooneel „deden". En over dat alles datgene dat sets tot kunst maakt: De glans die alleen ihij kan geven die als lamp gebruikt zijn hart, als reflector zijn intelligentie en als lens zijn eigen helder oog. „Made- moiselle" behoorde tot de stukken die wonnen door het sentiment van een Til ly Lus. „In ieder huwelijk" werd een reëel beleefd succes. Nu geeft Laseur het Molnar-blijspel „Harmonie", dat hier en daar voor Ne derland ook iets te subtiek is, maar dat vooral door de jongste acteurs allerzui verst gespeeld wordt. De manucure die Marie Dresselhuvs Iner geeft, is een der meest intelligente creaties, die ik op het Amsterdamsche tooieel ooit zag. Uitstekend is ook Marie Gilhuys, en ~ns Baay overtreft nog wat hij deed in het vorige stuk. Nu studeert men in: „Twee, twee, ge lijk spel", van Lichtenberger. En dan komt de vacantie. In Augustus zal er hard gerepteerd worden aan het Sep "temberstuk „Ludo" van Marcel Scize modern stuk van een niet jong schrijver. Boet prachtrollen voor den onvolprezen Tourniaire en voor Mary Dresselhuys. AV ij zullen ook krijgen het laatste stuk van Somerset Morgan „For services rendered, „Voor Moed, Beleid en Trouw met daarin weer de rol voor de oer- menschelijke Tilly Lus. maar verder een echt ensemble-stuk, zonder sterren gescharrel, zooals dit ensemble het, ie recht, wil. Nog drie andere stukken kunnen het beeld voltooien van wat Laseur wil. Men zal daarna nog geven: „Design for Living" van Noel Coward, een stuk dat bet betere New-Yorksche publiek hoo gelijk gewaardeerd heeft. Verder: „Un< femme ravie" van Verneuil en „La fem ime en blanc" van Achard. Het „tableau 9e la troupe" zal dan zijn: Tilly Lus Mien van Kerekhoven-Kling, Mary Dresselhuys, Rie Gilhuys, Laseur, Tour niaire, Joan Remmelts, Chris Baay en nog wat jongeren, o.a. de veelbelovende Syb Veltman. Het land krijgt minstens twee tour hée's, één vóór half December en één na half Januari, een week of zes telkens Het Centraal Theater met zijn scherp- zinnigen directeur Sluizer zal hen ech ter minstens vijf seizoenmaanden heb ben Zoo zullen we dan de dubbele welda den des tooneels ontvangen uit de iet wat zwaardere hand van Van Dalsum en uit de neurveuzer maai- even krach tige handen van Laseur Op het oogenblik is het Rika Hopper théater een goed cabaret, waar de jonge Joodsche zangeres en danseres Ch&ja Goldstein archaïsch-sterke en ras-echte dingen doet. In de bioscopen gaat als allermooiste film misschien van dit jaar- .De drie stuivers opera", in de Duitsche vertol king. Waarlijk, Pabst is een zéér groot In de gewriditen worden dikwijls schadelijke stoffen afgezet, wanneer de regelmatige doorstrooming met bloed, ook van de kleinste vaten, door koude, vocht of plotselinge sterke af koeling gestoord wordt Hevige pijn bij elke beweging - aangezien ook de zenuwen aangedaan zijn h het gevolg •n als .rheuma' bekend. Aspiriivlabletten oefenen een regelenden invloed uH op de leedsom oop en zorgen voor een krachtige doorstrooming met bloed, zoodat de vergiften worden weggespoeld en uit gescheiden. Aspirin-tabletten stillen bovendien de pijnen. Alleen ven een volkomen zuiver, onschadelijk middel moogt J een Ideele werking verwedden. Vraagt daarom steeds ui drukkelijk Aspirin-tabletten, gemerkt met het Beyerkruis. 20 labL^D [21 te'*4" ,B a* Ofanje-bandbuisjes van HbL 70 ch. «n oranjezakjes van 2 tab). SO et». eeretrap versiering regisseur. Hoe jammer dat ons land veel en veel te klein is om naar de gunst van dezen ex-Duitscher te kunnen dingen. In het Stedelijk Museum opende St Lucas. De schilderessen Westendorp-Osieck van den Bergh en Lizzy Ansingh houden hier de eere hoog. Zij zijn een gang waard naar de St. Lucas-zaien welker ingang aan het hoofd van de wordt gemarkeerd door een van draperieën en palmen. Elke gang naar het Suasso-museum echter overtuigt mii meer van de groot- heir van Breitner. Het portret van me vrouw Mann-Bouwmeester geeft de ver zadigde schoonheid van die periode zoo prachtig weer; evenals van Dongen dat doet met zijn mansportret voor onze dagen, die nu weer willen het directe, het prille, ontdaan van het clair-obscur van een gelukkiger en meer verzadigde eeuw. Want het ideaal van den modernen schil dei lijkt mij te moeten zijn: te geven aan de dingen hun eigen trillend relief, met daarover de glans van wien ge bruikt als lamp zijn hart en als lens zijn kristal-helder oog. JOANNES MIRATOR. Provinciaal 1lieuws yf den toestand. Door de hevige s.agen op Iet hoofd was de schede] losgeraakt; de hersenen waren beleedigd en het hersenvli-s Jrong naar buiten. Het mag een wonder heeten. dat de vrouw het er levend afbracht. De verwon dingen, die haar vader had gekregen, waren minder ernstig. De rechtbank veroordeelde in Februari van dit jaar den dader, die spoedig na het gebeurde is gearresteerd, wegens poging tot doodslag en mishandeling tot tien jaar gevangenisstraf. Tegen dit vonnis zijn zoo wel de officier als de veroordeelde m hooger beroep gekomen bij het Amsterdamsche ge rechtshof, dat gisteren in deze zaak arrest heeft gewezen en het vonnis van de rechtbank, tien jaar gevangenisstraf, heeft bevestigd. De veroordeelde, die zijn daad beging, kort nadat hij een straf had uitgezeten, heeft van de laatste 30 jaar van zijn leven er 24 in de gevangenis doorgebracht. HEILOO. De nieuwe weg vanaf den Stations- weg naar het N.-H. kanaal. De nieuwe weg, waaraan den geheelen winter een groote bedrijvigheid heerschte en waaraan een 70 a 80 werkloozen werk von den, vertoont thans een geheel ander beeld. Onder geleide van den heer Thorke, op zichter van het Bureau van Nederlandsche Gemeenten, hebben we nog eens een kijkje ge nomen en constateerden, dat het werk onder bekwame leiding is uitgevoerd Verdwenen is het smalspoor, verdwenen zijn de zandtreinen en nog een 20-tal arbei ders waren bezig om het smalspoor los te maken en op te tassen aan het N. H. Kanaal Het fietspad is berijdbaar en in korten tijd is men aan het kanaal. Ja, eigenlijk is er op het laatst nog een kink in den kabel gekomen. De weg, die reeds een viertal jaien op het wegenplan staat, had als eindpunt het N. H. Kanaal. Wethouder Opdam had opdracht gegeven om de sloot te dempen, doch dat schtn niet aangevraagd te zijn. De hoofdopzichter Kraaienhof uit Alk inaar seinde „Stop zetten" en het zand moest er weer uit. Zco blijft het werk in de wereld Natuurlijk komt de vergunning er toch, doch dan langs „officieele" weg. Men moet het de gemeente, die zooveel doet om werkver schaffing te geven, zoo lastig mogelijk ma ken dat schijnt de bedoeling te zijn! Men zou nu aan het afwerken van den weg kunnen beginnen als er geen stagnatie was gekomen. In den weg moeten een twee tal duikers komen en ook een tweetal brug gen. Doch er zijn maanden overheen gegaan voor de vergunning afkwam. Langs officieu- sen weg deelde men ons mede, dat toen de raad op voorstel van den heer Greeuw be sloot om voor dat werk het contractloon uit te betalen, daartegen bezwaar was gerezen. Ook deelde men ons mede dat de Bond van Bouwvakpatroons die aan den raad had ver zocht om de kunstwerken te mogen uitvoe ren, een spaak in het wiel had gestoken, toen de raad afwijzend op zijn verzoek beschikte. Hoe het ook zij, de stagnatie is er gekomen. Dez'-r dagen is na maand en dag de ver gunning afgekomen en men is reeds aan den onderbouw voor den eersten duiker, kort bij het N. H. Kanaal, begonnen. Als de duikers en bruggen klaar zijn zal men aan het afwerken van den weg kunnen beginnen. Zal dat dezen zomer gebeuren, vroegen we onzen geleider. Hij kon er geen antwoord op geven. Waarschijnlijk wacht dat wel op een beslissing van Ged. Staten Intusschen is met ingang van 15 Mei de werkverschaffing „officieel" afgeloopen En er werd tot heden (sinds 4 weken) in twee ploegen gewerkt met een wachtweek. Doch die werklieden die de vorige week een wacht week hadden ziin deze week weer werkloos Gelukkig wordt nog een wachtgeld a 10 per week en toeslag uitgekeerd. Hoe het ver der zal afloopen weten we niet, doch wel weten we dat een 50-tal arbeiders geen werk it het vrije bedrijf kunnen vinden. Het Moederhuis van de „Juliaantjes". Aan den Hoogeweg, bewesten het terrein van de bedevaartsplaats van O. L. "Vr. ter Nood, wordt binnen korten tijd hét Moe derhuis van de H. Juliana van Falconorie geopend. In dit moederhuis, een opleidings- huis dus, worden de novicen opgeleid die als taak hebben hulp te bieden in het huis gezin waar de vrouw of moeder tijdelijk rust moet nemen. Op 2 Juli van het vorig jaar is door mgr. Aengenent bisschop van Haarlem de eerste steen gelegd en vermoedelijk heeft 31 Mei de officieele opening plaats. Onder geleide van den uitvoerder hebben we eens een kijkje in het bijna voltooide ge bouw genomen. Het gebouw is klaar, de elec- tricien en schilder zijn aan het afwerken en op den zolder zijn de zusters reeds bezig om de zaak op dreef te brengen, het is op een oor na gevild, aldus onze geleider. Het ge bouw, dat een lengte heeft van 35 meter en een breedte van 10 meter, maakt een pretti- gen indruk. Beoosten het gebouw is de kapel gebouwd, die met zijn mooien toren met het gebouw één geheel vormt. Door de ruime vestibule komt men in de ontvangzaal. De moderne bouw der laatste jaren heeft in de indeeling der zusterhuizen heel wat veran dering en laten we er aan toevoegen heel wat verbetering, gebracht. Gelijkvloers zijn naast de vele kamers de toiletten, badka mers, keuken en sousterrain, waarin de cen trale verwarming is ondergebracht. Rechts af komt men in de kapel, een mooi vriendelijk gebouw, waarnaast kamers voor den rector, sacristie, kleed- en ontvangka mers. Het altaar en priesterkoor is sober, doch stemmingsvol uitgevoerd. Op de eerste verdieping zijn naast de vele kamers de „cellen" der zusters aangebracht, met een balcon (een doörloopend baicon) dat voor alle cellen uitkomt. Van de enge troostlooze cellen zoo als men die vroeger zag is niets meer over gebleven, de indeeling is mooi, evenals de kleuren en belichting der kamers. Ook zijn op de eerste etage de ont vangkamer en logeerkamers voor de novicen ondergebracht. Op de tweede verdieping heeft men we derom een aantal kamers en alle kamers doen prettig aan door de gelukkige combina tie van betegeling, kleur van het schilderwerk en verlichting. De aannemer, de heer Thunissen van Heemstede is er bijzonder in geslaagd om er ee l echt vriendelijk gebouw van te maken, waarin men zich dadelijk thuis gevoelt. Het gebouwen-complex staat op een ruim een hectare groot terrein. De tuinaanleg, uitge voerd door den heer J. Lintz te Boskoop, is nog niet geheel voltooid, doch men kan nu reeds zien dat de aanplanting, ook op het ruime terras, gezien mag worden. Naar men ons verzekerde is het niet uitge' sloten dat Haarlems bisschop, mgr. Aen genent op den dag der opening tegenwoordig zal zijn. De werkloosheid, die gedurende eenigen tijd buitengewoon hoog was, is eenigszins aan het afnemen. Successievelijk wordt hier en daar werk gevonden en het aantal werkloozen is thans nog ongeveer 90. VALSCHE TURMAC-BONS. Voor de rechtbank te Maastricht hebben terecht gestaan drie mannen uit Amsterdam en een man uit Maastricht, ter zake van het te Luik doen vervaardigen, vervoeren, en over de grens brengen van 670.000 Turmac- bons, die, als ze uitbetaald waren, voor de firma een schade van ruim 18.000 zou be duid hebben. De officier van justitie eischte tegen elk der drie eerste verdachten zes maanden en tegen den laatsten één jaar gevangenisstraf. DE MOORDAANSLAG TE RESSEN— BEMMEL. De dader, die ook nog een politie agent verwondde, tot 8 jaar veroor deeld. De rechtbank te Arnhem deed heden uitspraak in de strafzaak tegen den 22- jarigen slager G J. de K. te Nijmegen, tegen wien 14 dagen geleden 20 jaar ge vangenisstraf was geëischt, ten eerste ter zake, dat hij in den nacht van 8 op 9 November een viertal revolverschoten heeft gelost op de 66-jarige alleen wo nende weduwe J. v. Druten te Ressen Bemmel, waardoor deze vrouw ernstig werd gewond; ten tweede ter zake, dat hij in denzelfden nacht den agent van politie K. te Nijmegen door een revol verschot heeft gewond. De rechtbank veroordeelde K. tot 8 jaar gevangenis straf. De verdediger was mr. Heymans. werd aangevoerd, tot October a.s. geen rondvisch in Frankrijk mag worden in gevoerd, omdat de Nederlandsche Re geering in gebreke is gebleven maatre gelen te treffen tegen den clandestienen invoer van vreemde visch in Frankrijk, ten nadeele van het aan Nederland toe gekende contingent Verschillende reederijen die thans schepen in de vaart zouden brengen met het oog op den uitvoer naar Frankrijk, moeten thans hun plannen weder op geven. Vier maanden heeft de vloot nu werk loos gelegen, ten gevolge van de^ staking en nu deze aan het verloopen is en de mogelijkheid weder bestaat voldoende schepen naar zee te brengen, komt het bedrijf voor het feit te staan, dat niet gevischt kan worden omdat vreemdelin ge i ons contingent in Frankrijk hebben opgemaakt, niet alleen voor 't loopende trimestre, maar bij anticipatie ook reeds voor het kwartaal, dat eerst per 1 Juli a.s. zal aanvangen. Gezien de stemming in IJmuiden is een scherp protest van de algemeen» vergadering te verwachen. Olechtszaken DOODELIJKE AANRIJDING TE HAARLEM. In den avond van 24 October van het vorige jaar wandelde de 73-jarige A. Raap horst op het trottoir in de Anthoniestraat te Haarlem, toen van de Heerenvest met groote snelheid een vrachtauto deze smalle straat inzwenkte. De bestuurder, de 30-jarige J. D., die on der invloed van sterken drank verkeerde, ver loor bij het nemen van de scherpe bocht de macht over het stuur, zoodat de auto het rechtertrottoir opreed, waarbij de wande laar werd gedood. De tweede inzittende van den auto liet zich uit de cabine vallen, omdat hij bang was an ders zelf het slachtoffer te worden van een volgende aanrijding. Zijn metgezel reed met groote snelheid door, doch werd later door ae politie in zijn woning gearresteerd. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde hem wegens het veroorzaken van dood door schuld tot negen maanden gevangenisstraf, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Gister diende de zaak voor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep. Verdachte was van meening dat hij te zwaar was ge straft. Het ongeluk was in dronkenschap gebeurd President: „Iemand die heeft gedronken hoort niet achter het stuur Verdachte bleek reeds twee maal veroor deeld te zijn. Éénmaal wegens zware mishan deling, den dood tengevolge hebbend tot 3 jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis (negen maanden gevangenis straf, met intrekking van het rijbewijs voor één jaar). Aanrijdingen, veroorzaakt door drankmisbruik, dienen met het maximum aan straf te worden geboet, meende hij. Het Hof zal op 30 Mei arrest wijzen. VROEGERE VERLOOFDE AANGEVALLEN. Tot tien jaar veroordeeld In den nacht van 11 op 12 Mei van het vorige jaar heeft de recidivist B. zich toe gang verschaf: tot de woning van zijn vroe gere verloofde aan de De Wittestraat te Am sterdam. In haar slaapkamer doorgedrongen trof hij de vrouw slapende aan en trachtte haar te worgen. De vrouw ontwaakte en trachtte om hulp te roepen, waarop de man haar met een hamer een paar slagen op het hoofd gaf. De vader van de vrouw, die op het rumoer was afgekomen, kreeg ook eenige slagen met de hamer op het hoofd en daarop nam de onverlaat de vlucht. De vrouw verkeerde in zeer zorgwekk®- EEN AFSCHEID IN DEN HOOGEN RAAD. In de heden gehouden zitting van den Hoogen Raad is officieel afscheid geno men van den substituut-griffier bij dat college mr. F. A. Jas Jr., die benoemd is tot proc-generaal bij het hof van justitie in Curagao. De president van den Hoo gen Raad, jhr. mr. F. Feith, zeide dat dit college den heer Jas noode ziet vertrek ken, maar, aldus spr., dit neemt niet weg dat wij hem in zijn nieuwe en ge wichtige loopbaan alle goeds toewen- schen. De proc.-gen. mr. Tak en de grif fier mr. Kist hebben zich bij de waar- deerende woorden van den president aangesloten. Mr. Jas heeft hierop woor den van dank gesproken. ARBEIDERS-VEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. Zondag 14 Mei hield de Arb. Ver. v. Lijk verbranding haar 7e tweejaarlijksche alge- tr.eene vergadering te Hilversum. Uit het jaarverslag van den secr.-pen- ningmeester, J. Rooselaar, bleek de sterke toename van het ledental en een zeer gun stige financieele toestand der kasmiddelen. Het effectieve iedencijfer, dat bij de vori ge tweejaarlijksche vergadering 6600 be droeg, heeft thans 9138 bereikt. Op 31 December 1932 was het kapitaal der ver eeniging 249.849 67; de wiskundige reserve op dien datum was 199.130.73, zoodat een batig saldo bleef van 50718.94 De vergadering besloot op voorstel van het hoofdbestuur van dit saldo een som van 10.000 als fonds tot dekking van even- tueele verliezen op geldbelegging te reser veeren, terwijl een bedrag van f 3000 werd gestort in een fonds tot dekking van kosten, verbonden aan de crematie van kinderen van leden, die beneden den leeftijd van een jaar komen te overlijden. Voor algemeene reserve bleef een bedrag van 37.71894 beschikbaar. Voor rekening der Vereeniging zijn over de jaren 1931—1932 uitgevoerd de crema ties van 57 leden. Het aantal afdeelingen over het land ver spreid is met vijftien toegenomen en be draagt thans 46, waarbij ook een groep leden te Antwerpen gevestigd. Alle aftredende hoofdbestuurders werden bij acc'amatie herkozen en And. de Rosa werd herbenoemd als redacteur van hel Maandblad „De Urn''. iBinnenland DE „ORANJETREIN". Wij maakten reeds terloops melding van den Eersten Nederlandschen Ten- toonstellingstrein. Thans kan reeds wor den medegedeeld, dat deze rijdende ten toonstelling als zoodanig door de in schrijvingen van tal van vooraanstaan de bedrijven en middel-industriën, als mede speciale exposities van de K. L. M., het Kon. Instituut, de Spoorwegen e.a. een volkomen succes belooft te wor den. In verband met de voorbereiding, noodzakelijk voor enkele zeer bijzonde re inzendingen, is de vertrekdatum thans officieel vastgesteld op 12 Juni. De eerste trein zal in Oranjekleur ge schilderd worden door een der meest bekende Nederlandsche Verffabrieken en gedoopt worden „Oranjetrein". Binnenkort zullen bijzonderheden kunnen worden bekend gemaakt. EEN LAND- EN TUINBOUW TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM IN 1934. Ter gelegenheid van de in-gebruik- neming der nieuwe centrale markt met markthal. B. en W. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor goed te keuren, dat ter gelegenheid van de in gebruikne ming van de nieuwe centrale markt met markthal, in de gebouwen en op de ter reinen van dat marktcomplex een ten toonstelling op het gebied van land- en tuinbouw wordt gehouden; en aan de op te richten vereeniging „Uitvoerend Comité voor de tentoonstelling van land- en tuinbouw Amsterdam 1934" de voor deze tentoonstelling benoodigde gebouwen en terreinen van het nieuwe marktcomplex in bruikleen te geven; en voorts een bedrag van 67.000 als werk kapitaal ter beschikking te stellen van de vereeniging onder voorwaarde, dat alle inkomsten dier tentoonstelling ten bate van de gemeente zullen komen. EEN DAGBLADBEZORGER GEVOLGD DOOR POLITIE AGENTEN. De minister van defensie heeft nader geantwoord op de vragen van den heer L. M. Hermans, lid van de Eerste Ka mer, betreffende het volgen van een be zorger van een dagblad te Ede door po- litie-agenten. Hij schrijft: Deze handelingen zijn niet geschied op last van de regeering. Met voorken nis van den minister van Defensie is een onderzoek ingesteld naar de politie ke gezindheid van bepaalde personen, van wie betwijfeld wordt, of zij onder alle omstandigheden achter de wettige Regeering zullen staan. De wijze waar op dit onderzoek geschiedde, is overge laten aan de daarbij betrokken autori teiten. Hoewel de wijze, waarop de gewensch- te inlichtingen zijn verkregen, wellicht minder gelukkig kan worden genoemd, vindt de minister daarin géén aanlei ding zich daaromtrent met de betreffen de autoriteiten nader in verbinding te stellen, aangezien hij op grond van ambtsberichten mag verwachten, dat de autoriteiten het toegepaste middel niet meer zullen bezigen. EEN PROTEST VAN DE REEDERSVEREENIGING. Men deelt ons uit IJmuiden mede, dat, op verzoek van meerdere reederijen, in de Vrijdag te houden Algemeene Verga dering van de Reedersvereeniging een voorstel zal worden behandeld, om bij de Regeering te protesteeren tegen het feit, dat, ondanks de omstandigheid, dat tengevolge van de staking bijna geen grove visch voor export naar Frankrijk HET AUTODRAMA TE ROTTERDAM. Het lijk van de vrouw gevondene Gistermorgen heeft een schipper on- dev de gemeente Vlaardingen in den Nieuwen Waterweg het lijk opgehaald van een vrouw. Men neemt aan, dat men hier te doen heeft met het stoffelijk overschot van mevr. J. SchepersRit- tel, die bij het ongeluk bij de Koningin- nebrug om het leven is gekomen. Een later bericht meldt, dat het lijk door de familie inderdaad herkend is als dat van mevr. Schepers. Geen behoorlijke afsluiting aan d: brug. Het is nu al de derde keer, dat een bestuurder van een auto door de stop signalen van de Koninginnebrug rijdt, zegt het Hbld. Den eersten keer was de bestuurder het is alweer eenige maanden geleden zoo verdiept in een politiek gesprek, dat hij de in beweging zijnde klep van de brug opreed en wonder boven won der aan de andere zijde, zij het met een geduchten smak, op het brugdek terecht kwam. De tweede, die door de signalen reed, werd nog juist bijtijds door een brugwachter tegengehouden. Deze der de keer heeft wel een zeer noodlottigen afloop gehad. Hoe het ook zij, er mag wel worden ge zegd, dat het alarmsignaal voor de autobestuurders bij deze brug onvol doende is. Wanneer een bestuurder, ko mende van de Van der Takstraat na dert, ziet hij een groot aantal seinlam pen en lichtbakken met opschriften in roode letters zooals „stoppen bij open brug". Het woord „Stop" op de brug is geplaatst op de groote boog, die de beide segmenten, waarmee de brug wordt opengedraaid, verbindt Over de lengte van deze boog staan op gelijke afstanden vier groote lampen, die ieder een letter van het woord stop bevatten. Zoodra de brug opengaat be ginnen de lampen te branden en wordt het waarschuwend woord zichtbar Dat is echter het eenige, afsluithekken züü slechts geplaatst bij de voetpaden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8