SBitmwland JCeck ói School Jkowitciaal Hieuws £uchtoaact Jiadioniouios Jiunst mltielenschap Stad w Qmqevmg. lUeet&eticfu, MR. P. J. REYMER. DIRKSHORN. BEVERWIJK. BURGERBRUG. ZWAAG. SCHERMERHORN. CASTRICUM. NIEUWE NIEDORP. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Weeroverzicht. V SvrV wt'. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Donder dag (behalve Woensdag) telkens half 8, ;hoofdnummer Ich bei Tag und du bei Nacht L(am.); hoofdrollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch en Julius Falkenstein. Zondag en ^Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af doorloo- pende voorstellingen, f-. Toegang voor eiken leeftijd Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Arsene Lupin (detectivefilm), hoofdrollen John en Lionel Barrymore. Toegang boven 18 ]aar. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Achter het mas ker (sens.), hoofdrol Jack Holt. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Als ik een millioen had. (sens.)hoofdrollen Cary Cooper, Charles Laughton, Frances Dee en Mary Boland. Toegang voor eiken leeftijd. I Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za- 'terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 20 Mei. 8 uur, dancing Harmonie, propaganda- avond Ned. Trekkersbond, afd. Alkmaar. 2 uur, kinderfeesten te Heerhugowaard. Zondag 21 Mei. 7 uur, luth. kerk, sluitingdienst V. C. J. G. onder leiding van mej. ds. F. W. Rap- P°3—5 uur, Stedelijke Muziektuin, matinée arb. muziekvereen. Excelsior. Muziekconcours te Heerhugowaard. oplossing van het ontwapeningsprobleem. De vroegere besprekingen met den leider der Duitsche delegatie hebben helaas niet juist tot vergaande successen geleid. Des te meer begroet de Engelsche regeering de verklaring yan den rijkskanselier, die thans tastbare re sultaten mogelijk maakt. De Engelsche re geering stelt voor zoo spoedig mogelijk een algemeene formule aan te nemen, waarin de mogendheden het eens worden over de prin cipes van het tweede deel van het Engelsche ontwapeningsplan, waarin de kwesties der effectieven en van het materiaal worden be handeld. De Fransche vertegenwoordiger Massigu beperkte zich tot eenige korte en gereserveer de woorden. Hij verklaarde, dat het doel der algemeene ontwapening slechts kan worden bereikt onder volledige erkenning en waar deering van den juisten stand van zaken. Het Fransche volk heeft de boodschap van Roo- sevelt ten volle gewaardeerd. De Fransche regeernig wil thans de door Duitschland aangekondigde voorstellen afwachten. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Tewfik Roesjdi Bey, juichte de bood schap van Roosevelt toe en deelde mede, dat Turkije het Amerikaansche voorstel zonder reserves zal aannemen. President Henderson wees er op, dat de commissie tot den aanvang der economische wereldconferentie nog slechts 19 dagen tijd heeft, dat ook tijdens de Pinksterdagen zai moeten worden gewerkt en dat de conferentie onder alle omstandigheden voor de economi sche wereldconferentie tot overeenstemming zal moeten komen. De hoofdcommissie zal daarom bijna onafgebroken moeten vergade ren. Zaterdag zal de hoofdcommissie weer bij eenkomen. In conferentiekringen is de verklaring van Nadolny met groote aandacht aangehoord. In de Duitsche houding is in zooverre een zekere wijziging getreden, dat thans het En gelsche ontwapeningsplan niet alleen als ba sis van onderhandelnig, maar ook als basis van het toekomstige ontwapeningsverdrag zal worden aangenomen. De kwestie van den duur van het eerste ontwapeningsverdrag na welks afloop de volkomen rechtsgelijkheid op alle gebieden zal gelden, wint hiermede op besliste wijze aan beteekenis. Bij de andere wapenen wordt de eisch op volledige mate- rieele gelijkstelling van Duitschland met de overige mogendheden ten volle gehandhaafd De Duitsche delegatie komt Vrijdagavond bijeen om de gedetailleerde Duitsche voor stellen uit te werken op grond van de rede van Hitier. 'DE HUURSTAKING IN AMSTERDAM WEST. Door den kantonrechter te Amsterdam zijn gistermiddag 34 ontruimingen gelast in verband met de huurstaking in West. Naar wij vernemen, zal Maandag in 50 woningen de ontruiming worden ten uitvoer gelegd. De inboedels waarop reeds be slag is gelegd zullen worden meegeno men, terwijl op het loon van die huurstakeis die in vaste betrekking, zooals in gemeente dienst zijn, beslag zal worden gelegd. BRAND. Boerderij verbrand. Gisteravond ongeveer half elf is de boer derij van W. Snitselaar te Ederveen nabij De Klomp (Geld.) tot den grond toe afge brand. Twee in de nabijheid staande hooi bergen met aangrenzende schuren werden eveneens een prooi der vlammen. Het vee kon worden gered. Een groot aantal kippen kwam echter in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. - v RELLETJES TE DEVENTER. Gisteravond werd te Deventer een be sloten vergadering gehouden van den N.S. B. de partij van ir. Mussert. Reeds lang vóór den aanvang van de bijeenkomst had zich een groot aantal personen verzameld in de straat, waar het vergaderlokaal was ge legen, zoodat de politie enkele malen Tot doorloopen moest manen. Het bleef echter rignoerig en toen eenige bezoekers der ver- gadering, gekleed in zwart hemd, zich op straat vertoonden, kwam het tot handtaste lijkheden, zoodat de politie tusschenbeide moest komen. Er werd uit het publiek met een beitel geworpen, waarop de politie en kele charges met gummistok en sabel uit voerde. Hierbij liep een persoon een diepe vleeschwonde in den schouder op. Later heeft de politie, versterkt door marechaussee te paard, er voor gezorgd, dat zich geen on geregeldheden meer voordeden. In een aan de pers verstrekt communiqué der vergadering werd medegedeeld, dat te Deventer een vrij sterke groep van den N S B. was opgericht. VERKEERSONGEVALLEN, Wielrijder zwaar gewond. Gisteravond om 7 uur is op den rijksweg zuid te Echt (L.) een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 45-jarige H. Smeets wilde daar ter plaats den rijksweg met zijn rijwiel oversteken. Hij werd aangereden door een luxen auto en zwaar gewond. Met een her senschudding is hij in hoogst zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Men vreest voor zijn leven Aan de gevolgen overleden. Hedenochtend is op 67-jarigen ouderdom te zijnen huize te Den Haag aan de gevolgen van een hem op Maandagmiddag j.1. op den Stationsweg overkomen verkeersongeval overleden de heer P. J. van Oorschot. DE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. Een telegram, aan H. M. de Koningin. De r.-k. Vredesbond afd. Maastricht heeft gistermorgen aan de koningin een telegram gezonden, luidende als volgt: „Bestuur r.-k Vredesbond, afd. Maastricht brengt Uwe Majesteit hulde en dank voor steun en vre- desgedachte neergelegd in haar telegram aan president Vereenigde Staten". INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. In den afgeloopen nacht zijn twee inbre kers in het perceel Spuistraat 39 te Den Haag, waarin gevestigd is Huf's Schoenen magazijn, op heeterdaad betrapt, toen zij door forceering van de brandkast reeds ruim 1000 hadden buitengemaakt. De in brekers zijn naar het hoofdbureau van poli tie overgebracht en daar in bewaring ge steld. DOODELIJK ONGEVAL. Donderdag is op de cokesfabriek van staatsmijn Maurits te Lutterade de arbeider A- Ongenal, terwijl hij bezig was een afsluit deur van een der cokesovens dicht te maken, tusschen deze deur en de passeerende deur- hefwagens bekneld geraakt, tengevolge waarvan hij is overleden. De getroffene was 30 iaar oud en vader van drie kinderen en woonachtig te Geleen. BETER LAAT DAN NOOIT. In verband met het ongeval bij de Konin- ginnebrug hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. een onderzoek ingesteld en daarna aan B. en W. verzocht het aanbrengen van afsluithekken bij het voor het rijverkeer be stemde gedeelte van deze brug te willen be vorderen. DE RELLETJES BIJ DE WERKVERSCHAFFING TE AMBT- HARDENBERG. De rijksinspectie voor de werkverschaffing te Zwolle heeft een onderzoek ingesteld naar de relletjes onder de tewerkgestelden bij de bebosschingen te Ambt-Hardenberg op 28 April 1.1. Ir. Westhoff, rijksinspecteur voor de werk verschaffing, ir. Blokhuis, houtvester van het staatsboschbeheer, en de heer v. d. Werf, op zichter bij het staatsboschbeheer, waren zoo ver hersteld, dat zij bij dit onderzoek aanwe zig konden zijn. Het is gelukt uit het groote aantal (onge veer 200 opgeroepen tewerkgestelden) een aantal personen te herkennen die zich aan bedreiging, ophitsing enz. hebben schuldig gemaakt. Eenige hunner werden in hechtenis genomen en zullen strafrechtelijk worden vervolgd. Bovendien zullen degenen, van wie is ko men vast te staan dat zij zich ernstig misdra gen hebben, waarschijnlijk dit jaar niet weer voor tewerkstelling in aanmerking komen. TEGEN HET SMOKKELEN VAN GELD UIT DUITSCHLAND. Naar het W. B. uit Berlijn meldt, zai de deviezen verordening in dier voege worden uitgebreid, dat het geld en de bagage van hen, die per spoor, schip of vliegtuig zich naar het buitenland begeven, aan een stren gere controle zullen worden onderworpen KORTE BERICHTEN. Van 9 tot 12 Juni zullen vijf Deen- sche onderzeebooten en een moederschip een niet-officieel bezoek aan Groningen brengen. Gisteren is te 's-Gravenhage een tweedaagsche vergadering van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dien. t aangevangen. Na de openingsrede van den voorzitter heef' de vergadering zich met huishou delijke aangelegenheden bezig gehou den. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine heeft een rede gehouden over de betrek- k.ngen tusschen den Staat en zijn amb tenaren. EEN SCHIP MET GROOTEN DIEPGANG. Qrooter dan ooit te voren den Kieuwen Waterweg binnenkwam. Het Noorsche motorschip „Sir James Clark Ros" is den Nieuwen Waterweg bin nengeloopen en heeft ligplaats genomen bij het terrein van de Matex te Vlaardingen. Het schip heeft in de Zuidelijke IJszee aan de walvischvangst deelgenomen. Het zal nu te Vlaardingen zijn lading lossen. De „Sir James Clark Ross" is het schip met den grootsten diepgang 111 decimeter dat ooit den Nieuwen Waterweg binnen liep, Ds. E. Reeser, te Winterswijk, is van de uitspraak van het Prov- Kerkbestuur van Gelderland, waarbij hij uit zijn ambt is ont zet, in hooger beroep gegaan bij de Alg. Synode der herv. kerk. Bij gerechtelijke uitspraak is, volgens de (chr.) „Rotterdammer", de kerkvoogdij der herv. gem. te Eist (U.) veroordeeld tot uitbe taling der achterstallige tractementsgelden tot een bedrag van ongeveer f 3000 aan ds. A. Hoogendijk, thans te Echteld (cl. Tiel), van 1921 tot 1930 predikant te Eist. PREDIKBEURTEN. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 40. Zaterdagvond 8 uur Openluchtsamén- komst op ae Steenenbrug. Zondagmorgen half acht bidstond. 10 uur Heiligingssamenkomst; half vier Openluchtsamenkomst bij den Kattenberg; 8 uur groote Verlossingssamenkomst. Zondag 20 Mei groote welkomsamen komsten van adjudante Blikslager en luite nant van Oort. Naar de N. R. Crt. uit zeer goede bron verneemt, is dezer dagen de benoeming te verwachten van den minister van waterstaat, mr. P. J. Reymer, tot burgemeester van Beverwijk. Herkozen is tot lid van het dag. bestuur van de banne Harenkarspel de heer W. Strooper. Vrijdag werden de eerste gladiolen en tevens de eerste volle grond irissen inge bracht. De opbrengst der gladiolen was 15 cent per stuk. Aangaande de irissen kan nog ge meld worden, dat deze van de soort Wedge- wood waren. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. G. Nieuwland, thans te Bergen (N.H.), is na gehouden examen aangesteld tot le mon teur-chauffeur bij de ATO te Utrecht, voor den dienst AlkmaarLeeuwarden. *De heer C. Slijkerman heeft het feit herdacht, dat hij voor 30 jaar terug als gemeente-ontvanger werd aangesteld. Door de vereeniging Floralia werden aan de leden uitgereikt circa 900 planten en aan de kinderen 220 plantjes, tevens circa 1200 dahlia-stekken, waraonder zeer veel nieuwe soorten. Naar ons bekend is geworden zullen in de jury voor het aanstaande te houden mu ziekconcours de volgende heeren zitting ne men: Jos. de Klerk, toonkunstenaar, te Haarlem; C. J. Langfeld, toonkunstenaar, te Enschede en Mar. J. Ogier, toonkunstenaar, te Maas tricht. De voorbereidingen voor het concours zijn in vollen gang. Onder de caféhouders dezer gemeente zijn reeds inschrijf bil jetten verzon den voor het exploiteeren van de consumptie tent, terwijl de bestekken en teekeningen voor het bouwen van een jury- en muziek tent dezer dagen zullen verzonden worden. Op daartoe gedaan verzoek is aan den heer J. Hovenier eervol onslag verleend als kantoorhouder der posterijen alhier. In zijn plaats is benoemd de heer J. van Sprakelaar, tot dusver besteller te Amersfoort. N.V. EIERVEILING NOORD HOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Mei 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 250 000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2 2.20, 58—60 2.10-/ 2.30, 60—62 2.20—2.40; 62—66 2.302.70. 501000 stuks Eendeieren, prijs 1.70— 1.90. De Snip (uitreis) is gister wegens slecht weer niet verder gekomen dan Belgrado. Vandaag gaat het vliegtuig verder. De Rijstvogel (thuisreis) is gister te Cal- cutta gekomen. HET ZENDVERBOD VOOR AMATEURS IN DUITSCHLAND. Bij den dienst der P.T.T. is officieel bericht ingekomen van Duitsche zijde, dat het tijde lijke verbod aan Duitsche amateurzenders om te werken, thans weder is opgeheven (RE). SCHILDERSTECHNIEK EN -MATERIALEN. Voor een klein, maar aandachtig ge hoor vervolgde Donderdagavond in de kun tzaal-Stenneberg dr. ir. van Loon, hoofdassistent in de technologie dei- Oliën en Vetten aan de Technische Hoo- geschool te Delft zijn causerie over het onderwerp: Schilderstechniek en -mate rialen. Na de vorige maal speciaal het schildersmateriaal behandeld te heb ben, vertelde dr. van Loon nu het een en ander over de schilderstechniek in den loop der tijden, in het bijzonder wat betreft verf en bindmiddelen. Uitgaande van het standpunt, dat de kooper van een schilderij verwachten mag, dat dit^nietjia eenjgenjjjd glans en kleur verliest, doch daarentegen van meer blijvende waarde is, wees spr. er op, dat de schilder daarom ook die verf en dat bindmiddel moet gebruiken, waardoor die waarborg geven kan worden. In vroeger eeuwen gaven de schilders bij verkoop van een schilderij een ga rantie voor den duur. Van Dürer is het bekend, dat hij een garantie gaf van vijf eeuwen. En, ofschoon het voor dien tijd belachelijk was, dat hij zooiets kon zeg gen en gelijk zou hebben, door de verf en de glans van zijn schilderijen voor vijf eeuwen te garandeeren, toch is zijn voorspelling uitgekomen, zijn werken zijn nog gaaf als in zijn tijd. Hij bouwde in techniek en materialen voort op wat zijn voorvaderen in de kunst hadden bereikt. Komende tot de eischen, waaraan goede, duurzame verf moet voldoen, wees spr. erop, dat goede verf niet-oplos- baar mag zijn in het bindmiddel. Som migen hebben daaraan geen aandacht geschonken, zooals b.v. de Hongaarsche schilder Mackar, die nog tijdens zijn leven moest ervaren, dat al zijn schilde rijen z.g. begonnen „uit te bloeden" en bedierven; hieraan wordt de verstands verbijstering en vroege dood van dezen kunstenaar toegeschreven. In vroeger eeuwen maakten de schil ders zelf hun verf, of lieten zij het hun leerlingen doen. In de 17de eeuw nam de industrie dit werk over en de oude. beproefde, technische methode van de groote meesters ging verloren; geheel. Zoo is niet meer bekend, hoe de Gebr. van Eyck, die geen leerlingen hadden, hun verf bereidden. Wel gebruikten zij een soort barnsteen-bars en is ook uit oude geschriften bekend, dat zij lijnolie als bindmiddel gebruikten. De huisschilders deden dit echter al enkele eeuwen. De Van Eycken kwamen tot het gebruik van lijnolie, nadat een hunner schilderijen, waarvoor eiwit als bindmiddel gebruikt was, verloren was gegaan. Men is wel ongeveer op de hoogte ge komen van het materiaal, dat de gebr. Van Eyck gebruikten, doch de quintes- sence weet men er niet van; om dit te onderzoeken zou het noodig zijn een schilderij van hen te ontleden, hetgeen beteekent vernietigen; geen enkel museum-directeur zou dit offer aan de wetenschap willen brengen. Door mi croscopisch onderzoek is de wetenschap echter al een eind op weg naar de iden tificatie van hun verfmateriaal, waar van de methode in sommige schilderijen der Italiaansche schilders na van Eyck is teruggevonden. Als bindmiddelen noemde spr. vier oliën. De lijnolie, reeds bij de Egyptena- ren en later bij de Grieken in gebruik, is een bindmiddel bij uitstek en heeft als zoodanig buitengewone waarde; zij maakt de verf elastisch en duurzaam en laat een ruime „ademing" der schilde rijen toe. Merkwaardig is het, dat de kunstschilders eerst enkele eeuwen na de huisschilders op de idee kwamen lijn olie als bindmiddel te gebruiken. De papaverolie werd in de 17de eeuw, toen de industrie opkwam, als bindmid del gebezigd; zij bleek echter onvoldoen de geschikt, bij gebrek aan elastisch vermogen. De notenolie kwam in zwang, omdat ze duur was; men dacht, dat ze daarom ook goed was, doch ze won het niet van de ordinaire lijnolie. Zeer elastisch maakt de uit China af komstige houtolie de verf; deze olie is de grondstof voor de beste vernissen en maakt ze bestand tegen invloeden van licht, vocht, gassen enz.; deze olie dient alleen voor vernis, niet voor verf. Na met eenige lantaarnplaatjes zijn causerie verduidelijkt te hebben, eindig de Dr. van Loon zijn interessante lezing, waarvoor de heer Stenneberg hem dank bracht. EEN AANRIJDING. Gisterenmorgen had op de Schapenbrug een kleine aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, genaamd H. en S., waardoor het rijwiel van H. werd beschadigd. Volgens ge tuigen zou S. links hebben gereden. De po litie stelt naar de schuldvraag een onder zoek in. HET ZONDENREGISTER DER JEUGD. Uit het zondenregister der jeugd kan wor den medegedeeld, dat de politie gisteren ter zake het gooien met een doode rat naar een voorbijvarenden schipper een 13-jarigen jon gen ernstig heelt onderhouden, terwijl een tweetal jongens, die gisteravond met steenen naar een op den Westerweg rijdenden auto gooiden, geducht aan de tand zal worden gevoeld. 300-JARIG BESTAAN DE SCHERMEER. Het voorloopig comité „Herdenking 300- jarig bestaan van de Schermeer", bestaande uit de heeren P. Spaan Kzn., J. Posch, J. Groot, M. C. v.d. Laan en D. A. Klomp roept in een circulaire belangstellenden bijeen tot het bijwonen van een vergadering op Woens dag a.s. 8 uur in het café Kamsteeg te Stom- petoren (dus niet op Dinsdag zooals ons eer der bericht werd). Het comité vertrouwt er op, dat de liefde voor hun polder, ondanks de tijdsomstandig heden, bij de bewoners zoo groot is, dat als de wil van de bevolking naar voren zal ko men, dat er een 3e eeuwfeest zal worden ge houden. OPENING ZAAK. De heer B. Bruin opende gisteravond in het perceel Voordam 7 een zaak in slagers- en kruidenierswinkelbenoodigdheden. De heer Bruin is reeds 6 jaar in het vak werk zaam en oefende dit voorheen uit in een stil huis aan de Nieuwpoortslaan. De zaak maakt een prettigen indruk en le- naar waarnemingen, verricht in hZT van 20 Mei morgen Medegedeeld door het Kon. Neden u Instituut te De Bildt et- Hoogste barometerstand 7 «ié Dantzig. 5 «M. te Laagste barometerstand 74f,e Vest Manör. '3 ®M. te pachting, geldig tot dn, awna ïan Zwakke tot matige Oostelijke w 7 ke wind, helder tot licht bewolkt lat '1* licht toenemende bewolking droop u We'- warmer. s eer. iets De oceaan-depressie werd dieper en a in hoofdzaak naar het noordoosten de Azoren en ten noorden daarvan luchtdruk zeer gestegen en zijn de J Je naar noord-west gedraaid. In Ierland zware regens en zal de wind spoedt We'eD ruimen. Ook langs de zuidkmf van f,^aan is de lucht betrokken en valt Rgen uit i wolken. Boven onze omgeving is Ia§e wind naar zuid gedraaid en is de atn^1" temperatuur belangrijk hooger dan Daarentegen is het in de Alpen no» Wm De kern van hooge luchtdruk boven a Noordzee trekt naar het oosten en liet tha*! boven het Oostzee-gebied. Behalve de zware regens in Ierland en verder in het noord*» ten wordt van het vasteland nergens reeeii van beteekenis gemeld behoudens zes raM te München. Het is te verwachten dat de pressie haar invloed tot de overzijde fe' Noordzee zal blijven beperken en dat het weer hier in het e.k. etmaal nog droog zonnig zal blijven met nog stijging van tem peratuur. vert het bewijs, dat men hier terecht kan te gen concurreerende prijzen. Vooral de vakkundige voorlichting die men hier kan bekomen lijkt ons van groote waarde voor belanghebbenden. OPDRACHT. Door de firma Jan de Wit is opgedragen het sloopen en wegruimen der gebouwen aan de firma J. Habbé, alhier. DE 50 WESTFRIESCHE GEMEENTEN. Vertegenwoordigers van een 50-tal West- friesche gemeenten hebben Vrijdagmiddag in het Gulden Vlies te Alkmaar vergaderd. Ver- slag werd uitgebracht over wat de commis sie van vijf had gedaan in het belang dezer gemeenten. O.m. was er bij den minister aangedrongen op onverkorte uitkeeiing van de richtprijzen volgens de steunwet 1931. Helaas is het resultaat nihil geweest, daar niet meer dan het bekende bedrag van 5 mil lioen is uitgekeerd. De bemoeiingen ten aanzien van een aan vulling van de financieele verhoudingswet tusschen rijk en gemeenten, om de uitkeering aan deze te baseeren op de uitgaven aan ar menzorg en werkverschaffing over andere ja ren, dan in de wet bepaald, hebben nog geen resultaat gehad. De voorstellen zijn in on derzoek bij den raad van state. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het door de commissie van 5 ingenomen standpunt, om slechts besprekingen te hou den met de hoofdbesturen der 3 land en tuin bouworganisaties en niet met afdeelings- ot kringbesturen. I Nu in de verschillende gemeenten oe werkobjecten uitgeput raken, is het zeer ge- wenscht, dat er meer werkobjecten kom* waarbij de vele werkloozen in de verschil** de gemeenten kunnen worden geplaatste* vergadering sprak zich in beginsel uit w een aandringen op een uitvoering van kanalisatie en dat daarbij zooveel m08e.|r werkloozen worden geplaatst uit de v^rscr;:' lende gemeenten en waterschappen, die o.' dragen hebben toegezegd. Waar de ben digde bijdragen voor het kanaal Noorn-- Medemblik nog niet zijn verleend, w5r~. wenschelijkheid uitgesproken, dat de de ken lichamen eventueel de voorwaarde den stellen, dat die werken met hamdkr zouden worden uitgevoerd en de noo s werkkrachten daarvoor uit de bijdrag gemeenten en waterschappen zouden w j gerecruteerd. Nog werd de wenscheij betoogd, dat alsnog ook voor de ande nalen, al was die voorwaarde niet bea s hetzelfde kon worden gevraagd. De c (ee. sie van 5 zal van zijn bevindingen rapP ge- ren aan de gemeentebesturen. Dit zal beuren naar aanleiding van een iiH* onderzoek naar de kosten van verver arbeiders naar de Wieringermeer, wa' ver. baar voor verschillende gemeenten schillende maatstaf werd aangelegd- ZANGERSFEEST TE BERGEN- De Bond van Gemengde Zangurc-!j'deii gen in N.H. organiseert 18 Juni a. j tot muziektuin te Bergen, des middags jg 4 uur een zangersfeest, waa^an zafl. vereenigingen met ruim 8UU zduj4<- geressen zal worden deel genom1'1^ t*- Om 11.30 uur wordt de jury \var)geii, sturen officieel ten gemeentehui" jnJ, de terwijl op het terrein voor de P een burgemeester, mr. H. D. A. van w€iko® ojieningswoord en een woord zal spreken. ,„omprc. die i® Om 10.30 uur komen de deelt zUlleO Bergen een gemeenschappelijke ^ge- gebruiken, rèds met 26 autobussen meente. ia <revo Een plaatselijke eere-cormte oeenen, ®r bestaande uit de heeren J- >'*"lcj0orn, H. D. A. van Rcenen, J„ APff °r. H-Jtt W. MacDonald, C. F. Zeiler en delL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2