Agenda 3$wnen£and Stad en Omgeving, Weec&ecicfii %ucgedij&e Siottd Jijdschcifien ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de handelsdrukkerij COSTER ZOON N. V. Boek- en v.h. HERMS. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Donder dag (behalve Woensdag) telkens half 8, •hoofdnummer Ich bei Tag und du bei Nacht !(am.); hoofdrollen Kathe von Nagy, Willy •Fritsch en Julius Falkenstein. Hemelvaarts dag van 2 uur n.m. af doorloopende voor stellingen. Toegang voor eiken leeftijd, ff Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Arsene 'Lupin (detectivefilm), hoofdrollen John en 'Lionel Barrymore. Toegang boven 18 jaar. Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af door loopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Achter het mas ker (sens.), hoofdrol Jack Holt. I Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af door loopende voorstellingen. r Victoria-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Als ik een millioen had. (sens.); hoofdrollen Cary Cooper, Charles Laughton, Frances Dee en 'Mary Boland. Toegang voor eiken leeftijd. Hemelvaartsdag van 2 uur n.m. af door loopende voorstellingen. f Stedelijk Museum, ingang fBreedstraat, eiken werkdag van 9 itot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Donderdag 25 Mei. p 11.30 uur, aanvang Muziekconcours te Heerhugowaard; vuurwerk. Woensdag 24 Mei. 8 uur, concert te Heerhugowaard door j Excelsior uit Wormerveer. 'den plan onmiddellijk voor beëindiging i staan. In wel ingelichte kringen verluidt, dat :<k definitieve Duitsche toestemming in de (volgende 24 uur wordt verwacht, en dat daarmee een volledige overeenstemming zou zijn bereikt. In dit verband is ook het bezoek van Goering van bijzondere beteekenis. De debatten in de kamer over buiten- ilandsche aangelegenheden zullen weldra worden beëindigd en dat niet, zooals men verwachtte met een rede van den Staatssecre taris, maar met een groote rede van Musso- lini over de buitenlandsche politiek op Maan dag. GESPANNEN TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Japansche vliegtuigen boven Peiping. Zaterdag hebben gedurende een half uur elf Japansche bombardementsvlieg tuigen laag boven de stad Peiping ge vlogen. Zij stegen daarna tot 5 duizend voet teneinde veilig te zijn voor het af weergeschut. Opstand in Tientsin. Uit Japan wordt gemeld ,dat in Tient sin een groote opstand van Chineesche troepen o. 1. van Generaal Sjek-Hoeang- Ming heeft plaats gevonden en dat de militaire opperbevelhebber van Tientsin Joesoetsjoeng is vermoord. De opstand is echter mislukt, doordat de politie zich niet bij de opstandelingen wilde aansluiten. In het verloop van het op roer zou het station van Tientsin zijn gebombardeerd, waarbij honderd Chi neesche soldaten werden gedood. Ook op andere gebouwen zouden bomaan slagen zijn gepleegd. Aanslag op Japansche ambas sade in Peking. Gistermorgen vroeg verscheen voer het gebouw der Japansche ambassade in Peking een Chineesch nationalist, die een handgranaat wierp naar den voor de ambassade op wacht staanden sol daa; De Japansche soldaat werd zwaar gewond. De wacht van de ambassade werd onmiddellijk gealarmeerd, de Chinees werd gegrepen en in de Japan sche kazerne opgesloten. Het gebeurde heeft in Peking ontzag- gel.j1: opzien gebaard. De vertegenwoor digers der Chineesche regeering hebben de Japansche ambassade hun spijt over het gebeurde uitgesproken. Het telegraafagentschap Sjimboen Rengo deelde mede, dat de Japansche re geering op instigatie van het ministerie van oorlog gisteien telegrafisch de Chi neesche regeering een nota heeft doen toekomen, waarin scherp wordt gepro testeerd tegen den aanslag op de Japan sche ambassade in Peking. INVALLEN IN NACHTKROEG TE ROTTERDAM. Tweemaal in één week. Tweemaal binnen een week heeft de politie een inval gedaan in een nachtkroeg op Ka- tendrecht te Rotterdam. Reeds geruimen tijd was het surveilleeren- den agenten opgevallen, dat in een huis, dat geen gunstige reputatie genoot, iederen avond en ook 's nachts na het sluitingsuur der café's vele mannen en vrouwen binnen gingen, die daar tot vroeg in den ochtend Bleven. Ook had men meermalen personen van verdachte reputatie zich in het huis zien begeven. De politie vermoedde, dat hier de drankwet overtreden werd, en het huis werd daarom eenigen tijd onder toezicht gesteld. CToen men ten slotte meende voldoende aan- wijzigingen te hebben, werd tot ingrijpen besloten, en gedurende een nacht van de vo rige week werd een inval gedaan. Een in specteur en eenige agenten drongen het pand binnen, en troffen op de eerste étage een groot gezelschap, dat in zeer vroolijke stemming was en lustig wijn, bier en whis- kel dronk. De vroolijkheid verdween, toen men zoo plotseling de politiemannen zag. Alle gasten benevens de houder van de nachtkroeg werden naar het politie overg ebracht en daar werden hun namen geno- jteerd. Tegen den kroeghouder werd proces verbaal opgemaakt, en daarna konden allen naar huis gaan Intusschen was het huis een grondig onderzoek onderworpen. De politie meende, aldus De Crt., dat nu wel aan het onwettige bedrijf in dit pand een einde was gemaakt, doch enkele dagen iater bleek haar, dat de exploitant zijn nacht kroeg weer had opengesteld. Opnieuw werd tot een inval besloten, en deze vond plaats Zondagochtend te half zes. Een inspecteur en een aantal agenten slaagden er in weer ongemerkt het pand binnen te dringen en op nieuw vonden zij op de eerste étage een, zij het kleiner, gezelschap in luidruchtige vroo lijkheid bijeen, zich te goed doende aan drank. De mannen en vrouwen werden even als den eersten keer naar het politiebureau gebracht, en ook van hen werden de namen genoteerd. De kroeghouder kreeg een tweede proces-verbaal wegens overtreding van de drankwet en een hoeveelheid sterke drank werd in beslag genomen. BRAND. Brandend vet de oorzaak. Zondagmorgen ontstond een felle brand in de woning van den arbeider J. in de Wa terstraat te Doesburg. De echtgenoote van J. was aan het smelten van vet en had het on geluk, dat de pan kantelde, waardoor brand ontstond. Daar in de woning ook hooi was opgeslagen vond het vuur spoedig gretig voesel. De woning is vrijwel uitgebrand. SLECHT BELOONDE HULP. Op het hoofdstation te Groningen wilde de 51-jarige ladingmeester J. v. d. L. gister middag een dame in een op vertrek staanden trein behulpzaam zijn bij het openschuiven van een portierraampje, dat klemde. Hij sloeg daarbij met zijn rechterarm door het glas, waarbij hij den arm op verschillende verwondde en hem volgens De Crt. ook nog de polsslagader doorgesneden werd. De man is naar het academisch ziekenhuis overge bracht. DE 50.000STE INWONER VAN HEERLEN. Hedenmorgen vervoegde zich de 27-jari- ge loodgieter H. Kasteel bij den ambtenaar van den burgerlijken stand, wonende te Heerlerbaan, die aangifte deed van de ge boorte van zijn zoon Jan. Hem werd mee gedeeld, dat deze nieuwe wereldburger de 50000ste inwoner van Heerlen was. De ge lukkige vader kreeg een spaarbankboekje van f 100 en een lijst werd hem overhan digd, vermeldende de geschenken aangebo den door verschillende inwoners van Heer len. Van het stadhuis wapperde de vlag. DE KABINETSCRISIS. Zooals gewoonlijk bij den voorberei denden arbeid van een formateur om zijn ministerie samen te stellen, hebben de laatste dagen allerlei geruchten de ronde gedaan van ministrabelen, die voor de een of andere portefeuille in aanmerking komen. Men heeft daarbij in het oog te houden, dat de formateur zelfs op het laatste oogenblik nog in de noodzakelijkheid kan verkeeren, aan vankelijke voornemens om de betrokke nen ter benoeming aan de Koningin voor te dragen, te wijzigen. Naar de N. R. C. verneemt, schijnt de stand van zaken op dit oogenblik te zijn, dat dr. Colijn de portefeuille van binnenlandsche zaken zal kiezen. Voor waterstaat komt ir. J. A. Ka! ff (lib.), de voormalige directeur der Ned. Spoorwegen, in aanmerking. Verder zouden er twee vrijzinnig democraten in het ministerie worden opgenomen en wel mr. P. J. Oud en mr. H. P. Marchant, aan wie resp. de porte feuilles van financiën en onderwijs zou den zijn toegedacht. Vrij zeker schijnt het ook te zijn, dat koloniën aan dr. A. A. L. Rutgers (a r.) gouverneur van Suriname, wordt toege wezen. Voor een nieuw ministerie van sociale zaken wordt prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine (c. h.) genoemd. Bij de volgende departementen moet de kans, dat de daarvoor genoemde per sonen met het bestier daarvan belast zullen worden of daartoe bereid zullen worden bevonden, nog zeer onzeker zijn: buitenlandsche zaken: jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachou- wer (politieke kleur onbekend) landbouw, handel en nijverheid (het voormalige, weder in te stellen departe ment van dien naam): mr. T. J. Ver schuur (r.k.1, de tegenwoordige minister van oeconomische zaken en arbeid; defensie: mr. L. N. Deckers (r.k.), de tegenwoordige minister van defensie; en justitie: mr. J. R. H. van Schaik (r.k.), voorzitter van de Tweede Kamer. Onder alle voorbehoud worden al deze namen medegedeeld. EEN KLEIN BRANDJE. Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur werd bij de politie kennis gegeven, dat er brand was op de stortplaats van de gemeente-reiniging aan het Afgesneden Kanaalvak. De politie heeft zich on middellijk met een brandbluschapparaat derwaarts begeven, doch behoefde niet op te treden, daar het brandje, dat niet veel had te beteekenen, reeds door per soneel van de Shel met eenige emmers water gebluscht was. OPENBARE DRONKENSCHAP. Gisteravond te omstreeks 9 uur is door de politie onder het plegen van he vig verzet een 22-jarig persoon aange houden in de Wilhelminalaan alhier, die zoodanig onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat was zijn rijwiel behoorlijk te be sturen. Hij is aan het bureau van poli tie in bewaring gesteld. MOTORONGEVAL OP DEN SCHERMERWEG. Vannacht vond op den Schermerweg alhier een ernstig ongeval plaats, waar bij een 55-jarige bewoner uit Stompeto- ren een hoofdwonde opliep. Hij was ge zeten op een motorrijwiel en is vermoe delijk tengevolge van het springen van de voorband tegen een dijkje aan den linkerkant van den weg aangereden. Het motorrijwiel is door de politie al hier tot het instellen van een onderzoek in beslag genomen, en de motorrijder, die zich onder behandeling van dr. He ringa uit Stompetoren wilde stellen, is met diens auto naar zijn woning ver voerd. KIND AANGEREDEN TE EGMOND- BINNEN. Hedenmorgen ongeveer 8 uur werd in de zoogenaamde Broekakkers 't 8-jarig jongetje N. Liefting omgereden door den luxe auto v. den heer J. Apeldoorn te Egmond-Binnen. Het kind stak plotseling den weg over, zoo dat de heer A., die zelf den auto bestuurde, een aanrijding niet kon vermijden. Het kind werd omver gereden en aan het hoofd ge_ wond. Bewusteloos droeg men het ventje bij Rijf binnen, waar te hulp geroepen doktoren een lichte hersenschudding constateerden. De toestand is tamelijk ernstig. STENOGRAFIE. Op het Vrijdag te Amsterdam gehouden examen slaagde onze stadgenoote mej. Nel J. Poortenaar voor het diploma stenografie Groote, Engelsche, Duitsche en Ned. taal. EERSTELINGEN. Heden zijn op de Aikmaarsche exportvei ling de eerste aalbessen en frambozen aan gevoerd door den heer J. Blom te Schoorl. Hoever- doordat AUTO TE WATER. Zondagmiddag geraakte op den weg een 4-persoons auto te water, deze werd aangereden door een anderen luxe auto. Beide wagens reden in de richting Alk maar. Ongeveer 75 M. vóór de bocht „de Witte Leuninkjes", wilde de achterste pas- seeren, geraakte hierbij echter links in een z.g. hok, waarin grint voor den weg wordt gestort, schoot naar rechts en raakte met het achterwiel het voorwiel van den eersten auto, die door den schok van den tamelijk hoogen berm kantelde en in de 3 a 4 M. breede sloot terecht kwam. Met moeite redde de bestuurder zijn vrouw en dochter. Allen kregen een nat pak. overigens kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De auto moest met een kraanwagen uit hare benarde positie worden gered. De andere auto werd licht beschadigd, beide auto's waren afkomstig uit Amsterdam en waren niet verzekerd. HET BERGENSCHE MUSEUM. Blijkens het jaarverslag van de Museum commissie over 1932 werd het museum ver rijkt met een uit het gemeente-archief over gebracht besluit van den Hoogen Raad van Adel van 11 Maart 1818 met teekening ter bevestiging van het wapen der Heerlijkheid Bergen in Kennemerland. In December 1816 had de toenmalige heer van Bergen bij den Hoogen Raad van Adel een verzoekschrift ingediend tot bevestiging van het wapen: gevierendeeld, 1 en 4 in goud, een leeuw van keel, 2 en 4 in zilver, vier dwarsbalken van azuur. Omtrent het in gebruiknemen van dit wapen ontbreken alle nadere gegevens. Voorts werden de navolgende schenkingen ontvangen Van mej. A. Zomer te Bergen een huiletje met kap; van dr. H. C. Prinsen Geerlings te Amsterdam een groote vierdeelige kaart, voorstellende Noordholland pl.m. 1500 tot 1932 en 1 in (fantasie) Noordholland in 19. van dezelfde het boek: „Van ver dronken land tot cultuurgebied"; van de Schietvereeniging „Diana", opgericht 1894: het vaandel met prijsmedailles en hare docu menten en brieven; van de erven v. d. Wed. Joh. Rampen—Scheltis een aantal grootere en kleinere antieke artikelen, waaronder een bijbel, een speldekussen, in gebruik genomen bij de geboorte van moeder Rampen in 1850, waarop vermeld: „Welkom in het leven", eenige huishoudelijke artikelen en oude klee- ren, en een steenen comfoor; van mevrouw Zwakman—Mienis een rok en eenige muts jes, en door mevrouw Blok-van Wachem werd in bruikleen afgestaan een kunstig be werkte lapjesdeken. Door de Museumcommissie werden in den loop van het jaar aangekocht een stuivertjes kokertje, een dubbeltjes-kokertje, een elle- maatje, en een koperen weegschaal. DE GEVAARLIJKE OOSTENWIND. Het prachtige weer van gisteren lokte ook te Egmond aan Zee gister vele menschen naar het strand. Dat men zich met dezen Oostenwind, noch met een kano, noch zwemmende te ver in zee moet wagen, behoeft geen betoog. Bij het spelen met een grooten bal, ge raakte deze in zee en de wind dreef hem al verder van het strand. Eén der koloniedames, mej. de Jong. zou hem zwemmende trachten te bereiken, maar geraakte zelf door wind en stroom, in gevaar. De heer Steenbruggen uit Amsterdam, het gevaar ziende waarin het meisje verkeerde, begaf zich terstond te water en slaagde er in haar weer op het droge te brengen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond had op den Rijksstraatw. te Heiloo bij het ziekenhuis „St. Willebroxdus" 'n ernstig auto-ongeluk plaats. De vrachtrijder J. J. Kroon van Heiloo, komende van Alk maar, wilde den weg over steken, wat hij met zijn richtingwijzer aantoonde. De reiziger A. Baart van Haarlem kwam met zijn luxe auto met een vaart van pl.m. 90 K-M. aanstormen en zag blijkbaar niets. De auto vloog op den vrachtauto in, sloeg over den kop en schoof nog 23 meter verder, en rukte een 5-tal jonge boomen uit den grond. Zijn metgezellin, mej. Mia Bartels uit Haarlem, was er ernstig aan toe en werd na voorioopig door dr. Barn- hoorn te zijn verbonden, per ziekenauto van den heer Pauwels naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd. De heeren B. en K. kwamen er vrij goed af. De auto van K- was bescha digd, terwijl de luxe auto van B. een chaos was. Een reddingswagen was spoedig ter plaatse. De politie maakte proces-verbaal op Wij vernamen heden bij het Sint Elisabeth- gesticht, dat mej. Bartels, hoewel ernstig ge wond, niets gebroken heeft, zoodat haar toe stand niet levensgevaarlijk is. Zij heeft een rustigen nacht doorgebracht. GEEN VISCH BESTELD EN TOCH BEZORGD. Zaterdagavond is door een drietal jon gens bij een vischwinkelier alhier visch besteld, met opgave van een adres al waar het moest worden bezorgd. De visch bleek echter niet besteld te zijn en de jongens zijn hierover door de politie ernstig onderhouden. DE VERNIELZUCHT IS GROOT. Zondagavond zijn door de politie we- derom een drietal jongens terzake het plukken van riet aan de Bleekersloot ernstig onderhouden. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben op diens verzoek met ingang van 15 Juni 1933 eervol ontslag verleend aan J. G. Haker als wegwerker bij den dienst der gemeentewerken. EEN LEELIJKE VAL. Zondagmiddag omstreeks zes uur had op het rijwielpad te Bergen aan Zee de elfjarige P. uit Alkmaar, toen hij met eenige vriendjes naar huis keerde, het ongeluk zoodanig van zijn fiets te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse en de dokter achtte het raadzaam, dat het inmiddels tot bewustzijn gekomen jongetje, dat uit zijn ooren bloedde, naar de ouderlijke woning werd vervoerd en zich onder geneeskundige behandeling stelde Per auto van den heer K. werd het ventje naar huis gebracht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.25 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in dT van 22 Mei. morgen Medegedeeld door het Kon. Neden u Instituut te De Riini ^et mM. mM. te U v i. De Bildt Hoogste barometerstand 7743 Abisko. Laagste barometerstand 75Qi Biarritz. „Verwachting, geldig tot den avond van 23 Zwakke tot matige Oostelijke tot \i oostelijke wind; helder tot licht i, 00fd- droog warm weer, later iets koeler ollft;; Weer o verzicht. De diepe depressie die Zaterdag Jsland lag en haar invloed tot de R°? bii' eilanden uitstrekte is bijna verdwene t1®' ge drukking strekt zich uit van p' bo°- over de Britsche eilanden tot in MtuSa' Spanje, andere ondiepe deprest 1aar afkoeling in het Oostzeegebied. 'acaten In onze omgeving heerscht tot on t- C.M. hoogte Oostenwind; geheel tL, ,n and heeft zonnig weer alleen aan d»cw kust wordt bewolking gemeld. De Brit*?' eilanden en Scandinavië hebben koeler m» eveneens zonnig weer, behalve de omeevW van Skagerak, waar betrokken lucht en ikh te neerslag voorkomt. De algemeene vooruit zichten blijven gunstig voor fraai weer met iets minder warmte. RING VAN BOERENLEENBANKEN „BENOORDEN ALKMAAR". In het Landbouwhuis te Alkmaar verga derde Zaterdagmiddag de Ring van Boe renleenbanken „Benoorden Alkmaar" onder voorzitterschap van den heer W. van Sloo- ten te Heer-Hugowaard. In zijn openings woord stond hij even stil bij de slechte toe standen in den land- en tuinbouw, heette alle vertegenwoordigers van 14 ooerenleen- banken, in totaal ogeveer een 30-tal, welkom, in het bijzonder deed hij dat den vertegenwoordiger van de Centrale Bank en hoopte, dat de besprekingen aan haar doe! zouden beantwoorden. De heer S. Wagenaar van Broek op Lan- gendijk deed rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De bescheiden werden nagezien door de heeren Schermer van Schoorl en Timmerman van Oud- karspel, die bij monde van eerstgenoemde rapporteerden, dat alles in orde was bevon den. Het voordeelig saldo bedroeg 36,83. Bij de verkiezing van bestuursleden wer den ue beide aftredenden, de heeren van Slooten te Hugowaard- en S. Wagenaar te Broek op Langesdijk, herkozen. Zij namen hun herbenoeming aan. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over sommige punten van behandeling voor de eerstkomende algemeene vergadering dei Centrale Bank, waarbij haar vertegenwoor diger uitvoerige inlichtingen gaf. Uit de discussies over de balans en verlies- en winstrekening bleek, dat de totale exploi tatiewinst ongeveer 700.000 had bedra gen, dat daarvan 400.000 was gereser veerd voor een fonds in verband met de tijdsomstandigheden, en dat de rest, na af schrijving van ongeveer 6000 op gebou wen, wordt afgeschreven op nog te verreke nen koersverschillen, waardoor deze nog voor ongeveer 500.000 op de debetzijde van de balans paraiseert. Op enkele exe cuties waren, al waren het geen belangrijke verliezen geleden, die mede ten laste van de verli» en winstrekening waren gebracht Met de candidaatstelling voor bestuurs leden en leden van den raad van toezicht kon de vergadering zich vereenigen. erdeeld waren de meeningen over het voorstel van het Bestuur der Cen trale Bank om een nieuwe bepaling in het Huishoudelijk Reglement op te ne men, waarbij aan de besturen van de lo kale banken wordt voorgeschreven zich te onthouden van het verleenen van voorschotten en van het openen van crediet, in welken vorm ook, aan Leden van den Raad van Toezicht, Bestuur en Kamer, zoomede van het aannemen als borg van een of meer van bedoelde per sonen, tenzij daartoe vooraf de goedkeu ring van het Bestuur der Centrale Bank is verkregen. De tegenstanders waren van oordeel, dat een aanvraag om voorschot of crediet door bedoelde functionnarissen op dezelfde gronden moet worden beoordeeld, als die van ge wone leden van locale banken, zoodat alleen de gegeven, waarop het aange vraagde al of niet wordt toegestaan, cr:. terium mag zijn. Dat moet worden be oordeeld door het Besfuur, evenals dit met andere aanvragen geschiedt. De Raad van Toezicht moet volgens de te genwoordige reglementen reeds oordee len over de aanvraag van voorschotten of crediet aan bestuursleden, terwijl, volgens het voorstel, nu ook de C. B. nog sanctie moet verleenen. Daartegen V-> Scandinavië en neemt nog in beteëke '^00r^ Fpn .ondiepe depressie hepft ,.enö toe. Een ondiepe depressie heeft" jn rrankrijk onweer gebracht en trekt Zuid. werd opgemerkt, dat het voorstel dient te worden toegejuicht, omdat nu de ver antwoordelijkheid van dergelijke geld- leeningen wordt afgenomen van de locale besturen en deze wordt overge dragen op de C. B. Bovendien, werd van deze zijde opgemerkt, is het soms wel eens noodig, dat een rem wordt aange legd. Daar komt dan nog bij dat de gemoedelijkheid" waarmee dergelijke aanvragen kunnen worden toegestaan, nu geen woordje meer heeft mee te spreken. In hoofdstrekking kon de vergadering zich vereenigen met een toevoeging aan het reglement van het Onderling Waar borgfonds, behelzende, dat de commissie voor dat fonds er bij de bepaling van de grootte der uitkeerine rekening mee za\ houden of door het bestuur der Boeren leenbank voldoende beveiUnvsmaatre- gelen zijn getroffen tegen diefstal ea berooving. Na bespreking van enkele huishoude lijke onderwerpen, de locale Boerenleen banken betreffende, werd de vergade ring met de gewone plichtplegingen gesloten. GEBOREN: Maria Hendrika d v. Louis Jaggie en Jannetje de Groot. Dirk z. v. Pieter Schermer en Christina Blijenberg. Wilhel mus Frederikus Karei z. v. Antonius Kof ver en Martje Meijer. Wouter z v. Wou ter Ket en Carolina Henning. Johannes Mattheus Antonie z. v. Johannes Metselaa' en Alida Winkelaar. OVERLEDEN: Catharina Maria Abbink gehuwd met Herbertus Johannes Vonk 77 jaar. Jantje Loots gehuwd met Jan Jacob de Vries 7o jaar. Maria Thecla Carolina Hildemann fehuwd met Martinus Franciscus Johannes [euss 69 iaar. Op den Uitkijk", tijdschrift voor, het chr. gezin. 1 Het weder fraai geïllustreerde nieuw nummer opent met het vervolg van prol o A. van Velohuizen's serie artikelen o Paulus' mede-arbeiders; thans over AP los. Viator schrijft over een bruilott Karpathen-Rusland. De plaats en fe kenis van het werk van Ilja Ekrenburg, joodsch en bolsjewistisch Russisch jou list, wordt beschouwd door P. H. Mu"e L. M. D. Veenstra schrijft over Hahneman, den vader der homoeopathie. In °eIJ js kijk buiten onze grenzen" behandel Boerkoel het onderwerp „Economiscn ontwapeningsconferentie". A- va" ou<je! Hoek schrijft over Palembang als eei sultansstad. Dr. Bruins Slot ver*?*Lie0n artikel over Nebukadnezar, den ^aP"ren. van Oosten. De Uitkijk binnen 0"z,Luj. zen bespreekt dezen keer de staking te, p'. den en de „zuivering van het rijksPe^ t0« Verder het vervolg van het „Deze wankelende wereld". Het Mei-nummer van het Dierenbescherming, dat wordt Afining door de Ned. Vereeniging tot dos van Dieren, Pr. Mariestraat 4tJ aan Haag, is voor het grootste deel ge J j,et het jonge dier. Henri Borel schree .^he blad een pakkende schets uit zijn van leven. Isings bespreekt eenige we aaIbi] den dierenschilder Johan Kuypet fraaie reproducties. soec^a Jo Loosjes—Gediking schreef fort voor dit nummer haar gedichtje a'rto mestkalf; „de Geiten" en <-de vers£fr' ook van deze begaafde dichteres, nen reeds vroeger elders.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2