Van Rommelzaken Hobbeltj6 JkaoutciaaC Hieuws Rechtszaken J-Icck Schoof Onze Jiohmèi WIERINGERWAARD. W ARMENHUIZEN. ST. PANCRAS. ZIJDEWIND. Op gelegenheid zal hebben, zijn producten een andere manier kwijt te raken. Men ging met het prae-advies van het Bondsbestuur mee op het voorstel van de vereeniging Nieuw Leven te Heerhugowaard om de onverkoopbare kool thuis onverkoop baar te maken om de vrachtkosten uit te spa ren. Het is onuitvoerbaar. Naar aanleiding van het voorstel van de afd. Sint Maarten om het daarheen te leiden dat de tuinbouwvereenigingen invloed kun nen uitoefenen op de verkiezing van de leden der Provinciale Commissie diende de heer IJ. Kaan een amendement in om de af gevaardigden verslag te doen uitbrengen van het in die vergadering behandelde. De heer K. van Dijk vroeg hoe men in vloed op de Prov. Comm. kon krijgen als tuinbon wvereeniging, waarop de heer J Kliffen antwoordde, dat men daarop invloed |had door de vertegenwoordigers in het marktbestuur. Als die afgevaardigden niet deugen moet men andere kiezen. Trapsge wijs komen de voorstellen der tuinbouwver eenigingen via het marktbestuur in de Prov. Comm. en het Centraal Bureau. Het prae-ad- vies werd aangenomen. De tuinbouwvereeniging Tuinbouwbelang stelde voor om bij de regeering aan te drin gen op maatregelen, dat bedrijven niet bij willekeurigen verkoop kunnen worden ver kocht. De heer G. Bakker Oz. kon zich er niet mee vereenigen, dat dit punt van het pro gramma van het Centraal Bureau is afge voerd. Daar moet ook nog eens op worden aangedrongen. Het hoofdbestuur gaf de vereen. Tuin- ;bouwbelang in overweging het voorstel in zake een wetswijziging, waardoor door de omstandigheden arm geworden ouden van dagen zouden worden gesteund, in te trek ken op grond van een in een vorige vergade ring genomen besluit om geen voorstellen van politieke strekking op den beschrijvings brief te plaatsen. De heer K. van Dijk, de voorsteller, merkte ,cp, dat 't niet zijn bedoeling was een staats pensioen, doch alleen aandrang uit te oefe nen op de regeering dat een wet, welke reeds klaar ligt ten departemente, uitge voerd te krijgen, waardoor de ouderen zul len worden gesteund. Spr. vond het verkeerd, dat men voorstellen, waarvan men iets ver dacht, in den doofpot stopt. De heer J. Ootjers was van meening, dat er noodzakelijk iets voor de onbemiddelde ouden van dagen moet worden gedaan. Spr. wees echter op de moeilijkheden, waarmee men in de vereeniging zou hebben te kampen. De heer Reek vond, dat als het woord „pensioen" er uit werd genomen, er geen po litiek meer in het voorstel zou zijn. Het staatspensioen waarover men thans spreekt, wat thans wordt uitgekeerd, is geen pensioen omdat er voor een pensioen premie moet zijn betaald. Het prae-advies werd gesteund, dus is het voorstel ingetrokken. Het prae-advies op het voorstel van De Eendracht te Oudkarspel om een aanvoer regeling bij den Vierbond aanhangig te ma ken werd gesteund. De heer IJ. Kaan merkte op, dat een aan voerregeling den gemiddelden prijs ten goede zou komen. De heer J. Kliffen wees op de moeilijkhe den van 'n verplichten aanvoer. Men kan de menschen toch niet dwingen een zeker ge deelte van hun producten aan de veiling te brengen voor prijzen, waarvoor men het lang niet kan doen. De heer K. van Dijk was van meening, dat er aan het veilingssysteem ook iets man keerde. De heer G. de Geus wilde in series veilen, evenals dit in het Westland gebeurt, terwijl de heer J. Ootjers er op aandrong, toch voor al goede kool aan de markt te brengen. De heer K. Wagenaar Wz. achtte het noodzakelijk, dat er op werd toegezien, dat de kooplui niet tusschen de eerste kwaliteit minderwaardig goed laden, wat dagelijks gebeurt. Zoolang daarin niet is voorzien be hoeft men bij de tuinders niet aan te dringen op „goede kool" aanvoer. De heer IJ. Kaan vroeg naar aanleiding van de rekening, of er nog een begrooting wordt gemaakt. Als het volgend jaar aan de Boerenleenbank moet worden afgelost zal nog een tamelijk bedrag moeten worden ge dekt. De heer J. Ootjers zeide, dat geen begroo ting wordt gemaakt. De heer J. Kliffen antwoordde den heer Kaan op zijn vraag, dat wel eenige wijzigin gen zullen moeten worden aangebracht. Er zal moeten worden besnoeid, de medewerkers kunnen er zich vast wel op voorbereiden, dat ze een veertje zullen moeten laten. Verhoo ging van het marktpercentage is niet ge- wenscht. Tot afgevaardigde naar de alg. vergade ring werden de heeren Alb. Barten, IJ Kaan, K. Wagenaar Wz., G. Bakker Oz. Abr. de Geus en K. van Nienes benoemd Plaatsvervangers de heeren K. Zeeman Jbz en P. Swager Kz. Het presentiegeld werd teruggebracht van 2.50 op 1.50. Bij de rondvraag drong de heer K. van Dijk aan op centralisatie van de zaadteelt, terwijl de heer K. van Nienes wees op de noodzakelijkheid, dat de afgesneden tulpen op de gemeentebelt worden geworpen en niet te water. Er zal nog een klein bedrag aan steun worden uitgekeerd. tegemoetkomende houding tegenover dezen vorm van pacht. In verband met het ontvangen van klach ten over schade veroorzaakt door wilde een den, werd op voorstel van het Bureau beslo ten, den minister van economische zaken en arbeid te verzoeken te willen toestaan, dat in denzelfden tijd waarin kievitseieren mogen worden gezocht ook eendeneieren mogen worden geraapt. Tevens werd de 'wensch uitgesproken, dat onze organisatie voortaan vertegenwoordigd zoude zijn bij het overleg dat elk jaar ten Departemente plaats vindt omtrent het tijd stip van opening der jacht. Een commisise is benoemd, welke van den druk der waterschapslasten en de middelen tot verlichting voor den boerenstand een studie zal maken. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag, werd besloten te berichten, dat tegen het heffen van fiscale invoerrechten op agra rische producten, welke voor direct gebruik gereed zijn, geen bezwaar bestaat. Tegen het'leggen van invoerrechten op agrarische grondstoffen, waarvan de op brengst zou komen ten goede van de schat kist, had men evenwel overwegend bezwaar. Het ingekomen ontwerp-adres van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, waar in de wenschen van den georganiseerden landbouw waren vervat, welke wenschen ter kennis van de eerlang op te treden nieuwe regeering zullen worden gebracht, werd na eenige redactiewijzigingen goedgekeurd. Daarnaast dient echter in een meer uitvoe rig toegelicht en gemotiveerd urgentiepro gramma te worden uiteengezet, welke maat regelen van overheidswege moeten worden genomen ten behoeve van den in nood ver keerenden landbouw. VERGADERING DER EERSTE AFDEELING K. N. L. C. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nijsingh te De Wijk had op Woensdag 17 en Donderdag 18 Mei 1933 de gewone maande- liiksche vergadering der eerste afdeeling plaats van het Kon. Ned. Landbouw-Comité. De vergadering was unaniem van oordeel dat dezerzijds moet worden vastgehouden aan het bereiken van den richtprijs van zes cents per K.G. melk, welke bij de totstand koming der Crisiszuivelwet als doel is ge steld. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den directeur eener latidbouw- maatschapnij. waarin geklaagd werd over het hooge zegelrecht verschuldigd voor con tracten op basis van zg. mobiele pacht, werd besloten zich andermaal tot den minister van LAND- EN TUIN BOUWBOND VOOR WESTFRIESLAND. Op de jaarlijksche vergadering van den Land- en Tuinbouwbond voor Westfriesland is, na uitvoerige gedachtenwisseling beslo ten, om er voor te ijveren, dat de invoer van vlesch en zuivel tot het minimum wordt be perkt. Inkrimping van den Nederlandschen melkveestapel, mits op geleidelijke wijze, werd wenschelijk geacht, waarbij de minst productieve dieren het eerst moeten worden opgeruimd. Beperking van de margarine productie werd in het belang van de goede uitvoering der crisis-zuivelwet genoemd. Bij acclamatie werd besloten, het hoofdbestuur op te dragen er bij de regeering krachtig op aan te dringen, dat de executiewet 1914 ten spoedigste wordt ingevoerd. Een voorstel Purmerend om de omzetbelasting met alle mogelijke middelen tegen te gaan werd ver worpen. Vrijdagavond vergaderde de Vereeni ging tot bevordering van Getrouw School bezoek in het lokaal van den heer v. d Woude onder leiding van den heer S. Sieswerda. De reis voor de leerlingen der hoogste klassen was niet geweest naar Amsterdam, doch naar den. Haag. Van de rekening van den penningmeesteres werd gerapporteerd, dat alles in orde werd bevonden met een batig saldo van 53.06. Aan kwitantiën werd ontvangen 225 20, zoodat de com missie te beschikken heeft over een bedrag van 278.26. Het bedrag is van dien aard, dat beide schoolfeesten weer kunnen doorgaan. De penningmeesteres werd dank gebracht woor het door haar gehouden beheer. Besloten werd voor de leerlingen der eerste klasse een cadeautje te koopen. Voor de kinderen van de 3de tot en met de 6de klasse het gewone reisje naar Bergen enz., waarvoor 107 leerlingen in aanmerking ko men. De datum werd na veel wikken en wegen vastgesteld op Woensdag 7 Juni, zoo dat de hooibouw dan nog geen bezwaar be hoeft te zijn. Dit in verband met eigenaars van auto's De heer C. van Zandwijk en W. Peere boom stelden zich beschikbaar om ce benoo- digde auto's bijeen te krijgen. De hoop werd uitgesproken, dat medewerking in deze zal verleend worden. De verdere regeling werd aan een daar voor benoemde commissie opgedragen. De leerlingen der 7e en 8e klasse en zij die per 1 Mei de school hebben verlaten, zullen naar Amsterdam gaan. Hoe de reis gemaakt zal worden, zal nog worden onder zocht. Auto's zou zeker te prefereeren zijn, doch dan heeft men zeven kindervrienden noodig, die in het bezit zijn van een auto. Besloten werd, dat het personeel als ge leide zal fungeeren. In de plaats van de aftredende bestuurs- Kden, de heeren W. Bron en J. Saai (niet herkiesbaar), werden gekozen de heeren V. de Wit en K. Zander. Bij het benoemen van een commissie voor de reis naar Bergen werd nog een woord van hulde gesproken aan het adres van den heer D. Jansen, die gedurende een reeks van jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan het schoolfeest en wel met groote toewijding. Bij de rondvraag werd gevraagd of die leer lingen, die voor 1 Mei van school waren ge gaan, ook mee mogen naar Amsterdam. Toegelicht werd, dat dit zeer moeilijk toe gestaan kan worden, om niet in conflict te komen met anderen. Hierna sluiting. De Begrafenisvereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering. Aanwezig waren 46 leden. De heer K. Mosch opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en be treurde de slechte opkomst trots de attractie op de agenda. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Hier uit bleek dat door de vereeniging in 't afge- loopen jaar veel en nuttig werk was verricht. Uit het financieel verslag bleek, dat was ontvangen 757.76 en uitgegeven 538.03, alzoo een winst van 219.73. Afgelost is thans f 200 van de geld- leening en 21 aandeelen van 5 Nadat de rekening-commissie verslag had uitgebracht werdderekening goedgekeurd. 10 renteloo WRIGLEYS KAUWGOM IN DE MOND IS LEKKER EN GEZOND! De heer C. Dekker die aan de beurt van aftreden was, werd met algemeene stemmen herkozen. Als attractie volgde nu de loting tot bevordering van het vergaderingsbezoek onder de aanwezigen leden waarvan 5 leden vrijstelling kregen van de contributie over 1933. De gelukkigen waren P. Nannes, P. Goudsblom, A. Jonker, Jb. de Groot Jbz. en H. Mosch. Bij de rondvraag klaagde de heer Th. Reinders over de vuile baar, waardoor de handschoenen erg vuil worden. Ook het kleed, dat bij de kinderbegrafenissen wordt ge bruikt, is niet in orde. Door het bestuur zal een en ander worden onderzocht. De heer Joh. Reinders wilde de leeftijdsgrens voor de kinderen verhoogen van 18 tot 20 jaar, daar deze contributie toch veelal ten laste der ouders komt. Daar dit de vereeniging ongeveer ongeveer f 50 minder contributie zal opbrengen, ontried de voorzitter dit en wees op de mogelijke kosten van reparatie en vernieuwing der uit rusting. De voorzitter wilde een reserve maken voor slechtere jaren, daar de afge- loopen 3 jaren gunstig waren. Het bestuur overweegt om nieuwe broeken aan te schaf fen. Medegedeeld werd, dat lage schoenen bij de dragers zijn toegestaan, mits men zwarte sokken draagt. Binnen het jaar van vestiging in de ge meente kan men zonder inleggeld lid worden. Nadien moet voor elk jaar betaald worden. Na een dankwoord van den voorzitter aan de aanwezigen volgde sluiting op de gebrui kelijke wijze. De door de vereeniging „Zanglust" ge houden verloting ten bate der kas werd ge houden onder leiding van burgemeester Kroonenburg, wat op hoogen prijs werd gesteld door de vereeniging. Door het bestuur waren drie prijzen be schikbaar gesteld voor degenen, die het meeste aantal loten had verkocht. Ie mei. E. Wit 171, 2e mevr. v. Kampen 122, 3e mevr. VolkersVader 97. De eerste drie prijzen vielen op de num mers 232, 313 en 314. Door het plaatselijk crisiscomité werd besloten om aan de meest behoevenden we derom een uitkeering te doen in natura, n.1. vet en meel. Armbestuur, tot twee maanden gevan genisstraf. De man was tweemaal door het B A gewaarschuwd; na de derde waarschu wing volgde een aanklacht. Onderling Veefonds. Gedurende de maanden Maart en April 1.1. waren respectievelijk verzekerd 326 run deren voor 37140 en 318 runderen voor 33501. De omslag is voor beide maanden bepaald geworden op 0.40 per verzekerde 100. MISHANDELING NA EEN POLITIEKE VERGADERING. De inspecteur van politie niet voor zijn taak berekend? Een leerares te Purmerend had daar op den avond van 20 Maart een vergadering van Nationaal Herstel ge presideerd. Na afloop van de vergade ring waren relletjes ontstaan, een man was tot de presidente doorgedrongen en had haar een klap op het hoofd gegeven, waardoor zij genoodzaakt was zich on der \geneeskundige behandeling te stel len. Da dader werd gearresteerd; hij stond Vrijdag voor den politierechter te Haar lem terecht. De politierechter vroeg den inspecteur van politie uit Purmerend, als getuige gehoord, waar de politie was tijdens die gebeurtenis. Hoe was het mogelijk, dat deze dame zoo gemolesteerd kon wor den? Er was geen agent te zien, terwijl het toch rumoerig was. Misdrijven tegen het gezag moeten streng gestraft wor den. Maar ik wil hier in het openbaar er bijvoegen, dat er dan ook gezag moet zijn. U heeft de getuigen niet opgeno men, omdat ze liever niet getuigden. Bent u wel berekend voor uw taak, wan neer u niet eens weet, dat men verplicht is te getuigen? Getuige: Ik heb daar nooit kwaad in gezien. Politierechter: En ook den dokter hebt u niet gehoord over den aard der verwondingen. Het is gewoon een schan de, zulk een politioneele behandeling. De zaak werd voor onbepaaldcn tijd uitgesteld. De instructie zal worden her open 1. Nieuwe getuigen zullen worden gehoord. INKOMEN VAN EEN WERKLOOZE. De politierechter te Haarlem veroor- (Kelde een werklooze uit Lisse, die het inkomen van zijn 15-jarigen zoon, zijn de 2.50 per week, gedurende 40 weken DE ZAAK-LEENES. Eisch anderhalf jaar. De Haagsche rechtbank heeft voortgezej de behandeling der zaak tegen den 41-jari- gen bankier I. Leenes, beschuldigd van ver duistering van effecten ter waarde van 16 500 dollar. Na het verhoor van eenige getuigen wees de officier, mr. Polman, erop, dat Leenes degeen was, die op het Trustkantoor de lakens uitdeelde. Alle getuigen hebben ver klaard, dat geen enkele manipulatie kon plaats hebben zonder medeweten van Leenes Om een goed licht te werpen op de gesties van dezen verdachte had spr. vele verduiste ringen ten laste gelegd, hoewel hij met één had kunnen volstaan. Het werd destijds ten hoogste tijd, aan zijn handelingen een einde te maken. Daarom is hij eenige malen in arrest gesteld. Spr. bracht hulde aan den rechtercommissaris, mr. Van Wageningen, die een zeer moeilijke taak had, aangezien deze verdachte zooveel mogelijk moeilijk heden opwerpt. De wijze, waarop deze ver dachte zich verdedigde, geeft te denken omtrent zijn mentaliteit. Het geld, dat werd verkregen, had verdachte noodig voor Bur gers' Bank, die in moeilijkheden was ge raakt. Ook al zou hier van herbeleening sprake zijn, dan zou deze nog niet hebben mogen plaats vinden zonder toestemming Deze man is een gevaar voor de maat schappij. Wegens verduistering, meermalen gepleegd, eischte de officier onderhalf jaar gevangenisstraf, daarmede rekening houden de met het feit, dat hij niet eer veroor deeld is. Uitspraak op 1 Juni. karspel, ieder 3 boete of 3 da^n s l Overtreding van art. 461 van" hit enis. van strafrecht (Ioopen over verhont Wetb°ek J. D. te Egmond aan Zee en H pgrond): vende, ieder 3 boete of 3 dagen Overtreding van de tarwewet- p hten«- Akersloot, L. T. te Koedijk, C H tó cli®- te N. P. B. te Schoorl, J. J. N. te 20 boete of 20 dagen hechtenis ,eder' Overtreding van de vogelwet- K 7 mond aan Zee, J. Z. te Egmond aan E*" P. Ezn. te Alkmaar, ieder 6 boete m I- gen hechtenis. S. Z. te Egmond aan 7 6 da* boete of 4 dagen hechtenis an Zee 4 6„.. iC ,_Kn boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de winkelsluiting M. te Alkmaar 4 boete of 4 dag"?J- nis. scn "«elite. Overtreding van de jachtwet- f j Egmond aan Zee 10 boete of in G' hechtenis. 1U dagen Tot kerkvoogd der Ned. HerTT"^ Winkel in de vacature, ontstaan doo te overlijden van den heer P. Helder is k?r de heer K. Me nis. ^,1S(*noeind opvolger van prof. mr Tv,- v k. handelshoogeschoo! 2 i k!' vinlnn ,1 n hooi* t {jA* Ie u T- JC lüburgsche Tot opvolger van prof. mr aan de r k. handelshooge noemd worden de heer dr. zoon van Haag. Hij is reeds sinds 19?7'Vj ®e" de psycho-techniek aan de Tilh'a universiteit. DOOD DOOR SCHULD. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage is in hooger beroep behandeld de zaak tegen een landbouwer uit Strijen, die door de Rot- terdamsche rechtbank tot zes maanden ge vangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs was veroordeeld wegens het veroor zaken van dood door schuld. Op 31 Augustus had hij met een auto een wielrijder aangereden, die viel en aan de gevolgen van het ongeluk overleed. Getuigen waren van meening, dat ver- i dachte onder invloed van sterken drank was. De eisch was bevestiging van het vonnis der rechtbank. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Schriftelijke uitspraak: overtreding van de motor- en rijwielwet: D. B. te Heiloo 5 boete of 5 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken: overtredingen van de motor- en rijwielwet: A. P. te IJmuiden, A. v. L. te Graft, A. M. te Hargen, J. P. N. te Limmen, A. v. L. te Graft, T. B. te Heiloo, C. G. G. te Heerhugowaard, J. de K. te Oudorp, ieder 4 boete of-4 dagen echte- nis. J. P. B. te Heemskerk, G. M. ter W. 'e Haarlem, H. v. d. D. te Scheveningen, ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis. C. K. te Bergen, A. V. te Alkmaar, N. K. te Bergen, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. v. d. K. te Alkmaar, C. P. R. te Edam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. M. ter W. te Haarlem 6 boete of 6 dagen hechtenis. P. G. te IJmuiden f 5 boete of 5 dagen hech tenis. J. F. te Midden-Beemster 8 bcete of 8 dagen hechtenis. P. G. v. d. B. te Bergen 2 boete of 1 week tuchtschool, J. B. te Alk maar 3 boete of 1 week tuchtschool, H. M. te Alkmaar teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. A. J. J. D. te Amster dam 8 boete of 8 dagen hechtenis met toe wijzing der civiele vordering ad 4.50 aan G. I. te Castricum. A. V. te Alkmaar 6 en i 2 boete of 6 en 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen: F. B. te Alkmaar 1 boete of 1 da* hechtenis. H. J. M. D. te Heiloo 1 boete of 1 dag hechtenis. J. H. M. S. te Gouda f 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. J V te Am sterdam, F. J. A. te Rotterdam, J. H. M. S. te Gouda, J. v. O. te Rotterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. D. P. v. H. te Heems kerk 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. K. te Haarlem 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. A. B. te Haarlem 8 boete of 8 dagen hechtenis. 6 Overtreding van art. 427 van het Wetboek van StrafrechtP. C. F. v. S. te Haarlemmer meer J 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het wetboek van strafrecht (dronkenschap): D. B. te Am- sterdam, P K. te Oterleek, A. v. H. te Den Helder, P. de W. te Alkmaar, L. V. te Oud EEN GROOTE GIFT, wa.armei? NIETS GEDAAN KON' WORDEN Een tijd geleden had een datne dr. H. A van Andel, missionair (ter;1? predikant te Solo op Java, een bedr? van 10 000 geschonken voor onderwik aan doofstommen in Nederl.-Indië n Bazuin" meldt thans, dat dr. Van Andel zich wel veel moeite gegeven heelt om deze zaak op gang te brengen, maar t0t dusver vergeefs. De geefster heeft thans het geschonken bedrag teruggevraagd Besloten is, aan dit verzoek te voldoet, „KERKOPBOUW". Zaterdagmiddag heeft de Ver. „Kerk opbouw" te Utrecht vergaderd onder voorzitterschap van prof. dr. A. M, Brouwer Dr. G. W. Oberman sprak naar aan leiding van het rapport der liturgische commissie over: het wezen der liturgie. In de middagvergadering zijn voorts eenige huishoudelijke zaken afgehan deld. Dr. G W. Oberman, secretaris van het hoofdbestuur bracht verslag uit van de werkzaamheden in het afgeloopen ver- eenigingsjaar. Prof Brouwer deed eeni ge mededeelingen omtrent den finan- cieelen toestand Bij de bestuursverkie zing werden .1e aftredende leden herko zen. Het werd bovendien uitgebreid met twee leden en wel ds. B. J. Arts, vrijz. herv. predikant te Amsterdam en ds C J Bleeker, id. te Apeldoorn. Eén im hen zal zitting nemen in de Uitvotra- de Commissie. Tot slot van de middagvergadering was er een uitvoerige gedachtenwisse ling over het referaat van dr. Oberman. In de avondvergadering sprak prof. dr. G v. d. Leeuw uit Groningen over: De praktijk der liturgie, in het bijzon- de»- de hoogdienst. Ook over dit referaat is een discussie gevoerd. MAGAZIJNVOORRADEN VERDWENEN OP CURACAO. Gebrek aan (ontrolt Bij beschikking van den 20UV€r"eurKv„« Curagao werd oe directeur van Open"3 Werken aldaar gemachtigd tot afschrijvi g van 26.953 van den magazijnvoorraau. Uit de overweging dier beschikking 0 dat bij het opnemen van den magaz>ln raad belangrijke verschillen aan het waren gebracht. Naar aanleiding hiervan deed fle s meene Rekenkamer, zoo blijkt uit naa slag over 1932, den minister op mm zij, hoewel willende aannemen dat ai zijn gecontroleerd werd, zich met k0 jize helen dat die controle op onvoldoende was gevoerd. Zij verzocht daarom te vernemen hoe die verschillen w'are staan, op welke wijze en door wien g troleerd werd, wie voor het tekort Qj kelijk kon of konden wordeil gesteia -. w 253. Boven gekomen, nam Jan zijn verre- 254. Overal zag hij boss,c'ieDer, dil t kijker, die van de passagiers had gekregen heen, heel dicht en zoo d°waar' en keek daardoor eens, omdat hij erg nooit licht in af kon dalen. pjek. nieuwsgierig was, wat er al zoo te zien zou de verte, dat was toch een ope v^t 4 Nu, dat viel niet tegen. zag hij temidden van het éroe?' zijO- ken, die wel van hutten zt,u„er ook daar woonden dan t°cb z wascb<^.i£l menschen in. Het was zekcr jjngjl weest, want overal hingen aan liiuea. zijn

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6