Oiadiouieuws JUéiicaties ai VMAARSCHE courant SPOF^T EN~WEDSTRIJ DEN. sjpffSMsïïasS'r. VEILIG Ho. 120 HAANDAG 22 MEI 1933 Stormvogels verliest op eigen terrein van Go ahead en Velocitas wordt thuis geklopt door P.S.V. De promotie-wedstrijden zijn zeer spannend geworden. Nederland voor de Davis Cup uitgeschakeld. om den landstitel. u u STORMVOGELS—GO AHEAD 1—2. VELOCITAS—P. S. V. 1—4. EXCELSIOR—H. V. V. 7—4, ZEEBURGIA—BLAUW-WIT 2—1. D. E. C.—HOLLANDIA 4—1. ENGELAND KLOPT ZWITSERLAND. ALCMARIA OEFENT ZICH. NEDERLAND VERLIEST VAN DUITSCHLAND VOOR DE DAVIS CUP. Een 41 nederlaag; Timmer redt de eer op den laatsten dag. Geen hoogstaande dubbel-partij. De laatste dag; de Nederlan ders rehabiliteeren zich. De eer gered, MOTORRACES TE ASSEN. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNNING". VISSCHERIJWET. POSTDUIVEN-VEREENIGING „DE POSTDUIF". 2.55.33 DE TOCHT DER LANDELIJKE RIJVEREENIGING. "—m rv strijd om den hoogsten titel loopt De sinju Oostelijke den J,mpl«nS!nN»8 de nederlaag van Dit feit is van zeei groot belang, lm mers er resten Go ahead nu nog vier wedstrijden, waarvan slechts één een uitwedstrijd is. Het blijkt dus wel, dat Go ahead sterk favoriet geworden is. Voor de Stormvogels was het resultaat wel teleurstellend, want de ploeg was op eigen terrein in dit seizoen nog nie g€Velocitas verloor voor de derde keer in successie en is nu volkomen kans loos, terwijl P- S. V., dat in Groningen won, nog een gevaarlijke outsider is. De stand is thans: de Velo-achterhoede was oorzaak, dat de stand spoedig 1—3 werd. Velo bleef sterker kreeg kansen, maar had veel pech voor het doel. Eo zelfs nadat de stand 14 creworden was, bleef V elocitas het beste van het spel behouden, zonder succes evenwel! Velocitas verloor door vier zwakke momenten der dediging ver- Go ahead Feijenoord P. S V. Stormvogels Velocitas 3 2 2 9 114 6-5 9-7 5—8 2-9 Promotie-degradatie. jn afdeeling I heeft Blauw Wit haar allerlaatste kans verspeold door een nederlaag tegen Zeeburgia. Wel is er nog een theoretische kans, maar deze kan men gevoegelijk uitschakelen. De strijd gaat nu tusschen H. F. C. en Zeeburgia. De stand is: H. F. C. 2 2 5—1 4 Zeeburgia 2 1 1 33 2 Blauw Wit 2 2 15 0 In afdeeling II is de spanning zeer groot geworden, doordat H. V. V. in Rot terdam van Excelsior verloor, 't Waren vreemde cijfers (74), maar dat is bij zaak. De drie clubs hebben nu elk twee maal gespeeld, elk een keer uit en thuis, en staan precies gelijk. De stand is: iWest Frisia 2 1 1 31 2 Excelsior 2 1 1 77 2 H V. V. 2 1 1 5—7 2 Het Oosten zal wel een nieuwe eerste klasser krijgen. Robur verloor op eigen veld van Hengelo en hoewel nog niet alles verloren is, bestaat er practisch weinig kans meei op een redding. Het begin was voor Robur anders niet slecht, want ze veoverde reeds vrij spoe dig een 20 voorsprong. Nog voor de rust werd de stand echter weer gelijk, doch vlak voor de rust kwam de nieuwe voorsprong (32). Na de thee kwam al dadelijk de ge lijkmaker, doch voor de derde keer her nam Robur de leiding, om tenslotte met twee doelpuntenverschil te verlie zen. De stand is nu: Hengelo 2 2 9—6 4 S. C H. 2—11 3—4 1 Robur 2 1 1 6—7 1 In het Zuiden twee verrassende uit slagen: Middelburg verloor den uitwed strijd tegen Juliana en V. V. V. verloor thuis van het zwakke Hero. Er is dus nog niets van den uitslag te zeggen, al ■behoudt Middelburg de beste kansen. .Vooral voor V. V. V. was het ee„ pech dag, want ze had nu prachtig met Mid delburg gelijk kunnen komen! De stand is: 2 2 1 4 4 4 4 1 2 2 3 13—8 7—5 9—10 5—11 Middelburg V. V. V. Juliana Hero Tenslotte het Noorden. Daar is het thans vrij zeker, dat Friesland zich zal handhaven. Gisteren won ze van haar stadgenoote F. V. C. met 41 na een slechten wedstrijd en ze heeft nu 3 punten voorsprong op de twee anderen Een overwinning thuis op Muntendam is reeds voldoende, getuige den stand: Friesland 2 2 7—1 4 F. V. C. 2 1 1 1—4 1 Muntendam 2—11 0—3 1 De thuisclub begon uitstekend en goed combineerend trok de IJmuider-aanval op het Deventer-heiligdom af. Maar Halle bleek niet gemakkelijk te passeeren en de beide Go ahead-backs stelden de voorhoede in staat, tal van aanvallen op te zetten. Doch ook deze voorhoede kon niet scoren. Pas na een half uur kwam er een doelpunt, toen de rechts buiten der thuisclub zelf een poging deed. Hij zwenkte naar binnen en verraste Halle met een zeer goed schot. Met dezen stand kwam de rust en in de tweede helft was het al heel gauw gelijk toen de IJmuider doelman totaal verrast werd door de gebr. Kreek. Door dat succes werd Go ahead sterker en de Stormvogels zwakker. Spoedig stond het 2—1 voor de Deventer-ploeg en op dat oogenblik was de tjmuider-ploeg geklopt Velocitas had een kans om thuis te winnen van P.S.V., maar zij heeft die kans niet be nut. Wel waren de Groningers in het veld sterker, maar voor het doel faalde men, ter wijl de verdediging der Groningers zwakke momenten had. Daardoor kon het gebeuren, dat P.S.V. twee keer kon doelpunten door verkeerd uitloopen van den Velo-doelman. Pas daarna kon Bonsema tegen scoren. Na de rust kreeg Velocitas weer de eerste kansen, doch een schot van Meulema werd door de paal gekeerd en een verwarring in De Rotterdammers hebben in een' gaaf spelletje H.V.V. met groote cijfers geklopt enzeer verdiend geklopt. Die groote zege kwam echter pas in de tweede helft toen de Rotterdammers tegen den zon in speel den. Voor dien had Excelsior met 2—1 een kleine voorsprong behaald. In de tweede helft werd het een debacle en regelmatig werd de stand opgevoerd tot 6—1. Nadat H.V.V. er 6—2 en Excelsior er 7—2 van ge maakt had, kwam H.V.V. nog even los en scoorde nog twee keer. Zeeburgia ontving in het Stadion Blauw wit, dat nóch sterker, nóch zwakker was dan de tegenpartij. In de eerste helft kon niet gescoord worden door een der beide partijen, doch in de tweede helft ging dat iets beter. Blauw-Wit had het eerste succes, doch spoe dig daarna was de stand weer gelijk. Toen Zeeburgia op gelukkige wijze de leiding ver overde, kon zij die met zeer veel moeite be houden, zoodat het een benauwde 2—1-zege werd. Zou H.F.C. dus toch de sterkste zijn van dit trio? D.E.C. ontving gisteren Hollandia en won met 41, dank zij zeer zwak spel der Hol- landia-achterhoede. De wedstrijd stond op zeer laag peil, doordat de zenuwen een al lereerste rol speelden. Toch houdt Hollandia nog de beste kansen, al blijft O.V.V.O. een gevaarlijke tegenstander. rtKJefl kan bij uitzon dering geen kwaad; 30 goed en ecirter alNfd des beter Het Engelsche elftal heeft Zaterdag in Zwitserland gespeeld en zonder al te veel moeite het Zwitsersche elftal met 40 ge- kftpt. Alcmaria had gisteren bezoek van de twee sterkste elftallen van 't Gooi, de bekende eerste-klasser. Het weer was iets minder goed geschikt voor voetbal, want het was warm op en om het veld. Een ideaal zitje op de koele tribune! De tweede elftallers begonnen al vroeg, om 1 uur. Alcmaria had een nieuwe opstel ling, die volkomen faalde. De verdediging was slechter dan ooit, van de halflinie ging heel weinig kracht uit en van de voorhoede deed alleen het binnentrio soms aardig werk. Er werd dan ook met behoorlijk verschil ver loren van de Gooiers, die een enthousiast partijtje speelden en zeer vlot combineerden. Ze hadden het echter niet al te moeilijk, want Alcmaria vatte haar taak lang niet serieus op. Dan deed het eerste elftal het beter. Met een invaller voor Lengers speelde het weer een vlotte partij voetbal, al was de kwaliteit iets minder dan een week geleden, 't Gooi was echter sterker dan V.S.V. en combineerde zeer gemakkelijk. Over 't algemeen het eerste kwartier uitgezonderd was Alcma ria iets beter, doch goede momenten wissel den af met zwakke oogenblikken. Dat bleek vooral in de verdediging, waar heel veel mooi, zelfs schitterend werk gedaan werd. Maar waar ook fouten te ontdekken waren: er werd door de achterhoede te veel gecombi neerd. Dat lukte in den regel best, maar dat mislukte ook een paar keer. Bovendien had de Alcmaria-keeper absoluut geen kijk op uitloopen, zoodat zeker drie doelpunten daardoor ontstonden. Intusschen heeft deze doelman overigens verdienstelijk werk ge daan, al vinden wij zijn voorganger beter en tactischer. De ploeg zelf heeft goed werk verricht, a! bleef de links-buiten ook nu de zwakste. Hij mist zelfvertrouwen en durf, zoodat bij elk duel de tegenstander over wint. Dat zal toch anders moeten worden! 't Gooi was goed op dreef en heeft zich tot het uiterste gegeven. Een ploeg, die wer kelijk in de eerste klas thuis behoort. De kee per is best, maar loopt vee! te veel uit, zulks in tegenstelling met zijn collega aan den overkant. En dit uitoopen kostte hier een paar doelpunten. De scheidsrechter leidde zwakjes. De bui tenspelregel bleek zijn groote vijand. Overigens een gezellige wedstrijd met een record-aantal doelpunten. Alcmaria won zeer verdiend. Lawntennis. Zaterdag heeft de Nederlandsche dubbel TimmerKoopman verloren van Nourney von Cramm met 36, 1—6, 6—1, 6—8 en gisteren verloor Leembruggen zijn enkelspel tegen von Cramm 3—6, 1—6, 3—6, doch I immer redde de eer door een klinkende overwinning op Kühlmann 6—2, 6—1, 6—2. De Nederlandsche spelers hebben door dezen 41-nederlaag in Berlijn tegen Duitschland voor de Daviscup, het kleine groepje optimisten bij wie een sprankje hoop bestond op een eind-overwinning, wel zeer teleurgesteld. Waren de verwachtingen te hoog gespannen, was de hoop op een over winning ongegrond? We zouden dit niet zoomaar durven onderschrijven, doch o.i. is door het feit, dat men in Nederland op een overwinning al zou het ook een zeer zwaar bevochte zege zijn zoo vurig hoop te, schijnbaar van te groote invloed geweest op het spel van onze spelers. Zij hebben zich niet vrij uit kunnen spelen. De eerste dag was het reeds een desillusie dat Timmer overspeeld werd door von Cramm en dat Leembruggen zijn gewonen vorm maar niet kon vinden. De kleine hoop die gevestigd was op het dubbelspel op den tweeden dag gespeeld is evenzoo wreedelijk verstoord door een vier sets-ne derlaag, die evengoed in een winstpunt zou zijn omgezet, alsTimmer zich op Zijn service-games had kunnen handhaven. Want deze zwakke service werd telkenmale tot prooi van de Duitschers, die hun goede dri ves door den Nederlandschen dubbel ran selden. En welke groote beteekenis heeft een service game in een dubbel? Nog sterker als bij de Europeesche spelers, vindt men het voordeel van een service game bij de Ameri kanen, waar zij zich tot het uiterste op hun moeilijk te bespelen services concentreeren. Een verlies van een service-game beteekent somtijds het verlies van een set! Maar van nog bijkans grootere invloed is het moreel bij het verlies van een service game. En juist dit was wel heel sterk het geval bij de Ne derlanders, in het bijzonder in de vierde set toen zij een kans op een overwinning door het verliezen van een service game vergooi den. In snel tempo spelend, wist de Duit- sche dubbel von CrammNourney in korten ijd een nuttige voorsprong van twee sets (6—3, 6—1) te verkrijgen. Timmer en Koop man werden aanvankelijk overspeeld, het duurde eenigen tijd voordat zij zich aan het Duitsche spel hadden aangepast en tot den aanval konden overgaan. In de derde set kwam een algeheel herstel en door goede drives van Timmer, gesteund door fraaie volley's en smashes van Koopman werd deze set met 6—1 in de wacht gesleept, alzoo leidde Duitschland met twee sets tegen één. De vierde set heeft groote spanning gebracht en deze set zou zeker door Nederland ge wonnen zijn als Timmer's service wat feller was geweest. Ook nu wisten de Duitschers zijn service te winnen en nog wel op momen ten waarop Nederland er lang niet on gunstig voorstond. Nederland leidde in de vierde set met 4—2. Timmer's service faalde, de Duitschers maakten 4—4. Aan het net deed Koopman uitstekende dingen en dank zij hem nam Ne derland weer de leiding met 5—4. De Duit schers wisten gelijk te maken; de pittige Nourny sloeg eenige miraculeuze ballen. Het werd 55, de spanning steeg. Timmer kon zich wederom niet handhaven op zijn be langrijk service-game. De druk van het oogenblik was te zwaar voor Nourney, hij miste twee keer op winning-stroke en Neder land accepteerde deze wilwillendheid dank baar en maakte gelijk, 66. Doch spoedig hierop was het uit, von Cramm vond zijn beste spel en schitterend spelend bracht hij Duitschland de nog benoodigde twee games en daarmee een plaats in de derde ronde. De nederlaag van Nederland was een feit. Zoowel Timmer als Leembruggen hebben zich gisteren, den laatsten wedstrijddag, van hun beste zijde laten kennen en door hun goede spel een uitstekenden indruk achterge laten. Leembruggen heeft een klasse beter ge speeld dan den eersten dag tegen Kühlmann In zijn partij tegen von Cramm kon hij zich vrij-uit spelen, nu hij niets te verliezen had Leembruggen vocht hardnekkig, had zijn forehand en backhand uitstekend onder con trole en maakte het von Cramm danig lastig De Duitscher moest den geheelen wedstrijd met volle concentratie blijven spelen, want als hij ook maar één oogenblik verslapte, greep Leembruggen de kans aan. De parti was weinig spannend, doch wat het spelpei I betreft het aankijken meer dan waard. Dat Leembruggen het niet verder dan een 63 6—1, 6—3 score heeft weten te brengen komt door het magnifieke spel van von Cramm, die met een groot repertoire van sla gen, waarin hij telkenmale afwisseling wist te brengen, zich de sterkere speler toonde. Had Leembruggen op den eersten dag zoo gespeeld, ja dan Timmer heeft tenslotte het eenige puntje voor Holland in de wacht gesleept en ver diend. Zooals von Cramm een klasse sterker was als Leembruggen, zoo was dit het geval met Timmer—Kühlmann. De Nederlander domineerde voortdurend, zijn service werd gedurig sterker, hij kwam zelfs enkele malen naar voren om met goedgeplaatste volley s of onbereikbare smashes te scoren. Kühlmann kon geen moment de leiding in het spel ne men en verloor verdiend met 2—6 16, 26. Als we het verloop van dezen drie-daag- schen wedstrijd nog eens langs gaan, dan komen we tot de conclusie dat de loting niet zeer fortuinlijk voor de onzen is geweest. Waren de partijen van den laatsten dag het eerst gespeeld, dan zou Nederland door het winnende punt van Timmer op Kühlmann een belangrijke steun gehad hebben. Toch geloven we dat een overwinning nooit ons deel zou geweest zijn, daarvoor was het spel van den Duitscher von Cramm te goed. Hij is het dan ook geweest die den Duitschers de overwinning heeft gebracht. Motoren. Voor de motorclub „Assen" werden voor de eerste maal, met fraai weer, grasbaan-races georganiseerd. De wedstrijden zijn zonder ongeluk ken verloopen terwijl er spannend gestreden is. Er zijn series gereden van 8 baanron- den (3656 M.) Klasse 1 motoren tot 250 c.M3. serie a: 1. Hoogstraten (Blerick) op B.S.A.; 2. G. A. Dupont op O. K. Supremme 6 pt.; 3. N. G. Zijp op O. K. Supremme 9 pt.; serie b: 1. H. Vink, Maasland op A.J.S. 5 pt.; 2. J. Versluis, Capelle 6 pt.; 3. Koning, Oostwolde, 7 pt. Einduitslag: 1. Hoogstraten; 2. Vink; 3. Versluis. Klasse 2, motoren 350 c.M3. serie a: 1. G. Timmer (Assen) Imperial; 2. H. de Graaf (Rotterdam) op Norton 7 pt.; serie b: 1. B. Hamers, Heerlerheide op Impe rial, 3 pt.; 2. L. Offerems (Assen) op B.S.A. 6 pt.; serie C: 1. D. Stolke A.J.S. pt.; 2. J. Merkelbach (A'dam) B.S.A pt.; Einduitslag: 1. G. Timmer; 2. B. Hamers; 3. D. Stolke Klasse 3, motoren 500 c.M3. serie A: 1. H. Buijs (R'dam) op Douglas 4 pt.; 2. L. de Waard (IJmuiden) op Ariël 5 pt. serie B: M. Eeninckwinkel (Arnhem) op Ariël 4 pt.; 2. C. F. Schrama (Hoofddorp) op Norton 5 pt.; serie C: 1. H Hamers Heerlen) op Royal Endfield 3 pt.; serie D- 1. P. v. Aartsen (A'dam) op Duitsche 4 pt.; 2. C. Haring (A'dam) op B.S.A. 5 pt. (snelste ronde). Einduitslag is: 1. H Hamers; 2. v. Aartsen; 3. Eeninck winkel. (Maandagmorgen. Kegelen. ALKMAAR PASSEERT DEN HELDER. Met niet minder dan 519 houten meer dan Den Helder hebben de 15 afgevaardig den van den Alkm. Kegelbond eten achter stand van 210 in een voorsprong van 309 houten omgezet. De dames hebben hun achterstand van 91 teruggebracht op 79 zoodat de eindstrijd, welke op een nog vast te stellen datum in Schagen zal worden gehouden, inderdaad spannend belooft te worden. Hieronder de behaalde resultaten; Alkmaar baan B 960; baan C 1009; baan D 1047; baan E 1083 in totaal 4099. Voor Den Helder was dit 902; 906; 902; 870; in totaal 3580. Dames Alkmaar: Baan B 260; baan C. 309; baan D 289; baan E 261 in totaal 1119. Dames Den Helder 263; 262; 320; 262; in totaal 1107. Met het hout, dat in Den Helder is ge gooid is de stand dus momenteel: Alkmaar 7191, Den Helder 6884. Dames Alkmaar 2065, Den Helder 2144. BRIDGEWEDSTRIJD. Zaterdagavond vond ten huize van den heer O. de Vries te Oterleek een bridge- wedstrijd plaats tusschen tien ingezetenen tegen 10 spelers van Stompetoren. Deze sport heeft den laatsten tijd hier een groote vlucht genomen. Er bestond ook thans weer belangstelling voor dezen wedstrijd, welke onder leiding stond van dr. Heringa. Er werd gespeeld per groep om het hoogste aantaj punten, Oterleek oneven, Stompeto ren in de even lijn. Over 't algemeen zat de kaart voor de even lijn iets gunstiger, wat dan ook wel tot uitdrukking kwam in het grootere aantal punten. Stompetoren won met overtuigende cijfers den groepsprijs, waarin de le prijs werd gewonnen aoor de heer en mevrouw D. Huyser van Reenen, 2e prijs mevrouw Mulder en de heer P Köhne. In de tweede groep werd de le prijs ewonnen door de heeren R. Boeder en P. lot, 2e prijs mevrouw Boeder en de heer H de Vries. De troostprijs viel ten deel aan me vrouw Witteveen en de heer O. de Vries. Het was een mooie avond, welke zeer in den smaak is gevallen. Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield gisteren een concours met oude duiven vanuit Com- piegne (Frankrijk), afstand 390 K.M. De dui ven werden verzonden door den West N - Brabantschen verzendingsbond en werden om 8.15 gelost met Oosten wind. De aan komst was als volgt: H. Mooij 2.08.34 G. Hijmans 2.09.42 C. J. Paulisse 2.10.13 G. Hijmans 2.11.02 Idem 2.13.29 J. J. Veel 2.18.04 H. Mooij 2.27.48 J. J. Veel 2.28.02 Wedvlucht Mons op 14 Mei 1933. Los 8.20 uur, wind N.W. De aankomst was als volgt: HET SOLIDARITEITSLIED. In verband met het bericht in ons no. van Donderdag j.1. over de verboden radio-uit zending, waarin het Solidariteitslied van Hans Eisler het propagandalied van de Ko mintern werd genoemd, wijst men er ons op, dat het lied afkomstig is uit de Duitsche pro letarische film „Kuhle Wampe", die in Sov jet Rusland verboden is. KORT GEDING IN EEN RADIO KWESTIE. De N.V. Philips had in kort geding stop zetting gevorderd van de productie van Ra dium en Tungsramlampen, wegens schen ding van octrooien. De president van de Rotterdamsche recht bank deed Zaterdag uitspraak en overwoog, dat, hoewel een deskundig rapport was uitge bracht door ir. van Hoogstraten, daartegen over de meening van andere deskundigen staan, zooals prof. Ornstein en prof. Elias. De president was van oordeel, dat de zaak zoo ingewikkeld is, dat in kort geding geen oordeel geveld kan worden, hij verklaarde Philips in haar vordering niet ontvankelijk en veroordeelde haar in de kosten van het geding. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente-secretarie, des voormiddags van 9—2 uur, verkrijgbaar zijn formu lieren voor verzoekschriften, ter ver krijging van vischakten. De prijzen der akten bedragen: groote 7.50, kleine 1 en hengelakten 0.50. Bij inlevering der aanvraagformulieren moeten de verschuldigde kosten meteen worden voldaan. Met het oog op den aanvang van het vischjaar 1933-34 op 1 Juli a.s. behooren de aanvragen zooveel mogelijk vóór 16 JUNI a.s. te worden gedaan. Alkmaar, 20 Mei 1933. De Burgemeester voornoem!, WENDELAAR. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens het bekleeden van, of opleiding tot een GEESTELIJK AMBT, betreffende den hieronder ge noemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: J. C. B. VAN ELBURG, lichting 1933. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekendmaking in beroep worden geko men door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt of door diens wettigen vertegenwoordiger door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordi ger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen zijn omkleed en worden inge diend bij den Burgemeester ter secreta rie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 22 Mei 1933. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Bovengenoemde vereeniging hield gister een wedvlucht van Noyon (Frankrijk) met oude duiven, afstand 365 K.M. Los 8 uur. Wind Zuid-Oost. Aankomst als volgt: R. Grooi- L. v. Vuure B. Termaat C. H. Noome A. Haring A. Kleef H. J. Caarls P. de Jong M. Kempen H. J. Caarls P. H. Ranzijn C. H. Noome H. J. Struys A. Kleef H. J. Caarls Idem D. Haasbroek P. H. Ranzijn N. J. Meijer H. Machielse C. J. de Moei LoozePaauw A. Haring A. Kleef R. Groot T. v. Gijzen B. Termaat Tooren vliet C. H. Noome R. Groot 1.39 49 1.38.47 1.44.38 1.45.21 1.48.27 1.50.40 2.05.29 2.03.33 2.05.07 2.16.47 2.18.40 2.17.47 2.18.29 2.18.21 2.21.27 2.21.58 2.21.56 2.23.30 2.22.52 2.31.16 2.33.46 2.35.32 2.35.52 2.36.28 2.44.25 2.47.15 2.50.31 2.54.30 2.53.53 S. Hoogakker A. J. de Wit Jos. v. Seggelen J. Huiberts F. J. Feijen A. J. de Wit J. Huiberts D. Pilkes Jos. v. Seggelen Th. v. d. Kamer J. v. d. Kamer N. Ypma A. J. de Wit Jos. v. Seggelen N. Ypma D. Pilkes J. Koolhaas 1.28.59 1.29.03 1.33.34 1.35.31 1.35.58 1.37.15 1.37.50 1.38.02 1.40.22 1.41.50 1.43.50 1.44.43 1.45.35 1.47.03 1.49.17 1.50.02 1.50.45 Paarden. Men schrijft ons: Door de Landelijke Rijvereeniging „Heiloo en Omstreken'' werd op 15, 16, 17 en 18 Mei j.1. een rit te paard gemaakt naar Win terswijk teneinde een tegenbezoek te bren gen aan de Winterwijksche ruiterkameraden Aan dezen tocht werd deelgenomen door 8 dames en 6 heeren, onder leiding van den instructeur den heer de Jager. Den eersten dag werd gereden tot Die- men en werd aan de Amsterdammers ge legenheid geboden van hunne belangstelling te laten blijken. Den tweeden dag trokken we verder door het schitterende in voor jaarspracht prijkende Gooi om via Oud Leusden Barneveld te bereiken, waar wij de gasten waren van onze zustervereeniging „De Schaffelaar". De volgende morgen om acht uur appèl en de tocht werd dooi prachtige bosschen en heidevelden afgewis seld door zandverstuivingen via Rootwijk, Hoenderloo en Woeste Hoeve vervolgd naar Brummen, waar wij gastvrijheid genoten bij „de IJselruiters". Na een heerlijke nacht rust werd de rit over de IJsel voortgezet waar in Lichtenvoorde de ontvangst door de Winterwijksche ruiterclub plaats vond Onder gezel ligen kout werd verder ge reden naar Winterswijk, dat onder gewel dige belangstelling lerd bereikt

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9