fllkmaarsche Courant JUiUicaiies Spoct SBuitmland föitutmland Staatsloterij Honderd vijl en dertigste Jaargang. DINSDAG 23 MEI DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). No. 121 1933 BURGEMEESTER en WETHOUDERS xpn \LKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1351 is opgenomen hun be sluit van 10 Mei 1933 waarbij is vast- C' eene wijziflins van hnnne beslui ten ter uitvoering van de Motor en rijwielverordening (voor zoo ver betreft het afsluiten van het Payglop v°or het verkeer met motorrijtuigen op twee wielen en rijwielen). Deze verordening is heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter eemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens 'in afdruk, tegen be taling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 23 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Ingekomen is een verzoek van R HEILIJGERS, alhier, om een VERLOF B verlof voor den verkoop uitslui tend van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop fci het perceel HOUTTIL nr. 34. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 23 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Wielrennen. WEDSTRIJDEN TE N.-SCHARWOUDE. De wielrenners vereen iging „Ons Ge noegen" te Noord-Scharwoude hield Zondag een rondrit. Er werd in 2 klassen gereden. In klasse A reden" mee J. Langendijk, C. Kos, H. Quant, C. Jongsma, P. Nap en A. K ossen. De A-klasse moest 10 ronden of 87 K.M rijden. Klasse B bestond uit J. Smit, A. de Vries, 'J. van der Molen, T. Schrijver en Wittebol. Deze klasse moest 8 ronden rijden oftewel 70.6 K.M. Klasse A startte te 9.30 uur. Winnaars waren J. Langendijk en C. Kos in den tijd van 2 uur 39 min. en 1 sec., een gemiddelde snelheid dus van 33 K.M. per uur. De andere rijders hadden opgegeven. Klasse B vertrok 9.32 uur. Winnaars waren A. de Vries in den tijd van 2 uur en 17 minuten, gemiddeld 30 H K.M., J. Smit in 2 uur 25 min. 45 sec. ge middeld 29 1/4 K.M. per uur en T. Schrij ver in den tijd van 2 uur 36 minuten en 4 seconden, gemiddeld 22 K.M. per uur. Deze laatste rijder, die de 70.6 K.M. met een gemiddelde snelheid van 27 K M. per uur heeft gereden, heeft wel een prestatie ge- leverd. Hij rijdt nl. met een kunstvoet. J. van der Molen had door een misver stand opgegeven. Vo e t b a 1. VERGADERING WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Zaterdag vergaderde de W. E. K. te Den Haag onder voorzitterschap van den heer J. Grootmeyer. Alle 20 aangesloten vereeni- gingen waren vertegenwoordigd. Behandeld werd een voorstel van D. F. C., om de Wes telijke afdeelingen der eerste klasse uit te breiden tot 12 clubs. Dit voorstel verkreeg verleden jaar geen meerderheid in de Afdee- lingsvergaderingen en werd toen niet op de agenda van de Bondsvergadering geplaatst. Het werd thans aangenomen en zal nu als voorstel voor de Bondsvergadering worden ingediend. Een voorstel van Sparta om de competitie- programma's voortaan door het Bondsbe stuur inplaats van door de Afdeelingsbestu ren te doen samenstellen, werd verworpen. baanbreedte. De finish werd als het ware toe geknepen, hetgeen hinderlijk was voor de roeiers en t uitzicht op het belangrijkste ge pelte van de baan bovendien slecht maakte Thans is oe Noordwal als tribune inge- cht; men heeft voor een passende aanklee- ng gezorgd, waardoor men ook voor het typisch aspect vap de bij de finish samen- rottende vaartuigen een compensatie ver- kregen heeft. Hoofdzaak is echter dat de baan nu tot en met de finish de volle breedte behoudt en de wedstrijd dus in beteekenis ge wonnen heeft. Ook de tribunes aan den Zuidwal blijven ingericht, zoodat de duizenden liefhebbers ongetwijfeld weer met de Alkmaarpacket r het terrein gaan, volop gelegenheid krijgen den strijd te volgen. De Noordwal is geheel vrij voor 't publiek, alleen voor de tribunes aan den Zuidwal' tegenover de finish, wordt betaling gevraagd! Automobilisme. AUTORENNEN TE BEEK (L De N.V. Motor- en Paardenbaan te Beek (L.) had voor Zondag iets nieuws voor ons land georganiseerd autorennen op een grasbaan. Doordat deze wedstrijd samenviel met de Dumonceau-bekerrit was de deelne ming niet zoo groot als verwacht was, er wa ren 11 inschrijvers, van wie er 9 aan de start verschenen. De publieke belangstelling voor deze nieuwigheid was buitengewoon groot. Er waren plm. 10.000 toeschouwers De uitslagen zijn: Klasse II: cylinderin- houd boven 1500 c.M.3: le rit over 20 ronden: 13.3 K.M. IJL. van Bussel, den Haag, cp Lancia Lambda (2990 c.M.3) tijd 13 min. 8,2 sec.; 2. J B Kool, Eist (U.) op Ford (3325 c.M.3) tijd 13 min. 24.2 sec.; 3. J. v. Marle Amsterdam, op Chrysler (3600 c.M.3) tijd 14 min. 13.8 sec. 2e rit, over 20 ronden, 13.3 K.M.1. J. Staal, den Haag, op Bugatti (2300 c.M.3) tijd 13 min. 27.8 sec.; 2. O. Meeuwes, Delft, op Bugatti (2000 c.M.3) tijd 13 min. 31.4 sec. Herkansing 20 ronden: 1. J. B. Kool, Eist, op Ford in 14 min. 12.2 sec.; 2. J. van Marle, Amsterdam, op Chrysler in 14 min. 21.4 sec.; 3. O. Meeuwes, Delft, op Bugatti (opgegeven). Finale over 20 ronden: 1. J. Staal den Haag, op Bugatti tijd 13 min. 44.4 sec.; 2. J. B. Kool Eist, op Ford tijd 13 min. 45.3 sec.; 3. L. van Bussel, den Haag, op Lancia, tijd 13 min. 47.2 sec.; 4. J. van Marle, Am sterdam, op Chrysler, 1 ronde achterstand. Klasse I, beneden 1500 c.M.3 cylinder- inhoud, afstand 55 ronden, 40.3 K.M.: 1. C. A Wenniger Mulder, Heemstede, op Peugeot 201 (1125 c.M.3) tijd 38 min. 47.2 sec.; 2. F. P. van Rumpt, Haarlem, op Bugatti (1496 c.M.3) tijd 38 min. 52.2 sec.; 3. B. Janssen, Blerick, op Derby Special (750 c.M.3), opgegeven. EEN NIEUWE CLUB IN OOST-GRAFTDIJK. In Oost- en West-Graftdijk is onlangs een nieuwe voetbalvereeniging opgericht. Thans is men er in geslaagd, een terrein te huren Dit voetbalveld zal Donderdag a s. officieel geopend worden. Roeien. DE STUDENTENWEDSTRIJDEN. De varsity op Hemelvaartsdag Het permanent wedstrijd-comité van den Nedenandschen Studenten-Roeibond, met aan het hoofd mannen als dr. Fokker, dr. Marres. mr. Hendrix e. a.. heeft ook voor dit jaar weer de studentenwedstrijden met groote omzich tigheid voorbereid. Er zijn echter in de I ganisatie enkele wijzigingen gekomen. nader de aandacht verdienen van degenen die er prijs op stellen dit roeifestijn bij te wonen. Het bericht dat ditmaal geen booten toege laten zullen worden tot den Noordwal, heeft ten onrechte hier en daar den indruk gewekt alsof er nu geen goede gelegenheid meer zou zijn voor het publiek om den wedstrijd volgen. Deze conclusie is echter stellig u. juist. De betreffende maatregel heeft de volle instemming van den Ned Studenten Roei- bond, omdat hierdoor de Noordwal als tri bune voor het publiek geheel vrij komt. Tot dusverre was het uitzicht vanaf de Noordwal, juist bij de finish, benomen door de vaartui gen. die daar dicht opeen gingen liggen. Dit leidde bovendien tot een beperking van de zijn gebarricadeerd. Overal zijn versperrin gen opgericht met zandzakken. Ongeregelde Chineesche troepen en duizenden vluchte ingen, welke de Japanners voor zich uit drijven, stroomen de stad binnen. Ten Oos ten der stad liggen Engelsche troepen en een afdeeling Amerikaansdie mariniers. De Japansche zaagelastigde Nakayama heeft reeds aangekondigd, dat alle Japan sche onderdanen in geval van nood uit de stad naar de gezantenwijk zullen worden overgebracht. Een verdere mogelijkheid wordt hier ge boden, daar de Japansche gezantschaps- wacht in Peking, door troepen van htt garni zoen Tientsin is versterkt. De Japansche troepen zouden reeds op K.M. van de poorten van Peking staan. NOODGELD IN MANDSJOERIJE. Twee muntsoorten uitgegeven 0e Centrale Bank van Mandsjoekwo heeft noodgeld in omloop gebracht: twee muntsoorten in zilver, een in nikkel en twee in koper. RECHTSPRAAK BIJ AFRIKAANSCHEN STAM. Knaap ter dood gebracht. Reuter meldt uit Nairobi (Britsch Oost-Afri- ka) dat voor het Hooggerechtshof te Nakuro zeven leden van een stam terecht hebben ge staan wegens het veroorzaken van den dood van een veertienjarigen knaap. Tijdens het proces botsten de begrippen van rechtspraak van den blanke en Sn in lander tegen elkaar. De jongen had tijdens het oefenen in speerwerpen ongelukkigerwijze een ander getroffen en gedood. De ouderen van den stam kwamen in een rechtszitting bijeen en beslisten dat de knaap bloedgeld moest betalen aan de familieleden van den overledene. Daar hij echter geen geld bezat, beslisten de ouderen dat hij gestraft moest worden met den dood. De knaap vluchtte het bosch in, doch werd naar het dorp teruggebracht, waar de vol trekking van het doodvonnis plaats had. Hij kreeg een lus om den hals, waarvan het ein de aan een boom werd vastgemaakt. Vervol gens moest hij een boom inklimmen om zich van een hoogen tak ten aanschouwe van alle dorpsbewoners naar beneden te werpen. Het Hooggerechtshof veroordeelde de ze ven ouderen tot dwangarbeid, varieerend van twee tot vier jaar. TRINTIGNANT GEDOOD. De Parijsche sportcorrespondent der N. R. Crt. meldt: Binnen een maand tijds is de Fransche auto-sport getroffen door een tweede tragisch ongeluk met doodelijken afloop. Ditmaal was het tooneel van het betreurenswaardige acci dent het circuit van Péronne, één dag vóór dat hier de Groote Prijs van Picardie verre den werd. De verschillende concurrenten, waaronder bekende coureurs als Etancelin, Sommer, Lehoux, Gaupillei, Bouriat, Fal- chetto en Trintignant bevonden zich toen in volle training. Er werd met een prijzens waardige snelheid gereden. Het circuit bleek snel en goed. Doch er waren enkele gevaar lijke punten, waaraan een speciale aandacht geschonken moest worden, Een van die pun- ten was de bocht bij Mesnil, waar het slip gevaar groot bleek. Daar sloeg de Bugatti van Trintignant na een serie van derapages om. De bestuurder werd op slag gedood. Met Trintignant is een van de meest be gaafde jonge Fransche renners heengegaan. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd was deze coureur er in diverse rennen in geslaagd oni de aandacht op zich te vestigen door zijn moed, zijn bekwaamheid en zijn zelfbeheer sching. De door hem verkregen resultaten waren van dien aard, dat hij door de A.C.F. werd toegelaten tot de groep van concurren ten voor den komenden Grand Prix van Frankrijk. Velen beschouwden den rasrenner Trintignant als den toekomstigen Franschen kampioen. Eigenaar van gerenommeerde wijngaarden in de omstreken van Cha- teauneuf du Pape, beschikte hij over ruime middelen, die hem als renner een groote on afhankelijkheid veroorloofden. Hij was, on danks zijn jeugd, een zeer geziene figuur in de Fransche autowereld. Zijn collega's, de organisatoren en de constructeurs zullen zijn verscheiden nog lang betreuren. j HET OORLOGSFRONT IN ZUID AMERIKA. Talrijke dooden In een communiqué van het oorlogsfront wordt medegedeeld, dat vier krachtige aan vallen van den vijand in den sector Zenteno zijn afgeslagen. De vijand liet, aldus het communiqué, bergen lijken op het slagveld achter. DE OPMARSCH DER JAPANNERS De militairen toestand in China. De Japansche minister van Oorlog, Ara- ki, heeft verklaard, dat het Japansche mi nisterie van Oorlog tot nu toe geen opdracht heeft gegeven de offensieven te staken. De Chineesche regeering heeft tot nu toe offi cieel nog geen stappen gedaan om een wa penstilstand tot stand te brengen. Uit stra tegische overwegingen is op het oogenblik een staking der militaire operaties onmogc lijk. Reeds 3 K.M. van Peking Ten gevolge van de alarmeerende berich ten betreffende het naderen der Japansche troepen is de toestand in Peking verder toe gespitst. Chineesche troepen hebben be\ei ontvangen, de stadsmuren te bezetten en het vuur te openen op de aanrukkende Japan ners. De belangrijke poorten van de stad VELDSLAG IN VISCHAFSLAG. Gistermorgen is het in de pas geopende Vischhal aan den Middenkous te Rotterdam tot ernstige onregelmatigheden gekomen. Verschillende personen raakten met elkander slaags. Groote hoeveelheden visch, die op wagens lagen, werden omver geworpen, ter wijl 'n vertegenwoordiger van de fa. Jamin op ergerlijke wijze werd mishandeld. De oorzaak van deze onverkwikkelijke geschie denis moet, volgens de Tel., gezocht worden in het feit, dat de gezamenlijke winkeliers en venters als eisch stelden, dat er om 11 uur niet meer zou worden geveild, om zoodoende ruimschoots in de gelegenheid te zijn de ge kochte visch tijdig in de stad te kunnen bren- ge qen haar daar te kunnen verkoopen. Van genfeentewege is echter bepaald, dat tot half- arie mag worden geveild. Reeds geruimen tijd, ook toen nog in de oude hal de visch werd afgeslagen, zijn over deze kwestie vele onaangenaamheden ontstaan, doch men hoopte, dat bij de ingebruikneming van de nieuwe hal een andere regeling zou worden getroffen. Dit is echter niet het geval geweest. Toen nu gistermorgen na 11 uur de afslager de visch bleef afslaan en de vertegenwoordiger van de firma Jamin en nog verschillende an dere personen gelegenheid kregen de visch nu tegen den halven prijs te koopen, omdat er geen vraag meer was, wond een aantal winkeliers en venters zich daarover zoo op, dat zij de koopers, die het niet met hen eens waren, mishandelden en de wagens onderst boven gooiden. De vertegenwoordiger van de firma Jamin, de heer Van Akkeren, vluchtte naar het kantoor waar men ijlings de politie alarmeerde. Toen de politie ter plaatse ver scheen en eenige charges uitvoerde, was de vischhal spoedig ontruimd. De gekochte visch werd onder politiegeleide naar de ver schillende winkels in de stad en naar de hal aan de Bagijnenstraat gebracht. TEGEN TERREUR EN VERVOLGING IN DUITSCHLAND. De Engelschman Sears in ons land Hedenmorgen arriveerde met den boottrein uit Hoek van Holland te Amsterdam capt. J E. Sears, de man, die verleden week de ge- heele wereld van zich deed spreken door den krans, dien de politieke gevolmachtigde van Adolf Hitier, de heer Rosenberg, tijdens zijn bezoek aan Londen namens den Duitschen rijkskanselier bij den cenotaaf in Whitehall had neergelegd, weg te nemen en in de Theems te werpen. Capt. Sears is tot dit be zoek aan Nederland uitgenoodigd door het algemeen comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland, welk comité hedenavond een groote openbare vergadering belegt, waar capt. Sears zal spreken. VRIJZ. DEM. BOND. De partijraad bijeengeroepen Wij vernemen, dat de partijraad van den Vrijzinnig-Democratischen Bond, in verband met de crisis tegen hedenmiddag in spoed vergadering te 's-Gravenhage is bijeenge roepen. DE DREIGENDE STAKING IN HET STEENDRUKKERSBEDRIJF. Gistermiddag heeft onder leiding van den njksbemiddelaar prof. mr. Aalberse in het departement van economische zaken en ar beid een tweede uitvoerige bespreking plaats gehad tusschen partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het steendrukkersbe drijf. Ook deze bespreking heeft nog niet tot een definitief resultaat geleid- DE EERSTE HARING. Aan de koningin aangebeden. Volgens aloud gebruik werd gistemamid- dag de eerste nieuwe Hollandsche haring, goedgekeurd door den rijksopperkeurmeester G. Pet aan de koningin aangeboden. Deze haring werd gister aangevoerd te Vlaardingen door het stoomschip Sophie Regina VI. 204, schipper W. v. Zelm, eige nares de Visscherij-Maatschappij Vlaardin gen. In oude tijden werd deze koninginneharing uit Vlaardingen of Maassluis aangevoerd per versierde sjees. Thans geschiedde zulks per auto, versierd met oranje-vlaggetjes, terwijl de vaatjes, waarin de haring was verpakt, oranje geschilderd waren. v VERDRONKEN. Zondagnacht liep een man van 25 jaar met een familielid op de Nassaukade nabij de Frederik-Hendrikstraat te Amsterdam. Men was op weg naar huis. De 25-jarige man voelde zich plotseling onwel worden en zakte ineen. Ongelukkigerwijze liep hij dicht langs de gracht met het gevolg dat hij in het water terecht kwam. De Nassaukade is daar ter plaatse tamelijk diep en de omgeving is niet bijzonder goed verlicht. Hoewel men alle pogingen in het werk stelde om hem eruit te halen duurde dit vrij lang. Toen men de drenkeling eindelijk naar bóven had gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. DE HAKENKRUISVLAG. Te Zaandam is in de Zeehaven binnenge- loopen, varende onder de hakenkruisvlag, het Ehiitsche stoomschip Anita met een vracht hout. In verband met de lossing werd van bootwerkerszijde tegen de vlag bezwaar ge maakt. Om moeilijkheden te voorkomen heeft de kapitein de vlag laten neerhalen, waarna met de lossing begonnen is. Intusschen zijn de onderhandelingen zoo gevorderd, dat mag worden aangenomen de beslissing nog aan het einde dezer week zal vallen. ver dat DRONKEN CHAUFFEUR.' De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een kaashandelaar te Doetinchem, die in den afgeloopen nacht onder den invloed van sterken drank een auto bestuurd en daarbij een negentienjarigen boerenknecht uit Zelhem overreden had. Het slachtoffer had een zware hersen schudding en andere wonden gekregen. EEN BEKENDE GRONINGSCHE STRAATFIGUUR OVERLEDEN. Reclame-Bertus. Een bekende figuur in Groningen's stra ten, Reclame-Bertus, officieel Bertus Al- ting geheeten. is in het Verzorgingshuis, waar hij zijn laatste levensjaren doorbracht, overleden. We hooren nog zijn roep langs de straat: Aaalmenak of Meroakel spul! BRAND. Twee huizen te Boxtel afgebrand. Gistermiddag is door tot nu toe onbekende oorzaak te Boxtel brand uitgebroken in de bakkerij van den heer De Leijer. Ditzelfde pand werd veneens bewoond door den heer Versundvoort. In een ommezien stond het met stroo gedekte perceel in lichte laaie. Door den sterken wind sloegen vonken over naar de nabijgelegen woningen en stallen, eveneens met stroo gedekt en bewoond door den heer van der Sloot. Vijf minuten na het ontdekken van den eersten brand stond ook dit huis in vlammen. Het tusschen de beide brandende huizen gelegen pand, bewoond door den heer van Genugten, dat met pannen was ge dekt, beggon door de groote hitte eveneens te branden. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, tastte het vuur aan met twee stralen op de waterleiding en twee op de motorspuit. Zij kon echter niet vo:rkomen, dat de huizen van de heeren De Leijer en Van der Sloot tot op den grond toe afbrandden. Van het middelste huis brandden de bijgebouwen en een gedeelte van het dak af. De inboedel van dit pand liep ernstige waterschade op. Door de vonken werd een op ca. 150 M.afstand ge legen boerderij, bewoond door den heer van den Braand, eveneens door het vuur aan getast. Door kordaat optreden wist men hier erger te voorkomen. Het aanwezige vee kon bijtijds worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. VERKEERSONGEVALLEN. Drie gewonden. Zondagavond omstreeks zeven uur zijn te Vries bij Zuidlaren (Dr.) twee motorrijders, een uit Groningen en een uit Vries tegen elkaar gereden. Beiden werden zwaar ge wond, evenals een duorijder uit Groningen Twee wielrijders aangereden; één hunner overleden. Te Boven-Pekela zijn Zaterdag twee wiel rijders door een auto aangereden. In levens gevaarlijken toestand zijn beiden naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar de één, de 44-jarige Hesse, wonende te Veendam, Zondag is overleden. Een kind door een motorrijder doodgereden. Zondagmiddag werd op den Keppelberg- weg ie Arnhem een vierjarig jongetje, dat plotseling van achter de boomen den rijweg opliep, door een motorrijder aangereden Het knaapje werd in bewusteloozen toestand met zware kneuzingen aan het hoofd per auto naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar het in den afgeloopen nacht is over leden. Auto te water gereden; een inzit tende verdronken. Maandagavond reed een auto, eigendom van en bestuurd door den heer Rompu uit Zuiddoye, ter hoogte van het overzetveer van den Abeele aan het Kanaal van Terneuzen in het water. Een der inzittenden, de heer de Ridder, wist zich uit den auto te redden en ook den heer Rompu op het droge te krijgen. Toen de heer de Ridder den derden inzitten de, zijn 22-jarigen broer, trachtte te redden, was hij echter geheel uitgeput en kon er dan ook niet meer in slagen zijn broer op het droge te brengen, waardoor deze, jammerlijk (Niet officieel) 5de klasse, 6de U)st Trekking van Dinsdag 23 Mei 1933 Hooge prijzen 1.000.— U509 400.— 1305 13592 17582 200.— 2174 4925 19867 100.— 973 1750 2928 6000 6103 8223 1156S 12602 13593 13779 14159 Prijzen van 70.— 88 112 190 201 206 341 418 440 451 599 623 658 707 1086 1115 1226 1376 1405 1463 1670 1675 1683 1744 1790 1849 2041 2124 2513 2551 2566 2604 2709 2809 2861 2867 2904 2983 3051 3117 3148 3272 3519 3535 3640 3648 36C9 3785 3878 3928 3940 4007 4162 4188 4206 4388 4577 4615 4661 4730 4834 4973 5114 5211 5284 5286 5471 5473 5533 5580 5591 5623 5688 5744 5837 5957 5979 6051 6139 6151 6193 6520 6761 6856 6890 7044 7051 7108 7212 7235 7241 7242 7315 7371 7643 7695 7703 7732 7746 7957 7966 8089 8122 8503 8562 8614 8685 8799 8931 8944 9098 9192 9216 9257 9292 9385 9393 9422 9492 9510 9596 9651 9686 9748 9791 9984 9998 10021 10057 10151 10449 10847 10859 11000 11005 11085 11112 11182 11239 11283 11398 12061 12099 12131 12256 12315 12371 12471 12623 12903 12972 13049 13103 13244 13345 13347 1340C 13492 13637 13719 1383T 13850 13911 13952 13993 14010 14029 14091 14150 14191 14211 14261 14284 14371 14412 14532 14570 14666 14734 14748 14768 14878 14879 14970 15095 15131 15162 15182 15250 15252 15260 15298 15381 15428 15554 15659 15662 15698 15732 15821 15828 15847 16016 16024 16155 16235 16346 16486 16546 16623 16711 16776 16845 16896 17047 17061 17120 17131 17146 17378 17388 17506 17526 17561 17573 17652 17771 17861 17919 17934 17949 18022 18208 18276 18443 18530 18589 18592 18653 18657 18671 18715 19828 18978 18979 19006 19174 19375 19381 19395 19398 19525 19674 19685 19769 19797 19803 19936 20095 20107 20141 20185 20324 20354 20506 20529 20603 20616 20622 20698 20715 20798 i Nieten 46 140 189 223 249 274 375 402 472 499 515 547 557 610 616 620 644 696 856 884 927 933 965 988 1012 1018 1029 1030 1055 1103 1133 1181 1202 1243 1258 1306 1308 1326 1337 1454 1500 1506 1565 1582 1648 1665 1728 1793 1798 1800 1802 1840 1893 1968 2004 2017 2022 2061 2103 2109 2125 2260 2278 2283 2368 2430 2460 2510 2661 2705 27!# 2794 2796 2850 2859 2889 2908 2918 293? 3019 3032 3034 3084 3151 3153 3236 3290 3309 3321 3328 3332 3363 3366 3421 3461' 3558 3595 3604 3617 3619 3708 3755 3890] 3912 3916 3920 3923 3965 3987 4001.. 4025 4030 4071 4103 4132 4136 4187" 4210j 4218 4266 4290 4307 4354 4420 4467 440S, 4481 4540 4567 4571 4585 4601 4610 46271 4630 4715 4719 4751 4818 4853 4876 4886 4912 5268 4993 5082 5146 5160 5176 5194 5249 5281 5297 5303 5364 5441 5454 5474 5479 5564 5576 5680 5690 5701 5713 5714 575l! 5794 5805 5806 5819 5848 5901 5902 6921' 5961 5993 5994 6007 6037 6050 6068 6128 6183 6201 6237 6310 6366 6373 6390 6427 6490 6507 6511 6570 6596 6602 6615 6668; 6689 6696 6745 6754 6767 6778 6785 6808] 6852 6880 6883 6895 6964 7017 7072 7131; 7198 7213 7214 7220 7233 7236 7250 7284 7331 7335 7440 7443 7456 7479 7480 7494 7520 7531 7554 7617 7619 7631 7654 7701: 7709 7735 7742 7754 7767 7804 7841 7882 7937 7952 8007 8011 8041 8053 8069 8098 8133 8143 8201 8208 8215 8242 8257 8276 8382- 8421 8435 8511 8623 8670 8693 8698 8702- 8717 8728 8730 8749 8751 8796 8824 8836 8853 8857 8877 8962 8985 9011 9048 9073 9114 0186 9253 9255 9288 9295 9321 9408 9463 9527 9595 9603 9621 9669 9704 9720 9742 9743 9753 9769 9784 9805 9884 9960 10016 10042 10049 10069 10095 10147 10222 10272 10335 10351 10443 10448 10473 10512 10535 10637 10678 10685 10735 10843 10873 10968 10997 10909 11059 11087 11140 11190 11209 11236 11287 11339 11370 11377 11387 11392 11474 11475 11490 11529 11536 11572 11604 11613 11636 11639 11652 11663 11707 11757 11873 12013 12215 12287 12309 12314, 12362 12372 12396 12432 12442 12477 12498 12507] 12594 12600 12613 12652 12680 12685 12689 12711- 12773 12780 12862 12892 12908 12996 13074 13109, 13144 13154 13194 13218 13226 13275 13367 134óï. 13460 13481 13555 13566 13590 13606 13617 13633 13636 13639 13707 13745 13780 13784 13891 13893 13895 13936 13939 14051 14126 14132 14185 14214 14243 14305 14336 14353 14355 14379 14404 14419 14450 14463 14520 14523 14563 14579 14582 14638 14658 14660 14694 14713 14716 14741 14757 14802 14858 14871 14876 14892 14894 14935 14962 14987- 15074 15110 15129 15212 15244 15272 15273 15307 15308 15359 15393 15449 15454 15459 15498 15512 15540 15549 15551 15589 15611 15637 15640 15661 15673 15690 15694 15712 15720 15741 15796 15804 15819 15849 15873 15887 15951 15964 15991 16020 16061 16125 16190 16196 16281 16317 16318 16400. 16409 16416 16495 16542 16544 16579 16597 16603 16619 16625 16661 16702 16738 16752 16767 16774 16815 16853 16855 16866 16920 16974 16990 17039 17169 17208 17227 17257 17277 17281 17309 17316 17336 17404 17439 17444 17469 17538 17679 17700 17701 17757 17783 17809 17834 17874 17973 17985 18077 18087 18104 18106 18147 18170 18191 18235 18269 18302 18319 18321 18325 18328 i8350 18391 18409 18456 18532 18546 18547 18551 18566 18567 18675 18680 18637 18711 18757 18775 18806 18814 18828 18852 18861 18895 18964 19073 19106 9109 19113 19178 19189 19201 19240 19255 19267 19330 19376 19459 19477 19497 19628 19642 19645 19670 19673 19691 19707 19748 19752 19761 19770 19831 19833 19853 19856 19885 19967 19997 20014 20050 20140 20145 20169 20188 20202 20236 20280 20286 20305 20316 20374 20389 20422 20426 20502 20520 20568 20581 20606 20617 20630 20635 20637 20645 20654 20684 20706 20720 20772 20784 20796 20816 20879 20920 20922 20957 20982 i om het leven kwam. Het auto-ongeluk is te wijten aan het springen van een voorband waardoor de be stuurder de macht over zijn stuur verloor. Agent door een auto gedood. Gisterochtend begaven twee jonge Am- sterdamsche politie-agenten zich op de fiets in vlug tempo naar het politiebureau Raam poort om daar een cursus te volgen. Bij het uitwijken voor een of ander ob6takel botste de linksche van hen, genaamd M. J. Boer- sen, op de Rozengracht tegen de zijleuning van een tegemoetkomende tram. Hij viel op den grond en het wiel van een achterop ko mende vrachtauto ging den man over het hoofd. De agent was onmiddellijk dood. KORTE BERICHTEN. De politie te Veghel heeft aldaar een ongeveer 40-jarigen persoon gearresteerd, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan onzedelijke handelingen met minderjarig? jongens. Toen de man bemerkte, dat hij dooi de politie werd gevolgd, maakt hij zich pet rijwiel, waarop hij twee kleine jongens mee voerde, uit de voeten. De verdachte was bij zijn arrestatie zeer wederspannig, y

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9