nummerbewijs hoort in den wagen. hft valt den christen daar wel eens moeilijk, den een politieke vertooning zonder vergunning. Onderzocht zal worden oo welke wiize HEERHUGOWAARD. SCHAGEN. BROEK OP LANGENDIJK. De uitslag van den concertwedstrijd wel- beschikken over een standplaats in den Alk- niaarschen Hout, doch hij is daar eens door een auto in de soep gereden en schijnt nu een schrik te hebben overgehouden voor die onheilsplek, althans was hij op 19 Mei ge heel verdwaald naar het Wagplein, alwaar hij echter geen officieele standplaats heeft met gevolg een veroordeeling tot 2 boete of 2 dagen. De besteller Abr. S. uit het „groote dorp" zweefde op 19 Mei over den Kennemerstraat- weg te Alkmaar zonder een nummerbewijs. 7ijn broeder, die te voren had gechauffeurd, had verzuimd dit bewijs van goed gedrag te rug te geven. Het bedoelde document werd heden getoond en clementie uitgeoefend, i 50 boete of 1 dag. rfchten weg te bewandelen. Een braaf boertje uit de Boekelermeer, pas tut de starnmeer geïmporteerd, met name Dirk R-, raakte te Alkmaar bij het Kerk- dein met zijn rijtuig de kluts kwijt en links xan den weg. Heden verschenen, beriep hij (zich op zijn onbekendheid met de plaatselijke situatie die in de Starnmeer heel wat mak- keiijker'was bij te houden. Zijn verweer viel nogal in goede aarde en ging de kanton rechter niet hooger dan 3 gulden of 3 dagen. Enkele leden van de O.S.P. hebben te ^Amsterdam op 11 Februari een voorstelling gegeven die hieruit bestond, dat zij a.s „ministers" verkleed op een schuit door den Singel voeren. Zes dezer komedianten heb- ben Zaterdag voor den kantonrechter recht gestaan terzake van het houden van een vertooning, waarvoor geen vergunning was verleend, en zijn deswege, conform den eisch, ieder tot één dag hechtenis veroor- deeld. Een zevende man, de „regisseur", kre^g wegens uitlokking tot deze overtreding, twee dagen hechtenis. Tegen hem was drie dagen geëischt. I DE DOODSLAG OP AGENT BAAS. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen dien man, wien ten laste is gelegd doodslag op agent Baas bij het uitgaan van een com 'munistische vergadering op 20 September 11932,'den dag der opening der Staten-Gene raai. De rechtbank had verdachte vrijge sproken, doch de officier van justitie had hooger beroep aangeteekend. E>e advocaat-generaal, mr. Brants, zeide, dat hij zes getuigen en deskundigen heeft gedagvaard. De verdediging had 13 getui gen en deskundigen opgeroepen. Nadat een aantal etuigen waren gehoord, ,wier verklaringen weinig nieuw licht gaven, werd in verband met de afwezigheid van een der getuigen de verdere behandeling ver daagd tot 9 Juni. GEEN BESTELLINGEN IN DUITSCHLAND. Adres aan de gemeenteraden. Het „Algemeen Comité van Verweer tcg j» Terr,eur en Vervolging in Duitsch land heeft een adres gezonden aan tach- itig der belangrijkste gemeenten in Neder land, houdende een verzoek geen orders in Duitsch land te plaatsen zoolang" het huidige bewind aldaar peoaard gaat met daden van jgeweld en ontreéhting. die de moreele ge voelens der overige wereld ten diepste kwet sen. Het adres gaat vergezeld van een memo rie van toelichting, waarin de motieven die tot dit adres hebben geleid, uitvoerig 'wor den uiteengezet. NOODLOTTIG VERKEERSONGELUK. Zes weken geiisch In den avond va nTweeden Kerstdag van fiet vorig jaar werd op den Postjesweg bij den Hoofdweg te Amsterdam een vrouw door een auto, die het trottoir opreed, dood gereden. E>e vrouw werd zoo ernstig aan het hoofd en het bekken gewond, dat zij spoedig over deed. Een 32-jarige huisknecht, die de auto had bestuurd, stond gister voor de Vierde Kamer der Amsterdameche rechtbank terecht, ver dacht van het veroorzaken van dood door schuld. Verd. had gereden met een snelheid van Pl m. 5o K.M., hij was geen goed bestuur* der en hij was niet in het bezit van een rij bewijs. De officier van Justitie, mr. de Blécourt, vond deze zaak zeer ernstig en requireerde een gevangenistraf van zes weken en ont- j-egging van de bevoegdheid om een auto te besturen voor den tijd van één jaar. Vonnis 9 Juni. ^Binnenland DE BANDEROLLEPRIJS OP TABAKSFABRIKATEN. De Amsterdamsche Vereeniging van R K Sigarenwinkeliers „Rosico" heeft een schrij ven gezonden aan den heer Van der Putt Sff der Vereeniging van R.K. Sigaren- fabrikanten, die kortelings gekozen is tot lid in rflg 6 K.amer' met verzoek een voorstel rL k ,mer te *!,len indienen bevattende ®en bepaling in de wet te doen opnemen dat geen tabaksfabrikaten boven, maar ook zeker vorden f banderollepriis mogen verkocht EEN ELECTRICITEITSKWESTIE. De gemeente Wcrmrveer, Prov Staten van Noordholland, hel Za l nd" Maatschappij le^meldtr€SPOndent Va" het Hbld te Haar' het besluit van de Prov. ferzittincfn 'anci de jongste win- bied van g!,n0ïï^' 701 'J1 et distributiege- - van de Mn. Zaanland stroom te doen leveren door het P. E. N., hebben Ged. Sta ten dezer dagen aan de Mij. Zaanland be richt, dat haar vergunning tot stroomdistri- butie - die tot wederopzegging was verleend met 10 Aug. 1934 eindigt Men weet dat inmiddels de gemeenteraad van Wormerveer besloten heeft tot het bou wen van een eigen centrale en dat de Mij Zaanland stroom van Wormerveer wil betrek ken om de distributie in haar fabriek ook na Aug. 1934 voort te zetten. Men staat hier echter voor twee moeilijk heden. In de eerste plaats zal het raadsbe sluit van Wormerveer door Ged. Staten en in hoogste instantie door de Kroon moeten worden goedgekeurd, voordat er uitvoering aan kan worden graven; en in de tweede plaats zal de Zaanland vergunning van d° provincie moeten hebben om in haar huidige distributiegebied stroom te mogen leveren na Augustus 1934 De vergunning wordt haar als_ het P. E N. in 1934 zelf gaat distri. bueeren, natuurlijk niet verleend Ged Staten hebben nu het raadsbesluit van Wor merveer ter goedkeuring ontvangen; binnen kort is dus hierover een beslissing te ver- wachten. s EEN OCTROOI-KWESTIE. Philips Radio in het ongelijk gesteld. r,t.^?ar aanle'ding van een door de N V Philips L - in t>~iï'rA Radio bjj d!n offici'er van justitie te Rotterdam ingediende klacht werden in den )p der vorige week ongeveer tweeduizend ingsram- en Radio Record-ontvanglampen beslag genomen. Tungsram en Radium eischten van de rechtbank teruggave ervan welke eisch Zaterdag werd toegewezen. Philips is derhalve in het ongelijk gesteld ai de winkeliers hebben alle Tungsram- en Radio Record-lampen terug ontvangen. NEDERLANDS UITVOER VAN GARNALEN BEDREIGD. Sedert eenige dagen staken de garnalen- visschers te Oostende als protest tegen den invoer van garnalen uit Nederland. De Ne- derlandsche concurrentie bederft de prijzen, beweren zij en om hieraan een einde te ma ken, willen zij dat de invoer van garnalen gecontingenteerd zal worden. ANNA HESSE-SLAUDEROF. f Zaterdag is te Bussum overleden, oud 72 jaar, mevrouw Anna Hesse—Slauderof. In den aanvang van haar loopbaan was zij een bekende soubrette, later trad zij in vele volksstukken als actrice op. Zij huwde met Piet Hesse en partner was Leo Solser, die samen het bekende duo Solser en Hesse vormden. Deze twee vormden later een klein gezelschap, dat in Amsterdam en in de provincie Jordaankluchten gaf, meestal geschreven door Solser. Eén van de meest bekende was ?,Weet je het al van Schellevis-Mie?", waarin Anna Slauderof een voortreffelijke creatie gaf van een Amsterdamsche vischvrouw, die de hon derdduizend had getrokken. EEN VACANTIE-OORD VAN DE VERZEKERINGSBANK „VICTORIA". De Verzekeringsbank „Victoria" te Am sterdam bestond Donderdag een halve eeuw. Een officieele receptie of iets van dien aard werd niet gehouden. Maar de feest vreugde was er niet minder om, integendeel. Ongeveer een jaar geleden heeft de direc tie der verzekeringsbank het landgoed Steen bergen, bij Wezep, aan den straatweg naar Heerde, aangekocht met de bedoeling, het in te richten als vacantie-oord voor hare be ambten. En op Hemelvaartsdag hebben de gebouwen en terreinen, in bijzijn van de di rectie, commissarissen en het geheele perso neel, op feestelijke wijze hun nieuwe bestem ming gekregen. „Steenbergen" bestaat uit een uitgestrekt perceel heidegrond en bosschen, waarop drie gehouwen staan, een groote villa en twee kleinere „dépendances". Genoegelijke, smaakvolle zit- en logeerkamers zijn in elk dezer drie huizen ingericht. v DE BOTERPRIJS. De crisis-zuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 28 Mei tot en met 3 Juni, Pnls voor het crisis-botermerk is vastge- s eld op 1 per K.G. en die voor de vervoer- vergunmng voor buitenlandsche boter op 1.10 per K.G. SLACHTOFFER VAN EIGEN MENSCHLIEVENDHEID. £e ontploffing aan de Boompjes te Rotterdam. De 23-jarige J. L. de Jonge, die, zooals gemeld, overleden is aan de gevolgen van de bekomen verwondingen bij den brand aan de Boompjes, is het slachtoffer geworden van zijn menschlievendheid. Hij was aanvankelijk na de ontploffing naar buiten gevlucht en had slechts onbedui dende verwondingen bekomen. Toen hij bin nen hulpgeroep hoorde, is hij teruggekeerd om anderen hulp te verleenen. Hij is er in geslaagd den heer Zwang, een der in leven gebleven zwaargewonden, die nog in het ziekenhuis worden verpleegd, naar buiten te Jirengen. Hij heeft daarbij zelf zware brand wonden opgeloopen, waaraan hij nu bezwe ken is. NATIONALE BOND VAN VERPLEGENDEN. Op Hemelsvaartsdag is te* Haarlem de jaarvergadering gehouden van den Natio- nalen Bond van Verplegenden onder voor zitterschap van Zr. L. baronesse van Hogen- dorp. Als hoofdbestuursleden werden gekozen de Zrs. J. J. Kiewit, A. E. v. d. Leest, N. Otter en A. C. Thomée. Het aftredend H. B. lid Zr. H. J. ter Meulen werd tot eere-lid benoemd. De vergadering besloot aan te dringen op het verkrijgen van staatstoezicht op het welzijn der verplegenden in alle inrichtin gen en op streng geneeskundig onderzoek voordat de verplegenden in de ziekenhuizen worden toegelaten. leerling-verplegenden kunnen worden ver plicht tot iet aangaan van een pensioen- verzekering op zoodanige wijze, dat het ge storte bedrag bij overgaan in een andere be trekking niet verloren gaat. JEUGDVERBAND MEYBOOM. Te Assen is op Hemelsvaartsdag een stichting in het leven geroepen, die den naam „Jeugdverband Meyboom" draagt, ah centrum voor het plaatselijke jeugdwerk in vrijz.-chr. geest. De hulde aan den thans 90-jarigen prof. H. Meyboom is uitgedrukt door het plan ten van een linde .(Drentsch: „Meiboom") op den Asser Brink voor de voormalige pastorie van den toenmaligen predikant Meyboom. Zaterdag is in de Groote Kerk ter plaatse een wijdingsdienst gehouden, gevolgd door een bijeenkomst op den Brink STATUTENWIJZIGING BIJ DE NED. PADVINDERS. Bestuursvoorstel aangenomen. Op de Zaterdag te 's-Gravenhage gehou den algemeene vergadering van De Neder- landsche Padvinders is met 137 tegen 107 stemmen het amendement van de afdeeling Amsterdam, waarbij in de statuten een voor behoud werd gemaakt omtrent de in de spel regels op te nemen belofte, verworpen. Hieruit volgt, dat de beslissing omtrent het t.z.t. in de spelregels opnemen van de internationale belofte berust bij den raad der vereeniging en niet meer bij de alge meene vergadering. WIJZIGING RIJKSAMBTENAREN REGLEMENT. Partij-uniformen en niet- nationale vlaggen ongeoorloofd. Ontslag om politieke redenen mogelijk. De vrouw in concu binaat. In het Staatsblad is afgekondigd een kon. besluit, houdende wijziging van het Alge meen Rijksambtenarenreglement. Hieruit blijkt, dat thans o.m. het volgende geldt: De ambtenaar behoort zich te onthouden van het bezigen van vloeken of van ruwe of onzedelijke taal. Het is den ambtenaar verboden om in dienst of bij gekleed gaan in uniform insig nes of andere onderscheidingsteekenen of in dienst uniformkleedingstukken te dragen, een en ander voorzoover die niet van regeerings wege zijn verstrekt of voorgeschreven of tot het dragen daarvan niet door onzen minister, voorzitter van den raad van ministers, ver gunning is verleend. Dit verbod is niet toe passelijk ten aanzien van vreemde ordeteeke- nen met ons verlof aangenomen. Hij onthoudt zich van het uitsteken of hïj- schen van andere dan nationale of oranje vlaggen. Uit het uiterlijk aanzien van de ambts- of dienstwoning of van het daarbij behoorend erf mag niet blijken van de poli tieke gezindheid van den ambtenaar of zijn huisgenooten. Schorsing. Tijdens schorsing wordt de bezoldiging voor één-derde gedeelte ingehouden; na ver loop van een termijn van zes weken kan een verdere inhouding, ook van het volle bedrag, plaats vinden. Het niet ingehouden gedeelte van de bezoldiging kan aan anderen dan aan den ambtenaar worden uitbetaald. Tijdens de schorsing kan tot den in de strafaanzegging of -oplegging genoemden datum van ingang van het ontslag de bezol- diing geheel of gedeeltelijk worden ingehou den. Van den datum van ingang van het ont slag af wordt de bezoldiging geheel inge houden. Het niet ingehouden gedeelte van de bezoldiging kan aan anderen dan den ambtenaar worden uitbetaald. De ingehouden bezoldiging wordt alsnog uitbetaald, indien de schorsing niet door een door den strafrechter opgelegde straf wordt gevolgd of ook indien en in zooverre op andere gronden alsnog tot uitbetaling wordt besloten. De ingevolge het tweede lid ingehouden bezoldiging wordt alsnog uitbetaald, indien op de schorsing bestraffing van den ambte naar met onvoorwaardelijk ontslag niet volgt. Indien de ambtenaar, die met kon. mach tiging een functie als lid van Ged. Staten of van wethouder heeft aanvaard en in verband daarmede van zijn ambt tijdelijk is ontheven, ophoudt lid van Ged. Staten of wethouder te zijn en hij naar het oordeel van het bevoegd gezag niet in actieven dienst kan worden hersteld, wordt hem eervol ontslag verleend Er worden twee nieuwe artikelen ingevoegd, luidende: Concubinaat. Voor de toepassing van artikel 97 (rege lende het ontslag van vrouwelijke ambtena ren, die in het huwelijk treden) wordt met de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, gelijk gesteld de vrouwelijke ambte naar, die in concubinaat is gaan leven. Ontslag om politieke redenen Aan den ambtenaar kan eervol ontslag worden verleend op grond van revolution- naire gezindheid. Voorts kan eervol ontslag worden verleend aan den ambtenaar, die lid is van een vereeniging, waarvan de voorzitter van den raad van ministers verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die zij aanwendt, de behoorlijke vervulling van zijn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun ver leent aan een zoodanige vereeniging of van haar uitgaande actie. Voor een dergelijke ontslagverleening is de medewerking of machtiging vereischt van den voorzitter van den raad van ministers. KORTE BERICHTEN. Verwacht wordt dat a.s. Woensdag de regeeringsverklaring zal worden afgelegd. De koningin is Zaterdagochtend naar Het Loo vertrokken. De commissie van advies ter vermijding van dubbele belasting tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië is Zaterdag te 's- Gravenhage geïnstalleerd. Prof. mr. G. W. J. Bruins, de voorzitter, heeft daarbij een rede gehouden. Het hoofdbestuur van de Vereen, voor facultatieve Lijkverbranding heeft Zaterdag een bijeenkomst gehouden, ter ofiicieele in gebruikneming van het nieuwe orgel en den pas voltooiden urnentuin. De Eerste Kamer is bijeen geroepen tegen Woensdag 31 Mei des namiddags te halftwee. Bij het centraal stembureau is bericht ingekomen van den heer W. J. Andriessen te Utrecht, dat hij zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer in de vacature IJselmuiden aanneemt. Te Amsterdam is Zaterdag begonnen de jaarlijksche vergadering van den Alge- meenen Bond van handels- en kantoortje dienden, waarvoor afgevaardigden nit alle deelen des lands naar de hoofdstad zijn ge komen. De bondsvoorzitter, de heer G. J. A. Smit Jr., heeft het congres geopend met een welhaast uitsluitend politiek georiënteerde rede. Wegens het aftreden van mr. P. J Oud die wegens zijn optreden als minister be dankt heeft voor het secretariaat van den vrijzinnig-democratischen Bond. is tijdelijk met het secretariaat belast de heer mr L. G. van Dam te Haarlem. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip „Chris- tiaan Huyger.s'', zal morgen om 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Woensdagmor gen 10 u. 19 te Amsterdam W.P., 10 u. 33 te Amsterdam C.S. De onthulling van het Van Heutsz- monument, dat te Gxvorden zal verrijzen, zal geschieden op Zaterdag 8 Juli. De brug over het Merwedekanaal zal pas in SenL voor het verkeer opengesteld kunnen worden. £and: enJmnéoim ST. PA NCR AS. De Coöperatieve Boerenleenbank vergaderde Vrijdag 26 Mei in het lokaal van den heer Bouwstra. De vergadering, die bezocht was door 84 leden, werd gepresideerd door den heer J. ten Hoeve, kassier, die met een kort woord van welkom opende. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dar het ledental in 1932 bedroeg 225, het ledental spaarders bedraagt 385, voor schotnemers 242, rekening-couranthou ders 38. Het eindcijfers der ontvangsten in '31 bedroeg 814517.26, in '32 489373,28. De rekening en balans sloten resp. met eindbedragen van 609220,86 en 523567,59. Hierna volgde benoeming van een lid van het bestuur. De aftredende, de heer F. N. Spaan, werd met 64 stemmen her kozen. Bij benoeming van een lid van den raad van toezicht werd de aftredende, de heer D. Leyen, met 55 stemmen her kozen. Als plaatsvervangend lid van den Raad van toezicht werd gekozen de heer Jb. Kooij Jbz. met 48 stemmen. Op den heer K. Roos werden 35 stemmen uitgebracht. Door het bestuur werd voorgesteld, om den rentevoet over 1933 te bepalen op 3 pCt. dadelijk opvorderbaar en 4*/« pet. vastbelegd. Rentevoorschotten 5 K pet. en reke ning-courant 53/« pet. Door verschillende sprekers werd de rentevoet veel te hoog geacht. De heer Hoogland noemde voorbeelden van na burige banken, welke hun rente alle lager hebben gesteld. In dezen tijd van inzinking is het niet mogelijk om de rente nog te verhoogen. De leden kunnen het thans al bijna niet opbren gen, overal in den lande wordt gestreefd naar lager rente, pachten, enz., en noo- dig is dit. De voorzitter bestreed dit en hield den voorgestelden rentevoet vast; om de be grooting der bank kloppende te houden, is dit noodig. De vergadering kan wel een voorstel bij het bestuur indienen, doch geen be sluit nemen om verlaging van rente type. Tenslotte werd door de vergadering toegegeven, waarna sluiting volgde. ONVERKOOPBARE GROENTEN. In zeven maanden tijds in N. Hol land ruim 20 millioen K.G. Het in- en Verkoopbureau, ingesteld door de provincie Noordholland, heeft zich in de zeven maanden 1 Oct.1 Mei in totaal ont fermd over ruim 20 millioen K.G. aan de veilingen aangevoerde, doch onverkoopbare groenten. Daarvan werd 0-8 millioen fcilo benut als menschelijk voedsel, 18.2 millioen kilo (kool, roode biet en peen) als veevoeder en 1.2 millioen kilo vernietigd. Vernietigd werden o.a. 758 000 kilo kooi, 236.000 kilo uien, 2700 stuks bloemkool en 145000 kilo spinazie. In totaal werden on geveer 120 spoorwagons groenten aan ver nietiging prijs gegeven! JUooincuial Hieuwt Concours West-Frieschen Bond Als inleiding van den Donderdag werd op Woensdagavond het aangeboden concert gegeven van Excelsior, Wormerveer. Heel wat volk bewoog zich ook weder dien avond op het terrein en mogen we het dankwoord door den heer Volkers, voorzitter der feest commissie, in het kort weergeven, dan kun nen we het wel onderbrengen in de uiting, die we van iemand op het terrein hoorden Hij (de directeur) heeft ze in zijn hand, dat kun je zien en hooren ook. Een vereeniging op dergelijke sterkte en bezetting te krijgen is wel de hoop, waar mede vele vereenigingen worden opgericht, doch die voor de meesten tot het onbereik bare blijft behooren. De Donderdag liet zich zuinig aanzien. In den vroegen morgen al, En deze dag hield woord. Het bleef sukkelen met het weer, wat echter niet zoozeer op de stemming van de aanwezigen scheen te werken als wel op den bodem van het sportterrein, die tegen 11 uur in den avond meer aan een werkver schaffingsobject dan een voetbalveld deed denken. Toen echter ongeveer tegen dien tijd „On der Ons" van Dirkshorn op de zeer aardig versierde tribune had plaats genomen, als laatste van de rij der deelnemers, boven zich de initialen der plaatselijke vereeniging elec- trisch verlicht en de regen opeens in wat ster. ker mate neer plenste, toen dacht nog nie mand der aanwezigen er aan zich van de tot staanplaatsen gepromoveerde zitplaatsen te verwijderen. Onwillekeurig dachten we aan U.d.I. van Dirkshorn, dat een 25 jaar geleden ook een toppunt bereikte en schoten ons de prachtige en stijlvolle oefeningen te binnen, die we toen van de leden dier gymnastiekvereeniging za gen ten uitvoer brengen. En nu weer was het Dirkshorn, dat trots den regen het publiek bleef vasthouden. Toen we deze muziek hoorden, begrepen we opeens de woorden van den heer Bruul bij de opening gesproken over muziek, die veredelend werkt. Welk een Inspanning is er noodig om van de eerste treurende oempa's af het te brengen tot een dergelijk samenspel, waarvan de klanken deden vergeten dat we hier met een fanfare-corps te doen hadden en die soms tot de innigheid van kamermuziek overgingen om dadelijk daarna weer op te schetteren tot een volle fanfare. Toen even daarna de heer Bruul den wed strijd slpot en dank bracht aan H.U.G O. voor de schitterende ontvangst, waarbij hij v.n.1. den heer Volkers als op den voorgrond getreden bestuurslid noemde, en de hoop uit sprak dat ook weer dit concours de muziek dichter bij de menschen en de menschen dichter bij de muziek zou brengen en ook den heer de Meulder, mede aan wezig, dank bracht en eindigde met een heil- wensch op den groei en bloei van den bond, steeg een luid applaus op. Maar overweldigender was dit nog, toen hij vlak daarop bekend maakte de namen der eereprijswinnaars en sloot met den naam „Onder Ons" als eerste prijswinnaar te noe men en de wakkere vereeniging nog op de tribune gezeten een luid hoera aanhief, dat dra overstemd werd door het nog over het pas gehoorde enthousiast gestemde publiek. Derde afd. fanfare: Kunstmin te Andijk 2e pr., 131 p.Texel's fanfarecorps te Texel 2e pr., 123 p.; Door Wilskracht Saamge- bracht te Venhuizen le pr., 1451^ p. Tweede afd. Harmonie: Kunstzin te Julia- nadorp, le pr., 156y2 p.. Eerste afd. Fanfare: Excelsior te Nieuwe Niedorp, 2e pr. 137 p.Tavenu te Opperdoes le pr., 162 p.; De Vriendschap te Schoorl, le pr., 17214 p.; Kunst na Arbeid te Groote broek, le pr., 159 p. Afd. uitmuntendheid: De Eendracht te Kolhorn, 2e pr., 136% p. Afd. uitmuntendheid Fanfare: Texel's Fanfarecorps te Texel, 2e pr., 13314 p.; Har monie te Wieringen le pr., 15414 p. Eere-afd. Fanfare: De Herleving te Zwaag 2e pr., 136% p.; Excelsior te Andijk-West, le pr., 15714 p.; West-Frisia te Twisk le pr., 16914 p.; Ons Genoegen te Wijdenes, le pr., 172J4 p.Onder Ons te Dirkshorn le pr., 16614 p. In den eerewedstrijd fanfare werden de prijzen als volgt toegekend: le pr. Onder Ons te Dirkshorn, 84 p.; 2e pr. H.U.G.O. te Heerhugowaard, 82 p 3e pr. Kunst na Ar beid te Zuidscharwoude, 80 p. In den eerewedstrijd Harmonie werd geen eerste prijs toegekend: 2e pr. Harmonie te Winkel, 71 p.3e pr. Kunstzin te Juliana- dorp, 63 p. Den wisselbeker verwierf „Crescendo" te Oude Niedorp met 173 punten. De adjunct-commies P.T.T., de heer J. L H. Jansen te Amsterdam wordt met ingang van 1 Jhni a.s. overgeplaatst naar Schagen. Uitslag van gehouden aanbesteding, ten verzoek van den heer W. F. J. van Erp, voor den bouw van een bierbottelarij met woning aan het Oudeslotplein. Architect de heer C. Dekker. Ingekomen waren 5 biljetten en wel K. Kreyger te Oudesluis 4357, Gebr. Veeter te Srhagerbrug 4470, C. P. Dekker en A. Bakker te Schagen 4900, G. Koning te Schagen 4910, J. J. Feijen te Alkmaar 4935. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Hemelvaartsdag hield de Chr. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in N.- Holland zijn jaarlijksch concours ditmaal te Weesp, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der afdeeling Soli Deo Gloria aldaar. Te ruim 11 uur stelden zich de corpsen op in den tuin van hotel „De Roskam" om daar na onder de vroolijke tonen der muziek af te marcheeren naar de chr. mulo-school, al waar de officieele ontvangst plaats vond voor de autoriteiten. De burgemeester van Weesp en Weesper- carspel complimenteerde den bond. waarna de voorz. van den bond, de heer O. S. v. d. Wal te Alkmaar, den dank overbracht na mens den bond voor de medewerking welke is verleend voor het te houden concours. Na het ronddienen der eerewijn werd ge luisterd naar de aubade, gespeeld door plm. 500 muzikanten, welke stond onder leiding van den heer Schoen, directeur der plaatselij ke vereeniging. Vervolgens werd door 12 vereenigingen deelgenomen aan den marschwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: Bloemendaal „Sursums Jeugdfanfare" 23 punten, 2e pr.; Texel „Excelsior" 23 punten, 2e pr.; Haarlem „Arti et Religione'', 26 p., le pr.; Alkmaar „Soli Deo Gloria" 21 p., 2e pr.; Bloemendaal „Sursum" 25 p.; le pr.; Breezand „Soli Deo Gloria" 23 p., 2e pr.; Hoorn „Crescendo", 27 p., le pr.; Enkhuizen „Patrimonium" 24 p„ 2e pr.; Weesp „Soli Deo Gloria" 26 p., le pr.; Krommenie „Sur sum Corda", 23 p., 2e pr.; Hilversum „Chr. Oranje Harmonie" 28 p., le pr.; Amsterdam „Patrimonium" 25 p„ le pr.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7