Aqmda JBitmeuCand Treinontsporing bij Krommenie. ftïeecéecicfit fuMicaües jïiucqediitie Sland Stad w Omgaat Drie licht gewonden. 2 leest de H.A.B.0 adv in dit geslaagd. dat( aangifte leerllnpej christelijke schoen Men verzoekt ons de aan dac roedeae«" op de in dit nummer opgeno jecrlin- Bioscopen. Harmonie hedenavond 7.30 uur en Don derdagavond 7.30 uur, hoofdnummer Ein blonder Traum (operette), hoofdrollen Lili- an Harvey, Willy Fritsch en Willy Forst. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Susan Lenox (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Nagana (sens.); hoofdrollen Tala Birell en Meivin Douglas. Toegang boven 18 jaar. 1 Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Een mo derne bruidsschat (operette), hoofdrol Mar- tha Eggerth. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 31 Mei. Concert in de Groote Kerk, vanwege het crisiscomité. Donderdag 1 Juni. 8 uur, hotel Proot, ledenvergadering Lief dadigheid naar vermogen. 8 uur, 't Gulden Vlies, propaganda-avond Alkm. Drankweercomité. werd herkozen de heer Schaper (s.da.p.), terwijl in de plaats van den christelijk-histo- rischen heer Slotemaker de Bruïne, die bin nen enkele dagen tot minister zal benoemd worden, aangewezen werd zijn bij de vo rige stemming gevallen tegencandidaat, oud minister van Dijk (a.r.) Het laatste nummer van de agenda van heden was de beslissing over de aanvraag van den communist Wijnkoop om de regee ring te mogen interpelleeren over de behan deling, welke de Surinamer De Kom met zijn gezin van de zijde der regeering heeft ondergaan. Tevens wilde hij daarbij de re geering aan de tand voelen over de ongere geldheden te Paramaribo en over het verslag dat de gouverneur daaromtrent heeft -uitge bracht. De voorzitter stelde voor het daartoe ge vraagde verlof te verleenen, doch daartegen verhief zich oppositie. De heer Feber (r.k.) vond geen enkele re den om de interpellatie toe te staan, nu we pas de Surinaamsche begrooting hebben af gehandeld en daarbij elke belangrijke zaak is bekeken. Het zou eenvoudig een doublure van de toenmalige discussie worden. De heer Knottenbelt (lib.) zag ook geen reden om het verlof te verleenen. Straks komt weer de Surinaamsche begrooting aan de orde. We weten bovendien precies al, wat de heer Wijnkoop zal vertellen, weten ook dat de zaak op niets zal uitloopen als tijd- verknoeien en hij meende, dat de interpellatie dus volkomen overbodig was. De heer Wijnkoop bestreed de beide tegen standers met vele woorden, doch zelfs de hulp van den heer Joekes (v.d.), die aan drong op het verleenen van de gevraagde toestemming, baatte hem niet. De voorzitter bracht niet zijn eigen voor stel doch het tegenvoorstel van den heer Fe ber in stemming en dit werd aangenomen met 52 tegen 22 stemmen. Behalve de com munisten stemden de vrijz.-dem. en de soc. dem. tegen de afwijzing van de interpellatie Een teleurstelling ongetwijfeld in het bij zonder voor den hoofdpersoon der afgewe zen interpellatie, den heer De Kom, die, op de gereserveerde tribune gezeten, met zijn donkerbruin uiterlijk, zwart kroeshaar en zijn eigenaardig gelaatstype zeer de aan dacht der aanwezigen had getrokken. Morgen komen beide Kamers na elkander bijeen om een verklaring van de nieuwe re geering aan te hooren. Verkeerde wisselstand de oorzaak Gistermiddag is de electrische trein uit Uitgeest, op weg naar Amsterdam, die om 3.28 uur te Krommenie moest arriveeren, bij het binnenkomen van dat station onispoorc op ongeveer 200 meter afstand van het sta tion. De trein bestond uit vier wagens. Er be vonden zich in den trein ongev. 25 reizigers, van wie drie licht gewond werden, hoofdzake lijk door glasscherven. Eén van de Dassagiers. trein, zijn drie ontspoord, welke dwars "over de rails kwamen te staan. Er bevonden zich ia den trein ongeveer 25 reizigers, van wie drie licht gewond werden, hoofdzakelijk door glasscherven. Eén van de passagiers, ingenieur Heymans uit Leiden, heeft dadelijk ma het ongeval de leiding op zich genomen van het reddingswerk. Daar een portaalmast, waaraan de stroom draden bevestigd zijn, dwars over den weg kwam te liggen, nam de heer Heymans on middellijk maatregelen om den stroom te doen afsluiten, ter vermijding van eventuee ernstige ongelukken. Voorts heeft de heer Heymans telefonisch eenige doktoren ge waarschuwd, die kort na het ongeval f: plaatse waren. Het bleek gelukkig dat de verwondingen, welke bovengenoemde reizi gers hadden opgeloopen, niet van ernstigen aard waren. Na te zijn verbonden konden zij huns weegs gaan. Er heeft zich onder de reizigers hoegenaamd geen paniek voorge daan, hoewel de schok zeer hevig gewerst moet zijn. Dat het ongeuk nog zoo betrekkelijk goec as afgeloopen, is toe te schrijven aan het feit, dat de ontspoorde rijtuigen van staal zijn gebouwd. Het treinverkeer in beide richtingen was gestremd. Onmiddellijk na de ontsporing is een aanvang gemaakt met de opruimings werkzaamheden. Om half vijf is een aantal spoorwegarbeiders uit Amsterdam naar Krommenie vertrokken. Het treinverkeer van Amsterdam naar Uitgeest en Alkmaar is ver legd over Haarlem. Voorts werd tusschen het Centraal Station te Amsterdam en Wormer veer een zg. pendeldienst ingesteld voor reizigers voor laatstgenoemde plaats en tus schen ge legen stations. Twee wagons in het weiland over de sloot terecht gekomen De ontspoorde trein had een vaart van ongeveer 85 K M., en is in de bocht gede railleerd. Twee der wagons zijn van de spoorbaan over de daar langs loopende sloot gevlogen en vervolgens in het weiland gekanteld. De twee andere rijtuigen zijn schuin op de rails blijven staan. De rails zijn over een afstand van 50 meter 1 meter op gelicht. Op de plaats waar het déraillement plaats ïad. splitst zich het rechterspoor waarop de treinen in de richting Amsterdam loopen De wissel bij deze splitsing lag verkeerd, zoodat de trein, die daar nog met groote snelheid reed, op het derde spoor terechtkwam en derailleerde. Hoe het ongeval gebeurde en wat de gevolgen waren. Op het station Wormerveer had men den hevigen klap gehoord en snelde men naar de plaats des onheils. Op het eerste gezicht vreesde men een ramp. Het bleek echter dat er maar weinig passagiers in den trein waren en dat deze er over het algemeen goed waren afgekomen, al waren zij natuurlijk allen buitengewoon onder den indruk van het ongeluk. Eén passagier was nog al ernstig gewond aan een arm- Deze is ge broken. Na een voorloopig verband is de man overgebracht naar het Verplegingshuis te Wormerveer, waar hem geneeskundige hulp is verleend. Andere passagiers hadden eenige ontvellingen en pijnlijke plekken. Zoo ver noodig zijn zij op het station geholpen. De wagenbestuurder is er ook zonder letsel afgekomen. Dit laatste is inderdaad een won der, want de materieele schade is zeer groot. De trein zwenkte door den verkeerden wissel stand op het derde spoor rechts af. In die bocht is het voorste rijtuig uit de rails ge sprongen, heeft de biels gegrepen van het naastliggende spoor, waardoor dit spoor ge heel werd omhoog gebracht, en kwam door de opstuwende kracht van de andere wagens, dwars op den weg te staan en kantelde. De tweede wagon werd meegetrok ken in de beweging van den eersten wagen en kwam eveneens dwars op den weg, echter in tegengestelde richting tegen den eersten aan, maar viel niet om. De derde wagon werd uit de rails gewipt, maar bleef in de richting van den weg staan De wielen zijn diep in het zand gedrongen. De vierde en laatste wagen ontspoorde slechts gedeeltelijk. Seinpalen en palen van de electrische ge leiding werden meegesleurd, braken af of zijn krom gebogen. Van den eersten wagon, die met den bovenkant naar het Wormer- veersche station lag, zijn alle deelen van den kap weggerukt, de onderstellen liggen er naast, evenals bij den tweeden wagon. Uit dit eerste rijtuig is de wagenbestuurder zon der letsel te voorschijn gekropen. Van het tweede rijtuig zijn door den schok de meeste ruiten gebroken. Zoover wij konden zien, hadden de beide laatste wagens weinig of geen schade. De twee eerste rijtuigen lagen dwars over den weg en de rails waren ver bogen tot een vormlooze massa. Het spoorwegverkeer was dan ook totaal versperd. Het werd ten noorden van Uit geest geleid via Haarlem en via Zaandam tot Krommenie Een hulptrein met personeel is gistermiddag reeds aangekomen en met man en macht werd begonnen aan het op- ruimingswerk. Allereerst werden de draden en de kromgetrokken palen van het electrische net verwijderd. Gisteravond is nog een kraanwagen uit Amsterdam naar Krommenie vertrokken om den gekantelden wagen weer overeind te brengen. Het is zeker te danken aan de stalen con structie van de electrische wagens dat de pas sagiers er zoo goed zijn afgekomen. De oude wagons van stoomtreinen zouden dezen schok vermoedelijk niet doorstaan hebben en iu elkaar geschoven zijn. DOOR DE TRAM OVERREDEN. Aan de gevolgen gestorven. Hedenmorgen is tusschen Beetgum en Berlicum de 43-jarige H. de Jong uit Beet gum onder de tram geraakt, die kwam uit de richting St. Jacobi-Parochie. De man, die dicht bij de tram reed, is vermoedelijk zenuwachtig geworden, waardoor hij onder de tram terecht kwam. Met ernstige verwon dingen werd hij opgenomen en naar het zie kenhuis te Leeuwarden overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. 24-JARIGEN STEMGERECHTIGD De Hoogen Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van H. Coops te Den Haag tegen het deelnemen van 24 jarigen aan de verkiezingen. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Gisterochtend is brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer Jansen aan den Bockhorstweg te Spankeren (Geld.) Hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet voorkomen, dat de geheele boer derij met inventaris afbrandde. Het vee kon gered worden, doch een hond is in de vlam men omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. „JONGE STRIJD" VERBODEN VOOR MILITAIREN. In de legerorder is opgenome neen mi- nisterieele beschikking, waarbij onder de verboden geschriften wordt opgenomen „Jonge Strijd", NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND. Op de jongste vergadering vari het hoofd bestuur van den Nederlandschen r.k. mid denstandsbond werd besloten tot toetreding tot den Nederlandschen werkloosheidsraad, in welk college de bond zal worden verte genwoordigd door de heeren mr. J. A. G. M. van Hellenberg—Hubar, directeur van het bureau van den Nederlandschen r.k. mid denstandsbond en J. C. Berger, directeur van het bureau van den Nederlandschen r.k. bond van bouwpatroons. B reedvoerige beschouwingen werden gewijd aan het wets ontwerp omzetbelasting en aan het vraag stuk der ziektekostenverzekering voor den middenstand. Het bureau van den Neder landschen r.k. middenstandsbond heeft een wijziging en uitbreiding ondergaan. Inge steld zijn een soc. juridische afdeeling on der leiding van mr. F. J. H. Bach, directeur van het centraal Hanze-bureau in het bis dom Haarlem, en een economische afdeeling onder leidyng van dr. H. L. Jansen. Verder werd besloten, dat de instelling van een com- mercieele afdeeling, waarvan binnenkort de leidende am6tenaar zal worden benoemd. Het geheel blijft onder leiding van mr. J. A. G. M. van HellenbergHubar. BRAND. Boerderij in asch gelegd Gisternacht is de boerderij van v. d. Ven te Berghem afgebrand. De bewoners, die reeds te bed lagen, werden door een voorbij ganger gewaarschuwd en konden zich nog tijdig bergen. Een zestal varkens en eenig klein vee kon niet meer gered worden. DE KERMIS TE HEES. Door den raad der gemeente Hees bij Oss is, tegen de voorschriften van den rijkswa terstaat in de directie Noord-Brabant in en tegen de adviezen van de commissaris der koningin in de provincie, met algemeene stemmen besloten de in de lande door haar overgroote drukte bekende en voor de pas seerende automobilisten hinderlijke kennis dit jaar in Augustus op ongeveer 12 M. van den rijksweg te houden. Thans heeft de bur gemeester dier gemeente den raad medege deeld, dat genoemd besluit niet voor uitvoe ring vatbaar is en ter vernietiging aan de koninging is voorgedragen als strijdig met het algemeen belang. DE NEDERLANDSCH—ENGELSCHE B AOON-OVE REEN KOM ST Naar wij vernemen zullen over eenige we ken vriendschappelijke besprekingen plaats hebben tusschen de Engelsche en de Neder- landsche regeering in verband met de ver lenging van bacon-overeenkomst op 22 Juni a.s. DE „HAAGSCHE POST" IN DUITSCHLAND VERBODEN. Behalve de reeds verboden buitenlandsche kranten worden thans, naar het W. B. uit Berlijn meldt, tot nader order nog de volgende bladen voor het Duitsche Rijksge bied verboden: de „Haagsche Post" te Den Haag, „Argentinische Wochenblatt" te Buenos Aires, „La Socialisto" te Weenen en „La Revolution Proletarienne" te Parijs. vrachtwagen, welke vóór hem reed, stopte. De taxi werd geheel vernield. De heer Van de Hoorn, die er het ergst aan toe was, werd op advies van een geneesheer per brancard naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl De Man, die een hoofdwonde had opgeloopen, zich per auto, eveneens naar het ziekenhuis begaf om zich te laten verbinden. De vernielde taxi werd door de politie in beslag genomen. DOODELIJK ONGEVAL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Motorrijder gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg aan het Moleneind te Teteringen bij Breda is gister middag de 28-jarige sergeant van de mili taire politie, Veldhuis, uit Amsterdam, die met zijn motorrijwiel den overweg overstak juist op het moment dat de trein, welke om 4.06 in Breda aankomt, passeerde, gegrepen en gedood. LUCHTTANK VAN EEN MOTOR BOOT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Gisteravond omstreeks elf uur is aan boord van het motorschip „Troost Elkan der", schipper Riksten, thuisbehoorende te Uithuizen (Gron.), een ernstig ongeluk ge beurd. Het scheepje had juist de Oranjesluizen verlaten, toen plotseling de luchttank van den motor uit elkaar sprong. De 20-jarige ochter, die juist bezig was in de machineka mer lucht bij te pompen, werd weggeslin gerd en daardoor zwaar aan het hoofd ge wond. Het was zoo goed als in tweeën ge spleten. Het meisje is vrij spoedig na het ongeval overleden. Het lijk is naar het Bin nengasthuis te Amsterdam overgebracht. De schipper, die aan het roer stond en een zestal jonge kinderen, die in de roef van het scheepje te slapen lagen, kregen geen van allen eenig letsel. Hoe het ongeval is geschied, kon nog niet worden vastgesteld. Het scheepje is aan de Amsterdamsche zijde aan het Noordelijk remmingswerk voorloopig gemeerd. OUDE MAN MISHANDELD. Aan de gevolgen overleden. Te Venlo overleed Dinsdag-middag, waar schijnlijk ten gevolge van mishandeling, de ongeveer 82-jarige Schuurmans, wonende op de Bartelsplaats aldaar. Thans wordt be kend dat deze man in den nacht van 20 op 21 Mei j.1 in zijn woning door drie mannen uit Tegelen is mishandeld Hij werd met een steen op het hoofd geslagen en heeft een zware hersenschudding opgeloopen. Er zal een lijksectie worden verricht om te kunnen vaststellen, of de man inderdaad ten gevolge van de mishandeling is overleden, waarna ar restatie van het drietal zal volgen. ONTVLUCHT GROOTSMOKKELAAR WEER GEPAKT. De bekende grootsmokkelaar Ohligs, die voor eenigen tijd uit de gevangenis te Mün- chen—Gladbach wist te ontsnappen, is door de douane-beambten nabij Ophoven (Lim burg) wederom gevangen genomen. Ohligs, die na zijn ontvluchting naar Ne derland getogen was en van wien geen spoor meer werd ontdekt, trachtte met een gepantserden wagen nabij Ophoven de grens te passeeren. Door de dienstdoende douane werd hem bevel gegeven om te stoppen, waaraan hij echter geen gevolg gaf. Onmiddellijk opende de grensbeambte toen het vuur en Ohligs was gedwongen om te stoppen. Later bleek, dat de motor van zijn wagen stuk geschoten was. Ohligs trachtte nog de vlucht te nemen, doch hij moe3t weldra deze poging op geven. daar hij licht gewond was door een der schoten. Bij onderzoek bleek de auto een groote hoeveelheid cigarettentabak te bevat ten. Alles werd in beslag genomen en Ohligs naar het gevangenishospitaal overgebracht „DE STANDAARD", Prof. mr. A. Anema wordt hoofd redacteur. Naar „De Standaard" van gisteren meldt, heeft de directie van dit blad in verband met het aftreden van dr. H. Colijn als hoofdredac teur prof. mr. A. Anema, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit en lid van de Eerste Kamer bereid gevonden op te treden als eind redacteur voor de politieke leiding van het blad. LOONSVERLAGING TEXTIEL - INDUSTRIE. De arbeiders te Enschede en Lonneker berusten erin. Gister is namens de textielarbeidersbonden „De Eepdracht", „St. Lambertus" en „Uni- tas" een schrijven verzonden aan de werk geversorganisaties in verband met de inge gane loonsverlaging van 10 pCt. bij vijf spinnerijen te Enschede en Lonneker. In dit schrijven wordt mededeeling gedaan van het besluit der drie organisaties, om zich niet daadwerkelijk te verzetten. Echter wordt een dringend verzoek gericht tot de werkge vers, om voornamelijk ten behoeve van de ge zins- en kostwinners de toch reeds zeer lage loonen niet of met minder dan 5 pjCt. te ver lagen. VERKEERSONGEVALLEN. Autobotsing. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van Pruisenbergen bij Laren (N.H is gistermid dag omstreeks vijf uur een Amsterdamsche taxi, welke een vijftal personen naar Barne- veld zou brengen, op een vrachtauto gere den, met het gevolg, dat twee der inzittenden, de logementsnouders Ph. v. d. Hoorn en N. de Man, beiden uit Amsterdam, werden ge wond. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de taxichauffeur niet bijtijds had gezien, dat de KORTE BERICHTEN. De Provinciale Staten van Gelderland hebben het voorstel aangenomen betreffende den bouw van een nieuwe electrische centrale voor de Provinciale Geldersche Electriciteits Maatschappij aan den mond van het Maas Waal-kanaal te Nijmegen, ten bedrage van 9Vi millioen gulden. Een voorstel om den bouw van de centrale en de levering der installaties openbaar aan te besteden, werd niet ondersteund. t naar waarnemingen, verricht in den W A IA „Va" 31 M«- 0rgefl Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Metl Hoogste barometerstand 767 5 »u Mayen. °'"5 ®M. te jan Laagste barometerstand 7*540 Vest Manör. 9 niM. Verwachting, geldig t0t den avnna Juni: avond van I Zwakke tot matige wind uit y richtingen; half tot zwaar bewolkt £ULdeIiik< ken; weinig of geen regen; iets wa °k" Weeroverzicht nDCr' De westelijke depressie dringt - uiterst langzaam naar het oosten j slecht» deed den luchtdruk dalen op ifc.en voor den ingang van het Kanaal ys!an<1 en zeilend regengebied kwam niet ,P„5 ver^ het uiterste westen van Ierland nP depressie in het oosten blijft hM vloeden in Duitschland en in '\m gebied en gaf aldaar aanleiding- LiSS? lijk vrij zwaren regen. Ook in zM viel nog regen, terwijl de zware ^JSerl*nd Rivièra bedaarde. Ons land bevmH?*" nog steeds in het strookvormio- Jv' j ac'1 hoogen luchtdruk, dat van"? fcd van aan de Azoren strekt met plaatseliiW,t0t ma tot Zuid-Zweden en Noordoost-FranS Ook hier te lande zal de westelijke denrÜ haar invloed geleidelijk doen geloelen vm? namelijk door een langzame stijging lr temperatuur en minder koude nachten DE DROEF GEËINDIGDE KANO TOCHT. Het lijk van het tweede slachtoffer aangespoeld. Gisteravond is in de nabijheid van Elburg uit het IJselmeer opgevischt het lijk van den heer H. Stekelenburg, die met zijn vriend, den heer Scheen uit Lochem, tijdens een ka notocht op het IJselmeer sinds Zaterdag 20 Mei j.1. was vermist. Het slachtoffer was slechts gekleed in een rijbroek, waardoor vaststelling van de identiteit uiterst moeilijk was. Een der directeuren van de Zwolsche Courant, waar het slachtoffer werkzaam was, heeft het lijk herkend. dat. ERNSTIGE CARBIDONTPLOFFING. Men deelt ons mede, dat hedenmorgen te 8 uur te IJmuiden de trawler Silvain van de firma wed. S. Groen met een doode is bin nengekomen. Het is een matroos uit Vlaar- dingen, die door een carbidontploffing in het vischruim onmiddellijk gedood werd. STADION WIELERBAAN. Programma van Donderdag. Morgen (Donderdag) 8 uur word-t op de Staaion Wie,erbaan de tweede groote wieier- wedstrijd gehouden. Het hoofdnummer bestaat uit een inter nationale wedstrijd achter groote motoren, waarvoor hebben ingeschreven: Krewer (Duitschland), Aug. Wambst (Frankrijk), Victor Linart (België) en de Hollanders Schlebaum achter Ville, den gangmaker van Grassin, Blekemolen (Wiers- ma), De Graaf (kaeser) en Snoek (Ceurre- mans). Deze wedstrijd gaat over 3X30 K M. Voor den wedstrijd voor B-stayers (IX 25 K.M.) zijn ingeschreven Lorie, Wildschut v. d. Valk, Korf en Domhof. Aan den nationalen sprintmatch wordt deelgenomen door de amateurs: van Egmond (kampioen van Nederland), Bernard Leene, v. d Linden en v. d. Heuvel (kampioen onaf- hankelijken). Deze wedstrijd wordt verreden in 6 man ches a deux. Bovendien bevat het programma een ach tervolgingswedstrijd voor amateurs en een wedstrijd voor nieuwelingen. WEER EEN NIEUWE VOETBALCLUB. Men verzoekt ons mede te deelen, dat gis teravond hier ter stede is opgericht een voet balvereniging van de Alkmaarsche kaas dragers onder den naam V. V. A. K. Als secretaris is opgetreden de heer P. Ris Breedstraat 31. Er wordt Woensdag a.s voor het eerst geoefend en daarna Dinsdags avonds op het Gemeentelijk Sportpark. (Wij zijn er eerlijk gezegd blij om, dat het Sportpark en niet het Waagplein als oefen terrein is gekozen. Het onderscheid tusschen een kaasje en een voetbal is niet zoo bijzon der groot en het zou werkelijk een te groote attractie voor de vreemdelingen worden als sommige in hun sportenthousiasme eens ver gaten, dat zij niet op het voetbalterrein maar op de kaasmarkt zijn. Naar wij vernemen is de nieuwe vereeniging van plan wanneer de eerste wedstrijd word: gewonnen, de tegenpartij een ouderwetschen bieravond aan te bieden. Wij hebben zoo'n stil vermoeden, dat het eerste treffen tot een schitterende overwinning van de voetballende kaasdragers zal leiden. Red, Alkm. Crt.) HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoog water v m. 9.32 10.33 11.37 0.10 nam. 10.02 11.04 Laag water v.m. 5.37 6.32 7.37 8.45 dat. 1 3 0.44 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In ZGmertjjd). Juni. Hoog water n. 6.05 7.09 8.21 9.31 vm. 9.29 10.30 11.34 0.07 nam 9.59 1101 0.41 Laag water v.m. 5.25 6.20 7.25 833 n.m. 5.53 6.57 8.09 9.19 HINDERWET. Bij besluit van 30 Mei 1933 is aan de N.V. Petroleum Maatschappij „The Texas uim- pany" te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een opslagplaats voor benzine, petroleum en smeerolie, in het per ceel Kwakelpad nrs. 13—14, alhier. Alkmaar, 31 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA. Secretaris. GETROUWD: w Jacob Willem Langereis en Margareias Catharina van der Molen. GEBOREN: Anna Maria d. v. Petrus Limburg Siertje Homma. Sophia Frederilka„' thilda d. v. Jacob Bruin en Harmina MM dag. Adelbert Nicolaas Herman z. v. nelis Smal en Hendrika Tönis. OVERLEDEN: Antonie Pijs 53 jaar. Trijntje huwd met Cornelis Groot 65 jaar. RAADSVERGADEKIING" Het ligt in de bedoeling van den meester tegen Donderdag den 1933 een raadsvergadering te beiegg Mej. j. Appel, alhier, slaagdeop te Den Haag voor het examen v stenograaf in de Ned. taal van, Lepr. in Stenogr. en machinescn lingen betreffende de aan8') gen voor de christelijke schol SPANJE EN DE NOORD-HOLLANDSCHE fi' Door de Kamer van Koophan 'brieken te Gouda en P"13' Alk®ap Mei het volgende schrijven aan R eIi r- sche Kamer gezonden. De jn verban voor Gouda en Omstreken ^en Eco" met de van den Directeur ngen lfl schen voorlichtingsdienst ffenteerin^ ten over de ingevoerde c°" .„ei kaas 1= Spanje, waaronder ook ta^enj 0 J genomen, gaarne van U i deze door Uwe Kamer reeds*»—

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2