Van Rommelzaken Hobbeltie cuuu ett jmw&oum OTERLEEK. NOORDSCHARWOUDE. WIERINGERWAARD. HENSBROEK. OUDE NIFDORP. OUDKARSPEL. BROEK OP LANGENDIJK. SCHAGEN. DE LANGEI-DIJKER GROENTENVEILINGEN. JiiimettCand Door den regeeringscommissaris voor de uitvoering der Tuinbouwsteunwet 1933 zijn nieuwe minimumprijzen vastgesteld voor de verschillende tuinbouwproducten. Nu heeft de heer Jb. Groen Azn. op de vergadering van den Noordermai ktbond eenige mededeelingen gedaan omtrent deze tuinbouwsteunwet. Er zou bij die wet rekening worden ge houden met kostprijs, garantieprijs en mini mumprijs. Als de kostprijs 3 was zou de ga rantieprijs 2 en de minimumprijs 1 znn. nier- door zou de tuinder dus, als zijn producten den prijs niet kunnen opbrengen 1/3 van den kostprijs moeten lijden zeide de heer D. Kort, dat hij 20 kisten heeft besteld en 19 ontvangen. Het zal in orde ko men. De heer K. Bobeldijk vroeg of het be stuur nog weet hoeveel steun er nog komt. De voorzitter wist er het rechte ook niet van. Daar de rondvraag verder geen bizonderhe- den meer opleverde, sloot de voorzitter met de vertegenwoordigers en gasten in het bijzon der welkom. Verder gaf spr. een uitvoerig historisch overzicht van het leven der afdee- Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de heeren mr. D. Breebaart, burg.-secr., Cal- lantsoog, voorzA. de Ridder, secr., Win den meer opieverae, sioot ae vounii'« hoop dat het komende seizoen iets beter mag kei; secretaris; C. Mol, gem. ontv. behagen zijn, de vergadering. Maandagavond vond in café de Vries de vergadering plaats der reisvereeniging „Reislust". De opkomst was goed te noemen worden I vooral de mannelijke waren flink vertegen- De garantieprijzen zouden dirert worden Blijkbaar hebben de dames zoo- uitbetaald door de veilingen. Als deze mini mumprijzen verband houden met de tuin bouwsteunwet 1933 zullen de tuinders, als zij ƒ1.50 voor hun vroege aardappelen ma ken, geen vergoeding van de regeering ont vangen. Alleen van wat er onder de j 1.50 per 100 K.G. gaat, zou het mindere worden bijgepast. E>e minimumprijs van vroege aard appelen is vastgesteld op 0.75, waardoor de garantieprijs dus 1.50 zou zijn Ook voor de kool zijn minimumnrijzen vastgesteld. Voor Deensche witte kool op \f 0.70 en voor roode en gele kool op 1 per 100 K.G. Herfstwitte kool is op 0.40 per 100 K.G. gesteld De garantieprijzen zouden, naar aanlei ding van de bovengenoemde mededeeling al- zoo voor roode en gele kool 2 en voor Deensche witte kool 1.40 per 100 K G. zijn, terwijl de garantieprijs van herfstwitte 0.80 zou bedragen. Bij de verschillende betaalkantoren in dit tuinbouwdistrict is bericht ontvangen dat binnenkort nog een derde uitkeering kan worden gedaan volgens de Tuinbouwsteun wet 1932 en wel voor roode, gele en witte, uitgezonderd gewone witte, van 15 cent per 100 K.G., te rekenen van 1 Januari tot 31 Dec., voor aardappels van 4 Juli tot 31 Dec 15 cent en voor gewone witte kool tot 3 Sep tember 50 cent per 100 K.G. veel vertrouwen in het bestuur, dat ze het niet noodig oordeelen ter vergadering te ko men. Slechts een tweetal dames waren aan- wezig. De voorzitter, de heer J. Dekker Sr., heette allen welkom en sprak het vertrouwen uit, dat ondanks crisis en werkloosheid het jaarlijksche uitstapje wel doorgang zou kunnen vinden. Vastgesteld werden datum en plaatsbepa ling waarheen de reis dit jaar zal gaan. Een der leden stelde voor een uitstapje te maken naar Duitschland. Na uitvoerige besprekingen werd dit, met het oog op de hooge kosten, verworpen. Op voorstel van het bestuur der club werd besloten de reis naar Arnhem en omstreken te maken. Als datum werd vastgesteld 12 Juni a.s., vertrek 's morgens half zeven. Een voorstel van het bestuur de jaarver- penningm.; C. Haringhuizen, burgemeester wieringerwaard, vice-voorz.; W. L. Correl- je, le amb. secretarie Zijpe, 2e secr. Spr. wendde zich vervolgens speciaal tot den heer de Ridder. De waardeering, secretaris, aldus spr., voor uw velen arbeid, uw vele opofferingen voor onze vereeniging willen wij leden laten blijken in een meer tastbaren vorm. Moge ik den secretaris van de feestcommissie ver zoeken het geschenk, dat wij voor U bestemd hebben, te onthullen. Wij hopen, mijnheer de Ridder, dat u van dezen leesstoel na gedanen arbeid nog veel zult genieten, dat hij voor U zal zijn het symbool van Onze waardeering, vooral ook van onze vriendschap, de vriend schap en kameraadschap, die er in onze ver eeniging steeds is geweest. Ook voor u me vrouw de Ridder hopen wij dat deze stoel een passend meubelstuk in uw huis moge zijn. Vele malen heeft u uw man voor het ver- eenigingsleven af moeten staan, laat dit heden een kleine vergoeding zijn. Ik wensch deze huldiging, voorafgegaan door mijn welkomstwoord, te besluiten met den wensch, dat deze dag voor onze leden een aansporing moge zijn, hun eed van trouw aan onze ver eeniging te hernieuwen, dat hij voor onze da mes en onze gasten zal zijn een dag vol gaderingen om beurten bij de btide caféhou- vreugde, een dag vol jolijt en voor He onder- ders te doen plaatsvinden, werd met meer af deeling „Het Noorden" een dag, die in derheid van stemmen aangenomen. De bode der vereeniging werd als blijk van waardeering een aardigheidje aange boden. Daarna sluiting. Zondagmiddag werd door de Harmonie- vereeniging Excelsior alhier de eerste mati nee in dit seizoen gegeven, in den muziektuin achter de O.L. school. Het mooie weer lokte wel tot het zich be geven naar dit matinee, maar jammer ge noeg moet geconstateerd worden dat de ani mo niet groot was, daar niet meer dan een veertigtal bezoekers aanwezig was. Het programma dat afgewerkt werd bood zeer veel moois en het was een waar genoe gen te luisteren naar een vertolking zooals we dat van ons Harmoniegezelschap gewend zijn. Zaterdagavond werd alhier een muziek- vereeniging (fanfare) opgericht. Aanvanke lijk met 23 werkende leden. We hebben hier wel diverse vereenigingen. doch muziek had den we hier niet. 'n Bestuur is gekozen en als directeur werd benoemd de heer Mosk te Breezand. Door den burgemeester werd ver gunning verleend om met een lijst bij de in gezetenen rond te gaan teneinde aan de di rect benoodigde gelden te komen. De heer W. Bron, kaasmaker, alhier, is op de voordracht geplaatst als bedrijfslei der aan de Zuivelfabriek in de Purmer. LIMMEN. Alhier is een R. K. Middenstandsbond opgericht met 29 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Com mandeur, J. Stuijfbergen, P. Duikersloot, Jac. Metselaar en C. Glorie. Zaterdagavond, 's avonds half acht, verga derde de Tuinbouwvereeniging „Ons Belang' ten huize van den heer K. de Boer. Aanwezig ongeveer 40 leden. De voorzitter, de heer Joh. Koning, zeide dat het seizoen weer een groote teleurstelling 'S geweest. Spraken wij het vorige jaar in de Mei-vergadering de hoop uit dat de toestand zich eenigszins zou wijzigen, dit is helaas niet zoo geweest. Ook de toeslag op de producten heeft den nood in den tuinbouw niet kunnen redden. Wat den toeslag voor het komende seizoen betreft, deze zal in geenen deele beter zijn. Met de hoop dat er een kleine opleving in ons bedrijf mag komen, verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Van de firma Haytema, kunstmesthandelaren te Alkmaar, was een schrijven ingekomen over de nog steeds hangende kwestie tusschen ge noemde firma en den heer C. Dekker alhier, die gedupeerd was door ondeugdelijk sproei- materiaal, geleverd door de firma Haytema. Nadat het schrijven was voorgelezen, kreeg de heer Dekker het woord en zeide dat hij na een onderhoud met een vertegenwoordiger van de firma steeds nog niet tot een oplossing is ge komen. De voorzitter meende dat de firma toch moest inzien dat schadeloosstelling in deze noodzakelijk is. De heer Speets stelde nu voor om de boycot te handhaven De voorzitter wenschte een schrijven te stu ren naar de firma Haytema, dat de vereeniging „Ons Belang haar boycotactie zal handhaven, en tevens te berichten dat de opheffing van de actie van ,,de Eendracht" te Oudkarspel een wassen neus is geweest, daar dit alleen van het bestuur van genoemde vereeniging was uitge gaan, en de daarna gehouden ledenvergadering besloten heeft de boycotactie weer te handha ven. Algemeene instemming. Na een onderhoud met het bestuur heeft de schipper verklaard weer voor denzelfden prijs te willen varen. De vergadering gaat hiermede accoord. Ook de vrachtrijder naar Alkmaar wil voor denzelfden prijs als het vorige jaar de produc ten naar de markt vervoeren. De heer G. Frankfort vroeg of het niet mo gelijk is opnieuw te laten inschrijven. De voorzitter antwoordde dat die mogelijk heid bestaat, mits er een voorstel van wordt gemaakt en dit wordt gesteund. Het voorstel van den heer Frankfort werd gesteund, waarna het in stemming wordt gebracht. Het werd verworpen met 12 stemmen tegen 18 blanco en 1 voor, zoodat de heer Valkering weer als vrachtrijder voor de vereeniging is benoemd. Met algemeene stemmen werd de heer C. Gunder weer voor een jaar als betaalmeester benoemd. De heer Koning vroeg of het niet mogelijk is dat ook in den winter zoo veel mogelijk iedere week wordt uitbetaald. Daar door omstandig heden de betaalmeester niet op de vergadering aanwezig kon zijn, werd besloten dat het be stuur hierover met den heer C. Gunder zal praten. Benoeming controleur, aftr. de heer P. Kort. Benoemd werd de heer Jn. v. Leijen Kz., zoo dat voor dit jaar als boekencontroleurs zijn aangewezen de heeren A. Groenveld en Jn. v, Leijen Kz. Tevens werd besloten dat de con troleurs eens per jaar op een algemeene verga dering verslag uitbrengen. Bij de rondvraag Naar wij vernemen is de vernieuwing en verruiming van de Mosselenbrug te Noord- scharwouae door het bestuur der banne op gedragen aan de op een na laagste inschrij ver de firma Gebr. Boekei, alhier, voor de som van 13240. 'T ZAND. Tot kaasmaker aan de zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier is benoemd de heer A. Vooistra van Oterleek. Onder de 32 geslaagden van de 203 can- didaten voor het voorbereidend examen bouwkundig opzichter, uitgeschreven door den Bond van Nederl. Architecten (B.N.A.) slaagde o.m. onze vroegere plaatsgenoot de heer C. Nap Cz. Door het plaatselijk crisiscomité is be sloten dat mondelinge aanvragen om steun in welken vorm ook, niet meer in behande ling kunnen worden genomen. Door verschillende bouwers wordt reeds gebruik gemaakt tot het bekomen van arbei ders bij de gemeentelijke arbeidsbemidde ling. hare annalen met gulden letteren zal zijn ge boekt. Eenige gelukwenschen waren nog inge komen. Hierna hield de heer Kamman, Bondsvoor zitter, een causerie over: a. Ontstaan van den Bond; b. Streven maatschappelijk Verbond Ambtenaren; c. Bond en pensionneering; d. opleiding e. Bond en de ambtenarenwet; f. Bond en de neutraliteit; g. Bond en samenwerking met andere vereenigingen. In een duidelijk betoog zette spr. deze punten uiteen, waarna felicitaties en aan bieding van een bloemenhulde volgden. Tal van gelukwenschen werden overgebracht. De heer mr. Breebaart (voorz J, dankte de verschillende sprekers voor hun gelukwen schen en hulde. Hierna trad de heer de Ridder, de jubi- leerende secretaris, naar voren en sprak als volgt: Mijnheer de voorzitter, dames en heeren: Ik vraag uw aandacht u te verplaatsen in de positie van jubilaris. Jubileeren geeft een aangenaam gevoel maar toch heeft het ook een schaduwzijde. Het aangename is de waardeering voor wat in zeker tijdvak is ge daan, de schaduwzijde is het gevoel aat langzaam aan de tijd komt dat het werk aan anderen zal moeten worden over gedaan. Ik verheug mij echter in de groote belangstel ling hier zooveel menschen terug te zien waaraan ik jarenlang zulke aangename her inneringen heb. Ik denk aan den burge meester van Den Helder inzake het onder zoek naar de ambtenarensalarissen, aan de burgemeesters van Schagen en Wieringer waard, uniformiteit distributieregeeringaan den burgemeester van Spanbroek, opheffing tram Schagen—Wognum en daarnaast nog zoo veel anderen. Het doet mij goed zoovee) waardeering te ontvangen voor dat wat in 25 jaar is gedaan. Thans, aldus spr., denk ik terug 25 jaar geleden aan het doel alhier een onderafdeeling te stichten. Spr. memoreerde daarvan eenige bijzonderheden. Hierna was het officieele gedeelte afgeloo pen en volgde gezamenlijk een maaltijd en dans. Voor drielingen werd 80 cent betaald, gele uien en grove uien brachten van 80 cent tot f 1 °P- Roode bieten waren onverkoopbaar en werden overgenomen door het provinciale Bureau tegen 60 cent per 100 K.G. De aanvoer van rabarber was groot, veel grooter dan men dit gewoon was. De voor eigen rekening naar Amsterdam gezonden rabarber leverde ook geen beste financieele resultaten. Nu dit product ongebonden tei markt kon worden gebracht, waardoor een groot percentage aan arbeidsloon kon wor den uitgespaard, steeg de aanvoer tot meer dan 70.000 K.G. Alles was echter onver koopbaar, zoodat op enkele partijtjes na, die door den handel werden overgenomen, alles door het genoemde bureau werden gekocht voor den minimum-prijs van 60 cent. Aange zien het echter geen gegadigden kon vinden, werd het grootste deel op de belt gebracht. De tomatenaanvoer was al van beteekenis: er werden rond 30.000 K.. verhandeld. Bi] dezen grooteren aanvoer was een prijsverla ging te verwachten, wat dan ook het geval was. Voor A-kwaliteit werd als hoogste prijs 33.40 besteed bij een laagste noteering van 30.70. Enkele partijtjes B brachten 27 ot iets meer op, terwijl er overigens f 30.20 31.90 voor werd betaald. De prijzen voor C-kwaliteit betaald, lagen dicht bij die van A en B, n.1. 28.7032.30. Voor CC wer den als gewoonlijk aanmerkelijk lagere prij zen besteed en wel van 15.5018. De stemming was echter niet slecht en waren de prijzen al lager dan verleden jaar. de exploi tatiekosten zijn ook geringer geworden. De eerste aanvoer van nieuwe aardappelen aan de markt is altijd een gebeurtenis: den 26 Mei had die eerste aanvoer plaats,_ dat was een week vroege dan het vorige jaar, toen die op 2 Juni viel. Er werden er nu ook meer aangevoerd. De prijzen vielen niet te gen, ofschoon ze bij eersten aanvoer wel eens hooger ziin geweest. Voor groote werd gemiddeld 15 betaald, drielingen brachten van 13.6014.20 op en kriel 57.50. Deze priizen zijn ongeveer 2 per 100 K.G hooger dan verleden jaar. Veel zegt dit nog wel niet, doch de eerste ondervinding geeft wel wat optimistische verwachting. Veel is er den Langendiiker tuinder aan gelegen, of de aardappelteelt bevredigende uitkomsten zal geven. Met soanning wordt dan ook het verdere verloop tegemoet geziende volgende week worden al vrij groote aanvoeren ver wacht. De Vergadering van de Onderafdeeling „Het Noorden" van den Nederlandschen Bond van Oemeente-ambtenaren op Zater dag 27 Mei werd in verband met de herden king van het 25-jarig bestaan te Schagen gehouden. Het bestuur van de onderafdeeling had ge meend dit eenigszins feestelijk te herdenken. De ontvangst vond plaats ten raadhuize te Schagen circa 3 uur. Nadat vele burge meesters, secretarissen en overige gemeente ambtenaren uit een wijden kring van diverse plaatsen rondom Schagen met 'hun dames aanwezig waren, werden zij door burgemees ter Cornelissen welkom geheeten. Spr. wenschte allen met dit 25-jarig her denkingsfeest van harte geluk. Het is nog geen lange spanne tijds waarop de onderaf deeling terug kon zien, maar toch was spr ervan overtuigd, dat zij veel stand heeft ge bracht voor de belangen harer leden en de verheffing van hun ambt. Spr. wees op de veelzijdigheid van hun taak. De voorzitter van de onderafdeeling „Het Noorden" mr. D. Breebaart, burgemeester van Cailantsoog, zeide, dat men zeer ver heugd was te vernemen dat het gemeente bestuur van Schagen bereid was allen te ontvangen. Wij zijn, aldus spr., een vakver- eeniging, doch onze vakvereeniging onder scheidt zich van andere vakvereenigingen van werknemers tegenover werkgevers die slechts strijden voor hun financieele positie. De heer Kamman, Bondsvoorzitter, te Den Helder, sprak daarna nog een kort woord van dank tot de onderafdeeling voor de vriendelijke uitnoodiging. Hierna geleide de gemeente-architect, de heer P. Rezelman, het gezelschap naar de Nieuwe O. L. school, welke, toegelicht door den gemeente-architect, werd bezichtigd. Daarna volgde een rondgang door de nieuwe arbeiderswijken, waarna thee werd ge dronken in den Muziektuin. Daarna verzamelde het gezelschap zich in het Noordhollandsch Koffiehuis, waar de voorzitter van de jubileerende onderafdee ling een herdenkingsrede uitsprak en den heer A de Ridder ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als secretaris der onder afdeeling huldigde. Spr. heette verschillende Al is het met den aanvoer van de winter- producten of stapelgroenten nog niet geheel afgelocpen, toch zijn ae nieuwe producten reeds ter veiling verschenen. Was er enkele jaren geleden een zoogenaamde stille tijd, waarin de veilingen niet werden gehouden wegens gebrek aan aanvoer, thans is dit het geval niet meer. Werd die stille tijd dan vaak door verschillende exporteurs gebruikt op buitenlandsche relaties op te zoeken of te trachten nieuwe handelsbetrekkingen aan te knoopen, hiervan is nu weinig sprake meer er trouwens is de mogelijkheid voor het bui tenland afgesneden, nu de uitvoer zoo goed als niets meer beteekent. Het is zeer begrij pelijk, hoe hier, èn in tuinbouwerskringen èn in die van den handel met stijgende span ning wordt uitgezien naar maatregelen, die de nieuwe regeering zal nemen om door mid del van onderhandelingen te komen tot een vermindering der hooge invoertarieven, die voor voor Langendijk den nekslag zijn. De verwachtingen zijn intussche iet hoog ge spannen, terwijl de toestand voor onze tuin ders meer en meer onhoudbaar wordt. In de gepasseerde week werd maar weinig gele kool aangevoerd. Voor de mooiste werd 2.30 betaald, de andere bracht 1 of iets meer op. Met den aanvoer van dit product is het nu afgelcopen. De financieele resul taten zijn bijzonder slecht geweest en de doorsneeprijs zal aanzienlijk beneden den richtprijs blijven. Nog werden verschillende partijen Deen sche witte kool aangevoerd. Deze kool is ge durende het geheele seizoen zoo goed als on verkoopbaar geweest; wat verkocht werd bracht den minimum-prijs op, doch het over groote deel was onverkoopbaar en werd door het In- en Verkoopbureau van de provincie Noord-Holland voor den minimum-prijs van 60 cent overgenomen. Nu echter werd er nog verkocht voor 5, 'het mooTe, kleine goed terwijl de laagste prijs 150 was voor groo- tere of kleinere van iets afwijkende kwaliteit. De hoogere prijzen waren zondre toj te schrijven aan geringe aanvoeren bij groote vraag. Aan beide veilingen werden nog uien aan gevoerd. Hoewel de aanvoeren niet groot waren, bleven de prijzen bespottelijk Taag WERKVERRUIMING? De Bond van technische amL overheids- en in aemi-overheidsdieruu i?r? zijn dezer dagen gehouden iaarve 'n bru». be. DE BOERENBONDEN IN LANDELIJK VERBAND GEORGANISEERD. Gecombineerde vergadering te Meppel. Dezer dagen vergaderden afgevaardig den uit de Groninger, Drentsche, Overijsel- sche en Noordhollandsche Boerenbonden en de Zuidelijke Agrarische Bond te Meppel onder leiding van den heer E- Z. Oldenban- ning, voorzitter van den Drentschen Boe renbond. De Friesche Agrarische Bond was niet vertegenwoordigd door verhindering van den afgevaardigde. Mede aanwezig wa ren de heeren Smid en Weyer, adviseurs der bonden, welke door den voorzitter in het bij- zoner werden welkom geheeten. Unaniem werd besloten tot constitueering van den Landelijken Bond. Na uitvoerige bespreking werd tenslotte als naam gekozen: Nationale Bond „Landbouw en Maatschappij". De concept-statuten, ontworpen door de secretarissen van den Drentschen en Gronin ger Boerenbond, werden vervolgens artikels- gewijze besproke en na eenige wijzigingen voorloopig vastgesteld. De bond stelt zich ten doel de bevorde ring van de stoffelijke welvaart en de behar tiging van de politiek-economische en sociale belangen van de Nederlandsche bevolking in het algemeen en van de plattelandsbevol king in het bijzonder, met eerbiediging van ieders godsdienstige overtuiging. Goedgekeurd werd voorts een concept adres dat namens de bonden gezonden zal worden aan de nieuwe regeering. Dit adres Seeft de grondgedachten weer, welke naar et oordeel van de bonden de regeering zul len moeten leiden ten opzichte van den land bouw in het raam van het algemeen belang Het voorloopig hoofdbestuur zal bestaan uit de voorzitters der aangesloten bonden, vermeerderd met de secretarissen van Drente en Groningen. Aan dit bestuur wer den verschillende machtigingen verleend. Voorts werd een ontwerp-machtigingswet uitvoerig besproken en vastgesteld. Dit ont werp houdt een meer concrete formuleering m van hetgeen door de bonden als nood zakelijk wordt geacht ter verbetering van den treurigen toestand in het boerenbedrijf en zal aan den minister van economische zaken worden gezonden. 7 J uu6ui gciiuuuen ïaarvpr^ j <u te s-Gravenhage na bespring™ 8^rin? werkverruiming een resolutie aar waarin hij zijn waardeering ,1 plannen der regeering tot versnelden genbouw, die een werkverruiming br"" langrijken omvang-beteekenen Van De bond vertrouwt, aldne v*„ resolutie, dat deze plannen ook tf?° gt deZï ste zullen worden goedgekeurd en (0^°!% ring gebracht; hij is voorts van oordeel?0* lo. dat de openbare werkverruimi het verschaffen van directe en ind,V?»g naas* gelegenheid, belangr'jke besparinS, Werk> werkloozenuitkeeringen zal oplever™ »0p de op de opbrengst der overheidsmiddel™ il gunstige invloed zal worden uitgeoS eei> 2o dat de voor de openbare werke? geven gelden ook het particuliere hLU'-te leven ten goede zullen komen en a 'l'8, een ontdooiing van de bevroren kanufiardo°r worden bevorderd; Kapltal«n zal 3o. dat ook blijkens het oordeel va„ voegde autoriteiten groote kapitalen land beschikbaar zijn, die door inkri™ der productie zijn vrijgekomen, kan^u? die op een eenigszins vaste en rendabel* 1 legging wachten; ele k- 4o. dat door de Nederlandsche overto te weinig aandacht wordt geschonken mogelijkheden en het nut zoowel in t" t riëelen als moreelen zin weii,p 1"late' haar bevorder? productieve \verk-verrmW°0r in tijden van massale werkloosheid bied? g 5o. dat door de overheid in het li» meen en in het bijzonder door de besturen dfr groote gemeenten, waar toch de werkloosheid relatief het grootst is, mede als gevolg van het feit. dat de noodzakelijke werklozenzorg van haar een groote financieele krachts- inspanning eischt, ten aanzien van de werk verruiming te veel een labiele houding woTdt aangenomen 60. dat van regeeringswege o.m. met be- hulp van onze centrale bank de credietverlee- ning ten behopve van een zoo groot mogelüke openbare werkverruiming dient te worden bevorderd. De bond dringt er bij de overheid met klem op aan de openbare werkverruiming direct en indirect zooveel mogelijk ter hand te willen nemen en te steunen. EEN BEDELAAR MFT EEN GOED INKOMEN. 5 in een kwartier opgehaald. De Rotterdamsche politie heeft een man gearresteerd, die met zijn twaalfjarigen stiefzoon, die gedeeltelijk is verlamd, stond te bedelen. De jongen lag op een handwagen, waarbij een bord de mededeeling droeg, dat de man geen uitkeering van Maatschappe lijk Hulpbetoon kreeg en dat zijn gezin ver hongerde. jp Alvorens den man aan te houden heeft men z'n ontvangsten nagegaan en daarbij bleek, dat hij 5 in een kwartier ophaalde. Toen hij op het politiebureau werd gefouil leerd vond men 25 op hem. DE SMOKKELAAR, DIE EEN KOMMIES HAD DOODGEREDEN. Omtrent de aanhouding te Amsterdam, van den Nijmeegschen smokkelaar v. fl- Crommert, die Zaterdagavond te Ottersum een kommies had doodgereden toen deze hem wilde doen stoppen, wordt nog gemeld: Er gingen reeds eenige dagen geructi dat de wagen op verschillende plaatsen Nijmegen was gesignaleerd, maar al deze 2 ruchten bleken geen steek te houden. u lijk bereikte de politie het bericht, dat de ergens in het Jonkersbosch moest staan, bleek, dat dit inderdaad het geval *a8- landbouwer had den wagen Zondagmorgw onbeheerd aangetroffen op zijn en, daar geen aangifte van gedaan. 1 politie ter plaatse verscheen vond j auto daar. hnoM. Direct werd de wagen naar be fen bureau van politie gebracht en nauwkeurig onderzoek onderworpen deed men een verrassende on K„JLjng bleek nl., dat de motorkap een pit had ondergaan en opnieuw gelakt was zoo kort geleden geschied, da Vermoedelijk is dit gebeurd bloedsporen van de aanrijding aji ren. De auto blijft voorloopig te N J 8 afwachting van de beslissing, die zal nemen. o-pechiedd' De aanhouding te Amsterdam - 267. Nu besloot Jan er eens gauw uit te komen en zoo gedacht, zoo gedaan. Eerst 268. Jan de beU Nu kwam het ontbijt aa ]ekj£j* zak a hij e" haalde uit zijn guuuuiti, xjvi oii «JCIX1 Uclai Uv uiv 1111 o»* «V werd Hobbeltje bevrijd. Jan liet hem van den kok te voorschmj ?n {a&r to« kken, als hij h~ J -- - «m. .--*«• had opgehaald, maar Hobbeltje c Vau UCU iwrv tv/ IWcld4 rïj net zoo zakken, als hij hem de vorige beitje smulden er fijn va»- 'beitje de walvisch op de Pr°Pe jevvat0' fl avond moest net van toen Jan alweer lachen met groote verwijtend» aan. op zijn rug gaan liggen, om het maakte Hobbeltje dat hiji meer n zijn lijf af te laten pellen. En niet voor Jan er geen st"jJterug. moest, keek hij had overgelaten, kwam nu j^kend- oogen zijn baas trouwend naar de graa'1 getfl®* Jan begroef, om hem op stellen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6