Aqmda JUiêlicaties JCeck Sxfiool £uchüMact Stad m Omgeving. Weec&eticht SOucgedijke Stand Jiunst m Wetenschap JEUGDIGE BOEVEN. 2 sigarensorteerders, 1 tabaksstripper, 3 si garenkistjesplakkers, 4 tabaksbewerkers, 54 sigarenmakers, 1 bierbottelaar. 620 POLITIEMAATREGELEN TL >ENS DE MOTORWEDSTRIJDEN OP ZONDAG 4 JUNI 1933 (len Pinksterdag! Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Susan Lenox (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. t A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Nagana (sens.); hoofdrollen Tala Birell en Meivin Douglas. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Een mo derne bruidsschat (operette), hoofdrol Mar- tha Eggerth. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Donderdag 1 Juni. 8 uur, hotel Proot, ledenvergadering Lief dadigheid naar vermogen. 8 uur, 't Gulden Vlies, propaganda-avond Alkm. Drankweercomité. HOUCKEMA-LEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat bestuurders-col- latoren van het Houckema-Leen te Bolsward voornemens zijn over te gaan tot de begeving van een studiebeurs. Nakomelingen uit de familie van den stichter, die naar de beurs wenschen te dingen, zullen zich, onder overlegging van een geboorte-acte, vóór 20 Juni a.s. schriftelijk moeten aanmelden bij Ds. J. VINK te Bolsward. Zij dienen dan den leeftijd van 12 jaren te hebben bereikt. I)e begiftigde zal vrij zijn in de keuze van een vak van studie. De datum van het vergelijkend exa men wordt nader bekend gemaakt. Alkmaar, 1 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris. KORTE BERICHTEN. J De paus is gisteren 76 jaar geworden. De dag is zonder officieele viering voorbij gegaan. De paus heeft tal van telegrafische gefukwenschen ontvangen. Donderdag 8 Juni hoopt de wed. Stin- nesv. d. Pol, wonende aan de Noordstraat 61, haar 102den verjaardag te vieren Er zijn gister, ondanks de staking, weer twee stoomtreilers uit IJmuiden naar zee ver trokken, nJ. de Hoop IJm. 46 en Knikker IJm. 4 Zaterdag 10 Juni zullen de jongelieden Jac. v. Duivenvoorde en Nic. de Ruyter in de kathedraal te Haarlem de priesterwijding ontvangen. NIEUWE INSPECTEUR VAN HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Bij koninklijk besluit is benoemd tot in specteur van het nijverheidsonderwijs de heer W. Polderman, leeraar aan de gemeentelijke zeevaartschool te Groningen. De nieuwe in specteur is bestemd om te worden beiast met het toezicht op hei scheepvaartkundig onder wijs in het geheele land en op de ambachts-, vak- en avondteekenscholen en de leerling stelsels voor jongens in enkele provinciën. DE POSTLVUCHTEN OP INDIE. De Snip vertrok gister uit Batavia en land de te Singapore, de Pelikaan (heenreis) is gister te Rangoon geland, de Oehoe is gister om 20.54 uur op Schiphol geland. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M bericht is ingekomen dat De Snip (thuisreis) is te Baigkok en de Pelikaan op uitreis te Aiostar geland. Naar wij verneme nzal de voorloopige bijzetting van het stoffelijk overschot van den Zuid-Afrikaanschen gezant den heer De Villiers, a.s. Zaterdag met militaire eer plaats hebben op de algemeen be graafplaats te Den Haag, na afloop van een lijkdienst in de kloesiorkerk. welke dienst te elf uur aanvangt. In verband met het overlijden van den gezani rijn vr.n het Departement van Buitenlandsche Zaken en van de verschillende gezant schapsgebouwen, ten teeken van rouw, de vlaggen halfstoks uitgestoken. Hedenmorgen om 9.51 uur is de „Kwar tel" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich 271.016 KG. post, 4.800 KG. pakketpost en 21.760 KG lading. Twee passagiers maken de reis mede, n.1. één tot Boedapest en één tot Medan. DE HEER EN MEVROUW MOLLISON. De nieuwe Oceaanvlucht. De heer en mevrouw Mollison hebben gis teren de nieuwe vliegmachine beproefd, waarmede zij voornemens zijn te trachten de volgende week den Atlantischen Oceaan tweemaal over te steken. De machine is een Dragon Moth, genaamd „Seafarer". Op ver langen van mevr. Amy Mollison—Johnson is het toestel zwart geverfd. ITALIAANSCHE LUCHTVLOOT. 6 Juli te Amsterdam. Zooals gemeld komen 6 Juli a.s. 24 Italiaansche watervliegtuigen, die op weg zijn naar de wereldtentoonst Hing te Chica- go, te Amsterdam aankomen. Wij vernemen dat het in de bedoeling ligt, dat de vliegtui gen den volgenden dag weer zullen vertrek ken, indien de weergeste'cheid dit toelaat. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat het verblijf met 1 of 2 dagen wordt ver lengd. De vlucht staat onder leiding van den Italiaanschen minister van luchtvaart vene- Balbo. ki VERLAOING LUCHTPASSAGE- TAR1EVEN IN HET BINNENLAND. De minister van waterstaat heeft met in gang van 1 Juni de door de K.L.M. voorge stelde tarievenverlaging in het binnenland goedgekeurd voor de lijnen Twente—Am sterdam v.v. en GroningenAmsterdam v.v. LUCHTVERKEER. Ondanks de minder rooskleurige tijden ontwikkelt het luchtverkeer zich met verras sende snelheid. Het vliegtuig heeft zich geschaard in de rij der gebruikelijke verkeersmiddelen en de doeltreffendheid van het luchtverkeer voor alle groepen van het reizend publiek is ruim schoots bewezen. Niettegenstaande de achteruitgang van het wereldvrachtverkeer neemt het vervoer per vliegtuig van vrachtgoederen van allerhande categorieën nog dagelijks op bevredigende wijze toe. Dank zij de luchtvaartgezindheid en de daadwerkelijke belangstelling in geheel Ne derland heeft de K.L.M. zich een vooraan staande positie in het wereldluchtverkeer kunnen verwerven. Zeer zeker heeft onze maatschappij een groot deel van haar succes ook aan de medewerking, welke zij sinds ja ren van de zijde van de Nederlandsche pers heeft mogen genieten, te danken Wij ontvingen een exemplaar van de zo merdienstregeling van de K.L.M. en van de nieuwe uitgave der K.L.M.-Luchtvaartgids. Beide drukwerkjes zijn gratis verkrijgbaar gesteld en geven een volledig beeld van den omvang en de mogelijkheden van het heden- daagsche luchtverkeer. De K.L.M.-iuchtvaartgids heeft ten doel de verzenders en ontvangers van luchtvracht goederen in staat te stellen gemakkelijk en vlug met de voornaamste bijzonderheden on zer vrachtdiensten op de hoogte te komen. De gegevens zijn daartoe overzichtelijk ge rangschikt in het vertrouwen dat de handlei ding aan de expeditie-afdeelingen van alle Nederlandsche bedrijven goede diensten zal kunnen bewijzen. Men hoopt met dezen gids tevens degenen, die thans nog niet geregeld van vervoer door de lucht gebruik maken, te kunnen overtuigen, dat ook voor hen het vliegtuig voor dringende zendingen van welken aard ook het aangewezen middel van vervoer is. Agent hier ter stede van de K.L.M. is de N. V. Vrachtvaartdienst West-Friesland (Smits), (tel. 725). PLOTSELING GESTOPT. Een aanrijding tot gevolg. Omstreeks 12 uur gistermiddag had op den Kennemerstraatweg alhier een aanrij ding plaats doordat de bestuurder van een vrachtauto plotseling midden op den weg met zijn wagen bleef stilstaan zonder eenig stopteeken te hebben gegeven, met het ge volg dat de bestuurder van een luxe-auto te gen de achterzijde van den vrachtauto reed. De eigenaar van den luxe-wagen kreeg een betrekkelijk groote schade aan zijn auto. Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. KONING ALCOHOL EN DE AUTO. Gisteravond te ongeveer 11 uur kwam de bestuurder van een luxe-auto, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, in de Emmastraat met een boom in botsing, waar door boom en auto werden beschadigd. In den auto bevonden zich nog twee andere personen, die eveneens onder den invloed van door hen gebruikten sterken drank verkeer den. Het drietal is naar het bureau van poli tie overgebracht en de bestuurder is in arrest gesteld. De auto is door den garagehouder Nicolai weggesleept. VEREENIGING VOOR SCHOOL- WERKTUINEN. Gisteravond vergaderde bovengenoemde vereeniging in de Unie. Na de gebruikelijke opening van de vergadering werd het jaar verslag van den secretaris uitgebracht, waar uit bleek dat de Vereeniging in Dec. 1931 is opgericht met 21 leden, waartegenover zij nu 231 telt, benevens één donateur (het N>t). In 1932 werden 20 tuintjes geëxploiteerd op het terrein aan dan Frieschen weg. Het re sultaat kan zeer bevredigend worden ge noemd. Een loodsje of afdak op het terrein kon nog niet worden aangeschaft. Een aan vraag aan de gemeente om subsidie daarvoor werd afgewezen. Toevloed van een groot aantal nieuwe leden is derhalve zeer ge- wenscht, bedankjes voor lidmaatschap zeer ongewenscht. Men vergete vooral niet dat elke daalder van de leden door de provinci ale subsidie voor de Vereeniging een rijks daalder beteekent. En een minimum contribu tie van 50 cents per jaar behoeft toch waar lijk geen bezwaar te zijn om lid te worden van deze nuttige vereeniging, die de kinde ren van de straat aangenaam maar voor al nuttig bezig houdt door ze eiken Woens dag- en Zaterdagmiddag op de tuintjes te la ten werken. Voor een daalder per seizoen heeft ieder kind een tuintje van 20 M2., met vrij plantgoed en gebruik van gereedschap, terwijl de producten voor de kinderen zijn. Na de rekening en verantwoording en de begrooting behandeld te hebben hield men de periodieke besturusverkiezing, die tot re sultaat had dat de beide aftredende leden Nou wen en Van der Burg werden herkozen, terwijl voor den heer Rentenaar, die zich niet meer herkiesbaar stelde de heer Blokpoel werd gekozen. Daarna sluiting. KEURING POLITIEHONDEN. Dinsdag 30 Mei 1393 werd op het terrein „de Franschman" te Bergen een politiehon den-keuring gehouden, uitgeschreven door den Nederlandschen Bond voor den Dienst- hond. Van de vijf voorgebrachte honden behaal den vier het certificaat en werd één hond af gewezen. De eigenaren der geslaagde honden zijn: J. Schellevis, gemeenteveldwachter te Wer- vershoof; P. Schaap, agent van politie te Amsterdam; Ph. v. d. Most, inspecteur van politie te Amsterdam en J. Zwart, agent van politie te Haarlem. Gisteren zijn door de politie een drietal jeugdige boefjes aangehouden, die zich had den schuldig gemaakt aan diefstal van drie damesrijwielen. Het zijn voor de politie geen onbekenden. HOND EN KAT IN GEVECHT. Gisterenmiddag geraakten een hond en een kat op den Nieuwlandersingel aan het vechten en kwamen de dieren al vechtende te water. Om de beesten te scheiden heeft men gebruik gemaakt van een reddingshaak, die aan de Heilooërbrug hing. Deze brak hier bij door midden. ORGELBESPELINGEN GROOTE KERK. Donderdagavond 8 Juni hoopt de heer Jan Zwart weer een aanvang te maken met de jaarlijksche reeks van orgelbespelingen op Donderdagavond van 89 uur, gedurende Juni, Juli en Augustus. Niet zooals vorig jaar om de 14 dagen, maar weer als van ouds, elke week. De toegang tot deze concerten is vrij. Het aanschaffen van een programma en de col lecte bij het einde voor het restauratiefonds der kerk zijn de middelen, waarbij men blijk kan geven, van zijn waardeering voor het openstellen der kerk. HET WIT-GELE KRUIS. Aan de leden van het Wit-Gele Kruis is het volgende schrijven gezonden: In samenwerking met het A. A. Z. A. en de vereeniging „Gezinsverpleging" hebben wij een uniform tarief vastgesteld, volgens welk tarief voortaan van de diensten der wijkzusters van het Wit-Gele Kruis gebruik kan worden gemaakt. Werden deze diensten tot heden vrijwel steeds gratis voor onze leden verricht, in het vervolg zal hiervoor een kleine vergoeding moeten worden betaald. De regeling komt op het volgende neer: Voor leden van het A. A. Z. A: 5 cent per bezoek van de wijkzuster; 25 cent per week, met dagelijks één bezoek; 40 cent per week, met dagelijks meer dan een bezoek. Voor leden van het A. A Z. A. die tevens lid zijn van het Wit-Gele Kruis, wordt de jaarlijksche contributie voor onze vereeni ging in mindering gebracht. Tevens gaan onze leden bij aanvragen voor. Wij laten hier een voorbeeld volgen: Men is lid van het Wit-Gele Kruis tegen een con tributie van 2.per jaar. Nu kan men b.v. gedurende 8 weken een wijkzuster bekomen met dagelijks één bezoek, zonder betaling. Bij langer benoodigde hulp begint men dan pas te betalen. Betaalt men f 3.per jaar con tributie, dan is de termijn zonder betaling volgens dit /oorbeeld 12 weken. Voor leden van het Wit-Gele Kruis, doch geen lid van het A. A. Z. A. wordt het mini mum tarief: 10 cent per bezoek van de wijk zuster; 50 cent per week, met dagelijks één bezoek80 cent per week, met dagelijks meer dan een bezoek. Ook hier wordt de contributie voor onze vereeniging in mindering gebracht. Voor hen die noch lid zijn van het Wit-Gele Kruis, noch van het A. A. Z. A. wordt met minimum tarief: 15 cent per bezoek van de wijkzuster; 75 cent per wek met dagelijks één bezoek; 120 cent per wek, met dagelijks meer dan een bezoek. De regeling is zeer billijk gesteld en vooral het lidmaatschap van het Wit-Gele Kruis waarborgt de leden, dat zij tegen een mini male vergoeding uitstekende hulp thuis kun nen bekomen. De kraamhulp blijft geregeld als tot dus verre en valt hier dus buiten. Hierop hebben uitsluitend ieden van het Wit-Gele Kruis recht. Bovenstaande regeling treedt 1 Juli a.s. in werking. De rechten van het lidmaatschap worden slechts verkregen na één jaar lidmaatschap, behalve voor degenen die binnen het jaar van vestiging lid worden. R K. MUZIEKVEREENIGING „ST. CAECILIA". Dir. P. N. Joosen. M A TI N E E ZONDAG 4 JUNI in den Sted. Muziektuin van 3—5 uur. 1. Alcmaria-marsch P. N. Joosen 2. Norma Ouverture Belline 3. Orpheus Ouverture Offenbach 4. Tres Jolie Suite de Valses Waldteufel Pauze. 5. Ballet Italiene Messager 6. Sur un marché Persan Ketélbey 7. Lustspiel Ouverture Keler Bela 8. Finale. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838. Geopend voor werknemers van 912 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Op Maandagavond en Donderdag avond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 25 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag.) De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 op zichters-teekenaars, 1 bouwkundig-opzich ter, 2 steenbikkers, 2 steenhouwers, 2 opperl. straatmakers, 3 schilders, 35 metselaars, 68 timmerlieden, 73 grondwerkers, 28 op perlieden, 6 stucadoors, 14 voegers, 6 beton werkers, 1 stuc-opperman. Groep metaalindustrie: 12 stokers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepsteekenaar, 5 klinkers, 18 bankwerkers, 6 electriciens, 3 monteurs, 10 ijzerwerkers, 11 loodgieters, 7 machinisten, 7 metaaldraaiers, 4 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 voorslaander, 1 tandtech- niker, 2 machineteekenaars, 1 metaalscha ver, 2 metaalslijpers, 1 fitter, 1 rijwielher steller, 2 lijnwerkers, 4 zandvormers, 1 zandbereider, 1 carosseriebouwer, 6 smeden, 2 plaatwerkers, 1 fraiser, 5 scheepsbouwers, 4 ketelmakers, 1 blikwerker, 1 automonteur 1 constructiewerker. Groep voedirgs- en genotmiddelen: 14 bakkers, 1 slager, 4 koks, 1 suikerbewerker. Boek- en Steendrukkerijen: 1 drukker, 4 letterzetters, 2 machinezetters. Groep houtbewerking: 2 kistenmakers, 1 kuiper, 4 mach.houtbewerkers, 11 meubel makers, 4 meubelstoffeerders, 2 borstelma kers. Groep landbouwbedrijven: 2 bloemisten, 10 boerenarbeiders, 10 tuinlieden. Groep verkeerswezen: 26 chauffeurs, 5 koetsiers, 9 magazijnbedienden, 18 pakhuis knechts, 2 kellners. Groep handel: 6 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur. Overige beroepen: 4 boekbinders, 1 chetn- reiniger, 1 chem.-perser, 2 huidenzouters, 4 incasseerders, 1 kalkbrander, 1 kapper, 6 kantoorbedienden, 1 kleermaker, 1 rietwer ker, 1 schoenmaker, 1 verfbereider, 6 zak- kenstoppers. 216 losse-arbeiders, 38 transport-arbei ders. Geplaatst 21 werkzoekenden. Alkmaar, 27 Mei 1933. De Directeur van het Gem. Bureau voor Sociale Zaken, ED. VAN DEN HEUVEL. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Mei 1933. In den loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd 190.309.22 en terugbetaald 189.632.06, derhalve meer in gelegd dan terugbetaald 677.16. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van dit jaar 3370.371.67 bedraagt thans 3410.800.88. Het aantal in den loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 69. Ingetrokken werden 72 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 9758 bedraagt thans 9931. Van dit aantal behooren 7400 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 1527 aan personen elders woonachtig en 1004 aan schoolspaarders. Onder de in Mei uitgereikte 69 nieuwe boekjes zijn begrepen 3 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de spaar bank een eersten inleg van 1). De lediging in den loop der maand Mei van 292 spaarbusjes leverde een bedrag van 3867.27 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari31 Mei werden 1545 bus jes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, dat in totaal 20.733.78 was bespaard. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.40 uur licht op. GETROUWD: Splinter Spierenburg en Aleida Dokter. Cornelis Rolie en Gerarda du Pau. Jo- hannes Smit en Theodora Mettes. Maar ten Bankert en Alida Geerligs. Elbert de Jong en Johanna Urbant. Pieter de Vries en Maria Schrader. GEBOREN: Cornelis Hendrikus z. v. Hendrikus Jan ken en Johanna Wagenaar. OVERLEDEN: Klaas Veen 81 jaar. naar waarnemingen verricht in van 1 Juni m°rgeD Medegedeeld door het Kon Neri u Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.8 mM Mayen. mm- Jan Laagste barometerstand 753.5 mM. te Va Verwachting: Meest zwakke oostelüu 4 zuidelijken wind, half tot zwaar bewn w 0f nig of geen regen, weinig verandering" temperatuur. 'ns ra Weefoverzicht. In den toestand kwam weinig verana In het westen ligt de oceaanipS"'"/ aan de overzijde der Noordzee een i strooming uit het zuiden onderhïud fi oosten de ondiepe continentale denre« 5 over het westelijk deel van het vasrebna Scandinavië den koelen luchtstroom uff noorden doet smnd houden met nvLa zware bewolking en kans op lichten regen zelfs onweersbuien en 's nachts u met kans op lichte nachtvorst lderheid Terwijl de temperatuur op Ilsiana v ven 10 gr. steeg komt in LVffl11^; en sneeuw voor Overal zijn de winden zwak en alleen in Ierland komt betrokken en genachtig weer voor. Overal elders is de be' wolking gebroken. De stabiele toestand van het weer schijnt zich te handhaven en groote veranderingen zijn voorshands niet te ver wachten. KERKCONCERT. Een verrassend gezicht was het toen men gisteravond de Groote Kerk binnentredende alle plaatsen bezet zag. Die groote belang stelling betrof het kerkconcert georganiseerd door het plaatselijk Crisiscomité ten bate der crisisslachtoffers. Behalve plaatselijke vereenigingen had men de medewerking verkregen van Louis Zimmermann, den eersten concertmeester van het Concertgebouw en van Jan Zwart, den hier in Alkmaar welbekenden organist. De violist speelde als eerste nummer van zijn programma de vierde Sonate van Handel, een voor de massa zeer toegankelijk werk en wel in 't bijzonder het derde gedeelte. En be halve van deze muziek zal men zeker volop genoten hebben van het spel van dezen viool- meester, die dit nummer zoo eenvoudig voor droeg, waardoor het juist in zoo hooge mate aansprak. Zwart begeleidde zeer bescheiden. De magistrale vertolking van Bach's Ciac- cona voor viool alleen zal nog lang in veler herinnering blijven; bewonderenswaardig was o.a. het duidelijk uit elkander houden, het volkomen afgescheiden houden der ver schillende stemmen. Zwart gaf als openingsnummer de hier meermalen gespeelde Toccata en Fuga in d kleine terts, van Bach. Hij deed dit in 'n rustige opvatting wars van alle virtuositeit. Ook zijn spel in het zesde concert van Han del bleef van uiterlijkheid vrij. Onder Corn. Jonker's leiding werd het programma verder afgewerkt. Het dubbel- mannenkwartet „Zang en Vriendschap" gaf drie nummers: Zum Sanctus van Schubert; Le Rossignol, van Gretry; Mein Lied, van Kampf; 't was zeer beschaafde welluidende zang. Een jongenskoor ongeveer veertig liet zich hooren in Jezus Bloemhof en Paaschlied van Bach. 't Leken wel sopraan- tjes, zoo beschaafd en zuiver zongen ze deze éénstemmige nummers. Mej. Rens Geus begeleide hen op c-en harmonium. Het volledige koor bestaat uit tachtig jongens, over twee klassen verdeeld, op dit concert zongen de verstgevorderden. En dan hadden we nog het Vrijzinnig Hervormd zangkoor, 'n flink bezet ensemble 120 leden met mooi materiaal en in 'n goede partijverhou ding. Zeer muzikaal zong men „Herzliebster Jesu" en „O Haupt voll Blut und Wunden", beiden van Bach en tevens met frisch geluid „O Gulden Hoofd", van Bonset. Met dit koor kan wat bereikt worden en staat de weg open tot het langzamerhand aandacht schenken aan grootere werken, oratoria, bijv. Als er maar niet te dikwijls mutaties voorkomen, of de dirigent te sukkelen heeft met onvoldoenc bezette partij, wat bij gemengde koren nog al eens voorkomt. Zooals h°t koor nu is kan er met succes verder gewerkt worden, het mate riaal daarvoor is er. A. K. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN MEI 1933. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur normaal. De grootste afwijking kwam voor op 16 en 22, resp 2 gr beneden en 5 gr. boven normaal. De gemid delde maximum temperatuur was een halve graad beneden, het gemiddelde minimum een halve graad boven normaal. Te De Bildt kwam geen dag voor met mi nimumtemperatuur beneden het vriespunt, terwijl het aantal normaal 0 tot 1 bedraagt. Het aantal dagen met een maximum tempe ratuur boven 25 gr. bedroeg 1 tegen 3 nor- maal. De neerslag was in het noorden van Noordholland en in Friesland 10 tot 20 ;>eneden normaal, in Groningen, Drente, het Zuiden van Noordholland, Zuidholland en Zeeland 10 tot 30 boven normaal, in Zuid-Limburg ongeveer 80 en overigens 30 tot 50 boven normaal. Te De Bildt werden 195 uren zonne schijn waargenomen tegen 211 normaal. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Laag water v.m. i-ffl. 6.32 709 7.37 &-21 8.45 9.31 HOOG- EN LAAG WA IER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Laag water v.m. n.m- 7 25 8 09 8 33 9.19 Juni. dat. Hoog water v m. nam. 2 10.33 11.04 3 11.37 4 0.10 0.44 Juni. dat. Hoog water vm. nam 2 10.30 1101 3 11.34 4 0.07 0.41 De toegang tot het Sportpark is alleen «a den nieuwen toegangsweg aan den kan de Zuiderhoutlaan. De auto's en motorrijwielen kunnen tevens worden geparkeerd. Voorts stalling voor rijwielen aanwezig. .w Het loopende publiek kan via het trottoir langs dien toegangsweg ne p park bereiken. 5c Het tarief voor stalling is: voor a cent, voor motorrijwielen 25 cent en wielen 10 cent. mjpuw- Vanaf 12 uur des middags zijn de in* poortslaan, Nieuwpoortssteeg ^.e£rzjjde, lierslaan, aan de KennemerstraatwegziJ" voor alle rijverkeer afgesloten. efl De ingangen aan de Nieu^?-iven ge- de ingang aan de Zandersloot b ij r<je sloten bij den aanvang. Alleen ingang van het sportpark aan n en poortslaan is bestemd voor motor vrachtauto's met rennersmateriaa to€. Op het middenterrein wordt nltf daar- gelaten, die niet is voorzien van so0n- voor geldige kaart, welke strikt v" lijk is. auto's k Voor stationneerende rijtuigen 1en den gelegenheid op de parkeerstrook rijweg van den Kennemerstraatw g Vierstaten. „rnnnrtslaa0» Het is verboden in de N'eU p duider op den Kennemerstraatweg en in v0ertfli- houtlaan motorrijtuigen en an? .rbeeren) gen onbeheerd te laten staan (P d< Vruchten- en ijswagens woraeu Vierstaten niet toegelaten. J0or be»" Het einde der motorraces wo luiden bekend gemaakt. aue au' Na afloop kan het publiek doo gangen van het Sportpark dus kant van de Nieuwpoortslaan en sloot vertrekken. -^uwen K*' Alle rijverkeer vanaf den 7Ujderh® gangsweg wordt bij afloop V1 laan naar den Kennemerstraatw

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2