PUROL klein Heerenhuis GOUDEN TIENTJES Ford twee zitter, TENIOONSIELLIIfË Stukgeloopen J(ech ói School Jijdschciftea !Biwieitlcutd *Advetientiën Hall. IMschll. r. Landbouw. KOOP heidebrand. TE KOOP TOER-KANO. Geld op 1e hypotheek aangeboden, CAREL FUHRMANN SCHOENREPARATIE, lid. OPMEER EK OMSTREKEN der MAANDAG 12 JUNI 1933 te OPMEER, Concours-Hippique Wedstrijd Landelijke Riivereenigingen. Handicapgehoorzaamheids-springconc. Patrouille-Springen, Dressuurproef, De Hongaarsche post, Gymnastieknummer te paard. VERLOTING om den o aan dezen verd. een flinke straf te wor- nrxrele^d Eisch 4 maanden hechtenis. V<5rs verdediger, mr. R. van Woelderen j nrecht, wijst er op, dat in het systeem het OM ieder, die achter het autostuur Vf E neemt tot misdadiger gestempeld Plafë 7 i moet niet gelet worden op de ge- w, hnp betreurenswaardig die overigens volgen, n op de daad, waardoor het voeten te maken, doch is later na een achter-1 volging bij de Pieter de Hooghbrug waar hij zich verborgen had. gevonden en gearres teerd. Na eerst ontkend te hebben heeft de dader, daar de aanwijzingen zeer sterk tegen hem waren, bekend. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. voelen, verzachten geneest men met VERZET TEGEN DE POLITIE. ir 7aandaffl was in Januari door de O.S.P. j Vnnnstratie gehouden, waarvoor de po- tcSémming had gegeven Drie de- Ünsrranten stonden voor de politierechter te Haarlem terecht. De eisch luidde 14 dagen gevangenisstraf. IN STAKINGSDAGEN. Voor de rechtbank te Haarlem is tegen een poster'', die een werkwillige te Zaandam met een zwaar voorwerp een slag op het achterhoofd had gegeven, waardoor deze man een ernstige verwonding kreeg, acht maanden gevangenisstraf geëischt. ln de aula van de universiteit van Amsterdam heeft Zaterdagmiddag prof. dr. 1 J. Salverda de Grave, hoogleeraar in de Fransche taal- en letterkunde, die zijn ambt neerlegt, afscheid genomen, nadat hij tevoren zijn laatste college had gegeven voor leerlin gen en oud-leerlingen. Ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo heeft bedankt voor het beroep naar de herv. gem. te Hoorn. In een buitengewone vergadering van de Alg. Synode der herv. kerk zal Donder dag een opvolger worden benoemd om wijlen prof. dr Knappert aan de universiteit te Leiden. De Alg. Synode der herv. kerk zal Vrijdag een vergadering wijden aan de te- handeling van het voorstel van de Alg Sy node Commissie, overgenomen van den Raad van Beheer, tot wijziging van art 1, c. van het reglement op de predikantstraktemenien. Benoemd is tot directeur-generaal van het onderwijs bij het departement van onder wijs, K en W. prof. dr G A. van Poelje, referendaris ter secretarie van 's Graven hage, buitengewoon hoogleeraar aan de Ned handelshoogeschool te Rotterdam. Zaterdagmiddag werd brand ontdekt in de Doo. 3040. Tube 80 cv Bij Apoth. m Drojijtto in kleinigheden omgezet. -.j - ,r .u De vrouw van den man. die te Heerlen als ^malbroek, gemeente Bei-1 verdacht van medeplichtigheid was opge ien, toebehoorende aan den heer G A Harff te Amsterdam. In enkele uren tijds breidde het vuur zich over een oppervlakte van naar schatting 60 H.A. uit. De brandweer uit 3eilen moest zich aanvankelijk bepalen tot het beveiligen van enkele in de heide staande woningen. Tegen den avond, toen de wind in noordelijke rich ting was gedraaid, laaide het vuur opnieuw op en dreigde gevaar voor de bosschen rond om Spier en de staatsbosschen bij Lhee. Over een grooten afstand werden strooken afgebrand en zandwallen opgeworpen, om het vuur in zijn voortgang te stuiten. DE WERKVERSCHAFFING TE HARDENBERG. Na een schorsing van vijf weken is thans 5® toestemming verleend om de arbeiders die op waarop hij meteen in den singel reed 28 April in het staatsboschbedrijf te Harden- -i"-"wmmW berg aanwezig waren bij de relletjes tegen ir Westhof en twee werkbazen, weer te plaat sen, ingaande heden, Alleen zij worden ge plaatst waarvan vaststaat dat zij aan het schoppen of slaan niet hebben medegedaan BRAND AAN BOORD VAN EEN NEDERLANDSCH SCHIP. De kapitein omgekomen. Het tengevolge van motorschade in de haven van Bizerti (Tunis) liggende schip Apolinarin II, eigendom van de reederij H. Mulder te Rotterdam, is bij de reparatie werkzaamheden in brand geraakt. De gezag voerder, de heer Johannes, werd gewond; de Hongaar Lehrer, die het commando zou overnemen, omdat het schip door een Hon- gaarsche onderneming gecharterd was, is om het leven gekomen. De brand is wel ge- bluscht, maar het schip heeft zware schade opgeloopen. sloten, is in vrijheid gesteld en over de grens geleid. EEN RARE AUTOBESTUURDER. Reed opzettelijk te water bij een meeningsverschil over het rijden. Vrijdagavond is op den Zuid-Buitensingel te Den Haag tegenover het Ziekenhuis een auto te water gereden. In de auto waren ge zeten de eigenaar, een 41-jarige café-houder, wonende Zuid-Buitensingel, een tienjarig zoontje van den man, een 29-jarige vleesch- houwersknecht uit de Netscherstraat en de bestuurder, een 38-jarige verlofhouder uit de Calandstraat. Toen de inzittenden een meeningsverschil over het rijden kregen, zeide de bestuurder: „E>an moet de auto het water maar in", ■■De! eigenaar en de bestuurder geraakten te water, terwijl de twee anderen tijdig uit de auto konden springen. De te water geraak ten kwamen zonder eenig letsel weer op het droge en begaven zich naar huis. De bestuurder is in zijn woning gearres teerd en in bewaring genomen. De kraan wagen van de politie heeft den auto gelicht. Zaterdag ia in de Maas bij Urmond I verdronken de 12-jarige S. uit Lutterade-| Geleen. Zondagmiddag is de ongeveer 50-jarige I sigarenmaker. J. van Dalen, bij het zwemmen in de Rijn te Rhenen verdronken. Zondagmiddag is bij het zwemmen in de haven van Heusden verdronken de 22-1 jarige machinist Hoogentoora. Naar verluidt zou het Amsterdamsche gemeentebestuur een verlaging van 15 pCt. willen toepassen op de subsidies voor I maatschappelijk werk. Verleden jaar werden ze reeds met 10 pCt. verlaagd. Zaterdagavond is een veertienjarige jongen uit Harderwijk, die te Arnhem lo geerde, met vriendjes in den Rijn bij de gas fabriek gaan baden Plotseling schoot hij in de diepte weg, zonder dat het mogelijk was hem te redden. Vlej. H. C. Tadema te Oosterwolde (Fr) heeft aan het Ziekenfonds Leek een som van 5000 gelegateerd vrij van succes sie. HET BIJZONDFR ONDERWIJS EN DE WACHTGELDERS. De heer Suring, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van onderwijs, kunsien en wetenschappen, de volgende vragen •gesteld I. Is het juist, dat aan artikel 125 der 1. o.-wet 1920 een zoodanige toepassing wordt gegeven, dat aan een bijzonder onderwijzer, die-jn den ioop vaa 1933 wegens opheffing van zijn betrekking wordt ontslagen, eerst in den loop van '934 wachtgeld kan worden toegekend .omdat eerst dan zou kunnen blijken, of de school, waaraan die onder wijzer werkzaam is gew eest,, aan de voor schriften van de artikelen 89 tot en met 96 der wet heeft voldaan? II Zoo ja. is dt minister dan niet van oordeel, dat dientengevolge voor vele bij zondere onderwijzers gedurende zeer ge* ruimen tijd een toestand van rechtsonzeker heid kan ontstaan, die de bedoeling der in de 1. o.-wet neergelegde wachtgeld-ngeiing goeddeels verijdelt' III. Is de minister dan bereid, aan artikel 125 der 1. o-wet in voorkomende gevallen een zoodanige toepassing te geven, dat van de daarbij betrokken scholen onmiddellijk na de wachtgeldaanvrage wordt nagegaan, of zij aan de voorschriften van d- artikelen 98 tot en met 96 der wet voldoen? BOSCHBRAND BIJ GIL7E RIJEN. Gister heeft in de staatsbosschen van de houtvesterij „Dorst" onder de gemeente Gilze Rijen een zware boschbrand gewoed Onge veer 3 H.A. dennebosch is een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is onoekend, doch zal vermoedelijk te wijten zijn aan het achteloos wegwerpen var een eindje sigaar oi sigaret. De boschbrandweer slaagde er eerst na uren in het vuur door het aanleggen van z.g. tegenvuren te stuiten. STEUNUITKEERING. Niet aan in concubinaat levende werkloozen. Op de vragen van den heer L de Visser betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege, krachtens welke de in con cubinaat levende werkloozen ten aanzien van den uit te keeren steun worden gelijkgesteld met de gehuwde werkloozen, antwoordde de minister van binnenlandsche zaken, dat hij niet wenscht te bevorderen, dat aan de in concubinaat levende personen de voor ge huwden vastgestelde steun wordt uitgekeerd. LIEFDESDRAMA TE ROTTERDAM. Gisteravond even na elf uur heeft zich in de Cotoniastraat te Rotterdam een liefdesdrama plaats gevonden, waarbij twee Duitsche vrou wen door de verloofde van één van hen door revolverschoten zwaar gewond werden De 32-jarige M. Capiske en de 36-jarige m^vr. E HajesCapiske zijn de slachtoffers. J->e jongste van de twee. wonende in de Co- loniastraat, was geruimen tijd verloofd met öen 33-jarigen H van M. uit Bameveld. Er 'bestonden reeds trouwplannen. Het meisje Wilde echter de verloving afmaken, waar door herhaaldelijk ruzies ontstonden. Haar zuster had zij speciaal uit Duitschland laten overkomen om de verloving af te doen maken. Zij was hiertoe Zaterdag in Rotter dam gekomen. Nadat de vrouwen reeds woorden met den man hadden gehad, heeft hen later bij de woning van C. opgewacht rc, bovenvermelde gevolg. De dader wist zich aanvankelijk uit de ALBERT VAN DE KALLEN OVERLEDEN. Gister is in Zandvoort overleden de heer Albert v. d. Kallen, directeur-hoofdredac teur van het dagblad „De Gelderlander" te Nijmegen. De heer v. d. Kallen is 60 jaren oud geworden. In het jaar 1873 is de heer v. d. Kallen in Sneek geboren. Hij was eerst verbonden aan „De Maasbode" in Rotterdam, vervolgens aan het „Dagblad van Noord Brabant in Breda. In 1919 werd hij benoemd tot hoofd redacteur-directeur van „De Gelderlander" te Nijmegen. De heer v. d. Kallen was vice- voorzitter van de vereeniging van directeu ren van r.-k. dagbladen en bestuurslid van de vereeniging De Nederlandsche Dagblad pers. JONGE LIBERALEN. De Bond van Jonge liberalen houdt 17 en 18 dezer een zomer-conferentie op het kasteel Rhiinauwen in de gemeente Bunnik. Mr. dr. F. Hollander, bondsvoorzitter, de heer S. Korteweg, voorzitter der afdeeling Tiel, en dr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello, oud-bondsvoorzitter, zullen spre ken over het hedendaagsch liberalisme. INBRAAK VERIJDELD. Een man gearresteerd, ander ontkomen. een Zaterdagavond ontdekte de leider van een engros zaak, toen hij het kantoor op de Kei zersgracht te Amsterdam wilde sluiten, dat zich twee mannen als ongenoode gasten in het gebouw bevonden. De mannen kregen ook hem in de gaten en namen de vlucht door een leegstaand aangrenzend perceel- De zakenman ging hen achterna de gracht op. Een der mannen liep in de armen van een verkeersagent en werd gegrepen. Hij is naar het bureau Raampoort gebracht; hij bleek 25 jaar oud en nog nooit eerder met de politie in aanraking te zijn geweest. De andere in breker wist te ontkomen. Hij is tot op den Singel gevolgd en toen toen aan zijn ver volgers ontsnapt. Wel is nog gezien, dat hij een pakje in den Singel wierp. Er is naar ge dregd. maar zonder resultaat. In het kantoorgebouw is later een tasch met een groot aantal inbrekerswerktuigen ge vonden, die de lietren er hadden achterge laten. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Twee arrestaties. De zedenpolitie te Amsterdam heeft in sa menwerking met het rijksbureau betreffende de bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen in Limburg een 35-jarige reiziger aangehouden, die onder valsche voorspiege lingen twee Limburgsche meisjes in een huis van verdachte zeden te Amsterdam had doen onderbrengen. In verband hiermede is de houdster van bedoeld huis eveneens in arrest gesteld. DE VERDWENEN AANGETEEKENDE BRIEF TE HEERLEN. De man, die zich den brief deed uitreiken, is in de gevangenis ge storven. De geschiedenis van de verdwenen geld- zending aan het postkantoor te Heerlen, waarover wij reeds een en ander gemeld hebben, heeft een treurig einde gevonden De dader die zich het aangeteekende stuk had toegeëigend en te Antwerpen was ge arresteerd, was in de gevangenis opgesloten. Zaterdag is hij dood in de cel gevonden. Het schijnt, dat de man aan een kwaal leed, die door de emoties van de laatste dagen ver ergerd was. Mogelijk is een ongeluk niet uit gesloten. Het is gebieken, dat de man nog in het be zit was van 9600 mark. Het overige geld was DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE OP DE LONDENSCHE CONFERENTIE. De heer Van Rappard, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: Wat is de reden, dat geen enkele deskun dige op landbouwgebied deel uitmaakt van de delegatie, die door de regeering naar de economische en monetaire conferentie te Lon den is afgevaardigd? Acht de regeering het niet gewenscht, nu ook belangrijke agrarische vraagstukken te Londen aan de orde zullen komen, dat een speciale landbouwdeskundige alsnog aan de delegatie wordt toegevoegd? LOONSVERLAGING AAN DE GLASFABRIEK TE LEERDAM. In overleg met de vakbonden. Naar gemeld wordt, is in verband* met een inkrimping van het bedrijf, in overleg met de contracteerende vakbonden besloten het daardoor ontstane verlies te dekken door, in afwijking van de vigeerende en tot 31 De cember a s. geldende collectieve arbeidsover eenkomst, een algemeene loonsverlaging van 15 pCt. toe te passen, zoodat de exploitatie rekening sluitende kan blijven. Het besluit van de vakbonden om hieraan medewerking te verleefien. heeft het mogelijk gemaakt het bedrijf met circa 800 personen aan den gang te houden. De beslissing werd door het personeel met groote meerderheid van stemmen aangeno men. BRANDEN. Een brandweer zonder water. Door onbekende oorzaak ontstond Zater dagmorgen ongeveer 5 uur brand in de wo ning van H. v Geene op De Heuvel te Her pen! Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat in korten tijd het perceel in lichtelaaie stond. De brandweer stond door gebrek aan water machteloos tegenover het vuur. Huis en inboedel gingen geheel in de vlammen op. Alleen het geld, dat zich nog in de woning bevond, kon worden gered. Zestien varkens mee verbrand. In het gehucht Eikelenbosch onder de ge meente Horst (L.) brak door onbekende oor zaak brand uit in de boerderij van den land bouwer P. Lemmens. De boerderij alsmede schuur en stalling gingen in de vlammen verloren. De geheele inboedel en zestien var kens werden eveneens een prooi der vlam men. Boerderij, afgebrand. Te Schinnen (L.) is de groote boerderij van J. L. tot den grond toe afgebrand Eenig vee is mede een prooi der vlammen gewor den. Brand in loodsen en werkplaat sen te Amsterdam. Zaterdagmorgen omstreeks tien uur werd brand ontdekt in het complex loodsen, hout opslagplaatsen, enz., tusschen de Vissering straat en de Buyskade, tegenover de nieuwe markthallen. Een houtopslag achter de timmerfabriek van de fa. J. van Eyk en Co., aan de Visse ringstraat, stond al spoedig in vlam en het vuur breidde zich daarna in de richting van de Buyskade snel uit. Totaal vernield is de groote loods van de Nederl. Fabriek van klimmateriaal van C. de Krijger. Twee werklieden waren daar aan den arbeid, toen zij geknetter hoorden en zoo snel verspreidden zich de vlammen, dat bei den overhaast de vlucht moesten nemen. Een deel van hun kleeren, met o.a. een horloge erin, verbrandde, niets kon gered worden De aangrenzende loods van de aannemersfa Van der Wal en Van Diepen, die vol bouw materialen e.d. lag, moest er vervolgens aan gelooven, een loods van 60 M. diepte, waarvan ook al niets dan een wirwar, een verkoolde massa is overgebleven. Voorts heeft het vuur vernield de kleine stalhouderij van van Redelijk. Óp 't laatste moment konden nog twee paarden en twee karren uit den stal in veiligheid worden ge* bracht. De eigenaar van de aangrenzende „Nederl. Autoveiling", aan de Vissering straat, bracht onmiddellijk zijn wagens naar buiten, maar dit gebouw bleef gespaard. Het pand van de reeds genoemde fa. Van Eyk en Co. kreeg brand- en waterschade. KORTE BERICHTEN. Op de Westermarkt te Amsterdam is gistermorgen een heer van een rijdende tram gesprongen. Met een gebroken been is hij overgebracht naar bet Binnengasthuis. Astra, geïll. maandschrift. Het Juni-nummer van Astra opent ditmaal met het geestige relaas: „Een boemel door Damascus", van Joh. H. Doorn, die het van een aantal teekeningetjes voorzag. Van J. van den Berge is er het tragische verhaal „De voorspelling" terwijl Pépin in zijn filmover zicht het o.m. over Ramon Novarro heeft. Zürcher vervolgt zijn serie Kent U het Type? en geeft een beeld van den Indischgast-met- verlof. Van het feuilleton Kamer 700, gaat het zevende vervolg mede en nog altijd is er niet de minste aanwijzing van den dader. Wèl veel verwikkelingen. Een kruiswoord- )vrzzle Jmet prijzen) voor de liefhebbers ïoudt er den moed in. De verdere inhoud wordt gevuld met een aantal goede en pakkende vertalingen, on der welke „Hoe de droom eindigde'', dat zich op Noord-Borneo afspeelt, een eerste plaats inneemt. Hachelijke uren, van Oliver Free- man, eveneens van aardige teekeningen voor zien, is een „thrilling" story, die van het be gin tot het einde boeit. Van Dee is er een geestig gedicht, „Bol- lendag" geheeten, bij uitstek Hollandsch, met „Trui en Daan, de tullepies en de eitjes" Hans Muller dichtte ook en gaf het woord aan Prof. Zauberflöte. De twaalf kunstdrukplaten in den tekst zijn weer schitterend. Meisjesleven. Met een tweetal geestige brieven zet Cissy van Marxveldt de correspondentie van Joop ter Heul voort in de Juni-aflevering van Meisjesleven". (Uitg. Valkhoff Co., Amersfoort.) Verhalen brengt het tijdschrift van N. van Sillevoldt-Haasse en van R. W. Doodewaard—Godschalk. Stien ter Steege verhaalt van haar erva ringen in de jeugdherbergen en wekt het verlangen naar een zwerftocht door ons mooie land in de a.s. vaeantie. Jet Luber schrijft over reizen en reiservaringen in het buitenland, H. Pétillon zet zijn serie artike len voort over de beginselen van de tennis sport. De aflevering opent met een fraaie hout snede van H. Verstynen. De Waterkampioen Het nummer van deze week geeft een aardig artikel over de tocht van de dames- vereeniging De Vliet naar Engeland met interessante foto's. Verder iets over den a.s nachtwedstrijd en een artikel over de snel heden van onze kleine klasse-schepen. Ver der de gewone rubrieken en mooie foto's. De Tooneelspiegel Het Mei-nummer munt uit door foto's er. artikelen. De Maandspiegel van R. E. Flex is de moeite waard om te lezen. Aardig is 't artikel over Piet Rinks. Verder wordt ge schreven over het tooneelfeest te Moskou, dr. I. iK. J. Vos omschrijft de taak van het tooneel. De vraag, of er plaats is voor de Ned. oprettegezelschap wordt bevestigend beant- woord. De aanteekeningen van Campert en het advies van P. Bakker over het gezellig ma ken van de schouwburg zal men met genoe gen lezen. De rubriek „Dilettantentooneel'' is weer prima verzorgd. In het Juni-nummer van De Nieuwe Gids vervolgen H. W. Sandberg en H. H. Maas hun romans „Andree en „Een hoekje stad". P. N. Elezaire bespreekt Kloos' Lente avond" en Hein Boeken beschouwt Gabriele d'Annunzio, Willem Klocs publiceert weer oude Nieuwe Gids-correspondentie en laat een nieuwe serie „Binnengedachten" los. Er zijn ditmaal verzen van Hélène Swarth en Jeanne Reddingius, wier leven en werk door Willem Kloos wordt besproken. N. G schreef mede het Maandelijksehe Overzicht, waarin Max Kijzer „Het Cabaret der plaatsvervangers" van Siegfried van Praag bespreekt, Maurits Wagenvoort het Buitenlandsch overzicht en Jeanne Kloos— Reyneke van Stuwe de bibliographie. Het Maandblad voor berechting en reclas- reclasseering van volwassenen en kinderen geeft in het Juni-nummer een beschouwing over den nieuwen minister van justitie. Mr. de Jongh bespreekt de leeftijdsgrens voor kinderen en dr. H. C. Valkema Blouw be handelt nogmaals de psychopatenwetten Een beschouwing over psychiater, verdachte en verdediger wordt door Fr. Grewel ge leverd. Mr. F B. Couvee geeft een artikel over reclasseering en voorlichting. A. J Marx over de taak der reclasseeringsraden en mr. Vergragt over de reorganisatie daar van, waarna C. J. G. L. van den Berg van Saparvea het onderwerp „Redder-reclas- seering" bespreekt. Opgenomen in een cir culaire van minister Donner betreffende wij ziging van de psychopatenwetten. Op den Uitkijk, tijdschrift voor het chr. gezin. Prof. dr. van Veldhuizen vervolgt zijn serie Paulus' medearbeider en be schouwt thans Aquila en Priscilla. W. van Rijswijk schrijft over de parel en haar ontstaan. Het slot is opgenomen vau Veenstra's artikel over vader der homoeopathie. Zeer interes sant is wat prof. Waterink schrijft over den bouw van het lichaam en het karakter van den mensch. Ds. Boerkool spreekt in zijn „Uitkijk buiten onze grenzen'' over de conferentie te Genève. terwijl dr. Veld kamp in den „Uitkijk binnen onze gren zen" het nieuwe kabinet behandelt. „Ame- rikaansch onderwijs" is 't ondearwerp, waar- aan dr. van Lonkhuijzen een artikel wijdt. Na zijn serie artikelen ove de caison- ziekte schrijft de arts J. ten Kate thans over de voorkoming en behandeling ervan. Dr. Velders maakt een begin met een nieuwe schets over joden en hun ouderliefde. Tot slot het vervolg van het feuilleton. Elotland op Reis'. Een speciaal Luxemburgnummer. Het nieuwste nummer van „Holland op Reis", het jonge, bloeiende orgaan der Alge meene Reisvereeniging voor Nederland, is bijna 50 bladzijden dik en geheel gewijd aan Luxemburg. A. E. N. Bakker, voorzitter der A.R.V., geeft in een kort. kernachtig artikel op de vraag Quo Vadis? als antwoord: Naar Luxemburg! Dr. Hubert Loutsch. oresident der Groothertogelijke Automnbielclub, oud minister van Luxemburg, schreef een bij drage over het toerisme in Luxemburg ln talrijke artikelen wordt de lof gezongen van de mooie Luxemburgsche stadjes, die vele Hollanders wei kennen: Echternach, Diekirch, Vianden, Clervaux, Berdorf, Gre- venmacher passeeren achtereenvolgens de revue. Aan BadMondorf. de steeds meer opkomende badplaats, wordt extra aandacht gewijd. Tal van foto's laten de schoonheid van het Groothertogdom zien. Een mooie propaganda voor het land, dat vroeger met Nederland één geheel vormde en dat men daarom dient te kennen. Te koop of te huur te Den Helder, modern ingericht en staande op eersten stand. Brieven onder letter A 58 bureau van dit blad. Br. met opgaat van prijs letter B 59 bureau van dit blad. Te koop een twee persoons Te bezichtigen's avonds na 6 uur Ged. Nieuwesloot 38. rente 5 inl. bij D. SCHERING te Akersloot. (Open), nieuwste type, moet om gezondheids redenen weg Brieven onder letter Z 57 bureau van dit blad. WAS, IS en BLIJFT UW ADRES voor ACHTERLAM 31 IKUIPERSTEEGI. Ter gelegenheid van de Jaarljjk- sche Paardenmarkt (Land bouw paar den) van leden van Land. Kijvereen. aan gesloten bij de Ned. Federatie. Prijzenf 40.-, f 30.-, f 20.-, f 10.- en f5.- en medailles. Stamboek-keuring. Secretaris der Tentoonstelling: W. KOOMEN Jr., Waterkant, Spanbroek, Telefoon No> 2. Goedgek. bij Ministerieel besluit van 14 Dec. 1932, No. 956, 2e Afd. A. Trekking der loterij 19 Juni'33 Prjja per lot 50 cent. G. C. v. BALEN BLANKEN, Eere-Voorz. G. STAPEL Gz. Sr., Voorzitter, J.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7