Aqmda ^Binnenland Weec&wcht TRANSFERMORATORIUM. Onderhandelingen tusschen Engeland en Duitschland. KABINETS-FORMATIE IN SPANJE. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8. hoofdnummer De Witte Ade laar (Wild-Westfilm); hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, Die oder Keine (operette), hoofdrollen Gitta Alpar en Max Hansen. Toegang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Donder dag, telkens half 8, hoofdnummer Acht meis jes in een boot, hoofdrollen Karin Hardt en Theod. Loos. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag Half 3 hoofdrol De ge maskerde ruiter (Wild-Westfilm); toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De vrouw in de schaduw (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en John Boles. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 0 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 14 Juni. 4.30 uur, De Unie, alg. vergadering Maat schappij van Weldadigheid. ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De commissie tegen den arbeids dienstplicht. De commissie voor de effectieven heeft met groote meerderheid van stemmen besloten, dat de arbeidsdienstplicht niet toelaatbaar is. Op Engelsch voorstel wordt de geheele mi litaire vooropleiding der jeugd ingerekend bij de effectieven der afzonderlijke landen. De Duitsche gedelegeerde verklaarde zich tegen de voorstellen. Hij zeide dat de econo mische wereldconferentie een geschikte plaats is om deze aangelegenheid te jjespreken. Op Fransch voorstel werd besloten dat de staten, die geen verplichte militaire voorop leiding hebben een iets hooger effectief zul len mogen hebben. WAPENDEPOT ONTDEKT IN DUITSCHLAND. 100 geweren en 15000 patronen. Te Marne en in de nabijheid van Heide in Duitschland is een wapendepot ontdekt. In Marne werden 100 geweren en sabels en 15000 schoten munitie in een tuin begraven gevonden. Bij Heide is ook een aantal wape nen in beslag genomen. Vandaag beginnen de onderhandelingen tusschen aen president van den Duitschen rijksbank dr. Schacht en zijn adviseur'met de Engelsche crediteuren over de kwestie van het transfermoratorium, dat op het oogen- blik in het middelpunt van de belangstelling staat. VALUT AMOEILIJKHEDEN. Onderhandelingen op het doode punt. 4 De onderhandelingen betreffende de stabi- liseeringsmogelijkheden tusschen Engelsche en Fransche deskundigen zouden op het doo de punt zijn gekomen. Het is mogelijk dat Engeland vandaag een officieele nota aan Amerika zal laten over handigen. Men gelooft dat Roosevelt bereid zal zijn het voorstel van Engeland aan te nemen, waarbij een gedeeltelijke betaling van onge veer 1 millioen pond sterling wordt aange boden. Dit moet worden beschouwd als een teeken van den goeden wil van Engeland. MACEDONIËR VERMOORD. De moordenaar gepakt. Bij het verlaten van de Nationale Bank werd gistermiddag de chef de bureau Baeff op straat doodgeschoten. De moordenaar kon na een langdurige klopjacht worden ge pakt. Bij zijn arrestatie pleegde hij zwaar verzet. Hij gooide nog een bom. Ten slotte is het politiebeambten gelukt hem te over meesteren. De dader is lid van de Imro. Door dezen nieuwen Macedoniersmoord zijn in de laatste drie weken 12 dooden en .zeven gewonden te betreuren als slachtoffers van Macedonische aanslagen in Sofia en in de provincie. DE RUSSISCHE ARBEIDERS. Discipline geëischt. De Russische vakvereenigingen hebben een decreet uitgevaardigd, waarin er op wordt gewezen, dat in verscheidene gevallen de ar beiders de bevelen, welke door ingenieurs en tchnici worden gegeven om opdrachten uit ■te voeren, niet worden opgevolgd. Deze on- gehoorzamheid zal niet meer worden getole reerd. Arbeiders, die deze bepalingen over treden, zullen direct worden ontslagen. Deze maatregelen zullen rigoureus worden toege- past, o.m. door mededeeling der overtredin geo in de pers. Aan Azana opgedragen De radicaal-socialist Domingo heeft den president der Spaansche republiek de op dracht tot de vorming van een nieuw kabinet teruggegeven, aangezien de Federalisten wei geren aan de nieuwe regeering deel te ne men. De president heeft thans het hoofd der af getreden regeering, oud-minister-president Azana opdracht gegeven een nieuw kabinet te vormen. Een nieuw kabinet gevormd. Azana heeft niet zonder moeite het nieuwe kabinet gevormd. Dit is o.m. als volgt samengesteld: Minister-president en minister van oorlog Azana; minister van binnenland- sche zaken Casares en minister van buiten- landsche zaken Rios- - Over het algemeen kan gezegd worden, dat de samenstelling van het kabinet precies de zelfde is als van het vorige Men verwondert er zich algemeen over, dat, daar geen sa menwerking met de radicalen is bereikt, de president der republiek thans aan Azana toe staat. wat ij Zondag nog aan Prieto had geweigerd. Men is van meening, dat de re- geeringscrisis een merkwaardig verloop heeft gehad en dat het vast staat, dat de president der republiek oorspronkelijk het voornemen had essentieele wijzigingen door te zetten, maar dat dit hem niet is gelukt. ERNSTIGE UITSPATTINGEN IN BARCELONA. Stakers in botsing met politie. Maandag is het in Barcelona tot ernstige uitspattingen van stakende bouwvakarbeiders gekomen, die in groote groepen door de binnenstad trokken. Zij sloegen tal van win kelruiten kapot en richtten groote verwoes tingen aan in eenige koffiehuizen. De politie moest van de vuurwapenen gebruik maken. Verscheidene personen zijn gewond, eenige stakers zijn gearresteerd. DE MORGAN AFFAIRE. Beperking van het concern. De enquete-commissie in de zaak Morgan, welke vastgesteld heeft, dat Morgan 89 groote bankinstellingen, verzekeringsmaat schappijen, openbare nutsmaatschappijen en industrieele ondernemingen, met in totaal een kapitaal van 20 milliard dollar contro leert, zal waarschijnlijk bij het congres een wetsontwerp indienen tot beperking van het Morgan concern. Dit ontwerp zou nog voor het reces worden ingediend. Roosevelt zou zijn goedkeuring hechten aan een dergelijk voorstel. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De wapenstilstand. Er is voldoening over het feit, dat Chinee- sche troepen terug zijn getrokken ten Zuiden van de linie Loetai-Yensjing overeenkomstig het wapenstilstandsverdrag. De Japansche troepen zijn naar den Groote Muur terugge trokken, die de grens vormt tusschen Noord- China en Jehol. Een gedeelte van een af- deeling uit Tamato is reeds teruggekeerd, terwijl de hoofdgroep, welke zich thans in Tangsjan bevindt, hier spoedig wordt ver wacht. SMOKKELAUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Een sensationeele achtervolging. De smokkelaars ontkomen. Na een wilde jacht hebben Duitsche poli tiemannen op de Krefelderstraat Zondag avond een gepantserden smokkelauto tot staan gebracht. Op dezen straatweg was een tweetal poli tiemannen belast met de controle van het autoverkeer, toen met hevig motorgeronk een vrachtauto met groote snelheid naderde. De beambten beduidden den bestuurder te stoppen, doch met onverminderde snelheid reed deze door de controle, zoodat de politie mannen, die zich midden op den weg gepos teerd hadden, zich nauwelijks in veiligheid konden stellen. Toen enkele oogenblikken hierna een ande re auto uit dezelfde richting naderde, werd den bestuurder hiervan, nadat de beambten in den auto hadden plaats genomen, gelast den smokkelauto te achtervolgen. Alhoewel de bestuurder aan dit bevel voldeed, kregen de politiemannen niettemin den indruk dat deze tweede auto met den smokkelwagen in verbinding stond. Spoedig kwam de smok kelauto, die nog steeds met snelle vaart reed, in het gezicht. Toen de smokkelaars nagenoeg waren in gehaald, reed de bestuurder van den achter volgenden auto rakelings langs de boomen, welke langs den weg staan, vermoedelijk, zegt de Tel., om de beambten, die inmiddels vanaf de treeplank van den auto op den voor hen rijdenden smokkelauto vuurden, te dwin gen dit vuren te staken. Toen men den smokkelauto tot dichtbij ge naderd was, sprongen de beambten van aen wagen, ten einde met meer trefkans den ach tervolgden auto onder vuur te kunnen nemen. Enkele honderden meters verder reed de smokkelauto tegen den ongeveer vijf meter hoogen berm en sloeg om, zoodat de wagen met de wielen omhoog kwam te liggen. Toen de beambten naderbij gekomen wa ren, bleek de auto onbeheerd en gedeeltelijk vernield. De inzittenden hadden inmiddels kans gezien te ontkomen. De wagen bleek geladen te zijn met 1500 K.G. Hollandsche koffie. De smokkelauto, waarvan de zit plaats van den bestuurder, alsmede de motor door stalen platen waren beschermd, werd evenals de smokkelwaar in beslag genomen RANGEERDER BEKNELD GERAAKT Aan de gevolgen overleden. Op het emplacement van het Staatspoor- station te Den Haag is gisteravond om streeks kwart over elf de 52-jarige rangeer der A. v. W. zoodanig beklemd geraakt tus schen het perron en de treeplank van den rangeerenaen trein dat hij in het ziekenhuis Zuidwal in den afgeloopen nacht aan de be komen verwondingen is overleden. SMOKKELARIJ VAN KOFFIE. Duitsche douanebeambten hebben aan de Limburgsche grens na een hevige beschie ting een gepantserden auto tot staan ge bracht. Op den wagen waren 3000 pond frauduleus ingevoerde koffie geladen. Auto en lading zijn in beslag genomen. De be stuurder wist te ontkomen. DOOD GEVALLEN. Het 11-jarig zoontje van A. V. te Bergam bacht is gister zoodanig door den zolder van de woning gevallen, dat hij met een zware hersenschudding werd opgenomen en naar het ziekenhuis te Gouda moest worden gebracht. Tijdens het vervoer is het kind aan de gevolgen overleden, WAPENS IN BESLAG GENOMEN. Zaterdagavond omstreeks 8 uur heeft de recherche op de Weteringkade te 's-Grayen- hage een Brabander aangehouden, die juist met den trein was aangekomen uit de rich ting Rotterdam en die in het bezit bleek te zijn van 21 automatische pistolen en een 600 scherpe patronen. Deze aanhouding had plaats in verband met een uit Rotterdam ontvangen bericht. De man is in bewaring gesteld. De wapens en de munitie zijn in be slag genomen. Proces-verbaal wordt opge maakt. Het bleek, dat daarbij twee personen- waren betrokken, die meermalen in commu nistische kringen werden aangetroffen. WERKLOOSHEIDSZORG. De leiding van de afd. werkver schaffing en steunverleening. De minister van sociale zaken heeft den heer A. van Geelen, directeur van den ge meentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering te Utrecht, aan gezocht, zich tijdelijk te belasten met de lei ding der afd. werkverschaffing en steunver leening, die van het departement van binnen- landsche zaken naar het nieuwe departement is overgegaan; met dien verstande dat de heer van Geelen tevens de leiding van den ganschen buitendienst der werkverschaffing op zich zal nemen. Zulks onder voorwaarde, dat het gemeentebestuur van Utrecht zijn noodige medewerking zou kunnen en willen geven door aan den directeur non-activiteit te verleenen. Daar het gemeentebestuur hiertoe in be ginsel bereid is en de aangezochte de bedoel de taak op zich wil nemen, laat het zich aan zien, dat de zaak spoedig haar beslag zal verkrijgen. DE BROCHURE-DUYS. Wat zij inhoudt. Heden verscheen bij de firma W. J. Thieme en Cie., de brochure „Ter Oriëntee ring naar aanleiding van enkele vragen van democratie", door het Kamerlid mr. J. E. W. Duys. Daarin worden aan de hand van stellingen behandeld: de verhoudig der S.D. A.P. tot de communisten; de houding der partij tegenover het Koningshuis; de S.D.A. P. tegenover het wettig gezagde eenzijdige ontwapening. De heer Duys bepleit hierin de noodzaak voor de S.D.A.P. om te verklaren, dat zij onder geen enkele voorwaarde met de commu nisten kan samenwerken en dat een commissie worde benoemd om na te gaan of de com munisten niet onder zoodanigen invloed staan van een buitenlandsche mogendheid, dat zij daardoor in een Nederlandsch par lement eigenlijk niet kunnen worden getole reerd. Voorts betoogt hij dat de partij tegenover het Koningshuis hetzelfde loyale standpunt heeft in te nemen als hare zusterpartijen in Engeland, Denemarken, Zweden enz. Verder betoogt de schrijver dat de partij zich hierover moet uitspreken, dat zij haar doel niet anaers dan met wettige middelen wenscht te bereiken, dat zij zich volkomen stelt op den bodem der legaliteit, dat zij het wettig gezag wenscht te eerbiedigen en dat zij, als ons land in gevaar mocht komen, on voorwaardelijk achter de regeering staat. Ten slotte wenscht hij dat de S.D.A.P. een commissie zal benoemen om te onderzoeken of, gegeven de veranderde internationale om standigheden, het standpunt van eenzijdige ontwapening nog wel juist mag worden ge noemd. EXPLOSIE TE BERGEN OP ZOOM. Ammoniakgas-ontploffing in een melkinrichting. Gistermiddag heeft in het gebouw van de N.V. Melkinrichting „Vaca", welke gelegen is aan de Botershemstraat te Bergen op Zoom, in één der koelafdeelingen een ernstig onge val plaats gehad, waardoor groote schade werd aangericht. Een der werklieden, die zich in de onmiddellijke omgeving der koel- afdeeling bevond, verhaalde, dat hij op een gegeven oogenblik een doffen knal hoorde terwijl het interieur van die afdeeling met stofwolken werd gevuld. Onmiddellijk ver spreidde zich een benauwde gaslucht, die de ademhaling ten zeerste bemoeilijkte. De ar beider meende een muur te zien ineenstorten, waarna hij zich in allerijl uit de voeter. maak te door langs een dakvenster naar buiten te vluchten. Nog een drietal arbeiders wist zich op die manier in veiligheid te stellen. Intusschen verspreidde het ammoniakgas zich over alle complexen, waardoor het ove rige personeel naar buiten snelde om een en ander te controleeren. Gaandeweg had zich het personeel voor de fabriek verzameld, waarbij bleek dat nog eenige der arbeiders afwezig waren. Men constateerde nu dat er vier arbeiders waren die zoo door het gas waren bedwelmd, dat zij ter plaatse in el kaar waren gezakt. Slechts met de uiterste krachtsinspanning kon men deze menschen uit de fabriek halen. Verschillende werk lieden zijn op medisch advies naar het zieken huis overgebracht. Inmiddels had men er zorg voor gedragen dat de omgeving werd afgezet, terwijl ver dere maatregelen voor de veiligheid werden getroffen. Men slaagde er in de fariek stop te zetten. Hierdoor hoopt men verdere on heilen te voorkomen. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duis ter, zegt de Tel. Een onderzoek zal worden ingesteld onder leiding van een deskundige. WINKELDIEFSTALLEN. Drie verdachten gearresteerd van de diefstallen bij De Duif en He ma te Amsterdam. Te Amsterdam zijn in verband met de winkeldiefstallen van de laatste weken drie arrestaties geschied. In de eerste plaats hebben twee recher cheurs in een logement aan den O. Z. Voor burgwal een 34-jarigen slager aangehouden, die ervan verdacht wordt zich aan diefstal met inbraak in Magazijn „De Duif" aan de Bilderdijkstraat te hebben schuldig gemaakt Hoewel de man ontkent, is hij ter beschik king van de justitie gesteld. Voorts zijn twee recidivisten gearresteerd, verdacht schuldig te zijn aan inbraak en diefstal bij de „Hema" in de Kinkerstraa:, toen o.a. een brandkast werd opengebroken Er zijn reeds getuigen gehoord, die de beide aangehoudenen den dag vóór de inbraak in de omgeving van de „Hema" gezien hebben. VERDUISTERING VAN TOLGELDEN De dienst van den tol aan den Schieweg onder Overschie wordt sedert eenige dagen waargenomen door personeel van den Ge- Controleerden Particulieren Nachtveilig heidsdienst. De officieele tolgaarder is ont slagen, verdacht van fraude. Deze tol wordi namelijk niet verpacht, maar de tolgaarder geniet een vast loon. Het tolgeld moet aan de gemeente worden afgedragen. De tol gaarder zou van hen die deze tol geregeld passeeren geldbedragen hebben aangeno men, na betaling waarvan Beze passanten, de tol vrij konden passeeren. Dit geld heeft hij niet aan de gemeente afgedragen. Hoe veel er op deze wijze verduisterd zou zijn, is nog niet bekend. Er is een onderzoek gaande naar den omvang van de onregelmatig heden. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE BEEEDIGD. De nieuwbenoemde minister van sociale zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruine, is vanmorgen te half tien door de Koningin op den Ruigenhoek beëedigd en heeft zich ver volgens begeven naar het departement van binnenlandsche zaken en daarna naar het voormalige departement van economische zaken en arbeid, ten einde het desbetreffende deel van deze departementen over te nemen NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. Naar de N.R.Crt. verneemt, zal prof. mr. J. C. Kielstra, hoogleeraar in de koloniale oeconomie aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, worden benoemd tot gouver neur van Suriname, als opvolger van dr. A A. L. Rutgers. ZWITSERSCHE OPLICHTER GEARRESTEERD. Te Amsterdam is een 41-jarigen mecani cien van Zwitsersche nationaliteit, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden, verdacht van oplichting van fr. 10.000, in Zwitserland gepleegd. De Zwitsersche regee ring had 's mans uitlevering verzocht. „BLIJF LIEVER THUIS!" Duitsche delegatie naar de Londen sche conferentie toegesproken. Wij lezen in het Volksblad: Zondagmorgen kwam met den mailtrein, welke om 11.53 te Roosendaal binnenkomt en eenige minuten aldaar stilstaat, de Duitsche delegatie naar de Economische Conferentie te Londen mee. Een aantal leden van de In ternationaal Socialistische Anti-Oorlogs Li ga uit België en Nederland was op het sta tion aanwezig. De Belgische leider der orga nisatie vroeg naar de delegatie uit Duitsch land. Toen deze zich vertoonde, sprak de Belg de volgende woorden: „De Nederlan ders en Belgen hebben U de volgende bood schap mee te geven „U: gaat naar Londen, doch kunt beter thuisblijven. Zoolang er in Duitschland geen vrijheid heerscht, koopen de arbeiders geen Duitsche waren meer. Vrij heid!" Nadat de toespraak in het Duitsch was gehouden, riepen de aanwezigen allen „Vrijheid!" Daarna ontrolden zij een trans parant, waarop tusschen het driepijlen- insigne geteekend stond: „Boycot" en daar onder „Koopt geen Duitsche waren". De Duitsche delegatie was zichtbaar ont hutst door deze onverwachte verwelkoming, terwijl door het „Vrijheid"-geroep iedereen uit het coupéraam keek. De stationschef, die kwam toeloopen, verzocht het transparant weer op te rollen, doch de hevige wind, die het papier verscheurde, maakte een eind aan het incident. TORENSPRINGER OVERGEPLAATST. Midden op de hei gezet... De Rotterdammer Vlasblom, de bekende torenspringer, die in Venlo reeds tweemaal van de Maasbrug is gesprongen eenmaai van de brugleuning, een hoogte van onge veer vijftien M. en de andere maal van de hoogste overkapping, een hoogte van onge veer twintig M. is thans door zijn superieu ren van het garnizoen Venlo, waar Vlas blom vertoefde voor het uitoefenen van zijn dienstplicht, overgeplaatst voor straf zegt het Volksblad naar de Harskamp, waar hij waarschijnlijk geen gelegenheid zal hebben om de menschen van zijn hoogte prestaties te laten genieten. KLACHT TEGEN GEMEENTE ALPHEN. Armlastige patiënten onvoldoende geholpen. Dr. Kater uit oskoop heeft een adres aan den gemeenteraad van Alphen gezonden, waarin hij ernstige klachten uit over de ver- waarloozing der volksgezondheid in de aan Boskoop grenzende Alphensche gebieden Het adres wordt met eenige feiten geïl lustreerd. Eenige jaren geleden was in een gezin op het Jaagpad een geval van typhus, waar voor hij aan het gemeentebestuur verzocht dagelijks de faeces en urine te doen afhalen. Men zond in plaats daarvan een toiletemmer met de boodschap: „dezen maar weer terug te zenden als hij niet meer noodig was. Met een ander geval van meer recenten da tum toont dr. Kater tevens de ontduiking van de armenwet door de gemeente Alphen aan. Een paar maanden geleden had hij een op den Otweg wonende, in behoeftige om standigheden verkeerende vrouw in behande ling. Deze vrouw had dermate doorgelegen, dat een der wervels bloot lag. Dr. Kater oordeelde opneming in een zie kenhuis noodig, doch in het academisch zie kenhuis te Leiden was geen plaats. Hij stelde daarop het gemeentebestuur van Alphen met het geval in kennis. In plaats van een ge meentedokter, zond men een lid van het arm bestuur op onderzoek uit, die geen reden aanwezig zag om de vrouw in een ziekenhuis naar waarnemingen, verricht in den van 13 Juni. mor««a Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 766,8 mto Happaranda. te Laagst barometerstand 754,8 mM Yarmouth. mM' 'e Verwachting, geldig tot den avond van u Juni: 14 Matige tot zwakke wind, uit Zuidelift. richtingen; meest licht tot half bewolkt- nig of geen regeniets zachter. fi' Weer overzicht. De zwaarste regens, die gevallen z». samenhang met de kleine depressie cfe ty' over ons land naar het westen heeft plaatst, zijn aan den zuidkant van de dl' pressiebaan gevallen. Calais meldt zonrW dat daarbij van onweer werd melding maakt, 31 mM. en ok een groot deel in bV gië en Noord-Frankrijk had 20 mM of meer. Te Maastricht viel 18 mM. In Oost Duitschland is het drukverval zeer gerin? terwijl een lichte barometerdaling intrad zoodat een herhaling van het optreden eener in westelijken zin trekkende depressie zeer goed mogelijk is. De hooge temperatuur van het Oostzeegebied en Zuid-Scandinavië der laatste dagen die op de trekrichting van de vorige depressie zeker van grooten invloed is geweest, is wel afgenomen, doch nog flink boven de normale, terwijl in het noor den van Scandinavië de temperatuur steeg. De aardappelziekte. Mededeeling van het K. N. M I. te De Bildt. In het etmaal van 's avonds elf tot 's av twaalf uur zijn in Noord-Holland, te Nrd- Scharwoude en Hoorn de weersomstandig heden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte,, behoudens wellicht iets te weinig dauw. HOOG- EN LAAO WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoog water Laag water dat vm nam. v.m. na 14 9.00 9.31 5.18 546 15 10.01 10.30 6.15 644 16 11.00 11.29 7.09 7.42 17 0.03 8.09 8.47 HOOG- EN LAAG WA IER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water Laag water dat vm. nam vm. nm. 14 8.57 9.28 5 06 5.34 15 9.58 10.27 6.03 6.32 16 10.57 11.26 6.57 7.30 17 0.00 7.57 8.35 te doen opnemenDoordat een familielid iets wilde bijdragen, is de vrouw in de wijkver pleging te Gouda opgenomen, waardoor het gelukt is haar nog te redden. Dit geval zal waarschijnlijk een procedure tegen de gemeente Alphen ten gevolge neb ben. Dr. Kater noemt het ten slotte een schande voor een gemeente van 18 000 inwoners om voor de geneeskundige behandeling der arm lastigen in de buitenwijken te parasiteeren op de artsen van andere gemeenten. Hij zen zal voortaan allen bijstand weigeren. Een afschrift van dit adres is aan den in specteur der volksgezondheid gezonden. BRANDEN. 9-jarig jongentje omgekomen. In den afgeloopen nacht omstreeks half ontdekte de familie M. Eckhardt in de K. straat te Hoedekenskerke, dat haar hu» brand stond. De heer Eckhardt met M» vrouw en twee kinderen, die beneden pen, verlieten in allerijl het huis. Op de derverdieping sliepen nog twee kindei en het echtpaar, n.1. een jongen van en e 9 jaar. Deze kinderen konden niet langs den gewonen weg het P€rceêp' w reeds in lichter laaie stond, verlaten, t toegesnelde bugen slaagde er m het11 van 7 jaar, dat op een stoel was «eUMg welke voor het zolderraam was g P g. door dit raam naar buiten te trekken. jarig zoontje werd echter door den dwelmd, kon den stoel niet meer bereiken kwam in de vlammen om. Omtrent de oorzaak van den brana men ons mede: Naast de arbeide^JJ^ bewoond door den heer E-. is een uermoe- waarin zich twee auto's bevonden- -s delijk is kortsluiting in een van a öjet oorzaak van den brand Het vuur, het direct werd bemerkt, deelde zien schuurtje aan de woning mede^n wel als de schuur brandde gehee niets worden gered- t* Twee woningen "fge Swalmen. U1tge- Door onbekende oorzaak is landbouW^ broken in de woning van den geraak« J. V. te Swalmen (Limb) Spo* 7"^. C 10 ook de aangrenzende woning, afget>ran vlammen. Beide woningen zjil ^oren- De inboedel ging grootend. gedekt- Alle schade wordt door verzekering VER KEERSONGEV ALLer0tf. Motorrijder onder njeUwe ind heeft opJ^X Gisteravond Rijksweg-Vredelaan te Laren auto, - botsing plaats gehad tussch tfte^Lf. stuurt? door den heer Djut HJ» den motorrijder H. ttfd8® sum. De auto reed in de rich ng

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2