Blkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER No. 137 Henderti fl/l en dertigste Jaargang. DINSDAG 13 JUNI gfadionieuws 7 10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8 20 Duke El- ïington en zijn orkest. 9.05 Phlyllis Clare and her Three Boys. 9.20 Berichten, lezing. 10 Scandinavisch concert, door het BBC- orlcest o.l.v. J. L. Mowinckel. 11.15 Voor dracht. 11.25—12.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. fxooiuciaal OUDE NIEDORP. jfeuilleioH EGMOND AAN ZEE. ZUIDSCHARWOUDE. WINKEL. „Vrouwent" CASTRICUM. EGMOND AAN DFN HOFF. HEERHUGOWAARD. 1933 Woensdag 14 Juni. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend VARA). c Gramoioonplaten. 8.15 Orgelspel Cor 845 Gramofoonplaten. 10.- VPRO- «u^rp-enwijding. 10.15 Voor Arb. in de Con tinubedrijven: VARA-orkest o.Lv. H. de Groot F. Nienhuys, declamatie, solisten en 'sramofoonplaten. 12.— VARA-Kleinorkest o 1 v Hugo de Grooth en gramofoonplaten. :j 15 Orgelspel Joh. Jong. 1.45 Zenderver- 'zorzing 2.— Voor de vrouw. 3.— Kinder uurtje. 5.30 „De Flierefluiters" o.l.v. J. v. d. Horst en gramofoonplaten. 6.30 VARA-kin- derkoor „De Roodborstjes" o.l.v. Leida Hui sdier en gramofoonplaten. 7.Causerie door J. Oudegeest. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Herh. SOS-berichten. 8-— Causerie over de vakbeweging door S. de la Bella. 8.20 VARA-orkest o.l.v. Gebert. 9.VARA-too- peel o.l.v. W. van Cappellen. 9.30 Vervolg concert m. m. v. S. Frenkel, viool. 10.Vaz (Dias. 10.15 Vervolg concert. 11.—12. Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend NCRV). 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoon- iplaten. 10.30 Morgenwijding door ds. J. W. xggink. 11.— Orgelspel door M. F. Jur- ijaanz m. m. v. Mej. C. de Jager, alt en mevr. |R MijnhoutBakkenist, sopraan. 12.15 IKwartetconcert. 2 Landbouwuurtje. 3 Chr. Lectuur. 3.30 Zang door klasse van de Dr. J. Woltjerschool te Amsterdam o.l.v. F. C Pauli, m. m. v. C. Hoed, begeleiding en gramofoonplaten. 5.— Kinderuurtje. 6.— Pianorecital Bep Tjomsma. 6.30 Afgestaan. 7 15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Declamatie. 8 NCRV-Strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk, organist. 9.— Dr. J. Riemens: „Geloofsver- zekerdheid". 9.30 Vervolg concert. Ca. 10.— Vaz Dias. 10.40—11-30 Gramofoonplaten. Daveniry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Thomas. 1.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor de scholen. 3.20 Le zing. 3.50 Gramofoonplaten. 5.05 Orgelspel R Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6 50 Bach-liederen door G. Parker, bariton Parijs „Radio-Paris"1724 Af. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.35 Concert door het Om roeporkest. 12.5C Orgelconcert door G. T. Desserre. 1.25 Vervolg orkestconcert. 7.40 Gramofoonplaten. ">.05 „Les cent vierges operette van Lecocq, m. m. v. orkest o.l.v. La- bis en solisten. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Con cert door strijkorkest o.l.v. Petersen. 2 50— 4.50 Carl Rydahl'. instrumentaal ensemble 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Reesen. 9.35 Duettenconcert door H. Björvig en Hedvig Bus. 10.30 Concert door het Om roeporkest o.l.v. Reesen. 11.2012.50 Dans muziek o.l.v. Jens Warny uit „Nimf". Langenberg, 473 Af. 6.40 en 7.23 Gramo foonplaten. 12.20 Populair concert o.l.v. Wolf. 1.20 Weragkamerkwintet m. m. v. alt. 2 50 Gramofoonplaten. 4.50 Weragcello- kwartet o.l.v. Eysoldt. 8.35 Concert m. m. v, Weragorkestleden, Hoersch, tenor; Strienz, bas. 9.20 Radiotooneel. 10.5512.20 Con cert door het Groote Orkest o.l.v. Kühn! Rome, 441 Af. 9.05 Gevarieerd concert viool en sopraan. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Gramofoonplaten. 10.50 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 Af. 508 M.: 12.20 Concert o.l.v. Felleman 1.30 Omroeporkest o l.v. André. 5.20 Dansmuziek uit St. Sau veur. 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Radio- Svmphonieorkest o.l.v. Meulemans 9.20 De clamatie en vervolg concert. 10.30 Dansmu ziek uit St. Sauveur. c08 M.: 12.20 Omroep orkest o l.v. André 1.30 Concert o.l.v. Felle man. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o.l.v Meulemans. 6.35 Zang door H. Toutenel 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o l.v André. 8.35 Radiotooneel. 8.55 Vervolg concert 9.35 Radio-Symphonieorkest o.l.v Meulemans. 10.45 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 8.25 Brahms-eoncert door strijksextet 9.10 Actuëele uitzending 9.30 Concert uit Berlijn o.l.v. H. Frickhöfer. 10.20 en 11.05 Berichten 11.20—12.20 Concert uit Königsberg o.l.v. Eugen Wikken. Woensdag 14 Juni. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven- try 10.50—11.20, Midi. Reg. 12.20—13.05, Lond. Reg. 13.05-15.50, Daventry 15.50- 24. Lijn 4: Langenberg 11.10-17.35 en War schau 17.3524. De hoofdingelanden en dagelijksch be stuur der Banne Oude-Niedorp kwamen Za terdag des namiddags te 3 ure in vergade ring bijeen. Aanwezig waren alle leden van het dagelijksch bestuur en alle hoofdingelan den Als gemachtigde voor de in dit jaar te houden verkiezingen en eventueel noodige tusschentijdsche verkiezingen voor het hoog heemraadschap „Noordholl. Noorderkwar tier" werd met algemeene stemmen benoemd de heer D. Kriller, voorzitter der banne. Over de vraag, of aan den gemachtigde blanco dan wel gebonden mandaat zou wor den gegeven ontspon zich eenige discussie. Na ampele bespreking werd z. h. st. beslo ten, om aan den gemachtigde vrij mandaat te verkenen. De hoofdingeland, de heer J. Waiboer Hzn., verzocht aanteekening, dat hij geacht wilde worden te hebben tegenge stemd. Ingevolge een schriftelijk verzoek van B. en W. der gemeente Oude Niedorp, werd besloten, om het vanwege het gemeentebe stuur aan te leggen nieuw weggedeelte ten noorden van het perceel-Wijnker te Zijde wind, welk werk ter verruimming van den wegbocht ter plaatse in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, in onderhoud over te nemen na verloop van een jaar, nadat dit nieuw weggedeelte op kosten der gemeente zal zijn verhard. De rekening over het dienstjaar 1932, aangevende in ontvangst 12.059,24 en in uitgaaf 10.595,83 (batig slot 1463,41) werd conform het advies der commissie van hoofdingelanden, die de rekening met bijla gen had onderzocht, op vermelde bedragen vastgesteld. Besloten werd, om den Moerbee kerweg binnenkort te doen teeren overeen komstig het procédé, hetwelk wordt toege past in den polder „Waard en Groet" en ter bestrijding der kosten, welke worden ge raamd op 1600, een vast geldleening aan te gaan van ten hoogste 2000, aflosbaar in tien jaar en rentende ten hoogste 5 met een koers van tenminste 99. De door het dagelijksch bestuur aangebo den begrooting voor het dienstjaar 1933 werd onveranderd vastgesteld op een bedrag van 11 423,53 in ontvangst en in uitgaaf met een post voor „Onvoorziene Uitgaven'' van 77.53. De waterschaps of bannelasten werde hierbij voor 1933 bepaald op 7 per hectare (vorig jaar 8). De levering van de voor 1933 benoodigde grint en basalt voor het onderhoud van wegen werd voorloopig aangehouden, nadat de vergadering had beslist, dat uitsluitend Nederlandsch riviergrint zal worden ge bruikt, teneinde dit product van eigen bodem te steunen. De levering van de voor 1933 be noodigde straatklinkers voor onderhoud der klinkerwegen, werd opgedragen aan de fir ma Carel de Wildt en Zonen te Alkmaar. Aan het dagelijksch bestuur werd machti ging verleend, om de onderhoudswerken in 1933 in eigen beheer uit te voeren. Na de gebruikelijke rondvraag, welke geen meldenswaardige besprekingen op leverde, werd te pl.m. 5 ure, de vergadering gesloten. Tot controleur voor de registratie van bloembollen (saneeringsplan-bloembollenbe- drijf) is door het gemeentebestuur aange steld de heer C. Bakker, wonende aan de Weel, alhier. De werkzaamheden voor den aanleg van den provincialen weg beoosten Zijdewind vorderen goed. Thans zijn wederom eeni] arbeiders tewerk gesteld, hetgeen de wer loosheid ten goede komt. Geautoriseerde vertaling naar 'tEngelsch van Molly Thynne, door A W v E.—v R. 15 Terwijl hij sprak, haalde hij zijn zakdoek uit den zak en een kleine vulpenhouder kwam mee te voorschijn en rolde voor Fayre's voeten op den grond. Hij raapte hem op en bekeek hem. Er zat geen dop op, en half verborgen onder de modder, waarmee hij was besmeerd liep een inktvlek rondom de pen. „Hé, dat is dat ding, dat ik heb opgeraapt' riep hij uit. Kean nam hem af en liet hem in zijn vestzak glijden. „Onze eenige leiddraad!" stemde hij droog toe „En die zal ons waarschijnlijk nog naar een van de verslaggevers leidenl Ik geloof niet, dat we daarop behoeven te bouwen!" Hij trok zijn zware overjas uit en wierp ze over een stoeL Daarna wendde hij zich om en keek Fayre recht in het gelaat. „Ik zal dien jongen redden, als ik kan, Hat ter, als het hem tegenloopt", zei hij. „Dat kun je Cynthia vertellen, als ikzelf er na het ver hoor geen gelegenheid toe heb. We willen hopen, dat het niet zoo ver zal komen, maar om je de waarheid te zeggen, heb ik er niet veel vertrouwen ial" De omzet heeft bedragen 19917,10. De omzet der mandenrekening bracht op 14515,05 tegenover een uitbetaling van 13994,54. De rekening over 1933 zal worden onder zocht door de heeren J. Breebaart, J Koorn en P. Hoogland. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren J. Koster, voorzitter, J. de Boer en J. Sprenkelin en J. Oostwoud-Wijdenes. Waardeerende woorden werden gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den heer A. Oostwoud-Wijdenes voor het vele dat hij voor de vereeniging heeft gedaan en hulde aan den heer Beumker, die vanaf de oprich ting van de markt, omstreeks 35 jaren ge leden, onvermoeid de belangen daarvan heeft behartigd en thans gemeend heeft, om, ge zien zijn leeftijd, te moeten bedanken. De heer Beumkes dankte voor de hem ge brachte hulde en wenschte de vereeniging een groooten bloei toe. Getracht zal worden bij de rentebetaling van de mandenaandeelen, vijf aandeelen uit te loten. Door het plaatselijk Crisiscomité is een verloting georganiseerd, waarvoor, na veel werk er van gemaakt te hebben alle 1000 lo ten zijn geplaatst. Door de ingezetenen waren een groot aan tal prijzen beschikbaar gesteld. Onder groote belangstelling had Zater dagavond de trekking plaats. De eerste prijs, een heerenrijwiel werd gewonnen do:r den heer P. Bart te Winkel. Bij de Visscherijschool waren totaal 171 geslaagden. Leeraar-examinator was de heer C. H. Bakker, le stuurman groote vaart, aan wien een woord van lof toekomt voor de wijze, waarop hij in juist twee maanden dit groote aantal zeelieden voor het examen opleidde. De heer D. Bakker, adjunct-inspecteur van de scheepvaart, was gedelegeerde van de re geering, de heer W. van Eenennaam, direc teur der Visscherijschool, plaatsvervangend gedelegeerde. De examens zijn afgeloopen. Naar het Centraal Orgaan voor den Groentenhandel verneemt heeft de groote Belgische Boerenbond aan den minister-pre sident, den minister van landbouw, den mi nister van financiën en den minister van Buitenlandsche Zaken adressen gezonden met verzoek om onmiddellijke invoerbeper king van groenten, daar anders de groenten- teelt in eigen land, welke pas met groote kos ten is gemoderniseerd met ondergang be dreigd wordt, terwijl uitvoer naar het buiten land door allerlei strenge bepalingen steeds minder wordt. Het gaat vooral om kropsla, welke voornamelijk in Antwerpen in groote hoeveelheden aan de marl^| komt. Maar even goed kan men volgens den Boerenbond een grooten invoer van wortelen, tomaten en aardbeien tegen dumpingsprijzen verwach ten. Het blad merkte zeer terecht op, dat de Belgische bloemkool, welke op het oogen- blik het Zuiden van ons land overstroomt (en ook in Alkmaar op de veiling wordt ge bracht, geheel vergeten wordt. Een ander geluid wordt vernomen uit Frankijk, waar de Bond van Fransche aard appelhandelaars zich op het jaarlijksch con gres te Lyon in een motie heeft uitgesproken voor herstel van den vrijen invoer van ge selecteerde pootaardappelen, welke vanwege een door de Fransche regeering erkend keu- ringsinnsituut zijn goedgekeurd. Voor ver schillende gebieden wordt de invoer van pootgoed noodzakelijk genoemd. Men was er wel voor, dat de Fransche keuringsdiensten werden aangemoedigd doch deze kunnen voor vele variëteiten in de bestaande behoefte slechts gedeeltelijk voorzien, zelfs in zeer onvoldoende mate. Ook de niet-geselecteerde poters, waar aan in somige streken behoefte zou bestaan wenschen de handelaren op ruime schaal ge handhaafd. In de door de Fruit- en Groentenvereeni- ging gehouden vergadering werd behandeld een verzoek van de koopers om voortaan geen huur voor busesls meer te rekenen. Afdoende werd de meening, dat de markt zou drijven op de huur der bessels, weerlegd en deze actie afdoende van de hand gewezen. De rekening 1932 is door de Commissie onderzocht en vastgesteld: de ontvangsten op 2184,13, de uitgaven op 2242.53, na- deelig saldo 58.40. „Ik evenmin! Het is niet, of de schijn opzet telijk op Leslie is geworpen. Als dat zoo is, is het een onbegrijpelijk duivelsche opzet. Er bestaat, voor zoover wij weten, geen enkele reden, waarom mrs. Draycott naar zijn boerde rij kan zijn gegaan, of zij moest er naar toe zijn gelokt, en als dat zoo is, waarom kozen ze dan die plaats? Het zou zeker even gemakke- l"k zijn geweest het arme schepsel buiten dood te schieten. Het ziet er echt naar uit, alsof iemand heeft geprobeerd, John Leslie den moord op den hals te schuiven!" Kean liep naar het venster en bleef daar, met de handen in de zakken, naar buiten kij ken. „Het is je niet opgevallen", zei hij lang zaam, „dat degeen, die het deed, geweten kan hebben dat Leslie als getuige was opgeroepen en Dinsdag in Londen had moeten zijn. Let wel: hij had eigenlijk in den trein moeten zit ten op den tijd, dat mrs. Draycott vermoord werd. Ik denk niet, dat hij er een geheim van had gemaakt, dat hij er heen moest, en nieuw tjes doen gauw de ronde in een klein dorp. Fayre staarde hem een oogenblik aan en zei I toen, plotseling begrijpend: „Bij Jupiter! Dat vergemakkelijkt de zaak. Als er iets waars is in )e theorie, zullen wij den man vinden, die öf in de buurt moet wo- I nen, öf er tenminste eenigen tijd was, voordat de misdaad begaan werd." Kean glimlachte. „Wat dat aangaat, waarom zeg je: de man? Er zijn ook wel vrouwen geweest, die iemand hebben doodgeschoten." Muziekconcours vanwege den R.K. Bont van Harmonie en Fanfaregezelschappen in 1 Noordholland. Vijf jaar zijn verloopen sedert de eerste maal te Castricum dit concours werd ge geven Het terrein is in feesttooi. Vlaggen wap peren overal. De muziektent en hetgeen meer noodig is om een geregelden gang van de concertwedstrijden te waarborgen is op zijn plaats. Zaterdagavond is het feest geopend met een concert, aangeboden door het fanfare- Fayre zweeg ontzet. Er was totdusver maar één vrouw, die van de zaak afwist. Volgens haar eigen zeggen was Cynthia, toen zij om half zes van Leslie scheidde, rechtstreeks naar huis gegaan. Zij moest zeker door een van haar vaders huisbedienden gezien zijn. Maar veronderstelt, dat zij door een ongelukkig toe val niet was gezien? Fayre keek Kean met ontzetting aan. „Cynthia toch niet? Kean's glimlach verdween. „Goddank kunnen wij Cynthia uitschakelen De poorten worden op Galston gesloten ge houden, en als we niet nog eens op een onge hoorde manier wanboffen, moest de portier haar binnen hebben gelaten. Het spreekt van zelf, dat ik niemand op het oog had. Je theo rethiseerde zoo gemakkelijk, dat ik de verzoe king niet kon weerstaan op tenminste één zwak punt in je redeneering te wijzen. Zooals je zegt, is het best mogelijk, dat de moordenaar de zaak op Leslie s schouders wou schuiven, Het is een even goede verklaring als welke dan ook, in aanmerking genomen, hoe weinig punten van uitgang wij hebben". „Als het geen bedrog was, waarom nam hij dan de moeite, haar op de boerderij te kri gen?" Kean had zich weer naar het venster ge keerd. „Bedenk, dat het geluid van een schot in de open lucht op verren afstand hoorbaar is. Daar zie ik het jonge paartje aankomen en ik stel voor, dat wij gedurende de lunch het onder werp zooveel mogelijk laten rusten. Daarna kan ik Leslie eenige wenken geven, hoe hij zich corps Eensgezindheid uit Egmond-Binnen. dat de verschillende nummers onder leiding van den heer Kuijs, den muziekleider van de verschillende korpsen uit den omtrek, keurig heeft uitgevoerd. Jammer, dat het weer niet geheel mede werkte. Tegen 12 uur had in het raadhuis de offi- cieele ontvangst plaats. De raadzaal was geheel gevuld, toer: bur gemeester Lommen het woord nam en in hartelijke woorden de aanwezige bestuurs leden, jury en andere genoodigden het wel kom toeriep en hoopte dat het concours mocht slagen. Hij wees op het mooie dat Castricum te genieten geeft. Muziek moet er zijn maar daarnaast zullen de vreemdelingen zien dat Castricum een natuurreservaat beeft dat ieder bewonderaar van natuur tot een tweede be zoek zal prikkelen. Met den wensch dat het concours in alle opzichten mag slagen, ein digde spr. De heer Lansdaal, voorzitter van den N - Hollandschen bond, dankte voor de harte lijke woorden van den burgemeester en voor de ontvangst. Zeer gaarne is men hier ge komen omdat men weet dat Castricum steeds hartelijk is met de ontvangst en een concours goed weet te organiseeren Kapelaan Witte- man, voorzitter van het uitvoerend comité, dankte ook den burgemeester voor de ont vangst en medewerking in de dagen van voorbereiding ge ge-zen. Hierna sprak als lid de jury, de heer Ogier, die zoo buitengewoon prettig had gevonden dat niemand der spre kers hoopte, dat de korpsen met den grooten prijs zullen gaan strijken, want de iurv zal alleen le prijzen toekennen, als 7" v-rdiend zijn. Buiten stonden tegenover het rat 'hts op gesteld het patronaatsfanfarecorps. dit jubi leert, met een groot aantal schooljongen? met witte mutsen. Daar klonk reeds het waar schuwend woord van den dirigent „klaar" en daar hoorden we de eerste tonen van Jen kleppermarsch. Dirigent Kuijs, de steeds jonge directeur, gaf vandaag weer den toon aan. Over de wijze waarop deze marsch door den heer Kuiis werd ten gehoore gebracht, hebben we niets dan lof. Het is op zich zelf al een heele prestatie een groot aantal jon gens, er waren er ongeveer 100, dit geklepper zo: goed te doen leeren en met de muziek ge lijke tred te houden. Hierna begonnen de eigenlijke wedstrijden en ditmaal voor den marsch wedstrijd niet op het terrein maar langs de Geelvinckstraat. Van de 12 aan den concertwedstriid deelne mende korpsen doen hieraan mede Crescendo van Bovenkarspel, St. Caecilia van Heiloo, St. Caecilia van Haarlem-Noord, St. Caecilia van Nieuwendam en St. Caecilia van Oroote- broek. Voor de opening van de concertwedstrij den op het feestterrein deelde de jury, be staande uit de heeren Jos de Klerk te Haar lem, G. J. Langefeld te Enschede, en Mar. J. Ogier te Maastricht den uitslag hiervan mede le pr. Crescendo te Bovenkarspel, 2e pr. St. Caecilia te Heiloo; le pr. St. Caecilia te Haarlem-Noord, le pr. St. Caecilia te Groote broek en 2e pr. St. Caecilia te Nieuwendam. De punten, welke behaald werden, waren resp. 99 punten; 93; 96; 105 en 91 punten. Tegen 2 uur zagen we een groote menigte naar het feestterrein gaan. om de concertwed strijden mede te maken. Achtereenvolgens hoorden we in de muziektent de volgende korpsen: 4e afd. Harmonie: Crescendo te Boven karspel, dirigent P. v. Westen, met het ver plichte nummer Atlanta van A. Delbecq en het vrije nummer Le Capitaine Ecucil van Gedenne; 3e afd. Harmonie: St. Gregorius van Nib- bixwoud met verplicht nummer Les roses d'ispahan van Labole en het vrije nummer Une soiree d'automne aux ardennes van Govaert; 2e afd. Fanfare: Kunst naar Kracht met verplicht nummer L'Orangerie van Sali en vrije nummer Une soiree a Trianon van Coquelet; daarna in dezelfde afdeeling met dezelfde nummers St. Gregorius van Waar land-Harenkarspel. le afd. Fanfare: Verplicht nummer Feest Ouverture van Lureman. St. Caecilia van Heiloo onder leiding van den heer Kuijs en met het vrije nummer Marche des Eburons van Martin. le afd. Harmonie: Verplicht nummer Le secret de Pierrot van Popy„St. Caecilia van Wersvershoof onder leiding van den heer Groen, met het vrije nummer Tancrée Ouver ture van Rossini Gadenne. St. Caecilia van Haarlem-Noord onder let* ding van den heer S. A Noom met het vrije nummer Ouverture Marion van S. Vlessing. St. Caecilia te Lutjebroek onder leiding van den heer E. Koning met het vrije nummer Ouverture Solenelie van S. Vlessing. Afd. Uitmuntendheid afd. Harmonie: Ver plicht nummer Ouverture dans la Style Ita- lienne van Schubert; St. Caecilia van Nieu wendam onder leiding van den heer S. A. Noom met het vrije nummer Le Barbier de Sevilla. Als laatste in de eere afdeeling Harmonie? St. Caecilia van Grootebroek onder leiding van den heer E. Koning met het verplichte nummer Ouverture Timo'.éon van Mekul en het vrije nummer Ouverture de Stradelle van von Flotow. De uitslag is als volgt: Crescendo te Bovenkarspel le pr. met 337 punten, Gregorius te Nibbixwoud 3e pr. met 242 punten; St. Gregorius te Waarland 2e pr met 312 punten; Kunst naar Kracht te Berkhout 3e pr. met 288 punten; St. Caecilia te Heiloo 2e pr. met 297 punten; St. Caecilia te Lutjebroek le pr. met 345 puntenSt. Cae- cilia te Haarlem-Noord le pr. met 336 punten; St. Caecilia te Wervershoof 3e pr. met 275 punten; St. Caecilia te Nieuwendam le pr. met 336 punten; St. Caeciila te Grootebroek 2e p.r met 329 punten Aan den Zondagavond gehouden eerewed strijd namen dus deel de korpsen uit Boven karspel; Lutjebroek; Nieuwendam en Haar- lem-Nooid. De uitslag is 1 iervan niet bekend te maken omdat aan dezen wedstrijd nog deelnemen de korpsen, welke een lsten prijs in den con certwedstrijd behalen op volgende week Zondag. Het was den geheelen middag droog weer, doch erg koud. en alhoewel het bezoek niet tegenviel, heeft het slechte gure weer er zeker toe bijgedragen, dat dit zoo is geloopen. Over het algemeen kan echter en den Noord- Hollandschen Bond en de regelingscommissie tevreden zijn. De regeling was in alles in orde en hef bestuur van de ontvangende vereeniging kan met genoegen en voldoening op haar arbeid terug zien. bij het getuigenverhoor heeft te gedragen. Ik geloof, dat hij een heetgebakerd jongmensch is en hij mag zijn geduld niet verliezen". Kean kon een alleraangenaamst en onder houdend metgezel zijn, als hij dat wilde, en bij deze gelegenheid deed hij zijn uiterste best, Leslie's gedachten van het naderende verhoor af te houden, met het gevolg, dat zelfs de twee menschen, die er het meest bij betrokken wa ren, den maaltijd heel pleizierig vonden. Na de lunch nam Kean den jongen man apart en sprak zeer ernstig met hem, terwijl Fayre zijn best deed het gesprek met Cynthia gaande te houden. Zij was haar zenuwachtigheid meester geworden en zag de komende dingen tegemoet met een moed, die haar tot eer strekte, maar ondanks hun beider pogingen kroop de tijd voort, en was hij blij, toen zij eindelijk naar de gerechtszaal gingen, waar het verhoor zou plaats vinden. Op Kean's verzoek scheidden zij, en hij en Fayre namen tusschen de menigte in de zaal plaats. Hoewel enkelen de twee vreemdelim gen nieuwsgierig aankeken, viel het te betwij. felen, of iemand den mageren man met de scherpe oogen en het haviksgezicht herkende ofschoon zijn portret dikwijls in de kranten had gestaan. Hun belangstelling richtte zich uitsluitend op Leslie en op miss Allen, die bin nen kwam, juist toen de zitting begon, en te genover het Hof plaats nam. „Ik dacht vast en zeker, dat zij het over een race had of over een speculatie, waarin zij be trokken was. Zij had een boel eigenaardige menschen voor haar aan het werk, bookma kers en dat soort dubbelzinnig uitziende men schen, die verondersteld worden, iets te bete Het postkantoor. Het postkantoor zal een andere plaats krijgen. De nieuwe stationhouder zal zijn intrek nemen in het perceel van den heer Ranzijn, zoodat het kantoor met ingang van 17 Juni daarin gevestigd zal zijn, naast het bestaande kantoor, waarin de drukkerij „de Egmonden" gevestigd zal blijven. Vrijdagavond hield de vrijzinnig-demo cratische jongeren organisatie een propagan- da-avond in het lokaal van den heer Rus. De heer Kostelijk zeide als wnd. voorzit ter, bij de opening er verheugd over te zijn, dat hier in dezen tijd, met het groote fascis tische gevaar, een dergelijke vereeniging, is opgericht, die zich ten doel stelt de democra tische gedachte hoog te houden. Spr hoopte, dat nog vele jongeren als lid zullen toetre den, om te strijden voor de democratie en te gen het fascisme. Verder dankte spr. het strijkje, dat geheel belangeloos zijn mede werking tot het doen slagen van dezen avond had toegezegd. Na een paar nummertjes van het strijkje was het woord aan den heer Geluk, die zou spreken over het onderwerp: onze beginse len in het licht der democratische gedachte. Spr. begon met eerst iets te zeggen over de democratie zelf. Dit vond spr. zeer noodig, waar vele menschen hierover een verkeerd be grip hebben. Zoo had spr. een communist op een verkiezingsvergadering der S. D. A. P. hooren beweren, dat revolutie een democra tisch recht is. Democratie, aldus spr., is de aanduiding voor een volksregeering. De de mocratische idee is gegrondvest op de hu manistische levensbeschouwing, die ontstaan is tijdens het einde van de middeleeuwen, als reactie op de katholieke opvatting, waarbij de mensch als in den grond slechts wordt be schouwd. De humanisten beweren daarente gen, dat de menschen wel goed zijn. Dan is het totaal ontoelaatbaar, dat één bepaald in dividu recht heeft te beschikken over een an der. Dat is het grondbeginsel der democra tische gedachte. Alle menschen zijn natuur lijk niet gelijk, maar wel gelijkwaardig. Vervolgens ging spr. er toe over de pun ten van de beginselverkalring van de ver eeniging afzonderlijk te behandelen. Punt 1 hiervan zegt: Het staatsbestuur moet steunen ap de vrije, georganiseerde wilsuiting van het Nederlandsche volk. Dat er een staatsbestuur, een regeering moet zijn, daarover zijn aldus spr. vrijwel allen het kenen in de stad. De meesten van hen zagen er uit als misdadigers, en dat zei ik haar meer dan eens. Maar ik moet erkennen, dat zij in werkelijkheid geen kwaad deden. Ik ontmoette haar eens in Parijs met een man, van wien zij vertelde, dat hij een welbekend Fransch book maker was, en toch zou ik hem niet alleen in een kamer vertrouwd hebben met mijn beurs. Zij vilden haar nu en dan geducht", „Was er niets tusschen haar papieren, dat op een of andere groote zaak duidde?" Miss Allen schudde het hoofd. „Ik liep ze gisteren zorgvuldig door. Er wal niets. Zooals ik zei, geloof ik niet, dat John Leslie hier iets mee te maken had, en ik zou graag willen, dat hij werd vrijgesproken, maar ik ben niet zoo harteloos als ik wel lijk. Ik kan niet zeggen dat wij het samen goed kon den vinden, maar zij was en bleef mijn zuster, en ik betreur nu heel veel dingen. Als ik er moeite voor had gedaan, had ik misschien wat invloed op haar kunnen uitoefenen. Ik weet het niet. Maar den man, die dit gedaan heeft, zou ik ter verantwoording willen zien geroe pen". Haar stem klonk gesmoord en Kean kon zien, dat de laatste dagen haar meer hadden aange grepen dan zij zelve wist. „Ik wist niet, hoe bloedverwantschap was, voordat ik haar op die afschuwelijke plaats in Whitbury zag liggen", bracht zij er bijna on hoorbaar uit. Kean wachtte zwijgend. Er scheen niets te zijn, wat hij had kunnen zeggen. Met een in spanning, die zijn bewondering opwekte, be- heerschte zij zich en wendde zich tot hem. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5