Agenda JRauteniaitd JUovittciaal Tlieuws Rechtszaken JiAeepstijdingen taaiste hecichten Jngezonden Siukkm Weetèedcht Stad en Omgeving. Bioscopen. LANGENDIJK. HEILOO, VEENHUIZEN. BEVERWIJK. TEXEL. STOMPETOREN. ZWEMMEN IN HET IJSELMEER. EGMONDBINNEN. HOORN. WERVERSHOOF. BOVENKARSPEL. DESTREEK. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. ARRESTATIES TE HAMBURG. Weeroverzicht. Juni z-V Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een vrouw werd gekruisigd (dram.), hoofdrol Edward Robinson. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur nm. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Demonen der renbaan (sens.). Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Een af scheid voor immer (dram.), hoofdrollen Ca- ¥r Cooper. Helen Hayes en Adolphe Menjou. oegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Donder dag, telkens half 8, hoofdnummer Tijger- haai (over het visschersleven), hoofdrollen -Eduard Robinsin, Richard Arlen en Zita JJohann. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur (doorloopende voor stellingen) en Woensdagmiddag half 3 hoofdnummer De vroolijke bandiet (cowboy film), hoofdrollen Concita Montenegro en AWarner Baxter. Toegang alle leeftijden. Van Woensdag 21 tot Woensdag 28 Juni, des avonds 8 uur (Zaterdag 24 Juni ook des nam. 3 uur), tentzending op het ter rein van het voormalig stadsziekenhuis; ver schillende sprekers; muziek. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 18 Juni. 810 uur 's n.m., Stedelijke Muziektuin, Concert St. Louis. INVOERBEPERKING VAN ROGGEMEEL EN -BLOEM Wetsontwerp ingediend als uit vloeisel van de Tarwewet Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend, waarin wordt voorgesteld te be palen: Gedurende het tijdvak van twaalf maan den, aanvangende 1 April 1933 en eindigende 31 Maart 1934, of zooveel eerder als bij K. B. zal worden bepaald, is de invoer uit ieder land verboden van roggebloem en rog gemeel, voor zoover deze meer bedraagt dan '100 ten honderd van de hoeveelheid, welke gemiddeld gedurende de jaren 1931 en 1932 van die goederen uit dat land is ingevoerd. De omstandigheid, dat de invoer geduren de de eerste drie maanden van dit jaar den totalen invoer van het jaar 1932 reeds over trof, was voor den minisier van economische zaken, zoo schrijft deze in de memorie van toelichting, aanleiding ten deze op korten termijn een onderzoek te doen instellen. Hierbij kwam vast te staan, dat, als gevolg var. de maatregelen tot steun aan de tarwe- verbouwers, verschillende bakkers zijn over gegaan tot het vermengen van roggebloem in de voor de broodbereiding benoodigde ■tarwebloem. Daar reeds gevallen bekend zijn van een mengsel van 20 pCt. roggebloem, spreekt het vanzelf dat de afzet van de tarwe bloem A in belangrijke mate wordt belem merd, hetgeen zijn onmiddellijken invloed oefent op den afzet van inheemsche tarwe. De vermenging levert voor de bakkers, ge zien de abnormaal lage prijzen waarvoor in ■groote hoeveelheden roggebloem wordt in gevoerd, een niet te versmaden middel op, om den kostpijs van het brood te verlagen waar van echter de consument geen profijt trekt. Het ligt voor de hand, dat de verhooging van het mengpercentage ingevolge de tarwe wet, van 25 op 35 pCt., welke in werking trad op 13 Februari j.1., deze practijk niet on belangrijk heeft gestimuleerd. Het komt der. minister voor, dat, indien niet aan den invoer bij onderhavige artikelen een beperking wordt opgelegd, ten gevolge van het niet worden opgenomen van den tarwe oogst van het jaar 1932, de werking van de Tarwewet aanzienlijk zal worden bemoeilijkt. Hier komt nog bij, dat ten gevolge van de zeer abnormale prijsconcurrentie de toestand voor de Nederlandsche roggemeelproducen- ten jn hoogt- mate ongunstig dreigde te wor den, zoodat ook uit dezen hoofde eenige grond aan den onderhavigen maatregel niet is te ontzeggen. MAATREGELEN TER ZUIVERING VAN DE MARINE. Reeds een kleine honderd mannen ontslagen. Bij het korps mariniers te Rotterdam zijn deze week negen mariniers en een korporaal timmerman ontslagen. Naar de commandant van de afdeeling mariniers, kol. J. Oele, meedeelde, houden deze ontslagen verband met gegevens om trent deze manschappen, waaruit bleek, dat zij er minder juiste opvattingen op na zouden houden. Hierover is rapport uitgebracht aan den minister van defensie, die daarop de mannen heeft ontslagen. Ter zuivering onder de marine zijn in totaal een kleine honderd menschen bij de marine ontslagen in den laatsten tijd. TWEEDE KAMER. De communistische vacaturen. In verband met het gelijktijdig inkomen bij den voorzitter van het centraal stembureau van de mededeelingen, dat door de heereu .Sardjono en Alimin niet tijdig de geloofs brieven zijn ingediend, heeft gistermiddag het centraal stembureau een zitting gehou den, waarin door loting moest worden uit gemaakt, voor wien dezer heeren het eerst een opvolger moet worden aangewezen. Het ,lot wees den heer Sardjono aan. De voorzit ter zal dezer dagen dus eerst in de vacature- Sardjono voorzien. De christelijk-historische vacature. Pe voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het be danken van minister Slotemaker de Bruine, tot lid van de Tweede Kamer benoemd ver klaard jhr. mr. Beelaerts van Blokland, vice- president van den Raad van State. Wanneer deze opnieuw zal hebben bedankt, zal tot Kamerlid worden benoemd verklaard de heer Rutgers van Rozenburg. De Langendijker Barbiersvereeniging heeft de gemeentebesturen verzocht, de ver ordening op de winkelsluiting zoodanig te wijzigen, dat op de minst drukke dagen de barbierszaken op de in de wet genoemde uren gesloten moeten zijn. Schoolfeestcommissie Openbare School. Bovengenoemde Commissie heeft besloten, om evenals vorige jaren, ook dit jaar de kin deren van de openbare school op een school reisje te onthalen. De uitgebreidheid van dit reisje zal, evenals de versnaperingen, welke zullen worden ver strekt, afhankelijk zijn van de beschikbare middelen. De Commissieleden zullen in de eerstkomen de weken een beroep doen op de milddadig heid van de burgers van Heiloo. Zij vertrou wen dat zij bij allen, die iets kunnen missen om het kind een prettigen dag te bezorgen, een willig oor zullen vinden. Het schoolfeestje zal zeer waarschijnlijk in de eerste week van Juli plaats hebben. Autorit Ouden van dagen. De Commissie voor een autorit voor ouden van dagen heeft niet te vergeefs een beroep op de burgerij gedaan. Er is ruim ge- teekend en ook van de zijde der bezitters van een auto is alle medewerking. Er hebben zich pl, m. 150 ouden van dagen aangemeld. In een gecombineerde vergadering van de besturen van de afdeelingen Heerhugowaard en Veenhuizen van den Bond voor Staatspen- sionneering is besloten, dit jaar weder een autotocht voor ouden van dagen te organisee- ren. Wanneer het kan, zal de tocht gaan door de Beemster, door Amsterdam en verder naar het prachtige Gooi. Een beroep op de offervaardigheid der inge zetenen zal worden gedaan. Van de vorige tocht was nog een batig saldo van ruim 31 in kas. Aardbeien. De jaarlijksche exportmarkt zal Dinsdag aanvangen. 't Vreemdelingenverkeer belooft dit jaar in deze gemeente zeer groot te worden. Dagelijks komen bij den secretaris van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer 50 tot 60 aanvragen om inlichtingen binnen, terwijl door de gunstige bootverbinding ook de één- daagsche uitstapjes ongetwijfeld vele zullen zijn. In Juli en Aug. wordt per dag 7 maal heen en weer gevaren, terwijl op Zondag 's avonds 8 uur nog een boot van Texel ver trekt. Den heer J. Schuuring is bij de gehouden examens der F. N. Z. te Leeuwarden ge slaagd voor assistent-directeur „Bcterfabriek". RUSTENBURG. De leerlingen uit de hoogste klasse der o. 1. school, hadden gister hun jaarlijksch schoolfeest. Dezen keer gingen de leerlingen nu eens niet voor één dag op reis naar Ber gen of Amsterdam, maar de reis ging naar Amersfoort, waar zij volop genoten hebben van het natuurschoon in en om Amersfoort. De nacht werd doorgebracht in een Jeugd herberg. De reiskosten waren grootendeels door de leerlingen zelf bij elkaar gebracht, daar zij er een heel jaar over gespaard had den bij den heer Kriek. De scholieren werden van en naar den trein gebracht door eenige ingezetenen, die hun auto's hiervoor vrij willig beschikbaar hadden gesteld. Op de terugreis werd in café Kok ook nog een feestje gegeven, waarbij de ouders waren uitgenoodigd. Na dit feestje trokken de leer lingen vol vreugde huiswaarts, om daar nog eens te vertellen van al het mooie wat zij gezien hadden. Een woord van hulde komt den heer Kriek toe, voor de wijze waarop hij dit feest heeft doen slagen. De meeste leer lingen zullen dit reisje dan ook niet gauw vergeten. Het bestuur van V.V.V. te Hindeloopen ziet zich genoodzaakt de aanhoudende ge ruchten van verontreiniging van het IJsel- meerwater met klem te moeten tegenspreken Het bestuur doet dit, gebruikmakende van ambtelijke gegevens, waaruit blijkt, dat alle geruchten op louter fantasie berusten. Van ziekteverschijnselen is geen sprake. De Crisis-Zuivelwei. Door de politie werden alhier twee vee houders geverbaliseerd wegens het voorzien zijn van een bereiding van boter (een karn) zonder ingeschreven te zijn bij de Crisis- Zuivel-Controle. 'Het Provinciaal bestuur van Noerd- holland heeft aanbesteed het aanleggen van de aarden baan voor een weg tus- schen het Keern en den Nieuwen weg. Laagste inschrijfster was de N. V. G ruischlooze weg te* Heemstede voor 70.450, 69.680, 69 900 en 69 100. De verschillende prijzen houden verband met verschillende soorten wegbedek- king. 'Tot controleurs voor de saneering van de bloembollen zijn voor deze ge meente aangesteld de heeren J. van Op- hem Pz. en C. Nugter. 'Mej. Annie Kos te Zwaag slaagde voor het examen van onderwijzeres. 'In de vergadering van de Bloembol- lenveilings vereeniging „Westfriesland" werd medegedeeld, dat over het o.fgeloo- pen jaar 97 aan de aanvoerders kon worden uitbetaald. De winst- en ver liesrekening wees een bedrag aan van 128974.23. 'Tot dusver laat de teelt van de vroe ge aardappelen te wenschen over. Ook in Duitschland en België schijnt de stand niet gunstig te zijn, zoodat de rooiperiode daar verlaat wordt. HOOGER BEROEP BANKDIRECTEUR LEENES Zoowel de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank, als de bankier Is. Leenes zijn bij het Haagsche gerechtshof in hooger beroep gekomen van het vonnis der recht bank, waarbij genoemde bankier is veroor deeld tot 1 Vt jaar gevangenisstraf wegens verduistering, gepleegd in verband met Duitsche kerkelijke leeningen. DE CRISIS-VARKENSWET. Voor de Zwolsche rechtbank zijn gisteren 35 zaken behandeld in verband met de crisis- varkenswet, alle appelzaken van diverse kan tongerechten. Het ging bij alle om het in voorraad heb ben van ongemerkte varkens. Vrijwel allen hadden principieele bezwaren, niet zoozeer tegen het merken als wel tegen het teekenen als lid der varkenscentrale. De strafmaat verschilde bij de verschillen de kantongerechten belangrijk De kanton rechter te Harderwijk gaf 20, die te Zwolle 10 en die te Steenwijk sprak in de normale gevallen vrij. De argumentatie van de delinquenten liep ook nogal uiteen. De officier van justitie, mr. Hermans, eischte tegen vrijwel allen 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 28 dezer. KERKDIEFSTAL. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch hebben gisteren terechtgestaan L. M. v. d. L. en E. F. G. uit 's-Hertogenbosch terzake van inbraak in de kerk te Reek, waar zij een offerblok lichtten. Het O.M. eischte tegen G. 8 maanden en tegen v. d. L. 12 maanden ge vangenisstraf. POGING TOT DOODSLAG. Zijn vroegere meisje met een mes gestoken. De 25-jarige fabrieksarbeider C. M., te Halsteren, thans gedetineerd, heeft gisteren voor de Bredasche rechtbank terecht gestaan, ter zake van een poging tot doodslag, op 16 Mei j.1. gepleegd op zijn voormalige verloof de, mej. M. C. Hagenaars. M. had op dien dag het meisje, dat in een wasscherij te Ber gen op Zoom werkt, opgewacht. Toen zij met een vriendin door de St. Jozefsstraat wan delde, volgde M. haar per fiets. Nadat de meisjes afscheid van elkaar hadden geno men, had hij mej. Hagenaars aangesproken en haar daarop met een mes aangevallen, waarbij hij haar verschilelnde steken in borst en buik had toegebracht. Verdachte demonstreede, hoe hij heeft ge stoken. Hij had het mes in de bovengreep en kan dus niet naar boven hebben gestoken. Het was niet zijn bedoeling, zoo zeide hij, het meisje te dooden. Hij wilde haar slechts schrik aanjagen. Van zijn aanvankelijke ver klaringen, voor de politie afgelegd, herinner de hij zich niets. Mej. Hagenaars vertelde, reeds eerder door haar ex-verloofde bedreigd te zijn. Eisch anderhalf jaar gevangenisstraf. Chr. Huygens 61 Juni v- Amst. n. Wight (toeristenvaart). Baarn 16 Juni v. Chili l v. Liverpool te Amst. Fon. Ned, Stoom!) Maatscbe.pplf Ganymedes (uitr.) 16 Juni te San Juan (P. R-) Hercules 16 Juni v. Gibraltar n. Algiers. Agamemnon 16 Juni v. Amst. te Rott. Costa Rica 16 Juni v. Amst. te Hamburg Hebe 16 Juni v. Amst. te Rott. (Ongecorrigeerd.) 35 soc.-democraten. In den afgeloopen nacht zijn te Hamburg 35 vooraanstaande soc.-dem. waaronder twee voormalige Hamburgsche senatoren, het rijks daglid Steldinger en de voorzitter van de fede ratie Hamburg der S, P. D. Meitmann gear resteerd, omdat zij deelnamen aan een verbo den vergadering AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Juni 1933. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prijzen onveranderd; aanvoer 14050 K G. Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname ui de rubriek, bewijst ocenszms dal de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een plaatsje voor on derstaand in uw veel gelezen blad. Bij voor baat mijn dank. Niet om een eeuwigdurend twistgeschrijf te ontbinden schrijf ik deze letteren, maar om eenige misstanden weg te ruimen en tevens om den schrijver van 16 Juni eenig ant woord te geven. Ten eerste schijnt deze (op zettelijk of niet) verkeerd ingelicht te zijn. Er werd gesproken over 700, de schrij ver noemt er 1400. Het groeit met den dag. 2e. Al worden de Italianen hier geweerd, daarom wordt hun inboedel nog niet ver beurd verklaard, hun gerij en machines, enz., mogen zij rustig medenemen, waar zij ook heengaan. 3e. Dus wat de kosten betreft worden deze ongeveer 4/5 minder. 4e. Er is geen enkel handelsman of hij heeft wel eens een strop. 5e. Dat de betreffende personen toch aar dig provoceerend optreden, door ondanks het verbod toch te blijven venten. Ze zijn misschien ook wel verkeerd inge licht. Maar zeker is het, dat Amsterdam en andere grootere plaatsen te veel om op te noemen op iederen Hollandsche ijsbereider twee buitenlanders telt en onze eigen men schen door de ónmogelijke concurrentie naar den drommel raken. 6e. Dat het hier in Holland toch zeker wel tijd wordt (volgens mijn bescheiden meening) dat de overheid er zich mee bemoeit. Het ware te wenschen voor alle takken van be drijf, dan waren er niet zooveel eigen Hol landers op crisissteun en dergelijke aange wezen. Ik, die dit schrijft, ben bij geen politiek verbond of iets van dien aard aangesloten, maar het is nu toch de tijd, terwijl al onze Europeesche staten hun best doen: 't gaat hoe 't gaat, buitenlanders er uit! Wij moeten hier in ons zoete invallandje denzelfden omslag gaan gebruiken. Nog maals dankend. EEN BELANGSTELLENDE IN HET PROCES HOLLAND OF ITALIË Malaise en crisis zijn het gevolg van de leuze in alle landen: „de buitenlanders er uitl' „Duitschland voor de Duitschers!" enz. Van daar dat elke staat het steeds moeilijker maakt buitenlandsche waren in te voeren, vandaar dat onze tuinders in nood verkeeren en dat overal door gebrek aan afzetgebied het getal werkloozen steeds grooter wordt. De sociaal-democraten hebben in den Raad op de terreur in Duitschland gewezen waar de fascisten de Joden al hun rechten ontnemen omdat zij van anderen stam zijn. Maar in Alkmaar wordt precies dezelfde terreur toege past op de beide Italianen, die hier „ook niet thuis hooren", al zijn zij dan ook Alkmaarders geworden. Nog sterker is deze terreur dan de fascistische. Men laat deze menschen eerst hun ijsfabriek inrichten en daarna 14 dagen venten en dan volgt het besluit tot stopzetting van het geheele bedrijf. Waarom mogen de venters uit de omgeving hier wel hun kostje ophalen, maar niet deze Italianen, die stadgenoot zijn geworden? Dat inzender als belanghebbende daartegen te keer giat is te begrijpen, maar een gemeentebestuur dat boven partijen en klassen moet staan, mag zich op dezen weg niet laten voortdrijven. Ten slotte willen wij inzender's opmerkingen even kort beantwoorden als hij ze gesteld heeft: le. dat er niet meer over 700 maar over 1400 wordt gesproken, komt omdat er thans n:"t één maar twee Italianen met broodroof bedreigd worden. 2e. Al wordt hun inboedel niet verbeurd verklaard, dan is toch al het geld verloren, dat zij voor hun installatie hebben uitgegeven. 3e. De kosten worden dus niet minder. 4e. Al heeft elke handelsman wel eens een strop, dan geeft dat de overheid nog geen recht het bedrijf dezer ingezetenen zonder eenig motief stop te zetten. 5e. De betrokkenen hebben groot gelijk dat zij zich niet zonder verzet laten dooddrukken. De zesde opmerking hebben wij hierboven reeds beantwoord. Als B. en W. op deze wijze misbruik van een gemeentelijke verordening maken wordt het hoog tijd, dat de Raad daar aan paal en perk stelt. Red. Alkm. Crt. DE HAND TUSSCHEN DE CIRKELZAAG. Gistermorgen geraakte de 23-jarige N. D. z^.n werkplaats aan de Visscherslaan met zijn linkerhand tusschen de cirkelzaag, waar door 3 vingers ernstig werden verwond. De directeur van den geneeskundigen dienst verleende de eerste hulp en D. is per auto overgebracht naar het Centraal ziekenhuis voor verdere behandeling. EEN SPIEGELRUIT VERNIELD. Gisteravond werd door een bewoonster uit de Van der Woudestraat aan de politie ken nis gegeven, dat een huiswaarts keerend be schonken persoon door een spiegelruit van haar woning was gevallen, waardoor zij een schade van ongeveer 13 heeft bekomen. De politie stelt een onderzoek in. OPENBARE DRONKENSCHAP. Tegen één persoon is gisteravond door de politie terzake openbare dronkenschap pro ces-verbaal opgemaakt. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Saten van Noordholland hebben: le. vergunning verleend aan de NV Autobusonderneming van Geelen en v. d. Berkhof te Heiloo tot het in werking bren gen van een autobusdienst van Heemskerk over Uitgeest naar Limmen en terug; 2e afwijzend beschikt op het verzoek van de N.V. Autobusdienst Mooy te Beverwijk tot het in werking brengen van een autobus dienst van Heemskerk naar Uitgeest en terug in aansluiting op haar bestaanden autobus- dienst van Haarlem naar Heemskerk en terug; 3e. afwijzend beschikt op het verzoek van de firma Gebrs. Beentjes en de Bruyn te Heemskerk om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Beverwijk over Uitgeest naar Limmen eu terug; 4e. vergunning verleend tot het overdra gen van een autobusdienst van C. Koper te Egmond Binnen aan de N.V. Autobusonder- naar waarnemingen, verricht in den van 17 Juni. m°r8tn Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 764.1 mM Coruna. La Laagste barometerstand 733.8 mu Torshaven. ti Verwachting, geldig tot den avond Juni: 3,11? Meest matige Westelijke tot Noord t lijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke^' klaringen; waarschijnlijk nog regenbui!!) weinig verandering in temperatuur. Geseind van de Bilt: Hedenmorgen u Juni 8.50 uur aan alle posten: 7 Weest op uw hoede! In den loop van den dag heeft zich de A> pressie, die gisterochtend over IJsland i« aanzienlijk uitgediept, waarbij de kern zirL' naar het zuid-oosten ontwikkelde met èe uitlooper over de Noordzee, zoodat het lucht" drukverval aanzienlijke toename en over a» Britsche eilanden, het Noordzeegebied en ons land sterke wind intrad met regenbak) en afkoeling. Het is te verwachten dat ook de verdere ontwikkeling van déze 'depressie snel zal verloopen, doch van den eigenlijken kern, die nog tusschen Schotland en 'l!s land ligt, is na voorloopige opklaring noe wel regen en krachtige wind, die vrij koel zal blijven in onze streken, te verwachten Alleen in het zuidoosten van het gebied is de toestand van zwakken wind, lichte bewol- king en vrij hooge temperatuur nog niet ver) stoord. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Hoog water Laag water dat vnt. nam. voi. nm 18 0.32 1.05 9 09 941 19 1.33 2.07 10.05 1044 20 2 28 2.55 1057 U.34 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water Laag wata dat. vm nam v.m. om. 18 0.29 1.92 8.57 9.35 19 1.30 2.04 9 53 1032 20 2.25 2 52 10.45 IV» neming van Geelen en v. d. Berkhof te Hei- loo tot het in werking houding van een auto busdienst van Egmond aan Zee naar Alk maar en terug. MINIATUUR WERELDSTAD. Na het kunstige stuk huisvlijt „Stad Kunst" van onz-m stadgenoot den heer H. Jansen, is hier een dergelijk werk niet meer tentoongesteld (het verleden jaar geëxposeerde Waaggebouw var. den heer Wiese was nog niet geheel afge werkt). Nu zal a.s. Vrijdag weder een product van huisvlijt worden tentoonge steld in de Harmonie. De heer H. T. Huizinga uit Veendam heeft gedurende een lange reeks van w jaren al zijn vrijen tijd besteed aan net vervaardigen van een miniatuur-wereld stad. Deze „stad", met zooveel geduld en taaie volharding opgebouwd, zal in dt Harmonie te zien zijn, gedurende een paar dagen, beginnende a.s. Vrijdag- Wij hopen dat velen door een bezoe» zullen toonen, dat het zoeken van nu tig tijdverdrijf nog wel op prijs wor gesteld. MATINEE te geven van 3—5 uur in den Sted- MjSt tuin door het Kinderkoor „Astoria au* J. H. le Duc, met medewerking van de11 H Thiele, violist; begeleiding 'vao piano en harmonie-orkest, onder leiding den heer J- van Hees. Programma 1 Prins Lente, 4 deelige cantate (Kinderkoor) H. v. Tussenbrog- 2. a. Cavatine izreisler- b. Liebesleid F Cvendsen- c. Romanze, viool en piano, 3. De Schoonste Feestdag, cantate Rennes- (Kinderkoor) Cath P.S. De prijzen welke deze kinderen ben behaald op Concours zijn: 1930 in Diemen, 4e afd, 1* g 1931 in Heemstede, 3e afd., Is Pr 1932 in de Bilt, 2e afd., lste P"J Pauze. fuypert 4 De Slijper n.cu.p« Het waren 2 Coningskinderen (Knapenkoor). Drla, 5 Souvenir Czardas (viool en piano) 6 Holland, Cijclus van 4 deelen- gijl. Zomer) Winter) in Holland. Herfst) Kinderkoor met begel. van Harm- Ork*» arr. van J. van Hees. UITKIJKEN' Hoe noodig het is dat au van bun zich op den weg rekenschap g* op den handelingen, bleek Vriidagmorg an «a> Bergerweg, toen een bestuurder <ül- zandauto, terwijl hij rec,hts.vnak" rzllde 0?^ hield, het portier aan de linker om uit te stappen. „„„«nblik lu Een fietsrijder, die op dat oog eD5Jaafl* wilde Dasseeren. botste tegen ne

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2