Agenda JUcfU&zakett IPxouuidaal 'flieuws Qemeentecadeu. &fieepstiiduu}m £aatste b Weec&ecicht Stad en OwqeMM_ ZWAAG. OPPERDOES. HOORN. BROEK OP LANGENDIJK. HEILOO. OUDE NIEDORP. HONDEK Tentoonstelling Groot Badhuis ZANDVOORT. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Kon. Holl. Llovd. Kon. Paketv. Maatschappij. N. Zeeland, 20 Juni v. Singapore n. Adelaide HollandAmerika Lijn. SAMENWERKING OOSTENRIJK EN HONGARIJE. Goedkeuring van Frankrijk? v.m. nam. v m. n.m, 0.53 112 132 150 ZIJ, DIE ZICH MET 1 JULI A.& VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS, Bioscopen. Cinema Amerkain hedenavond half 8, hoofdnummer Een vrouw werd gekruisigd (dram.), hoofdrol Edward Robinson. Toe gang boven 18 jaar. A. B. T. hedenavond half 8, hoofdnummer Demonen der renbaan (sens.). Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-theater hedenavond half 8, hoofd nummer Een afscheid voor immer (dram.), hoofdrollen Cary Cooper, Helen Hayes en Adolphe Menjou. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie hedenavond half 8, hoofdnummer Tijgerhaai (over het visschers- leven), hoofdrollen Eduard Robinson, Ri- chard Arlen en Zita Johann. Toegang bo ven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags .van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 1 Tot vboensdag 28 Juni, des avonds 8 uur Zaterdag 24 Juni ook des nam. 3 uur), tentzending op het terrein van het voormalig stadsziekenhuis; verschillende sprekers; muziek. Van 23 tot en met 28 Juni in de Harmo nie tentoonstelling miniatuur-wereldstad huisvlijt)211 uur. COMMUNISTISCH RAADSLID UIT j ROTTERDAM VOOR HET GERECHT. Voor het gerechtshof te Den Haag heeft gister terecht gestaan het communistisch raadslid der gemeente Rotterdam W. H. Reu- derink, die door den politierechter aldaar we gens opruiing is veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf. Verdachte zeide ten onrechte te zijn ge straft. Op 18 Januari j.1. was hij met een Warmoezierstraat, alwaar een uitzetting Waermoezenierstraat, alwaar een uitzetting naar aanleiding van de huurdersstaking zou plaats vinden. Bij deze gelegenheid heeft hij de menschen toegesproken en is hij nadat de politie de straat ontruimd had zijns weegs gegaan. In den avond van dien dag, toen hij zich op weg naar den gemeenteraad begaf, werd hij gearresteerd. Verdachte zeide in het optreden der politie een politieken onder grond te zien, met de bedoeling hem uit den raad te houden waar juist beslissingen wer den genomen waarbij de uitslag van één stem zou afhangen De verbalisant H. Jordaan, verklaarde, dat het op dien morgen in de Warmoezier straat erg rumoerig toeging. Verdachte hield een toespraak en het verkeer dreigde in de war te loopen, zoodat hij het publiek ge lastte uiteen te gaan. Hierop zou verdachte hebben gezegd: Jelui moeten kalm blijven staan, totdat ik uitgesproken ben. Door het gedrang zag de getuige toen geen kans R. te arresteeren en met het oog op de middagzit ting van den raad is zulks eerst in den avond geschied. In een uitvoerig requisitoir ontkende het O.M. den politieken achtergrond der arresta tie, de politie bepaalt wanneer een arrestatie plaats zal hebben. Eisch bevestiging van het vonnis. DE MOORD IN DE NAALDWIJKSCHE STRAAT TE DEN HAAG. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den 31-jarigen café-houder en petroleumventer A. C. Bdie 1n den nacht van 12 op 13 December j.1 in de Naaldwijksche straat te Den Haag met een revolver schoot op Fransisca Leem kuil, wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 8 jaar. OPRUIING. De rechtbank te Leeuwarden heoft gisteren een zaak behandeld tegen A. H39 jaar, conducteur bij de Neder Tandsche Spoor vegen te Dokkum, ver dacht van opruiing door in een open hare vergadering te Dokkum het daar aanwezige publiek op te ruien tot he misdrijf au bet veroorzaken van ge vaar voor het verkeer door mechani sche kracht over een spoorweg. De eisch luidde: een maand gevange nisstraf. DE LEIDSCHE NAAIMACHINE- ZWENDEx., De advocaat-generaal bij het Haag sche gerechtshof persisteerde gisteren na 1 t inwinnen van een reclasseerings- rapport, bij zijn reeds genomen eisch ten aanzien van de beide verdachten A M en H. J. V., te Leiden, waarbij ge concludeerd is tot bevestiging van het voni» s der Haagsche re htbai k d'e deze verdachten ter zake van resp. het gebruik maken van een valsch geschrift en van heling, veroordeelde tot resp 'Kjaar en 1 jaar gevangenisstraf i Arrest 26 dezai. VERDUISTERING VAN 11 600 In hooger beroep heeft voor het ge rechtshof te Den Haag terecht gestaan de boekhouder L G B., te Rotterdam thans gedetineerd, die door de recht bank a.daar, wegens verduistering in dienstbetrekking en wegens valschheid in geschrifte, is veroordeeld tot IX jaar gevangenisstraf Uit het getuigenverhoor bleek, dat B gedurende 1930. 1931 en 1932 ten na deele van de Electrische Confectiefa briek S Hartogs, te Rotterdam, een be drag van totaal 11.600 verduisterde. Eisch bevestiging. EEN VROUW DOODGEREDEN. De rechtbank achtte schuld niet be- wezen. De Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 46-jari- gen artist J W. H. M. te Breda, tegen wien door het O. M. vier maanden gevangenis straf was geëischt, ter zake, dat hij op 29 Augustus van het vorige jaar op de Regen- tesselaan te Den Haag als autobestuurder een aanrijding veroorzaakte tengevolge waarvan een vrouw werd gedood. De recht bank achtte het tenlastegelegde feit niet be wezen en sprak M. vrij. DE MOORD OP BLONDE MIE. Een Duitsche zeeman voor de Rotterdamsche rechtbank. Heden stond voor de Rotterdamsche recht bank terecht de 20-jarige handelsmatroos H. R. H. uit Hamburg als verdacht van den moord op de publieke vrouw W. Ehrisman, bekend als „Blonde Mie". Deze moord, die in den nacht van 17 op 18 September plaats vond in de woning van de vrouw aan den Schiedamschen dijk, heeft destijds nogal op zien gebaard, om de minder smakelijke bij zonderheden die ervan bekend werden. De Rotterdamsche politie had na knap speur- derswerk al vrij spoedig verdenking tegen den opvarende van het Duitsche g.s. „Bal- dur" en toen op 1 December het schip weer in IJmuiden binnenkwam, werd H. aan boord gearresteerd. Hoewel hij ontkende zijn er vrij veel aanwijzingen, die op zijn schuld wijzen. O.a. wrden er voorwerpen op hem gevonden, die vermist werden uit de woning van de vermoorde vrouw. De dagvaarding legt hem ten laste, dat hij W. Ehrisman op zettelijk van het leven heeft beroofd. In de tweede plaats moet hij zich verantwoorden wegens diefstal van een paar schoenen, een of meer paren sokken en eenige kleedjes. Er zijn 19 getuigen gedagvaard, van wie 7 des kundigen. De prijs van de kruisbessen bedraagt hier slechts 4.20 per 100 K.G. Dat voor dezen prijs de teelt allerminst loonend is, kan mea zich voorstellen, als men weet, dat van dezen prijs nog moet worden betaald vracht, em ballage, huur en marktgeld. In verschillende bedrijven zal dan ook de pluk wel worden gestaakt. De heer J. M. Veenis alhier slaagde voor het doctoraal examen Geneeskunde. Gedurende den laatsten tijd wordt de aalvisscherij op het IJselmeer van belang. Door een 12-tal vaartuigen werd ruim 500 pond aangevoerd. Doordat schipper A. tijdens het vastma ken van zijn motor aan de Prins Hendrik kade te Broek op Langendijk de daarvoor gebezigde ijzeren pen dwars door de daar liggende hoogspanningskabel sloeg van het P.E.N., geraakte zoodoende Woensdagavond een gedeelte van Noord-Holland zonder licht. Door werklieden van het electrisch be drijf werd het euvel nog des nachts verhol pen. Autorit voor ouden van dagen. Woensdag was het wederom de dag voor de oudjes en voor de zesde maal heeft een comité de ouden van dagen een dag van pleizier en genot bezorgd. Voor de zesde maal maakten we den tocht mee en de groote bekoring die daarvan uit gaat werkt dagen na. De verheugde gezichten en de dankbaar heid van hen die den tocht (veelal de eenige tocht per jaar) meemaken moet voor het comité een aansporing zijn om er mee door te gaan. Met 33 luxe auto's en 4 reiswagens werd de tocht aanvaard en we telden een ge zelschap van plm. 250 personen, waarvan 150 ouden van dagen. De anderen gingen op eigen kosten mee en genoten met hen. De tocht ging over Bergen, de Egmonden, Bak kum, Castricum, Beverwijk naar het over bekende „Velserbeek". Hier was een koffie maaltijd aangericht en men liet zich het op gediende goed smaken. Van Velsen ging het over Bloemendaal naar Zandvoort. Hier werd aan het strand verpoosd. Druk was het er niet. Er stond een straffe zeewind en daar het seizoen nog niet is aangebroken kon het nog niet druk zijn. Een groote bekoring gaat uit van de duinen met zijn ongerept natuur schoon en van de woelige zee. Men kan dan ook niet uitgekeken komen. Daarna kwam Aerdenhout, Groenendaal en Heemstede met zijn villabouw en natuurschoon de aandacht vragen en van daar ging men naar Haarlem waar in „Dreefricht" werd gepleisterd. Van daar vertrokken we wederom naar Velsen, waar in „De Prins" van de heer Koopman voor de laatste njaal werd halt gehouden. In de ruime en mooie concertzaal stond de koffie gereed. De koffie was een cadeau van „Hulsko's" Koffie- en Theehandel te Amsterdam, waarvan een wagen als provi andwagen de reis meemaakte. Hier was het feest. Muziek van de 12-jarige harmonica virtuoos jachtman en voordrachten van de heeren Oosthuizen en van 't Veer van Krom menie en Wormerveer. Er werd druk gedanst, zij het dan door de chauffeurs en de dames die bedienden. Er was nog een verrassing. Een dame en heer waren jarig en kregen na een hartelijke felicitatie van oen voorzitter, ook nog een cadeau. De voorzitter, de heer J. L. Groot, trad naar voren om allen te be danken die hadden meegewerkt om den dag te doen slagen; speciaal aan dr. Cohen, die we altijd mee heboen en gel'.kkig nooit noo dig hebben. Spr. bracht dank aan de burge rij en de chauffeurs uit Heiloo en verzocht aller medewerking voor het volgend jaar. Het was inmiddels half acht geworden en met veel spoed ging het huiswaarts. Bij den Stationsweg stonden de beide fanfarecorp sen gereed om ons, door een dichte haag van belangstellenden binnen te halen. Bij het taadhuis, waar de fontein in werking was, de concerteeren de corpsen op het bordes stonden en honderden burgers er om heen, kwam het afscheid. De heer Groot dankte de beide corpsen, de burgerij, de politie en niet het minst het gemeentebestuur voor de schit terende ontvangst. Namens de ouden van da gen en de burgerij bracht de heer Bruul dank aan het comité en hoopte dat het nog een reeks van jaren den oudjes dien prettigen dag zal bezorgen. Daarna ging men hoogst voldaan huiswaarts. Door B. en W. zijn de vragen van den heer Greeuw reeds beantwoord. Het college wijst er op dat zij de aannemer er aan zuleln herinneren dat het werk (bouwen vjn mu- zieknis) op tijd gereed moet zijn. Op het ver dere gedeelte van zijn vragen wordt niet in gegaan. De raad dezer gemeente kwam op Maan dag 19 Juni j.1. des n.m. te 8 ure in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden, met uitzondering van weth. v. Zoonen, die be richt van verhindering had gezonden. De notulen der openbare vergadering van 31 Maart j.1. en der openbare spoedeischen- de vergadering van 13 April j.1. werden on veranderd vastgesteld. Voor notificatie werden aangenomen: a. verslag van den toestand der provincie Noordholland over het jaar 1932; b. jaarverslag over 1932 van de Vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten; c. verslag over 1932 van den Vleeschkeu- ringsdienst in den kring Barsingerhorn d. kantschrijving van Ged. Staten d.d. 17 Mei j.1. no. 96 ten geleide van het goedge keurde raadsbesluit van 31 Maart j.1. tot ver- kooping van het perceel weiland der gemeen te te Zijdewind, kadastraal bekend sectie A 300 aan de provincie Noordholland; e. alsvoren d.d. 10 Mei j.1. no. 135 ten ge leide van het goedgekeurd gemeenschappe lijk besluit van de Raden der gemeente N.- Niedorp en Oude-Niedorp tot nadere vast stelling van de pachtsom van de sluis aan het Oude Niedorperverlaat. f. Missive van den minister van economi sche zaken en arbeid d.d. 2 Mei j.1. no. 9632 JA afd. handel en nijverheid, houdende be richt dat de ter openbare raadsvergadering van 31 Maart j.1. vastgestelde verordening tot wijziging der bij koninklijk besluit van 27 Mei 1932 no. 47 goedgekeurde winkelslui tingsverordening bij koninklijk besluit van 26 Mei 1933 no. 20 is goedgekeurd. De rekening en verantwoording der ont vangsten en uitgaven over 1932 van de ge zondheidscommissie gezeteld te Hoorn werd goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit, strekkende tot aankooo van een woonhuisje te Oude Niedorp met daar bij behoorend erf aan den dorpsweg te Oude Niedorp no. 32 kadastraal bekend Sectie C 414 (geheel) en C 59 (gedeeltelijk) werd zon der bespreking aangenomen. Vastgesteld werden een tweetal concept besluiten tot wijziging cn aanvulling van den gewonen dienst der begrooting voor het dienstjaar 1932 en een tweetal concept-be sluiten tot wijziging en aanvulling van den kapitaaldienst dier begrooting. Conform een voorstel van B. en W. werd besloten tot het aangaan van een kasgeldlee- ning van 5000 met den "Staat der Nederlan den ter voorziening in de behoefte aan kas geld voor den loopenden dienst tegen een rente van 5 pCt. Een voorstel wan B. ■etfrW. om in werkver schaffing te doen uitvoeren het dempen van slooten of slootgedeelten door B. en w. aan gewezen werd, nadat de heer Waiboer de gevraagde inlichtingen van den voorzitter had verkregen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen Heirna kwamen aan de orde voor stellen, betrekking hebbende op in 1931 aan verschillende tuinbouwers verstrekte provinciale tuinderscredieten, waarvoor de provincie borg is voor 70 pCt. en de gemeen te voor 30 pCt. De heer Koixman vroeg of het besluit tot beta.ing van 30 pCt. der schulden van be doelde tuinders inhoudt dat hiermede die schulden worden kwijtgescholden, waarop de voorzitter antwoordde, dat indien de --c- vincie en gemeente als borgen betalen, deze in de rechten treden van de schuldeischer. Het college wil, dat de achterstallige schuld, al is het in termijnen, wordt aangezuiverd. Van kwijtschelding kan geen sprake zijn, slechts van uitstel tot betaling. De heer Waiboer vroeg of hier alleen on macht tot betaling in het spel is dan wel on wil of verregaande onverschilligheid. De voorzitter antwoordde overtuigd te zijn, dat niet altijd onmacht tot betaling de oorzaak is van niet-betaling. Er zullen er zijn die met zeer groote moeite de verschuldigde rente kunnen voldoen maar er zijn er ook, die op de tijdsomstandigheden speculeerende, trach ten van betaling vrij te komen. Voor dezul ken is dwang een probaat middel. Overigens hebben ook de berichten in de couranten, dat de provincie de rente der credieten voor 1932 voor hare rekening neemt, invloed gehad en een onjuiste meening gevestigd. De heer Kolkman verklaarde het volkomen eens te zijn met het standpunt van B. en W. De voorstellen werden hierna zonder hoof delijke stemming aangenomen. Bij de gebruikelijke rondvraag, stelde de heer Waiboer eenige vragen aan B. en W. met betrekking tot de werkverschaffing. Spr. vroeg onder meer of B. en W. hebben gewe ten dat de werkloozen, die bij de werkver schaffing waren tewerkgesteld om kwart voor twaalf in plaats van 12 uur gingen schaften. Weth. Bakker antwoordde, dat het gebruik is, dat arbeiders de tijd om naar en van het werk te komen, den werkgevers deels of soms geheel in rekening brengen. Hierom en mede omdat velen vrij ver van huis werken is een schafttijd van een uur wel wat kort. Daar om is er geen aanmerking op gemaakt dat men om kwart voor twaalf eindigde om te 1 uur weer te beginnen. De heer Kolkman achtte het van weinig belang hierover te spreken nu het geschied is. Men werkt thans tot omstreeks 12 uur. Overigens kan spr. zich voorstellen dat de werkloozen waarvan sommigen slootwerk verrichtten betrekkelijk ver van huis, een kwartiertje eerder met het werk eindigden om naar huis te gaan eten. Nadat de heer Waiboer en eenige andere leden hierover nog het woord voerden, sloot de voorzitter de discussie, en zegde toe, dat B. en W. over grieven terzake de werkverschaffing indien deze tijdig ter hunner kennis worden ge bracht, gaarne het oor zullen leenen. Spr gaf den heer Waiboer den raad om indien hij a.s. Zaterdag en Zondag Entreeprijzen: Zaterdagochtend fl.65, Zaterdagmiddag f 1.10, Zondagochtend f 1.10 Zondagmiddag fO.45 (incl. bel.) op- of aanmerkingen heeft met betrekking tot de werkverschaffing zich onverwijld met spr. in verbinding te stellen en spr. is gaar ne bereid daarvan nota te nemen en zoo noo- dig maatregelen te nemen. De heer Kolkman vroeg waarom de bouw van een woning der gemeente niet aan den laagsten inschrijver is gegund. De voorzitter antwoordde, dat het timmer werk is gegund aan den laagsten inschrijver en dat het schilderwerk is gegund aan den op een na laagsten inschrijver daar deze be ter werk levert en slechts 2 hooger was dan de laagste inschrijver. Ook het metsel werk is aan den op een na laagsten inschrij ver gegund, daar deze veel beter werk levert. De heer Kolkman oordeelde, dat indien men éen werk aanbesteedt, men het aan de laagste inschrijvers behoort te gunnen. Bo vendien heeft de schilder die het laagst in schreef een groot huisgezin, terwijl degene aan wie het werk werd gegund in beteren doen verkeert. De voorzitter antwoordde, dat hier van fi lantropie geen sprake kan zijn. De gemeente moet in dit geval evenals 'n particulier er voor zorgen, het beste voor zijn geld te krij gen. Naar het oordeel van den opzichter en ook naar het oordeel van B. en W. leverden de schilder en de metselaar aan wie het schilderwerk en het metselwerk werd ge gund, beter werk dan de laagste inschrijvers voor deze werken. Het prijsverschil was zoo gering, dat B. en W. zich ontverantwoord zouden achten het werk op te dragen aan minder bekwame vaklieden dan hen aan wie het werk werd gegund. Overigens mag niet worden vergeten dat in bestek en voorwaar den is bepaald dat B. en W. het werk kun nen gunnen zonder opgaaf van redenen. Van bevoorrechting is geen sprake geweest, B. en W. hebben slechts gehandeld zooals ieder zou doen, n.1. bij een zeer klein prijsverschil het werk op te dragen aan diegenen, waar van men verwachten kan dat het werk beter wordt uitgevoerd dan door anderen, al heb ben dezen een eenigszins lageren prijs. Hierna sluiting. Chr. Huygens, 21 Juni v. Amsterdam n. Ba tavia. Johan de Witt, 21 Juni v. Batavia n. A'dam. Poelau Bras. uitreis, 20 Juni v. Sabang Johan v. OIdenbarn?velt, thuisreis, 21 Juni te Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles, 20 Juni v. Alicante n. Malaga. Amazone, 21 Juni v. anzig n. Stettin. Barneveld, uitreis, 18 Juni v. Talcahuano. Berenice, 20 Juni v. Bareelona n. Genua. Boskoop, uitreis, 20 Juni v. Cristobal n. Buenaventura. Cottica, 19 Juni v. West-Indië te New-York. Hercules, 20 Juni v Malta n. Alexandrië. Hermes, 20 Juni v. Samos n. Yerakini. Iris, 20 Juni v. A'dam te Kopenhagen. Oberon, 20 Juni v. Torrevieja te Kopenhagen Aurora, 21 Juni v. Rott. te A'dam. Telamon, 21 Juni v. Izmir te Instanbul. Fauna, 21 Juni v. Algiers te A'dam. Orpheus, 21 Juni v. Oporto te A'dam. Ajax, 21 Juni v. Kopenhagen te A'dam. Baarn, 21 Juni v. A'dam n. Hamburg. Perseus, 21 Juni v. A'dam n. Kopenh. Saturnus, 21 Juni v. A'dam n. Hamburg. Flandria, thuisreis, 20 Juni v. Lissabon. Breedijk, 21 Juni v. Baltimore te Rotterdam. Nebraska, Rott.-Vanc., 20 Juni v. Bermuda. Statendam, Rott.-N.-York, 21 Juni 1 u. n.m. v. Boulogne. Volendam, 21 Juni v. Leith te Rotterdam. Leerdam, Tampico n. Rotterdam, 23 Juni te Antwerpen verwacht. Maasdam, Rotterdam n. New-Orleans, 20 Juni v. Tampico. (Ongecorrigeerd.) DOOR EEN PAARD DOOD GETRAPT. De 39-jarige H. Groothuizen te Rotterdam is in een stal achterovergevallen. Een paard, dat hiervan schrok, trapte hem op het hoofd. De man is korten tijd later aan de gevolgen van een hoofdwonde en een schedelbreuk overleden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Na de aanrijding op den onbe. waakten overweg. De 39-jarige voerman L. v. Jeveren, die Dinsdagmorgen met zijn paard en wagen op den onbewaakten overweg bij den Nieuw Terbregschenweg te Rotterdam door een D- trein is gegrepen, is vannacht aan de beko men verwondingen overleden. DOOR EEN VALLEND LUIK GEDOOD. De 36-jarige arbeider M. A. Tiggelman heeft gisteravond in een ruim van een Rus sisch s.s. een vallend luik op het lichaam ge kregen. Met inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij he dennacht is overleden. De geruchten dat Frankrijk zijn goedkeu ring zou hechten aan Italiaansche plannen om een nauwere aaneensluiting van Oosten riik en Hongarije te helpen bevorderen heb- naar waarnemingen, verricht in den mr>r„ van 22 Juni. gen Medegedeeld door het Kon. Nederl M»* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.2 mM t Ingö. te Laagste barometerstand 753.1 mM Vest Manör. t{ Verwachting, geldig tot den avond van Juni: Zwakke veranderlijke wind; later uit tyes telijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk nog regenbuien met kans op onweer; iets koeler. Weeroverzicht. Geleidelijk begint het weerbeeld thans van karakter te veranderen. Het minimum der de pressie in het westen, dat zoolang over En' geland heeft gelegen, is thans bijna verdwe' nen, het. hoofdminimum van het depressie gebied heeft zich naar IJsland verplaatst" Een kleine kern die gistermorgen over het oostelijk deel de Po-vlakte lag, trok Noord waarts over de Alpen en ligt thans in West" Duitschland. In het oosten beweegt zich nog steeds een continentale strooming over Oost- Duitschland naar het noordwesten. Vanuit het westen komt een koelere strooming die over West-Europa ombuigt en 'over de lijn Zürich—Hannover—Jutland samentrekt met warme strooming. Op deze convergentie-lijn vielen zeer zware regens, ter weerszijden er» van worden groote temperatuurstegenstellin- gen gevonden. Het is te voorzien, dat de koe- lere strooming vanuit het westen in onze omgeving de overheerschende zal worden waarbij het weer opklaren zal en langzaam verbeteren, doch betrekkelijk koel zal blijven. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laag water dat. v.m. dat. v m. 23 4.24 24 5.01 25 5.37 nam. nam. 4.49 6.27 6.00 2.08 226 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni, Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 23 4.21 4 46 0 41 100 24 4.5S 524 1.20 138 25 5.34 5.57 1.56 2.14 ben bij de gedelegeerden der kleine Entente groote opwinding veroorzaakt. Zij zijn gis teravond te Londen nog in conferentie bijeen gekomen en kwamen naar verluidt, na den toestand te hebben overwogen, tot de conclu- sie dat Italië in laatste instantie door zijn houding het herstel van de Habsburgsche monarchie bevordert. Naar verluidt zou Be- nesj' vertrek heden naar Parijs in verband met deze kwestie staan. Volgens de Daily Telegraph is het Benesj' bedoeling Dala- dier op de hoogte te stellen en zijn steun te vragen. De kleine entente zou desnoous nog minder bezwaren tegen de aaneensluiting met Duitschland hebben dan tegen het her stel van de Oostenrijksch— Hongaarscne monarchie, dat zij waarschijnlijk zelfs als een casus belli zou beschouwen. STAHLHELMWERKKAMP GESLOTEN. Het door de Stahlhelm ingestelde kamp te Kottbus in Duitschland is heCrV morgen door politie in samenwerking met sa gesloten. De kampleider werd gearresteer en het kamp is overgenomen door den vnjw ligen arbeidsdienst der NSDAP. De burea van de Stahlhelm te Kottbus zijn door oA- troepen bezet. DE DIRECTIE, DE AUTOBOTSING IN DE LANGESTRAAT. De directie van de wasscherij-Krom ve^ zoekt ons mede te deelen, dat de auto, Maandagmiddag door onvoorzichtig <- van den bestuurder in de Langestraat op anderen auto botste niet zooa's genlweest, een auto van de wasscherij-Krom is gew EEN AANRIJDING. Gisternamiddag is een „loop"j°nS®*? vdie den heer de Rooi van de Nieuwesloo per fiets drie lekbakjes in houtwol ver aangereden door een auto van den nu ddiigertuen uüoi een duiu van -v- vnlceDS de Vries, waarvan de chauffeur j»^ den fietsenden loopjongen r*,bll niaats Houttil—Doorbraak, waar de bots: ^auffeur had, geen signaal had gegeven. De reed door, de fiets werd krom ,geu een lekbakje werd vernield. De ]ong er zonder kleerscheuren af en heett bij de politie gedaan. GESLAAGD. tot Op het gisteren door de „Vereenj#1 g ra- bevordering der Vakopleiding in P ^e. fie" te Utrecht gehouden examen, vooi-j wijs van bekwaamheid als leer drukker, slaagde onze stadgenoot A, W, Beemsterboer.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2