Alkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER Doorzitten PUROL Jtadiouieuws ^Buitenland Spoel ueieman &Dros feuilleton Honden] riff en dertigste Jaargang. DONDERDAG 22 JUNI Niet maar wel tientallen aardbeien vindt U in de heerlijke Aardbeien-jam No. 145 1933 Vrijdag 23 Juni. Hilversum, 296 M. (8.—12.4.8.en 11.12.— VARA, AVRO van 12.4— en de VPRO van 8.—11 uur). 8.Gramo foonplaten. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Declamatie H. Beek. 10.30 De Noten krakers o.l.v. D. Wins. 11.P. J. Kers Jr.: „Onze keuken". 11.30 Vervolg concert. 12. Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 2.— Causerie door A. du Croix. 2.20 Gramofoon muziek. 3.Lezing. 3.30 Gramofoonpl. 4. Orgelspel Cor Steyn. 5.Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.20 VAR A-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.45 Causerie over de Binnenvisschers. 7.— Vervolg concert. 8.— Causerie door prof. dr. B. D. Eerdmans. 8.30 Concert. Jo Vincent, zang en Betsy Rijkens— .Culp, piano. 9.Causerie door ds. J. R. Tmunnk. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 VazDias. 10.15 Causerie door P. Hendrix. 10.45 Gramo foonplaten. 11.— Orgelspel Joh. Jong. 11.30 12.Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door de NCRV). 8.Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgenwijding door ds E. Schouten. 11.Trio v. d. Horst ni. m. v. J. H. van Ginkel, clarinet. 1.15 Orgelspel. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Voor de huisvrouw. 3.30 Zang door C. Bijster, sopraan m. m. v G. Henge- veld, piano. 4.30 Voor amateur-fotografen. 5.Concert. J. van Gijn, viool. H. Franke, cello en A. Franke—Hendriks, piano. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Tuinbouwpraatje, 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Boekbespre king. 8.Concert door de Stafmuziek v. h. 6de R. I. o.l.v. Kapt. L. de Morée. 9.De clamatie door mver. H. Arntz—de Jong 9.30 Vervolg concert, c.a. 10.Vaz Dias, 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 Af. 1035 Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Le zing. 12.20 Orgelspel N. Choveaux. 1.05 Haydn Heard en zijn orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.50 Concert door het Bolton Trio en Chr. McClure, mezzo-sopraan 4.35 Nor thern Studio-orkst c.l.v. j. Bridge 5.35 Kin deruur. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert 7.10, 7.25 en 7 50 Lezingen. 8.20 Radio-too- neel. 9.20 Berichten -n lezing 9.55 Dansmu ziek door het BBC-Theaterorxest. 10 55 Voordracht. 11.Gramofoonplaten. 11.05 12.Geraldo's Tangoorkest en de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris"1724 Af. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Max Francy en zijn orkest. 6.50 en 7.40 Gramofoonpl 9.05 „A la grSce de Dieu", spel van Den- nery. Kalundborg, 1153 Af. 12.20—2.20 Strijk orkest o.l.v. Andersen. 3.30 Zangrecital door E Schou. 3.50 Concert uit Rest. „Wivex" 8.30 Radio-tooneel. 9.05 Midzomerfeest m. m v. koor en orkest. 10.35 Viool-recital door O. Fessel. 11.101.20 Dansmuziek uit Arena m. m. v. orkest o.l.v. Tuxen en Piano trio. Langenberg, 473 Al. 6.25 en 7 23 Gramo foonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt, m. m. v. cellist en con trabassist. 4.50 Kwintetconcert. 7.20 Stunde der Nation (Rijkszending) „Johann ohne Land", uit Breslau. 8.20 K. G. Sell „Worü- ber man in Amerika spricht". 8.35 „Sommer- tanz", vroolijk gevarieerd programma m. m. v. solisten, koor en orkest. 9.50 Uit Berlijn: „Tch höre was. was du nicht siehst". 10.50— 11.50 „Sorrm'rtanz 'Deel II). Rome, 441 Af. 9.05 Concert m. m. v. orkest, cello en tenor. 9.50 Radio-tooneel. Brussel, 338 en 508 Af. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 130 Gra mofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gra mofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meulemans. 9.20 Vervolg concert. 1Ó.3Ö Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Gramo foonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 5.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 9 20 Omroeporkest o.l.v. André m. m. v. J. Naus, zang. 10.45 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 Af. 8.35 Zang-recital door Karl Erb. 9 20 Causerie. 9.35 Reger-concert m m v orkest en onderwijzerszangvereen. olv Laugs 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 —12.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v Merten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Vrijdag 23 Juni Lijn 1: Hilversum. Liin 2: Huizen. X Lond- ReS- 10.35—10.50, Daven- V^-1'20, Lond- ReS- 12.20-14.05, Midi Reg. 14.0515.20, Daventry 15.30- \lZï L°nd- Reg. 17.35—19.20, Daventrv iy.z524. V ^rt,«*™La~genberg 11-05—19.20, Luxem burg 19.20—24.—. Geautoriseerde vertaling naar 't Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 23) „Zou je hem kunnen aanwijzen?'' vroeg Fayre snel. Maar de man schudde het hoofd. 1 „Ik zag hem maar een seconde", zei hij rayre stond op. „We moeten dien voerman zien te vinden" «ei hij vastbesloten. „Hij kan je tenslotte bij het licht van de lantarens best gezien heb ben. Als dat zoo is, heb jij je alibi. Goeden dag en veel geluk. Ik hoop, dat je been gauw beter wordt.'' Voor het eerst klaarde het gezicht van den landlooper op. Fayre's vriendelijkheid, werkte, als gewoonlijk, aanstekelijk, en de man keek hem aan met oogen, waarin de droefgeestigheid van een verdwaalden hond lag. „Veel geluk voor u, mijnheer," kraakte zijn schorre stem. Toen zij in het hotel waren teruggekomen keek Grey zijn aanteekeningen zorgvuldig door. „Geen kwaad begin over het geheel," zei DE AANSLAGEN IN OOSTENRIJK. Mededeeling der politie. Gisteravond laat is de door de bondspoli- tiedirectie aangekondigde mededeeling over de bomaanslagen gepubliceerd. Volgens deze mededeeling zijn in het ge val van den aanslag op het warenhuis „Haus aller Kleinigkeiten" de dader en medeplichti ge geweest leden van een S. S. afdeeling der NSDAP. Een hunner, Ernst Happschule wordt met name genoemd. Beiden zijn ge vlucht. Gearresteerd konden slechts worden verscheidene in verwijderd verband mede plichtige personen. In het geval van den aanslag in het café Produktenbörse is volgens deze mededeeling de SS-leider Hans Ziegeler de voornaamste verantwoordelijke persoon. Twee SS-mannen, Natitza en Kary hebben de bommen naar de plaats van bestemming gebracht; alleen Na titza en eenige in verwijderd verband mede plichtigen zijn gearresteerd. Verder wordt in de mededeeling bekend gemaakt, dat in het bezit van een der gear resteerde SS lieden plannen zijn gevonden van een kazerne, die klaarblijkelijk moesten dienen voor een voorbereide wapendiefstal. Inzake den bomaanslag op een juweliers- winkel wordt medegedeeld, dat hier geen volledige opheldering kon worden verkregen. Wel is een spoor gevonden, dat er op wijst, dat waarschijnlijk verscheidene SS-mannen hierbij betrokken zijn. Volgens hetgeen tot dusverre kon worden vastgesteld kan men met zekerheid aanne men, dat de aanslagen volgens een vast plan zijn uitgevoerd. Ten slotte wordt in de poli- tiemededeeling nog naar voren gebracht, dat verscheidene aan het licht gekomen feiten wijzen op een contact met buitenlandsche na tionaal socialisten. Uitsluiting van de Nazi's? De Neue Freie Presse verklaart te hebben vernomen dat in politieke kringen plannen zouden worden overwogen, om met behulp van 'n bijzonderen wettelijken maatregel de nationaal socialisten uit te sluiten uit e land dagen en andere parlementaire lichamen waarin zij zitting hebben. Hun mandaten zouden eenvoudig geannuleerd worden, de op hen uitgebrachte stemmen buiten beschou wing worden gelaten, waarna de beschik bare mandaten opnieuw zouden worden ver deeld aan de hand van de stemmencijfers bij de jongste verkiezingen met uitschakeling der nationaal socialistische stemmen. Hier door zouden de nationaal socialistische stem men ook hun vertegenwoordiging in den bondsraad verliezen, die is samengesteld uit door de landdagen gekozen afgevaardigden. De sociaal democraten zouden bereid zijn, de christelijk socialen te steunen bij het ten uit voer brengen van een dergelijken maatregel. HERRIOT DOCTOR H. C. Herriot is gistermiddag door de juridi sche faculteit van de universiteit te Clasgow benoemd tot doctor honoris causa. RUSSISCHE VISSCHERS OPGEPIKT. Zij waren totaal uitgeput Russische visschers zijn ter hoogte van Kamsjatka door het Japansche stoomschip Tai Maroe opgepikt. De Russische visschers zwalkten sinds 12 Juni rond. Zij waren uit geput. KONING EMANUEL. NAAR AMERIKA. Officieel bezoek Naar verluidt zou koning Victor Emanuel voornemens zijn in 't komende voorjaar een officieel bezoek te brengen aan de Vereenig- de Staten. Dit bezoek zou beschouwd moe ten worden als een antwoord, op het bezoek van wijlen den president der Vereenigde Sta ten Woodrow Wilson aan Italië in 1929. DE MOORD OP ARLOSOROF. Een Pool gearresteerd. De Pool Stawsky, die zich drie maanden geleden in Palestina heeft gevestigd, is gear resteerd als verdacht van moord op den Zio nistenleider Arlosorof. hij. „Het zou mij niet verwonderen, als die auto mrs. Draycott gebracht had." Fayre knikte nadenkend. „Het heeft er veel van. Zij had dunne avondschoentjes aan, toen zij haar vonden, en het trof mij bij het verhoor, dat zij daar mee nooit dien afstand had kunnen loopen. En hij kwam zonder haar terug, en die ar me kleine bedelaar in het ziekenhuis had geen flauw besef van het gewicht van het geen hij gezien had. Ik ben benieuwd, of de politie evenveel uit hem gekregen heeft als wij." Grey lachte. „Ik wil wedden van niet! Hij is een ach terdochtige klant en zei niet meer, dan noo- dig was, en hij vond het blijkbaar de moei te van het vertellen niet waard. En hoe nu met dien voerman! Het zal niet moeilijk zijn hem op te sporen, met dat witte paard en die botsing." Fayre dacht aan Kean en aan den snauw, dien hü had gekregen, en verkneuterde zich. Nu had hij eindelijk een bepaald plan hoe te handelen. „Ik zal den voerman opsporen, zei ruj vroolijk, „en ik zal u van mijn vorderingen op de hoogte houden." HOOFDSTUK VIII. Fayre en Grey lunchten in het Stationsbo tel, waar de procureur een kamer voor den nacht had besproken. Naar Fayre's meening was het maal zeer voldoende. Grey toonde een ijver, dien hem zeer naar den zin was, BOERENOPSTAND IN GALICIE. 9 boeren gedood. Naar gemeld wordt is het in een dorp in het wojwodeschap Krakau tot bloedige bot singen gekomen tusschen de politie en op standige boeren. In den loop hiervan werden 9 boeren gedood en ruim 20 gewond. De orde is weer hersteld. DE REVOLUTIE IN SIAM- Volkomen vreedzaam verloopen. Zooals reeds werd gemeld, is de revolutie in Siam volkomen vreedzaam verloopen. De koning werd in zijn residentie telegrafisch van den gang van zaken op de hoogte ge steld, welke mededeeling gepaard ging met een verklaring, dat leger, marine en volk vol komen loyaal waren. Alleen de oude staats raad was afgezet, terwijl de volksvergade ring, die indertijd door den koning was ge sloten. zoogenaamd wegens communistische gezindheid overeenkomstig de grondwet weer is geopend. De koning heeft hiertoe zijn toe stemming verleend. De leiders der jongste omwenteling verzekeren, dat deze beweging geer. communistisch karakter heelt. REVOLVERINCIDENT TE PEKING. Zonder ongelukken afgeloopen. Een zeer betreurenswaardige en ernstige gebeurtenis heeft zich gisterochtend te Pe king voorgedaan, toen een afdeeling troepen van het Japansche garnizoen door een Chi- neeschen gendarm, die in een tramwagen zat, werd beschoten uit een revolver. Nie mand werd getroffen. De commandant van het Japansche garnizoen heeft bij den Chi- neeschen commandant generaal Ho Ying Sjin geprotesteerd en op 'n strenger controle op de anti-Japansche agitatie aangedrongen. HET HUWELIJK VAN DEN PRINS VAN ASTRURIE. Te Lausanne voltrokken. In den intiemen kring van familieleden van de bruid en van eenige vrienden is giste ren in de katholieke kerk van Ouchy in Lau sanne het huwelijk voltrokken tusschen den oudsten zoon van den vroegeren koning van Spanje en de Cubaansche Edelmira de Sam- pedro Ocejo, WERKLOOSHEID IN AMERIKA Een daling sedert einde Maart. Volgens een schatting van American Fede- ration of Labour, die evenmin als de officieele instanties over een betrouwbare werkloos heidstatistiek beschikt, zou het werkloozen- cijfer in de Vereenigde Staten sedert het ein de van Maart zijn gedaald met 1.692.000. DE SPOORWEGEN IN AMERIKA. De loonsverlagingkwesties. Gisteren is een conferentie gehouden tus schen vertegenwoordigers der regeering, der spoorwegondernemingen en der organisaties van spoorwegpersoneel, die waarschijnlijk tot overeenstemming zal leiden, inzake de regeling der loonen voor het ongeveer een mUlioen werknemers tellende spoorwegper soneel. Naar verluidt zou deze overeenkomst de basis hebben, dat de spoorwegen voorloo- pig zullen afzien van de door haar geëischte nieuwe loonsverlaging van 12)4 pCt. De re geering zal er dan mee aceoord gaan, dat de bestaande vrachttarieven voorloopig ge handhaafd blijven, terwijl de arbeiders be reid zouden zijn goed te keuren, dat de ver mindering der loonen met 10 pCt. die tot November as. zou duren, met 6 maanden wordt verlengd. GRANAAT ONTPLOFT. 5 dooden, 2 gewonden. Naar uit Tunis (Afrika) gemeld wordt zijn in een inboorlingenhut bij Hammanet 5 personen gedood en twee levensgevaarlijk gewond door de ontploffing van een gra naat. die een inboorling had gevonden en die hij wilde openen. V o t fc a 1. KOFA—K. J. M. V. 2—1. Bovengenoemde wedstrijd vond Dins dagavond plaats op het terrein Verberne. Na een van beide kanten slecht gespeel den wedstrijd wist Kofa een kleine 21 overwinning te behalen. Scheidsrechter Peper leidde op de van hem bekende correcte wijze. DE OLYMPISCHE DAG. Het Nederlandsch elftal defini tief samengesteld. Naar wij vernemen heeft van Male defini tief zijn keuze aanvaard om als doelverdedi- ger te spelen in het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 25 Juni a.s. te Amsterdam in het Stadion tegen Hongarije zal spelen in het raam van den Olympischen dag. Bonsema heeft echter bedankt; voor hem speelt Schce- makers (Quick, Den Haag) mede. Het Neder landsch elftal is thans als volgt samenge steld. Van Male (Feijenoord) Weber v. Run (A.D.O.) (P.S.V.) Pellikaan Anderiessen Breitner (Longa) (Ajax) (A.D.O.) Wels Vente Lungen Schoemakers Mulders (Unitas) (Neptunus) (A.F.C.) (Quick) (Ajax) Invallers: Veenendaal (Naaldwijk), Lely- veld (V.U.C.), van Maren (A.D.O.) en van Reenen (Ajax). Scheidsrechter is de heer J. Mutters. De opbrengst van de N.O.C.-speldjes, die dien dag in het Stadion verkocht worden, komt ten bate van het algemeene trainings fonds. Het bestuur van het Ned. Olympisch Comité spreekt de verwachting uit, dat elke bezoeker zich met het N.O.C.-speldje zal tooien. Naar alle waarschijnlijkheid de vraag naar kaarten is zeer groot zal de Olympische dag plaats vinden voor een uit verkocht Stadion. Met recht: een vruchtenjam! Prima jam 55 ets. p. pot. Huishoudjam 35 as. p. pot. en was niet alleen bereid alis, wat hij zelf gehoord had, mede te deelen, maar ook be- geerig naar het nieuws, dat zijn metgezel hem kon vertellen. Hij stelde Fayre voor een een lijstje te maken van de vragen, die hij Leslie wenschte te stellen, en dat bij hem ach ter te laten. Zij zouden elkaar den volgenden dag dan weer bij de lunch ontmoeten en el kaar verslag uitbrengen van hetgeen zij ge daan hadden. Het eerste wat Fayre deed, nadat hij af scheid van Grey had genomen, was een fiets te huren. Het was een echte rammelkast en de banden zagen er bedenkelijk uit, maar het was de beste, die de Whitbury'sche fiet senhandelaar hem kon verschaffen, en Fayre werd er tenminste onafhankelijk door van de auto van Staveley. Wel had lord Staveley de garage tot zijn beschikking gesteld, en hem verzocht zich volkomen vrij te beschouwen om te gaan en te komen, wanneer hij ver langde, maar Fayre wilde geen misbruik maken van zijn vriendelijkheid. Met behulp van zijn fiets kon hij «zijn nasporingen op zijn gemak verrichten, niet belemmerd door de gedachte aan een wachtenden chauffeur. Op zijn gehuurde fiets begaf hij zich naar Keys, de eerste plaats, waar hij 'n onderzoek naar den voerman wilde instellen. Het duur de niet lang, of hij bereikte de dorpssmede rij, en de twee mannen, die daar aan het werk waren keken met groote nieuwsgierig heid naar den „mijnheer van Staveley", toen die op een blijkbaar minderwaardige fiets hun voorbij zwoegde. Iets verder, aan Wielrennen. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Toestemming is verleend. Naar het Hbld. verneemt, zal de twee de Amsterdamsche zesdaagsche wieler wedstrijd in het najaar zeker doorgaan. De toestemming daartoe is verleend; er zijn in enkele opzichten door de au toriteiten eenige restricties gemaakt; maar dit zijn geen onoverkomelijke be zwaren. STADION-WIELERBAAN. Kampioenschap-vóórwedstrijden. Het is in den loop der jaren traditie ge worden, dat vóór het verrijden der Neder- landsche kampioenschappen, welke dit jaar op 8 en 9 Juli gehouden zullen worden, in een daartoe speciaal georganiseerden vóór wedstrijd de verschillende nationale rivalen eikaars krachten meten. Hedenavond vindt daartoe de ontmoeting plaats der beste Nederlandsche stayers Voor een wedstrijd achter groote motoren over 2 X 40 K.M. 't kampioenschap gaat over één rit van 100 K.M. zullen Schle- baum, De Graaf, Snoek, Leddy, Storm en v. d. Wulp aan den start verschijnen. Zooals reeds gemeld werd, zal voor onzen nationa- len kampioen Schlebaum, de Amerikaan Car- man' als gangmaker fungeeren. Jammer is het, dat Cor Blekemolen, die zich dit jaar bijzonder in vorm gevoelt en een goede kans bij de kampioenswedstrijden voor zich ziet weggelegd, thans danig gehandicapt wordt door het verbod van den dokter, die hem het rijden ot> hedenavond in verband met de te Zwolle opgeloopen blessure verboden den overkant van den weg, was een kleine ijzerwinkel. Hier stapte hij af, zette de fiets tegen den trottoirband en ging naar binnen Een slordig uitziende oude man verscheen van achter de toonbank en Faray kwam met zijn verzoek voor den dag. Het bleek, dat de oude man mischien wel in het bezit zou zijn van een paar pantalonknijpers. Hij zou eens kijken, maar het was lang geleden, dat iemand daarnaar gevraagd had. Terwijl hij in een la rommelde, liep Fayre naar het venster. Waar vandaan had hij, zooals hij ge hoopt had, een prachtig gezicht op de sme derij. De broeksknijpers kwamen te voorschijn en Fayre vertelde, dat hij na vele jaren, bij wijze van lichaamsoefening, weer met fiet sen was begonnen en voegde er bij, dat de wegen zeer verschilden van wat ze geweest waren, toen hij den laatsten keer in Enge land was geweest. „Je mag tegenwoordig wel oppassen, dat is zeker," stemde de winkelier toe. „Ik her inner me nog den tijd, toen men hier vijf mijlen in het rond kon loopen, zonder iets anders te zien dan een paard en wagen, en dat een kind op den weg kon spelen, zonder dat zijn moeder er zich om behoefte te be kommeren. Nu is het heel anders!" „Er gaan hier zeker heel wat auto's langs „Verbazend veel. Zij hebben een rood waarschuwingsbord hier bij de bocht ge hangen, maar de eerste auto's letten er niet op..'* v Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest Doos 30 Tube 80 ct. Bij Apotb. 6 Drogisten heeft. Binnen enkele dagen hoopt Bleke molen weer toestemming tot trainen te ver krijgen. Vooral nu De Graaf in den laatsten wed strijd bewezen heeft onder leiding van zijn nieuwen verzorger, den Franschman Viel; tot groote dingen in staat te zijn en tegen de buitenlandsche sterren als Paillard en Lac- quehay zulk een schitterend figuur wist te slaan, zijn aller oogen op dezen veelbeloven» den stayer gericht. Ook bij den vóórwedstrijd zal het daarom aan spanning niet ontbreken. Schlebauw zal ongetwijfeld op zijn qui vive moeten zijn om zijn kampioenstitel niet door De Graaf in ge-^ vaar te zien brengen. Een ander bc'angrijk nummer van het wfe- lerprogramma van hedenavond is de revan-' che van Kopenhagen ,waar bij de wedstrijd den om de „Grand-Prix" onze Olympische kampioen het tegen den Oostenrijkschen winnaar en tegen den Franschman Rampel- berg, die tweede werd, moest afleggen. Het zou niets te verwonderen zijn, wanneer Van Egmond op eigen terrein een anderen uiti slag zou weten te bewerkstelligen, vooral waar in afwijking met Kopenhagen deze wedstrijd op hedenavond in matches deux verreden zal worden. I In het bijprogramma, dat dezen keer weer eens tripiets en tandems voor de levende" gangmaking in de baan zal brengen, zullen' de amateurs Pater, De Beer en Nagel een wedstrijd over 8 K.M. rijden. Vei der staat er nog een tandemwedstrijd' aangekondigd voor Önafhankelijken en ama teurs over 10 K.M., waaraan niet minde* dan 12 tandems zullen deelnemen, benevenf nog een wedstrijd op tripiets. Automobilisme. PRIIZENSWAARDIG INITIATIEF VAN DE K.N.A.C. j Clublokaal in het Amstelhotel te Amsterdam. t Reeds geruimen tijd heeft de groei van de Kon. Ned. Automobiel Club, en de steeds toenemende belangstelling van de leden' voor het Clubleven bij het bestuur der K.Nd A.C. de vraag doen rijzen, welke middelen moesten worden aangegrepen, om den daar mede nauw samenhangenden uitbouw der Clubemoeiïngen te bevorderen, en daar-' naast in de verschillende centra de leden meer bij elkaar te brengen. Reeds geruimen tijd werd in verband daarmede een plan in studie genomen om te komen tot de stichting van een of meer club lokalen in de groote steden van ons land1; welke dus naast de zoogenaamde inlichting-; bureaux en agentschappen de gelegenheid zouden bieden aan de leden een pied-h-terre te verschaffen. En thans is men zoover, dat in de hoofdstad des lands zulk een duf* lokaal is ingericht. Door een overeenkomst' met de directie van het Amstelhotel is name lijk in dit bekende hotel een gezellig inge* richte zaal met schrijfkamer enz., ^schik baar voor de leden der K.N.A.C., waar zift met hun introducé's een prettig pied-a-terré kunnen vinden. i De K.N.A.C. heeft thans, behalve haar secretariaatslokaliteiten, waar een uitge breide leestafel voor de leden beschikbaar is, eindelijk ook een clublokaal, waar het werke lijke clubleven van beteekenis kan worden.' Van nu af kunnen de K.N.A.C.-ers of zij in Amsterdam wonen dan wel voor een of meer dagen aldaar vertoeven, in hun eigen club lokaal terecht; zij kunen er hun zakenvrien den ontvangen of er zelfs in verloren uren bridgen, hun tijdschriften en kranten lezen;- kortom het typische clubleven medemaken-,' dat voor velen zoo groote aantrekkelijkheid' bezit. Het spreekt vanzelf, dat de directie' van het Amstelhotel alles in het werk zaF stellen om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Voor het gebruik van spijzen en dranken in het clublokaal zelf gens kunnen de leden tegen gunstige tarieven gens kunen de leden tegen gunstige tarieven in genoemd hotel logeeren, lunchen, dinee- ren, enz., terwijl de tegenover het hotel ge legen garage, welke thans nog in aanbouw is, vrijelijk ter beschikking van de leden staat. Voor het overige is nog een belangrijk voordeel, dat de leden op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap, op alle overige prijzen niet minder dan 20 korting genie ten. In den zomer is een gedeelte van den aan den Amstel gelegen tuin seciaal gereser veerd voor K.N.A.C.-leden. „Ik zag laatst bijna een ongeluk gebeuren, aan den anderen kant van het dorp," vertel de Fayre gezellig. „Een groote auto, die te vlug den hoek om kwam, reed bijna een kar omver. Ik sta verbaasd, dat de voerman hem niet heeft aangeklaagd," „Reed te vlug door, denk ik. Zoo doen ze. Ze zijn erg moeilijk te vangen". „De auto reed te vlug om het nummer op te kunnen nemen. Maar de kar zou ik wel herkennen. Je ziet tegenwoordig niet veel schimmels meer." Het gelaat van den ouden man drukte plot- seling de spreekwoordelijke nieuwsgierig heid van den dorpeling uit. „Dat zal de kar van George Sturrock zijn geweest, denk ik. Er zijn hier in den omtrek niet veel schimmels, zooals U zegt. Of 't kan ook die van mr. Giles zijn, de boer ginds bij Grantley. Hij heeft een witte merrie. Het zou wat moois zijn als haar wat overkomen was!" „Je zult de meeste paarden hier in de buurt wel kennen, denk ik?" merkte Fayre op, „in aanmerking genomen, waar je woont." De oude man grinnikte. „Ik heb altijd van paarden gehouden. Ze hebben allemaal een bepaalden dag waarop ze naar den noefsmid daarginds worden ge bracht. U zou niet gelooven, hoe gauw ik net merk, als er een onrbreekt. Die twee witte zie ik geregeld, de merrie Maandags en het an dere paard Zaterdags". Wordt ver volgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5