Hooie iandcvMf idMXDüï* DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY JlecfUsioAen Provinciaal Hieuws De K.N.A.C. diligent! WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR, NOORDSCHARWOUDE. LANGENDIJK. HEERHUGOWAARD. SCHAGEN. BROEK OP LANGENDIJK. TEXEL. Het nieuwe clublokaal zal 28 Juni a s. of ficieel worden geopend; dien dag zal de K.N.A.C. haar leden daar een thee aanbie den. Gisteren is een aantal persvertegenwoor digers in de gelegenheid geweest, den nieu wen aanwinst te bezoeken, waarbij de waar nemend voorzitter, de heer J. Leonard Lang, terloops eenige mededeelingen heeft gedaan over ae kwestie van den bouw van een auto- dróme in Nederland. De heer Lang bracht in dit verband de geruchten ter sprake, welke omtrent de in richting van een autodróme de ronde doen, waarbij hij er met nadruk op wees, dat men voor het houden van wedstrijden op zulk een baan vergunning moet hebben van de K.N A.C., als voor Nederland het toonaangevend lid van de Association internationale des Automobileclubs reconnus. Van de K.N.A.C. kan ten aanzien van deze kwestie allerminst gezegd worden, dat zij stilzit; zoo heeft zij een studiecommissie benoemd, welke in het buitenland (Frank rijk) heeft nagegaan, welke problemen vast zitten aan het inrichten van een baan. Daarbij is ten duidelijkste gebleken, dat de moeilijkheden niet gevonden zullen worden bij den bouw van een autodróme, doch wel bij de totstandkoming van een in elk opzicht bevredigenden aan- en afvoer van de duizen den bezoekers, die als regel bij elk groot automobielfeest aanwezig zijn en van wie een zeer groot gedeelte per auto komt. Wat de financieele resultaten van derge lijke ondernemingen aangaat, heeft men de beschikking gehad over rapporten betreffen de de exploitatie van den Nürnburgring. Uit die rapporten blijkt, dat de financieele resul taten slecht zijn, zoodat, als deze aange legenheid in Nederland wordt aangepakt, men dit zal moeten doen met veel liefde voor de sport en niet uitsluitend uit het oogpunt van een financieele operatie. Schieten. Op de bovenzaal van het café van Gijzen alhier zijn eenige dagen geleden driedaag sche schietwedstrijden gehouden, waarvan gisteravond op eenigszins feestelijke wijze de prijsuitreiking plaats vond. Aan de wedstrij den hebben deelgenomen schietvereenigingen uit den B. V. L., den Burgerwacht en de Po litie, terwijl het geheel onder leiding stond van een daartoe in het leven geroepen com missie. De heer de Kort Sr., voorz. dier commissie, opende den avond met het laten zingen van het Wilhelmus, waarna hij de aanwezigen hartelijk welkom riep, speciaal burgemeester Middelhoff( voorzitter der gewestelijke com missie van den B. V. L.). en den heer Bossert (commandant van den burgerwacht). In dit verband wees spr. op de zusterverenigingen B V. L. en Burgerwacht, die hetzelfde doel nastreven en die hier op vreedzame wijze el kaar bestreden hebben. Verder deelde spr. mede, dat de heeren Oolders en Haremaker T,\ VDPASTA' verhinderd waren, dezen avond bij te wonen. Burgemeester Middelhoff, die de corps- prijzen uitreikte, wees ook op de beteekenis van beide organisaties en op de huidige toe standen in ons land. Daarna werden de verschillende prijzen uitgereikt: Vrije baan A.: 1. A. Boersen; 2. Th. van Gijzen; 3. J. van Galen; 4. G. Vasbinder; 5. A Florijn6. C. Besteman7. J. Schoonho ven; 8. A. W. Boersen; 9. J. Plas; 10. A. Genefaas. Dagprijzen: van Gijzen (2 X); A. Boer sen (1 X). Vrije baan B: 1. D. Appelman; 2. B. Huls kamp; 3. G. Thesing; 4. G. Kaaij; 5. J. Groothuizen; 6. H. Lieshout: 7. A. Bruin; 8. J. Winder; 9. H. Swart; 10 J. Holstein. Dagprijzen: H. Swarl, G. Thesing, D. Appelman. Vrije baan C.: 1. A. Schouten; 2. L de Kort; 3. A. de Kort; 4. J. Philips; 5. C. de Nijs; 6. L. Webster; 7. M. Appelman; 8. B. Sanders; 9. Vrouwe; 10. P. Hecker. Dagprijzen: C. de Nijs, A. Schouten, L. de Kort. Korpswedstrijden A: 1. B. V L.; 2. Alc- maria; 3. Willem Teil; 4. Nimrod; 5. Poli tie. Hoogste korpsschutter C. v. Dam (B. V. L.) met 94 punten Korpswedstrijden B: 1. Willem Teil; 2. B. V L.; 3. Nimrod; 4. Alcmaria; 5. Politie. Hoogste korpsschutter H. Lieshout (B V. L.) met 90 punten. Personeel A: 1. J. Schoonhoven (B.V.L.); 2. C. Besteman (B.VL.); 3. Th. van Gijzen (B.V.L.); 4. C. van Dam (B.V.L.); 5. J. van Galen (Alcmaria); 6. J. Plas (Alcm.); 7 J. Dik (B.V.L.); 8. A. Boersen (Nimrod); 9. J. Dreeuws (Politie). Personeel B: 1. D. Appelman (B.V.L.); 2. L. van der Aakster (Alcmaria); 3. J. Groot huizen (B.V.L.); 4. J. Holstein (Willem Teil); 5. G. de Reus (Willem Teil); 6. R. v. Maastricht (B.V.L.); 7. K. Vreedenburg (Nimrod); 8. J. Bruin (B.V.L.); 9. G. The sing (B.V.L.) Personeel C: 1. A. H&hle (Nimrod); 2. L. de Kort (B.V.L.)3. J. Philips (Nimrod); 4 A de Kort (B.V.L.), 5. J. Boskamp (B.V.L.); 6. L. Webster (Politie); 7. W. Vaske (Willem Teil)8. W. Genefaas (Nim rod). Kampioen. A. van Dijk m|t 92 punten; Ro- zenprijs personeelA: Th. vrfn Gijzen (17 ro zen); personeel C: L. de Kort (7 rozen). Na de prijsuitreiking deelde de voorzitter mede, dat een poging gedaan moest worden om een schietbond op te richten, zulks, om wedstrijden regelmatig te kunnen organisee- ren. Besloten werd, dat een commissie binnen kort een speciale vergadering zal uitschrij ven, om tot oprichting van een bond te komen. PROCES OVER SCHENKINGSRECHT Voor het gerechtshof te Arnhem is gepro cedeerd over een kwestie van schenkings recht. Een landbouwer te Raalte had zijn boerde rij met inventaris aan zijn zoon overgedaan voor ongeveer 60.000. Deze som werd door partijen verrekend o.a. nam de zoon de verplichting op zich zijn vader gedurende zijn leven te onderhouden, doch er bleef over een bedrag van 30.000, waaromtrent later verrekening werd vastgesteld. Van de zijde van de belastingadministra tie werd nu een vordering ingesteld van on geveer 7000, nl. het verschuldigde schen kingsrecht en boete wegens poging tot dnt- duiking van dit recht. De rechtbank te Zutphen stelde den fiscus in het ongelijk, omdat hl. niet was bewezen dat het hier een schenking betrof In hooger beroep heeft het Arnhemsche gerechtshof beslist, dat uit verschillende han delingen blijkt, dat de bedoeling van vader en zoon wel een schenking is geweest. Im mers er werd een jaar na de transactie door den vader 30.000 minder opgegeven voor de vermogensbelasting, terwijl de zoon wel dit bedrag opgaf voor zichzelf. Voorts ver klaarde de vader bij den ontvanger der be lastingen, dat hij geen vordering op zijn zoon had. Het Hof heeft het door den ontvanger tegen vader en zoon uitgevaardigde dwang bevel van kracht verklaard en hen in de pro ceskosten veroordeeld. kreeg door de reeks van inbraken, welke hij pleegde, vier jaar gevangenisstraf gevraagd, voor vier delicten. RELLETJE TIJDENS EEN FASCISTENVERGADERING. Een politieagent aangevallen. Na voortgezette behandeling van de zaak tegen den 21-jarigen arbeider O. Oldemans te Overschie, die door de Rotterdamsche recht bank was veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf, ter zake dat hij op 6 Juli van het vorig jaar te Overschie, tijdens een fascisten- vergadering een agent van politie, diens gum mistok heeft ontrukt, werd door den advo caat-generaal bij het Haagsche gerechtshof gister bevestiging van dit vonnis geëischt. Arrest 26 Juni a.s. OPZETTELIJK ZIEK MAKEN t VAN VEE. De veearts te Kaarden vrijgesproken. Een veearts te Naarden is door den kan tonrechter te Hilversum ter zake van het op zettelijk in verdachten toestand brengen van vee, veroordeeld tot 10 boete subs. 3 da gen hechtenis. De Amsterdamsche rechtbank heeft dit vonnis, met vermindering van de boete, bevestigd en het Hof aldaar heeft ver dachte tot de minimum boete van 0.50 ver oordeeld. Na cassatie door den Hoogen Raad heeft de advocaat-generaal bij het Haagsch ge rechtshof tot vrijspraak gerequireerd. Het Hof heeft gister den veearts ontslagen van rechtsvervolging. OVERTREDING LOTERIJWET. De waarnemende kantonrechter mr. M. Koppius te Groningen heeft schriftelijk von nis gewezen in de zaak tegen een assuradeur te Groningen, tegen wien, wegens overtre ding van de loterij wet, 1000 subs. twee maanden hechtenis was geëischt. De kanton rechter heeft den man schuldig verklaard aan een ernstige overtreding der loterijwet en veroordeeld tot een geldboete van 600 sub6. 30 dagen hechtenis. INBREKER TOT VIER JAAR VEROORDEELD. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen een 31-jarigen bakkersknecht uit Oudebildtzijl, die gedurende langen tijd in ii daarbuiten een vermaardheid KLERK VAN HET KANTONGERECHT VOOR DE RECHTBANK. Hij inde zelf de boeten Voor de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam stond een 31-jarige gewezen rijksklerk ten parkette van het kantongerecht aldaar terecht wegens verduistering en ver- valsching van boeken. Verdachte, hoewel hij daar niet toe be voegd was, inde op het kantongerecht boeten of gedeeltelijke betalingen daarvan en dit geld wendde hij ten eigen bate aan. Subsi diair was hem verduistering ten nadeele van den Sta«it ten laste gelegd. Om te zorgen, dat de zaak niet uitkwam, knoeide hij in de signaleeringsregisters en in het executieregister, opdat niet zou blijken, dat verschillende boeten reeds geheel of voor een deel waren betaald. De verdachte bekende de feiten volledig, maar hij voegde er bij, dat het nooit zijn be doeling was geweest, het geld te houden, hij had het plan het later aan te zuiveren De manipulaties in de boeken voerden ten slotte tot de ontdekking, doch zoo bleek uit het getuigenverhoor wanneer de man, die beide registers bijhield, nauwkeuriger te werk was gegaan bij zijn knoeierijen, zouden deze waarschijnlijk nooit zijn uitgekomen, dus van „aanzuiveren" zou dan ook geen sprake zijn geweest. Verschillende personen werden gehoord, die boeten of gedeelten daarvan, aan verd hadden betaald. De eisch luidde anderhalf jaar gevangenis straf. BESTRIJDING VAN JEUGD WERKLOOSHEID. Vanwege het W.-District der Prov. Com missies Noord- en Zuidholland ter bestrij ding van de gevolgen der jeugdwerkloosheid werd op 16 Juni j.1. ten raadhuize te Pur- merend een bijeenkomst gehouden, waarbij behalve eenige leden dier commissies tegen woordig waren vertegenwoordigers van de dagel. besturen der gemeenten Beemster, Purmerend, Edam, Ilpendam, Monnikendam en De Rijp. Burgemeester Kikkert, fungeerend als voorzitter, gaf een beknopte uiteenzetting van het doel dezer bijeenkomst het samenwer* king zoeken tusschen verschillende gemeen ten om de jeugdige werkloozen uit deze om geving hulp te bieden, hetgeen mogelijk is door op het voetspoor van door den minis ter van binnenl. zaken aan de gemeentebe sturen voorgelegde oplossing, hen door ont spanning en door het doen volgen van ont wikkelingscursussen te behoeden voor den voor hen zoo nadeeligen lediggang. Veel zal ten deze afhangen van den finan- cieelen opzet, terwijl ook het leidersvraag- stuk een beslissende factor genoemd moet worden. Medegedeeld werd dat, bij goedkeuring der wederzijdsche plannen door den minister, een rijkssubsidie tot een maximum van 75 der gemaakte kosten m uitzicht is gesteld. De overblijvende kosten zullen door de ge zamenlijke gemeenten moeten worden ge dragen. Ter bereiking van dit doel werd in begin sel een comité van actie gevormd, in welk comité zitting zullen hebben van elk der aan gesloten gemeenten één vertegenwoordiger, terwijl zooveel aansluiting van meerdere ge meenten gezocht zal worden. De secretaris van het W.-district gaf een overzicht van datgene, wat elders op dit ge bied reeds werd bereikt en deze kon consta- teeren, dat met goeden wil hier een vrucht baar arbeidsveld open ligt. Op initiatief van de diverse gem. besturen, gesteund door zooveel mogelijk door plaatselijke vereeni- gingen en particulieren, kan ten deze veel worden aangewend, wat aan de jeugdige werkloozen ten goede komt en haar op nut tige, practische en aangename wijze door deze ook voor haar zoo buitengewoon moei lijken tijd kan leiden. Na een volgende onderlinge bespreking, waarbij o.a. mededeeling werd gedaan van de ervaringen ten deze opgedaan in den afge- loopen winter in Purmerend en Edam, en de niet geringe moeilijkheden zeer wel werden aangevoeld, werd besloten de handen in een te slaan en diverse gem. besturen op te wek ken tot financieele en daadwerkelijke deel name. Het in deze gevormde comité van actie zal hiertoe geen poging achterwege laten en het hoopt alles aan te wenden tot bereiking van het vooropgezette doel. Het vraagstuk der jeugdwerkloosheid moge momenteel niet zoo klemmend zijn, vóór den a.s. winter is het wel zoo urgent, dat krach tige maatregelen inderdaad gewenscht moe ten heeten. De afsluiting van de Mosselenbrug is thans een feit geworden. De brug is voor rij- verkeer afgesloten. Passagiers van de auto busdienst moeten nu overstappen in een an dere bus. Het terrein van den heer C. Kuiper Sz. is als parkeerplaats ingericht. Het ge wone voetgangersverkeer gaat over een nood brug. Het is te hopen dat een en ander niet te lang duurt. EGMOND AAN DEN HOEF. Woensdagmiddag tijdens het korte maar hevige onweer, dat gepaard ging met zware hagelbuien, werden 2 telefoonpalen aan den Heerenweg te Wimmenum door den bliksem getroffen. Nu de meeste winterkool is geplant, blijkt wel, dat de uitplant in de polders veel geringer is dan in de laatste jaren. Een van de redenen, dat in de polders winterkool werd geplant was, dat in het Ambacht, de eigen lijke koolstreek maar zelden goede kool kon worden geteeld, daar ze hier meer vatbaar bleek voor allerlei koolziekten. Die ziektever schijnselen begonnen zich echter, al was het in mindere mate, ook in de polders te vertoo- nen. Gevolg van een en ander is, dat ver schillenden, die geen kool meer in het Am bacht teelden, het nu weer zullen probeeren. Zaterdagavond opende de zwemvereeni- ging „H.Z.V.", alhier,, een ondiep bassin voor kinderen. Het bassin is geplaatst in de ringsloot. Dit is voor onze gemeente een groote vooruitgang. De kinderen kunnen nu in goed water leeren zwemmen, zonder dat ze direct gebruik behoeven te maken van de diepe ringsloot. De opening gebeurde met een korte toespraak van den heer Biersteker, waarbij deze dank bracht aan degenen, die aan het tot stand komen van het bassin hebben meegewerkt. Maandagavond, de tweede avond van de kermis in het Zuid Einde, werd bij den heer Rus een tooneeluitvoering gegeven. Ditmaal geschiedde zulks niet door de^ooneelvereeni- ging hier ter plaatse, maardoor „Jong Leven" uit Oudkarspel. Opgevoerd werd „De Ridder van den Kouseband" van Henk Bakker. Er was niet veel publiek, maar de thuisblijvers hebben beslist ongelijk gehad Er is niet veel inhoud in dit stuk, maar er kan om gelachen worden en dat is met ker mis toch de hoofdzaak. Het stuk werd goed gespeeld, vooral de loodgieter speelde zijn rol zeer goed. De heer P. W. Weeber, assistent bij de Ned. Spoorwegen alhier wordt met ingang van 2 Juli a.s. overgeplaatst naar Bloemen- daal. In de vacature wordt voorzien door de overplaatsing van den heer Zijlstra uit Beu gen-Kruispunt. Woensdagmorgen werd door den tuin der C. Boon te Sint Pancras voor het eerst roode kool ter markt aangevoerd, welke van de hand ging voor 5.90 per 100 K.G. In de jaarvergadering van de vereeniging „Belang der jeugd" werd na de jaarversla gen in 't bestuur herkozen de heeren P. v. d. Molen en J. M. de Jong, terwijl in de plaats van den heer P. Schagen wegens vertrek naar elders, werd gekozen de heer P. Sint Nicolaas. In de daarna gehouden bespreking werd besloten dit jaar wederom voor de schoolkin deren het historische schoolfeest te organisee- ren, waarvan de datum nog nader "bekend gemaakt zal worden. Dinsdag waren de heeren W. Scholten, van Alkmaar, een vertegenwoordiger der N.V. Baconfabriek Uithoorn en H. Thiesz, naar hier gekomen, teneinde hier lammeren aan te koopen voor uitvoer naar Frankrijk, waarvoor aan eenige exporteurs een extra toewijzing voor consent was gedaan. De prijs, die genoemd werd, n.1. 40 st. per Kg., werd door vele veehouders blijkbaar niet vol doende geacht. Op 't marktplein te Den Burg, waar de keuring plaats had, werden in totaal minder lamineren aangevoerd dan 't gevraagde aantal (250). De prijzen waren bovendien nog lager dan men verwachtte. Slechts ongeveer een honderdtal lammeren werd aangekocht voor den prijs van 6 tot 8 gulden. Vele veehou ders wilden de uitgezochte lammeren die ze aanvoerden voor dit bedrag niet afstaan, daar de prijs slechts weinig hooger is dan de marktprijs, en het vervoer over Texel dubbel is. Ook de heer Govers uit Alkmaar was bij deze aanbieding aanwezig. ZWAAR GEWOND. Door een vallende flesch zuurstof. Dinsdagmiddag is een 70 K G. wegende zuurstofflesch, die aan boord van het in de haven der N.V. Simons scheepsslooperij te Pernis liggend motorschip „Alblas" werd geheschen, uit de tros geschoten en neerge komen op den twintigjarigen arbeider L. de Waard uit Alblasserdam. De man, die een zware schedelbreuk opliep, werd in hope- loozen toestand naar het ziekenhuis aan cfen Coolsingel te Rotterdam gebracht. DE WERKLOOZENSTEUN IN ALMELO. Naar aanleiding van het bericht, als zou de minister van sociale zaken de rijksbijdrage voor den werkloozensteun aan de gemeente Almelo hebben stopgezet vernemen wij van de meest bevoegde zijde, dat de minister in deze aangelegenheid nog geen beslissing heeft genomen DE KONINGIN-MOEDER. Moet rust nemen tengevolge van een knie-verstuiking. Naar men ons meldt moet de koningin moeder tengevolge van een knie-verstuiking eenige dagen op -Soestdijk absolute rust houden. DE TACTIEK DER S D. A P Een commissie van onderzoek over event. wijziging van de tactiek. De uitslag der Tweede Kamerverkiezingen heeft een onderwerp van besprekingen uitge maakt in het partijbestuur en den partijraad der S. D. A. P„ waarin de vraag besproken is of de door die partij gevolgde tactiek juist is geweest. De conclusies der besprekingen leidden er toe, schrijft „Het Volk", dat besloten werd tot het instellen eener commissie, welke vóór den lsten October a.s. aan het partijbe stuur verslag zal uitbrengen over de vraag, of, en zoo ja welke veranderingen in verband met de gewijzigde economische en politieke omstandigheden in binnen- en buitenland in programs, besluiten en tactiek der n - beveling verdienen. Deze commissi!rl1' Zo zeer korten termijn onder leiding v Za' °P heer Albarda worden geïnstalleerd e^iL den uit de heeren J. FAnkersmit, W r st*»t E. Boekman, S. Groencweg, E. Kut.er3","*'». Matthijsen, J_Oudegeest, J. E. Stok^ "j W- 't Veld, K. Vorrink, J Bergh, lid-secretaris. d Wijk en G. m v. d UIT EEN GESTICHT ONTVLUCHT Onderweg een fieis gestg. Dinsdagavond zag een agent van n„, op de Kruiskade te Rotterdam een jeu a'tle fietser rijden zonder licht. Hij gelastte he e te stappen, waaraan deze voldeed er. nart?w komende bemerkte de agent, dat de overi der gekleed was in gestichtskleeding n kwam hem verdacht voor en hij nam a jongeman mee naar het bureau. Daar hk? dat hij ontvlucht was uit het rijksopvoedin! gesticht te DoeLnchem. Hij vertelde den w gedeeltelijk te voet te hebben afgelegd en 3 wel gereden te hebben met auto's, die n?1 zelfde richting gingen. Zoo was hij gektw! tot Gouda. In die plaats heeft hij uitbeen W een fiets weggenomen, waarmee hij den ver deren tocht naar het ouderlijk huis wiwi afleggen. Hij wist echter, dat zijn oudm sedert zijn verblijf in Doetinchen verhul waren en nu was hij op zoek geweest aa- de nieuwe woonplaats, waarbij de duistemi. hem overvallen had. VEREENIGING „GRONINGEN" In de te Amsterdam gehouden algemeen, vergadering van Vereeniging „Groningen* werd de heer J. H. van Kregten te Dor drecht, oprichter van de oudste Groninger Vereeniging in den lande, tot eerelid be noemd. Tot leden van verdienste zijn be' noemd de heeren dr. M. G. de Boer te Am* sterdam, E. Gerzon te Amsterdam J Hul zinga te Groningen, A. M. Kahrel té Gronin gen, Theod. Niemeyer te Groningen en dr J. L. Siemens te Amsterdam. LETLANDSCHE ZEELIEDEN IN STAKING. Omtrent de staking van Letlandsche zee lieden op houtschepen in de haven te Amster dam wordt nog gemeld, dat, als resultaat van de onderhandelingen tusschen den Let- landschen consul en de schepelingen het conflict vrijwel is opgelost. De „Astra", wel ke te IJmuiden lag, is naar zee vertrokken De bemanning van de „Ramava", in de ha ven van Zaandam, is, op vijf man na, bereid te vertrekken. De weigeraars gaan van boord. De bemanning van de „Everan- na", in de Amsterdamsche houthaven, wei gerde aan de staking mee te doen. De andere schepen worden zonder inci denten gelost en men vertrouwt dat zij op tijd zullen vertrekken. De extra-politiebewa king is opgeheven. HET VISSCHERIJ-CONFIICT TE IJMUIDEN. Verzoening in zicht? De rijksbemiddelaars prof. mr. A C. Jo- sephus Jitta heeft hedenmiddag op bet De partement van Economische Zaken een be spreking gehad met partijen, betrokken bij de staking in het visscherijbedrijf te IJmuiden, in welke bespreking partijen elkaar zijn gena derd. De besprekingen zullen deze week nog worden voortgezet. HONDEN-TENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag a.s. zal, zooals elders in dit blad wordt vermeld, de Kynologenclub „Kennemerland" een Internationale Kam- pioenschaps Honden Tentoonstelling houder in Hotel Groot Badhuis te Zandvoort. OVERBRUGGING ONZER GROOTE RIVIEREN. De brug bij Viantn. De rijkswaterstaat heeft gister aanbesteed het maken van den onderbouw met bijkomen; de werken voor de brug over de Lek bij Vianen. Raming 515.000. Laagste inschrijfster N.V. Het Spoorweg' bouwbedrijf te Utrecht voor 377.700. ZEDELIJKHEIDSWACHTERS TE MUIDEN. Een waarschuwing van den l-CfC J burgemeester door den raai in 1 wind geslagen. Het Muiderbergsche strand en al zich daarop uit- en aankleedt, heeft een lange discussie ten gevolge gehad in de ve gadering van de Muider vroedschap. Aa leiding hiertoe was een adres van eetug exploitanten van badinrichtingen, die Z1C*1 e over beklaagden, dat men hoe langer n meer de badhokjes negeert en gebruik ra&a van strandstoelen en andere, niet daarvo 3 Wo-Wang zei niets, maar speelde met zijn staartje en zon ondertusschen op een idee. Plotseling kreeg hij een pracht- inval. Ergens op de aardbol, hij geloofde in Tirol, woonde een tante van hem. Als ze die nu eens gingen opzoeken. „Simmy", zei Wo-Wang, „ga je mee naar Tirol? Sim zou met geen mo gelijkheid kunnen zeggen, wat Tirol was of beteekende, doch vol vuur riep hij heel theatraal: „je weet Wo-Wang, ik volg je als onafscheidelijk vriend naar het einde der wereld 4. En hij was zoo met het plan ingenomen, dat hij van lou pleizier een luchtsprong maakte, met het ongelukkige dat de plank waarop ze zaten het evenwicht verloor en Wang met een vaartje in het water gleed.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6