£and= w Jmxh&ouux £uchtoaact Siad en Omgeving. bestemde objecten, om zich te ontkleeden en jn badpak te steken. De heer Elffers greep het adres aan, om krachtig te protesteeren tegen de wijze, waarop op de Pinksterdagen de duizenden bezoekers zich aan het strand hadden ont kleed. „De maatschappij gaat te gronde, om dat het zedelijk peil zakt. De overheid moet er toe medewerken, dat het gezin en het hu welijk weer op de juiste plaats komen", riep spr. uit en hij verzocht burgemeester De vol komen de menschen Zondags naar Hui zen, doch zelfs aan het tramstation zullen zij niets meer kunnen krijgen. Volgens de Rijks wet hebben de reizigers ook des Zondags recht, om in de lokalen van de openbare middelen van vervoer dus wachtlokalen ververschingen te gebruiken. B. en W. zeg gen nu, dat het oneerlijke concurrentie is. om dat de cafés in het dorp gefloten zijn. Maar B. en W. scheppen zelf die concurrentie door JPHH. deze café's gesloten te houden: Zondags- Raadt met klem, een strengere toepassing rust is goed, doch dan ook consequent; dan L.. owilrol 77 Hpr n/\litif>vprnrrlpninof hphvpllr „i..::;,.™ij van artikel 77 der politieverordening, hetwelk 'verbiedt, dat men zich in badcostuum buiten de zee bevindt. Wethouder v. Klooster deelde mede, dat zich drie personen bij hem hebben beklaagd over de toestanden op het strand. „Mannelijk en vrouwelijk personeel ontkleedt zich in de openbare lucht. De politie heeft daar veel te weinig acht op geslagen, tot ergernis van alle fatsoenlijke menschen" De voorzitter, burgemeester De Raadt, meende, dat er niets onzedelijks in Muider- berg is gebeurd. „Ik heb mij op de Pinkster dagen persoonlijk verblijd in het «genoegen van zooveel duizenden menschen op het strand en in de zee. Wij hebben toch niet meer de toestanden van 40 jaar geleden, ook niet wat de kleeding betreft. Wil de raad meer politietoezicht, dan moet hij maar een crediet toestaan. Maar men moet wel weten, dat er in de verordening geen leeftijdgrens genoemd wordt, dus dan mogen er ook geen kinderen meer in badcostuum op het strand iloopen. Dan zal i laten verbaliseeren en jhet resultaat zal zijn, dat de menschen niet meer naar Muidei berg komen". Spr. rekent voor, dat hij ongeveer 100 noodig zal heb ben voor uitbreiding van het aantal veld wachters op Zondag. Nadat nog eenigen tijd het debat op de bo venvermelde wijze is voortgezet, verleent de raad met 6 tegen 1 stem, het gevraagde cre diet van 100. GEGEVENS VOOR STEUN- VERLEENING. Voor een eventueele strafvervol ging is invulling van t aanvraag formulier door den werklooze zelf noodzakelijk. Bij steunverleening moet de betreffende werklooze een aanvraagformulier invullen, waarop verschillende gegevens worden ver strekt welke noodig zijn voor de berekening van het steunbedrag, terwijl op het verstrek ken van verkeerde inlichtingen een strafver volging moet volgen. Nu is echter gebleken, dat strafvervolging op grond van verkeerde inlichingen door .werkloozen verstrekt, veelal practisch is uit gesloten door de omstandigheid, dat het be treffende aanvraagformulier in de meeste ge vallen niet door den werlkooze zelf wordt in gevuld, doch door een bestuurslid van zijn vakvereeniging. In dergelijke gevallen voert men meestal later aan, dat een misverstand bij de invulling plaats vond, waardoor het bewijs van het valschelijk opmaken bezwaar lijk of zelfs onmogelijk te leveren is. In het bovenstaande heeft de minister van Sociale Zaken aaanleiding gevonden te bepa len, dat de werkloozen voortaan zelf het aan vraagformulier moeten invullen, terwijl zij eventueele wijzigingen, welke van invloed kunnen zijn op de hoegrootheid van het steunbedrag, schriftelijk moeten indienen. NAAR VERLAGING VAN HET IJSELMEERPEIL. Men meldt aan het Hbl.: Naar wij vernemen komt er eindelijk teeke- ning in de kwestie omtrent het peil van het IJselmeer en de vergoeding van de schade, die landeigenaren ten gevolge van den hoo- gen waterstand hebben geleden. De vorige week heeft de minister van Wa terstaat na besprekingen met de directie van de Zuiderzeewerken dienaangaande een be slissing genomen. Hij heeft zich op het stand punt gesteld, dat er geen kunstwerken moe ten worden aangelegd ten behoeve van de lager gelegen landerijen, die nadeel van het waterpeil van 13 A P. ondervinden. Wel is hij bereid de aanwijsbare schade, door de eigenaren van die landerijen geleden, te ver goeden. Hiermede is het vroegere standpunt van het departement van Waterstaat prijsgege ven, dat wel kunstwerken moeten worden aangelegd, maar geen schadevergoeding moet worden verleend. De oorzaak van deze gewijzigde opvatting is gelegen in de omstandigheid, dat het peil van het IJselmeer in 1935 toch op 40-^- zal worden gebracht en er dus waarschijnlijk dan geen kunstwerken noodig zullen zijn Uitgemaakt zal nog dienen te worden, wie sluiting van de haven, waardoor het onmo gelijk zal zijn, dat booten met toeristen bin nenkomen. De heeren van Wessel (s. d.) en Westland (chr. dem sloten zich hierbij aande laatste onderstreepte, dat de christelijke regeering door haar Zondagswetgeving het christelijke gemeenten bijzonder lastig heeft gemaakt, om absolute Zondagsrust te behouden. Zelfs in Huizen maken winkels gebruik van de Rijkswet, om gedurende vier uren open te blijven of hun waren te doen bezorgen. Sprekers van anti-rev. chr. hist. en staatk. geref. richting wenschten sluiting van alle café's, om zooveel mogelijk Zondagsrust en -heiliging te bevorderen. Alleen de heer P. Veerman (Herv. Kiezers) stelde het toeristen verkeer en de Rijkswet boven de Zondags rust zooals men nu wil. Voor den burgemeester, den heer J. W. Egberts (anti-rev.) was alleen de vraag: alles open of alles dicht. Ook de wachtkamer van het tramstation, daarom willen B. en W. een tapverbod voor deze gelegenheid en de koninklijke goedkeuring hierop afwachten. Na uitvoerige du- en triplieken kwam het voorstel in stemming. Alleen de beide chris ten democraten, de soc. dem. en de afgev. van de Hervormde Kiezers stemden tegen, zoodat besloten is, een tapverbod af te kondigen. DE MINISTER VAN WATERSTAAT IN DE WIERINGERMEER. De minister van waterstaat, ir. J. A. Kalff, heeft vandaag, begeleid door den directeur- generaal van den rijkswaterstaat, dr. ir. J. Ringers en de leden van de Wieringermeer- directie irs. Smeding, Mesu en Roebroek, een bezoek gebracht aan den Wieringermeerpol- der. PENNINGMEESTER VOORT VLUCHTIG? Het bestuur van een jeugdbond te Amster dam heeft de politie van het bureau Over toom in kennis gesteld van het vermoeden, dat de penningmeester van die organisatie plotseling verdwenen is. Het schijnt dat hij een bedrag van 1200 heeft meegenomen De man zou in Duitschland zijn, meent de Tel. OPLEVING Oeen crisiswerkloozen meer te Langerak. De N.B. Betonbuizenfabriek te Langerak, die in het voorjaar slechts op halve kracht kon werken wegens het ontbreken van or ders, is thans zoo ruim daarvan voorzien, dat een tweeploegenstelsel is ingevoerd, waardoor thans wordt gewerkt van 's mor gens 5 tot 's avonds 11 uur. Als gevolg van ^deze opleving zijn er in de gemeenten Lange rak en Nieuwpoort op het oogenblik geen crisiswerkloozen meer. DOOR HOOIWAGEN OVERREDEN. Gisteren is de landbouwer A. Rovers te Uden tijdens werkzaamheden op het hooi land onder een hooiwagen geraakt en over reden. Met ernstige inwendige kneuzingen en twee gebroken ribben is het slachtoffer op genomen. BRAND. Een landbouw schuur in vlammen. Dinsdagavond ontstond door onbe! ende oorzaak brand in de groote landbouwschuur van W. Kosken te Huisseling. Het vuur greep zeer snel om zich heen, de boerderij leed groote waterschade. Een dorschmachine en enkele andere landbouwwerktuigen gin gen in de vlammen op. De brandweer van Ravestein kwam toen alles reeds verbrand was ZICH ZELF AANGEMELD. Had 6000 gestolen. Aan het hoofdbureau van politie te Den Haag heeft zich gemeld een 41-jarige zee man, zonder vaste woonplaats, die mede deelde, op 6 Juni ongeveer 6000 aan bank papier te hebben ontvreemd uit een kruide nierswinkel te Utrecht. De politie te Utrecht had zijn aanhouding en voorgeleiding ver- zocht in het algemeen politieblad. Dé man is werkelijk schade heeft geleden van het hooge naar Utrecht op transport gesteld, waterpeil, op welke wijze die schade moet worden bepaald en wié als gemachtigden van de rechthebbenden zullen optreden. Het meest waarschijnlijke wordt geacht dat het provinciaal bestuur deze zaak zal af wikkelen. GEMEENTERAAD VAN HUIZEN. Op Zondag geen enkel café ge opend, ook niet de wachtkamer van het station. In zijn jongste vergadering neeft de ge meenteraad van Huizen (N.-H.) behandeld het voorstel van B. en W. om een tapverbod op Zondag vast te stellen voor het wachtlokaal van de Gooische tram. Van de debatten geeft de N. R. Crt. als volgt verslag: De heer Staalman vond deze zaak moeilijk, omdat de raad de Zondagsrust, die men bij deze verordening nader wil regelen, reeds menigmaal moeilijk heeft gemaakt. Spr. stond op het standpunt van den Engelschen Zon dag, een volmaakten rustdag; de Engelsche Zaterdag diene voor ontspanning. Met de vestiging van het Natuurreservaat, heeft men drommen menschen naar Huizer gebied gehaald. Spr. heeft daartegen gewaar schuwd. Doch nu de menschen komen, zeggen B. en W.: te eten en te drinken krijgen jullie niet. In de nieuwe gids voor Huizen, lokt de burgemeester in zijn voorwoord de toeristen naar Huizen, maar hij had er bij moeten schrijven: kom niet op Zondag. Bij trammen BOTEREXPORT NAAR INDIE. Uit goede bron verneemt „De Nieuwe Koerier" dat directeuren van de coöperatie ve zuivelverkoopvereenigingen in Nederland aan de voorbereiding werken der oprichting van de N.V. die ten doel heeft bevordering van den boterexport naar Indië. De officieele titels verluiden „N.V. tot export van boter en andere zuivel- en melkproducten voor ge westen buiten Europa". Aan het eind van deze maand zullen de betrokken directeuren te Den Haag een vergadering houden op welke bijeenkomst de statuten der N.V. wor den vastgesteld. UITVOER VAN GROENTEN EN FRUIT NAAR BELGIE. De commissie inzake de contingen- teering van fruit en groenten maakt be kend, dat zij door den minister van eco nomische zaken is belast met de afgifte van certificaten voor den uitvoer naar België van de volgende producten, waarvan de invoer in België van Maan dag 26 Juni a.s. af aan beperkende be palingen is onderworpen: komkom mers, sla, tomaten, bospeen, bloemkool, aardbeien en meloenen. Nederlandsche exporteurs, die in het jaar 1932 deze producten voor eigen rekening naar België hebben uitgevoerd, kunnen voor de toewijzing der certificaten in aan merking komen. Zij behooren daartoe zoo spoedig mogelijk uiterlijk 30 Juni a.s. een opgave van de door hen verzonden hoeveelheden gespecificeerd per maand voor elk product afzonderlijk in te die nen bij den secretaris der commissie mr. L. Niemöller, Javastraat 80 te Den Haag, tel. 112128. Met betrekking tot den uitvoer naar Bel gië van groenten en fruit deelt de commissie inzake de contingenteering mede, dat van de regeering van België nader bericht is ont vangen, dat de invoer in België, van sla, bloemkool en meloenen niet aan de beperken de bepalingen zal worden onderworpen. m VERKEERSONGEVALLEN. Door een tram gedood. Gistermorgen is een tot nog toe onbeken de man, toen hij te Rotterdam aan den Beukelsdijk vlak vóór een tramwagen van lijn 21 wilde oversteken, overreden. De man is op slag gedood. KORTE BERICHTEN. De K. v. K. te Den Haag heeft Dins dagavond besloten tot het zenden aan de Tweede Kamer van een adres, waarin bezwa ren zijn ontwikkeld tegen het wetsontwerp tot heffing van een omzetbelasting en weel deverteringsbelasting. Onder leiding van den heer H. J. Ter- wey van Utrecht werd eergisteren te Amster dam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Bondsraad van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond De marechaussee te Beek (L.) arresteer de den postbode J. H. wegens het niet afdra gen van geïnde postkwitanties. De Centrale Vereeniging voor den Ge distilleerdhandel heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin be zwaren wordt geopperd tegen het ontwerp omzetbelasting. Weesl voorzichtig met vuur m bosch en heult DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel (uitreis) is gister te Bangkok aangekomen. De Ijsvogel is gisternamiddag half zeven op Schiphol geland. De Kwartel is heden op de thuisreis van Singapore vertrokken en te Bangkok geland; de Rijstvogel (heenreis)'vertrok van Bangkok en is te Singapore geland. SNELHEID EN DE I. A. De K. L. M. als voorbeeld. De met de jongste mail te Batavia ontvan gen „Straits Times" bevat volgens het „Bat Nwsbl." een interessant hoofdartikel, waar in het actueele vraagstuk der snelheidsop voering van vliegtuigen wordt behandeld. Het blad wijst allereerst op de noodzake lijkheid, deze snelheid op te voeren, omdat, met enkele uitzonderingen, de commercieele lange afsfandvliegdiensten niet rendeerend zijn en voorts, omdat de desbetreffende regeeringen steeds minder geneigd zijn, te blijven doorgaan met het verstrekken van hooge subsidies aan de luchtvaartmaat schappijen voor de handhaving van die diensten. Deze kwestie van snelheidsopvoëring is van zeer groot locaal belang, vervolgt dt „Straits Times", in verband met de aan staande Imperial Airwaysvliegdienst naar Astralië, via Singapore. Onze Nederlandsche vrienden, die reeds zoo langen tijd met zulk een buitengewoon hoogen graad van efficiency den vliegdienst tusschen Amsterdam en Batavia hebben on derhouden, hebben zich wel degelijk reken schap gegeven van het feit, dat wanneer aanstonds de Imperial Airways met zijn Australiëdienst begint, de concurrentie me de KLM. een aanvang zal nemen, en daar om hebben zij bereids stappen gedaan om deze concurrentie het hoofd te bieden. Zij hebben de theorie, welke in dit artikel is uit gestippeld tot de hunne gemaakt en bouwen reeds snellere machines. Tegen October van het volgend jaar ho pen zij den duur van de reis tusschen Singa pore en Londen terug te brengen van acht of negen dagen tot vijf, terwijl de uiteindelijke reisduur zelfs niet meer zal zijn dan 3 dag. De Imperial Airways maakt intusschen plannen voor een vliegdienst van Londen naar Singapore in tien of elf dagen, wai dus langer is dan de Nederlandsche vlieg dienst momenteel reeds doet. Het heeft et derhalve allen schijn van besluit het blad dat de Imperial Airways, die het er gedu rende meer dan twee jaren oo hopelooze wijze „bij heeft laten zitten'", thans aanstal ten maakt ojn zijn lange afstand-vliegdienst ir. te sellen op een basis, welke door de rest van de wereld reeds lang voor ouderwetsch is verklaard. Wijzende op de allengs zorgwekkender wordende maatschappelijke economische en Eolitieke toestanden constateerde spr., dat et ledental met een catastrophale snelheid daalde. Aanstellingen van een aantal nieuwe reclasseerings-ambtenaren moest in den loop van 1932 worden opgeschort. Door de steeds voortgaande inzinking van het bedrijfsleven staat men schier machte loos waar het gaat om de aan ons toever trouwden aldus spr. een redelijke kans te geven door eigen inspanning een plaats heroveren in het maatschappelijk samenstel Spr. constateerde dat de taak van het afge- loopen jaar in afwachting van betere tijden het bestaande te behouden, niet ten volle vervuld is. Er zijn enkele lichtpunten, als de tot stand gekomen voortgezette samenwer king tusschen de Joodsche Reclasseering en het Genootschap. Spr. wees op het algemeen karakter van het Genootschap, mede naar aanleiding van het door het Genootschap genomen initiatief tot het instellen van een onderzoek naar de Rijksgestichten voor vrouwen en meisjes, dat in den aanvang, naar het schijnt, eenige ontstemming zou ge wekt hebben bij confessioneele reclassee- ringsinstellingen, die opgericht zijn. Voort gaande met het nieuwe ter hand genomen werk wees de heer de Bruyn op de totstand koming van het blad „Reclasseeringsnieuws" en op de propaganda, gevoerd door den pro pagandist den heer J. H. Helmerhorst. Spr. deed eenige mededeelingen omtrent de nadere regeling der amtenaarspensioenen. Met instemming werd begroet de groeiende belangstelling voor het denkbeeld eener be langrijk ruimere taak aan de Reclasseerings- raden toe te wijzen, dan tot nu toe het geval is. De reclasseeringsraden zijn gedacht als vereenigingspunt der particuliere reclassee ring, waaruit gezaraelijk opbouwend werk zal moeten worden verricht. Deze zullen gaan vormen de spillen der particuliere re classeering, haar arbeid scheppend en con troleerend, strevende naar de samenwerking met rechtspraak en gevangeniswezen, ter be reiking van een vruchtbare bestrijding der criminaliteit. Spr. betreurde de bezwaren, waar pogingen gedaan worden om door in schakeling der reclasseeringsraden tot een betere regeling te komen ten opzichte der verdeeling der aanvragen voor voorlich tingsrapporten. Nog ernstiger is het verzet tegen een controle door de hervormde reclas- seeringsraad uit te oefenen op het reclas- seeringswerk der particuliere instellingen. De taak der reclasseeringsraden en de on- vermijdelijke reorganisatie dezer instellingen blijft in de algemeene belangstelling en een oplossing mag in een niet te verre toekomst tegemoet worden gezien. Het rapport, uit gebracht door de commissie tot cndevzni naar den toestand der Vrouwengesticb.en, zal in het najaar bekend werden gemaakt. Het zal de aandacht vestigen op nieuwe noo- den en spr. hoopte, dat het hernieuwde be langstelling zal inluiden voor het gevange niswezen in het algemeen, dat helaas niet met zijn tijd is medegegaan, en thans stellig niet naar behooren de rol kan vervullen, d.e het volgens de nieuwe begrippen aangaande de bestrijding der criminaliteit ook als pae- dagogisch element, naast rechtspraak en reclasseering, heeft te vervullen. Spr. sprak den wensch uit, dat niet langer gewacht moge worden met de invoering van „Arbeid in beperkte gemeensevhap" in gevangenis. Spr. wees op de eigenaardige positie, die de Colleges en Regenten in de gevangenissen innemen. Wellicht is het beter ze te vervangen door Commissies van Toezicht. Daaraan zou moeten voorafgaan een op modernen grond slag rustende opleiding van het hoogere ge vangenispersoneel. Tenslotte zij gememoreerd de Bond vau Kinderbescherming een commissie heeft be noemd ter bestudeering eener betere regeling van de afgifte van de Bewijzen van Goed Zedelijk Gedrag. Stilleggen van het werk is thans de tijd niet voor. Integendeel, bedriegen de voor teekenen niet, dan wacht uitbreiding van het werk voor het Genootschap. De toeneming der criminaliteit die al geruimen tijd in ver band met den steeds ongunstiger wordenden eeonomischen toestand verwacht werd, bleef tot de helft van het vorig jaar uit. Eerst de beide laatste kwartalen van 1932 toonden een toename, maar van zoo betrekkelijk ge ringen omvang, dat het doorsneecijfer vau 1932 toch nog onder dat van 1931 bleef. Deze stijging is gebleken geen tijdelijke te zijn. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek deelde mede, dat de bewerking van de binnenkort door het Bureau te publicee- ren indexcijfers reeds zoover gevorderd is, dat daaruit wel zal blijken dat sommige cij fers van het eerste kwartaal van 1933 o.a die betreffende de economische misdrijven, zich in stijgende lijn bewegen en in totaal een ongunstige aanwijzing geven betreffen de de criminaliteit dan in het overeenkom stige tijdsverloop van 1932. En ook de jeugdcriminaliteit stijgt. Spr. eindigde met den wensch uit te spre ken, dat slechts door grootere inspanning er naar gestreefd kan worden het effect van de leemte aan voldoende middelen te neutrali seeren, en onverkort te blijven doen, wat in deze moeilijke en nog moeilijker worden tij den van het Genootschap gevergd zal worden (De vergadering duurt voort.) vau Donderdag 22 Juni 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHLANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadloozc telefoon). Koers vao beden l<-« Vorige GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING DER GEVANGENEN. Jaarvergadering. Openingsrede van den voorzitter. Te Heiloo is heden de jaarvergadering gehouden van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen. Voorzitter was de heer G. A. M. de Bruyn uit Rotterdam. Deze heette de aanwezigen welkom en me moreerde in zijn openingsrede het overlijden van het zoo verdienstelijke hoofdbestuurs lid, den heer H. Frank, terwijl spr. een spe ciaal woord van welkom richtte tot den heer Veenstra als vertegenwoordiger van den mi nister van Justitie, wiens optreden als zoo danig met groote ingenomenheid door het Genootschap en ongetwijfeld door de gan- sche particuliere reclasseering wordt "be groet. Voorts heette de voorzitter welkom den vertegenwoordiger van het Centraal College der Reclasseering, mr. A. Fentener van Vlis- singen. STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 1932 4 K 1917 4 1931 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Oelit Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford P'-ilips Gloei). Gem Bezit Unilever 1NDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Serv'te General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Kedjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacilic Wabash Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. koers 1003/„ lCOVw 96% 671/s 741A 65'/, 791/4 297, 237, Oh lU/l6 142 1697, 91 277z |13WiO 27. 2os/.o 47.0 0'/s 46V:c ll/.G lU/s 3ü 2328/, 13972 9O72 43 cl.— 178 14'/, 99 1187, 171s/< 98"/, 12Vig G/s 88% 40% 40 27'/, 21s/ig 19 19 U-Vs 19% 637s 151 25»/, 150% 1537, 53% 197.6 947, 3% pl.m. 1.45 pl.m. 1.30 «TV* 67 29% 667, 1T»/, 170-7, 93-7, 27 13i-8/s 27, 17 uyM-t 47.G-) 07, 467-6 H r> 107, 2367,-51 2341,-5 141 06 4z% 123 14-5 93 pl.m. 2.00 29-% _17s 1691-70 9/J-8 135/:c-8 27v>/i0.fc 47-g 1751-3/, 99" e^/iG-7 88i *2 40 21 177, 63% 151 247, 151 155 19 3% 29%-7s 168J 9<i6/.c 2/'¥jg 47ig pl.m. 2.15 233-4 175J.61 12%6-| 6"/s" '7,6 881 3%-7ig 175-% 12f-7:, 6 l-l 142% 169 9/7, 13j-%n 271-17.8 4.-7:6 231-3 174.5 127B M-' 'u 26 2"A« 63% 150 155J-6 i%6 PROLONGATIE Vorige koers 1% pCt. Heden 1®/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italid NIET OFFICIEEL 100 A. e 1 .lLii.1 Vorige koert 0.45% 59.12% 9.797, 34.80 48.04 37 65 43.65 42.75 2 023/, 13 05 Koers op heden 2 uur 8 45 59.10 9.79% 34,79 48,05 3U65 43 6j 4275 '2.01% 13.05

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7