Spoct £uchtuaact JCeck S. Sxhcol Qemeentecadeti DE CRISIS IN WEST-FRISIA. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Oehoe (uitreis) is gister te Boedapest aangekomen. OCEAANVLIEGERS VERONGELUKT. T NED. BIJBELGENOOTSCHAP. BROEK OP LANGENDIJK. van Vrijdag 23 Juni 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHLANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). m Vorige koers MARKENHANDEL. Twee jonge mannen uit Oldenzaal hadden Xich voorzien van een zoogenaamde Reise- cheque van 1000 Mark, om deze over de Srens in te wisselen. Zij werden in Bentheim oor geheime politie aangehouden. Een hun eer wist met zijn marken over de grens te komen; de ander bevindt zich in arrest, ter wijl beslag werd gelegd op den auto, waar mee ze de reis maakten. Een borgtocht van 5000 mark wordt nu geëischt tot vrijlating van ten C. en den auto. I MACHINIST VAN DE LOCOMOTIEF GEVALLEN. Gisteravond is de 30-jarige machinist, van der Est, van de stoomtram, die om 1737 uit Spijkenisse naar Oostvoorne was vertrokken, bij Zwartewaal van de locomotief gevallen. Nadat eerste hulp was verleend is de man, die bij den val een hersenschudding had op- geloopen, naar zijn woning te Oostvoorne vervoerd. KORTE BERICHTEN. Te Maasniel werd Woensdagavond een vrachtauto van zekeren B. uit Venray aange houden, die 500 K.G. Duitsche margarine vervoerde. Boter en auto werden in beslag genomen; tegen B. werd proces-verbaal op gemaakt. De politie te Lonneker heeft zekeren A. M. uit Enschede in verzekerde bewaring ge steld, die zich schuldig heeft gemaakt aan niet nader te noemen handelingen met een meisje van elf jaar, dat door hem was mee gelokt in een roggeveld. Op een boerenbruiloft te Lonneker is van een van de gasten een zilveren beugel- tasch, waarin een gouden armband, ter waarde van plm. 60 ontvreemd. Na een achtervolging hebben de com miezen te Budel een rijwiel met een zak Bel gische margarine in beslag genomen. De «mokkelaar wist te ontkomen. BRAND. Geen bluschwater en daardoor gin gen twee boerderijen verloren. Gisteren is een felle brand ontstaan in de boerderij van den heer A. v. d. Heuvel te Haps (N.B.). Het vuur, waarvan de oorzaak niet bekend is, werd door den krachtigen wind sterk aangewakkerd, zoodat weiara het woonhuis met de stallen en schuren in ■lichte laaie stonden en de bewoners over haast de vlucht moesten nemen. Door den geweldigen vonkenregen sloeg het vuur over op de in nabijheid gelegen boerderij van den heer C. Peters Rit; ook deze boerderij was in korten tijd een vuurzee. Wegens gebrek aan water viel aan blus schen niet te denken Beide boerderijen met de bijgebouwen brandden geheel af. Een gedeelte van den inboedel van den heer Peters Rit kon worden gered. De land bouwwerktuigen en een partij hooi en stroo gingen verloren. Eenig klein' vee kwam in de vlammen om TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer zal Dinsdag 27 Juni a.s. fe een uur weder bijeenkomen. De voorzitter zal voorstellen om ter be handeling in deze vergadering aan de orde 4e stellen: Raming der voor de Tweede Kamer benoodigde uitgaven in 1934 (comité- generaal); wijziging; opiumwet; wijziging ari. 3 der bevorderingswet voor de land macht 1902; wijziging art. 10 der wet tot regeling van het militair onderwijs bij da landmacht (opleiding officiersrang enz.); wij ziging Surinaamse begrooting 1921; vast stelling slot rekening Suriname 1930; eenige naturalisatie ontwerpen; wijziging pakket- postwet; wijziging begrooting buitenland- sche zaken 1933 (inrichting kamer Volken- fcondsgebouwd en goedkeuring handels- en scheepvaartverdrag. Nieuw Kamerlid. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de plaats van jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard jhr. dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg te Baarn. Weest voorzichtig nul vuur in bosth en heide Voetbal. Naar wij in de Enkh. Crt. lezen, is de derde vergadering van West-Frisia rustig verloopen. De vergadering heeft een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heeren Z. Jelles, Bosch, Oosterhof. Koopen, Best, v. d. Linden en Schermer. De heer Z. Jelles, de nieuwgekozen voor zitter, hield een kort speech je, waaarin hij het oude bestuur dank bracht voor wat het ge daan heeft in het belang der vereeniging en waarin hij den wensch uitsprak, dat ieaereen weer vol ambitie voor de club zal werken. De bestuursfuncties zijn aldus verdeeldZ Jelles. voorzitter; W. Bosch, secretaris; A. B«t, penningmeester. geUndRi^StVOgel *uitr€is) a k Bandoeng Gisterochtend 10.03 vertrok van SchiD hol do Oehoe met 272 K.G. 474 gr p0<t i K.G. pakketpost en 60 K.G. 448 gr goe deren Het vliegtuig heeft drie passa giers, twee voor Caïro en één voor Bagdad. Uit Mexico wordt van regeering wege medegedeeld, dat nabij Apizaco het oceaanvliegtuig van Barberan en Col- lart gevonden is. Eén der vliegers was overleden, de andere aewoncL In de vacature D. Buijs is tot president kerkvoogd te Uitgeest benoemd benoemd de heer J. M. Muller. Gister is in de Burgwalkerk te Kampen de jaarlij ksche schooldag gehouden van de Theol. school der geref. kerken, en wel on der leiding van ds. P. Bos, em. predikant te Haren (Gron.) Jaarvergadering. Het Ned. Bijbelgenootschap heeft gister in de Doopsgez. kerk aan het Singel te Amster dam zijn jaarvergadering gehouden. Woens dagavond waren de deelnemers aan deze vergadering door een damescomité in het Parkhotel ontvangen, in welke ontmoetings samenkomst onder leiding van den voorzit ter, den heer H. L. Quarles van Ufford, mr. S. C. graaf Van Randwijck een voordracht heeft gehouden over zijn eerste werkperiode als zendingsconsul. Gister opende jhr. Quarles van Ufford de jaarvergadering met het brengen van dank aan de scheidende hoofdbestuursleden voor hun werk in het belang van het genoot schap. Van de financiën zeide de voorzitter, dat, er een tekort is van ruim 20.000. Het In dische werk kostte in het afgeloopen jaar 28.000. Gememoreerd werd, dat de verspreiding van de geschriften van dr. Adriani voor het Genootschap geen kosten meebracht. Jaarverslag. Aan het jaarverslag over 1932 wordt het volgende ontleend. In nieuwe vertaling zijn van het Nieuwe Testament verschenen: Mat- theus, Johannes, Handelingen, Romeinen 1 en 2, Corinthen, Galaten, Colossenzen 1 en 2, Thessalonicenzen en Filippenzen. Het totaal afleveringscijfer in 1932 be droeg 128.430 (vorig jaar 128.706). In het verslagjaar werden zes nieuwe af- deelingen opgericht. Het aantal afdeelingen bedraagt thans 255, het aantal contribuanten 23.316. Waarschijnlijk doen zich de gevolgen van de gedrukte tijdsomstandigheden bemerken in de daling van verschillende cijfers. Alle ontvangposten van de afdeelingsrekeningen zijn gedaald. Alleen de post onkosten is ge stegen met 1700. Het totaal der over te maken saldo's bedroeg 98.800 tegen 105.938 in het vorig, dus een teruggang van 7137. Het goede voorgaan met het houden van bijbeltentoonstellingen, die op zoo menige plaats een bepaald succes bleken te zijn, vindt steeds navolging. In enkele gevallen maakte 't hoofdbestuur gebruik van zijn bevoegdheid om hier te lande aan de bijbelverspreiding deel te ne men. In totaal werden op deze wijze afgele verd 405 exemplaren. Met leedwezen wordt bericht, dat de Sy node der Chr. geref. kerk besloot niet zitting te blijven nemen in den zendingsraad In den loop van het verslagjaar voegden zich bij de in het consulaat samenwerkende cor poraties de geref. kerken in hersteld verband en in beperkte mate ook het Indisch kerkbe stuur en de Indische schoolraad. Niet onmogelijk is het, dat nog ernstige stagnatie komt "in de uitkeering van regee- ringssubsidies voor het taalkundig werk. Vertalingen werden gereedgemaakt, gin gen ter perse of zijn in voorbereiding in: Maleisch, Javaansch, Sangireesch, Noem- foorsch, Bolaang Mongondousch, Boegi- neesch, Toba-Bataksch, Bare'e, Tontem- boansch, Karo-Bataksch, e.a. Het verblijf hier te lande van een groot aantal Chineezen gaf aanleiding tot verschil lende aanvragen van Chineesche bijbelboe ken. In den loop van het verslagjaar wer den 268 exemplaren verspreid. De secretaris, de heer L. J. van Wijk, ves tigde de aandacht op de uitgave van het Friesche Nieuwe Testament. Speciaal onder streepte de secretaris bij zijn toelichting op het jaarverslag den arbeid in Indië. De afgevaardigde uit Joure drong aan, niet te veel geld uit te geven voor een Frie- schen Bijbel. Deze wordt toch nooit het volksboek in Friesland, omdat de Bijbel in het Hollandsch zal blijven gelezen worden. Een andere afgevaardigde dankte echter, me de namens vele Friezen voor de uitgave van het Friesche Nieuwe Testament. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Financieel verslag. De balans per 31 Dec. 1932 sluit met een bedrag van 589.869.29. De verlies- en winstrekening sluit met een bedrag van 217.779.37. Een nadeelig saldo werd «e- boekt van 20.710.14. Na eenige discussie werd het financieel verslag goedgekeurd. Bestuursverkiezing. In de vacature dr. W. G. Harrenstein (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer H. W Kampert en in de vacature ds. G. Mansvelt (niet herkiesbaar) ds. A. Klinkenberg J.A.zn Herkozen werden de heer H. A. de Boer Az en mevr. A. C. Diepenhorst —de Gaay Fort man. Middagvergadering. In de middagvergadering werd in bespre king gebracht het onderwerp „welke taak heeft het N. B. G. ten aanzien van hen, die van den Bijbel vervreemd zijn?" Inleider hierbij was jhr. M. C. J. van Lennep, lid van het hoofdbestuur. BOEKHOUDEN. Voor de Vereeniging van leeraren in het boekhouden slaagden de heer H. Zweedijk en mej. A. Bergen alhier. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering, waartoe de schoolfeestcommissie de burgers had bijeengeroepen voor de jaarlij ksche werkzaamheden, drukte de voorzitter in zijn openingswoord de hoop uit, dat, ondanks de slechte tijdsomstandigheden, de schoolkinde ren toch weer hun jaarlijksch schoolfeestje zouden mogen hebben. Voor de nieuw te be noemen commissie-leden wees hij op hun verantwoordelijke taak. Van de mogelijkheid om het reglement, dat geheel werd voorgelezen, te herzien werd geen gebruik gemaakt. In plaats van de aftredende commissie- 'eden de dames Schriiver. De Boer. de heeren W Keppel, D. Berkhout en J. Kostelijk was alleen de laatste herkiesbaar. Deze werd herkozen, terwijl gekozen werden de dames I Dirks, Van Dordt, H. Dirks, Van den Abee- lé en de heeren P. de Geus Jnz. en J. Th Kunnen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat ontvangen was 303,63, uitge geven 279,74. zoodat er een voordeelig saldo was van 23,87. Bij monde van den heer Kunnen werd meegedeeld, dat de com missie tot nazien der rekening alles in orde had bevonden. Nadat bij de rondvraag nog met ontstem ming over de afwezigheid van het onderwij zend personeel gesproken was, in het bijzon der het hoofd der school, die zelfs nooit zijn medewerking aan het schoolfeest verleent, werd de vergadering met dankzegging voor de medewerking gesloten. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Juni. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Deetman (doop). 6 uur ds. Warners. Kapelkerk, 9 uur, ds. K. O. Finkensieper, van Wieringermeer (jeugddienst), 10.30 u. ds. P. A. Klüsener, van Vinkeveen (Ger. Bond). Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rap- pold. Ev. Luth. Kerk, 7 uur avonds, ds. J. A. Haumersen, van Beverwijk. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 2.30 u. (in de Groote Kerk) H. Avondmaal, 5 uur (in de Kapelkerk) Dankzegging, telkens ds. von Meijenfeldt. Herst. Aposl. Gem., Toussaintstraat, 10 u. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst Consistoriekamer Groote Kerk, Woensdag avond 7.30 uur, ds. J. H. Koolhaas, Herv. pred. te Rotterdam. Vrij Ev. Gem., Lindenlaan 117, 10.15 uur samenkomst, prediking door voorganger. Tentsamenkomst Paardenmarkt Zaterdag middag 3 uur kindersamenkomst. Zondag avond 8.30 uur in plaats van 8 uur. LEGER DES HEILS. (Stichter William Booth). Zondag 25 Juni Bloemenfeest. Leidster Adjudante A. Beslager. Voor volwassercn: 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst te Heiloo. 7.30 uur n.m. Bidstond. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Voor de kinderen: 9 uur v.m. Handleiding. 12.30 uur n.m. Zondagsschool. 5 uur n.m. Openluchtsamenkomst te Heilco Dinsdag 27 Juni verkoop van het Broc- menfeest. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsc:i. BERGEN, 10.30 uur, ds. van den Kie- boom. Ger. Kerk a. d. Dr. van Peltlaan, 10 uur en3.30 uur hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie Maranatha, ds. J. W. Swaan, van IJmuiden. EGMONDBINNEN, 10.15 uur, ds. No bel. GROET, 9 uur, ds. Boeke (jeugddienst). GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Heep. HEILOO, 10.45 ds. Bloemhoff (tekst Joh 3 30 „Wassen en minder worden". St. Jan.) HEERHUöOWAA'RD, 2.30 uur, ds. v. d. Kieboom. HENSBROEK, 10.30 uur (nieuwe tijd), ds. Rijkx. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDE NIEDORP, 7.30 uur (av.) ds. v. Dijk. OUDORP, geen dienst, wegens vacature Oterleek. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Groot. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. van Dijk. DE RIJP, 10 uur, ds. Rooker. SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. SINT PANCRAS, 9.30 uur (oude tijd), Leesdienst; 3 uur (oude tijd) ds. Klüsener, van Vinkeveen. STOMPETOREN, geen dienst, wegens vacature. Evangelisatie, 10 uur, de heer H. Peeters van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem; 10.30 uur Kinderkerk. Evangelisatie gebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam. 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, 8 uur 's avonds, ds. Buiskool. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, Vrij Ev. Gem. t. o. Raadhuis, 's avonds 6.45 uur J. J. Ruijs. Woensdag 4 uur Kindersamenkomst zuster Meijer. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Seulijn Vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 22 Juni 1933, 's avonds acht uur ten gemeentehuize. De voorzitter was burgemeester Slot Ingekomen was de kennisgeving van her benoeming van den burgemeester! Wethou der Ooijevaar feliciteerde namens den raad den voorzitter* en" sprak der. wensch uit, dat in aanmerking nemende de moeilijke omstan digheden waaronder gelegeerd moet worden, kracht, gezondheid en lust den burgemeester gegeven mogen worden om de gemeente nog lange jaren te leiden. Hij was er van over tuigd, dat in het vervullen van die taak ge rekend kan worden op de leden van den raad. De voorzitter zegde dank voor de harte lijke woorden namens den raad tot hem ge sproken en memoreerde in verband met de .moeilijke omstandigheden, dat het niet ge makkelijk is de leiding wederom op zich te nemen. Toch hoopte spr. onder den zegen Gods, dat hem de kracht van boven gegeven werde om zijn moeilijke taak te vervullen Van rijksveldwachter Geluk een dankoe- tuiging voor het vrije wonen hem en zijn ge zin 914 jaar verleend. Den voorzitter deed het leed, dat de heer Geluk de gemeente heeft moeten verlaten, daar het een uitnemende kracht en veldwach ter was, die een zeer goede plaats heeft ingenomen bij de burgerij. Van den Kring Oudkarspel verslag van den Keuringsdienst 1932. Van Ged. Staten goedkeuring od de in de vorige vergadering gewijzigde begrooting 1932. Van den minister van binnenl. zaken be richt, dat de werkverschaffing in het Staats- der arbeidsbemiddeling bedraagt 100. Van den minister voor sociale zaken be richt, dat dew erkverschaffing in het Staats- boschbeheer op 2 Juli 1933 wordt stopgezet voor den tijd van drie maanden. De voorzitter deelde mede, dat er op het moment maar 1 arbeider werkzaam was en dat alle arbeiders in het vriie bedrijf zijn ge plaatst, terwijl tevens de uitkeeringen aan de transportarbeiders ook minder worden in verband met de werkzaamheden. De uitkee ringen over de laatste week hebben bedragen ruim 50. Bericht was ingekomen van de Ned. Spoor wegen, dat het saldo der toevoerlijn Broek op Langendijk heeft bedragen 11584,76, zoodat de rentegarantie wordt verminderd tot 3351.14. Van den Commissaris der provincie Noord- holland afschrift Kon. besluit der goedkeu ring verordening veldwachters. Van de Inspectie dir. belastingen, dat in verband met de financieele verhouding voor den dienst 1930 het bedrag per hoofd is vastgesteld op 7.1946. Van de commissie uit de 50 gemeenten, dat de kosten per ziel bedragen 1 cent. Adres van een aantal bewoners op het bui tenland inhoudende het verzoek om maat regelen te treffen tegen het verspreiden van een ondragelijken stank der achter hun wo ning gelegen sloot. De voorzitter deelde mede, dat genoemde sloot behoort aan de eigenaren van het adres, zoodat ze zelf moeten zorgen voor het reinigen daarvan. In dien geest is adres santen ook aangeschreven. De heer v. d. Molen wensehte in de toe komst voorkoming van zulke slooten door een afdoende rioleering. Van de vereeniging van Kleinhandelaren een verzoek om in verband met de moeilijke omstandigheden, waarin zij verkeeren, een steunregeling in het leven te roepen. De voorzitter zeide aan te nemen, dat adressanten moeilijk het hoofd boven water kunnen houden, maar B. en W. hebben geen vrijmoedigheid om het adres in te willigen. Met het oog op de financiën der gemeente en de gevolgen welke het inwilligen met zich mede brengt. Aldus besloten. Van de afd. Broek op Langendijk der Chr. Boeren- en Tuindersbond een verzoek in ver band met de exloitatie-rekenig 1933 der Chr. Tuinbouwschool om subsidie over dit jaar tot een maximaal bedrag van 350. B. en W. stelden voor het verzoek in te willigen. De heer Zuidam vroeg of de subsidie ieder jaar wordt vastgesteld. De heer v. d. Molen zeide altijd een voor- stander geweest te zijn van goed onderwijs en was er van overtuigd, dat deze school afge zien van het principe, in een behoefte voor ziet, waarom spr. zich er dan ook mee ver eenigen kan dat het subsidie wordt toege- Stfl3D. De voorzitter verblijdde zich, dat de heer v. d. Molen dit standpunt innam. Er moet al zulk een verbazende hoop betaald worden voor het onderwijs over verschillende vakken, maar dat betreft niet wat aan onze tuin- bouwleerlingen verstrekt wordt. Dat heeft niets gekost dan alleen vuur en licht. Spr. verheugde zich, dat ook de raad hetzelfde standpunt inneemt. Alaus besloten. Punt 4 der agenda bevatte een voorstel van B. en W. tot afwijzende beschikking op het verzoek om een baggerregeling voor kleine tuinbouwers, waarover de stemmen in de vergadering van 27 Maart 1933 staakten. De heer v. d. Molen vindt het voorstel nu een paskwil. De heer Bonnet zeide, dat het mosterd na den maaltijd is. De voorzitter was die meening niet toege daan daar we in de herfst weer voor hetzelf de feit komen te staan. De heer Zuidam wilde het voorstel aan houden. De voorzitter zeide, dat het standpunt door B. en W. op de vorige vergadering in genomen, wel goed gezien is met het oog op de financiën. De heer v. d. Molen zeide, dat het voorstel tot het verleden behoort en op het oogenblik heelemaal geen zin heeft. De voorzitter beaamde zulks. De heer Zuidam zeide, dat het geen nut heeft te stemmen. Hij stemde blanco als er toch gestemd moet worden en hoopte tevens dat wanneer de nood er blijft, de bouwers wederom met een verzoek komen. Na nog eenige discussie werd tot stem ming overgegaan, waarbij deze weer staak ten met de heeren Ooijevaar, Kansen, Koe dijk voor het voorstel van B. en W. en de heeren Zuidam, v. d. Molen en Bonnet tegen. De secretaris deed hierna eenige mededee- lingen van administratieven aard betreffende wijziging der begrootingen 1932 en 1933. Aldus besloten. De heer Zuidam zeide bij de rondvraag in verband met het adres der kleinhandelaren, dat het van die menschen een verkeerde ge dachte is bij de gemeente aan te kloppen om steun, daar deze er niets aan kunnen doen, maar dat zulks van den minister af moet ko men. Koers van beden (<-> STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl 1932 4K 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie i v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford P ilips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Serv'te General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw, Cert. Union Pacific Wabasb Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 1005/JO 100-/16 96«/4 67'/j 75 66 8U/s «v. (8 29 23 66'/-, l'/s 142»/, 1681/g 967, 29 66 140»/, 170-691 93-97'/: 1401/, 170-8/, 984-8/, 118/IG 170 98)-»/. 169-8/, 267s §137:O 2»/s 28 4'/i6 468/.8 6 lOVia 30 25»/, 12'/s 288 4V, ö8/, 44$-45 6'/, 10 123/s-13 28»/, 9 4l/, 12-31/JO 291/s 47:e 10'/, 47:a-t 1 7s 2317, 141 95'/, 48»/, 32.- 234 142 96 4a8/, 234$ 2341-5 143 96J-9? 235-6 142 1578/s 15 97V, 15 97 153 1747, 98»/, 12 V-jt 6^/ie 1771/4 99 12'/« 6'/s 178.»/, 127:« H^IG-'/S 178J-8/, 99-100 6'/s 177.»/, 12»/, N-«ü 87'/s 4 39'/» 25 2U/i6 874-8 88. ~27s 89.1 19 19 löï/s 198 637/s 17 64 6Ï7, 152 2581, 149'/, 156'/, 151 26 151-52 157 157-8 158J-9 52'/, 188/, 937, 3'/j 938/, 23/s ~3V, ~3'/ie -Vu, PROLONGATIE Vorige koers ls/e pCt. Heden 17, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL j-,on,den oerlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York lUli* - t t •■II I I I I I 8.45 59.10 9.791/. 34,79 48.05 37*65 436-. 42.75 2.0H/4 Q» Koers op heden 2 uur 8.45 59.10 9.79*/, 34.79 48.05 37*50 43.50 42.60 2..—

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11