Agenda £a*id- en J-uin&ouia £aatste AeticfUen föucqediike Siand Stad en Omgeving- Pluimveeteelt. DE PLUIMVEETENTOONSTELLING TE BERLIJN. II. Moordaanslag te Breda door 70-jarige. DE „REICHSBOTE" VERBODEN. RIJNAAK OEZONKEN. Nabij Koblenz. ALKMAAR. WARMENHUIZEN (April en Mei). Weer overzicht. AARDAPPELZIEKTE. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeeling^. in het faillissement van J. Keesman a te Schagen (curator mr. Eecen te Oud'k met een uitkeering aan concurrente svu eischers van 6.086 pet. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Mevrouw wenscht geen kindertjes (amusementsfilm), hoofdrollen Liane Haid en Georg Alexander. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur (doorloopende voor stellingen) en Woensdagmiddag half 3 hoofdnummer De duistere misdaad (detective film), hoofdrollen Warner Oland en Marion 'Nixon. Toegang alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Nachten in Port Said (rom hoofdrollen Gustav Diessl en Oskar Homolka. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een gerechte lijke dwaling (justitie-drama). Toegang bo ven 18 jaar. c Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Kaiserwal- zer (operette), hoofdrollen Martha Eggerth, Szöke Szakall. Toegang elke leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Van Woensdag 21 tot Woensdag 28 Juni, des avonds 8 uur (Zaterdag 24 Juni ook des nam. 3 uur), tentzending op het ter rein van het voormalig stadsziekenhuis; ver schillende sprekers; muziek. Van 23 tot en met 28 Juni in de Harmo nie tentoonstelling miniatuuf-wêreldstad (huisvlijt); 2li uur. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten DE PLUIMVEEDAG VAN DE NOORD-HOLLANDSCHE BOND. Gehoor gevend aan de vriendelijke uit- noodiging van het hoofdbestuur bezochten -we Woensdag den 4den Pluimveedag in Schoorl. Met een reiswagen van de HABO maakten we de reis mede met de afdeeling Heiloo. In Schoorl aangekomen waren de afdee- lingen in zulk een groot getal present dat de zaal van den heer Timmerman te klein was. De voorzitter van den Prov. Bond, de heer W. R. Drost, burgemeester van Kwadijk, opende om half elf en verheugde zich over de groote opkomst en het waren vooral de vele dames die hij bijzonder welkom heette. Een zeer bijzonder woord van welkom richtte hij tot het volledig college van B. en W. tot de rijkspluimveeconsulent van Asperen Verven- ne en dr. ten Hennepe. Ook tot de dames mevr. BoerschSemeijns en haar hulp, tot den technische dienst van het P. E. N. die hier behulpzaam was voor een kookdemon stratie. Hij begroette de V. V. V. te Schoorl en Groet, die ae gasten zullen ontvangen en sprak de hoop uit, dat de dag aan het doel mag beantwoorden. De heer van Lienen, voorzitter van de afd. Schoorl was een humorist van den eersten rang. Hij begroette de gasten en weidde uit over de heerlijkheid van Schoorl, door den dichter Beets bezongen. Op dezelfde wijze ging hij voort over het belang van zoo'n dag en de voorlichting die men geeft als profes sor als alles goed gaat en als leek als het mis loopt met den pluimveestapel. (Gelach). Daarna sprak Schoorl's burgemeester, baron van Fridagh. Hij was trots er op, dat na NaardenBussum zijn gemeente de eer te beurt viel om hier zoovele gasten te ont vangen. Hij weidde uit over de belangen der V V. V. die niet altijd parallel gaan met die der pluimveehouders, een vereeniging van be- teekenis in zijn gemeente. De kippenhokken zeide spr., schaden het aesthetiscn geheel en hij vroeg om ze groen te maken (de Kleur der onschuld) of geel wit, de kleur der eieren. (Gelach). Dr. ten Hennepe zou, nu er zooveel dames waren, maar niet zijn koffer met cadavers openen, doch zich bepalen tot een woord voor de vuist. Daardoor kwam zijn aangekondigd onderwerp „Ziekten en ziektenbestrijding", min of meer te vervallen. In zijn rede liet hij uitkomen, dat ons land, wat de pluimveesta pel betreft, aan de spits staat. Geen land kan ons evenaren. Sterk zijn onze dieren ook, ons pluimvee geïmporteerd naar Amerika, kon zich in elk opzicht niet alleen meten, maar was ze ver vooruit. Kunnen we, vroeg spr dan het hoofd in den schoot leggen en gaan rusten? Dat zij verre. In een breed opgezette rede liet spr. de verschillende hoenderziekten de revue passeeren en stond meer uitvoerig stil bij het opfokken van kerngezonde kui kens. Men kan veel ebter de ziekten voorko men dan genezen was spr. conclusie. De in deeling der hokken, voedering en ontsmeting der hokken werden besproken en gewaar schuwd werd voor aankoop van kuikens uit hoenderparken die niet gunsiig bekend zijn. Nadat hij had gewezen op den voorlichtings dienst van rrkswege, waar rren kosteloos ad vies kan vragen en gewaarschuwd had voor kwakzalversmiddelen, beëindigde de spreker zijn rede. Daarna gaf mevr. Boersch—Semijns een demonstratie van electrisch koken, bakken en braden. Haar conclusie was: 't is gemakke- lijk. zindelijk en niet duur. De demonstratie, welke 2 uur duurde en waar talrijke gerech ten waren bereid, kostte slechts 4 cent. Daarna ging men aan de koffietafel en de rijk voorziene disch werd spoedig opge ruimd. Vervolgens ging men met autobussen maar de bedrijven en naar het strand te .Kamperduin We hebben nóg bezichtigd een hoenderpark van Mies Beets, een specialiteit in het fokken van Noordhollandsche Blouwen. Er was ve,l variatie in ouderdom, doch allen in blakende conditie. Ook fokte hij kalkoenen en een mooie collectie ganzen was het bezien waard. TMarna gingen we naar Zee, In het nog niet geheel voltooide hotel aan zee werden we ontvangen door de V. V. V. te Groet. De genoemde V. V. V. en het gemeentebestuur werkten samen en er werden ververschingen aangeboden. De heer P. Kos, voorzitter van de V. V. V., heette de gasten welkom. Ook hij wijdde uit over de belangen der pluim veehouders en noodigde ons uit om langs de monumentale trap naar zee te gaan. Die „mo numentale", dat bleek was, was niet ernstig gemeend. Als Schoorl's gemeentebestuur zijn belangen begrijpt zal men spoedig een trap moeten maken die aan alle eischen voldoet en dat laat nog veel te wenschen over. Een andere groep maakte onder leiding van den technischen ambtenaar van het Staatsboschbedrijf, den heer W. Greup, een wandeling door Schoorl's mooie duinen en zonder twijfel waren allen voldaan. Toen dan ook de bondsvoorzitter allen dank bracht die aan het welslagen van dezen dag mee werkten, ontving hij een sportaan applaus. Het was dan ook een pracht zooals alle o> - ganisaties, met het gemeentebestuur aan het hoofd, alles deden om het de honderden gas ten zoo aangenaam mogelijk te maken. Het volgend jaar bij het eerste lustrum, allen weer present, was een woord dat weerklank vond. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan dr. te Hennepe, Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. De pluimveetentoonstelling had een bijzonder karakter en is onze belangstel ling ten zeerste waard. Ten eerste zien we uit een tentoonstelling het stand punt dat de pluimveehouderij in een bepaald land inneemt en kunnen we er uit concludeeren welke richting men uit wil en ten tweede kunnen we er ook vfak veel van leeren. Men krijgt weer eens nieuwe ideeën die ook voor het eigen land van waarde kunnen zijn. Deze tentoonstelling nu stond geheel in het teeken van den landbouw, van het nut dat men met de kippen als onder deel van het boerenbedrijf behaler. kan. Deze richting is de eenig mogelijke voor de toekomst, niet alleen voor Duitsch- land, maar ook voor ons. Liefhebberij pluimveehouderij zal er natuurlijk al tijd blijven bestaan als nuttige aan gename tijdpasseering voor duizenden in steden en dorpen, waar geen gelegen heid is tot het houden van veel kippen bij elkaar. Maar de eigenlijke eier-fa- brieken, bedrijven maar men massa's pluimvee hield, uitsluitend voor den ver koop der eieren, die zijn al heel g.-.uw door de nieuwe omstandigheden ver dwenen en zelfs de fokkers, wier taak het is den pluimveestapel met waarde vol materiaal te vernieuwen, hebben een zware dobber. Op de boerderij, waar geen extra onkosten gemaakt behoeven te worden voor terrein, arbeidsloon, waar veel voer tegen betrekkelijk lagen prijs beschikbaar is, daar kan met goed pluimvee nog gewerkt worden. Deze richting spiegelde zich ook op de tentoonstelling af, waar men het be- drijfspluimvee in de volgende groepen had verdeeld: Afdeeling I Leghoenders geschikt voor vrije uitloop. Gladbeenige rassen met gele huid en gele beenen. Hierin had men drie klassen. 1. Leghorns (1 haan en 4 hennen), Leghorns (10 jonge ha nen), Leghorns (10 jonge hennen). Afdeeling II was veel minder bezet. Zij omvatte leghoenders van zwaar slag, geschikt voor beperkte ruimte. Als zoo danig golden Wit Wyandottes en Rhod Islands Reds. Afdeeling III omvatte ook leghoen ders, echter geschikt voor mesterij. Hierin waren ingeschreven Orpingtons en Mechelsche Koekoeken. Een afdeeling apart vormden eenden (legeenden en mesteenden, ganzen, kal koenen en parelhoenders). Een voorname afdeeling was die der kippen welke deelgenomen hadden aan een legwedstrijd in het jaar dat aan de tentoonstelling vooraf ging. Hier zijn we dus beland bij het echte bedrijfspluim- vee. De dieren werden geëxposeerd met de officieele legstaten er bij en daarna volgens het uiterlijk, den bouw, enz. be oordeeld. Dit is een uitstekend systeem, waaruit blijkt, dat naast goede leg ook gelet wordt op raseigenschappen, krach tige bouw, enz. Een mooie afdeeling vormde de eier- tentooonstelling. Per inzending 50 eie ren, daarnaast kisten met eieren voor groot en kleinhandel. Onder de Wel- summer en Barnevelder eieren waren zeer mooie exemplaren. Een bijzonderheid op Duitsche ten toonstellingen vormen altijd de groote wandteekeningen, welke in één oogop slag een beeld geven van een bepaalde ziekte of een overzicht over een of sn- der onderwerp. De Duitschers zijn op dat gebied specialiteiten en met betrek kelijk eenvoudige teekeningen wordt vaak een uitstekend effect op het pu bliek verkregen. Op een viertal schetsen zagen we een ondoelmatig hok van binnen en van buiten en ondoelmatige voerbakken en drinkbakken. Daarnaast met teekenin gen gedemonstreerd hoe dat alles op een eenvoudige en goedkoope wijze ver beterd kan worden. Daarbij het leer zame gedichtje: „Zonder lucht en zon der licht, zijt gij ook een treurig wicht. Daarom naar buiten in de zonnestralen, dan leggen de kippen met hoopen." Natuurlijk wordt er veel propagan.'a gemaakt voor Duitsche voeöermiddelen en daarin zien we in den laatsten tijd de gedroogde aardappelen en gedroogde suikerbieten een voorname ro' spe en Juist omdat deze artikelen in Duitsch- land in verhouding tot de granen goed koop zijn heeft men in den laatsten tijd een flinke serie proeven er mee geno men en bleek dat deze producten in kippen en kuikenvoer uitstekend te ge bruiken zijn. Dr. TE HENNEPE. Hedenmiddag omstreeks half een heeft te Breda de 70-jar. wafelbakker W. M. in een café in de van Bergenstr. een moordaanslag gepleegd op de 26-jar. vrouw van den café houder de H. De oude man bracht vermoe delijk uit wraak over een geschil van finan- ckelen aard, de vrouw onverwachts met een zwaren hamer een slag op het achterhoofd toe. Hevig bloedend uit een zware hoofd wonde, liep de vrouw gevolg door den man de straat op. Op haar gegil nam de man de vlucht. Door eenige voorbijgangers werd hij gegrepen en aan de politie overgeleverd. De vrouw werd door den G. D. verborden. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De man is in verzekerde bewaring gesteld. NATRIUMVERLICHTING EN DE NEDERLANDSCHE MOTOR- EN RIJWIELWET. Voor den kantonrecther te Sittard werd heden behandeld de zaak tegen prof. dr. ir. H. Gelissen uit Maastricht, die terecht stond ter zake, dat hij over een weggedeelte onder de gemeente Geleen, maar buiten de bebouw de kom, in den avond van 30 Maart j.1. met zijn auto had gereden zonder het voeren van eenige verlichting. De weg ter plaatse is ver licht met natriumlampen en verdachte was van meening, dat hij door het voeren van lichten onnoodig gevaar voor het verkeer zou veroorzaken, daar de wegverlichting al leszins voldoende was, om zelf te zien en door derden gezien te worden. De verbali sant, burgemeester Dalen van Geleen, ver klaarde, dat gereden was met een snelheid van meer dan 20 K.M. en dat er verkeer op den weg was. Het O. M. was van oordeel, dat het door verdachte gedane beroep op ovennacht niet opging. De wet schrijft voor het voeren van lichten en wanneer in dit ge val zou worden uitgemaakt, dat dit mocht worden nagelaten, zou dit a fortiore tot de consequentie ieiden, dat evenmin lichten ge voerd behoeven te worden op onverlichte wegeh, waar de verblinding uit den aard der zaak sterker is. Het O. M. vroeg veroordee ling tot 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Na re- en dupliek werd het schriftelijk vonnis bepaaid op 7 Juli. DE NIJENRODE-ZAAK. De instructie duurt nog voort; de typiste voorwaardelijk op vrije voeten. Betreffende de geruchtmakende Nijenrode- zaak kunnen wij melden, dat de gearresteer de juffrouw M. N„ de secretaresse van Johanknecht de „detective", op zeer bepaalde voorwaarden in vrijheid is gesteld. Zoo is haar bijv. een bepaalde verblijfplaats aange wezen, waar haar briefwisseling wordt ge controleerd. Met verschillende personen mag zij niet in contact komen. De overige ver dachten bevinden zich nog steeds in voorloo- pige hechtenis. Langzamerhand is al hei noodige materiaal verzameld tegen den be woner van het kasteel Nijenrode en hij heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De in structie in deze zaak is nog niet gesloten. Nog steeds worden de verdachten aan lang durige verhooren onderworpen. Officieel wordt medegedeeld, dat op grond van de verordening van den rijkspre sident ter bescherming van het Duitsche volk de te Berlijn verschijnende „Reichsbote" tot en met 5 Juli a.s. is verboden. Dit verbod vindt zijn oorzaak in een in dit blad op 18 Juni verschenen artikel onder den titel „Kruistocht des geestes", waarin kritiek wordt geoefend op de wijze van behandeling van het Jodenvraagstuk door de nationale regeering. Men acht dit artikel een opzette lijke verdachtmaking van de rijksregeering. Ten Zuiden van Koblenz is de transport aak „Katharina Rheinfall'' gisteren op een zich onder water bevindende rots geloopen, waardoor een groote scheur in den bodem ontstond. Het 85 M. lange schip, een der grootste aken die op den Rijn varen, brak let terlijk in tweeën en zonk binnen vijf minu ten. De lading bestond uit kalksteen. De be manning had nauwelijks den tijd zich het le ven te redden en kon niets meer van boord meenemen. ONDERTROUWD: Petrus Schuit en Anna Christina Zutt. Martin Heusy en Petronella Schuring. Pe trus \X ilhelmus Hubertus Lengers en Veroni- ca Cornelia Kaldenbach. Henri Adolf Jo- hannes van Schenk Brill en Janna Scheer. Arnoldus Wilhelmus Halier en Jikkina Smit. Johannes Willem Coenraad de Jong en Aaltje Koopmans. Pieter Groot en Geertruida Pesser. Willem Lodewijk Tromp en Maria Regnera Theodora Cor- n 7" Hen drdc de Boer en Anna Johan- na. Kruk. Petrus Paulus Lenaerts en Eli- sabeth Oudhoff GEBOREN: Tine, dr. v. Cornelis Strooker en Antje Maartje Raven. OVERLEDEN: ?e™aFd Pels, gehuwd met Geertje Louwe, oud 62 jaar. ,oren Petra Jeltina, d. v. Hugo Martinides Laurman en Maartje Gut- «tf.'i Mar&aretha Wilhelmina, d. v. Willem Heman en Margaretha Wilhel mina ter Burg. Gerardus, z. v. Jacob Meijer en Johanna Jonker. Cornelia Lhristina, d. v. Petrus Martinus Pronk en Lucia Anna de Groot. Maria Jan netje, d. van Klaas Blankman en Maar tje Biersteker. Maria Anna, d. v. Jo- han Burger en Johanna Jonker. Cor nelis Lourentius, z. v. Cornelis Mosch en Anna Sophia Woestenburg Hen- dricus Antonius. z. v. Cornelis Mosch eD Anna Sophia Woestenburg. Ida Ma ria, d. van Andreas Boekei en Cathari- na de Groot. Margaretha Maria, d. v. Nicolaas Nannes en Anna Molenaar. Elisabeth Adriana, d. v. Frans Stam en Johanna Groot. Johannes Corne lis, z. v. Cornelis van den Berg en Guurtje Molenaar. Catharina Wilhel mina Maria, d. v. Johannes Kok en Ja- coba Elisabet Alberta Breed. Simon, z. van Jan Rol en Jannetje Kuiper. Ondertrou wd: Simon Schoon en Maartje Vos. Jozef Olgers te Aker sloot en Margaretha Maria Ooijevaar. Arie Giltjes en Afke Been. Pieter Tijsen te Harenkarspel en Maartje Dek ker. Petrus Jacobus Tiebie te Aker sloot en Geertruida Mekken. Getrouwd Simon Schoon en Maartje Vos. Jozef Olgers en Marga retha Ooijevaar. Arie Giltjes en Afke Been. Pieter Tijsen en Maartje Dek ker. Overleden: Johannes Jonker, oud 72 jaren. EXAMEN ANALYST. Mej. N. E. Lind alhier slaagde te Utrecht voor het aanvullingsexamen van het Klinisch Analysten-diploma. ITALIAANSCH IJS. Heden heeft de kantonrechter schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen de Italiaan- sche ijsco-venters en hen veroordeeld tot 2 boete. Overwogen werd, dat de desbetreffende ge meentelijke verordening verbindend is en dat de gemeente baas in eigen huis is. De ijsco- venters hadden in het bezit moeten zijn van een schriftelijke vergunning, die zij niet heb ben gekregen en zonder welke zij strafbaar wrren. Het staat wel vast, dat de verdedigers van beide beklaagden met deze zaak in hooger beroep zullen gaan. EEN KOSTBARE AANWINST, In het verslag betreffende het archief, het museum en de bibliotheek over het jaar 1932 waarvan wij gister melding maakten komt nog een extra mededeeling voor, die niet onvermeld mag blijven. Lij de aanwinsten wórdt namelijk melding gemaakt van het feit, dat bij baggerwerk midden in de Alkmaarder Meer op zeer groote diepte een stuk van een geraamte van een dier werd gevonden en aan het museum werd geschonken. Waarschijnlijk heeft men daar vermoed maar dit staat niet in het verslag dat het hier een halswervel of een staartvin van een dynosaurus of 'n mammouth geweest is, hoe wel er geen onuitgebroede eieren of slagtan den bij gevonden werden. In allen gevalle bleek de vondst belangrijk genoeg om er een deskundige autoriteit over te raadplegen en professor van Oort is van gemeentewege dan ook te hulp geroepen on vast te stellen van welk voorwereldlijke en uitgestorven dier soort het museum een stoffelijk overblijfsel rijker was geworden. Het verslag vermeldt daarna zonder eenig commentaar, dat de professor ten slotte vast gesteld heeft dat het gevondene een stuk van eenpaardekop is geweest. De volontair ter redactie maakt de opmerking, dat men waarschijnlijk een volledigen paardenkop voor een kwartje zal kunnen krijgen, maar hij heeft niet het minste verstand van antiqui teiten, zoodat wij zijn verdere opmerkingen hier maar niet zullen weergeven. Wij voor ons verheugen ons van harte in deze nieuwe belangrijke aanwinst en willen dringend aanraden op de bewuste plek nog eens verder te graven. Wellicht bestaat de mogelijkheid dat men ook nog de ontbrekende stukken vindt en het museum met een volle dig paardenskelet zal kunnen verrijken. EEN KUNSTSTAD IN DE HARMONIE Goeden morgen heeren. Goeden morgen. Wat is er van uw dienst? Tot en met Woensdag exposeer ik in de dancing van de Harmonie een door mij vervaardigde kunststad, waar aan ik 22 jaar heb gewerkt en ik zou het zeer op prijs stellen, wanneer een lid van uwe redactie te voren eens een kijkje kwam nemen en er een stukje over schreef. Op een redactiebureau is men altijd zooveel mogelijk hoffelijk tegenover de bezoekers en hoewel wij weinig ver wachting hadden over hetgeen wij te zien zouden krijgen, deden wij tich de toezegging aan het verzoek te voldoen. Met het voornemen om de Harmonie zaal even binnen te stappèn, doch die weer spoedig te verlaten, kwamen wij binnen. Onmidellijk na ons binnen komen stonden wij echter vol verbazing stil. Was dat het werk van één man? Het leek haast ongelooflijk, al had hij er dan ook gedurende 22 jaar al zijn vrijen tijd aan gegeven. Wij stonden inderdaad geplaatst te genover een miniatuurstad met een kleine voorstad, op een totaal opper vlakte van 18 M2. De vervaardiger, de heer H. T. Hui- zinga uit Veendam, was met zijn knecht je bezig de laatste hand te leggen aan hetgeen noodig was om vanavond de stad verlicht en in beweging te kunnen stellen. Wij haastten ons hem onze bewonde ring te kennen te geven over hetgeen hij tot stand heeft weten te brengen. Bescheiden antwoordde deze Gronin ger ons, dat dit werk zijn lust en zijn leven was. Geheel uit liefhebberij had hij de stad vervaardigd en haar tot nog toe slechts op uitnoodiging op tentoon stellingen geëxposeerd. Een 10-tal gou den en zilveren medailles werden hem ujt waardeering voor zijn werk ge schonken. - naar waarnemingen, verricht in van 23 Juni. en ®°rger Medegedeeld door het Kon. Neden Instituut te De Bildt et Hoogste barometerstand 770 0 Vardö. uu ®M. tt Laagste barometerstand 749 6 mi, Hamburg. 'M. tj Verwachting, geldig tot den avond v, Juni: va® 24 Zwakke, matige westelijke tot aiHda. wind; half tot zwaar bewolkt; aanraS? opklarend; later opnieuw kans 0D weinig verandering in temperatuur gfn: De depressiekern in het oosten die ia zijn baan van zuid naar noord'over rgS traal-Europa overal enormen regen veroorzaakt opnieuw een regenfront lanX Bocht. Aan de noordoostzijde bliift hoi! warm. De westelijke winden aan de westzijde brachten afkoeling tot in n Pruisen en in Silezië. Het minimum biin!' land verplaatst zich weer naar het zuiden 1' veriorzaakt opnieuw een regenfront langs de westkust van Ierland, dat zich naar het zuS westen ombuigt. Bij IJsland steeg de lucht druk evenzoover in het noordoosten en in het zuiden van Frankrijk. Aan den onweersach tigen toestand in het westen komt thans tö del ijk een einde. Het is echter te voorzien dat de pauze in het regenachtige weer slechts van korten duur zal zijn en dat het weer nog niet blijvend zal verbeteren en in de eerste dagen nog geen warm zomerweer te wachten is. In het etmaal van des avonds 21 Juni tot des avonds 22 Juni zijn de weersomstandig heden in Friesland gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. dat vm nam vm. nis 24 5.01 5 27 1 32 1.50 25 5.37 6.00 2.08 2.26 HOOG- EN LAAG WATER TE j EGMOND AAN ZEE. Juni, Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 24 4.58 5.24 1.20 1.38 25 5.34 5.57 1.56 2.14 Nu zijn vrouw dood was en zijn kin deren gehuwd, was hij er het vorig jaar toe gekomen met zijn stad op reis te gaan en het deed hem genoegen dat hij overal waar hij kwam, zich in dè groote belangstelling van het publiek en voor al van kinderen, mocht verheugen. Wij kunnen dit volkomen bègrijpéib Ook persoonlijk werden wij geboeid door hetgeen wij in deze stad te zien kre gen. In het centrum staat een muziek- palais, uit 5000 stukjes hout opgetrok ken. Mechanisch verschijnen achtereen volgens op het balkon verschillende staatshoofden, waarna onmiddellijk een orkestje het toepasselijke volkslied speelt. i In de nabij gelegen kathedraal, riet men de priesters in en uit gaan- Tremen komen aan en vertrekken. Fietsrijder bewegen zich door de straten. Zelfs e n marcheerende troep soldaten ont"r€. hier niet. De vreugde van de jeugd het uitgaan van de school doet onwil- keurig een lach opkomen. In de s vindt men een hotel, verschillende kels en werkplaatsen en op de grens de stad t&ekt een scheepstimmw met een nauwkeurig weergegeven 11 zaagmolen de aandacht. ,.„n Men voelt zich bij het sta-nscnwi var, dit alles een reus, die met W» een kleine menschenwereld °7ar ®Arne Naar deze stad zouden wij g®* schoolreisjes organiseeren, doch man beschikt niet, zooals de Grai trein, over een reclamechef, die te v met alle mogelijke drukwerken J" en derwijzend personeel kan bewerk® daarom zeggen wij: „ouders gaat uw kinderen naar deze Besturen van speeltuinvereemgi gaat er met uw kinderen heen en wonderaars van huisvlijt toont uw er bied voor dezen arbeid van één door een dezer dagen de Harmom bezoeken. EEN TREURIG sterfgeval. Donderdagavond kreeg de heer offl. nende op de Verdror kenoord, toen j yaq streeks 6 uur op de fiets in de nabij de Hofstraat reed, plotseling een ver. Hij werd in een ziekenauto naar voerd en is daar overleden. NED. VER. VAN HUISVROUWEN, AFD. ALKMAAR. Gisteren brachten bijna 100 ledoj afdeeling Alkmaar een bezoek aan scherij van den heer Krom. mo- Met zeer veel belangstelling is - A derne en Drachtige inrichting

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2