PERZISCHE REISBRIEVEN DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY ^Binnetitcuid Zoo oud, als gij U voelt I Woor kleine tuinen. 'm 'reiding van de reclasseering. Naar zijn oor deel wordt nog te weinig aandacht besteed aan hetgeen met den patiënt vóór het delict heeft plaats gehad. Uitvoerig besprak hij hierna gevallen, niet voor publicatie geschikt. Nadat de voorzitter dr. Barnhoorn een hartelijk woord van dank had gebracht, werd het noenmaal gebruik en onder leiding van dr. Barnhoorn de inrichting bezichtigd. DE ALKMAARSCHE MIDDENSTAND VEREENIGING. De Alkmaarsche vereeniging voor den handeldrijvenden en industneelen midden stand hield gisteravond een algemeene ver gadering in het café „Central" onder voor zitterschap van den heer H. de Raat. Ingekomen was een schrijven van het gemeentebestuur van Alkmaar n ^-v- .een adres der Alkm. sigarenwinkeliers. De K. v K vroeg over dit adres advies aan de mid- denstandvereeniging. Dit advies is intus schen verzonden aan de Kamer van Koop handel en luidt afwijzend t.o.v. het verzoek, om gedurende het seizoen sigarenwinkels open te houden. De omzetbelasting. De voorzitter deed hierover eenige mede- deelingen en meende, dat de huidige minister het ontwerp van zijn voorganger onveran derd zal overnemen. Verder deelde spr. het een en ander mede over dit ontwerp. Spr stelde voor, zich aan te sluiten bij de protes ten, die bij het ministerie zijn binnengeko men. Besloten werd, een protest bij den mi nister in te dienen Het congres te Vltssmgen. Dit congres zal 4, 5 en 6 Juli a.s. worden gehouden en o.m. zullen daar besproken worden: a. reorganisatie van den Kon. Ned Middenstandbond; b. verzorging van den ouden dag van den middenstander; c. het handelsregister en de middenstand; d. de arbeidsduur in verband met de werkloosheid Met de reorganisatieplannen kon de ver gadering accoord gaan, nadat de secretaris in groote trekken deze plannen had medege deeld. Wat punt b. betreft, de voorzitter deelde mede, dat de verzorging van ouden va:, dagen noodzakelijk geworden is en gal het prae-advies in groote trekken weer. De heer Rentenaar merkte op, dat vooral voor den kleinen middenstander ouderdomsverzorging urgent is en hoopte, dat dit voorstel spoedig zou worden aange nomen. De heer v. T h ij n was tegen het prae advies. Hij meende, dat iedereen verplicht was, om zelf voor den ouden dag te zorgen en voelde heel weinig voor dwangmaatrege len. De discussies werden gestaakt, ook al, om dat op het congres geen bindende besluiten genomen zullen worden. De heer d e R a a t deelde vervolgens de beteekenis van het handelsregister mede. Dit register moet beschouwd worden als een burgelijke stand in het zakenleven. De heer H o u w i n g deelde tenslotte nog Iets mee over de arbeidsduur in verband met de werkloosheid. Dit punt gaat vooral over een mogelijke 40-urige werkweek. In het prae-advies nu wordt beweerd, dat een ver korting van de arbeidsweek nog meer werk loosheid zou beteekenen. De heer Houwing verduidelijkte het een en ander. Het prae-advies luidt afwijzend van de 40-urige werkweek. Tot afgevaardigde naar het congres wer den benoemd de heer Houwing (15 stemmen) en Rentenaar (17 stemmen). Er waren 22 stemmen uitgebracht. Rondvraag. Deze leverde niets op, waarin de vergade ring gesloten werd. door TORAVO. Eindelijk, na tien uren rijden kwamen we aan waar ik nu zit te schrijven: Ruthba. Een fort gebouwd aan een wa tertje, geheel ommuurd en met een echte slotpoort, waarin een klein deur tje om in en uit te gaan, en schildwach ten met het geweer in de hand in hun huisjes. Ruthba is Iraq, maar de grens .tusschen Syrië en Iray ligt twee uren terug, daar waar een vrij hooge kieze'- berg de eentonigheid van de vlakte ver breekt. Men kon echter de douane daar niet plaatsen, omdat er geen water is ,Na vijf maanden zoeken heeft men he opgegeven Het fort is nu omgeven door een leger van tenten Bedouinen en ik h een visite afgestoken bij den „sjeik" z' ik maar zeggen! Kleine tenten, heel laagkameelen, die met hooghartigen blik rondkijken en statig achter elkaar langs de tenten flaneeren en schapen, altijd zwart van vacht. Toen we aankwamen, ging de poort wijd voor ons op^n en reden we de bin nenplaats op. Dadelijk schoot een boy toe om te vragen of ik me ook wasschen wilde! dat was geen luxe! Daarna ging ik naar de „salon", die lijkt op de galerij van een Indisch huis: matten op den grond, kalkmuren, rieten stoelen langs de wanden, tafeltjes in het mid den. De eetkamer is er meet en suite. Omdat ik stijf was van het zitten, ging ik naar buiten Daar liepen twee brood magere honden rond, die ik mijn brood heb gegeven, en óók stille"j-es dat van den chauffeur! Het eene dier was zoo lief en stond tegen me op en volgde me overal. Een paar Bedouinen en een Eu- ropeesch gekleed Iraquenaar kwamen er bij staan, en lachten me waarschijn lijk uit Ze zijn hier zoo slecht voor die ren daarvan zou ik nu al staaltjes kunnen vertellen, die ik maar liefst ver geten wil Van lieverlede kwam het tot een praatje, Engelsch, want Fransch verstaan ze niet. De Iraquenaar bleek de dokter te zijn en toen hij hoorde, dat ik zoo graag die tenten bezoeken zou, maar niet durfde, bood hij me aan rond te leiden. 't Was intusschen stikdonker gewor den ik nam al mijn moed bij eikaar en ging weer die eindelooze vlakte op Maar w&t zag ik? Een v'iegtuig, juist aangekomen! En dat deed toch zóó eigenaardig aan dat geweldige con trast! Voorbij de vliegmachine kwamen we in de buurt 7an de tenten. Honden begonnen te blaffen, vage vormen kwa men al naar ons .oe en ik zag vuren van grassen en hout branden. Ik vond het toch zoo eenig leuk die „sjeik" kwam ons tegemoet en leidde ons binnen. Vrouwen en kinderen stonden op en het werd een drukte en een gepraat en plot seling een geroep! Er werd een tapijt voor me gespreid, het vuur werd nog eens extra aangewakkerd en daar zaten we in een kringetje! Ik sprak bij vergissing Fransch; de dokter, die geen Fransch verstond, sprak Engelsch, en de Bedouinen hun taaltje Met groote oogen keken zij mij aan en ik hen Achter me jankte zach tjes een klein hondje en ik nam Jade- lijk uit mijn zak een stukje brood van den chauffeur dat ik nog be waard had, om het aan het hondje te geven Maar de dokter nam het mij uit do handen en deelde dat stukje in brok jes uit aan de dames er was kaas op gesmeerd. Uit beleefdheid deden ze a'sof ze het erg lekker vonden. Ik had toch zoo'n spijt, dat ik verder geen lek kers bij me had! Kun je je nu voorstellen? J midden in de woestijn, onder de tent van een Bedouinenhoofdnian omringd door zijn vrouwen en kinderen? Andere Bedouinen kwamen gauw aanloopen en keker. toe. De vrouwen zijn niet ge sluierd, maar erg getatoueerd en ze dra gen ringen door den neus. De favoriet had een gouden en de andere een zilve ren ring. Het was zóó romantisch het takkenvuurtje verspreidde zijn 'gloed over die bruine getatoueerde, met doe ken omgeven gezichten tapijten en kleeren op den grond. Ik genoot zóó van het vreemde, merkwaardige mooie, dat ik hier beleefde. Ik heb geprobeerd kie ken te maken. Toen ik het toestel uit mijn tasch haalde, begon de favoriet te gillen en bedekte haar gezicht; de kin deren lachten en de mannen stelden haar gerust het is hun vermoedelijk wel eens meer overkomen. Toch rijn ze er bang voor, sjhijnt het, want toen ik den hoofdman wilde nemen, bedekte ook hij zijn gezicht. Ik heb hem toch ge nomen, en tot belooning kreeg hij een beetje eau de cologne op zijn hand en dat smeerde hij dadelijk op zijn gezicht. Dat brandde natuurlijk een beetje en hij maakte allerlei geluiden, doch telkens boog hij het hoofd met zijn hand op het hart, om me te bedanken. Enfin, de dokter vond, dat we maar weer gaan moesten, anders zouden ze om geld gaan vragen, en dat zou lastig kunnen zijn, want daarop had ik niet kunnen rekenen. Zoo dadelijk, om 9 uur, gaat de tocht weer verder de woestijn in. Dat is heelemaal niet prettig, vooral als het zoo geweldig koud is en mijn plaid kon best grooter zijn. Rltzhotel, Bagdad. Daar ging het den nacht in, verder in de richting Bagdad! Geen paal, geen steen geeft den weg aan; de „piste" wordt gevormd door de sporen, die vorige reizigers en hun auto banden in het zand achterlieten. Nu komt het vaak voor, dat autoo's van 'e „piste" afwijken en opzij van den „weg gaan, hetzij om even uit te rusten, een dutje te doen of om een andere reden en nu is het gevaar dat de sporen, die zij maakte, voor de goede route worden aangezien. Ik verwonderde mij herhaal delijk, hoe de chauffeur toch wel wist welke de werkelijke, oude „piste" was. „Ja legde hij uit de werkelijke piste is breeder, de sporen zijn ouder als ingegrift, de plukjes gras nog meer bestoven dan de andere" enfin ik kon er niet bij. Het staren op het door de rampen hel verlichte stukje weg is heel pijnlijk voor de oogen. Ik was doodmoe, en daarbij het monotoon gegons van den motor en de stilte verder om ons heen en ik dutte in. Tot opeens het zal ongeveer 2 uur zijn geweest... ik klaar wakker werd door een brusque beweging van den chauffeuren de angst me om het hart sloeg! En ja hoor! hij was niet op lettend genoeg geweest (of zou hij mis schien óók zijn ingedut?) en was een verkeerde piste ingeslagen wie weet voor hoelang al? Dat was werkelijk een angstig mo ment mijn hart bonsde in mijn keel. Verstijfd van schrik zei ik geen woord De auto stond stil en de twee vo g- auto's een waarin die twee heeren en een andere, die alreeds verdwaald was en ons gevonden had stopten aan weerskanten van ons. We stapten allen uit en keken om ons heen in die wijde verlatenheid, zóó stil, zóó eenzaam, dat je werkelijk dacht geheel alleen op de wereld te zijn. Gelukkig was het lichte maan. Geen windje, geen geluid het leek wel het luchtledige! De chauffeur liep heen en weer en on derzocht de piste en schudde zijn hoofd. De heeren liepen met hem mee, maar nrimand zei een woord alles hing af van des chauffeurs oriënteeringsvermo- gen. want de goede piste vvarer we kwijt! Herken nu maar iets, in die on eindige vlakte, waar letterlijk niets den horizon breekt, geen heuveltje uit steekt, geen boom of struik te zien is, geen steenen als herkenningsteeken kunnen dienen. Werkelijk heel beklem mend! Ja, dan maar zoeken! In den beginne had hij tenminste nog methode in zijn zoeken. We reden den zelfden weg terug, langs onze eigen piste, zeker wel een kwartier lang; tel kens de lichten links en rechts draai end. Toen we niets vonden, ging ij met een zwaai link» van de route af, en zo< ht een langen tiid. Niets. Het leven is een genót, zelfs als gij 80 jaar zijt, mits gij u 'maar jong voelt. Natuurlijk zift gij niet meer zoo sterk, doch vele kwalen van den ouden dag kunnen voorkomen worden door de organen gezond te houcfen. Pijn in de lendenen, stijve en pijnlijke gewrichten en spieren, urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid en soortge lijke klachten zijn te ernstig om ver waarloosd te worden. Draag zorg, dat urinezuur en andere vergiftige onzuiver heden behoorlijk uit het bloed gefiltreerd worden dan bestaat geen gevaar voor rugpijn, rheumatiek. ischias, spit, blaas- stoornissen of waterzucht. Neem zonder uitstel Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel heeft duizen den dankbare gebruikers gelukkig ge maakt, frisch, gezond en opgewekt. Volg hun voorbeeld en gebruik Fcster's Pillen. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr bij alle drogisten enz. 175 en 3.per doos. Terug naar de plaats, vanwaar we linksaf waren gegaan en we reden door dus nu rechts van onze eerste piste. Niets. De chauffeur werd zenuwachtig, want het was intusschen vier uur geworden; hij reed als een dolle zig-zag, heen en weer; plotseling gooide hij het stuur om, precies den anderen kant uitgaan de. Allerlei sporen zagen we nu, die hij minutenlang volgde met een 70 kilo meter snelheid de twee andere auto's achter ons aan. Ik kan wel eindeloos doorgaan hier mee zóó heeft me dat aangepakt! hoe we telkens en telkens zijn uitgestapt om óns heen te kijken, of naar de ster ren of naar de maan, die volgens den een rechts en volgens een ander links moest zijn; hoe we dachten het goede spoor gevonden te hebben, om ten slotte weer te komen aan effen, onberoerd zand. waar geen teekentje, geen lijntje de gladheid onderbrak; hoe de chauf feur meende iets te herkennen; een plekje distels of een steenige vlakte, of de ronding van heuveltjes oneffen heden in den bodem is juister en waar vandaan de goede richting dan zóó was Het was hopeloos de chauffeur deed op het laatst zóó raar, praatte heesch en gaf iedereen de schuld, d.w.z. den hee ren van de andere auto's, omdat hun lampen hem verblind hadden, verkeerd licht hadden geworpen op het pad, enz enz. Hij draaide zoo wild in het rond, dat ik bang werd en dacht dat hij „mata glap" zou worden i totdat de twee auto's niet verder wilden! Langzaam kwam hij tot bezining maar omdat hi; zoo woest draaide en met zoo'n groote vaart plotseling stopte, kwamen de wielen van de groote autobus en die van den tractor geheel onder het mulle zand (Wordt vervolgd). STRANDBAD TE EDAM. T .V Ook Edam wil badplaats worden. Eenigen tijd geleden is over de oprichting van een strandbad gesproken en al spoedig werd het woord tot daad gemaakt. Einde Maart j.1 stichtten eenige vooraanstaande personen de Maatschappij Strandbad Edam. Dadelij' werd met de verwezenlijking der plannen be gonnen en in de eerste week van Juli za net strandbad op het z.g. buitenland naast de haven worden geopend. De inrichting za plaats bieden aan eenige honderden baders, die zich in het IJselmeer zullen kunnen ver meien. De heer Smits, de restaurateur van het tramstation tegenover het Centraal-Sta tion te Amsterdam zal daar een restaurant exploiteeren, van welks terrassen een paar honderd bezoekers van een ruim uitzicht strand en zee kunnen genieten. De directie der N. Z. H. Tramwegmaatschappij beraam maatregelen om het bezoek aan het stranc bad te bevorderen. DE RAADSELACHTIGE BRAND TE MEOEN. De gearresteerde is niet de bewo ner, maar diens vader, die de eige naar was en de verzekeringssom in de wacht dacht te sleepen. In verband met de brandstichting te Megen wordt nader gemeld, dat de oude Benkers die te Veghel een café en bioscooptheater ex ploiteert, ook eigenaar van de bakkerij was Hij verkeerde den laatsten tijd in financieele moeilijkheden en heeft toen het plan opgevat de bakkerij en maalderij te Megen, die flink verzekerd waren, in brand te doen steken, ten einde de verzekenfioüsom te bemachtigen Op den bewusten avond heeft hij zijn zoon en diens familie naar Veghel ontboden, on der voorwendsel dat hij ziek was. Twee man nen zijn daarna het pand binnengegaan en hebben de brandstichting op hun gemak voorbereid. Doordat het in huis vertoevende meisje door het gerucht ontwaakt was, is zij met den knecht, die op het laatste oogenblik kon worden gered, aan den dood ontsnapt. De verzekeringmaatschappij weigerde de verzekeringssom na den brand uit te keeren en royeerde de verzekering van het café en het bioscooptheater te Veghel. Benkers is gis termorgen voor de justitie te 's-Hertogen- bosch geleid en daar in het huis van bewa ring opgesloten. Hij heeft nog niet volledig bekend, doch er zijn aanwijzingen verkregen omtrent de mannen, die op zijn last den brand hebben gesticht. De arrestatie wordt binnenkort verwacht. DE INBRAAK BIJ DR. PHILIPS. Een kwestie met de verzekerings maatschappij. Men zal zich nog wel herinneren, dat op 24 Juni van het vorige jaar werd ingebroken bij dr. Philips, in het flatgebouw Van Ho- genhoucklaan te Den Haag, waarbij voor een bedrag van een paar ton aan juweelen en goud werd gestolen. Drie dagen na het gebeurde werd, via de politie, in de Haagsche bladen bekend ge maakt, dat een Fransche verzekeringsmij. te Parijs, bij welke dr. Philips verzekerd was door bemiddeling van Lloyds, een belooning van f 16.000 had uitgeloofd voor het terug brengen van het gestolene, uit te betalen in verhouding tot hetgeen zou worden terugge vonden. Nu al het gestolene terug is, hebben zij die tot deze terugbrenging den stoot hebben gegeven, recht op de geheele belooning, naar jillijkheid te verdeelen. In de eerste plaats komt hiervoor in aan merking de schoenmaker, die, toen hij be merkte, dat zijn knecht een deel van den buit in de schoenmakerswerkplaats aan den Sch°nkweg had verborgen, hie'van onmid dellijk aangifte deed bij de politie, hetgeen aanleiding was voor de tweede arrestatie van den Oostenrijker en tot het vinden van den buit. Voorts maakt aanspraak op een gedeelte der belooning 'n juffrouw die tevoren met dienzelfden Oostenrijker was uit geweest en die bij het vernemen van de uitgeloofde be- ooning, bij de politie aangifte deed. dat een Oostenrijker, met wien zij in Rotterdam was uitgeweest, haar verteld had, dat hij bin nenkort een groote „kraak'' zou plegen. Deze aangifte leidde tot de eerste arrestatie van den Oostenrijker. Over het uitbetalen van de bovengenoem de belooning zijn thans eenige moeiliikheden ontstaan. Lloyds bood eerst namens de verz. mij. een bedrag van 2000, hetwelk later tot 8000 werd verhoogd. De schoenmaker wenscht hier geen genoe gen mede te nemen, zoodat hij zich van rechtskundigen bijstand heeft voorzien, ten einde het hem toekomende bedrag los te krij gen. Men tracht thans allereerst langs min nelijken weg de verz. mij. tot uitbetaling van het geheele bedrag te krijgen. Riddersporen, rot ten en k 1 i m pi a n te? 3 n* 'n. DE LOONEN VAN HET AMSTER- DAMSCHE GEMEENTEPÉRSONEEL. Door de vertegenwoordigers van B. en W. van Amsterdam en de leden van het Geor ganiseerd Overleg is gister in de Militie zaal aldaar langdurig vergaderd over de voorstellen om te komen tot overeenstemming betreffende de verlaging van de loonen van ambtenaren en werklieden der gemeente. De vergaderingen van gister zullen dan ook he denmiddag worden voortgezet. Beide partijen zijn door de besprekingen dichter bij elkaar gekomen dan men aanvankelijk mocht ver wachten. Vooral van de zijde der ambtena ren staat men niet geheel afwijzend, al kan men niet meegaan met de voorstellen van B. en W. zooals zij thans ter tafel liggen. Ver moedelijk zullen dan ook door de vertegen woordigers der ambtenaren tegenvoorstellen worden gedaan. De vertegenwoordigers der werklieden staan meer afwijzend tegenover de voorstellen van B. en W., al meent men dat alle hoop om daar tot overeenstemming te komen nog niet geheel verkeken is. In onze tuinen bloeien thans de ridrt ren of Delphiniums en waar ze staan d ze direct in het oog. Hoe zou het ook A3,llen kunnen. De forsche bloemstengels p ers mooie kleuren, vooral blauw in verschilt nuances, steken flink boven de meeste anHnde planten uit. Het zijn ook planten die e licht en ruimte houden, en waar hieraan V3n brek is, ontstaan slechts slappe bloemt gels. Ook verlangen ze een goed benw" grond en waar ze slecht bloeien is hb vaak de oorzaak te vinden. De planten mn'n ten vooral tijdig worden aangebonden onri i de stengels door wind en zware regenvi niet tegen den grond worden geslagen Wa neer ze straks zijn uitgebloeid kunnen weT direct afsnijden om nog van een tweede het dan ook minder rijke, bloei te geniet.? Ook kunnen we ze direct na den bloei Si goed verplanten, waarbij zware planten hè vens kunnen worden gescheurd. Tal vto vroegbloeiende vaste planten welke nu zju uitgebloeid kunnen we, indien noodig m!' ook verplanten en scheuren. Op deze wijze kunnen we handelen met Primula veris, Aiabis alpina, Dianthus plu. marius of grasanjer, Doronicum of voorjaars zonnebloem, Phlox subulafa, Saxifraga of steenbreeksoorten, Ameria of zeegras e"a We kunnen deze planten ook tot het najaar oo een afzonderlijk hoekje planten om ze dan weer, met kluit, in de bloementuin te plaat- sen. Op de vrijkomende plaats planten wè dan eenjarige bloemsoorten als Asters, Vio lieren, Nemesia, Ageratum, Alyssum Ben- thami, Antirrhinum of leeuwenbekjes, Ne mesia strumsa, Lobelia erinus, Petunia, Ver- bena, Phlox Drummcndi enz. Wie aldus han delt heeft een bloemrijken tuin tot in den na- zomer. Aan onze klimrozer ontstaan nu krachtige jonge scheuten welke soms hinder- lijk kunnen zijn voor de passage. Toch snij. den we ze maar niet zonder meer weg. Im mers zijn enkele dezer scheuten noodig om naderhand bij het sno der de planten gedeel telijk te verjongen. Daarom is het wensche- lijk om enkele der sterkste nu aan te binden, de rest kan worden weggeknipt. Ook andere klimplanten vragen onze aandacht. Van Cle matissoorten binden we de ranken aan voor dat ze in elkander groeien. Ook de wildgroei- ende ranken van Polvgonvm Auberti worden geregeld aangebonden, waarbij we van oude re planten de hinderlijker ranken wegsnijden. van de staking op de Lethlandsche booten in Russische en Lethlandsche havens melding werd gemaakt, valsch is. In de eerste plaats werd er niet gestaakt en ten tweede moet het bewuste telegram te Amsterdam verzonden zijn in plaats van uit Riga. Hiervoor wa3 een verzendformulier van Amsterdam ge bruikt en dus niet een ontvangstformuher. Door een te Amsterdam wonende Let zijn op dit formulier de bewuste woorden geschreven en daarna per brief aan de bemanning van de „Everest" gezonden. De politie heeft de zaak betreffende dit vervalschte telegram in onderzoek. Elf man van de bemanning van de „Everest" zijn gister op transport naar Riga gesteld. Op de andere schepen is het werk op normale wijze hervat. De achter-^ stand van de slechts 2 dagen geduurd hebr bende staking zal worden ingehaald. DE STAKING OP DE LETHLANDSCHE SCHEPEN GEËINDIGD. Gister is de staking op de zes Lethland- schepen, liggende in de havens van Amster dam en Zaandam, beëindigd. Naar men zich herinnert was de bemanning van deze sche pen in staking gegaan in verband met ver schillende grieven. De staking was mede als sympathiestaking bedoeld immers op ver schillende schepen in Letlandsche en Russi sche havens zou eveneens een staking zijn uitgebroken. Gebleken is thans, dat het tele gram aan de bemanning der Lethlandsche booten te Amsterdam en Zaandam, waarin INVALIDITEITS- EN OUDERDOMS* VERZEKERING. Den eersten April 1933 is het tusschen Nederland en België gesloten verdrag, waar bij gelijkstelling plaats heeft van elkanders onderdanen voor de toepassing der weder- zijdsche wetgeving op het punt der Inval}®» teits- en Ouderdomsverzekering, in werking getreden. In ruwe trekken bepaalt dit verdrag volgende: Indien de zetel van een onderneming g westigd is in België en in Nederland w» werk wordt uitgeoefend met arbeiders, diein België hun wettelijke woonplaats heroen, dan vallen deze arbeiders niet meer onder Nederlandsche Invaliditeitswet, doch onu« de Belgische wetten. Is de zetel der onderneming gevestigd Nederland en wordt in België gewerkt arbeiders, die in Nederland hun wetteH) woonplaats hebben, dan vallen deze aroe" ders onder de Nederlandsche Invalidiw'w wet. n Voor transportondernemingen bestaat uitzondering, het beste kan zulks wot toegelicht met een voorbeeld. j Stel een in Rotterdam gevestigde tr portonderneming heeft op haar s<^ie5S*1 welke in Nederland en België varen, aro«*j ders werkzaam, waarvan een deel in N*jj land en een deel in België hun wette j i woonplaats hebben. De Nederlandsche beiders vallen dan onder de bepalingen Nederlandsche, de Belgische arbeiders on J de beoalingen der Belgische wet. Dubbele verzekeringsplicht en het duo 5 Dat was alvast een goed begin. Simmy hielp de drenke ling met een benepen gezicht en veel moeite op het droge. „Stommerd, je weet toch, dat die plank los ligt en toch ga je er zoo idioot op staan dansen. Jij hebt nou eeuwig wat bij zonders." 6. Mokkend ging hij languit op de plank liggen in de dat de zon hem gauw zou drogen. Zijn kwade bui zak e zamerhand en nu beraadslaagden ze hoe ze hun plan e voer zouden brengen. Eindelijk werd er besloten om me kano en wat levensmiddelen de rivier af te zakken en zien of ze eerst een groote stad konden bereiken. e vrienden hielden niet van uitstellen en vonden het maar 't beste er meteen tusschen uit te gaan.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6