Ayrnda v W ff W W MEER STILTE &NDÈ^ Huchtuaad. JiecfUszaken Jieck ÓL School LBinnenland Jhheepstiidingen Auto-Muziek! Stad en O WeecAecicht DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE „ZEPP" WEER NAAR NEDERLAND, STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. HollandAmerika Lijn. Kon. Holl. Lloyd Zeelandia, thuisreis, 23 Juni v. Montevideo. Helga, 23 Juni v. Hamburg te Bremen. Stoomvaart-Mij. Nederland. Tanimbar, thuisreis, 23 Juni v. Havre. Marnix v. St. Aldegonde, uitreis, 23 Juni te JavaChinaJapan-lijn. Tjinegara, 21 Juni v. Batavia. Kon. Paketv. Maatschappij, an Spilbergen, 22 Juni v. Pt. Louis (Maur.) n. Beira. HollandAustralië-lijn. Gaasterkerk, 23 Juni v. Sydney 1. v. Londen te Rotterdam. se Weeroverzicht. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Mevrouw wenscht geen kindertjes (amusementsfilm), hoofdrollen Liane Haid en Georg Alexander. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 uur (doorloopende voor stellingen) en Woensdagmiddag half 3 hoofdnummer De duistere misdaad (detective film), hoofdrollen Warner Oland en Marion Nixon. Toegang alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Nachten in Port Said (dram.), hoofdrollen Gustav Diessl en Oskar Homolka. Toegang boven bondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een gerechte lijke dwaling (justitie-drama). Toegang bo ven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Kaiserwal- zer (operette), hoofdrollen Martha Eggerth, Szöke Szakall. Toegang elke leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Van Woensdag 21 tot Woensdag 28 Juni, des avonds 8 uur (Zaterdag 24 Juni ook des nam. 3 uur), t e n t z e n d i n g op het ter rein van het voormalig stadsziekenhuis; ver schillende sprekers; muziek. Van 23 tot en met 28 Juni in de Harmo nie tentoonstelling miniatuur-wereldstad (huisvlijt); 211 uur. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Zondag 25 Juni. 2.30 uur, Muziektuin, kleutermiddag Turnkring Alkmaar en Omstreken. Zondag 2 Juli. Feest V. V. V. te Hensbroek: optocht, ge-, maskerd bal in open lucht, volksspelen. de opmerking ontlokte, dat zij door dergelijke uitdrukkingen gevaar liep opnieuw een pro ces-verbaal te krijgen. De Oehoe (uitreis) is te Athene aangekomen; de Kwartel (thuisreis) arriveerde te Calcutta. Het luchtschip „Graf Zeppelin" zal alvorens den geregelden dienst naar Zuid-Amerika ite ondernemen in den vroegen morgen van 25 Juni te Friedrichshafen opstijgen voor een tocht boven het Saargebied. Tusschen 8 en 9 uur morgenochtend zal het luchtschip voor de eerste maal de Duitschers in het Saargebied begroeten. In Saarbrücken wordt een tusschenlanding uitgevoerd, daarna wordt weer opgestegen voor een tocht langs den Rijn, het Duitsche industriegebied en Ne derland. Van Nederland keert de Zeppelin weer terug naar Saarbrücken, waar andermaal op het vliegveld een tusschenlanding wordt ge maakt, 's avonds keert het luchtschip dan weer naar Friedrichshafen terug. HET ITALIAANSCHE OCEAAN ESKADER. Ook vandaag wordt niet gestart Gisteren in den namiddag werd te Am sterdam het bericht ontvangen, dat de moge lijkheid, dat de Italiaansche vliegtuigen on der leiding van generaal Balbo, die over IJsland naar Chicago zullen vliegen, van daag zouden komen, zeer groot was. Waar schijnlijk zouden de toestellen hedenochtend te vijf uur starten, zoodat zij tegen den mid dag te Schellingwoude verwacht konden wor den. Onmiddellijk werden de noodige maat regelen getroffen. De visschers, die hun net ten in het Buiten-lJ hadden uitstaan, kregen opdracht hun netten in te halen, terwijl de rijksveldwacht opgeroepen werd om van Zaterdagmorgen 7 uur af de omgeving af te zetten en te bewaken. In het Amstelhotel, waarin de Italiaan sche leden van de Berlijnsche ambassade, die met de voorbereiding van de ontvangst wa ren belast, reeds geruimen tijd met eenige andere leden van de Italiaansche militaire luchtvaart en een zeer groot aantal Itali aansche journalisten vertoeven, heerschte gisteravond een nerveuze drukte. Herhaalde, lijk werd getelefoneerd met Rome en Orbetel lo om de laatste instructies te ontvangen terwijl ook van den marinevliegdienst inlich tingen werden verkregen. Naar mate de tijd verstreek werden de berichten over een moge lijk vertrek van de vliegtuigen meer onzeker, totdat te ongeveer kwart voor tien uit Or- betello telefonisch de definitieve mededeeling kwam, dat in verband met de slechte weers omstandigheden boven de Alpen, de start Zaterdagmorgen niet zal plaats vinden. EEN DIERENBESCHERMSTER VOOR DEN RECHTER. Voor den politierechter te Dordrecht heeft zich gisteren te verantwoorden gehad mej. Neeltje, zich noemende Nelly V., van beroep zangeres, die zich als verwoed dierenbe schermster bekend heeft gemaakt, door de be kende vernieling van ruiten bij een Haag schen tandarts, als protest tegen een voorge nomen proefneming op dieren, voor welk feit de Haagsche kantonrechter haar tot een hoo ge geldboete heeft veroordeeld. Gisteren heeft zij terecht gestaan, ter zake dat zij op of omstreeks 6 Mei 1933, te Dordrecht, opzettelijk George Nicolaas Itz heeft beleedigd, door, met het oogmerk om dezen persoon te beleedigen, aan hem toe zenden een brief met krenkenden inhoud. Toen zij overeenkomstig den eisch van den officier van justitie veroordeeld werd tot een boete van 25 of 5 dagen hechtenis, zeide zij, dat niet zij, maar de dierenbeul veroor deeld moest worden, wat den colitierechter ANONIEME BRIEFSCHRIJVERIJ. Het gerechtshof te Amsterdam heeft, indien althans, zooals reeds enkele malen tevoren is geschied, geen interlocutoir arrest zal worden gewezen, gister de laatste zitting gehouden in een strafzaak, die nu reeds 3)4 jaar hangende Het betreft de anonieme briefschrijverij in Den Haag, welke zaak wij hier in het kort in herinnering brengen. In 1929 kregen verschillende personen in Den Haag anonieme briefkaarten, waarop hen, dikwijls in zeer onkiesche termen, allerlei be- leedigingen werden toegedicht. Bovendien ondervonden deze menschen nog andere pla gerijen: de anonymes deed telefonisch verschil lende bestellingen ten name van zijn slachtof fers, en deze kregen dan verschillende artike len thuisbezorgd, die zij niet hadden besteld en dus ook niet wenschten te betalen. Een onderzoek leidde er ten slotte toe, dat men een kantoorbediende van dit bedrijf ver dacht. Er werd voldoende materiaal verza meld om een vervolging tegen hem in te stel len. De rechtbank te 's-Gravenhage sprak hem echter vrij, doch in hooger beroep ver oordeelde het gerechtshof aldaar hem tot een maand gevangenisstraf. De Hooge Raad ver wees de zaak naar het gerechtshof te Amster dam, dat begin 1932 de behandeling begon. Tweemaal reeds heeft de procureur-generaal requisitoir genomen, doch het Hof wees ver volgens interlocutoir arrest en gelastte nader onderzoek op verschillende punten. Gister is nu vermoedelijk de laatste zitting gehouden. De procureur-generaal verklaarde tegen verdachte bereid te zijn er in zijn requi sitoir rekening mede te zullen houden, indien verdachte zijn houding alsnog wilde bepalen en wilde erkennen zich aan een wel heel ver doorgedreven kwajongensgrap te hebben schuldig gemaakt. Verdachte ontkende nog maals, zooals hij steeds heeft gedaan, iets van de briefschrijverij af te weten, waarop de pro cureur-generaal, de verschillende feiten aan voerend, veroordeeling vroeg tot een maand gevangenisstraf. Arrest van het Hof 3 Juli. Zoolang de oorzaken van dien twijfel niet zijn weggenomen, kan ondergeteekende, tot zijn leedwezen, tot de weermacht behoorend materiaal niet aan deze organisaties in :>riukleen afstaan. Voor het examen voor de bewaarschool akte zijn te Den Haag geslaagd de dames Th. S. M. Bloem, H. E. M. Koning, C. J. Leijding, C. W. Visser, allen te Hoorn; M. Zee te Abbekerk. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Examen handenarbeid en hand werken. De laatste dagen van de examens aan de rijkskweekschool te Alkmaar waren gewijd aan handenarbeid en handwerken. Van de 12 candidaten voor eerstgenoemd examen slaagde de helft, n.1. H. Bos te Alk maar; J. Daalder te Bergen; C. Dekker t« Schagen; D. Heinis te Schermer; A. Nap te Barsingerhorn en W. Veer te Hoorn. Voor het examen handwerken slaagden alle candidaten, n.1. de dames A. Gorter te Bergen; B. Kuiper te Alkmaar; K. de Lange te Den Helder; R. de Wit te Den Helder; A Kos te Zwaag en T. Vennik te Limmen. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Juni. Geref. Kerk, 8.30 uur ('s morgens) (in de Groote Kerk) Heilig Avondmaal, 5 uur (Kapelkerk) Dankzegging, beide beurten ds. von Meijenfeldt. (Verbeterde opgave). HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Verg. a d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. J. Kooij, van Amsterdam. DE WEGEN NAAR DEN AFSLUIT DIJK. De A. N. W. B, en de K. N. A. C. hebben zich met een adres gewend tot den minister van waterstaat waarin zij mededeelen dat zij zich op 20 Juni 1932 tot Zijner Excellenties voorganger hebben gewend met een verzoek, in het belang van het doorgaande verkeer te bevorderen, dat de aanleg en verbetering van de op den weg over den afsluitdijk van het IJselmeer aansluitende wegen van het rijkswegenplan zoo spoedig mogelijk zouden worden voltooid, op welk verzoek zij nog geen antwoord mochten ontvangen. Intusschen is gebleken, dat verschillende werken aan deze wegen zijn uitgevoerd o~ nog onderhanden zijn (weg van Ewijcksluis —de Kooy, weg over Wieringen, een eerste begin met den nieuwen weg Amsterdam Lambertschaag), maar dat deze werken toch van ondergeschikt belang zijn ten opzichte van de geheele wegverbetering zoowel aan de Westelijke als aan de Oostelijke zijde van den afsluitdijk, waardoor het nuttig effect van den belangrijken verkeersweg over dezen dijk vooralsnog niet tot zijn recht kan komen. Daarom hebben voornoemde vereenigingen in het belang van het steeds toegenomen landverkeer den minister verzocht het daar heen te leiden, dat de aan den afsluitdijk van 't IJselmeer aansluitende hoofdverbindingen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen zoo spoedig als doenlijk zal zijn, zullen wor den verbeterd c. a. aangelegd. DE MINISTER VAN DEFENSIE EN DE A. J. C. Op vragen van het Eerste Kamerlid mevr Pothuis—Smit betreffende beëindiging van de beschikbaarstelling van tenten en ander kampeermateriaal van het leger ten behoev- van de Arbeiders jeugd Centrale, heeft de minister van defensie geantwoord: De werkzaamheden van de Arbeiders Jeugd Centrale zijn ondergeteekende bekend Ook weet hij, dat de Arbeiders Jeugd Gen trale tal van jaren militair kampeermateriee in bruikleen ontving. Sedert dien was echter omtrent de organi saties, die de beginselen zijn toegedaan welke ook die van de Arbeiders Jeugd Cen trale zijn, twijfel gerezen aan haar gezinc heid ten aanzien van de wettice overheid. KORTE BERICHTEN. De Ned. Bond van Makelaars in onroe rende goederen, hypotheken en assurantiën hield gistermiddag zijn jaarvergadering te iaarlem onder voorzitterschap van den heer A. van Loon. Baarn 22 Juni v. Amst. te Hamburg. Iris 22 Juni v. Kopenhagen te Aalborg. Vierope 22 Juni v. Bari te Catania. Orestes 23 Juni v. New York te Londen. Saturnus 23 Juni v. Amst. te Hamurg. Telamon 23 Juni v. Bourgas te Varna. Vesta 23 Juni v. Genua te Liverno. Agamemnon 22 Juni v. Vigo n. Lissabon. Berenice 22 Juni v. Barcelona te Genua. Brion 23 Juni v. Amsterdam n. Bordeaux. Ceres 23 Juni v. Amsterdam te Vlaardingen Eutere 23 Juni v. Amsterdam n. Odense. Iris 22 Juni v. Koenhagen n. Aalborg. Oberon 22 Juni v. Cartahgena n. Amst. Orpheus 23 Juni v. Amsterdam n. Rott. Rhea 23 Juni v. Amsterdam n. Rotterdam Stuyvesant 22 Juni v. Paramaribo n. Ma- deira. Telamon 22 Juni v. Bourgas n. Varna. Triton 22 Juni v. P. Tarafa n. Bordeaux. Venezuela 22 Juni v. Madeira n. Barbados. Venus 22 Juni v. Valenria te Rott. Vestt 2 Juni v. Genua n. Livorno. Orion 23 Juni v. Hamburg te Amst. Leerdam, N. Orleans-Rott., 23 Juni te Antw. Binnendijk 22 Juni v. Boston te Phfladelphia Drechtdijk 22 Juni v. Rott. te San Fran- cisco. Volendam, Rotterdam n. New York, 23 Juni v. Boulogne. Stoomvaart Mij. Oceaan. Memnon, Jaan-Rott.; 21 Juni v. Hongkong Peisander, Java-Amst.; 22 Juni v. Belawan Alcinous 23 Juni v. Batavia te Amst. Agamemnon, Yokohama n. Rotterdam, 23 Juni te Marseille. Saredon 23 Juni v. Dairen 1. v. Londen te Rotterdam. Holland—Oost-AziC-Lijn. Waalkerk, 22 Juni v. Antwerpen te Hamburg Meerkerk, thuisreis, 21 Juni te Hongkong Colombo. Tabian. uitreis, 23 Juni te Genua. Tanimbar, thuisreis, 23 Juni te Havre. HollandBritsch lndië Lijn. Hoogkerk, uitreis. 23 Juni v. Antwerpen. Tjisadane, 22 Juni v. Shanghai n. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, thuisreis, 23 Juni te Suez. ota Gede, 23 Juni v. Rott. via Antwerpen n. Batavia. Holland—West-Afrlka-Lljn Delfland, thuisreis, 23 Juni op de Ivoorkust. JavaNew York-Lljn. City of Evansville, 22 Juni te Batavia. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Aldabi, uitreis, 23 Juni te Teneriffe. Emzetco Lijn. Jonge Elizabeth, 20 Juni v. Alicante te Va- lencia. Sllver—Java Paciflc-Llju. ota Inten, ortland (Ore) n. Calcutta, 21 Juni v. Bombay. Salawati, Calcutta n. Los Angeles, 22 Juni te Manila. Silverguara, Vanc. n. Calcutta, 21 Juni v. Everett. Silvermaple, Calcutta n. Los Angeles, 21 Juni v. San Francisco. Holland—Afrika-Lijc. Amstelkerk, uitreis, 22 Juni v. Lagos n. Port Harcourt. Maaskerk, 22 Juni v. Rotterdam te Hamburg v U vindt Uw claxon misschien erg muzikaal, een symphonie gelijkt Weet U, dat niet iedereen er zoo over denkt? Dat anderen Uw autohoorn vooral 's nachts liever niet hooren? Wilt U er ook eens om denken, dot onze maatschappij rust noodig heeft? Geen lawaai, maar: GESLAAGD. Mej. A te Winkel en de heer D. A. Wittop Koning alhier zijn geslaagd voor het examen apotheker-adsistent. MUTATIES P. T. T. Verplaatst met ingang van 17 Juni de brievenbestellers YV. Fray van Egmond aan den Hoef naar Blokker en D. de Haan van Haarlem naar Egmond aan den Hoef. Ontslagen met ingang van 24 Juni de schrijver H. Meijer van het telegraaf kantoor te Alkmaar. STUURSTANG GEBROKEN. Hedenmorgen te half negen is van den vrachtauto van den heer O. juist toen deze zich aan de overzijde van het kanaal bij de Friesche brug bevond, de stuurstang gebro ken De auto schoot over den walkant en bleef met den achterkant aan een deel der brug- euning haken. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De auto, die door een reddings wagen op den weg gebracht werd, was vrij ernstig beschadigd) COLLECTE VOOR OUD-MILITAIREN. De collecte voor het fonds voor oud-mili tairen heeft opgebracht in Alkmaar 81.95 en in Bergen 18.60. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. De dijkgraaf heeft tegen Woensdag 5 Juli een algemeene vergadering van het bestuur uitgeschreven. De agenda bevat 'n 24 voorstellen, w. o. voor stellen tot verwerving van eigendom van de dijken behoorende aan den polder Katwoude en den Zuidpolder bij Edam; een voorstel tot overneming van het op 't aanvullend wegenplan voorkomende weggedeelte der gemeente War- menhuizen; idem van weggedeelten in de ban- ne Harenkarspel; idem tot overname van „de Slotweg" te Egmondbinnen en van den „Bo- venweg van de banne Sint-Pancras en tot aan koop van perceelsgedeelten in verband met verbreeding van den weg. Voorts wordt voorgesteld over te nemen een weg in de banne Hensbroek en in de banne Obdam. Bovendien wordt voorgesteld met het Rijk een overeenkomst aan te gaan inzake de grensregeling tusschen den Wieringermeerpol- der en den Westerdijk van de Vier Noorder koggen. Overige voorstellen beoogen het aankoo- pen van een strook grond langs den weg op den Slimdijk te Oudendijk van Jb. Zeekant, tot verkoop van een stukje grond ten behoeve van de gasfabriek te Nieuwe-Niedorp; tot ver koop van een perceel grond aan P. Walsweer te Andijk; tot verkoop van het dijksmagazijn te Enkhuizen aan de gemeente Enkhuizen; tot uitgifte van grond in erfpacht aan P. de Regt te Schoorl; tot wijziging van het Ambtenaren- sluit; om te besluiten cassatie in te stellen te gen het arrest van het Gerechtshof te Amster dam, waarbij het Hoogheemraadschap is ver oordeeld om aan den Polder Oostzaan te beta len het bedrag der kosten, schaden en interes sen, wegens uitgevoerde wegverbeteringen, op den aan den polder in eigendom toebehooren- de Oostzaanzeedijk en om te betalen de kosten van beide instantiën. Het hierop volgende voorstel houdt in om de verbetering van het gedeelte weg op den As sendelfterzeedijk tusschen het Zaandammerpad en den nieuwen Pontweg te Buitenhuizen voorloopig niet uit te voeren. Mede wordt voorgesteld tot het aangaan eener overeenkomst met den polder „De Oos- terkooy" inzake ontbinding overeenkomst pol der en de toenmalige Dijkvereeniging. Ook wordt voorgesteld te besluiten tot aan vulling der begrooting 1932. Het op een na laatste voorstel houdt in het geven van een bestemming aan stormmateriaal en tenslotte wordt voorgesteld de rekening over 1932 vast te stellen. HET „GROOTE" SCHOOLFEEST. Men schrijft ons: Alles is weer besteld. De broodjes met kaas of worst, de bananen, de melk, niets is vergeten, ook niet de heerlijke taarten, de koe ken, de limonade. De menschen van dit schoolfeest zijn opti. misten, De regen van deze week geeft hun vol ver trouwen de meening, dat het er goed uitziet voor a.s. Dinsdag. Na regen komt zonneschijn, achter de wol ken schijnt de zon en die kan volgende week doorbreken. Met het oog op de spoorbrugopening moet de boot om 12 uur precies van de Voormeer vertrekken. Er zal weer gejuich zijn en muziek, en wui. ven met zakdoeken en mutsen. Begrijpt ge, dat aan den wallekant ouders en ouderen staan met vochtig oog of iets in de keel. Er gaat daar het liefste van hun bezit, hun kind, er gaat een boot vol jonge menschen, die nog onverdeelde vreugde bezitten en uiten. De ouderen zien en denken wellicht één oogenblik aan de tegenstelling zooveel vreugde tegenover de vele smart die zij weten in deze wereld. Nogmaals, niet in het gaan naar Schoorl voor velen de vreugde, maar de vreugde is het gemeenschappelijk beleven. De medewerkers voor dit schoolfeest ont vangen hun loon door het mogen aanschouwen van de stralende kinderoogen. Om 9 uur 's avonds komt de boot weder te rug door de Spoorbrug. Het 49ste schoolfeest van „Volksonderwijs' zal zeker weer slagen, dank zij de vriendelijk gevers en geefsters die dit feest voor de kin deren van de openbare scholen weder moge lijk maken door hunne bijdragen. De eerste 1000 kinderen gaan dus a.s. Dins dag, de tweede duizend van de lagere klassen hebben Woensdag 5 Juli hun feest in den Muziektuin. KLEUTERMflDAG VAN DEN „TURN KRING ALKMAAR EN OMSTREKEN". Evenals vorige jaren organiseert de kring voor de kleuters van de bij hem aangeslote vereenigingen een feestmiddag. Dit jaar zul len hieraan deelnemen ongeveer 300 kinderen Om 2.10 vertrekt men in optocht vanaf het station naar den muziektuin, waar diverse wedstrijdjes zullen worden gehouden, gerang. schikt naar de leeftijden, versnaperingen wor den aangeboden en waar de alom bekend heer Cabalt, die dagelijks met zijn poppenkast standplaats heeft op den Dam te Amsterdam een voorstelling zal geven. Alles bijeen geno men belooft het voor de kleuters een prettig middag te worden. WEER EEN EERSTELING. Aan de Alkm. Exportveiling is gister door den heer S. de Geus te Oudom de eerste roode kool aangevoerd, naar waarnemingen, verricht in den mor»^ van 24 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl M* Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.3 mM u safjord. Laagste barometerstand 746.5 mM t. Hamburg. - Verwachting, geldig tot den avond van x Juni: Zwakke tot matigen zuidelijke tot zuid. westelijken wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; tijdelijk regen; weinig verande ring in temperatuur. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind om 10.35 uur aan de posten va« Delfzijl tot Hoek van Holland „Attentiesein neer". De depressiekern in de Duitsche Bochl diepte zich op de plaats zelve uit tot een dien minimum, omgeven van stormachtige win den en zware regens. Het verplaatste zich daarbij weer iets in Zuidoostelijke richting let minimum, dat gisteren ten westen van Ierland lag, wordt door een regelmatige stijging van den luchtdruk in het noordwes- ten naar het zuidoosten gedrongen. Het ligt thans over Wales en vertoont neiging zien langzaam in de richting van het Kanaal te verplaatsen. Bij deze luchtdrukverdeeling blijft het weer mooi en warm in het geheele noorden en regenachtig en betrekkelijk koel ten Zuiden van de 55ste breedtegraad In West-Duitschland vielen groote hoeveelheden regen, te Hannover viel in 3 dagen 118 mM Ook in Karlsruhe en Rochefort viel nog meer dan 10 mM. Het laat zich niet aanzien, dat er eerlang een verbetering in het weer in onze omgeving en in het verdere deel van West-Europa zal intreden, het weer zal waarschijnlijk regenachtig en koel blijven. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Juni. Hoog water Laag water dat v.m. nam. v.m. nam. dat v rrr nam v.m. n.m. 25 537 6.00 208 226 26 612 6.37 2.44 3.00 27 6.49 7.11 3.18 3.33 28 7.23 7.46 3.52 4.09 29 8.04 8.28 4.31 4.47 30 8.52- 9.20 5.10 5.3C HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoog water Laag water dat. v.m. nam v m nam. 25 5.34 5 57 1 56 2 14 26 6.09 6.34 2.32 2.48 27 6.46 7.08 3.06 3 21 28 7.20 7.43 3.40 3.57 29 8.01 8.25 4.19 4.35 30 8.49 9.17 4 58 5.18 PROGRAMMA VAN HET CONCERT te geven door de Arbeiders-Muziekvereeni- ging „Excelsior", dir. G. Anderson, op Zon dag 25 Juni 1933, van 8 tot 10 uur, in den Stedelijken Muziektuin. 1. Met opgestoken vaan, Marsch J Carel Anderson. 2. Die Beiden Blinden, Ouverture E. H. Mehul. 3. Espana, valse de Waldteufel 4. Catharina et Lambert, Ouverture Episode uit de Fransche omwenteling 1792. C. van der Linden. Pauze. 5. Berlin Wie es Weint und Lacht Ouverture de Concert A Conraa'- 6. Onvoltooide Symphonie Fr. Schuoe 1. Allegro moderato, 2. Andante moto. 7. Czardas de 1'Opera Der Geist des Woiwoden L. Grossffl"* 8. Finale. EEN UITGAVE VAN DEN ALKMAARSCHEN ARMENRAAD Verschenen is no. 1 van den len jan' gang van .Ons Orgaan", een uitgave v den Armenraad te Alkmaar. Het j> handelt de woekerbestrijding, het eeu feest der St. Vincentiusvereeniging Ver. „Het Brokkenhuis" te Alkmaar diverse mededeelingen en berichten, mede opgave van verschillende coi ten. In een voorwoord schrijft he. stuur van den Armenraad het volgen De uitgave van dit blad, dat wij veel mogelijk dienstbaar zullen ma aan de belangen der vereenigingen - instellingen, die zich bewegen op groote terrein van het maatschapp steunwezen, heeft ten doel alle be stellenden geregeld mededeeling te van en inlichtingen te verstrekken het armwezen in het ambtsgebied zal bevatten, behalve de vermelding feiten en berichten van persoon aard, uiteenzettingen van waT.,eIV,1inhe- gebied van het maatschappeli.de nu'£ar. toon heeft plaats gevonden, tn f nevens ligt het in onze be(*°e v,„kt,nd- middel van dit orgaan meerdere rj(. heid te geven aan het doel en a zaamheden der verschillende gen van weldadigheid en sociartp.verKen Moge dit blad dan ook medew aan het doel van den Armenrajd. als centrum van beiangsteïling 0.m- zaken het armwezen betreff€n°a' ge- tot taak heeft het bespreken vanbera- meenschappelijke belangen derjng men van maatregelen tot b bijzon- van goede armverzorging, i der het steunen en bevorderen

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2