De gulden veilig. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY JUcPitszaAen ïBiwtmCattd arrondissements-rechtbank. Verklaringen van den direc teur der Nederlandsche Bank en van den Minister van financien. De afwijzing is geschied omdat het provin ciaal college van meening is dat de ^and- dijk waarlangs het pad zou komen zich be ter leent voor een beharding, zoodat ook het gewone verkeer er langs kan. Dit nu meenen de belanghebbende gemeen tebesturen dat dit niet zoo is Als straks de primaire weg gereed bestaat geen behoef e aan een weg voor gewoon verkeer, wel voor een weg voor rustige wielrijders. Het is jam mer dat van dit plan thans niets kan komen. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 Juni. VERMOEDELIJK EEN ORKAAN IN EEN WASCHKUIP. De voormalige boekhouder-administrateur en bedrijfsleider van de stoomzuivelfabriek Prins Hendrik" te Sijbecarspel, thans ge promoveerd tot arbeider te Purmerend, de op 4 Mei 1904 in Friesland geboren heer Tjepke IJ. had zich heden te verantwoorden: primair ter zake verduistering van plm. 123534 K.G. boter, door hem ten* behoeve van de fabriek verkocht, doch niet verantwoord en subsi diair dat hij een bedrag van 2415.22K, al thans een aanzienlijk bedrag aan geld, zijnde de opbrengst van de door hem verkochte bo ter op verschillende datums m 1928, 1929 en 1930, wederrechtelijk zich zou hebben toegeëigend. In deze zaak waren 6 getuigen a charge, waaronder een accountant uit Edam als des kundige, gedagvaard, terwijl verdachte juri disch werd bijgestaan door mr. Belonje als raadsman en verdediger. De verdachte kon als gevolg van autopech niet bij den aanvang tegenwoordig zijn. In afwachting van zijn komst werd de zaak al vast voorgedragen en 'n aanvang gemaakt met het verhoor van den getuige-deskundige, den heer J. C. Oosterbeek te Edam, die met rechtbank, parket en verdediger de door ver dachte gehouden administratie onderzocht en naploos. Deze verificatie had tot resultaat dat het door den officier genoemd getal K.G. ver duisterde boter niet geheel juist was. Er moesten nog eenige posten worden bijge voegd. Omstreeks 11 uur verscheen de gewezen bedrijfsleider, die verklaarde door 'n lekke autoband te zijn opgehouden. Na kort resu- mee der dagvaarding werd hem het resultaat van 's heeren Oosterbeek's enquete voorgele zen. Verdachte erkende de boekhouding te hebben gevoerd, waarop de diverse posten nog eens, maar nu met verdachte werden na- fegaan. Om de 14 dagen, bij de uitbetaling, ield de verdachte de boeken bij. Verschillende onregelmatigheden in die ad ministratie werden hierop den verdachte on der het oog gebracht. Volgens verdachte had hij alle cijfers overgenomen uit de boeken, gehouden door den nog niet .ehoorden ge tuige Visser, welke boekhouding steeds in orde was bevonden. De accountant vermeende echter, dat de zaak moest worden omgekeerd. De heer Vis ser nam de cijfers over uit de boeken van verdachte, veronderstelde de heer Ooster beek. Verdachte ontkende zulks. Verdachte, die aanvankelijk dienst deed als controleur, had het systeem gevolgd van de reeds vroe ger door Visser aangelegde boekhouding. Door den accountant waren geconstateerd regelmatig voorkomende fouten in de boek houding van verdachte, die echter verdwenen waren, toen de opvolger van verdachte Twisk, de boekhouding nad overgenomen. Hierop volgde het uitgestelde verhoor van den verdachte. Deze was in dienst getreden in kwaliteit van controleur-boekhouder op een salaris van 27 per week met vrij wo nen, later werd hij aangesteld als bedrijfs leider en genoot toen een tractament van 35 per week plus vrij wonen. Als gewoonlijk was van de besprekingen over het gevoerde geldelijk beheer van ver dachte en den heer J. Visser voor de groene tafel niet veel te volgen. Verdachte stelde het volste vertrouwen in den heer Visser en meermalen werd de kas niet eens gecontroleerd. Hierop werd gehoord de 50-jarige veehou der Jan Visser uit Sijbecarspel, de voormalige penningmeester der coöperatie der zuivelfa briek „Prins Hendrik" aldaar, die verklaarde dat hoofdzakelijk de verdachte de gelden door getuige Kramer op de markt ontvangen, had geïnd. Hij ontving de cijfers der bedra gen van verdachte en noteerde getuige dit in een zakboekje. Deze getuige geleek ons veel zenuwachtiger dan verdachte zelf! De president bracht verdachte onder het oog, dat b.v. een post van 180 K.G. boter ge boekt als verkocht aan getuige Kramer bleek te moeten zijn 202 K.G Wat verdachte voorts aanvoerde betreffen de de hem aan Visser gedane opgaven, werd door dezen getuige ontkend. De 41-jarige pluimveehouder C. Houter uit Benningbroek was vanaf 1928 tot de liquidatie der fabriek voorzitter der coöf>e ratie en had nimmer de boeken of de kas ge controleerd. De productie ging getuige na uit de productieboeken. Een controleboek werd gebruikt en nooit werden door get. onjuiste cijfers geconstateerd. Later bleek een tekort en konden de leveranciers niet voldaan wor den, zoodat het noodig bleek om geld op te nemen bij de boerenleenbank. Een bijzondere weelde in de levenswijze van verdachte was dezen getuige persoonlijk niet bekend, wel had hij wel eens wat hooren praten. De 30-jarige melkhandelaar J. Koning, vroeger botermaker bij de coöperatie legde verklaringen af omtrent de boterproductie door hem in schriften genoteerd. Tusschen deze opgaven en het engrosboek bestonden verschillen en de president maakte hierop verdachte opmerkzaam. Deze getuige verklaarde nog dat verdach te nogal royaal was in zijn uitgaven, het welk door verdachte werd tegengesproken Ook wat betrof het autorijden, dat rem werd tenlaste gelegd. Zijn persoonlijke uit gaven gingen de 5 per week niet te boven Getuige Gerrit Kr., koopman te Medem blik, een jarenlange boterafnemer van de „Prins Hendrik" deelde mede dat hij den laatsten tijd betaalde aan den verdachte. De resultaten der geldelijke connectie had getui ge neergelegd in een opschrijfboekje, dat klopten met het engrosboek van verdachte Op de vraag van mr. Belonje, deelde deze getuige nog mede ook aan zekeren Piet O. te hebben betaald. De 70-jarige heer T. Trompet had de boeken en rekeningen van den heer Visser gecontroleerd. Een der boeken had getuige nimmer gezien, waarom, kon getuige niet op helderen. Dit ontbrekende boek was het en- gros-verkoopboek. De officier verkreeg hierop het woord om aan te toonen dat ondanks alle controle in diverse vormen de controle niet veel had te beteekenen. Ook had het bestuur, de officier constateerde dit met leedwezen, zijn taak bij zonder slecht vervuld. Uit de gebleken stel selmatige onregelmatigheden in de diverse boeken gevonden, distilleerde de officier, dat verdachte, die deze administratie had ge voerd, in deze boeken had geknoeid, teneinde de ontdekking der malversatiën te voorko men. Op grond van een en ander achtte de officier de bij dagvaarding subsidiair ten laste gelegde verduistering wettig en over tuigend bewezen en wera gerequireerd 8 maanden gevangenisstraf. Mr. Belonje verkreeg daarop gelegenheid tot het houden van zijn pleidooi, waarin hij kwam tot de conclusie dat in deze duistere zaak, waarvan de penningmeester Visser ook een eigenaardige plaats innam, het bewijs niet was geleverd en verzocht pleiter vrij spraak. Geen repliek. Uitspraak a.s. week. EEN ONBETROUWBARE RENTMEESTER. De 37-jarige arbeider Corn. Kuiper, wo nende te St. Maarten, had zich als penning meester van den bond van arbeiders in het bollenland-, tuinbouw en zuivelbedrijf, af- deeling St. Maartensbrug, niet bepaald 18 karaats gedragen en zoo respectievelijk ge durende de jaren 1931, 1932 en 1933 'n nogal respectabel sommetje, de officier sprak zelfs van 291, aan de viool en de strijkstok laten hangen. De heer W. Hoogerhuis, con troleur van den bond, wonende te Utrecht, had deze fraude geconstateerd en stond deze onbetrouwbare penningmeester heden te recht. Het materieele feit werd door verdach te erkend, alleen noemde hij een belangrijk kleiner bedrag dan de dagvaarding. De heer Wiggers, de onmisbare bazuin der reclasseering, stelde vertrouwen in de waar heidsliefde van het verdwaalde schaap en vermeende dat, wat het bedrag betrof, de verdachte geen geflatteerde voorstelling gaf. Verdachte scheen ook nog tot de O.S.P. te behooren, maar was een nogal makke volge ling, gelet op zijn bescheiden optreden. Overeenkomstig het advies van den heer Wigegrs vorderde de officier alsnu een ge vangenisstraf voor den tijd van 6 maanden met 3 jaar proeftijd en bijz. voorwaarden, waaronder vergoeding van het verduisterde bedrag. EEN STOKER, DIE BLOCNOTA'S PRESENTEERDE. Reeds meermalen compareerde voor den kantonrechter te Alkmaar de 23-jarige, zich stoker noemende. Jan H., woonachtig te Haarlem, doch bij gebrek aan emploi het ge- heele land doorscharrelend met schrijfge reedschap, in casu blocnota's. In Alkmaar, alwaar dergelijke handelslieden allesbehalve welkom zijn, werd hij met een bonnetje ver eerd ter zake het venten zonder vergunning en geraakte hij dus in geregelde connectie met den kantonrechter. De eerste maal was het koek en ei tusschen de heeren. Jan werd veroordeeld tot een onnoozelen piek en bij wijze van compensatie kocht mr. Bastert van hem voor 40 cent een blocnoot Doch toen Jan een vaste klant werd, was het uit met de liefde. Er werden geen blocnota's meer afge nomen en de boete steeg tot 2 subs. 2 da gen. Toen kreeg Jan H. echter ook de bokke- qruik op, begon hij met hooger berope te drei gen en gaf hij ook gevolg aan dit dreige ment, zooals heden bleek uit de zittingsrol der meervoudige strafkamer, waarop hij als comparant was ingeschreven. De dappere man bleek nu niet verschenen. Het betrof hier echter een vonnis van den kantonrech ter te den Helder, waarvan bevestiging werd gevorderd. NOG EEN HOOGER BEROEPELING De 22-jarige fruitkoopman Dirk V. had bezwarpn tegen het vonnis van den Helder- schen kantonrechter, die hem had veroor deeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis, om dat hij op de Spoorgracht had gereden met een wagen, waaraan een reflector ontbrak De goede man zette uitvoerig zijn grieven uiteen en noemde zich een slachtoffer on gunstige omstandigheden. Ondeugende kna- pen. waaraan den Helder ook geen gebrek heeft, hadden den lichtkaatser er baldadiglijk afgesloopt. Gerequireerd werd bevestiging van het gewezen vonnis en de appellant kon al niet veel meer doen, dan zijn verweer nog eens in 't kort te repeteeren. NAGEKOMEN UITSPRAAK. Willem K-, schilder. Alkmaar. (Gedeti neerd.) Misdr. art. 248 Bis Wetboek van Strafrecht. Werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en op te leggen bijz voorwaarden en voorts onmiddellijk in vrij heid gesteld. De president van De Nederlandsche Bank heeft het volgende verklaard aan den Lon- denschen vertegenwoordiger van de „Ag. Econ. et Fin.": „Er is niets veranderd in onze opvattin gen. Wij blijven er vast van overtuigd, dat de gouden standaard gehandhaafd moet blijven en dat de positie van den gulden, zoo als ik die in mijn jaarverslag heb uiteenge zet, geheel gezond is en tot geen enkele be zorgdheid aanleiding kan geven." Mr. Oud, de minister van financiën, heeft den correspondent in Den Haag van de „Times" gemachtigd, mede te deelen, dat de jongste geruchten, dat Nederland van het goud zal afgaan, geheel zonder grond zijn. Integendeel: de Nederlandsche regeering en de Nederlandsche Bank zijn vast besloten den gouden standaard te handhaven. Eenparig besluit van de vier goudlanden tot handhaving v. d. gouden standaard. In de economische conferentie te Londen heeft, naar Reuter verneemt, een belangrijke geheime zitting plaats gehad van de centrale banken der Europeesche landen, welker valu ta nog op den gouden standaard gebaseerd is. Na de ontwikkeling van Maandag aan de Londensche wisselmarkt, waren te midder nacht uitnoodigingen voor deze bijeenkomst verzonden aan de vertegenwoordigers der Centrale banken van Nederland, Zwitser land, Frankrijk en Duitschland. In deze con ferentie is de positie van den gouden standaard in Europa besproken, speciaal met betrekking tot de ontwikkeling der valuta's op goudbasis, zooals deze zich den laatsten tijd voordoet. Eenstemmig werd besloten, dat er geen sprake van mag zijn, dat een van de vier bovengenoemde landen van den gouden standaard afgaat. Verder werd aan den Franschen vertegen woordiger verzocht, zich tot MacDonald, als voorzitter van de conferentie te willen wenden, om hem dringend te verzoeken, zich nadrukkelijk uit te spreken tegen een verder afstand doen van den gouden standaard, waardoor de handel in Europa ernstig be nadeeld zou worden. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. De rechtbank te 's-Gravenhage deed uit spraak in de zaak tegen een chauffeur, tegen wien het O. M. drie jaa» gevangenisstraf had geëischt ter zake dat hij op 16 October van het vorig jaar een Duitsche dienstbode, m* wie hij vroeger verkeering had, met een mes in de borst heeft gestoken. De rechtbank veroordeelde verdachte ter zake van poging tot doodslag, tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van zes maanden voorarrest. EEN VECHTPARTIJ. Een der vechtenden in het zieken huis, de ander naar de gevangenis. Maandagnacht is aan de Duitsch-Neder landsche grens nabij Kerkrade bij een vecht partij een Duitscher door een man uit Kerk rade in den buik geschoten. In levensgevaar lijken toestand werd de Duitscher naar het ziekenhuis overgebracht. De dader werd ge arresteerd. voor sanitair aardewerk en tegels thans ten volle tot hun recht. komen DOOR ZIJN EIGEN WAGEN OVERREDEN. De 49-jarige petroleumventer G. Vos, in dienst van de A.P.C. te Venlo, is ten gevolge van een ongeval onder de wielen van zijn petroleumwagen gekomen, met gevolg dat nij met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Het ongeval gebeurde aan de Maasbrug te Venlo, waar het paard schichtig werd, waar schijnlijk omdat op dat oogenblik een tram en een trein de brug passeerden. De voerman werd tegen den grond geslingerd. Het paard sloeg op hol en heeft een lantaarnpaal om ver gereden. EEN VORSTELIJK LEGAAT. Naar „De Telegraaf" meldt, heeft mevr de wed. S. 't HoenDe Wit, overleden in het Oude Liedengesticht te Sliedrecht, aan de diaconie der herv. gem. te Sliedrecht 100.000 vermaakt. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De Amsterdamsche agent van politie, die gearresteerd was in verband met het verber gen van eenige schilderijen van het kasteel- Nijenrode op verzoek van den particulieren detective Johanknegt, is thans voorloopig op vrije voeten gesteld. CONTINGENTEER ING VAN BOTER. De minister van economische zaken deelt in een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den invoer van boter mede: Bij de voor de verleeing van deze contin- genteering laatstelijk gehouden besprekin gen gingen van d zijde van belanghebbenden geen stemmen op, het percentage te verlagen. Het zou, naar de meening van den mi nister, ook niet juist zijn, het contingent boter aanmerkelijk te verlagen om een ver hooging van den boterprijs te bewerken, im mers de in de crisisinvoerwet verleende be voegdheid strekt tot het afweren van over- matigen invoer, hetgeen bij de 'onderhavige contingenteering dan ook slechts kan worden nagestreefd en waarvoor in de gekozen basis en het gekozen percentage naar het oordeel van den minister de meest juiste maatstaf gelegen is. Tot verlaging van het percentage meent de minister dan ook niet te moeten overgaan. sporing was verzocht. De jongetoj di« auto hadden gezeten, liepen nog' weg. De politie hield hen aan; een j? een 19-jarige jongeling, bleek de ijke dief te zijn. Hij is vastgehouden 7°^ gebracht naar het bureau Leidschep^^- PRINSES JULIANA NAAR ENGELan^ Prinses Juliana zal zich Zaterdag voor familiebezoek naar Engeland begeveiT m bezoek is volstrekt in cognito. De prins** logeeren op Kensington Palace bij deTF?! of Athlone, en Prinses Alice. Het bezoek tien a twaalf dagen duren. ai NAAR INKRIMPING VAN DEN VEESTAPEL. Ten aanzien van de rundveestapel-inkrim ping wordt nogmaals vernomen, dat deze aanvankelijk vrijwillig zal zijn, gefinancierd zal worden door een acijns op binnenlandsch consunjptievleesch (b.v. 20 cent per kilo) en zoo noodig vervangen zal worden door een verplichte. Het goedgekeurde vleesch zal vanwege de rundveecentrale worden gecoc serveerd. De vrijwillige inkrimping zal het karakter van een experiment dragen; op den duur is gedwongen beperking waarschijnlijk AARDEWERKINDUSTRIE VOOR DEN ONDERGANG BEHOED. De minister van economische zaken deelt in een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den invoer van porselein, fijn en sanitair aardewerk en muur- en wand- tegels mede, ni"t te kunnen onderschrijven de meening van die leden, welke van oordeel zijn dat de onderhavige contingenteering voor de Maastrichtsche industrie van geen beteekenis is geweest, immers deze maatrege len hebben de betrokken industrie voor ver dere inzinking behoed, doordat zij den in voer uit landen met abnormaal lage prijzen aan banden heeft gelegd. Thans doet zich ook de werking dezer contingenteering in positiever, zin gevoelen ten gevolge van de opleving in de bouwt)'- dnivigheid. De bestaande invoerpercentages FABRICAGE VAN MARGARINE. Gedwongen vermindering ten hoeve van boterverbruik. be- enkele Bij de crisiszuivelcentrale komen sinds e weken klachten binnen van handela ren, dat zij van de fabrikanten en mengers, niet die hoeveelheden margarine kunnen be trekken, die zij besteld heroen. In verband hiermede deelt de crisiszuivel centrale mede, dat de fabrikanten en men gers niet in staat zijn, aan alle aanvragen te voldoen, zulks als gevolg van het feit, dat zij zich tegenover de regeering hebben moe ten verbinden niet meer dan een bepaalde hoeveelheid margarine te vervaardigen ten einde te voorkomen, dat het gebruik van boter zal afnemen door een te groot aanbod van margarine. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Een goede bwt De rijksambtenaren in de gemeente Well (L.) hebben een smokkelauto aangehouden, waarin bij onderzoek 300 pond Duitsche mar garine verpakt waren Aan het bevel om ie stoppen gaf de chauffeur geen gehoor, waar op de ambtenaren hem enkele schoten nazon den, echter zonder succes. Onmiddellijk werd toen een auto gerequireerd en de achtervol ging ingezet. Te Siebengewald gelukte het den ambtenaren den wagen in te halen. De margarine en de auto werden in beslag ge nomen en de beide inzittenden in arrest ge steld. AUTODIEVEN. De politie te Venlo heeft aangehouden den 33 jarigen M. de Lange uit Den Bosch, die een auto gehuurd had en dezen te Venlo trachtte te verkoopen. De politie werd ge waarschuwd door den garagehouder Ter haar te Venlo. waar de man den auto tegen abnormaal lagen prijs te koop aanbood Te Amsterdam Maandagavond even na negen uur zager, een paar autorijders op der. Haa. emrtierw v dicht bij Sloterdijk een anderen auto stii staan. Een paar jongelui stapten eruit en toen zij schuw om zich heenkeken, kwam di den inzittenden van den passee.enden wagen verdacht voor. Zij waarschuwden de politie, die ging kijken. De auto stond nog stil; het bleek een wagen te zijn, die op den Overtoom te Amsterdam was gestolen en waarvan op DE ARBEIDERSPERS CONTRA DEN HEER BAARS. De vordering van de N.V. De Arbeiden. pers, bij de Haagsche rechtbank aanhang gemaakt contra den heer J. A. Baars leid» van den Alg. Ned. Fascistenbond, tot schacfc vergoeding van 25.000 aan genoemde N V terzake van mededeelingen omtrent De Arbei' derspers door den heer Baars gedaan in diens op 24 April j.1. te Rijswijk gehouden rede, zal op 5 September a.s. door de recht bank worden behandeld. SALARISSEN EN LOONEN VAN HET GEMEENTEPERSONEEL TE AMSTERDAM. Omtrent de wijziging in de salarissen en de loonen van het gemeentepersoneel is eeni ge dagen geconfereerd in het georganiseerd overleg. Zoowel van de zijde van B. en W als van den kant van de vertegenwoordigers der verschillende groepen van ambtenaren en werklieden zijn voorstellen en tegenvoorstel- len gedaan. Gistermiddag is tenslotte door wethouder <ropman als vertegenwoordiger van B en W. het volgende voorstel ter tafel gebracht* „Loonkorting van loonen beneden 2100* van de eerste 1000 2pCt. en van de rest 7 pCt.; loonen boven de 2100 7 pCt. Ver- hooging van de pensioenbijdrage van 5M tot 8 pCt.' De geldigheid van deze regeling wordt vastgesteld tot 1 Maart 1934. Den vacantie- toeslag wenschen B. en W. buiten deze on- derhandelingen te hou.ien. Hierover wen schen B. en W. wel in den loop van het jaar te spreken, maar de toeslag zal voor 1935 lager zijn dan thans en dan alleen voor ge. huwden". Over dit voorstel is geen overeenstemming gekregen. De vertegenwoordigers der federa tie waren tegen, dit van den Modernen bond wenschten gelijktijdig den vacantietoeslag te behandelen. Gisteravond hebben de verschillende orga nisaties ledenvergaderingen gehouden om te bepalen hoe vandaag gestemd zal worden. De afgevaardigden van het Georganiseerd overleg komen daarvoor hedenochtend om half twaalf bijeen. De kans bestaat, dat bij de vertegenwoor diging van de ambtenaren een meerderheid wordt gevonden; bij die der werklieden is die kans gering. TEGEN HET VANGEN VAN ZANGVOGELS. Het Kamerlid de heer Van Zadelhof! heeft den minister van economische sa- ken gevraagd: Is de minister bereid, ten spoedigste de noodige maatregelen te treffen, waardoor aan de massa-vangst van zangvogels een einde wordt gemaakt, en niet opnieuw tijdens het aanstaande herfstseizoen in ons land tienduizenden zangvogels onnoodig aan hun natuur lijke bestemming worden onttrokken! DE NIEUWE GAGES TER KOOPVAARDIJ. Heden monstering op lagere waarden. voor- In verband met de gehouden besprekingen en de genomen beslissingen door de weder- zijdsche organisaties zal met ingang van heden, Woensdag, op de nieuwe voorwaarden worden gemonsterd. Volgens de nieuwe voor waarden worden de gages thans met 5 over een halfjaar wederom met 5 verlaag" VAN DE TWEEDE VERDIEPING OEVALLEN. De 34-jarige J. M. Kopper van de CrcK» wijkschekade te Rotterdam wilde gisteravond het vogelkooitje binnenhalen, dat tegen den achtergevel van zijn woning op de tweede verdieping hing. Hij is daartoe op het r^ni" kozijn gaan staan. Hij verloor het evenwicht en sloeg naar beneden. Eerst kwam hij op een 4 Meter lager gelegen plat terecht eh daarna in den weer 5 M. lager gelegen tuiu- Met zware inwendige kneuzingen en een paar gebroken ribben is hij In het ziekenhui! aan den Coolsingel opgenomen. 13. Nu was 't Simmy's beurt om te pagaaien. „Oei", riep Wo- Wang opeens, „ik voel uattigheid, mijn broek drijft gewoon", en hij kwam tot de ontdekking, dat re door de aanvaring een flink lek in hun boot was geslagen en het water met een lustig straaltje naar binnen liep. Ze keken elkander verslagen aan. ,.Nou kan de reis niet doorgaan", mopperde Wo-Wang. „Dat laat me koud", builde Simmy angstig, „maar direct verdrinken w«; was ik maar thuis gebleven", 14. „Huilebalk, zit niet te grienen, bedenk liever wat we m° ten beginnen". Maar nauwelijks had Wo-Wang dit gezegdd, hij gilde: „hoera, we zijn gered" en hij wees naar een sale krokodil, die op zijn gemak langs hun doorboorde zwom.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6