HOLLANDSCH ZWITSEPSCHE REEPEN DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Qemeentecadeit HOORN, Jittnnieuws KING KONG. JUminciaal Tlieuwó OUDKARSPEL. GROOTEBROEK. NIEUWE NIEDORP. ZUIDSCHARWOUDE. ZIJPE. TWISK. £aad - ett Juwêcuw WESTWOUD. ANDIIK. den alleen slagen om den arm en maken sterk onderscheid b.v. tusschen import quota's ter bescherming van eigen bedrijf en internationale productie-quota's. De mogelijkheid ruimer geld te verschaffen en daarmee prijzen te verhoogen door actie der centrale banken, die op de open markt staatsobligaties zouden koopen en daarmee meer crediet zouden scheppen, wordt vooral door Amerika en Engeland overwogen, die resoluties op dit punt in de Financieele Com missie van de conferentie hebben ingediend. De besprekingen over de toekomstige wer king van den gouden standaard zijn geba seerd op een Amerikaansch voorstel, dat zich vereenzelvigt met algemeenen terugkeer naar den gouden standaard, met verlaging van de vereischte gouddekking, afschaffing van gou den munt en gebruik van zilver voor gedeel telijke dekking. Over geen dezer voorstellen bestaat een stemmigheid, maar ze zijn in bespreking bij de verschillende sub- en sub-sub-commissies, waarin de conferentie is verdeeld geworden. ZUID- EN NOORDSCHERMER. De raad dezer gemeente kwam Maandag des voormiddags 10 uur bij een. Aanwezig waren alle leden. Besloten werd z.h.st., op voorstel van wethouder, mevrouw N. SlootenSmit, nu aan den landhuurder P. Kieft Czn., door den kantonrechter, op grond van de crisis-pachtwet reductie van land- huur is verleend, ook aan de andere huurders, die daarvoor naar het oordeel van B. en W. in aanmerking komen eene reductie op hunne pachten te ver- leenen ten bedrage van 30 Eene commissie, bestaande uit de heeren Molenaar en Vaalburg, onder zocht met toelichting van den heer de Geus de rekening 1932 van het burger lijk armbestuur en concludeerde tot vaststelling dier rekening, zooals zij was aangeboden, met welke conclusie de raad zich z.h.s. vereenigde. De reke ning sloot in ontvangst met 1854.46, in uitgaaf met 1938.41 en alzoo met een nadeelig saldo van 83.95 K. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. nog steeds bezig zijn, in samenwer king met het rijksschooltoezicht, een wachtgeldster te zoeken ter voorziening in de tijdelijke vacature-M. D. Kroon, die thans voorloopig bezet is door mej. Scholtz, niet-wachtgeldster zijnde. Op een vraag van den heer Posch antwoordde de voorzitter, dat omtrent het herstel van mej. Kroon sinds gerui- men tijd niets is vernomen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het bestraten van het Noord-einde te Groot-Schermer in uurloon is uitgege ven aan de straatmakersfirma Gebrs. Nieuwenhuis te Heiloo, omdat met den metselaar F. de Geus, aan wien het werk oorspronkelijk zou zijn opgedra gen, niet tot overeenstemming kon wor den gekomen. Den heer Posch speet het, dat dit werk aan de Geus ontgaan is, maar voegde er aan toe, dat B. en W. het uitsterste voor de Geus hebben willen doen. De voorzitter bevestigde dit, evenals mevr. Slooten. Nu over deze zaak ge sproken is, wilde spr. niet verzwijgen dat de Geus de zaak gesaboteerd heeft en dat het aan diens aanmatiging, lakschheid en onwil is te wijten dat de straat nog niet gereed is. Verschillende goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten, berichten van aanne ming van benoemingen en rekening ge zondheidscommissie werden voor ken nisgeving aangenomen. Een commissie, bestaande uit de le den Vaalburg en van der Laan onder zocht het kasboekje met de bijbehooren- 'de bescheiden van de vereeniging Huis vlijt en Floralia. Een en ander werd in orde bevonden, zoodat het subsidie t.z.t kan worden betaalbaar gesteld. De muziekvereeniging „Christiaan de Wet" vroeg het gewone subsidie ad 25. De voorzitter zeide, dat B. en W. hier over nog niet hebben kunnen beraadsla gen en er dus geen praeadvies is. Spre ker persoonlijk wilde echter gaarne het voorstel doen, gunstig op het verzoek te beschikken. De heer Vaalburg had geen bezwaar tegen inwilliging als er tenminste niet op Zondagen wordt gespeeld Na eenige discussie vroeg de heer Vaalburg stemming. Het verzoek werd met alleen de stemmen van de heeren Vaalburg en van der Laan tegen, aan genomen. Ingekomen was een rekwest van het bestuur der Vereeniging voor Wijkver pleging om evenals vorige jarea het ge val was, het subsidie van 600 kwar- taalsgewijze te mogen ontvangen. De voorzitter zeide, dat deze betaling is aangehouden, omdat, gezien de finan cieele kwesties, die ten aanzien van deze vereeniging aanhangig zijn en het feit, dat de daarvoor in de algemeene verga dering van 27 Febr. j.1. aangestelde com missie, waarvan het raadslid van der Laan mede lid is, geen termen schijnt te hebben kunnen vinden de rekening 1932 der vereeniging goed te keuren, B. en W het niet verantwoord achten, voor dat deze zaken tot klaarheid zijn, gelden uit de gemeentekas te verstrekken. De heeren J. Smit Jzn. en Jb. Heinis Mzn. konden zich zeer wel met deze op vatting vereenigen. De heer van der Laan vindt, nu de heer Posch zei, dat hij van een en ander niet op de hoogte was ,deze inhouding van subsidie eene schandalige plagerij van den voorzitter is. Mevr Slooten kwam hier in krachtige j termen tegen op. Zij deelde geheel de verantwoordelijkheid voor deze zaak. Het rekwest ten slotte in stemming ge bracht zijnde, werd ingewilligd met de stemmen van de leden Posch, van der Laan, Vaalburg en Molenaar voor en die van de leden Smit, Heinis en Slooten Smit tegen. De gemeenterekening 1930 is van Ged. Staten terug gekomen met een nota van opmerkingen van administratieven aard. De rekening werd zooals zij tengevol ge van een en ander is gewijzigd, in haar geheel opnieuw vastgesteld. Aangenomen werd een voorstel van B. eu W. tot het vaststellen van eene veror dening, waarbij de werking van de be- drijfsverordening van het electriciteiis- bedrijf opnieuw met een half uur werd verlengd en wel tot 1 Juli 1934. Op voorstel van den burgemeester werd z. h. s. besloten, om te hande'en overeenkomstig het bepaalde bij artikel 5 van het koninklijk besluit van 2x April 1933, zoodat zaken de gemeente-veld wachter rakende en waarmede het ge- meenbestuur van doen zal hebben, in hei gewone georganiseerd overleg zullen worden behandeld. Benoemd werd tot lid der centrale commissie van georganiseerd overleg, als plaatsvervanger van den heer Jb. Heinis Mzn. diens mederaadslid de heer T. Vaalburg met 4 stemmen, tegen op den heer C. Molenaar. De voorzitter deelde in dit verband mede, dat B. en W. hebben aangewezen tot secre taris van evengenoemde commissie den heer Koning, ambtenaar ter secretarie en tot diens plaatsvervanger den heer IJ. Mole naar, agent der arbeidsbemiddeling. De heer van der Laan stelde voor, over te gaan tot het boeken bij suppletoire be grooting van de gelden, door den gemeente ontvanger ontvangen van den heer Hofman. De voorzitter toonde aan, dat dit in 't hui dige stadium niet mogelijk is te achten. Daaroe moet de uitslag van het gerechtelijk onderzoek worden afgewacht. De heer van der Laan las voor een om schrijving van den te ramen post met hoofd stuk, paragraaf en nummer. Mevrouw Slooten zei, dat zou toch zeker een leugenachtige voorstelling van het ge val geven en ik kan mij niet voorstellen, dat de raad dat zou dekken willen door een be sluit. De voorzitter zei, inderdaad niemand kan momenteel een juiste redactie geven. Zelfs het bedrag staat niet vast. Weliswaar heeft de rechter-commissaris last gegeven van het door Hofman gezonden geld 150 aan den lijnwerker J. Pilkes te geven, maar nu de ontvanger het geheele bedrag in zijn kwali teit heeft ontvangen, moet het aan Pilkes uitbetaalde niet door de gemeene-rekening loopen. De voorzitter zeide ten slotte ter bekorting der discussies, dat het nog steeds het beste is de recherlijke beslissing in deze zaak af te wachten. Het geld is veilig bij den ontvanger en daar kan het blijven tot nader order. Verschillende leden betuigden hun in stemming met deze opvatting, anderen, o.m. de heer Posch, zouden het liever boeken in de begrooting. Het voorstel van der Laan, om eene sup pletoire begrooting te maken, als door den ontvanger aan hem persoonlijk geadviseerd, werd verworpen met de stemmen van de leden van der Laan, Posch en Vaalburg vóer en die van de leden Smit, Heinis, Molenaar en Slooten—Smit tegen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De gemeenteraad heeft Dinsdagavond vergaderd onder leiding van den nieuwen burgemeester mr. Leemhorst. Aanwezig wa ren alle leden. Ingekomen een schrijven van Gedep. Sta ten inzake het genomen Raadsbesluit, waar bij de particuliere bouw van arbeiderswonin gen zou worden aangemoedigd met 'n bouw- premie van 200 per woning. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de bouwkosten van arbeiderswoningen thans dermate zijn gedaald, dat de bouw daarvan door woningbouwvereen., die geen winst be oogen, dan wel door de gemeente kan ge schieden, zonder dat daarvoor financieele offers van de gemeente worden gevraagd. Dit antwoord is aan de betrokken bouwers medegedeeld. Gunstig werd beschikt op een verzoek schrift van de Vereeniging tot bestrijding der t. b. c. om subsidie over 1932. Deze werd bepaald op 1689.72, onder voorbehoud, dat door de Provincie een bijdrage tot de helft van genoemd bedrag wordt verleend. Aan den Bond van R.-K. Zangvereni gingen in Noordholland werd ten behoeve van het alhier op 9 Juli e.k. te houden con cours een subsidie verstrekt tot een bedrag, hetwelk deze Vereen, aan Vermakelijkheids belasting aan de gemeente zou moeten be talen. In behandeling kwam een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van een belasting voor het gebruik van den openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeentewater en voor diensten door de gemeente bewezen. Het ligt in de be doeling van B. en W. om in het binnenkort in te dienen voorstel tot algeheele herziening van de precario-verordening de heffting ten aanzien van bruggen niet meer op te nemen. B. en W. stelden voor de betreffende bepa ling in de verordening, voorzoover het brug gen en dammen betreft, in te trekken vanaf 1 Jan. 1932. Werd aangenomen. Aan de orde kwam nu een voorstel inzake werkverschaffing en prae-advies naar aan leiding van het voorstel van den heer A. Spaander tot aanleg van een sportpark op het terrein aan den Buitenluiendijk Bij dit voorstel was door B. en W. uitvoerige „voor- looper" verstrekt waar aan we de volgende bijzonderheden ontleenen. Op het terrein is door den gemeente-archi tect o.a. ook geprojecteerd een renbaan, breed 25 M. en lang 650 M., benevens an dere sportvelden enz. De badinrichting is op het plan geprojec teerd in de vluchthaven. Door verschillende sportvereenigingen wordt deze plaats echter ontraden en acht men de plaatsing in de buitenhaven bij het z.g.n. „Kleine Gat" vee! meer geschikt. Ook daar kan de gewenschte combinatie worden bereikt. De oprichting van een tribune met onder bouw meenden B. en W. voorloopig buiten beschouwing te moeten laten, omdat naar hun meening het sportpark niet door de ge meente zal worden geëxploiteerd. Afgewacht zal moeten worden in hoeverre door particu lieren hiertoe het initiatief wordt genomen B. en W. zien het geheele plan uitsluitend als werkloozenvraagstuk. De kosten van uit breiding plantsoen, het verbreeden van den toegangsweg, afgraven Vluchthavendijk, al de werkzaamheden op den Buitenluiendijk enz. enz. worden geraamd op 44.500, waarin aan arbeidsloon ongev. 30.000 Hiervan zou vermoedelijk door Rijk en Pro vincie 22.500 worden gerestitueerd. Voor rekening der gemeente komt dan een bedrag van 22.000. Ongeveer 100 werk- loozen kunnen dan ongeveer 4 maanden werk vinden of 50 werkloozen 8 maanden, i Indien aan deze personen gedurende dien tijd steun zou moeten worden uitgekeerd, zou dit een bedrag vorderen van plm. 14000. Alzoo een verschil van 8000. B. en W. waren van meening, dat het ter rein ongetwijfeld baten zal kunnen afwer pen voor sport en andere doeleinden, doch gaven hieromtrent geen raming van inkom sten. De jaarlijksche kosten werden globaal ge schat op 1410, waarbij voor onderhoud en toezicht niets is gerekend. Het voorstel van B. en W. werd na eenige bespreking zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aangenomen werd een voorstel tot vast stelling van een gemeenschappelijke regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Hoorn. Tot gemachtigde voor de verkiezing van hoofdingelanden van het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier werd aan gewezen de wethouder, de heer J. Betlem. Tot tijdelijk leerares in lingerienaaien aan de Huishoud- en Indusrtieschool voor meisjes werd benoemd mej. S. Moojen te Edam. Fay Wray en Bruce Cabot in „King Kong", de Victoria-film van deze week. Victoria draait een technisch wonder. Over de film King Kong lezen wij in Het Volk: Een voor-historische wereld doet den toe schouwer van verbazing de handen ineen slaan. Een voorhistorische wereld, waarin dino- en andere saurussen in grooten getale rondwandelen, en zoo noodig een robbertje knokken op leven en dood. Een jaar of wat geleden heeft een derge lijk soort film naar een verhaal van Conan Doyle over het witte doek gerold, die bij dit product vergeleken echter maar kinderspefwas. Onophoudelijk zit je je in stomme ver bazing af te vragen: hoe hebben ze 'em dat gelapt... hoe bestaat 't! De historie, opgekomen in het fantasie rijke brein van den vermaarden detective roman-schrijver Edgar Wallace, is zonderling en gruwelijk. Een „oerwoud-filmregisseur" heeft twee ontdekkingen gedaan. Ergens in een boek met Oostersche wijs heden heeft hij gelezen, dat schoonheid het machtigste wapen is tegen boosaardig ge weld en ergens in een matrozenkroegje heeft hij gehoord, dat ergens in de buurt van Su- matra een eilandje moet liggen, waar, be halve inboorlingen, ook nog prae-historische dieren leven. Dies chartert hij een schip en neemt, be halve een flinke hoeveelheid munitie een beeldschoon meisje mee. Het eiland blijkt te bestaan, evenals de prae-historische gedierten, waarvan King Kong, een geweldige aap, ter grootte van een dozijn flink uit de kluiten gewassen olifanten, de kwaadaardigste is. King Kong blijkt niet gevoelloos voor de schoonheid van bet meisje, dat hij, als eens de reuzen Gulliver. met een van zijn formi dabele handen bij zich thuis op den schoor steenmantel zet, bijwijze van etagère- poppetje. De expeditie-leden, wien de schrik om het hart geslagen is zóó hadden ze het niet bedoeld redden haar, wat enkele tien tallen blanken en enkelen twintigtallen brui nen menschen het leven kost. Ook een stuk of wat van alle soorten saurussen moeten het loodje leggen. De film-man vindt evenwel dat het zoo nog niet genoeg is en door middel van een gasbom maakt hij het monster tijdelijk on schadelijk en neemt het mee naar New-York, om het daar in den schouwburg te ver- toonen. Het loopt hem niet mee. King Kong breekt los, beklimt een wolkenkrabber, waarbij hij de diverse raamkozijnen als treden gebruikt, haalt en passant enkele dames uit haar bed. die hij doodbijt en dan te pletter gooit, om tenslotte door een eskader vliegmachines te worden neergeschoten. Een monsterachtige gruwelfilm? Welnee. Een film, waarom je lacht, waarom je scha tert, wat vermoedelijk echter niet de bedoeling van de makers geweest is. Het geval is zóó dwaas, dat het niet grie zelig meer is, dat een groteske, een clow nerie wordt. In Engeland en Amerika schijnen de bios copen. waar „King Kong" draaide, bestormd te zijn. En als wij ons niet heel erg vergissen, gaat het hier denzelfden kant uit, wat minder aan het meer dan idiote scenario dan wel aan de buitengewone technische kwaliteiten zal liggen. De hoofdrollen spelen Fay Wray, Robert Armstrong en Bruce Cabot op behoorlijke wijze, al valt er weinig te spelen. De grootste hoofdrol is King Kong, die geen acteur maar een dood ding is. En om de manier, waarop daarmee is omgespron gen, ga ieder deze film zien. Het is enorm. Even enorm als de rest belachelijk is. TRAMWEG WIERINGEN-SCHAGEN. In het verslag der N.V. Spoor- (Tram-)weg WieringenSchagen wordt o.m. medege deeld, dat 1932 geen vooruitgang heeft ge bracht, integendeel, de opbrengsten zijn laager dan het vorige*jaar en de financieete uitkomsten minder gunstig. In het afgeloooen boekjaar werd ontvangen uit reizigersvervoer 12,476, uit goederenvervoer 13,725, di versen 595. De aftrek volgens exploitatie overeenkomst is in totaal 99,000, zoodat een nadeelig saldo van f 72,202 ontstond. De verlies- en winstrekening wijst een winsi- saldo van f 1045 aan. De vergadering van aandeelhouders heeft besloten geen dividend uit te keeren (als v. j.), als bestuurslid gekozen den heer J. Breebaart en besloten alles in bet werk te stellen om het voortbestaan der lijn te verzekeren. Door een opmerking van een plm. 2-jarig kind, dat zijn speelgenootje in het water lag, ging de heer M. Kramer, straatmaker alhier, kijken en toen had hij de voldoening een reeds bewusteloos meisje, dochtertje van den heer P. B., op het droge te krijgen. Na eenige moeite kon de kleine worden bijgebracht. Door de bazar-commissie en het bestuur der gymnastiekverenigingen Hercules en Hygiëa is een bespreking gehouden over de regeling voor een te houden bazar, waarvan de baten ten goede zullen komen aan beide vereenigingen en de crisis-comité's van de dorpen Noordscharwoude en Oudkarspel. Besloten werd dezen bazar te houden den Hen, 15en en 16en October 1933. Alhier is overleden notaris A. sedert eenige jaren als zoodaniö hi*rRüiter- 1 1 fol i i. gezien uuigci, uie meae ijverig depf"™ het vereenigingsleven in de gem«Lnatt' tigd. De gemeente verliest in den o'ntsS?*' een gezien burger, die mede ijverig deel?' gemeente! Dinsdagavond vergaderde de afd Staatspensioen ter bespreking van den 'J?" tocht voor de ouden van dagen uit deza meente. Met lijsten is bij de burgerii ronH?" gaan en het bleek, dat voor een Wrag 225 op deze lijsten is geteekend. n Talrijke ingezetenen hebben hun auto Ka- schikbaar gesteld. De tocht werd voor 1 non? bepaald op Dinsdag 1 Augustus. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot, de heer A. G. Groep, voor het diploma gemeent». administratie. GROOTSCHF.RMER. In verband met een bericht in ons vorig ummer over een vergadering der schooi- feestcommissie verzoekt men ons mede te deelen, dat er wel bezwaren zijn geopperd tegen het weder benoemen van den burge meester tot voorzitter. SCHAGERBPUG. Onze plaatsgenoot, de heer A. Bakker, ambtenaar ter secretarie alhier, is te 's-Gra venhage geslaagd voor het diploma van be kwaamheid in de gemeente-administratie. De heer J. J. de Winde, beambte bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt op 2 Juli a.s. overgeplaatst naar Alkmaar. De heer J. van Ens, brigadier bij de Rijksveldwacht alhier (standplaats 't Zand) is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Winkel. De heer J. Wagemaker alhier is te Den Haag geslaagd voor het eerste deel van het notarieel examen. L\NGENDIJK. De verwachtingen voor het aardappelen seizoen waren dit jaar niet hoog gespannen doch dat het zoo slecht zou zijn, als het op het oogenblik is, had men toch wel niet ver wacht. Vandaag, Woensdag zijn er te Broek op Langendijk ongeveer 7 a 8 spoorwagons van 10.000 K G. aardappelen doorgeloopen Ze konden den minimumprijs van 0.75 per 100 K G. niet opbrengen. De aardappelen van de Rijp. Schermerhorn, Sint Pancras enz. welke op de export zijn aangewezen, waren onverkoopbaar. De export is thans zoo goed als heelemaal dood. Tenminste de export naar Engeland. 1 Verleden jaar in den aardappelentijd ging een groot gedeelte van den aanvoer weg voor export naar Engeland Dan was het een drukte van belang om en bij de veiling. De dagen, waarop de booten naar Engeland af voeren, n.1. Dinsdag en Zaterdag werd de vei. ling een uur eerder gehouden en werd met koortsachtigen ijver gewerkt om de aard- appelen op te halen en de schuiten op tijd aan de boot te doen zijn. In het drukst van den tijd konden de motorschuiten van de Lan- gendijker schippers alles niet vervoeren en moesten zelf schuiten van buitenom worden gehuurd. Thans merkt men van dat alles niets Alles gaat nu zijn gewonen treurigen gang van alle dag. De handel op Engeland is zoo goed als doodgemaakt door de hooge invoerrech ten welke er op de aardappelen drukken. Verleden jaar om dezen tijd was het in voerrecht 10 pet. van de waaide. Eind Juli werd het op plm f 085 per 100 KG. ge bracht maar op het oogenblik moet er van elke ingevoerd* baal aardapnelen van 50 Kg. ongeveer 2 worden betaald Wat dit beteekenr. laat zich begrijpen. De risico wordt voor de kooplieden veel te groot er is niet te dragen. En wat gebeurt er nu met ai die aard appelen, weike nie' kunnen worden verkocht, zal men zich afvragen. Door versclieidene veeboeren wordt een gedeelte afgenomen voor veevoer en wat niet als veevoer kan worden geplaatst wordt op een belt geworpen. Alzoo wel een droevig einde voor dit kostelijk voedsel. t j De minimumprijs van 0.75 per 100 K.G. wordt uitbetaald, niet meer door het In- en Verkoopbureau van de provincie, doch door de regeering volgens de tuinbouwsteunwet 1933. Dit bedrag is ech!er veel to weinig p* kosten van rooien en veneer naar de veiling werden hierdoor niet eens vergoed. Het bovenstaande geeft wel een treurig beeld van den toestand in de tuinbouwstreek En dat, terwijl de groote aanvoeren nog moeten komen. Vanuit het ambacht zijn heel wat aardappelen weg. doch ..buitenom waarvandaan de groote vrachten komen, be gint pas m*t den aanvoer. Ook voor de transportarbeiders is dit alles behalve voordeelig. want aan de aardappe len, welke niet worden verzonden, wordt door hen niets verdiend. De motorboot-eigenaren hebber, ook bijna niets meer ie doen Als de toestand nog eenigen tiid zoo blijft, zullen er onder de schippers zeer zeker ontslagen moeten wor den. De hoop is nu nog gericht op verlaging van de invoerrechten in Engeland, welke al? het goed is, per 1 Juli zullen ingaan. De directie aer Coöp. zuivelfabriek „Eureka" heeft den uitbetalingsprijs voor de melk over de vorige maand bepaald op 4.26 per 100 K.G. of 4.39 per 100 liter gemiddelde noteering. De heer Jac. Broer alhier is benoemd tot directeur van het gemengd koor te Midden- meer in den Wieringermeerpolder. DE LEIDING VAN DEN ZUIVELBOND. Het orgaan van den F. N. Z. bevat eea uitvoerige uiteenzetting van dr. Posthuma, waarom deze heeft bedankt voor het voorzit terschap en voor 23 andere functies, waarvan 8 samenhangen met het F- N. Z.-presidium- Al tè druk geworden bezighouden en te veel bezette tijd zijn de aanleiding. Hij meent „zijn tijd nuttiger te Kunnen besteden iö dezen veel omvattenden crisistijd dan door zich van de eene vergadering naar de andere te spoeden en zich te verdiepen in allerlei détailkwesties en daarbii groote kans te loo- 15. Ze wachtten, tot hij dichterbij kwam; het was blijkbaar een goeie lobbes, want hij bleek niets kwaads in den zin te hebben. Onze vriendjes bedachten zich niet lang en sprongen achter elkaar in een sierlijke boog boven op den rug van den krokodil. 16. Wo-Wang bond een flink stuk touw om de kaken van he beest en stuurde hem nu precies, zooals hij het zelf hebbe wou. „Fijn gaat ie, hè Simmy! En zonder ons in te «pannen. Hoe hebben we 'm dat gelapt? Wat heb ik toch altijd pracn ideeën", zei Wo-Wang trotsch.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6