QetneevUetaden Jieck Schooi Nu de Examens naderen w armenhuizen. ,.So IJU vervult. In ar7 du»r een betere regelmg van het w4t plaa «vervangers bij tusschen®^11 v* PREDIKBEURTEN. vangsten te IJmuiden zullen overeenkomstig het hierbij gevoegde model worden gehand haafd tot 31 Dec. 1933. Het contract betref fende het reglement op het lossen van visch vervalt. Er zal een nieuwe regeling worden getrof fen. Dienaangaande wordt gezegd: a) de leiding is in handen van de reeders; b) in plaats van personenrouleering wordt een ploegenrouleering ingevoerd; c) het werk wordt zoo gelijkelijk mogelijk verdeeld over alle arbeiders, die ingeschre ven zijn, met uitzondering van degenen, die ouder zijn dan 66 jaar; d) de leden van de Federatie zullen niet worden achtergesteld bij anderen. 6. Duur. De contracten zullen gelden tot 31 December 1933. 7. Rancune maatregelen. Na het conflict zullen de partijen aan weerszijden geen ran cune maatregelen nemen, met dien verstande dat de gewezen stakers bij voorkeur voor hun oude plaatsen in aanmerking zullen komen, zoodra die beschikbaar zijn. Deze clausule zal door partijen zoo loyaal mogelijk worden toegepast. DE NATIONALE WAARDEN VAN HET LEGER. Naar ons ter oore komt, heeft de comman dant van het veldleger, luit.-gen. jhr. Roêll, ten order uitgegeven teneinde de nationale waarden in het leger de plaats te hergeven, welke haar daarin toekomen. Niet alleen moet naar deze order elke anti-nationale uiting nadrukkelijk worden tegengegaan, maar er wordt ook verlangd, dat in de troepen iedere man individueel op de hoogte zij van de ge schiedenis van zijn regiment of corps, tot welk doel memoranda door officieren zijn opgesteld, waaruit aan het personeel een kort uittreksel onder meer met de opschrif ten „Uit het vaandel of standaard van zijn regiment of corps" gegeven wordt, zoodat hij de groote daden van zijn troep weet. DE GULDEN. Naar de N.R.Crt. verneemt, zullen Zater dag in den ministerraad maatregelen wor den besproken, die genomen zullen worden om de speculatie tegén den gulden te bestrij den. SALARISCOMMISSIE. De minister van binnenlandsche zaken zal hedenmiddag de commissie installeeren, wel ke belast is met het vaststellen der salaris- normen voor personeel in publiekrechtelij ken dienst. HET HILDEBRAND-MONUMENNT TE HAARLEM. De vorige maand heeft de raad van Haar lem met enkele stemmen meerderheid beslo ten, dat het Hildebrand-monument zal wor den geplaatst op de plek tusschen Span jaardslaan en Hertenkamp, door den beeld houwer, prof. Bronner, als de meest geschik te aangewezen. B. en W. hadden voorgesteld het te plaat een aan het einde van den Dreef. De burgemeester verklaarde toen, dat hij het raadsbesluit ter vernietiging aan de Kroon zou voordragen; hetgeen geschied is. De termijn, waarbinnen de Kroon een be slissing moet nemen, is nu verstreken, zonder dat de beslissing is genomen of ontvangen. Daardoor is het raadsbesluit van kracht geworden. Er is nu dus niets meer, dat de plaatsing van het monument in den weg staat. BIJNA WEER EEN GROOT NEDERLANDSCH STOOMSCHIP IN BRAND. Vlammen lekten reeds langs de lndrapoera. Het Nederlandsche s s. lndrapoera dat he den uit Southampton naar Batavia zou ver trekken en de Montrose van de Canadian Pa cific, welke beide schepen gemeerd lagen langs elkaar in genoemde Engelsche haven stad, hadden gister een „narrow escape", toen een loods op den wal in brand vloog en lange vlammen over de schepen sloegen, waardoor de wanden heet liepen. Sleepboo ten brachten de „lndrapoera", die passagiers aan boord had, in veiligheid. 100 ton tabak, die in de loodsen lagen opgeslagen en die aan boord van de lndrapoera zouden worden gebracht, werden door het vuur vernield, evenals een klein gedeelte van de passagiers bagage. Geen tabak maar sigaretten ver brand. Bij nader onderzoek is gebleken, dat niet de 100 ton tabak door het vuur zijn ver woest, maar dat een hoeveelheid van 20 mi! lioen cigaretten vernield zijn. De waarde hiervan wordt geschat op 30.000. VEENDAM—LONDEN EN TERUG OP EEN DAG. Gistermorgen vertrok per K. L. M. een vijftal zakenlieden uit het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Veenkoloniën van het vliegveld Eelde naar Londen via Schiphol. Zij keerden gis teravond, eveneens langs den luchtweg weder te Eelde terug. Het doel van deze reis, welke door de K.L.M. en de Kamer van Koophan del georganiseerd is, omvatte bestudeering van de doeltreffendheid van het luchtverkeer op het Noorden des lands in het algemeen en van de mogelijkheden welke de doorgaan de luchtverbinding GroningenLonden v.v. voor den handel en industrie in de Veen koloniën biedt, in het bijzonder. BRANDEN. Fabrieksbrand te Utrecht. Woensdagmiddag is te Utrecht brand ont staan in de fabriek van linnen en bedtijken van de firma Wijzenbeek aan de Ganzen markt. Groote voorraden kapok, die op de zolderverdieping waren opgestapeld, werden een prooi der vlammen, die alle kanten uit sloegen. Meer dan een uur verstreek vóór men bet vuur had gedoofd. Als oorzaak is hetvan belang over te gaan tot het geregeld gebruik van KING Pepermunt De origi- neele KING is bereid uit een edel natuurproduct en heeft daardoor opwekkende en kalmeerende eigenschap pen. KING Pepermunt houdt Uw geest frisch en vormt een welkome afleiding bij Uw ingespannen werk. KING Pepermunt wordt een storing genoemd in een der elec- trische kapokplukmachines. die eveneens op de bovenverdieping in werking waren. Ook eenige electrische naaimachines werkten op volle kracht, toen de brand plotseling in deze zaak uitbrak. Het personeel kon zich in veiligheid brengen, zoodat alleen materieeV schade is ontstaan. Groote houtloods afgebrand. In de nacht van Donderdag op Vrijdag hebben de Biltsche, Zeister en Bunniksche brandweer een brand gebluscht bij de firma van Dam te Bunnik, alwaar een groote loods en opslagplaats van hout. ongeveer 2500 M* groot een prooi der vlaammen werden. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. De oorzaak is tot heden onbekend. Verzekering dekt de schade. BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN. Het hoofdbestuur van den Ned R K. Bond van hotel-geëmployeerden St. Antonius had gisteren een onderhoud met den minister van Sociale Zaken betreffende de buitenlandsche arbeidskrachten. De minister verwees naar de regeeringsverklaring van den minister president. volgens welke tot de maatregelen, hieromtrent eenstemmigheid onder de leden van het kabinet bestaat, de overweging van een regeling voor de toelating van buiten landsche arbeidskrachten behoort. Deze zaak zal dus in behandeling komen. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarden boternoteering is vastge steld op 52 cents. DE VLUCHTELING TERUG. De man, die uit Zaandam ver dween met f 29000, heeft zich bij de Amsterdamsche politie aange meld. De ambtenaar van de scheepvaart vereeni- ging „Noord", van A die de vorige week met een bedrag van 29000 uit Zaandam verdween en naar Frankrijk was gegaan, heeft zich bij de politie te Amsterdam zelf aange meld. Van het meegenomen bedrag werd nog 750 bij hem gevonden Het resteerende was hij kwijtgeraakt. Hij is overgebracht naar Zaandam. VERMOORD IN EEN ONBEWOOND HUIS? Onderzoek naar een verleden jaar gepleegd misdrijf. Gistermorgen heeft het parket uit Den Bosch zich naar Berghtm begeven om ter plaatse een onderzoek te doen naar gege vens, die de politie te Oss zou hebben ver kregen in de moordzaak-van der Pas Op 9 November van het vorige jaar werd bij een sloot in een weide nabij de Spaanderstraat het lijk van zekeren J. v. d. Pas gevonden, door meerdere schoten getroffen. De politie deed eenige arrestaties, doch de verdachten moesten weer op vrije voeten worden gesteld Thans vermoedt men, dat van der Pas niet in het veld, doch in een woning op de grens van Oss en Berghem is vermoord. In dat huis zijn op de muren bloedvlekken ontdekt en sporen van kogels aangetroffen. De woning was op den bewusten dag onbewoond. In deze zaak ziin thans opnieuw enkele per sonen gehoord. NA DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Op de vragen van den heer Albarda be treffende het tijdstip der berechting van de schepelingen van De Zeven Provinciën en in verband daarmede het spoedig nemen van maatregelen tot herziening van de wettelijke bepalingen ter zake van het verleenen van rechtskundigen bijstand aan marineschepe lingen, die voor een krijgsraad in Ned.-Indië mceten terechtstaan, hebben de ministers van justitie en defensie geantwoord Volgens ontvangen bericht van den com mandant der zeemacht in Ned.-Indië is nog niet met zekerheid op te geven, wanneer de krijgsraad voor de berechting van de schepe lingen van Hr. Ms. De Zeven Provinciën bij eenkomt; naar schatting zal de bijeenroeping in September of October a.s. plaats hebben. Omtrent den inhoud der belangrijkste schrifturen van antwoord en pleidooien van de militaire verdedigers in dienstweigerings zaken zijn eveneens spoedeischend inlichtin gen verzocht. Deze zijn nog niet ontvangen, zoodat het nog niet mogelijk is zich daarom trent een behoorlijk gefundeerd oordeel te vestigen. Een herziening, als bedoeld in beide vra gen, is reeds ter hand genomen. Een van kracht zijn van de betrekkelijke bepalingen in September of October a.s. is om technische redenen de materie is op zich zelf niet eenvoudig en eischt in verband met de daar bij noodzakelijk te betrekken instanties, o.a. iet Nederlandsch-Indische gouvernement tijdroovend overleg niet mogelijk. Afgezien hiervan, zou het niet van juist leleia getuigen een herziening van het mili tair procesrecht te bevorderen speciaal met het oog op de belangen van een bepaald ge deelte van die militairen, die zich ter gele genheid van de bekende gebeurtenissen in ^ed -Indië in den aanvang des jaars aan strafbare feiten hebben schuldig gemaakt. NED. AANNEMERSBOND. Klacht over schade door schaffing. werkver- In de gisteren te Utrecht voortgezette ver gadering van den Nederlandschen Aanne- mersbond heeft de heer J. M. Krijger, lid der Tweede Kamer, een inleiding gehouden over „De werkverschaffing en de Nederland sche aannemer". Spr. ging uitvoerig het karakter van de werkverruiming en de werkverschaffing na en constateerde dat bij de laatste bijna steeds de aannemers worden uitgeschakeld, daar de Ned. Heide Maatschappij hier alles regelt. Dat dit lichaam beter op ontginningen en ontwatering is ingesteld dan de particuliere bureaux, wordt niet betwist. Slechts ernstige omstandigheden zullen dan ook alleen tot wijziging van den bestaanden toestand mo gen leiden. Spr. meende dat deze inderdaad aanwezig zijn. Er zijn tal van objecten die door den aannemer evengoed uitgevoerd kun nen worden als door de Heide Mij. De werk loosheid in het aannemersbedrijf is dienten gevolge grooter dan ze als gevolg van de economische crisis zijn zou. Deze feiten al leen zijn niet voldoende om verandering te bepleiten, maar wel acht spr. de financieele kwestie daartoe ernstig genoeg. Ernstig wilde spr., die zich voor het eerst in 't openbaar over deze denkbeelden uitliet, er tegen waarschuwen dat werkverruiming niet de poort wordt naar werkverschaffing. Al zal het niet steeds even gemakkelijk zijn het karakter van een werk nauwkeurig vast te stellen, toch kan niet ontkend worden dat er thans te veel aan werkverschaffing wordt gedaan en dat normaal werk aan technische bureaux wordt onttrokken, die er zeer goed toe in staat zouden zijn. Spr. zou wenschen dat een proef werd ge nomen met werken, die het karakter van ont ginnen en ontbossching missen, waarvoor de Heide Mij. nog steeds het aangewezen lichaam is. De voorbereiding daartoe worde opgedragen aan particulieren, terwijl de werken worden aanbesteed. De aannemer zou b.v. verplicht kunnen worden tot het in dienst nemen van enkele leden der techni sche staf van de Heide Mij. 's Aannemers naar werkverschaffing uitgestrekte hand mag alleen worden afgewezen indien het al gemeen belang dat aan de werkverschaffing is verbonden, wordt getroffen. Spr. begrijpt wel den drang naar werkverruiming, maar meent ook in het belang van den aannemer, tot groote voorzichtigheid te moeten manen. Niemand minder dan dr. E. Heldring heeft in het „Handelsblad" van 12 April J.1. zijn waarschuwende stem doen hooren. Spr. las in dat verband de passage over de versnelde bruggenbouw en de financieele gevolgen van de Zuiderzeewerken voor. Volgens spreker dreigt het gevaar dat bij vervroegde uitvoe ring van werken in werkverschaffing, de slapte in het aannemersbedrijf langer zal duren dan de crisis, waarvan het einde spoe dig in zicht moge komen De voorzitter, ir. W. M. T. Thijssen, merk te op dat duidelijk is gebleken dat er in het bouwbedrijf een noodtoestand bestaat die ernstig begint te nijpen. Het bouwbedrijf is wel bereid in het alge meen belang een offer te brengen maar met den inleider zegt spr.: laat dit zoo beperkt mogelijk zijn. Actie tegen werkverschaffing wordt ook zelfstandig voortgezet. Na langdurige bespreking werd 's mid dags een gewijzigd voorstel Gouda aangeno men luidend als volgt: De alg. vergadering besluit de actie tegen het uitvoeren van over- heidswerken met werkloozen in eigen beheer of onder leiding der Ned. Heide Maatschap pij of een ander soortgelijk instituut met den meesten kracht ook zelfstandig te voeren. Zij draagt het hoofdbestuur op, ter aanvulling en verbetering der bestaande actie, om ten spoedigste een commissie samen te stellen met de ruimste bevoegdheid, welke commis sie zal worden beschouwd als een crisis- en propagandacommissie. Bestuursverkiezing. In de vergadering is voorts mededeeling gedaan van de gehouden bestuursverkiezing. In de vacature Van Leeuwen bleek gekozen de heer B. van Eesteren, Den Haag; in de vacature G. J. Oortman de heer H. W. Krik- ke, Heerenveen; in de vacature H. Uilenreef de heer J. Beerends, Deventer. Na herstem ming werd in de vacature H. Zanen Czn voorzien door de benoeming van den heer J. de Vries. Heemstede. Nog werden tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren G. Elfferich, Overschie; J. B. Hof, Meppel en H. A. Looyen, Gorinchem. Tot secretaris werd bij accalamatei herkozen de heer Elf ferich. te KORTE BERICHTEN. Gister, heden, en morgen wordt Hengelo (O.) de algemeene vergadering ge houden van de Ned. Maatschappij ter bevor dering der Pharmacie, onder voorzitterschap van prof. dr. D. van Os uit Groningen. De gemeenteraad van Terneuzen heeft verworpen een voorstel tot invoering van een vermakelijkheidsbelasting. INVOER VAN HEMDEN EN DGL. De Staatscourant van hedenavond zal een K. B. bevatten, waarbij de contingenteering van den invoer van zakdoeken en overhemden ongewijzigd voor den tijd van 1 jaar ver lengd wordt. De aandacht van belangheb benden wordt erop gevestigd, dat de contin genteering van den invoer van overhemden met ingang van 1 Juli a.s. zal omvatten overhemden al dan niet met vaste boord, zoo als o.a. sporthemden, boezeroenen, polohem den en dergelijke. In de contingenteering van der. invoer van zakdoeken is geen wijzi ging gebracht. In de gister gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De notulen werden goedgekeurd. Al# plaatsvervangend secretaris en ontvan- Ser werd beëedigd de heer J. L- J- van leveren, ambtenaar ter secretarie. Naar aanleiding van een verzoek van H. Drevers, pachter van de sluis te Schoorldam om zijn pachtsom ovff het afgeloopen jaar en de nog resteerende jaren te verminderen, stelden B. en W. voor de pachtsom over het tijdvak 1 Mei 1932—1 Mei 1933 te vermin deren met een bedrag van 72. De overige jaren zullen naar omstandigheden worden beoordeeld. Dit voorstel werd goedgekeurd, behoudens het bedrag der pachtvirlaging, hetwelk ge steld werd op 100. Mededeelingen. Bij besluit van Gedej. Staten d.d. 24 Mei 1933 is het bedrag geioemd in artikel 42 van het K.B. van 4 Notember 1929, voor het rekeningsjaar 1930 vastgesteld op ƒ10,6978 Bij besluit van Gedep. Staten van 14 Juni 1933 is goedgekeurd het besluit van den raad tot verkoop aan d« provincie Noordhol land van een gedeelte tan het perceel water kadastraal sectie D, Na 332, ter grootte van ongeveer 150 M2. Bij K.B. van 31 Mei 1933 is goedgekeurd het besluit van den raad tot vaststelling van een verordening op de heffing van een ver gunningsrecht. B. en W. stelden voor met het hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier een overeenkomst aan I» gaan tot het in be heer en onderhoud overdragen van de Oudewal, een gedeelt^ Oostwal en het weg-, gedeelte naar de trambrug te Schoorldam. Goedgekeurd. Comptablfiteitsbesluiten 1932. Voorgesteld werd besluit te nemen tot het doen van af- en overschrijvingen op den dienst 1932 tot een totaal bedrag van 7170.14 en vast te stellen een tweetal sup- pletoire begrootingen tot een bedrag van 4824.52 en 155578.12 voor gewonen en kapitaaldienst. Goedgekeurd. Kohier hondenbelasting. Voorgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting 1933 vast te stellen tot een totaal bedrag van 32. Vastgesteld. Reclames hondenbelasting. IVoorgesteld werd een half jaar ontheffing hondenbelasting 1933 te verleenen tot een bedrag van 3 aan P. Goudsblom, J. Vlam Pz., W. Koorn en N. J. Sevenhuijsen. Goed gekeurd. Begrcoting 1933. Voorwaarden van Ged. Staten. Ged. Staten maakten verschillende opmer kingen ten aanzien van de begrooting der gemeente over 1933, waarop een belangrijk tekort voorkomt, waarvoor iusschenkomst van het rijk wordt gevraagd. De post subsidie armbestuur moet ge bracht worden van f 7250 op 10450; de subsidies voor verschillende instellingen enz. moeten worden ingetrokken. B. en W. merkten op, dat zij zullen trach ten de subsidie voor de bewaarschool ge handhaafd te houden. Voorts zal men een poging doen om het presentiegeld voor de raadsleden te behouden, omdat ook voor de commissievergaderingen geen presentiegeld wordt betaald. Ged. Staten wenschen de huishuur voor den gemeente-secretaris (tians woont hij gratis) bepaald te zien op 200; de opcenten op de personeele belasting moeten gebracht worden op 200; de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel moeten naar verhou ding van die bedragen woiden verlaagd. B. en W. deelden mede dat zij de organi saties over laatstgenoemd punt hebben ge raadpleegd en dat daar verzet is opgekomen, omdat in andere gemeenten, waar de finan ciën gesaneerd worden door het rijk. de loo nen en salarissen voor dezelfde functies in gemeenten van eenzelfde grootte als War menhuizen, hoogei zijn dan Ged. Staten nu voor Warmenhuizen wenschen. Goedgevonden werd dit bezwaar ter ken nis van Ged. Staten te brengen. Tegen de geëischte intrekking van de va- cantietoeslag bestond geen bezwaar, omdat het bedrag al niet hoog is De eisch van Ged. Staten om de winst uit het gasbedrijf in de gemeentekas te storten en niet in het reservefonds der gasfabriek, ontmoette bezwaar. In een rapport van den directeur dienaangaande wordt gezegd, dat deze bepaling niet zal bijdragen tot verster king van de financieele positie der gemeente. Het rapport zal aan Qed. Staten worden opgezonden. De eindconclusie van de verschillende be sprekingen was, dat de brgrooting over 1933 een tekort zal dragen van circa 32000, welk bedrag men zal trachten van het rijk te krijgen. Ingekomen was nog een verzoek uit Krab bendam om aanleg van electrische leiding. Het P. E. N., daarover geraadpleegd, be richtte, dat daar niet op zal kunnen worden ingegaan, alvorens de gemeente een bijdrage van 15500 toezegt. Gezien de onmogelijk heid daartoe, werd het vtrzoek afgewezen. De heer L. J. van den Berg uit Alk maar is aan de technische hoogeschool te Delft geslaagd voor het candidaats-examen electrotechnisch ingenieur. In de Dinderdagavond te Zuid-Schar- woude gehouden ouderavond werd mevr Kunnen, die moest aftreden, herkozen. On geveer 20 ouders waren aanwezig. De heer Renaud (h. d. s.) heeft «en lezing gehouden over het onderwerp „Ho« kinderen tegenover leugen en waarheid staan". CLASSICALE VERGADERINGEN. Woensdag hebben ov«ral in den lande de classes der Ned. Herv. Kerk haar jaarverga dering gehouden. De volgende punten waren ter consideratie aan de orde: I. Wijziging van de artt. 42 en 47 van het Alg. Reglement. De wijziging van art. 42 is een redactie-verbetering, waardoor duidelijk van funct.onanssen voorgestel 8 II. Wijz. van art. 46 van het &i ment waarbij bepaald wordt dat cale besturen de vrijheid krijgen d c,la^- gewone vergaderingen ook in °m h"nne plaats dan de hoofdplaats, binnen v. andere sicale ressort te houden het cla*. UI Toevoeging van een nieuwe üh art.14 sub I van het Svnodaal L', e de Kerkeraden. Onder de aan de v°°r den Bijzonderen Kerkeraad opÏJ?/* Va>» langen zal thans ook worden **- dat, zoo noodig en mogelijk jeugddiensten worden gehouden 'in^ daarmede worden in tabel A van het *?an<l de kerkvisitatie vragen naar de£ re-Rl °P diensten opgenomen. "u8d- IV Wijz. van art. 3 van het regl J vacaturen. Aan het in dit art h£P ,d{ wordt toegevoegd, dat ook de contriw voor de kas tot aanvulling van het RjvZ* n aatspensioen naast die voor deiu Weduwen- en Weezenbeurs, gedurende gratiejaar door de op de inkomsten vaceerende predikantsplaats rechthebLJi wordt betaald. V. Wijz. van de artt. 17 en 19 van reg op de kerkvisitatie. De provinciale ker? besturen, die de kerkvisitatoren benoemd bepalen tevens wie uit dezen voorzitteT vice-voorzitter zullen zijn, terwijl dan op H? voorzitter de verantwoordelijkheid ruit? de leden op te roepen tot een vergadering waarin de kerkvisitatoren enderlimr de zoeken in het ressort regelen. VI. Wijziging van art. 5 van het regl de pastoriegoederen. Hierbij wordt vóorae schreven, dat de predikant-beheerder Ir pastoriegoederen verplicht is een register houden van inkomsten en uitgaven betreffen de de oastoriegoederen deze boekhouding Hk kalanderjaar af te sluiten en dit register met de noodige bewijsstukken jaarlijks in de maand Februari toe te zenden aan het classi caal bestuur, hetwelk dit met zijn advies 'ter goedkeuring opzendt aan het provinciaal kerkbestuur. In verband hiermede wordt een vraag in Tabel A van het regl. op de kerlt visitatie opgenomen: „Zijn de inventaris eü de boekhouding der pastorie-goederen in orde?" VII. Wijziging van de artt. 3, 13 en 39 van het Regl. op het Pensioenfonds. Deze wijziging bedeelt: le dat. als de Synode niet vergaderd is, de Synodale commissie be voegd is te beoordeelen of candidaten tot den H. Dienst, die hulpprediker zijn of in dienst staan van philantropiache of godsdienstig? vereenigingen, bevoegd zijn deel te nemen aan het pensioenfonds: 2e dat, als de Svned? niet vergaderd is, de Synodale commissie eer voorzitter en een secretaris uit de leden van den Pensioenraad aanwijst, en 3e dat de Synodale commissie in geschillen over de uit. legging en toepassing van de bepalingen van het reglement eindbeslissing neemt. VIII Wijzigingen van de artt. 13 en 27 van het Regl. op het Pensioenfonds. De toe voeging aan art. 13 bedoelt de verklaring dat de Pensioenraad bevoegd is uit zijn mid den een lid aan te wijzen, dat bij ziekte of tij delijke afwezigheid van den voorzitter dezen vervangt en eveneens in zulk een geval een lid als secretaris. De toevoeging van art 27 regelt het recht van verplichte deelnemers met beperkte rechten, die op hun 65ste jaar nog geen 40 dienstjaren hebben vervuld (en dus nog geen recht op rijksemeritaatspen- sioen kunnen doen gelden). IX. Wijziging van de artt. 8. 10, 16, 17 van het Reglement op de Alg. Weduwen- en Weezenbeurs. Dit zijn administratieve ver eenvoudigingen. afkomstig van den quaestor- generaal. Nu het aantal der vóór 188 m dienst getreden predikanten (die 15 con tributie betaald) zeer is geslonken, heeft de minister van Financiën bewilligd voor elke oredikantsolaats de 20 contributie voor dt Wed.- en Weezenbeurs te korten. Dit bedrag ontvangt de quaestor-generaal, die c.q. 5 restitueert aan hen, die slechts 15 hebben te contribueeren. Wijziging van art. L c van het Regl op oe Predikantstractemenen, waardoor het bedrag der 12 tweejaarlijksche verhoogingen m plaats van 160 op 120 wordt gesteld Ter vergadering van de classis Alkmaar waren aanwezig 22 predikanten en 34 oude lingen. Alle bovengenoemde punten werue met algemeene stemmen aangenomen. Eveneens werden aangenomen de volg®' de voorstellen: a. Van ds. Senlijn te Warmenhuizen n mens den ring Scharwoude in verband B een ongeveer gelijkluidend van ds. Beve* sluis uit Zutphen om de synode te vrag acht te geven op de vacaturegelden ter »Y ving van de kas van den Raad van Beneer; b. Van ds. Baar te Alkmaar om adh#®» te betuigen aan een motie van het besi van Wijk om bij de synode aan te dring op combinatie van kleine gemeenten. Ten aanzien van de verlaging der p kantstractementen stelde ds. Senlijn amendement voor om dezen maatr^n slechts voor drie jaar aan te nemen en weer te herzien. Ook dit werd aangenomen. D6. Bokee verdedigde het voorstel van Verbond tot Kerkherstel tot instelling een Groote Synode. Hij verbindt dit met voorstel van „De Schatkamer" om uit classis een vertrouwensman te benoem»- die een studiecommissie zullen vormen. Zondag 2 Juli. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Wajn" (doop); 6 uur, ds. IJzerman, van kerk (voorber. H. A.) Kapelkerk, half elf, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente, half elf, ds. Ev. Luth. Kerk, 's avonds 7 uur*n^n Heb gers, herst. ev. luth. predikant te ucu Doopsgezinde Kerk, half elf, ds. KU'P® en Geref. Kerk, 8.45 (in de Groote Ker 5 uur (in de Kapelkerk, coll. alg doeleinden), telkens ds. von Meijen jq Herst. Apost. Gem., Toussaintstr uUl-( uur en half 5 en Woensdagavond dienst.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10