?L'S" iUuitste Aecicfitm Parijsche brieven JiacfitBecichtm S* man. Nieuws uii België. van Vrijdag 30 Juni 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHLANDBOUWCREDIET N. V. The Star of Hope Mission, in de boven zaal van cafe Central, Woensdagavond 8 uur, de heer Sevensma van Amsterdam. Vrij eva/tg. gem. Lindenlaan 117, v.m. 10.15 uur, samenkomst; prediking door voorganger. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 40. Zondagmorgen 10 uur Heiligingsdienst; flal! vier openluchtsamenkomst te Heiloo; 's avonds 8 uur verlossingsamenkomst, ge leid door A. Blikslager, adjudante en E. van Oordt, luitenante. Voor de kinderen: 9 uur Handleiding, half één Zondagsschool; 5 uur Openluchtsamen komst te Heiloo; Donderdagsavonds 8 uur Heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. <L Kieboom. Evangelisatie Muranatha, 10.30 uur, ds Idenburg, van Amsterdam. O tref. Kerk a. d. Dr. vanPeltlaan, 10 uur en half 4, hulpprediker J. H. Slager. BERGÈN AAN ZEE, 10_40 uur ds. J. Lammerts van Bueren, van Zetten (liturgi- SChEGdMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker. GROET, 8 uur, ds Boeke. HEILOO, 8 avonds 7 uur, ds Bloemhof! (tekst Hand. 5:1—11; onderwerp „Het eensgezinde echtpaar"). Nederl. Herv. Evang. Vereemging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ói. H. Bakker van Amster dam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. Deet- HENSBROEK, geen dienst. LIMMEN, 2 uur, ds. Warners NIEUWE NIEDORP, 's av. half 8, ds. SeN(§ORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. van Baaien. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Groot OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds van Dijk. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- d°SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke (jeugd- d'sTnT PANCRAS, 10.30 (o.t.) uur, ds. Boeke; half 3 (o.t.) ds. Bakker van Amster dam. ¥t STOMPETOREN, half elf. ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer Joh. van Kempen, van Haarlem. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem Evangelisatiegebouv Sedeur, 10 uur, de heer H. v. d. Brink, van Santpoort; 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, half elf, ds. Bolland. WARMENHUIZEN. half elf, ds Seulijn. WINKEL, vrij evang. gem., avond 6.45 nur, J. J. Ruijs. ZUIDSCHAPWOUDE, geen dienst. LETLAND HANDHAAFT DEN GOUDEN STANDAARD. In politieke zoowel als in economische kringen in Riga wordt het opgeven van den gouden standaard door Estland afgekeurd. De minister-president Blodniek en de minis ter van financiën Annus, zoowel als voor aanstaande personen van de rcchtsche- en Üfiksche partij in Letland hebben zich tegen het volgen van het voorbeeld van Estland en vóór de handhaving van den gouden stan daard voor de Lat uitgesproken. BOTSINGEN TE KATTOWITS. Te Kattowits hebben botsingen plaats ge had tusschen Poolsche kadetten en jonge Duitschers. Eenige personen werden gewond. Van vele huizen werden de ruiten ingesla gen. Een aantal Duitschers werd gearres teerd. EEN MOORDPARTIJTJE IN BRUNSWIJK. Te Eichtal achtervolgde gister een S.S.- man van de hulppolitie eenige communisten, nadat hij in een café vlugschriften in beslag had genomen. De S.S.-man riep verscheidene vluchtelingen aan en ging toen knielend in aanslag. Op dit moment werd een aantal schoten gelost en werd de S.S.-man doode- lijk gewond. Van de daders vond men geen spoor. Dertig verdachte personen werden gearresteerd. AARDBEVING OP JAMAICA. Donderdag werd de bevolking van King ston opgeschrikt door een hevigen aard schok. De menschen ontvluchtten hun wonin gen en trokken naar het open veld. Er wordt achter weinig schade gemeld. EEN SPOOR VAN MATTERN? Per radio is instructie gegeven aan de be manningen van alle Russische vliegtuigen, die zich in het Poolgebied bevinden, om zich te begeven naar Tchouko en te trachten den Amerikaanschen vlieger Mattern op te spo ren. ALLES ZWART-WIT-ROOD. De Duitsche rijksweerminister heelt een or der uitgevaardigd, waarbij wordt bepaaid dat alle schildhuisjes en de aan de rijks- weer behoorende vlaggemasten in het vervolg met olieverf zwart-wit-rood geverfd moeten zijn. Tot dusver konden zij in willekeurige landskieuren worden geschilderd. JEUGDIGE ROOFMOORDENAAR TERECHT GESTELD. Hedenmorgen te vijf uur is op de binnen plaats van de gevangenis te Plauen (Vogt- land) de 22-jarige roofmoordenaar Gruen- beck terecht gesteld. Hij was wegens moord en roof op een 61-jarige vrouw ter dood ver oordeeld, en had geen verzoek om gratie in gediend. NOG EEN TERECHTSTELLING. Hedenmorgen is op de binnenplaats van de gevangenis te Hannover de 36-jarige ar beider Buchheim. die wegens moord op een ®eisje was ter dood veroordeeld, terechtge steld. (Van onzen correspondent.) De uitbreiding van het stadsleven. Decentralisatie. Verschillende symptomen. Brussef, Juni 1933. De wijze, waarop Brussel zich voortdu rend ontwikkelt, is verbazingwekkend en moet wel iedereen, die het nog niet geloofde, overtuigen, dat de Belgische hoofdstad in derdaad een grootstad is geworden. Een oude van dagen hoorden wij onlangs met enthousiasme hierover spreken en er aan herinneren, hoe er een tijd is geweest dat de Galerie de la Reine" een 50-tal meters achter den Muntschouwburg vrijwel het eenige rendez-vous was in het centrum van de stad voor wie waarlijk een luxueus milieu hebben wou. Deze galerie neemt nu een heel bescheiden plaatsje in. De Rue Neuve, met de verschillende groote warenhuizen, welke reusachtig zijn geworden, de Boulevard Max de Boulevard Ansoach en de Beurswijk heb ben de galerie volledig verdrongen. En het stadsleven is zoo veelvormig geworden, dat de decentralisatie reeds aardig is begonnen De wijk van de Naamsche Poort is een amu- sements- en zakenwijk geworden, die zich geleidelijk uitbreidt in de richting van de wat hooger liggende Louisalaan en Louisapoort. De heerenwoningeo, die tusschen de Naam sche- en Louisapcorten inliggen, worden langzaam maar zeker door den zwellenden stroom van amusement en zaken overrom peld en ingepalmd, zoodat men gerust zeg gen mag, dat het centrum, zooals de bezoe ker dit leert kennen wanneer hij uit het Noord- of Zuidstation stapt vooral het Noordstation zich uitstrekt van de bene den- tot de bovenstad, vrijwel zonder onder breking. Deze decentralisatie wordt door de stadsbestuurders welbewust doorgedreven en door de omstandigheden ook begunstigd. De veelbesproken „jonction" of verbinding, dwars door de stad heen, van het Noord- en het Zuidstation, met een centraalstation in het centrum, om overstappen te vermijden, wordt als een ernstige bedreiging beschouwd voor de verdere gunstige ontwikkeling van de stad en daarom is tegen deze verbinding ook een hevig verzet ontstaan, hoofdzakelijk gevoerd door de vertegenwoordigers van de Brusselsche agglomeratie. Het feit, dat de reizigers niet meer zouden verplicht zijn, van het eene station naar het andere te gaan, acht men niet gunstig voor den plaatselijken handel. Daarom is het thans met deze ver binding, die reeds millioenen heeft gekost aan onteigeningen en allerlei werken, voor- loopig gedaan. De stad zal er een gansch nieuwe wijk door krijgen. De omstandighe den begunstigen de ontwikkeling o.m. door het feit, dat de spoorwegen nu een gedeelte van de treinen, die tot dusver uit het Noord station vertrokken, naar het Zuidstation heeft verplaatst, zoodat nu deze wijk een kans krijgt voor grootere uitbreiding, nadat eerst de omgeving van het Noordstation vol ledig- tot ontwikkeling is gekomen. In de verbouwing van huizencomplexen tot filmpaleizen is een stilstand gekomen. In de behoeften is nu ruimschoots voorzien en het is nu zelfs het streven geworden, de prij zen te verlagen om de behoeften van het pu bliek uit te breiden. Wat echter treft als symp toom van wat men een waar city-karakter zou kunnen noemen, is de evolutie in het restauratiebedriji waarop wij reeds hebben gewezen, en die thans nog beter is waar te nemen. De restaurants hebben er zich op toegelegd, om vjug en goed het publiek te bedienen zonder omslachtigheid en zonder veel tijdverlies. Eerst heeft het koud buffet in de groote café's hieraan uiting gegeven en daarna zijn de automatics in vele straten van het centrum als paddestoelen uit den grond verrezen. Wat het verkeer betreft, dit is buitenge woon toegenomen, en het parkeervraagstuk is dan ook urgent. België schijnt hoe langer hoe meer een land van autobezitters te wor den. De statistiek wijst hierop en ook de er varing. Wie al eens te Parijs heeft gereden en dan terecht komt in het stadsverkeer te Brussel, zal geen verschil ontdekken. Het verkeer is evenwel uitstekend geregeld, en al moet men gepantserd zijn tegen niet altijd even beleefde opmerkingen van de heeren agenten, toch dient gezegd, dat het aantal processen-verbaal tot een minimum wordt teruggebracht, overeenkomstig de instructies van de politie-autoriteiten, en dat voorname lijk door preventieve maatregelen en door de opvoeding van den automobilist wordt ge tracht een resultaat te bereiken. Het aantal ernstige ongelukken op het gebied van de Brusselsche agglomeratie is waarlijk ge ring. Meer en meer komt men er nu toe, de verkeersregeling te laten geschieden door lichtseinen, en een Philips-patent heeft op dit gebied de eerste plaats ingenomen en wordt algemeen gewaardeerd. Het parkeeren is een vraagstuk, waarmee de autoriteiten geen raad weten. De auto's uit de drukke straten weghoude», lokt protest uit van de zakenlieden, die vreezen, dat de handels stroom zich zou kunnen verplaatsen. En daarom heeft men er aan gedacht, onder grondsche parkeerplaatsen te bouwen. Te Brussel, vlak bij 't centrum, zijn 2 zulke groo te parkeerplaatsen, onder verschillende stra ten waarvan dmk gebruik wordt gemaakt. De automobilisten kunnen er hun wagen neer zetten, kosteloos, echter met niet meer waar borgen dan wanneer hij op straat stond. Wie zijn wagen een nacht laat staan, moet 20 fr. betalen en na 1 u#r 's nachts kan hij niet meer worden weggehaald. Men denkt er ernstig over, ook onder 't De Brouckèreplein 'n dergelijke parkeerplaats te bouwen, met 't doel, de auto's van den weg te houden die er halve of heele dagen staan. Het is een ideaal denkbeeld, waaraan maar één moei lijkheid is verbonden, n.1. dat niet steeds de geschikte gelegenheid aanwezig is. Wanneer de Zenne zal zijn omgeleid en de huidige bedding droog komt, dan zou deze ook in aanmerking komen, tenminste indien zij niet voor een metro wordt gebruikt. Groote uit breiding wordt voorts ook aan de autobus diensten gegeven. De Brusselsche tram wegen hebben zich steeds weerspannig ge toond om op dit gebied baanbrekend werk te verrichten, maar de omstandigheden dwin gen de maatschappij daartoe en sedert en kele jaren is het aantal autobuslijnen dan ook zeer toegenomen. De grootstad steil haar eischen! Ontwikkeling is voor Brussel dus geen ijdel woord, waarbij ook aandacht verdient de omstandigheid, dat de Brusselsche omge ving schitterend is. Prachtig is het Ter Ka merenbosch en het Zoniënwoud, terwijl langs alle zijden de omgeving heerlijke wandelin gen biedt. Wat er ontbrak is er nu bijgeko men, n.1. een soort Lunapark, op een 15-tal kilometers van het centrum, te Hofstade-Bad, dat een groote toekomst schijnt te hebben. Parijs, Juni 1933. Het is algemeen bekend dat de internatio nale „bohème" sinds jaren haar hoofdkwar tier aan de linkeroever van Parijs heeft op geslagen, met als generale staf, als bij af spraak, het Café du Dóme, dat, bescheide ner dan zijn rivaal, het nog nauwelijks min der vermaarde café La Rotonde begonnen, zich nu met een heel cafégebouw naar links heeft moeten uitbreiden. De Dóme heeft een „dépendance" gekregen, met de jaren, en één die eigenlijk ztuf weer direct wordt voortge zet door een latere concurrent, het café La Coupoie. Naast de Rotonde aan den overkant echter, die er nu, vooral 's morgens, pijnlijk verlaten kan uitzien, is een nieuwe ster be ginnen te schitteren, met een heel eigen kleur tje zelfs, die Le Select is gaan heeten. En vreemd genoeg, daartusschen staan dan een of twee café's, niets ongezelliger, niets onzin delijker of slechter verlicht, niets minder nieuw wat het meubilair betreft zelfs inte gendeel, die met het rustigste overleg schij nen te worden geboycot; waar gewoon nie mand valt te bespeuren, ook al zou men een heele avond, en een nacht daaropvolgende, tusschen het geroezemoes van de andere in- en uitgaande klanten van de gebouwen er omheen blijven turen naar die verlichte kaal heid. Het antwoord op het mysterie schijnt niet zoo gauw gevonden. Op een gegeven moment komt men in verzet: men steekt de straat over en neemt resoluut een stoel aan een van de leege tafeltjes. Onmiddellijk komt een kellner toegesneld, de man ziet er niet anders uit dan zijn collega's in de omliggen de gelegenheden; men bestelt iets, en het wordt met bekwame spoed geleverd, men proeft ervan en werkelijk, het is in geen en kel opzicht minder goed dan wat men op de andere terassen placht te gebruiken. Als alles hier niet zoo vriendelijk scheen te wedijveren met elkaar om dezelfde, volstrekt dezelfde glans van de artistenboulevard Montparnas- se in stand te houden, dan zou men aan grie zelige dingen gaan denken terwijl men zijn consumptie zoo in eenzaamheid opslurpt, kij kend nu naar al die gelukkiger bijenkorven. Men had nog een stifie hoop dat de eigen aanwezigheid misschien een ander zou aan trekken: een vreemdeling misschien, een los- looper die nog niet met alle ledematen vast zit aan relaties en afspraken. Maar neen, men blijft alleen, men gaat zich tenslotte toch unheimisch voelen en voor werkelijk diepe philosofieën is deze plaats ook slecht geko- zen. Hoe dan ook, het café moet vervloekt zijn, er is geen andere oplossing, denkt men. Het zal zijn hoogmoedige naam zijnLe Kos- mo, die deze vloek over hem bracht. Men tikt op het tafeltje en de kellner verschijnt weer; op het oogenblik van af te rekenen bedenkt men opeens iets waaraan men tot dusver niet gedacht had: als het de prijzen eens waren! Maar de prijs is geen centime hooger dan bij de voorspoedige concurrenten. Terwijl de kellner naar het wisselgeld zoekt, bekijkt men gauw de kaart die nog op het tafelblad ligt: en neen, de standaard is hier werkelijk niet opgedreven. Men kijkt den man dan aan en zegt vriendelijk: „Er zijn hier niet veel men schen". De man aarzelt geen oogenblik, hij schijnt zijn lesje meer te hebben opgezegd; hij antwoord eenvoudig: „Ja, ze gaan zoo heen en weer tusschen alle café's". Het komt niet in hem op te veronderstellen dat mer. deze buurt ook wel eens langer kon kennen; hij zegt er niet bij: „Behalve hier en ook nog twee huizen verder". Welk voordeel zou hem die eerlijkheid ook brengen? Men laat het raadsel voor wat het is en gaat. Alles wejbeschouwd heeft de waard zich hier misschien niet gedragen conform de wetten van de een of andere vereeniging, aan wie het nu gelukt is hem apart te zetten. En in hoeve der consumeerende artisten, zoo internationaal als ze dan zijn, zich naar deze wetten gedragen, vereischt weer een nieuwe studie. Het allergeheimzinnigste blijft: waar om het huis zelf zijn „kosmos" niet naar een ander plekje van Parijs overbrengt. Een jaar of tien geleden was er, zei men, een weder opleving van de oudere Bohème-wijk, van de Butte Montmartre. De roemruchte dagen van de cabarets daar, van Le Chat Noir, met den zoogenaamden edelman Rodolphe Salis, van het cabaret waarin de beroemde Aristide Bruant, half en half als gauche gekleed, al thans voornamelijk herkenbaar aan zijn kap- larazen, den binnenkomenden ongezouten „de waarheid zei", wat zij zelf bizonder raak en grappig moesten vinden, diè da gen waren wel voorbij, maar het Cabaret Bruant bestaat nu nog, met den zooveelsten valschen Aristide Bruant er in, maar die al tijd een forsche Franschman is met kaplaar zen. Het „de waarheid zeggen" is een kunst die natuurlijk niet iedere nieuwe Bruant even meesterlijk verstaat, maar gegeven de meer dan gewone bedrevenheid van iederen taxi chauffeur op dit gebied, is het voor de vreemdelingen althans altijd nog sprekend gelijkend. Kortom, tien jaar geleden was er een opleving van Montmartre, heette het, dat zijn oudere rechten tegen Montparnasse wou laten geiden. Helaas, er is nu van geen strijd meer sprake. Tegen de wereldreputatie van de Dóme, dank zij vooral al de Amerikaan- sche en Engelsche romans waarin dit broei nest van artistiekheid zoomaar als je ware vermeld staat, kon de enkel maar Fransche reputatie van de „butte" niet op; de enkele schaarsche bundeltjes et „Histoires Mont- martroises" raakten buiten Parijs niet genoeg bekend, en de ware beroemdheid van Mont martre werd meer en meer dat het daarbo ven zoo gezond is, dat je het trappenklim- men er best voor over kunt hebben om de frissche lucht daar in te ademen, dat het iaatste eindje niet telt, en het uitzicht over de stad dat men daar al heeft veel doet verge ten. De internationale kunstenaarswereld stalde zich lui uit op de terrassen van de boulevard Montparnasse, maar op de Place du Tertre, heelemaal boven op Montmartre kwamen de gegoede burgers een luchtje scheppen. De café's en restaurants werden van lieverlede duurder, en bleven het nu; en de „bohèmes" die er nu rondloopen schijnen wel heel speciaal op de attractie van den braven burger ingericht te zijn, zij zijn de Iaatste ridders van het verleden Montmartre. Men heeft een beetje bombarie gemaakt om die eene Place du Tertre, die er niet minder zielig en verlaten om uitziet; men heeft aller lei muurschilderingen aangebracht in de goede traditie, maar bet is of zelfs de brave burgers het spelletje nu doorzien en langza merhand genoeg krijgen van het grapje. Wij hebben daar tenminste onlangs een heele lange droevige middag doorgebracht, kij kende naar twee „rapins" met opwaar- schijnlijke hoofddeksels, die aan het front van een leeg café zaten te schetsen. Eindelijk zijn we op en af wat gaan rondloopen, en wat ons in de eerste plaats trof, was de vermeer dering van nette ofschoon leelijke gebouwen. De rue du Mont Cenis, vroeger zoo „echt met haar „lepreuse" muren en daarin ge kraste harten, is nu stijf en flatwoningachtig geworden, en "het is duidelijk dat die andere oude straatjes er ook nog maar liggen om spoedig dit voorbeeld te volgen. Als de fris sche lucht dan toch zoo goed is, zou het zonde zijn om dit deel van Parijs over te la ten aan de reputatie van langverdwenen „koningen van Bohemen". Er zal nog wel wat gemusiceerd en gezongen worden in die cabarets, 's avonds, maar de glorie van Montmartre is onherroepelijk voorbij, en de laatste van de ouderen, ie zelf al een navol ger heette, Frédé met de Robinsonmuts en de lange witte baard, is ook overleden. Maar voor de vreemdeling en de burger werd ook zijn gedaante in stand gehouden: men heeft een ander oud mannetje met een witte baard gevonden en in zijn pakje gestoken, en dit oude mannetje zit nu waar vroeger de an dere placht te zitten, achter het hekje van de Lapin Agile,en af en toe staat het op en loopt den weg op en kijkt den weg af, met een pijp in zijn hand, en zoo ongeveer als de andere dat vroeger wel deed. Als de twee oude man netjes elkaar niet persoonlijk gekend hebben, moet de tegenwoordige héél hard gestudeerd hebben, maar ten slotte, gegeven dat nii Frédé niet is, wat men hem op zichzelf al niet kan verwijten, komt hem nies dan lof toe voor de zelfverzaking waarmee hij zijn legen de levend tracht te houden. En toch maakt zooiets Montmartre droeviger dan de „ver vloekte" café's van Montparnasse, en tot een wijk van spoken. POTOMAK. Beter dan kinine slikken Is het muggen dcod le tikken..' VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 25; Commissie: bl. 19, Rond 22.50. Boeren kaas: Kleine 24, Commissie 26. Alles met rijksmerk. Aangevoerd 150 stapels, we gende 175000 K.G. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 177 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 27 H.L. voertarwe 2—4.25; 25 H.14 gerst chev. 3.504.25; 51 H.L. haver 3.90—4.25; 8 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 812, citroenboonen 8 9; witte boonen 10—17; 20 H.L. kanariezaad 5.75; 41 H.L. Karwijzaad 29.50—30.50; 5 H.L. erwten, w.o. groe ne erwten (kleine) 7.50; grauwe erwten 9.5010. Alles per 100 K.G. Hande' matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 30 Juni 1933 Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Andijker muizen 2 Yt3 cent, Kleintjes 2—2 cent, Andijker blauwe 55cent, Langedijker muizen 2M4 ct. Kleintjes 2—254 cent; Westlandsche muizen 2X—3 cent; Kleintjes 2—254 cent. Aanvoer 24.275 K.G. BROEK OP LANOENDIJK, 30 Juni '33. Langendijker Groentenveiling. 165 stuks Bloemkool le s. 6 j5er 106 stuks; 6300 bos Wortelen 2.20—2.10 per 100 bos; 5000 K.G. Roode kool les./ 4.60—6.30; 125 K.G. Zilvernep 5.706.20; 5000 K G. Tomaten: A 22—22.40, S 18— 18.90, C 18.30—20.70, CC 15.10; 350000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 0.753.70, Schoolmeesters 3.10, Eigenheimers 2.20, Blauwe 3.30— 4.70, Drielingen 0.752.40 en Kleine 20—30 cent, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 29 Juni 1933. Aan- gevoerd 73088 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.75—1.70, grove 0.80—1.10, drie lingen 0.751.20. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juni 1933. 146200 K.O. Aardappelen: Groote Schot sche 11.50, Schotsche muizen 0.75 3.10, Drielingen 0.751.30, Kleine 0.30; 150 K.G. Zilvernep 4.70—5.40; 29 K.G. Peulen 15, alles per 100 K.G. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden ti>i Vorige koers 1 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 1932 4H 1917 4 n 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Linie v. Berkets Patent Calvé Delft Cert. KOchenm Ace. Nederl. Ford P ilips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda AsGas Electr. Betbleh Steel Cities S«r»>e General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Conlinental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber -. Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Gem Eig Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacilic Wabasb Noteering per 50, l ;i>. •Eadividend. PROLONGATIE Vorige koers tEsclaim. 1001/u, 99% 95»/:» 69 75 64 80 30% 24'/, o 7, 1% 146 1707, 101% 2W/16 §12%« 2 3ri/s 4VW 67, 45 5% «Vw 32 2327, 140 1017, <7% 32.- 129 1617, 1843/, 1027, 12 2'/lC 89% 397, 40 23 27/i« 20 21 18 213/, l-63/i 149 27 1»7% 1577, 53 Wc 9j 3%G pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 gsO K V— OkN 1 1 69 74 69 311/, 31i/,.2 31|.»/4 31 i 683/, lT/s 1497, 170 101-1/, 1493/, 101 J-»/s 169J-8/, 1011-2) 169(.70 26 121/, 2 12%6-f 12%6-t 1 9/ig 1 m-vv, 4 30»/, 30»/iW 30-I%£ 447, 5'/, 9*/s 10 233 138 101 471/, 23?i.3i 233.4 ICO) 130 13 977, 184-1/, 103 12 7-6% 1841-51 1033/, s 1847,-i 12 1844-f 1033/, 11»/. 02-% 907,.1 90-i/j 9d/, 38i/, <07, ~2 V, n-v-j 18 667, 66»/,-7 148 2J 148 156 147 154-3/, 148 154-1/. 1487, 146 1544-3/, 527, 19% 92 37, 37, 37g 37, pCt. Heden 37, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Dl" 1 1 f J Brussel (Be'lga) 1 Bazel We enen p Sch. 100 J J J Kopenhagen '•«•-(•at. ••••k.i. StockboliL O.lo New. York UaliS i Vorige koers Koers op beden 2 uur 8.461/, 59. 9.80 34.85 481.0 8 43 59.- 9.80% 34,88 48,10 37*60 43.60 42 50 1.92'/, 13.15 3T70 4360 42.60 1.977, 13.10

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11