Agenda 'Rechtszaken £uchtvaact Om ze JColcmiëa Spoct Stad en Omgeving lOeec&eeicht tBucgedijke Statd D.P. DELI 5 Bioscopen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer King Kong (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Gravin Mariza (operette), hoofdrollen Dorothea Wieck, Szöke Szakall en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Woensdagmiddag half 3, familie-matinee, y Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8. eerste hoofdnummer Pinksterzegen (Graalfilm); tweede hoofd nummer De zee roept (drama). Toegang bo ven 14 jaar. Zondag 2 uur, half 5 en half 8. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer In de macht van het monster (sens.), hoofdrollen Boris Karloff, Melvyn Douglas en Charles Laugh- ton. Toegang boven 18 jaar. 1 Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Van Donderdag tot en met Maandag op het terrein van het oude stadsziekenhuis: de sprookjesstad Lilliput. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 1 Juli. Ter Coulster, Heiloo, half 8 's avonds, jpenluchtsamenkomst vrijz. chr. jeugdge meenschap. Zondag 2 Juli. Feest V. V. V. te Hensbroek: optocht, ge- maskerd bal in open lucht, volksspelen. DE MOORD OP BLONDE MIE. Vijf jaar; de eisch was 2 jaar. De Rotterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de bekende moordzaak tegen de publieke vrouw W. Erischman, bekend als Blonde Mie, welke is gepleegd in den nacht van 17 op 18 September van het vorig jaar aan den Schiedamschen dijk. Te dier zake heeft op 22 dezer terecht gestaan de 21-jari ge handelsmatroos H. R. H. uit Hamburg. Het O. M. had wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende en wegens diefstal 2 jaar gevangenisstraf geëischt. De recht bank veroordeelde hem heden echter wegens doodslag en diefstal tot 5 jaar gevangenis straf met aftrek vair de preventieve hechtenis. Kwaliteit en Aroma zijn ver- eenigd in de Blikje van 10 st. 50 ct. Vraagt ze Uwen winkelier DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het retourvliegtuig Kwartel is gisteravond td 18.44 op Schiphol geland. De Pelikaan (uitreis) is gister te Boeda pest aangekomen. De Havik heeft gister op de thuisreis het •taject SingaporeBangkok, de Oehoe op de uitreis het traject Calcutta—Rangoon afge legd. j DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. 364 dooden in Liwa. Liwa is buitengewoon zwaar door de aardbeving getroffen. In totaal zijn hier thans 364 dooden. Gevreesd wordt voor het lot van de doesoens Bawai, Djedjawa en Oembcel Pesagi, op de helling van de Pesa- gi, vanwaar geen bericht is ontvangen. Voetbal. DE ALKM. BOYS KAMPIOEN. De Alkm. Boys zijn na een succesvol sei zoen niet alleen afdeelingskampioen, maar ook kampioen van den N.H.V.B. geworden. Zondag spelen de Boys hun laatsten kam pioenswedstrijd in Andiik en natuurlijk ho pen zij op een ongeslagen kampioenschap. Naar wij vernemen, zullen de Boys tegen 8 uur weer terug zijn in Alkmaar. Bij de Frieschebrug wacht hun het muziekgezel schap „Excelsior" op en zal men, behoudens goedkeuring van B. en W., een muzikale wandeling of kampioensrit door de stad maken. Aan deze optocht zullen ook andere vereenigingen of deputaties er van deelne men. Kegelen. STEDENWEDSTRIJD TE SCHAGEN. Zondag a.s. zullen in het kegelhuis te Scha- gen de eindwedstrijden plaats vinden tus- schen de dames van Alkmaar en den Helder. Dammen. EEN COMPETITIE VOOR NOORD-HOLLAND NOORD? De Heldersche damclub heeft de vereeni gingen boven Alkmaar uitgenoodigd om be sprekingen te voeren teneinde te komen tot competitiewedstrijden uit de bestaande clubs GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer G. Th. J. de Munk, slaagde gisteren voor het examen ge meente-administratie, afgenomen door de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen, gehouden te 's-Gravenhage. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. ,- BIO-VAC ANTIE-OORD „RUSSËNDUIN". Op uitnoodiging van het bestuur van de Stichting Bio-Vacantie-Oord, vereenigde zich Donderdag een aantal journalisten op het Russenduin te Bergen aan Zee, om onder lei ding van de heeren A. de Hoop, architect Elte en den heer Cohen Barnstein, in oogen- schouw te nemen wat er thans van het voor malige kasteel Russenduin van wijlen August Jansen is geworden. Het ideaal op de hoog ste duintop te Bergen aan Zee gelegen ge bouw, vanwaar men ten Westen een blik werpt op de Noordzee. Ten Noorden een on eindige duinenreeks aanschouwt, ten Oosten de Langendijken en Alkmaar ziet liggen en ten Zuiden Egmond aan Zee in de duinen verscholen ziet, is thans, nu de verbouwing volgens de plannen van architect Elte gereed zijn gekomen wel de mooiste gelegenheid in het land voor de verpleging van het zwakke kind. In het gebouw kunnen gelijktijdig een 100 kinderen verpleegd worden. De stichting „Bio-Vacantie-Oord", een instelling van den Nederlandschen Bioscoopbond, waarvoor jaarlijks in de bioscopen collecten worden ge houden, heeft voor haar rekening de verple ging van de kinderen opgedragen aan het Centraal genootschap voor vacantiekolonies. Woensdag a.s. komen de eerste 90 kinderen, waarvan 30 uit Amsterdam, 20 uit Den Haag, 18 uit Rotterdam, 10 uit Haarlem, 10 uit Utrecht en 2 uit Zaandam. Na 34 dagen komen er weer 90 andere kinderen, verdeeld over 25 plaatsen in ons land. De uitzending geschiedt via het Centraal genootschap voor Vacantiekolonies, geheel voor rekening van de stichting, die noch Rijks, noch Provinciaal, noch gemeente-sub sidie ontvangt. Bij een rondwandeling door het gebouw* bleek ons, dat voor alles waarvoor deskundi ge voorlichting noodig was, die voorlichting benut is geworden. Hygiënisch voldoet het gebouw aan de hoogste eischen; de eetzaal is voorzien van tafels met gepolijst marme ren bladen uit een stuk, ieder kind heeft de beschikking over een keurige vaste waschta- fel met stroomend waterde noodige voetba den, waarvan de kleinen gebruik maken, voor zij 's avonds naar bed gaan, ontbreken niet. Voor hun aankomst worden de kinderen ge- wasschen en voorzien van schoone Meeding, die zij gedurende hun verblijf dragen, terwijl hun eigen kleeren op hygiënische wijze be waard worden. Zon en lucht zijn de eischen, waarmede in alle opzichten rekening is gehouden. Voor kinderen, die tijdens hun opname in het ge bouw'ziek worden is een aparte ziekenafdee- ling ingericht. De keukenafdeeling voldoet aan de meest praktische eischen; dank zij een bijzonder systeem wordt de rook van het groote keu kenfornuis van onderen weggezogen. Met het oog op de verpleging gedurende het gansche jaar is het gebouw centraal verwarmd; voor noodgevallen van een eigen waterinstallatie voorzien, terwijl overal koud en warm stroomend water aanwezig is. Dank zij schenkingen van de heeren 'Cohen, Barnstein, Hamburger, Philips, de fa. Erne- man uit Dresden en anderen is in de aardige speelzaal een geluids-boiscoop-installatie aanwezig, waar men een paar maal per maand voor de kinderen cultureele en andere filmpjes kan vertoonen; heeft men daar de beschikking oyer een pianola met de noodige muziekrollen, alsmede over een eerste klas radiotoestel en is men in staat geweest, om in het bijgebouw, waar een overdekte zwem inrichting is gemaakt, die het gansche jaar gebruikt kan worden, een turnzaal in te rich ten, waar men over de noodige toestellen, door schenking verkregen, beschikt. De leden van den Ned. Bioscoopbond heb ben zich trouwens zeer royaal tegenover hun stichting betoond. Alles, wat boven het nood zakelijke gaat, is nj. door schenking verkre gen; zoo zorgde een damescomité voor den tuinaanleg in de naaste omgeving van het gebouw, uitgevoerd door den tuinarchitect Sipkes uit Overveen, waarvoor 150 M.3 klei aarde op den duintop is aangebracht. Voor de beplanting is de flora gekozen, die in hoofdzaak in de duinen ook in het wild groeit De Rotterdamsche jeugdige schilder Pieter den Besten schonk toepasselijke versieringen voor de eetzaal. De vroegere ontbijtzaal is ingericht als een reserve-gedeelte en van stalen meubelen voor zien. Voor de inrichting van de gezelschaps zaal voor de zusters verdient het dames comité zeker een woord van lof. Ook de ver trekken voor de directrice en de adjunct-di rectrice zijn keurig ingericht, en de slaapza len voor de kinderen zijn om dé frissche kleuren een lust voor het oog. Door de stich ting Bio-vacantie-oord is Nederland een ideaal vacantie-oord rijker geworden, dat zeker tot zegen zal strekken van het zwakke Nederlandsche kind. Zaterdag heeft de officieele opening plaats 1 er eere van dit feit heeft er des morgens om 10 uur voor het Hotel Nassau-Bergen een concert plaats door Amsterdamsche musici uit de bioscopen, onder leiding van Max Tak. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen heeft ge meend ter eere van de ingebruikneming van het grootsche gebouw, dat sinds de stichting in 1916 nimmer bewoond is geweest, feeste lijkheden te moeten organiseeren. Zaterdag avond wordt er in een duinpan een bal-cham- pêtre gehouden, een rondwandeling wordt gemaakt door Bergen's Harmonie en om half elf aan het strand een vuurwerk ontstoken. De Ned. Bioscoopbond zorgt dien avond voor een verlichting van het gebouw door midde van een veertigtal schijnwerpers, terwijl tot slot op de massieve toren van Russenduin een Bengaalsch vuur zal worden ontstoken, dat zeker tot in verren omtrek de anadacht zal trekken. OPWEKKING TOT BOYCOT VAN DUITSCHE WAREN. De afdeeling Alkmaar van de Nederland sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel heeft in hare huishoudelijke verga dering van 28 Juni de volgende motie aan genomen: stelt vast dat de boycot een der krachtig ste wapenen is, die, mits systematisch en wel overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming kennis geno men van het besluit van den Algemeenen Raad uit N. V. V. en S. D. A. P. om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het centraal boycotbureau uit de moderne arbei dersbeweging heeft verder met instemming vernomen dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, om aan deze boycot een in ternationaal karakter te geven; roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het centraal boycot bureau en van het plaatselijke boycotcomité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duit sche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren en gaat over tot de orde van den dag. LILLIPUTSTAD ALKMAAR. Schaeffer's sprookjesstad Lilliput verovert Alkmaar Het kleine woestijntje, waarop eertijds de muren van het afgebroken stadsziekenhuis stonden, is tijdelijk geheel verdwenen. Wan neer men van het kerkplein naar de Paarde- markt wandelt, ontdekt men ter linkerzijde- van den weg de „muren en wallen" van een nieuwe stad. Het is een blik op de kaart zegt het u reeds het is Lilliput-stad, die één merkwaardigheid bezit, waarop geen andere stad kan bogen: ze komt en verdwijnt en verschijnt later weer ergens anders Mogen wij Lilliputstad1 bij onze lezers in- troduceeren en mogen wij dat doen naar onze eigen bevindingen, genoteerd op de bloc-note tijdens het bezoek aan de veste? Wij treden binnen via een poort en zien de geheele stad vlak voor ons liggen. Onmid dellijk trekt een schildwacht en een politie agent onze aandacht, doch de zwaarbewa pende lilliputters doen geen kwaad en laten ons met rust. We gaan dus verder en staan even stil voor het stadhuis. Hier troont de burgemeester, getooid met ambtsketting. Nóg heeft hij het gemakkelijk, maar weldra zal hij aan den arbeid gaan. Wanneer men n.1. een kaart gekocht heeft, mag men die bij hem la ten stempelen: 't wapen der stad Lilliput! En dan mogen wij verder nog zijn handteeke- ning in het vreemdelingenregister zetten! De gestempelde kaart bewaren wij en wij zoeken het postkantoor op. Een lilliputter verkoopt zegels en stempelt er een speciaal lilliputstempel op, waarna wij de kaart in de brievenbus gooien (in ae gauwigheid hebben we ze geadresseerd Aan ons zelf, zoodat de post ons ze later weer thuis bezorgt!) Intusschen zijn we reeds een aantal win kels voorbij gegaan.Een sigarettenwinkel wordt beheerd door twee gebroeders, samen nog niet zoo groot als een volwassen mensch! Vlak er tegenover is een chocolaterie en een Ijscotent, waar kleine lilliputhanden u zeer gaarne bedienen. Een modern hotel met stroomend water op alle kamers en na tuurlijk centrale verwarming, trekt vervol gens de aandacht, evenals het café-restau rant met zijn kraakhelder interieur, dat al leen bestemd is voor de kleine stedelingen zelf. Ziet, daar staan wij voor een alleenstaan de woning. We turen naar binnen en zien een kindje rustig in de kamer spelen, heel losjes op een stoel gezeten. Schrik niet lezer, de baby is handig genoeg en telt reeds 12 lentes! 't Is het dochtertje van den burge meester, wiens vrouw buiten op het terras een gezellig praatje maakt met de schoon heidskoningin van het stadje, een 19-jarige schoone! Én ondertusschen hebben wij rus tig bekeken, hoe harmonisch alles klopt. Wij zien de slaapsteden der burgemeesterlijke fa milie, wij zien de meubeltjes, de wandversie- ringtjes, enz. enz. Wij dolen rond en ontdekken nog een fruit winkel, om tenslotte bij een heel merkwaar dige straat te komen. Hier zien wij een com plex gebouwen, die werkelijk een apart be zoek waard zijn. Men stelle zich voor: een salon, een biljartzaalJawel, hier is niets salon, een biljartzaalJawel, heir is niets vergeten. Alles ziet er ouderwetsch-oud-Hol- landsch-zindelijk uit. Alles is kraakhelder en alles blijft volkomen harmonieeren met de bewoners zelf. Kijk maar naar het ledikant, naar de tafels en stoelen, naar het biljart. En zie, hoe geraffineerd de Lilliputters hun partij biljart spelen.. Interessant, zeer interes sant. Wij kijken hier vrij lang, doch worden ten slotte weggeroepen door belgelui: het circus roept ons. Een paar minuten later zitten wij in het ruime circus, plaats biedende voor 600 per sonen. Wat zou hier te zien zijn? Jawel, als alles in Lilliputstad, is ook hier angstvallig aan de afmetingen vastgehouden. De arena is van klein formaat en het gebo dene Maar neen, het gebodene is bui tengewoon goed. Dat zien wij in geen enkel circus beter. Wij zien prachtige staaltjes van paarden- dressuur (er zijn tien ponnies in het bezit der Lilliputters), wij zien acrobatiek van een heele groep Lilliputters, dat werkelijk hoog staat, wij zien een amazone schitterende staaltjes hoogeschool-nummertjes weggeven, wij zien een slangenvrouwtje, dat zich in ale bochten wringt, wij zien clowns; er zijn handige, lenige jockeys, kortom, wij zien een uitgebreid programma, dat in een goed cir cus thuis hoort. Maar waarom er meer over te schrijven? Wij zelf waren zeer verrast met alles wat wij zagen, wij waren dubbel tevreden met het gebodene. En het publiek? Wij hebben verschillende menschen gesproken, die om het hardst deze inrichting roemden en die geen seconde spijt hadden gehad van hun kleine entree. Lilliputstad blijft slechts enkele dagen hier. Wellicht schrijven wij er nog eens weer iets van. Maar ook can kunnen wij slechts eindigen met dit: lezers, verzuimt niet, dit alles zelf te gaan zie». Oe wandelt een paar uurtjes door het stadje, ge vermaakt u bes. en ge krijgt tenslotte nog een gratis circus voorstelling! KIND TE BERGEN VERDRONKEN. Donderdagmorgen is het 114-jarig doch tertje van de familie B., wonende aan de Sluis, dat op het erf aan 't spelen was, in een onbewaakt oogenblik ;n een emmer met water gevallen. Toen het ongeval werd opgemerkt, kon hulp niet meer baten. Dr. B., die gerui- men tijd getracht heeft de levensgeesten nog op te wekken, kon slechts den dood consta- teeren. EXTRA TRAM. Ter gelegenheid van bet V.V.V. vuur werk te Bergen aan Zee en de verlich ting van het Bio Vacantie-oord „Rus senduin" vertrekt er morgen 1 Juli des nachts om één uur een extra tram van Bergen aan Zee naar .Alkmaar. COÖPERATIE ALKMAAR U-A. In éen geanimeerde vergadering van de Coöperatie Alkmaar U.A. zijn het eerste jaarverslag en het beleid van het bestuur goedgekeurd, waarbij voor het vele en moeizame werk aan het bestuur hartelijk dank werd gebracht. In de vacature mej. T. Aukringa werd gekozen de heer M. J. Roggeveen, in de vacature P. Molen de heer W. Heuneke De aftredende bestuurders werden bij acclamatie herkozen. Na ampele bespreking werd het voor gestelde dividend voor de bakkersafdee- ling op 10 en voor de kruideniersaf- deeling op 2 vastgesteld. Uitvoerig werd gediscusseerd over het voorstel het bestuur te machtigen over te gaan tot de stichting van een eigen bakkerij. Na een uitzetting van den heer de Boer voorzitter van de Cofibé, werd met op één na algemeene stemmen de gevraagde machtiging ver leend. Na de mededeeling ,dat de brand stoffen .indien gewenscht in twee keer kunnen worden afgeleverd en ook baby- anthraciet verkrijgbaar gesteld wordt, sloot de voorzitter deze eerste jaarver gadering. Wij ontleenen aan het jaarverslag het voigende: Moesten wij in een paarwoorden een conclusie trekken, wij zouden niet anders kunnen zeggen, dan dat wij bo ven verwachting zijn geslaagd. Dank zij de medewerking van „Nieuw-Leven" konden wij onze leden en verbruikers uitstekende bakkerij-producten aanbie den en de mededeeling doen, dat de leden aan het einde van het boekjaar hetzelfde dividend zouden ontvangen als de leden van „Nieuw-Leven". De afdéeling kruidenierswaren begon op 13 Augustus 1932 hare werkzaam heden in den winkel op dé Laat waar aanvankelijk onze chef 'F. Muller en zijn echtgenoote de werkzaamheden best aankonden. Na nog g«en jaar van werken zijn hun een 'bediende-bezorger en een winkeljuffrouw toegevoegd. an de brandstoffenafdeeïing valt op dit oogenblik nog niet veel te melden. Wij meenden in den loop van het jaar onze lede neen dienst te kunnen bewijzen door een verkoop op monsters van wollen en molton dekens te organi seeren. Deze proef is goed geslaagd. Voor de kinderen van de leden werd in samenwerking met „Nieuw-Leven" een kinderfeest georganiseerd in de Schoorlsche duinen. Dank zij de Haka (de populaire naam van „De Handelskamer") konden wij onze werklooze leden in de donkere winterdagen een bescheiden lichtstraal in hun gezinnen brengen in den vorm van een crisis-pakket. VERNIEUWING BRUG WEST-GRAFTDIJK. De radbrug no. 29 in den Rijksweg aan de noordzijde van het Noordbollandsch Kanaal te Westgraftdijk zal binnenkort worden ver nieuwd. Op een verzoek van den B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Neder- land, gericht aan den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat te Alkmaar mocht deze bond de toezegging ontvangen, dat de bouw van een hulpbrug zal worden overwogen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.53 uur licht °P- DE LEIDSCHE WOLWINKEL HEROPEND! De heer K. van Thijn, de eigenaar van den bekenden Leidschen wolwinkel in de Snaarmanslaan, heeft zijn zaak overge plaatst naar de overzijde van de straat: Snaarmanslaan 67. Dit pand, voorheen een gewoon burgerwoonhuis, is door den aanne mer Hulskamp uit de Stuartstraat in zeer korten tijd geheel omgetooverd in een uiterst moderne zaak. Reeds diuect wordt de aan dacht getrokken door een zeer ruime étalage, waar het licht vrij entree heeft. Men ziet daar een keur van wol en verder ook linge ries, kousen, sokken, ondergoederen, enz enz. uitgestald. Verder is lier nog een aparte vitrine van speciale artikeltjes, die de moeite waard zijn, om bezichtgd en gekocht te wor den. De winkel zelf ziet er keurig uit. Een ruime toonbank met een National kasregister geeft gelegenheid tot bezichtigen der artike len, die in groote verscheidenheid te koop worden aangeboden. Die artikelen liggen in groote wandvakken opgestapeld. Zoo ziet men langs den eenen waad tal van vakken met wol in verachiu-^ ue naar waarnemingen, verricht in den mnr„ van 30 Juli. mor8en Medegedeeld door het Kon. Nederi m.. Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.5 mM Valencia. mM- te Laagste barometerstand 744.6 mM Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van i Juli: 1 Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidwes telxjke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinm of geen regen; iets warmer overdag. Weeroverzicht. De depressie over de Oostzee vulde verder op. De hooge druk breidde zich aan de Zuid zijde aanzienlijk oostwaarts uit. Nabij n." land daalde de barometer verder, zoodat zich daar thans een uitgebreid depressie systeem bevindt. Tengevolge van den hootren drukopzet is over West-Europa de weerstoe- stand aanzienlijk verbeterd. Over het alge" meen is de ochtendtemperatuur langzaam stijgende (behalve op IJsland), terwijl veel minder regen viel. Veel stations melden thans zwakken wind, veelal nog met betrokken of zwaarbewolkte lucht, doch men mag voora^ over Frankrijk, Zuid-Duitschland en Zwit' seriand opklaringen verwachten. Ook over ons land is een verdere weersverbetering met iets hoogere temperatuur te verwachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. vm. nam 1 9 45 10.12 5.57 622 2 10.43 11.14 6.53 725 3 J1-51 - 7.57 8.38 4 0.23 1.04 9 07 950 5 1.31 2.08 10.15 10.56 6 2 31 3.08 11.18 1157 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoog water Laag water d*t. v.m. nain. v.m. nam. 1 9 42 10.09 5.45 610 2 1040 11.11 6.41 713 3 11.48 7.45 8 26 4 0.20 1.01 855 9 38 5 1.28 2 05 10.03 10.44 6 2.28 3.05 11.06 11.45 andere wanden eveneens gelegenheid hebben geboden voor garen, zijden stoffen badpak ken, enz., enz. Er is dus een ruime voorraad van alles, wat tot het wolvak behoort en er is keu# in overvloed. Wanneer wij nog even naar den winkel zelf kijken, dan zien we (je bekende inlaid- vloerbedekking, de triplexwanden en de tri- plexbekleeding van de zoldering. En dan zien wij ook de heldere lamp, die een indirect licht verspreid, waardoor ook des avonds de goederen goed bezichtigd kunnen worden. Tenslotte heeft de gemeente voor een be hoorlijk trottoir gezorgd, zoodat het geheel als een flinke aanwinst kan worden be schouwd. Wij wenschen den heer v. Thijn veel succes, ook in zijn nieuwe zaak. En wij gelooven, da' hij niet teleurgesteld zal worden! EEN WIJNZAAK IN DE SNAARMANSLAAN. De Snaarmanslaan wordt hoe langer hot meer een winkelstraat. Juist hadden wij eêJ1 kijkje genomen in den Leidschen wolwinkel, of een tweede nieuwe zaak trok de aandacht In het perceel no. 40 is n.1. ook een heelt verandering gekomen. Dit woonhuis is zoowel uit- als inwend'g geheel veranderd en thans is er een zaak in gekomen, die wel zeer modern mag genoeg worden. De heer Vriesman, vroeger in St. Annastraat, heeft hier een wijnhandel opend. Een -'ergelijke zaak is in dit rayon wel noodig, want dit zich s'eeds uitbrei dende stadsgedeelte heeft zooiets nog niet- Ook hier is een nieuwe etalage gebouw® met frissche kleuren en veel licht Morg«> zal deze etalage natuurlijk een keur van nit- gestalde wijnen, likeuren e.d. bevatten. L~ winkel zelf is in zeer frissche en heldere kleuren geverfd. Hier liggen in groote va ken diverse soorten likeuren en wijnen, ter wijl overal elders de meest bekende s°°rt®~ en merken dranken staan opgesteld. N«u® als Hulskamp, Bols, e.d. waarborgen uitste kende kwaliteiten. Er is van alles een groote voorraad, tevew zelfs om op te noemen En als morgen oez zaak geopend wordt, zal het publiek verete, staan van de keus van dranken, die te koop worden aangeboden. Tenslotte wacht publiek nog een kleine verrassing bij de op® ning. Wat dat is? Wij verklappen het g«*!,E niet, doch 't is m orde! e. Ook den heer Vriesman veel succes toeg wenscht in zijn nieuwe zaak! rrr^» ONDERTROUWD: Bastiaan Timmer en Gerardina Metz- Gerrit van de Pol en Maaijke Schuurn Dirk Dekker en Maria Hoogeboom. drik Masselink en Johanna Venneker. GEBOREN: jsjijs Eva Anna Maria d. v. Cornelis de# en Elisabeth Bakker. OVERLEDEN: Brouwer Anne de Vries 39 jaar. Pieter B 1 01 jaar- -r

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2