DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Brieven uit Berlijn ^xxyvrnciaal Tlieuws BERGEN. WEGWIJZER IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Moor kleine tuinen Van alle bloemen heeft de roos o°ZeiL EGMONDBINNEN. LANC-ENDIJK. 2 W ARMENHUIZEN. den spreker eens en stelde de vraag of, als er een nieuw plan door de Regt wordt inge diend, dit dan geen tegenstand zal ondervin een. Voigt er dan weer geef! nieuwe lijdens weg? De heer Bijl vond dat de heer Schermer v el een reprimande gaf aan B. en W., maar geen beteren weg had aangewezen. De voorzitter wierp het verwijt, als zouden B. en W. den rechten weg niet bewandeld hebben, verre van zich. Vroeger moest hij al tijd hooren dat het college te slap handelde, en nu zijn we weer te streng. Hij verbaasde zich dat een paar raadsleden zooveel belang stellen in den heer de Regt. Deze heeren schijnen vergeten te zijn, hoeveel keeren is vergaderd door de provinciale commissie voor de uitbreidingsplannen; de heer de Regt heeft eenmaal geen kijk op het maken van een plan dat in die omgeving past, en spreker z u. als c'i? raad tot dit gebouw bes'oot. in hooger beroep gaan bij de Kroon. Er kan be et worden dat hier een gebouw komt, dat in strijd met de omgeving is. De heer Kaag zou het niet erg vinden als B en W. de zaak zoolang tegenhielden tot de aanvrager er beu van werd en den moed op gaf. Ten slotte zou daardoor een mooi punt ge3naard blijven. De heer Schermer deelde den heer Bijl mede dat hij er voor zou passen om B. en W. den weg te wijzen, hij is geen lid van een of andere adviescommissie en aan den voor- z tter deelde hij mede, den heer de Regt per soonlijk geheel niet te kennen en dus niet als z;in pleitbezorgers zou optreden. Ook hij zag zeer.ongaarne het plekje bebouwd, doch met don besten wil van de wereld was hier een goed bouwplan niet af te wijzen, vooral niet met middeien als door B. en W. gebruikt. Wel wist hij dat de Regt wel degelijk bij machte was om een plan te maken. De teeke- ning van het gewrochte huis was hiervoor een bewijs. riet beroep van den heer de Regt werd ten sloite met aigemeene stemmen verworpen en zijn nieuwe plan zal hopelijk spoediger sla gen dan het verworpene. Bij de rondvraag informeerde de heer Gutier naar houten kaïnpeergebouwtjes. De voorzitter deelde mede dat deze in strijd met de bouwverordening zijn, en een gevaar opleveren dat het definitieve Wonin gen worden. De heer Duin vond dat de klei, welke aan het Staatsboschbeheer wordt verstrekt voor de wegen, beter aan den Achterweg bij het Broederschapshuis besteed kan wordeh. De heer van Lienen antwoordde, daf er meer noodig was geweest dan men had ge meend, doch dat men het Staatsboschbeheer ook gaarne terwille wilde zijn. Dan vroeg de heer Duin hoe het stond niet het pad van den hoer Swaan. De voorzitter antwoordde dat deze zaak thans in handen is VBn het Prov. Bestuur hetwelk maatregelén zal nemen. We zijn af zijdig, tot de tijd zal komen dat de Raad h eft te beslissen over de civiele berechting De heer Dapper vroeg inlichtingen over het liggen van woonschepen in de gemeente, welke inlichtingen door den voorzitter wer den gegeven. De heer Schermer kwam nader terug op d concessieverlening aan den ondernemer van den autobusdienst StationKamper duin. Waarom hebben B. en W. zich te elfder ure gewend tot den heer de Jong en waarom is met dezen ondernemer in zee gegaan met minder gewenschte voorwaarden, t.w. een hooger tarief en minder goede treinverbindin gen dan met den anderen aanvrager? Waar om geen bus 's morgens te 8 uur en 's avonds 5 uur? In het seizoen is dit ten eisch. En waarom geen overleg met de spoordirectie over kaarten Amsterdam Camperduin? Spreker dacht er niet aan om den een boven oen ander voor te trekken, doch vond in het algemeen belang betere toestanden ge- wenscht. Over deze Kwestie ontspon zich een lange discussie. Enkele heeren vonden de toestanden zoo slecht niet, terwijl anderen de manier waarop de zaak thans loopt, niet goed von den Dè heer Duin vonu dat de Jong nimmer in gebreke was gebleven, terwijl de voorzitter van meening was dat de medewerking van den concessionnaris niet groot was In Üriober zal gestreefd worden naar betere tarieven enz., doch de eerste spreker meende dat deze dienst alleen in het seizoen kans van slagen had Het laatste woord is er nog niet over gesproken. Na sluiting van de openbare zitting ging de raad in comité voor behandeling van het kohier van de hondenbelasting. BEVERWIJK. De raad kwam Donderdagmiddag 2 uur bijeen. Afwe:ig weth. v. Duivenvoort en het lio C. Beentjes. De kohieren vuilnis en ophaaldienst zoo mede van hondenbelasting werden vastge- s. d op resp. 208 en j 418. De lieer óoudeleeuw, die enkele maanden terug in een vacature als lid van het Alg. A rmbestuur gekozen werd doch nu reeds periodiek moest aftreden zag zijn mandaat ri t hernieuwü, in zijn plaats werd benoemd de heer Th. Zuurbier. Een voorstel verhooging crediet inzake k-' e eering ot I 5(10 aan d:n rijksweg werd z h. st. goedgekeurd. In verband met een missieve van den heer Goudeleeuw e.a om betere honoreering in zake bemoeïngen der Rijkssteunregeling v.erd een voorstel van B. en W. verworpen om tot 1 Januari a.s. een bezoldigd ambte naar te benoemen beiast met de uitvoering a's bovenbedoeld. Z. h. st werd nog een verzoek van P. Jon- gejans, doodg'raver op de alg. begraafplaats om zijn jaarwedde met 50 pCt. te verhoogen, afgewezen. Voorgesteld en goedgekeurd werd nog om aan de N V. Noord.rbad, behoudens goed keuring van het rijk, de concessie voor ex ploitatie te verlengen tot 1939. De voorzitter las een schrijven voor van Ced. Staten inzake een reeds vroeger geno men raadsbesluit om aan den heer Johs. llenneman Az. toestemming te verleenen zijn oude perceel aan dé G. van .Assendelftstraar te mogen afbreken en op de oude fundarren ter, weder op te bouwen, niettegenstaande een daar reeds vroeger vastgestelde rooilijn in hooge mate verwaarloosd werd. 'Vnoemd college gaf de raad in overwe ging bedoeld raadsbesluit ernstig onder de oogen te zien en zoo noodig te herroepen. Ondanks deze waarschuwing handhaafde de raad zijn besluit, waarmee tevens een voor stel van B. en W. om aan adressant geen toestemming te verleenen tot bedoelde afwij king verworpen werd. De voorzitter zei toe bij de kroon in beroep te zullen gaan om vernietiging van dit raads besluit voor te dragen. NIEUWE NIEDORP. Dinsdagavond vergaderde de raad vol tallig. Ingekomen was een verzoek van IJ. Po land, H. Poland Jz., A. Groot, Br. Goedhart en J. Dol om hen voo r het schooljaar 1 Mei 1933—1934 van gemeentewege een vergoeding toe te kennen voor vervoer hunner kinderen naar de bijzondere school in 't Veld, tot een bedrag van 50 per kind per jaar. B. en W. ste den voor de vergoeding te be palen op 40, voor welk bedrag in dezen tijd het vervoer stellig kan plaats vinden. De vergoeding ware voor A. Groot op 20 per kind per jaar te stellen. Dienovereenkomstig werd besloten. Verder kwam in behandeling het in de vorige vergadering aangehouden verzoek van de vereeniging Ijs- en Volksvermaak om een bijdrage in de kosten van tewerkstelling van arbeiders op de Niedorper Rijd. Voorgesteld werd als blij* van erkenning van het feit, dat de vereeniging met die te werkstelling in het algemeen belang werk zaam is geweest, een subsidie in de bedoelde kosten te geven van 100, waarmee allen accoord gingen. Verzoek van de voetbalvereniging N. V V." om een bijdrage van 168 ten einde de terreinhuur over 1932 te kunnen voldoen. Ten aanzien hiervan stelden B. en W. voor de op de begrooting geraamde 125 hier voor beschikbaar te stellen. Waar over het loopende ;aar de door de vereeniging te be talen landhuur, na aftrek der onderhuur van het terrein belangrijk minder bedraagt en verwacht mag worden, dat de voetballers de grootst mogelijke zuinigheid zullen betrach ten, mag worden aangenomen, dat het ont brekende door d£ vereeniging zelve kan wor den bi'gepast. Contractueel heeft de gemeente zich tot een dergelijke subsidie verbonden. In 1934 loopt dat contract af. Men is er alzoo toe gedwon gen. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Voorstel om in beroep te gaan tegen het besluit van Géd. Staten, waarbij ter uitvoe ring van de wet op de financieele verhourïng tusschen het rijk en de gemeenten het bedrag voor deze gemeente voor het rekeningsjaar 1920 is vastgesteld. Dit betreft de kosten van de naaischool die toen in een lokaal van de openbare lagere school was ingericht. De gemeente krijgt ó">or een misverstand dienaangaande een uitkeering van 183.29 tekort van de rijks- uitkeering. De raad ging met het voorstel accoord. Eenige wijzigingen van de begrootingen 1932 en 1933 werden goedgekeurd Vaststelling geschiedde van de rekening Aigemeene Armepadministratie ;op een ont- ivangst.gewóne dienst van 'f .14116.7& en uit gaaf van 22294,22,. nadeelig saldo f 8177 44 en wat den kapitaaldienst betreft op een ontvangst en uitgaaf van 11424 20. In verband met besprekingen, welke met den d:recteur van den v'eeschkeuringsdienst zijn gehouden over de noodslachtplaats al- Uier, werd voorgesteld deze op te heffen met ingang van 1 Juli a.s. Voor de noods'achtingen zal men dan aangewezen zijn op de Centrale, noodslacht plaats te Schagen. In een onderhoud met den noodslachter bleek deze geen bezwaar tegen opheffing te hebben, omdat hij zi"h geheel aan de gewone slachtingen wil wijden. De veehouders zullen per circulaire in ken nis worden gesteld dat bij den heer R. v. Zoonen voortaan geen noods'achtingen kun nen worden verricht. A'le leden konden zich met het voorstel vereenigen. Hierna sluiting. (Van onzen correspondent) Berlijn, 24 Juni. Een van Duitschlands nieuwe hooge func tionarissen, de rijksstadhouder (en plaats vervanger van den Rijkskanselier) Sauckel heeft dezer dagen de volgende woorden ge sproken: „Wie het waagt, de juistheid van de nationaal-socialistische wereldbeschou wing in twijfel te trekken moet met den stem pel verrader gebrandmerkt worden". Ik meen, dat de mentaliteit van de nieuwe heevschers in Duitschlana niet korter en treffender geteekend kon worden. Een verra der is, wie er als Duitscher een andere we- re'dbeschouwing op na houdt dan de heer Adolf Hitier. Daaronder vallen niet alleen de communisten en de sociaal-democraten, maar ook de r. k. geesteliikheid en de r.-k. d:e in Centrum en Be:ersche Volkspartij ge- omani-eTd zi'i «oórts d° liberalen, die zich democraten of Volkspartij noemen en ten slotte cm kleinste groepen nu maar buiten beschouwing te laten ook nog de conser vatieven, de Al-Duitschers en de Duitsch- nationalen. Ja eigenlijk ook de in het con servatieve kamp staande rijkspresident en volksheros generaal-veldmaarschalk Von Hindenburg. Gisteren is staatssecretaris dr. Meissner, die nog onder rijkspresident Ebert diende en die wel de wonderlijkste positie bekleed', wel ke men zich voor een ambtenaar-politicus kan voorste'.'en naar Slot Neudeck vertrok ken „om den Rijkspresident over de politieke gebeurtenissen der laatste dagen in te lich ten". Neudeck is het bekende landgoed van Hindenburg, dat sinds ettelijke generaties aan de Beneckendorffs und Hindenburgs be hoort en het nieuwe slot is een geschenk van bewonderaars aan den grijzen veldmaar schalk geweest, een typisch Pruisisch heeren huis, op een heuvel met prachtig uitzicht ge bouwd en waar „de oude heer" zich blijk baar bnzonder op zijn gemak voelt. Maar ditze'fde Neudeck is de laatste jaren ook her- haa'd lijk in alle stilte een brandpunt van politieke gesprekken en een bron van ernsti ge beslissingen geweest. Wij behoeven maar aan den val van het ministerie-Brüning te herinneren, die in Neu- AXGSTIGE TIJDEN1 Zwakte van de organen in den rug bedreigt zoowel mannen als vrouwen, vooral in den middelbaren leeftijd en daarna. De verschijnselen zijn gemak kelijk te onderkennen. Als uw rug, ledemateft en spieren pijnlijk zijn; als gij u prikkelbaar, ver moeid en zenuwachtig voelt; als gij last hebt van urinestoornissen, waterzuch tige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, gebruik dan onmiddel lijk Foster's Rugpijn Pillen. Want als tengevolge van verzwakking der orga nen In den rug Urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden zich in het bloed meer en meer öphoopen door ver- waarlobzing der eerste waarschuwende veischijnselen, wordt herstel moeilijker. Er ontstaat gevaar voor rheumatiek, ischias, spit, waterzucht en blaaszwakte. Foster's Rugpijn Pillen zijn een spe ciaal middel, dat rechtstreeks op de be doelde organen werkt en geen neven werking heeft op de ingewanden. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr bij alle drogisten enz. a 1.1.75 en 3.— per doos. deck voorbereid werd en die de voorbode werd van het gewelddadig einde van het so- sialistisch bewind in Pruisen en de machts verovering van de Hitlerbeweging. Ditmaal zijn de berichten, die dr. Meiss ner uit Berlijn naar Neudeck brengt, niet minder belangrijk! „Excellentie!" hooren we hem tot den eer- waardigen, oer-conserVatieven veldmaar schalk zeggen, „als u straks naar de hoofd stad des rijks terugkeert en uw oude, thans prachtig gerestaureerde paleis in de Wil- helmstrasse weer betrekt, zult u veranderin gen van geweldige afmetingen kunnen con- stateeren. Niet alleen de communistische, ook de sdciaal-democratische partij is thans ver boden. In de parlementen en in de gemeente raden zitten geen roode afgevaardigden (meer, en de meerderheidsverhoudingen zijn nu vrijwel overal zoo gewijzigd', dat de nat.- soc. in al die vergaderingen de eenvoudige en in vele zelfs zonder hulp een twee-derae- meerderheid bezitten. Zooeven is zelfs de heer Paul Löbe, dié als president van den Duitschen rijksdag zoo vaak naast uwe ex cellentie bij tal van plechtige gebeurtenissen mocht plaats nemen, achter slot gezet. Een landsverrader, excellentie, die niet het recht heeft, nog vrij te mogen rondloopen.. „Wat Bismarck met zijn socialistenwet niet bereikte, heeft Hitier thans radicaal doorge zet. Er is geen roode organisatie meer in Duitschlana en hoogstens is de sociaal-demo cratie, is het communisme in het buitenland nog in staat gelijk gisteren inderdaad ge schied is vliegtuigen boven Berlijn te brengen, die op onze stad verraderlijke druk werken laten neerfladderen. De regeering staat op het standpunt, dat het Duitsche volk geen internationaal marxistisch socialisme meer te duchten heeft; al zal het natuurlijk nog jaren 'duren, aleer de ideeën van Marx en Lassale ook in de massa's als uitgeroeid zullen kunnen gelden. „En nu het roodesfè^aar bedwongen is, richt ziek: de aanval" tegeh liberalisme, con servatisme en politiek katholicisme. De chr. vakbonden der r.k., die lange jaren onder lei ding stonden van uwer excellentie zoo goed bekende mannen als Behrend en Imbuss, rijksminister Stegerwald en rijkskanselier Brüning, zijn bij de groote nationale arbei dersorganisatie onder bevel van den thans internationaal bekend geworden dr. Ley in gelijfd. De r.k. jeugdorganisaties hebben se dert eergisteren te luisteren naar den nat.- socialistischen rijksjeugdleider Baldur von Schierach, en dat wel ondanks het heftig pro test van de r.k. bisschopconferentie van rul- da. Ook op protestantsch-kerkelijk gebied wil de regeering van uwe excellentie van toege ven aan conservatieve wenschen niets weten. De vertrouwensman van den rijkskanselier voor protestantsche kwesties, dominee Mül- Ier, die zooeven zijn 50sten verjaardag heeft mogen vieren, is nog altijd tegencandidaat voor het hooge ambt van protestantsch rijks bisschop tegen den voorloopig reeds tot deze waardigheid benoemden dominee Von Bodel- schwingh. En het ziet er naar uit dat de na tionaal-socialistische protestanten, die* de kerk in dienst van deze politieke beweging en wereldbeschouwing willen stellen, er in zul len slagen, ook op dit gebied hun wil door te zetten, wat dan zeker tot groote verbitte ring in zekere protestantsche geleden voeren zal. „De Duitsch-nationale volkspartij van rijksminister Hugenberg, die zich, zooals Uwe ExceUen'ie weet, sinds eenigen tijd Duitsch-nationaal Fiopt noemt, teneinde niet als partij maar als front de eeuwigheid in te gaan, maakt uiterst moeilijke tijden door. Haar groenhemden, haar partijsolda ten (van wie eigenlijk niemand orecies be greep, tegen welkep vijand ze in het veld ge voerd werden) zijn door de regeering naar huis gejaagd, ondanks het protest van dr Hugenberg, die ondanks alles nog niet be- bét pr hif pwr l^orir^r» ofschoon zijn positie nt, wel volledig onder-( mijnd is. De Stalen Efclm, van welke L*e Excellentie eerelid is, noet nog slechts a's filiaal van het bruine Hitlerleger beschouwd worden en is aan eiken invloed van Duitsch nationale zijde thans definitief onttrok keil Tal van onderafdelingen van de Hugen- bergpartij zijn óf ontbonden óf overgeloo- pen. Het einde is nog slechts een kwestie van enkele weken. „Het liberalisme ten slotte is uit Duitsch- land verdwenen. Zijn pers is onder sterken druk van karakter verandffd. De nationaaj- liberale „Deutsche Allgemeine Zeitung' die eigenlijk 3 maanden verboden was, ver schijnt weliswaar weer maar haar militante hoofdredacteur dr. Fntz Klein is in de woestijn gejaagd, en haar irissche. openhar tige critiek op het regeerinfsbeleid behoort tot het verleden. Op eenzanen post waagt de „Frankfurter Zeitung'' nog wel eens een oppositioneel e meening, mair ook hier heeft het aan waarschuwingen nfet ontbroken. De Totale Staat, dien de Rijkskanselier wenscht, kan niet lang meer op zich laten wachten. Nog slechts eenice maanden, wellicht weken, en wij allen zullen nog slechts één ideaal hebben: dat der Hitlerbeweging, die zoo danper voor haar denkbtflden gestreden heeft". Zoo ongeveer kunnen wij ons het rapport van dr. Meissner voorstellen Wat de beide mannen in Neudeck tijdens dit gesprek ge dacht hebben, zal wel eeuwig onbekend blij ven. Tenzij er tijden komen, waarin de nog jeugdige Staatssecretaris het verlangen voelt en de kans schoon ziet, om mémoires te schrijven. Die in hooge mate belangrijk zou den zijn! Wellicht zullen we dan te lezen krijgen, hoe een conservatief, Duit°di-nationaal riiks- oresident de situatie van heden beoordeelde, hoe hij zich ziin eigen oositie dacht als straks nog slechts één opvatting, één wereld beschouwing die zeker niet de ziine is. waarvan ziin ideaal ten minste in belang rijke punten afwijkt gedu'd wordt, en de onderdaan van het Derde Rijk zich ver plicht zal zien, graag-of-niet zich tot het socia'isme te bekennen, dri de Hitlerbewe ging den volke brengen wil. ROLAND. Opening nieuwe garage en show room. Donderdagmiddag had in tegenwoor digheid van het volledig college van B. en W., den gemeenteopzichter, den architect, aannemers en tal van belangstellenden, de opening plaats van de garage met show room van den heer Smit, gelegen op het oude schoolterrein aan de Dorpsstraat hoek Ruïnelaan. De heer Smit sprak een kort ope ningswoord, bracht dank aan het gemeente bestuur voor zijn tegenwoordigheid en mede werking bij de totstandkoming van het ge bouwencomplex op het van de gemeente aan gekocht terrein waarvan het winkelhuis van den heer den Broeder reeds in gebruik was genomen. Dank bracht hij aan den architect, den heer Elders, den aannemer, den heer Roggeveen en de ambachtslieden, die allen ihpn krachten hadden gewijd, en hadden medegewerkt den bouw en inrichting tot een goed einde te bréngen, en aan.de firma Met uit Alkmaar, die bij deze gelegenheid een expositie van de nieuwste nrdellen Chevro let en Opel heeft willen houden. Hierna bracht de burgemeester den heer Smit deg clukwensch over van het gemeente bestuur, dat zich verheugt daf de gemeente weer een mooie inrichting rijkef is geworden Hierna werden garage, weikplaatsen en showroom bezichtigd, welke vin de nieuwste toestellen zijn voorzien. Bijzonder trok de aandacht een auto-hefbrug voor het repa- reeren en schoonmaken van auto's, in de plaats van het verouderde kelder-systeem. Een keur van bloemstukken en tal van feli citatie's werden in den loop van den dag van collega's, vrienden en bekenden bezorgd, ter wijl tot den laten avond ve'e kennissen per soonlijk van hun belangstelling deden blij ken. In verband met door leden van den B.B N. verstrekte aanwijzingen heeft deze bond aan de Directie van den Wieringermeerpolder in overweging gegeven richtingaanwijzers te doen plaatsen bij de uitganien van de Wie- ringermeer bij Medemblik, Xartswoud, Kol- hom, de Haukes, enz. ter aanwijzing van de routes, welke gevolgd moeten worden naar de in aanbouw zijnde plaatin Slootdorp en Middenmeer, en richtingsbarden ter verwij zing naar de uitgange'n van den polder. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft van voornoemde directie de toezegging ontvangen, dat de aangelegen, heid haar volle aandacht heeft en dat zeer binnenkort tot het plaatsen van nieuwe wij zers zal worden ovpri^Tapn. waarbij o feld wel de meeste belangstelling o?1**!* oogenblik genieten we weer van He P hft bloei, en dit is wel de hoofdbloei Veel eerste soorten bloeien door; sommige zelf. Lr4°?en* in den herfst. Rozen verlangen een 1 voedzamen grond en behalve een ruim* Zeer terbemesting geven we ze ook direct n*1?' eerste bloei, omstreeks half Juli no de overbemesting waarvoor we gaarne de koemest gebruiken. We mesten bii v„n' keur op een donkeren dag, en alleen wan de grond voldoende vochtig is. Bij aanhol demi droog weer zal men de rozen zoo dan eens flink moeten gieten. Uitgebloeid bloemen worden steeds tijdig weg£eh™v e„ wanneer ook de zijk„ip&„ bloem. De planten worden op een zonniJ« oog, of een reeds uitgeloopen zijscheut ld ook vooral op mogelijk aanwezige wilri. scheuten. Deze zijn gewoonlijk zeer kenbaar aan den afwijkenden bladvorm en de vele stekels Ze komen te voorschijn uit de wortels of het stammetje waarop de roo. u veredeld. We snijden ze vooral geheel v|ak weg. Tot de meest gevreesde ziekten waar- aan de rozen onderhevig zijn, behoort wel „het wit" Sphaerotheca pannosa. Dit is een zwam die voornamelijk de knoppen en jonge crtipiifpn aanlacf Dovo nlo,Tn„P boem. De planten worden op een zonnigen dag hiermede bestoven, waarvoor we een zoo- genaamde zwavelverstuiver kunnen gebrui. ken. Het is aan te raden het zwavelen om dé 2 of 3 weken te herhalen. Andere gevreesde vijanden van de rozen zijn de bladluizen Deze kunnen we afdoende bestrijden door een bespuitting met een oplossing van 2 KG groene zeep en 1 liter brandspiritus op ioó liter water. Voegen we hieraan toe 100 gram salicylzuur, dan bestrijden we tevens „het wit" en is dus zwavelen overbodig Met' het oog op aanwezige bladluizeneitjes moet men steeds 2 maal spuiten, met een tusschentijd van ongeveer een week. Alleen tegen bladlui, zen kan men ook gebruik maken van tabaks extract. Voor een dergelijke bespuiting ma ken we gebruik van eén pulverisateur; kleine hoeveelheden kan men ook bespuiten met een goede bloemenspuit. We spuiten alleen wan- naar de planten droog zijn. naast definitieve ook nog voorloopige zul len worden aangebracht Op een verzoek gericht aan de Directie van Zuiderzeewerken om den toegangsweg van Medemblik naar de Wieringermeer wel te willen verbeteren, werd bericht onfvaneefl, dat bij den nieuwen aan te leggen toegangs weg de schuin ooloopende weggedeelten zul- len komen te vervallen. In den afgeloopen nacht werden van de thans leegstaande boerderij van den heer J. Noort te Rinnegom alle ruiten stukgeslagen. De politie stelt een onderzoek in. Aan het Verbod voor rijwielen op den grooten weg wordt streng ae hand gehou den. De rijksveldwachter verbaliseerde weer een viertal overtreders. n:<i We mogen nu wel als zeker aannemen»' dat aan het drama van den Twuyverwei een einde is gekomen. Nu de gemeenteraai van Zuid-Scharwoude besloot zijn medewer king te verleenen voor de overdracht van dien weg aan het Geestmer Ambacht, mag worden aangenomen, dat met de verschil lende formuliteiten spoedig een aanvang zal worden gemaakt, zoodat de feitelijke over dracht spoedig zal zijn geschied. Het Hoogheemraadschap, met zijn tech nisch onderlegd personeel, geroutineerd 'A wegenbouw, zal ongetwijfeld voor den we? zorgen op een betere wijze, dan dit geschiedt door het dageliiksch bestuur eener gemeente, dat aan zijn straatmaker alles overlaat. 18. plaats van een klinkerweg zal nu een beton nen weg worden gelegd, aansluitende aan den Bovenweg van St. Pancras. De toestand van den Twuyverweg laat op het oogenblik zeer veel te wenschen over. Het lange uitblijven van de beslissing der ge meente Zuid-Scharwoude was oorzaak, da er aan het onderhoud niets werd gedaan. Autotocht Ouden van Dagen, Dank zij de milde giften heeft men dit jaar niettegenstaande de crisis weder om de ouden van dagen een aangenamen dag kunnen bezorgen. Deze autotocht was bepaald op Woensdag j.1. Te ruim 7 uur ver trok men met 16 luxe auto's en 1 autobus van het plein bij het raadhuis Het weer was bij het vertrek van dien aard, dat men het algemeen betreurde dat de oudjes het zoo slecht troffen. Gelukkig werd het op den dag iets beter. De regen hield tenminste op, hoewel het nog tamelijk koud bleef az iep 'uajjjjamaq az )o\ 'jad«;s uua ;oja nu daij sia-i aQ 'LX dicht bij een stad kwamen. Want zij zagen mooie groote hui zen. Heel iets anders dan in hun dorp. ,inet lijkt hier wel een haven, Simmy, met al die vastgemeerde kano's. We moesten hier maar aanleggen „Mij best. Als jij dan onze krokodil vastmeert, zal ik aan land zien te komen met onze bagage zei Simmv» 18. Simmy stapte kordaat maar heel voorzichtig van de eeD*j kano in de andere. Opeens slaakte hij een snerpende gil e itond bleek als een doek te bibberen op ziin beenen. Hij kee daar omlaag en zag aan zijn voeten een glibberige massa.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6