Bespreking Onderwijs-uitgaven jigei'Ja JCeck éi S chaal Jiechtszaken £aatste êeckfitm ïfcheepstiidingen Weedtecicht Jhiêticaties Stad en Omgeving. w Bioscopen. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer King Kong (sens.) Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Gravin Mariza (operette), hoofdrollen Dorothea V ieck, Szöke Szakall en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3, familie-matinee. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Pinksterzegen (Graalfilm); tweede hoofd nummer De zee roept (drama). Toegang bo ven 14 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer In de macht' van het monster (sens.), hoofdrollen Boris Karloff, Melvyn Douglas en Charles Laugh- ton. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 5 Juli. Wilhelminalaan 21, vergadering Kinder- zorg. Donderdag 6 Juli. 8 u., gemeentelijke muzieknis te Heiloo, concert verschillende vereenigingen ter ge legenheid van de ingebruikneming dezer nis. ling, dat, waar de staat verklaarde geen be wijzen te bezitten tegen Tom Money voor de bomaanslag die het tweede slachtoffer dood de nu ook erkende geen bewijzen voor zijn schuld aan den dood van het le slachtoffer bezat, aangezien het dezelfde bomaanslag betrof, waarbij 10 personen gedood werden. De Amerikaansche pers beschouwde het vrij sprekend vonnis in de tweede zaak, ook als een vrijsprekend vonnis in de eerste zaak en seinde de vrijlating van Tom Money over de wereld. Thans bericht de New Leader, dat Tom 'Money en E. Bellings zich nog steeds in de gevangenis bevinden en daarin zullen blij ven, wanneer het aan een gerechtvaardigde wereldagitatie niet gelukt het op juristische overwegingen berustend vreezei ijke onrecht tegenover deze strijders der arbeidersbewe ging te doen beëindigen. Mr. Frank P. Walsh, de. voornaamste ver dediger van Tom Money zal stappen doen bij het Opperste Grechtshof in de Ver. Sta ten om Tom Monev alsnog in de gelegenheid te stellen zijn onschuld te bew ijzen Rechter Louis H. Ward, heeft evenals rech ter Muller in de zaak Sacco en Vanzetti voort durend getracht de agitatie voor de bevrij ding van Money te onderdrukken. Toch ver klaarde hij op 23 Mei, dat de agitatie over de geheele wereld hem overtuigd had, dat de zaak behandeld moest worden. Dat deze rechter, door in de nieuwe zaak vrijspraak te vragen Tom Money de pas zou afsnijden zijn algeheele onschuld te bewijzen, had men niet vermoed. In Amerika wordt thans een krachtige agi tatie in het leven geroepen om eindelijk het rtcht te doen zegevieren. Reeds werd in Chicago een Nationaal Congres gehouden voor de bevrijding van deze slachtoffers van een formeel justitioneel recht, waaraan door 10.00 afgevaardigden van de meest uiteen- loopende arbeidersorganisaties deelnamen ONDERSCHEIDING VOOR PROF. HAMEL TE UTRECHT. De Maatschappij van Letterkunde heeft Prof. Dr. A. G. van Hamel tot haar eerelid benoemd. Deze maatschappij (Bókmentafé- lag Island), die in 1816 werd opgericht, ver vult in IJsland de plaats eener academie van wetenschappen en haar eerelidmaatschap is de hoogste wetenschappelijke onderscheiding, welke daar te lande verleend wordt. Prof. van Hamel, is de tweede Nederlander, wien zij te beurt valt; de eerste was wijlen Prof. dr. R. C. Boer te Amsterdam. "T Een wetsontwerp, dat zeer belangrijke maat regelen wenscht- De bekende afstand van 4 tot. 6 K.M. vergroot. Voorloopig geen nieu we scholen. Ingediend is een wetsontwerp tot be perking van uitgaven, welke voor de openbarè kassen voortvloeien uit de uitvoering der lager-onderwijswet. De minister meent zich te mogen onthouden van ieder betoog, dat scher- pebezuiniging ook op de kosten van het onderwijs noodzakelijk is. Deze haide yvaarheid moet thans wel tot een ieder doorgedrongen zijn; iedere poging om haar nogmaals toe te lichten en te ver klaren, kan er slechts toe leiden, dat zij niet ten volle wordt verstaan. Wezenlijke bezuiniging is niet moge lijk, indien niet vooraf de kanalen wor den afgesloten, waardoor automatisch zonder voldoende ninvloed vau de oc heid geld uit de openbare kassen weg vloeien kan. Wanneer bij liet afs'.uiren van deze kanalen in volle rechtvaardig heid openbaar en bijzonder onderwijs met inachtneming van de formeele ver schillen, die door de structuur onzer wetgeving worden geëischt, op denzelf den voet worden behandeld, wordt aan het beginseJ der vrijheid van onderwijs en aan het beginsel der financieeie ge lijkstelling, twee beginselen, die de mi nister wil zien gehandhaafd, op geen enkele wijze te kort gedaan. Dit doel doet het wetsontwerp ken nen als een regeling van noodrecht Art 1 bepaalt dat- karakter nader door de werking van de voorgestelde regeling te beperken tot den tijd van 1 Juni 1933 tot 1 Januari 1935. Het is de bedoeling om inmiddels na te gaan, of op andere wijze zonder onaanvaardbare benadee ling van het onderwijs een grootere be zuiniging kan worden bereikt. Het tijdvak van 1920 tot heden is, on danks het feit, dat tijdelijk enkele rem men werden aangezet, een periode ge weest waarin het getal nieuwe scholen in snel tempo is toegenomen. Een ach terstand van jaren is ingehaald. Het moge waar zijn, dat hier en daar nog veel te verbeteren valt, over het alge meen genomen is ten aanzien van de materieele verzorging van het lager onderwijs een toestand geschapen, zoo goed, dat vermoedelijk geen enkel an der land, in zijn geheel bezien, in dit opzicht met het onze wedijveren kan. Tenzij over het algemeen op verdere belangrijke en duurzame vermeerdering van het totaal getal leerlingen de lage re scholen gefekend moet worden, waaromtrent voldoende gegevens ont breken, mag worden aangenomen, dat voorshands voor het grootste gedeelte van het land het getal beschikbare en in goeden staat verkeerende schoolge bouwen met de totale behoefte daaraan in overeenstemming is, vermoedelijk veelal die behoefte eenigszins overtreft. Daardoor moet, naar het den minister voorkomt, onder de bestaande omstan digheden het vraagstuk der distributie van de bestaande schoolgebouwen voor dat der stichting van nieuwe schoolge bouwen in de plaats treden. De oplos- sind van dat vraagstuk is er in de eerste plaats een van plaatselijk overleg en beleid. Vooraf behoort echter te gaan een regeling, waardoor de stichting van nieuwe schoolgebouwen en schoolloka len uit de openbare kassen tot gevallen van objectieve noodzakelijkheid wordt beperkt. In art. 3 is een afstand van 6 K.M. van school tot huis aangenomen als de grootste afstand, waarvan in redelijk heid mag worden aangenomen dat zij door schoolgaande kinderen dagelijks te voet kan worden afgelegd. De tot stand gekomen verhooging van den toela tingsleeftijd tot de lagere scholen dient hierbij in aanmerking te worden geno men. Indien men bedenkt, dat veraf wonende kinderen in den regel des middags „overblijven", is een afstand van 6 K.M. van huis tot school onder de bestaande omstandigheden wel groot, maar geenszins te groot te achten. Het aannemen van deze grens moet leiden tot het eveneens op 6 K.M. stellen van den afstand, genoemd in art. 13 der L. O. wet. Door dit te doen, sluit men een kanaal af, waarlangs relatief veel geld uit de kassen der kleinere gemeenten wegvloeit met als gevolg dikwijls daling der materieele uitgaven voor het onder wijs tot meermalen ver beneden het toe laatbare minimum. Met het oog op de denkbaarheid de waarschijnlijkheid hiervan is gering dat gemeentebestu ren voor het vervoer van schoolkinderen op langen termijn contracten hebben ge sloten, is, als maatregel van noodrecht, een bepaling opgenomen, waardoor der gelijke contracten zoo noodig uiterlijk op 1 April 1934 zullen vervallen. In de verhouding der artikelen 72 en 101 der L. O. wet, zooals deze door de administratieve jurisprudentie is geac centueerd, ligt een ander gevaar voor het wegvloeien van geld uit de openbare kassen buiten den wil en de verant woordelijkheid van de beheerders dier kassen. Ten aanzien van de vraag, wan neer een schoolbestuur kan eischen, dat het zal worden in staat gesteld om nieu we schoolmeubelen, leer- of hulpmidde len voor het onderwijs aan te schaffen, ontbreekt namelijk een objectieve maat staf en is een maatstaf, waarbij iedere subjectieve waardeering is buitengeslo ten, vermoedelijk ook niet te geven. Het gevolg hiervan is, dat dergelijke voor zieningen, welke ook ten laste van de z.g. exploitatievergoeding (art 101) zou den kunnen worden gebracht, desge wenscht krachtens art. 72 kunnen wor den aangevraagd. Art. 72 kan aldus een correctie vormen tegenover te groote schrielheid van gemeentebesturen; het kan echter ook zoodanig worden gehan teerd, dat de gemeentebesturen worden verplicht tot vele uitgaven, die op zich zelf wellicht wenschelijk zijn, maar in tijden van nood behooren achterwege te blijven De minister vertrouwt, dat dit euvel zooal niet geheel verdwijnen, dan toch in beteekenis sterk verminderen zal, in dien de wet uitdrukkelijk een veroor deeling er van inhoudt Hiertoe acht hij het wenschelijk, dat het door de juris prudentie van de Kroon geïntroduceer de begrip der „normale eischen aan het geven van lager onderwijs te stellen" een plaats in de wet krijgt. Dat over schrijding van deze normale eischen plaats vindt, zoodra een gepaste zuinig heid niet wordt in acht genomen, be hoeft geen betoog. Opdat intusschen uit het op den ach tergrond schuiven van art. 72 voor de schoolbesturen geen moeilijkheden zul len voortvloeien, is het wenschelijk een waarborg te scheppen, opdat de exploi tatievergoedingen, welke de schoolbe sturen ontvangen, niet beneden het, ook bij zuinige exploitatie, noodzakelijke mi nimum dalen. Dit geschiedt het eenvou digst door het bepalen van een mini mum voor de gemeentelijke uitgaven waarnaar deze vergoeding berekend wordt. Aldus wordt gelijktijdig verze kerd, dat ook aan het openbaar onder wijs niet het strikt noodige onthouden wordt. De minister is voornemens, van de hier gegeven bevoegdheden slechts gebruik te maken, naar gelang de nood zakelijkheid of sterke wenschelijkheid daarvan voor bepaalde of voor alle ge meenten aan den dag treedt. Art. 5 heeft in de eerste plaats ten doel te voorkomen, dat de openbare kassen plotseling worden belast met uitgaven ter zake van scholen, welke vroeger door de stichters voor eigen rekening werden tot stand gebracht met het doel om aan zekere voorschriften der O. L. wet niet gebonden te zijn. Art. 8 beoogt op eenvoudige wijze vroeger tot stand gekomen besluiten, die op 1 Juli 1933 nog niet zijn uitge voerd, onder de werking der wet te brengen. ■Art. 10 heeft tot doel te voorkomen, dat door de tijdelijke verhooging van de getallen leerlingen, genoemd in art. 73, bestaande scholen gevaar loopen de rijksvergoeding te verliezen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 6 Juli. ALLEEN UITSPRAKEN VAN DINSDAG 30 JUNI. Tjipke IJ., voorheen boekhouder-admini strateur-bedrijfsleider zuivelfabriek te Sijbe- karspel, thans arbeider te Punnerend. Ver duistering van producten subsidiair gelden ten nadeele N.V. Vrijgesproken. Cornelis K., arbeider, St. Maartensbrug, verduistering van gelden ten nadeele van een arbeidersfederatie. 6 maanden gev voor waardelijk met 3 proefjaren en schadever goeding van 80 in weektërmijnen van 50 cents. Jan H., stoker, gedomicilieerd te Haarlem, thans straatkoopman. Hooger beroep von nis overtreding politieverordening te Helder. Vonnis kantonger. bevestigd. Dirk V., fruitkoopman te Helder, hooger beroep vonnis kantongerecht te Helder ter zake overtreding art. 59 Motor- en Rijwiel- reglement. Als voren. EEN ANTI ORANJE-GEZINDE ALKMAARDER. De niet-verschenen heer Nic. Fred. K. had op 1 Mei j.1. in de Landstraat te Alkmaar baldadiglijk afgerukt de kwest van een oranjewinpel, behoorende bij de vaderland- sche driekleur ter eere van prinses haar ver jaardag wapperde uit den huize Piersma al daar. Het revolutionnaire gezinde jong- mensch, dat een andersdenkende niet gunde voor zijn gevoelsn te getuigen, had zich bij zijn verhoor door de politie ook zeer onbe hoorlijk uitgelaten. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen. KLAPPEN UITGEDEELD. Een ingezetene van Enkhuizen, Joh. v. K niet verschenen, idende op 2 Mei aldaar den 18-jarigen bankbediende W. Reuser een klap in het gelaat toe. Het schijnt, dat een aan- minni gmeisje niet vreemd was aan dit ruwe optreden. Eisch 15 boete of 10 dagen Vonnis dio. ONFATSOENLIJK WOORD GELANCEERD. De arbeider Engel St. uit Egmond aan Zee had op 28 April den arbeider D. Hof te Bergen aldaar een onhebbelijk woord toege bruld, zulks naar aanleiding dat de belee- digde getuige was geweest in een strafzaak tegen verdachte, bij welke gelegenheid deze tot 10 boete of 10 dagen was veroordeeld Eisch 20 boete of 10 dagen. Uitspraak 15 boete of 10 dagen. VALSCH BRANDALARM! Een flauwe kwajongensstreek. De 22-jarige schilder Anthony P. en de 25- jorige loodgieter Marien H., beiden te Alk maar. hadden op 18 April de miserabele aar digheid uitgehaald den hoofdagent- en wsÉffh commandant Feijen telefonisch mede te dee len, dat er een groote brand was uitgebroken in de Rustende Jager te Heiloo met gevolg, dat de brandweer in actie kwam en de dupe werd van deze onbezonnen kwajongens streek. De geestige heeren hadden getelefo neerd van uit het gebouw „De Unie". Thans stonden zij te dier zake terecht. De schilder, als hoofddader en de loodgieter die had ge assisteerd. Als getuige werd ook gehoord den commandant van den brandweer, den heer Frits Ringers. Verdachten erkenden. Het was een gijntje! Welk gijntje ieder der grappen makers kwam te staan op 15 boete of 10 dagen en 1 maand gevangenisstraf voorw. met 2 proefjaren. TEGEN HET COMMUNISME? Of voor het fascisme? Eenigen tijd geleden heeft een Japanner, Kasime, ean aanval gedaan op den Russi schen handelsvertegenwoordiger Kosjetof te Tokio. Dit geval trok sterk de aandacht, te meer omdat Kasime verklaarde, tot zijn daad te zijn gekomen, om de publieke opinie in Ja pan opmerkzaam te maken op de noodzake lijkheid van den strijd tegen het communis me. In opdracht van de sovjetregeering heeft thans de Russische ambassadeur te Tokio bij den Japanschen minister van buitenland- sche zaken een iprotestnota afgegeven, waar= in o.a. wordt gezegd, dat de gearresteerde dader lid is van een geheim fascistisch ge nootschap, dat werkt onder den naam Ka- koemeiso en dat zich tot taak heeft gesteld den strijd tegen den Sovjet Unie. Agamemnon 2 Juli v. Ceuta te Genua. Amazone 3 Juli v. Amst. te Kopenhagen. Hebe 3 Juli v. Valencia te Malaga. Hercules 3 Juli v. Igmir te Istanbub. Simon Bolivar 2 Juli v. Amst. te Hamburg Ulysses 1 Juli v. Progreso te Lake Charles Venezuela 30 Juni v. Barbados n. Cristobal Achilles 3 Juli v. Lissabon te Amsterdam. Ajax 1 Juli v. Kopenhagen n. Gdynia. Berenice 2 Juli v. Catania te Venetië. Boskoop (uitr.) 30 Juni v. Callao. Brion 1 Juli v. La Pallice n. Amsts. Ceres 1 Juli v. Algiers n. Tunis. Clio 3 Juli v. Amsterdam te Hamburg. Colombia 2 Juli v, Cristobal n. Cartagena. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777,2 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 751.5 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Juli: Meest matige Noordwestelijke tot Noorde lijke of Noordoostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig ver andering in temperatuur. Weerovcrzicbt. Een kleine barometerdaling, die gisteren reeds over Noorwegen was gesignaleerd, heeft inderdaad in ons land toenemende be wolking en eenige temperatuursdaling ver oorzaakt. De wind bleef ten onzent nog uit noordelijke richtingen waaien. Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden breidde zich zuid-oostwaarts vooral over Frankrijk uit. In de kern van het maximum is de baro meter ook nog verder gestegen. De barome terdalingen over IJsland zijn oost-noord- oostwaarts vertrokken. Het weer over IJs land is thans beterend. Over Zwitserland, Frankrijk, Groot Britannië en Ierland is het rustig zomerweer met helderen hemel en zwakken tot matigen wind. In Duitschland waait nog een vrij straffe noord-wwestelijke wind. Eveneens in het hooge Noorden en in Finland. Er is voor onze omgeving nog weinig verandering in de weersomstandighe den te verwachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 5 1.31 2.08 10.15 10.56 6 2.31 3.08 11.18 11.57 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEF.. dat. 5 6 (In Zomertijd). Juli. Hoog water v.m. narn. 1.28 2.05 2.28 3.05 Laag water v.m. nam. 10.03 10.44 11.06 11.45 Costa Rica 1 Juli v. Dover n. Madeira. Euterpe 2 Juli v. Uddevalla te Amsterdam. Hebe 1 Juli v. Valencia n. Malaga. Hercules 1 Juli v. Izmir n. Stanjboul. Irene 1 Juli v. Aarhus te"!Aftisterdam. Luna 30 Juni v. New York'-h. P. au Prince. Orestes 2 Juli v. Hamburg te Amsterdam. Orpheus 1 Juli v. Santander n. Musel. Rhea, Lissabon/Oran, p. 2 Juli Gibraltar. Telemon 1 Juli v. Izmir te Yerakini. Vesta 1 Juli v. Savona n. Torrevieja. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 3 Juli te Belawan. Siantar (thuisr.) 1 Juli v. Padang. Sibajak (thuisr.) 2 Juli v. Sabang. Dempo (thuisr.) wordt 4 Juli 11 u. v. m. te Rott. verwacht. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous 1 Juli v. Amst. te Hamburg. Menelaus 1 Juli v. Tientsin n. Rotterdam. Automedon, 3 Juli v. Hamburg te Rott. Eurymedon, Batavia/Amst., 1 Juli te Lond. Patroclus, Japan/Rott., 1 Juli te Suez. Stentor 2 Juli v. Amst. te Swansea. Kon. Holl. Llovd. Konigsberg (uitr.) 30 Juni te Montevideo. Munster (uitr.) 30 Juni te Rio Janeiro. Montferland (uitr.) 1 Juli v. Las Palmas. Zaanland (thuisr.) 1 Juli v. Las Palmas. Zeleandia (thuisr.) 1 Juli v. Pernambuco. HollandAmerika Lijn. Binnendijk 2 Juli v. Philadelphia te Balti- more. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 2 Juli te Lon den. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver, 2 Juli te Londen. Veendam, New York n. Rott., 2 Juli nam. 7 uur 45 v. Plymouth. Volendam, Rott. n. New York 2 Juli te en v, Boston. SilverJava Pacifie-Llju. Batoe Calcutta n. Portland (Ore) 1 Juli v. Rangoon. Silverash, Portland (Ore) n. Calcutta, 1 Juli te Rangoon. Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Alchiba (thuisr.) 1 Juli te Santos. Alpherat 2 Juli v. Rotterdam te Hamburg. Holland—Oost-Azit-Lijn. Serooskerk (thuisr.) 2 Juli v. Marseille. JavaChina—Japan-lijn. Tjisadane 30 Juni v. Manila n. Makassar Tjisalak 30 Juni v. Manila n. Hongkong. Java—New-York-Lijn. Blitar 1 Juli v. Batavia te New York. Kon. Paketv. Maatschaopij. Roggeveen 30 Juni v. Bangkok te Port Na- Stoomv. Maatschappij Nederland. Poelau Tello 2 Juli v. Bremen te Amst. Talisse (thuisr.) 2 Juli te Suez. Tanimbar 2 Juli v. Amst. te Hamburg. Tarakan (uitr.) 30 Juni te Oosthaven. Poelau Laut (thuisr.) 2 Juli v. Penang. Holland—Afrika-Lijc. Klipfontein (thuisr.) 30 Juni v. Mombassa n. Port-Said. Wij berichten hiermede dat de teeke- ning voor onze annonce „Zomeruitver- koop" geplaatst in de Alkmaarsche Courant van 30 Juni, onze volle tevredenheid heeft en dat deze vervaar digd is door den heer C. LANGEREIJS, HoUeweg G 133, Heiloo. W. G. LIENESCH HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Wed. B. SCHOEN, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een graan- malerij, door het bijplaatsen van een graan- mengmachine, welke aangedreven wordt door een electro-mötor van 4 P.K., in het perceel Nieuwesloot nr. 23. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 18 Juli a.s., voormiddags te ELF UUR, en schrifte lijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie da gen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 4 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van C M. VAN LATUM, alhier, omvergunning tot het uitbreiden van een houtwarenfabriek, door het bijplaatsen van 7 electro-motoren, t.w. zes van 5 P K. en één van 2 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Schermerweg nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 18 Juli a.s., voormiddags te ELF UUR, en schrifte lijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie da gen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 4 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. CORRESPONDENTIE. Eenige teleurgestelde ouders. Het lijkt ons het beste als u over deze kwestie zich wendt tot het Bestuur van Volks onderwijs.Red. INSTRUCTIE PERSONEEL GEM. SCHOLEN VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. B. en W. stellen den raad voor te beslui ten: artikel 8 van de Instructie voor het perso neel aan de Gemeentelijke Avondschool vooi lager nijverheidsonderwijs en aan de School voor voorbereidend middelbaar technisch on derwijs te Alkmaar, vastgesteld bij raadsbe sluit van 30 Maart 1933 nr. 9 in te trekken en te evrvangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Artikel 8. 1. Behoudens de gevallen, in welke de di recteur en de leeraren geacht kunnen worden KWIJTSCHELDING VAN AFLOSSING. In bijlage 74 wordt door B. en W. aan den raad voorgesteld in overeenstemming met het ter inzage gelegde advies van de commissie van bijstand voor de financiën vóór aan de Alkmaarsche Bad- en Zwemin richting N.V. de over 1932 verschuldigde af lossing kwijt te schelden tot een bedrag van 330. TEGEMOETKOMING GEWEZEN PACHTER MUZIEKTUIN. In bijlage 72 stellen B. en W. den raad voor den vroegeren pachter van het stedelijk muziekpark, den heer S. Timmerman, in ver band met zijn daartoe strekkend verzoek schrift van 8 Febr. 1932 een teruggave te verkenen van een gedeelte van de door hem betaalde pacht voor het muziekpark over het jaar 19321933, en wel tot een bedrag van 1040. s ZONNESCHERM AANGEREDEN. Gistermorgen werd het zonnescherm van de firma Schweigman in het Houttil door een auto aangereden, waardoor dit werd bescha digd. De schade wordt onderling geregeld. BALDADIGHEID DER JEUGD. Door den stationschef werd gistermiddag bij de politie kennis gegeven dat door jongens met steenen naar den sneltrein, komende uil den Helder, was gegooid. De politie heeft de daders dezer baldadigheid opgespoord. Het bleek een 9- en een 12-jarige jongen te zijn. Zij zijn naar het bureau van politie overge bracht. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is gister avond een persoon aan het bureau van poli tie ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt VOLKSONDERWIJS. Het schoolfeest voor de kinderen der la gere klassen zal zooals gebruikelijk is mor genmiddag in den Muziektuin worden ge houden. Om vier uur vertrekt men in optocht van het Dodenveld naar den muziektuin, waar de kinderen zullen spelen, het poppenspel zullen bijwonen en zich vermaken bij den goochelaar. De altijd zoo heerlijke tractatie zal ook thans niet achterwege blijven. Om kwart over 7 verlaten de kinderen in optocht den muziektuin, waarna de ouders hen in de Wilhelminalaan kunnen afhalen. Met het oog op het vijftigste schoolfeest in 1934 zou het bestuur van Volksonderwijs het zeer op prijs stellen als amateur-fotogra fen die van verschillende aardige momenten uit de schoolfeestvieringen kiekjes hebben ge maakt, hiervan een afdruk voor Volksonder- .wijs zouden willen afstaan.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2